بازدید 8024
طلایی با اشاره به عفو تعدادي از محكومان:
طلایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «فردا» آزادی محکومین حوادث پس از انتخابات را دارای 4 نکته اساسی و مهم دانست و این مسئله را در وهله اول به جهان بینی و حوزه مبادی اعتقادی مان نسبت داد.
کد خبر: ۱۰۲۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۶ 07 June 2010
مرتضي طلايي عضو شورای شهر تهران، آزادی تعدادي از محکومان حوادث پس از انتخابات را مرهون رافت رهبری و نظام دانست و خبر داد كه رهبري انقلاب پيش از اين علاقمند به انجام چنين كاري بودند.

 طلایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «فردا» آزادی محکومین حوادث پس از انتخابات را دارای 4 نکته اساسی و مهم دانست و این مسئله را در وهله اول به جهان بینی و حوزه مبادی اعتقادی مان نسبت داد.

وی ادامه داد: ظرفیت مکتب اسلام و اهل بیت و سیره مدیریتی ائمه در حدی است که راه های بازگشت در مسیر الهی و صراط مستقیم را باز گذاشته اند. آزادی محکومان هم منطبق بر جهان بینی و مبانی نظری و سیره مدیریتی دین مبین اسلام است.

طلایی گفت: نکته بعدی به حوزه نظام اسلامی بازمی گردد. بعد از سی سال از انقلاب شکوهمند اسلامی، نظام اسلامی به چنان رشد و بالندگی رسیده که ظرفیت مدیریت بر همه موضوعات را نیز در خود جای داده است. صفی از دشمنان داخلی و خارجی در مقابل مان قرار گرفته است که بدون شک آنها به کمتر از نبود ما رضایت نمی دهند و با این وجود کشور اسلامی ایران توانسته با تمام دشمنان خود مقابله و سربلند باشد. سیاست نظام اسلامی ایران سیاست دفع و حصر و سیاست برخورد بدون بازگشت با مخالفین نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همچنین به منویات و سیره رهبری در اداره کشور در این خصوص اشاره کرد و افزود: ایشان در این گونه مسائل وسعت نظر و احاطه دارند. وقتی می گوییم "خامنه ای خمینی دیگر است"، این تنها یک شعار نیست بلکه شاهد تمام ظرفیت های امام خمینی در مقام معظم رهبری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری با صمیمیت و همدلی و محبت کشور را اداره می کنند، تصریح کرد: رهبری انقلاب راضی به این امر نیستند که احدی از شهروندان کشور دچار مشکلی بوده و در زندان باشد.

عضو شورای شهر فضای یک سال گذشته کشور را غبار آلود و  نامطلوب توصیف کرد و گفت: اين فضا زیبنده کشور نبود، تدبیر مسئولان در اداره امور کشور باید طوری باشد که همه ظرفیت های ملت را طوری ببینند تا همگان نسبت به کشور و سرنوشت آن احساس تعلق خاطر کنند. از طرف دیگر دشمنان تلاش دارند که مخالفین را تحت تاثیر قرار داده و در کشور قطب بندی ایجاد کنند که مردم و مسئولان باید نسبت به این مسائل هوشیار باشند.

وی اضافه کرد: امروز که فضای کشور آرامش یافته، نباید گروه های سیاسی این اقدام را به نفع خودشان در نظر گیرند، بلکه این اقدام شایسته و به جا که در آستانه میلاد با برکت فاطمه زهرا (س) صورت گرفت، تنها به سبب رافت رهبری و نظام بوده است. البته مقام معظم رهبری از مدت ها پیش علاقمند به این کار بودند که این اقدام مقارن با میلاد فاطمه زهرا شد.

طلایی موارد یاد شده را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و بیان داشت: کشوری که معرف اسلام و مکتب علوی در جهان است باید در همه امورات سیاست داخلی و خارجی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی سرآمد باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول