بازدید 30419
فدراسیون فوتبال از عمق چاه بدهی مالی و نابسامانی، کمک می‌خواهد
فوتبال ایران طی پنج سال گذشته با این چهره‌ها اداره شد؛ اغلب بازنشسته و یا در آستانه بازنشستگی! با کارنامه‌ای سیاه و مملو از نمرات منفی. حالا مجمع اصلاح شده فدراسیون فوتبال باید تکلیف خود را با آنها و عملکردی که رقم زده‌اند روشن کند. ابقای آنها یعنی رسوخ ناکارآمدی به رگ و خون فوتبال.
کد خبر: ۱۰۲۵۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲ 02 January 2021

این سوال برای افکار عمومی پیش می‌آید که چرا اکثر اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بعد از عملکرد افتضاح مهدی تاج در فدراسیون فوتبال همچنان از او دفاع می‌کنند؟! رییس فدراسیونی که در تصمیات سرنوشت ساز، هیأت رییسه را کنار گذاشت و بدون نظر اکثر آن‌ها اقداماتی کرد که اکنون فدراسیون فوتبال را به لبه پرتگاه فروپاشی و نابودی سوق داده است. 

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ طبق گزارش تکان دهنده سازمان بازرسی کل کشور، مهدی تاج چند روز بعد از عقد قرارداد با ویلموتس، از هیات رییسه موافقت کتبی گرفت و این نشان می‌دهد، اعضای این هیات نقش ماشین امضا را برای تاج ایفا می‌کردند.
پاسخ این پرسش اساسی ابتدای این گزارش در سیاست مدیر اصفهانی مبنی بر سرگرم کردن اعضای هیات رئیسه با احکام ریاست کمیته‌هاست.
ماجرا از این قرار است که بعد از انتخابات چهارسال پیش فدراسیون فوتبال در اردیبهشت سال ۹۵، مهدی تاج بلافاصله کمیته‌های این فدراسیون را میان اعضای جدید هیات رییسه تقسیم کرد به طوری که هر کسی در جایگاهی مستقر شد تا تقسیم غنایم به خوبی صورت گیرد.
چون دو داور قدیمی به هیات رئیسه راه یافته بودند، ممبینی کمیته اقتصادی و در ادامه داوران را عهده‌دار شد، بهاروند راهی سازمان لیگ شد، اصفهانیان همچنان در کمیته داوران ماند و محمود شیعی بدون هیچ تخصصی در امور فنی، در کمیته‌های فنی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی سمت گرفت تا به این ترتیب او هم به سهم خود از انتخابات این فدراسیون دست یابد.

معماران تباهی فوتبال ایران؛ آیا مجمع ۱۰اسفند، این لکه‌ها را از چهره‌ فوتبال پاک می‌کند؟
 
کارنامه کمیته اقتصادی فدراسیون با یک داور بازنشسته به نام هدایت ممبینی امروز روشن است و به وضوح در چهار سال گذشته اثری از توفیق اقتصادی خاصی در مجموعه فوتبال دیده نمی‌شود. از قرارداد با آدیداس گرفته تا حامیان مالی تیم ملی و حق پخش و تبلیغات محیطی و ... همگی در مبهم ترین حالت قرار دارند و هنوز کسی اطلاع دقیقی از میزان درآمد فدراسیون و چگونگی عقد قراردادها ندارد. فدراسیون فوتبال امروز به واسطه روابط تیره با اکثر شرکت ها و پیمانکارانی که با آنها قرارداد بست، به برندی بدنام در میان اغلب حامیان مالی‌اش بدل شده و معلوم نیست چندسال زمان صرف شود تا این چهره مخدوش،  اصلاح شده و دوباره فوتبال بتواند از محل اسپانسرهایش، مخارج هنگفت را تامین کند.

 

نگاهی به کارنامه محمود شیعی به عنوان نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه فدراسیون حاکی از حضور یک مدیر کاملا منفعل بود که در تصمیمات اخیر مبنی بر منع جذب بازیکن و مربی خارجی هم نتوانست هم‌صدا با اعتراض باشگاه‌ها جلوی این قانون را بگیرد.

او نمونه بارز مدیری بود که هیچ تصمیم و تاثیر شگرفی در پنج سال گذشته نداشت و نتوانست به عنوان فردی از بدنه باشگاه‌ها، فوتبال را در مسیر درست هدایت کند و حالا با کارنامه‌ای مردود، این دوره را به پایان می‌رساند.

 

حیدر بهاروند هم که به سازمان لیگ مهمترین پست بعد از ریاست فدراسیون فوتبال رفته بود، با برنامه ریزی های تاسفبار و رقم زدن اتفاقات عجیب همچون فینال جام حذفی که منجر به محرومیت دوساله اش از سوی کمیته اخلاق فدراسیون شد و بعدا با کمک تاج در استیناف این رای شکسته شد، بار دیگر فوتبال باشگاهی ایران را به دو دهه قبل بازگرداند. البته او به همراه سعید فتاحی، چهره پرحاشیه و جنجالی که در دوره تاج با برخی مسائل خاص در راس بازی‌های لیگ برتر ظاهر شد، چنین شاهکارهایی را رقم زدند. در مورد بهاروند و اقداماتش در سازمان لیگ، یک کتاب حرف هست اما او اکنون پاشنه‌اش را کشیده تا با جمع آوری آرا، رییس فدراسیون شود و یا اینکه حداقل ریاست سازمان لیگ را برای خودش نگه دارد.

معماران تباهی فوتبال ایران؛ آیا مجمع ۱۰اسفند، این لکه‌ها را از چهره‌ فوتبال پاک می‌کند؟

عبدالکاظم طالقانی دیگر عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، که رسیدنش به این مسند، جزو عجایب تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود، نیز در همان ماجرای فینال اهواز نام خود را به عنوان یکی از چهره های ضعیف مدیریت فوتبال به نمایش گذاشت. البته طالقانی فاجعه خونین دیگری از بازی پرسپولیس در ورزشگاه قدیمی اهواز را نیز در کارنامه دارد، ولی هیچ گاه آن اتفاقات را جزو نمرات منفی عملکرد خود هم منظور نکرد، چه رسد به پاسخگویی بابت آن روز سیاه.

او که به انجام مصاحبه به نفع نفر اول فوتبال در مواقع خاص و تایید نظرات تاج و حیدر بهاروند مشهور است، در فدراسیون تاج مسئولیت برگزاری انتخابات هیات های استانی را بر عهده گرفت که جایگاهی بسیار حائز اهمیت است؛ اما در چندین مجمعی که برگزار کرد، شاهد جنجال و درگیری و اعتراض به تخلف و کشمکش بین مدعیان استانی بودیم.

هنوز مشخص نیست آن اعتراضات در کدام مرجع مورد رسیدگی قرار گرفت و به برخی تخلفات صورت‌گرفته در این حوزه چه زمانی رسیدگی خواهد شد؟

 

محمود اسلامیان را نیز اهالی فوتبال به خوبی می‌شناسند و دلیل حضور او در هیات رئیسه را می‌دانند. رفیق و همشهری و سپر حمایتی تاج که فوتبال از مجموع پست های رنگارنگ صنعتی و اقتصادی و اداری او بهره ای نبرد اما دختر جناب اسلامیان در فوتبال بانوان به جایگاه مناسبی رسید تا این حضور اسلامیان به جز سفرهایش همراه تیم ملی فوتبال و حمایت مداوم از کی‌روش بعد از مخالفت اولیه با او، حداقل حسنی دیگر برایش داشته باشد. اسلامیان را می‌توان مغز متفکر و تئوری پرداز فدراسیون تاج در امورات کلان قلمداد کرد. هرچند حضور او عایدی برای فوتبال مملکت نداشت، رزومه شلوغش را در زمینه ورزشی نیز مزین نمود و حالا وقتش است که درباره حکم غرامت عجیب ۲۰۰هزاردلاری به کی‌روش و البته پرونده بسیار مشکوک استخدام ویلموتس با آن رقم نجومی و فلج کننده حرف بزند. 

مطمئنا شما دلیلی برای نابسامانی‌های بزرگ فدراسیون از اسلامیان نخواهید شنید، چون او حتی توانایی توجیه قرارداد غارتگرانه با مرد بلژیکی را هم دارد. او از موضع عقل کل برای وزیر نسخه می‌پیچد و برای نمایندگان مجلس که مخالف حضور بازنشستگان در مناصب کلیدی هستند، جملات معنادار به زبان می‌آورد اما مشخص نیست حاصل حضور خودش بجز فجایعی که رقم خورده، چیست؟

معماران تباهی فوتبال ایران؛ آیا مجمع ۱۰اسفند، این لکه‌ها را از چهره‌ فوتبال پاک می‌کند؟

نایب رییس زنان فدراسیون فوتبال در دوره حضور لیلا صوفی زاده به یک جایگاه نمایشی در هیات رئیسه بدل شد تا آنجا که این چهره حتی نتوانست پاداش ناچیز قهرمانی وعده داده شده به دختران سرافراز ایران را هم پس از گذشت ماه‌های متمادی از بودجه فدراسیون بگیرد و کار به نامه اعتراضی و گزارش رسانه‌ها کشید. 

صوفی زاده در این مدت کمترین بازدهی را برای فوتبال بانوان ایران داشت و اخیرا نیز با یک سال و نیم خواب کامل تیم ملی بانوان و عدم برگزاری بازی، تیم ملی زنان ایران از رنکینگ فیفا هم خارج شد تا اصلا وجود خارجی در محافل بین المللی هم نداشته باشد.

 

از علی کفاشیان نوشتن هم دیگر فایده ای ندارد؛ مدیری که روزگاری یکی از پاک‌دست ترین مدیران فوتبال شناخته می‌شد، به اتهامی مالی، محاکمه و فساد او با رای قاضی فوتبال، تایید شد تا فوتبالی‌ها متوجه شوند نباید گول شعار و ظاهر را خورد. او دو سال با حکم کمیته اخلاق از فوتبال محروم شد؛ اما پس از کاهش نیمی از رای در استیناف، بار دیگر با زیرکی بعد از خروج تاج به این بهانه که هیچ وقت استعفای کتبی نداده بود، هیات رئیسه برگشت.

کسی از تخلف و فساد ۳۰۰هزار دلاری در حق پخش بازی‌های تیم ملی نمی پرسد و معلوم نشد، چرا و براساس کدام بند، استیناف رای محرومیت او را کاهش داده است.

به هر حال براساس بند صریح اساسنامه جدید فدراسیون، کفاشیان دیگر اجازه حضور در رقابت های انتخاباتی فدراسیون را به دلیل سه دوره حضور پیاپی در سطح هیات رئیسه،  ندارد و باید با این دونده بازنشسته بانک مرکزی خداحافظی کرد.

 

فریدون اصفهانیان یکی دیگر از عجایب مدیریتی فوتبال ایران است؛ کسی که با قانون منع فعالیت بازنشسته‌ها از کمیته داوران فدراسیون کنار گذاشته شده بود؛ اما نه تنها عضویتش در هیات رئیسه را محکم کرد، بلکه همین کمیته را هم با آمدن بهاروند پس گرفت! 

عضو با نفوذ شورای شهر زنجان که دست بردار کرسی خدمت نیست و با وجود اینکه سالها برای تجهیز داوران به هدست و گوشی معطل گذاشته بود و فوتبال ایران را به اتفاق مدیران دیگر با اجرای شوی داور ویدیویی داخلی سرکار گذاشت، بار دیگر در راس جامعه داوری فوتبال کشور نشست و کک او هم از فریاد اعتراض باشگاه‌ها به قضاوت های پراشتباه داوران در همه رده‌ها نگزید.

او در بهترین زمان ممکن به کمیته داوران برگشت چرا که گزارش رسانه ها و داوران بیرون گود نشان می‌دهد که در آستانه انتخابات با چینش عجیب داوران، علنی این اختیار را به امتیازی برای کسب رای در مجمع آتی فدراسیون تبدیل کرده است.

معماران تباهی فوتبال ایران؛ آیا مجمع ۱۰اسفند، این لکه‌ها را از چهره‌ فوتبال پاک می‌کند؟

حال باید در آستانه انتخابات تازه فدراسیون فوتبال که ثبت نامش آغاز شده و قرار است در ۱۰اسفند برگزار شود، از اعضای مجمع و رای دهندگان پرسید، آیا می توان بار دیگر به حتی یک نفر از تیمی با این کارنامه رای اعتماد داد و تصمیمات فوتبال را به آنها سپرد؟

پشت این لایه مدیریتی، مهره‌های اجرایی در فدراسیون فوتبال لانه کرده‌اند که همگی ایفاگر نقش محول شده از سوی همین تیم ناکام اند؛ از محمدرضا ساکت که بعداز کناره‌گیری رییس بیمار، مجبور به پس دادن سوییچ ماشین و کلید خانه فدراسیون شد و البته به صندلی مدیرعاملی سپاهان بازگشت تا امیرمهدی علوی سخنگو و مدیردفتر و فرمانبر تاج که هنوز ماموریت خود را انجام می‌دهد؛ از مدیرانی که در فوتسال مقاصد آقایان را پیش می‌برند تا مهره‌های ابدی چون محصص که بدون کوچکترین موفقیتی، همچنان سکان را رها نمی‌کنند و به ماشین توجیه و حمایت از تصمیمات روسای خود تبدیل شده اند. حذف این چهره‌ها از فوتبال، کنار گذاشتن همین نفرات را هم در پی خواهد داشت و موجب پاکسازی و خانه تکانی اساسی فوتبال خواهد شد.

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۰
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
قوه قضاییه باید ورود کنه فدراسیون فوتبال پر از درآمد و دلالیه و اینها به این راحتی کنار نمیرند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
معماران تباهی ایران را بگو
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
همه شون از مدیران باتدبیر دولتی هستند.
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
امثال تاج از بمب اتم هم بدتر هستند برای خراب کردن سازمانی، وزارتخانه ای.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
دولت در کار فدراسیون دخالت نکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
ساکت شو دلال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
همه شونو محاکمه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مدتها بود تیتر خبر به این جالبی و کاملی ندیده بودم. دست مریزاد. با همون تیتر موضوع رو تشریح کردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
باند اصفهانیها فوتبال ایران را ویران کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
فقط باند ترکها که از زمان شاه سلطان حسین و فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه ،داره ایران را آباد میکند
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
گذر زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد که آیا اصفهانیها به فوتبال ایران خدمت کردند یا خیانت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تابناک فکر کردی فقط فدارسیون توش فساد هست اگه راست میگی برو همین قدر ریز راجب همه ارگان های دولتی تحقیق کن و تیتر بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
چرا نباید اینان محاکمه مجازات و مستندات برای فیفا ارسال شود.
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مسلما حذف كافي نيست و اين افراد محاكمه شوند. ولي خب مي دونيم كه همچين اتفاقي نمي افته، ديگه عادت كرديم. تاج با اين سطح سواد (كه حتي انگليسي صحبت كردن بلد نيست) سال ها پيش كه كم تجربه تر هم بود معاون فروش ذوب آهن و بعدتر فولاد مباركه بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مشت نمونه خروار است
و در تمام حوزه ها و بخش ها همین مشکلات وجود دارد
و در فوتبال بیشتر نشان داده میشود
والا در بقیه جاها هم مشابه همین نابسامانی و هرج و مرج است
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
فدراسیون بی کفایت، همشون باید از فدراسیون برند اما با توجه رایزنی هایی که تا حالا انجام دادند با هیئت های فوتبالی، متاسفانه به انتخابات هم خوش بین نیستم تا اتفاق خوبی بیفته!!!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تا زمانی که اصفهانی ها از قبیل تاج،اسلامی،ساکت و....در اطراف فوتبال حضور داشته باشند وکسی هم جرات برخورد با آنها نداشته باشد وضع همین خواهد بو،والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
فعلا که 4-5 ساله به کام تهرانی ها دارن اقدام میکنن یه نگاه به نتایج پیروزی بندازید
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
چرا اسمی از وزیر نیست اینا بله چشم قربان گو هستن وزیر فوتبال این کشور رو به قهقرا برده
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
خب شناختیم...چکار میشه کرد؟؟ چکارشون کردن؟؟
یه قرارداد ننگین بستن حتی مورد یه بازجویی ساده هم قرار نگرفتن که از کجا همچین قراردادی رو بستین!!
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
امیدوارم فوتبال ایران با مدیران و مخلفاتش نه تنها از جهان بلکه از کل کهکشان راه شیری تعلیق بشه حذف بشه
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
اینها نمونه از مدیریت فاجعه بار کشور است که هر جا را نگاه کنیم داستان همین است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مشت نمونه خرواره.....امثال مدیران لایق فدراسیون فوتبال در همه جای مملکت در حال خدمت رسانی به مردم هستند... علی برکت الله......
پیلا پیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
این بزرگوران به راحتی از قوانین فیفا سوء استفاده میکنند و به بهانه اینکه فیفا ممکن است محروممان کند اجازه دخالت به هیچ کس نیمدهند و به هیچ کس پاسخگو نیستند. ان شاء الله که هیچ کدومشون رو نبینیم در این فدراسیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
علي كريمي در برنامه 90 فردوسي پور فرياد زد ول گوش شنوا نبود واقاي ساكت با پوز خند جواب ميداد چون پشتش قرص بود حالا نوش دارو بعر مرگ سهراب مي خوان مملكت همينجوري به تاراج ميره
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
از دست مردم که کاری برنمیاد ، چون ما درست تشخیص نمیدیم یه وقت خدایی ناکرده یه قاتل رو واسه فدراسیون انتخاب میکنیم !!
خودتون میدونید با مملکتتون
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مافیای اصفهان بر فوتبال چمبره زده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
کسانی که ورزش را سیاسی کردند و سیاسیون و نظامیان را وارد ورزش کردند، مسبب همه ناکامی ها هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
لطفا معماران تباهی کشور را معرفی کنید.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
نه تنها باید از فدراسیون فوتبال پاک بشوند بلکه باید در مراجع قضایی پاسخگوی تصمیمات باشند
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
معمار؟! اینها عمله هم نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
برای حل این لکه ننگ، مجلس انقلابی باید سراغ وزیر ورزش برود. چرا تا الان هیچ کاری نکرده این مجلس انقلابی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ورزش در سطح بین المللی نیز پر فساد است بطوری که فیفا هر نوعی برخورد قضایی بای این معماران بدبختی را تحدید و تهدید کرده است. دعا میکنم که این صنعت مافیایی و مخرب فرهنگ هر چه زودتر از بین برود و در کشورمان ریشه کن شود.
شاید دوستان از واژه مخرب فرهنگ سوال کنند ؛ وقتی یک جوان برای توپ زدن صدها برابر یک مهندس یا تحصیلکرده دانشگاهی (و هزاران برابر درآمد متوسط شهروندی) درآمد دارد , چنین جامعه ای در ناخودآگاه (یا خودآگاه ) خویشتن جوانانش را از کار و سازندگی باز میدارد و به ورزشنمایی به نام فوتبال فرامیخواند.
گلناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
يك بعدازظهري در سال 91 متوجه شدم راننده خودرو گرانقيمتي يك خيابان يكطرفه فرعي در جردن را برعكس رانندگي كرده و موجب ترافيك شده بود. اون راننده كسي نبود جز اقاي تاج !!!!@@
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
آقا مسئله فوتبال فقط نیست شما یک جای آباد رو در این مملکت بگو اگه تونستی - وقتی خوب فکر میکنی و مشکلات را میبینی انگار عده ای ماموریت دارند تا همه ارکان را ویران کنند
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تا زمانی که ورزش از لوث سیاسیون پاک نشود امکان پذیر نیست
رستگارنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
به نظر می رسد قوه قضائیه هم زورش به این اصفهانی ها نمی رسد، اینها آش را با جاش برای خود و خانواده وبچه های خود می خواهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مسئول همه تباهی های ایران احمدی نژاد هست و حامیاش
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اگه سیاست در کار نباشه و قولی سیاه بازی نشه انشااله دست مافیا از فوتبال قطع میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
تاوقتی اسپانسرهایی از جنس ایرانسل وهمراه اول فوتبال ایران را مدیریت کنند وضع ما همین است -خیلی سخت نیست یک مشت دلال ؟کار چاق کن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی شهرآورد تهران