بازدید 9411
۱

ادامه اعتراضات علیه نخست وزیر ارمنستان

هزاران نفر از معترضان ارمنستانی بار دیگر در خیابان‌های ایروان پایتخت حضور یافته و خواستار استعفای پاشینیان شدند.
کد خبر: ۱۰۲۳۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲ 23 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از فرارو، همزمان با پافشاری معترضان در ارمنستان برای استعفای نخست ‌وزیر این کشور و تاکید نیکول پاشینیان بر تداوم حضور در قدرت، شرایط سیاسی جدیدی در ارمنستان شگل گرفته است.

 هزاران نفر از معترضان ارمنستانی بار دیگر در حالی دیروز (سه شنبه) در خیابان‌های ایروان پایتخت حضور یافته و خواستار استعفای پاشینیان شدند که به نظر قصد کنار گذاشتن این درخواست‌شان را ندارند.

حصول توافق‌نامه جدید آتش‌بس در قره ‌باغ میان ایروان- باکو با میانجی‌گری روسیه عامل اعتراض‌های اخیر در ارمنستان بود و مخالفان پاشینیان اعلام کردند که نخست ‌وزیر این کشور نباید این توافق‌نامه را امضا می‌کرد.

درگیری‌ها در قره باغ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست ‌وزیر ارمنستان پایان یافت. حصول این توافقنامه امیدواری زیادی را برای توقف کامل درگیری‌ها و برقراری آتش‌بس تمام عیار در منطقه قفقاز ایجاد کرد و به دنبال آن تحولات جدیدی در این دو کشور رخ داد. در جمهوری آذربایجان مردم مدعی پیروزی شدند و در ارمنستان معترضان نسبت به موافقت دولت ایروان با این توافق، اعتراض داشتند که آغازگر اعتراض‌هایی علیه پاشینیان نخست‌وزیر این کشور شد.

معترضان دیروز در اطراف چند ساختمان دولتی تجمع کرده و شعارهایی در راستای تاکید بر کناره‌گیری پاشینیان سر دادند. گزارش شده است که معترضان در مناطق دیگر چندین مسیر مهم را بستند و در میدان اصلی ایروان چادرهایی را برپا کردند.

مخالفان همچنین از ائتلاف تحت هدایت پاشینیان که اکثریت کرسی‌های پارلمان را در اختیار دارد، خواستند با اعضای مخالف دولت وارد مذاکره شوند.

مخالفان همچنین از ارتش و پلیس ارمنستان خواسته‌اند، به آنها در درخواست از پاشینیان برای استعفا بپیوندند.

نخست‌ وزیر ارمنستان اخیرا ضمن رد شایعه‌ها در مورد کناره‌گیریش از قدرت، بار دیگر تاکید کرد، در این سمت به فعالیتهایش ادامه خواهد داد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱
عاقبت توسعه طلبی ارضی و اشغالگری و نسل کشی.
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی