بازدید 7302

جزئیات بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده

براورد‌های دولت برای سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که مجموع کل بودجه شرکت‌های دولتی در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۱۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴ 03 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، مجموع منابع و مصارف شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را بیش از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است.

بر اساس متن لایحه بودجه سال آینده که از سوی دولت به نمایندگان مجلس تقدیم شد، مجموع کل بودجه کشور، ۲۴۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

از این عدد ۹۲۹ هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه عمومی دولت می‌شود و رقم باقی مانده بر اساس بودجه شرکت‌های دولتی تعریف شده است.

براورد‌های دولت برای سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که مجموع کل بودجه شرکت‌های دولتی در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز خواهد شد.

بررسی جزئیات ارائه شده مشخص می‌کند که در بخش درآمدها، ۱۱۳۸ هزار میلیارد تومان درآمد‌های اصلی شرکت‌های دولتی اختصاص یافته و پس از آن سایر دریافت‌ها با عدد ۱۹۶ هزار میلیارد تومان قرار گرفته است.

اعتبارات هزینه‌ای، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای، تسهیلات بانکی و سایر وام‌های داخلی، وام‌های خارجی و دارایی‌های جاری دیگر بخش‌هایی است که دولت پیش بینی کرده در چارچوب آن، شرکت‌های دولتی درآمد کسب خواهند کرد.

در حوزه مصارف نیز، اصل هزینه‌ها با عدد ۱۰۷۸ هزار میلیارد تومان قرار گرفته و پس از آن، هزینه‌های سرمایه‌ای با عدد ۳۲۲ هزار میلیارد تومان قرار دارد.

مالیات، سود ویژه ۵۰ درصدی، سود سهام، سایر حساب‌های تخصیص سود، بازپرداخت تسهیلات بانکی داخلی و خارجی، وجوه اداره شده و افزایش دارایی‌های جاری نیز سایر هزینه‌های شرکت‌های دولتی را تشکیل می‌دهند.

دولت در بخش جداگانه‌ای هزینه ذخیره استهلاک منظور شده در هزینه جاری را نیز با رقم ۴۱ هزار میلیارد تومان قرار داده و به این ترتیب کل منابع و مصارف شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را در عدد ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان تراز کرده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در