بازدید 16766
۹
از اتهام کارت به کارت و جاسوسی تا فحش ناموسی و کوه یخ

مجادله زشت ۲ مدیرعامل استقلال و فولاد روی آنتن زنده

مخاطبان تلویزیون شاهد یک جدال عجیب شخصی بین دو مدیر لیگ برتری و موج اتهامات و انگ های دو طرف به یکدیگر بودند.
کد خبر: ۱۰۱۶۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱ 24 November 2020

بخش طولانی از برنامه زنده دیشب شبکه سه به دعوای سعید آذری و احمد مددی گذشت. جایی که دو مدیرعامل فولاد و استقلال به جای دفاع از مواضع و حق باشگاه شان، به یکدیگر حمله شخصی کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، شب گذشته مخاطبان تلویزیون شاهد یک جدال عجیب شخصی بین دو مدیر لیگ برتری و موج اتهامات و انگ های دو طرف به یکدیگر بودند.

سعید آذری سوابق مدیرعامل استقلال را پیش کشید و مددی محرومیت کمیته اخلاق برای سعید آذری را به میان آورد و خواستار ذکر دلیل آن شد.

مجادله زشت ۲ مدیرعامل استقلال و فولاد روی آنتن زنده

در این مجادله طولانی حرف از کارت به کارت و جاسوسی و سناریوهایی و تبانی و داوری و غیره وسط کشیده شد و دو طرف از هر واژه‌ای برای محکومیت هم استفاده کردند. خلاصه این مجادله را بخوانید:

آذری: مددی فحش ناموسی سرمربی‌اش را گردن نمی‌گیرد و می‌گوید کوه یخ!

آذری درباره رد حکم محکومیتش توسط کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اظهار داشت: پس از ارائه مستندات و بررسی کمیته استیناف، این حکم بر اساس همان مواد مندرج در آیین‌نامه کمیته اخلاق و انضباطی لغو شد و نشان داد این حکم با «من بمیرم و تو بمیری» لغو نشده است.

وی با بیان اینکه فولاد از ابتدای بازی با استقلال تلاش کرد با استفاده از سیستم‌های مختلف، بازی را اداره کند و پیروز شود، تصریح کرد: فولاد از ابتدای مسابقه جنگنده ظاهر شد. من درباره مسائل فنی صحبت نمی‌کنم و مربیان باید از عملکرد خود دفاع کنند. فولاد در حدود 100 دقیقه زمان مسابقه، توان فنی داشت و پیروز شد. حساسیت‌های این مسابقه به رقابت زیرجلدی مربیانی که در استقلال بودند با نکونام برمی‌گردد. سال گذشته این رقابت در مجیدی بود و امسال در فکری.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در ادامه افزود: تا آخرین لحظه انتخاب سرمربی محترم تیم استقلال، نکونام جزو گزینه‌های این باشگاه بود و با وجود اینکه او با فولاد قرارداد داشت، بارها با نکونام تماس گرفتند. این رقابت زیرجلدی به همین خاطر ایجاد شد و همه می‌خواهند ثابت کنند این برتری (نسبت به نکونام) وجود دارد. این موضوع روی استراتژی مربیان هم سایه انداخته و توان روانی (استقلال) را کاهش می‌دهد. دیدید در این مسابقه تمرکز آنها به هم خورد و شاهد صحنه‌های خوبی نبودیم.

آذری در مورد بیانیه باشگاه فولاد خوزستان پس از بیانیه استقلال تصریح کرد: پیش از این مسابقه، نکونام به من گفت باشگاه استقلال بیانیه‌ای درباره انتخاب زاهدی‌فرد به‌عنوان داور مسابقه صادر کرده که به اتفاقات دیدار سال گذشته با سپاهان اشاره کرده بودند. او گفت استقلالی‌ها نگران هستند که زاهدی‌فرد اشتباهاتش را در این مسابقه تکرار کند، اما گفتم اجازه نمی‌دهم بیانیه‌ای صادر شود و نباید فشار را از قبل از مسابقه روی داور زیاد کنیم.

وی درباره انتشار فیلمی از فحاشی محمود فکری خاطرنشان کرد: بعد از بازی که بسیاری از عزیزان این فیلم را دیدند، موجی از اعتراضات در خوزستان و میان هواداران فولاد ایجاد شد که ما را بر آن داشت تا محترمانه از حقوق قانونی خود استفاده کنیم. متن ما بیانیه نبود و فقط گفتیم با رفتار صورت گرفته، حق خود می‌دانیم که از فکری شکایت کنیم. مطمئنم فکری از این اتفاق متأسف بود.

«بیانیه باشگاه استقلال نشان داد بیشتر به دنبال تسویه‌حساب شخصی با من بودند و الفاظ خوبی در آن نبود.»، مدیرعامل باشگاه فولاد ضمن بیان این جمله تصریح کرد: گفتند رأی آذری با رفاقت لغو شده و با این صحبت، ارکان انضباطی و اخلاق را زیر سؤال بردند. همچنین به مسائل دیگری اشاره شد که خوب نبود. شما نمی‌توانید اشتباهی را کتمان کنید و من اگر مدیر باشگاه بودم، از مخاطبان آن فیلم عذرخواهی می‌کردم. مطمئنم بسیاری از هواداران استقلال هم از این فیلم متأسف شدند.

وی با اشاره به آشنایی خود با سرمربی استقلال اظهار داشت: 18 سال است که مدیر هستم و از زمانی که فکری، کاپیتان باتعصب استقلال بازی می‌کرد، او را می‌دیدم. در دیدار فصل گذشته با نساجی با نتیجه 3 بر 2 شکست خوردیم، اما با فکری دست دادم و به او تبریک گفتم. این موضوع (فحاشی) برای من خوشایند نبود و خیلی ساده بود مدیران استقلال به جای نوشتن بیانیه علیه من، قضیه را با یک عذرخواهی کوچک جمع می‌کردند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با اشاره به کناره‌گیری گرگ کلارک گفت: رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس در پارلمان این کشور، صحبت‌هایی درباره فوتبال بانوان و مردم رنگین‌‌پوست مطرح کرد که با وجود توهین‌آمیز نبودن این کلام، استعفا داد. ما اینجا توهین شنیدیم، بعد اعلام کردیم کاش فکری کمی تفکر می‌کرد. پس از آن هم بدهکار شدیم و رفتار خوبی صورت نگرفت.

آذری در واکنش به صحبت‌های سرپرست باشگاه استقلال علیه خودش تصریح کرد: آقای مددی! اینقدر استرس داشتید که فقط با دستمال کاغذی عرق خود را پاک می‌کردید! شما در جایگاهی نیستید که بگویید کمیته اخلاق چرا مرا محروم کرده است. شما فرهنگی هستید و سردبیر روزنامه خبر سیاسی بودید. صورت مسئله را پاک نکنید و بهتر است به الفاظ استفاده شده توسط فکری بپردازید. لازم نیست نگران تیم‌هایی باشید که به اهواز سفر می‌کنند.

وی با بیان اینکه از سال 83 به مدیریت فوتبال آمده است و سابقه مشخصی دارد، خاطرنشان کرد: محرومیت من به خاطر مصاحبه علیه بهاروند، طالقانی و اصفهانیان بود و آغاز آن به سال 98 برمی‌گشت. شما درباره این رفتار غیراخلاقی سرمربی خود صحبت کنید و بدانید من مسائل فولاد را مدیریت می‌کنم. خود فکری از همه شما متأسف‌تر است و من هیچ تأسفی در گفتار و رفتار شما ندیدم. چهره شما فوق عصبانی بود و نتوانستید به خودتان مسلط باشید.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره درآمدی که در باشگاه ذوب‌آهن ایجاد کرده است، بیان کرد: بررسی درآمد ایجاد شده در ذوب‌آهن در حوزه وظایف شما نیست. ما و استقلال باید در هفته سوم بازی کنیم و به نکونام اجازه ندادم صحبت کند تا قضیه را ختم به خیر کنیم. فکری تنها کسی است که درباره این مسئله صحبت نکرده است. آقای مددی که توهین به نوامیس ما را به کوه یخ تشبیه می‌کند، بگوید توهین‌کننده به مثابه چیست.

آذری با بیان اینکه توهین به اعضای تیم فولاد، توهین به خودش به شمار می‌‌رود، اظهار داشت: من از طرف شما در هفت بند عذرخواهی کردم و از اتفاقات هفته گذشته که تمرکز بازیکنان‌تان را به هم زد، اشتباه کادر فنی که دیاباته را 10 دقیقه از زمین بیرون نگه داشت و 10 نفره بازی کردن استقلال عذرخواهی کردم. این مسئله با یک عذرخواهی خیلی کوچک حل می‌شد و از شما به‌عنوان یک فرد فرهیخته و فرهنگی انتظار داشتم همان شب به جای نوشتن بیانیه عریض و طویل، یک خط از افرادی که مورد توهین قرار گرفتند، عذرخواهی می‌کردید تا اینقدر مضطرب نشوید.

وی با انتقاد از سرپرست باشگاه استقلال گفت: تازه متوجه شدم فکری چرا چنین توهین‌هایی کرده است. باشگاهی که چنین مدیری دارد و او به راحتی به عکاس ما می‌گوید آقای کارت به کارت، باید هم چنین اتفاقاتی در آن رقم بخورد. من اگر صحبتی درباره وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، استقلال و پرسپولیس کردم، در واکنش نسبت به شخصیت حقیقی من بوده است. من بیانیه‌نویس نیستم و اگر پُست‌هایم را بخوانید، می‌بینید بیشتر آنها انگیزشی هستند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان اینکه مددی حاضر نیست مسئولیت توهین ناموسی سرمربی خود را بر عهده بگیرد و شهامت عذرخواهی ندارد، تصریح کرد: صحبت‌هایی که می‌کنید، همان بیانیه است که مقابل شما گذاشتند و شما آن را می‌گویید. کسی که 18 سال در فوتبال مدیریت می‌کند، همه عزیزان را می‌شناسد. شما فرافکن هستید و باید به‌جای مثنوی 70 مَن، عذرخواهی می‌کردید. مسعود اکبری (عکاس فولاد) عکاس رسمی فولاد است و سازمان لیگ برای او کارت صادر کرده است.

آذری با دفاع از عکاس تیم فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: اگر او مشکلی داشت، با استعلام کمیته اخلاق نمی‌توانست فعالیت کند، اما اکبری را به جاسوسی متهم می‌کنید. اگر تمام هنری که امشب رو کردید روی تیم خودتان می‌گذاشتید، هفته گذشته آن آبروریزی را در تلویزیون نمی‌کردید. یک موبایل در دست شماست و به دنبال صدا ضبط کردن هستید. شما از دوشنبه هفته گذشته و با دعواهای مدیریتی خود باعث شکست استقلال شدید. از جانب شما، از خانواده بچه‌هایی که به آنها توهین شده است، عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم سه چهار پیچ گنده از این کوه یخ نصیب‌تان شود.

 

مددی: آذری بگوید مسوول کارت به‌کارت در تیمش چه می‌کند؟

احمد مددی در واکنش به صحبت‌های سعید آذری درباره اتفاقات دیدار فولاد خوزستان و استقلال اظهار داشت: صحبت‌های آذری بیشتر فرافکنی بود و دوست داشتم او حقایق را می‌گفت. آذری چند بار علیه مدیریت باشگاه‌ها صحبت کرد، اما بگوید در تیم‌های قبلی خود چه جنبه‌ای از درآمدزایی ایجاد کرده که  مدعی باشگاه استقلال است و درباره مدیریت باشگاه استقلال صحبت می‌کند.

وی با رد مذاکره باشگاه استقلال با سرمربی فولاد گفت: چه کسی با نکونام درباره سرمربیگری استقلال صحبت کرده است؟ تا جایی که من به‌عنوان مسئول اجرایی باشگاه در جریان هستم، هیچ یک از اعضای هیئت مدیره با نکونام مذاکره نکردند و نظر آنها از ابتدا روی فکری بوده است. آذری توضیح بدهد چرا در کمیته اخلاق محروم شد؟ من مسئول اجرایی باشگاه استقلال هستم و بابت این بداخلاقی، سناریوسازی باشگاه فولاد و ایجاد فضای رقت‌بار و ناامن در صحنه فوتبال کشور، از همه مردم ایران عذرخواهی می‌کنم.

مجادله زشت ۲ مدیرعامل استقلال و فولاد روی آنتن زنده

سرپرست باشگاه استقلال با بیان اینکه اگر بنا به عذرخواهی بود، فولاد باید بابت اتفاقات غیرفوتبالی رخ داده در ورزشگاه میزبان عذر بخواهد، تصریح کرد: من از این بابت عمیقاً متأسفم. اتفاقاتی که برابر فولاد افتاد، به مثابه کوه یخی بود که بسیاری از صحنه‌های زشت در آن دیده نشد و عدالت فوتبالی در آن نبود. چه اتفاقی افتاد که فکری به این شکل برآشفته شد؟ مگر فضای امن نیمکت استقلال برای استقلال نیست؟ آقای «میم الف» در آن فضا چه می‌کرد؟ او به نوعی استراق سمع می‌کرد و ما این را اتفاق بد فوتبالی می‌دانیم.

مددی با بیان اینکه آذری باید فکری به حال نیمکت فولاد کند تا از این پس، صحنه‌های غیرفوتبالی رخ ندهد، خاطرنشان کرد: مطمئنم هر تیمی جلوی فولاد صف‌آرایی کند، دیگر به جنبه‌های فنی نگاه نمی‌کند و به فکر چاره‌ای برای حواشی می‌افتد. آذری بازی با کلمات را بلد است. من استرس ندارم و به خاطر گرما عرق کردم.

وی درباره عکاس باشگاه فولاد خوزستان مدعی شد: مسعود اکبری که سال 92 با حکم کمیته انضباطی، به خاطر «کارت به کارت کردن» در تیم راه‌آهن و تغییر نتایج فوتبال دو سال محروم شده، کنار تیم شما چه می‌کند و چه نقشی در فولاد دارد؟ آغازکننده تنش در حین بازی، همین فرد به ظاهر عکاس بود که در وقفه ایجاد شده در مسابقه، به سرمربی ما توهین کرد. او سپس مشغول استراق سمع شد، از ما فیلم گرفت و با ارسلان مطهری درگیر شد.

سرپرست باشگاه استقلال که با برنامه «فوتبال برتر» گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه بیان کرد: با حضور این افراد در کنار تیم فولاد، باید به باشگاه ذوب‌آهن حق بدهیم که تهدید به کناره‌گیری از لیگ برتر کند. بابت اتفاقات رخ داده عمیقاً متأسفم. این ماجرای پخش صدای مشکوک «اجی مجی لاترجی» را کجای دلم بگذارم؟ چرا هر هفته یک عضو کادر فنی فولاد اخراج می‌شود؟ این چه تاکتیکی است؟ آیا در گذشته هم این‌چنین بوده است؟

مددی که چند بار تماس تلفنی او با برنامه قطع شد، در مورد این موضوع اظهار داشت: دوستان فولاد بودند که اجازه نمی‌دادند صدای حقانیت باشگاه استقلال به گوش مردم ایران برسد! من فرهنگی هستم و نمی‌توانم به سادگی از ظلمی که در بازی با فولاد در اهواز به ما شد، بگذرم. آقای آذری! شما استاد بیانیه‌نویسی هستید. چگونه می‌گویید اهل بیانیه‌نویسی نیستم. شما میزبان بودید و باید عذرخواهی کنید.

وی در ادامه افزود: این چه رفتاری بود که در ورزشگاه با استقلال کردید که هر عضو نیمکت، یک وظیفه سخیف بر عهده بگیرد؛ یکی استراق سمع، یکی ایجاد بلوا و یکی کاور کردن موضوع. آیا این فوتبال پاک شماست؟ شما که مدعی‌العموم استقلال، پرسپولیس، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هستید و درباره زمین و زمان مصاحبه می‌کنید، می‌خواهید برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال هم ثبت‌نام کنید. پاسخ بدهید موضوع استخدام آقای کارت به کارت و جادوگری چیست؟

سرپرست باشگاه استقلال با بیان اینکه چرا آذری این همه مصاحبه می‌کند، خطاب به او گفت: شما درباره اخلاق پُست می‌گذارید و نامزد ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوید. خدا به داد فوتبالی برسد که شما رئیس آن شوید! مگر خوزستانی‌های عزیز مدیران کارنامه‌دار و کاربلد چون مسعود رضاییان ندارند که باید از شهر دیگری مدیرعامل بیاورند؟ به سرمربی ما انواع توهین‌ها شد. آیا باید سر سرمربی ما بریده شود یا کسانی که به این حواشی دامن زدند؟

مددی با انتقاد مجدد از مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بیان کرد: آذری در امور مدیریتی باشگاه استقلال و نحوه عملکرد ما دخالت کرد که برای او متأسفم. او کارش را یاد گرفته و به طرف مقابل حمله می‌کند، اما دفاعی ندارد و من پاسخ‌هایم را دریافت نکردم. از همه هواداران و مردم عزیز ایران بابت همه اتفاقاتی که در دیدار با فولاد افتاد، معذرت‌خواهی می‌کنم، اما این تمام ماجرا نبود و همه اینها یک کوه یخ بود.

«باشگاه استقلال اینقدر بزرگ، متین و بااخلاق است که به راحتی عذرخواهی می‌کند.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: از سازمان لیگ، کمیته اخلاق و ارکان نظارتی خواهش می‌کنم به این مسائل ورود کند. فولاد نیمکت عجیب و غریبی دارد و رفتار آنها زیبنده فوتبال کشور نیست. هر کسی روی این نیمکت، وظایف خاصی بر عهده دارد و کاری غیرفوتبالی انجام می‌دهد. تقاضا دارم به این قضیه ورود کنند تا شاهد صحنه‌های رعب‌آور در فوتبال کشور نباشیم.

سرپرست باشگاه استقلال در مورد وضعیت شیخ دیاباته خاطرنشان کرد: صبح روز یکشنبه، کمیته انضباطی درباره رسیدگی به وضعیت این بازیکن برگزار شد و اعضای کمیته، دفاعیات دیاباته را شنیدند. او پس از این نشست، با هماهنگی سرمربی تیم در تمرینات شرکت کرد و هیچ مشکلی برای بازی با ماشین‌سازی ندارد. دیاباته با صلاحدید کادر فنی می‌تواند در ترکیب استقلال قرار بگیرد و رأی مربوط به او هم هفته آینده صادر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
چرا تلویزیون وارد این مسائل می شود که جز تکدر خاطر برای مخاطبین ثمر دیگری ندارد
مطابق شرع و قانون مجازات اسلامی، باید حد قذف بر محمود فکری جاری گردد.
واقعا مدیر استقلال بسیار دور از شان خودش صحبت میکرد این رفتار زشت یک عذر خواهی میتواست اخرش هم عذرخواهی نکرد
یکی از مزخرف ترین برنامه های ورزشی کشور. مجری که خاله زنک باشه برنامش هم همین میشه
حتی اینقدر برات سخت است که بگویی برنامه فوتبال برتر؟
نود تموم شد عقده ای
این پول نفت را از فوتبال دور کنید تا این لات بازیها و کثافت کاریها از بین برود و مدیران لایق جذب شوند
هركار هم بكنين باز هم ميثاقي نمي تونه جاي عادل فردوسي پور رو در قلب مردم بگيره.............
زنده باد عادل فردوسی پور..میثاقیان جز بهم ریختن فضای فوتبال کاری نمیکنه
جالبه هر جا کیسه کم میاره خودشو میچسبونه به پرسپولیس پر افتخار >>>>>> باید بابت فحشتون عذرخواهی کنید نه پر رویی
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی