بازدید 11874

نمازی: جهانگیری و محسن هاشمی نامزد نمی‌شوند

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: آقای اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی به ما اعلام کردند که برای انتخابات ۱۴۰۰ نامزد نخواهند شد
کد خبر: ۱۰۱۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳ 18 November 2020

به گزارش تابناک به نقل از فردا،  کارگزاران را باید مهم‌ترین و اثرگذارترین حزب اصلاح‌طلب در آرایش نیروهای این جریان در انتخابات ریاست جمهوری آتی دانست. دلیلش نیز روشن است. اولا کارگزاران بیش از سایر احزاب و چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب مصمم است که در انتخابات آتی شرکت کرده و قدرت را به دست آورد. دوما وقتی حرف از معرفی نامزد اصلاح‌طلب باشد، بیش از سایرین گزینه دارد و شاهدش آنکه حسین مرعشی، سخنگوی این حزب اخیرا از بررسی 6 کاندیدای حزبی در جلسات کارگزاران خبر دارده بود. دلیل سوم و از مهم‌تر آنکه کارگزاران حاضر است قدرت را به هر بهایی به دست آورد ولو ائتلاف با نامزد غیر اصلاح‌طلب و حتی اصولگرایی همچون علی لاریجانی.

کارگزارانی‌ها ساز ائتلاف با لاریجانی را بلافاصله بعد از انتخابات 96 با طرح دوگانه لاریجانی - جهانگیری کوک کردند. در ماه‌های اخیر تب انتخابات داغ شده نیز در این رابطه کم نگفتند. مقاومت سایر احزاب اصلاح‌طلب به خصوص اتحاد ملت و اعتماد ملی که خواستار معرفی نامزد اصلاح‌طلب خالص هستند اما سبب شد که کارگزاران هم یک قدم عقب رفته و لاریجانی را رقیب شریف بماند و گزینه کاندیداهای حزبی را روی میز بگذارد.

اخباری که اخیرا مبنی بر عدم تمایل کاندیداهای حزبی کارگزاران به گوش می‌رسد اما این گمانه را به ذهن می‌رساند که گذاشتن این گزینه روی میز از همان اول یک بازی سیاسی بود و کارگزارانی‌ها نهایتا به سر خانه اول یعنی ائتلاف برمی‌گردند و دست علی لاریجانی را می‌فشارند.

یکی از اخباری که این گمانه را تقویت می‌کندف اظهارات علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. او در گفتگویی با خبرگزاری فارس، از تهیه راهبرد انتخاباتی حزب متبوعش برای انتخابات ۱۴۰۰ در کمیته سیاسی این حزب خبر داد و گفت: قرار است راهبرد انتخاباتی حزب کارگزاران سازندگی برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اختیار نامزد‌های حزب یا نامزد‌های مشترک با دیگر احزاب اصلاح‌طلب قرار بگیرد و البته اگر حزب با دیگر احزاب اصلاح طلب به توافقی نرسیدند فقط در اختیار نامزد‌های حزب قرار خواهد گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این سوال که در این راهبرد انتخاباتی بر روی چه مسائلی تاکید و تحقیق شده است، تصریح کرد: مشکلات و موقعیت‌های موجود در این راهبرد برای رئیس جمهور ۱۴۰۰ ترسیم شده و توانایی ها، پتانسیل‌های کشور و چگونگی حرکت به سمت عمران و آبادانی، رفاه، آسایش کشور شرح داده است که البته هنوز نهایی نشده است.

نمازی درباره گزینه‌های این حزب تاکنون برای کاندیداتوری انتخابات ۱۴۰۰، گفت: همانطور که آقای مرعشی اعلام کرده بود آقایان اسحاق جهانگیری، محسن هاشمی، غلامحسین کرباسچی، عبدالناصر همتی و دکتر ملک زاده جزو گزینه‌های ما برای انتخابات ۱۴۰۰ هستند. آقای اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی به ما اعلام کردند که برای انتخابات ۱۴۰۰ نامزد نخواهند شد بنابراین تاکنون آقایان کرباسچی، همتی و ملک زاده مطلبی دال بر عدم کاندیداتوری با ما مطرح نکرده‌اند، اما احتمالا چهره‌های جدیدی نیز به عنوان نامزد‌های حزب در آینده اعلام خواهند شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی