بازدید 9724
جهانگیری:

لازمه پیشرفت استان بوشهر توسعه بنادر است

جلسه دیدار نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر امروز (سه شنبه) برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۱۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹ 17 November 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه از استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور یاد کرد و گفت: مردم استان بوشهر بعنوان پایتخت انرژی کشور نباید با برخی محرومیت‌ها و کاستی‌ها مواجه باشند و لازم است راهکار‌هایی برای رفع مسایل و ایجاد رضایتمندی در مردم این استان تدوین شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با تأکید بر لزوم عمل به مسئولیت اجتماعی از سوی سرمایه گذاران طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: پذیرفته نیست مردمی که ساکن مناطق پیرامونی طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ اقتصادی هستند از امکانات بی بهره باشند و لازم است که سرمایه گذاران این طرح‌ها به مسئولیت اجتماعی خود در قبال ساکنین این مناطق عمل کنند.

جهانگیری با اشاره به پروژه راه آهن بوشهر و منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و اجرای این طرح خاطرنشان کرد: برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه باید به دنبال منابع مالی مطمئن و تکمیل هر چه سریعتر این طرح از طریق فاینانس باشیم چرا که اگر منتظر باشیم تا این پروژه با منابع و بودجه دولت عملیاتی شود، ممکن است به دلیل محدودیت‌های بودجه، مدت زمان زیادی برای آن سپری شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به درخواست مردم استان بوشهر در خصوص اجرا و تکمیل فاضلاب برخی شهر‌های استان بوشهر، گفت: دولت تلاش خواهد کرد با تخصیص منابع مالی، طرح‌های فاضلاب این شهر‌ها را تا پایان دولت تکمیل کرده و به اتمام برساند.

جهانگیری لازمه پیشرفت و ترقی استان بوشهر را توسعه بندر بوشهر و سایر بنادر این استان دانست و اظهار داشت: باید با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بندر بوشهر، زمینه توقف و پهلو گرفتن کشتی‌های با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار تن در این بندر فراهم شود.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم توجه به روستا‌های استان بوشهر، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور که در جلسه حضور داشت خواست از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار روستایی، منابعی را برای بهبود وضعیت روستا‌های استان بوشهر و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب در این روستا‌ها اختصاص دهد.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد با همدلی و هماهنگی خوبی که میان مسئولین اجرایی استان و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، تمرکزی جدی بر طرح‌ها و پروژه‌های اصلی استان معطوف شود تا ضمن رفع مسایل و موانع پیش رو، شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر استان بوشهر در زمینه‌های مختلف باشیم.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، استاندار بوشهر گزارشی از آخرین وضعیت استان و طرح‌های در دست اجرا ارائه کرد و به تشریح اقدامات انجام شده و نیز وضعیت کرونا در این استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست به بیان دغدغه‌ها و نظرات خود در خصوص استان بوشهر پرداختند و مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیاز‌ها و چالش‌های استان را مطرح کردند.
اجرا و تکمیل پروژه راه آهن بوشهر، توسعه بنادر استان، تکمیل فاضلاب برخی شهر‌های استان بوشهر، پرداخت عوارض آلایندگی مطابق قانون و بر اساس نظر کارشناسی، سرمایه گذاری برای توسعه صنعت توریسم و تفویض اختیارات بیشتر به مدیریت استان از جمله دغدغه‌ها و درخواست‌های نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم