بازدید 12814
۱

حباب قیمت خودرو می‌ترکد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز کم شود.
کد خبر: ۱۰۱۵۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰ 17 November 2020

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز کم شود.

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت خودرو، گفت: پیش‌بینی می‌شود با اُفت نرخ دلار قیمت خودرو نیز در بازار کاهش یابد چراکه براساس ادعای خودروسازان برخی از قطعات و مواد اولیه موردنیاز تولید، وارداتی است و نرخ ارز در قیمت تمام شده تولید اثرگذار است، بنابراین همان گونه که افزایش نرخ ارز موجب نوسان قیمت خودرو می‌شود، کاهش آن نیز باید به اُفت بهای چهارچرخ‌ها منجر شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده و نقدینگی جامعه به سمت این بازار هدایت می‌شود، با کاهش نرخ ارز جاذبه این حوزه کم شده و مردم به سراغ سرمایه گذاری در سایر بازارها می‌روند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره ضرورت کاهش قیمت خودرو در کارخانه با توجه به ارزان شدن نرخ ارز، اضافه کرد: خودروسازان قطعات و مواد اولیه موردنیاز خود را به صورت عمده خریداری می‌کنند در نتیجه با گرانی نرخ ارز نیز نمی‌توانند ادعا کنند که هزینه‌های تولید وابسته به ارز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اگر خودوسازان هزینه‌های تولید خود را شفاف کرده و در منظر عموم قرار دهند، موضوعاتی مانند زیان انباشته، هزینه تمام شده تولید، میزان اثرگذاری دلار بر هزینه‌های تولید و... مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز متناسب کم شود این در حالی است که خودروسازان به دنبال منافع خود هستند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
باسلام با توجه به کاهش قیمت ارز و طلا خودروسازها پیشبینی سقوط قیمت را داشتند .لذا با همکاری وزارت سمت که متاسفانه خود عامل راند بازی قیمتهاست طرح قرعه کشی را که کلاه برداری آشکار است راه انداختند.بطوریکه بعد از ثبت نام و گرفتن پول مردم با یک قرار داد یک طرفه و کلاه برداری علنی افزایش قیمت هارا تا 40% نیز ادامه دادند.چون دستشان در یک کاسه میباشد. سوالی که مطرح است اینه چرا خودروئی که توان رقابت یا صادرات با رقبای خارجی راندارد و عامل 50% کشته های تصادفات جاده ای را بر اثر بی کیفیتی رقم میزند با افزایش قیمت مواجه شود؟
در کجای دنیا قیمت خودرو و فروش خودرو چنین است .آیا جان مردم اینقدر بی ارزش است؟سهم صادرات خودرو چقدر است .؟وقتی کشور ترکیه و چین قطعات خودرو ما را تامین میکنند آیا اینها ارز بر هستند یا ارز آور ؟ خودرو ملی کجاست ؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی