بازدید 14856
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران خانه‌شان را می‌فروشند، خوراک می‌خرند تا مرغ‌ها تلف نشوند، بورس برای چهارمین روز متوالی مثبت ماند، قیمت روز 60 درصد سهام عدالت چقدر است؟، مصوبات جدید شورای عالی بورس اعلام شد و ثبات قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۵۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳ 16 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران خانه‌شان را می‌فروشند، خوراک می‌خرند تا مرغ‌ها تلف نشوند، بورس برای چهارمین روز متوالی مثبت ماند، قیمت روز 60 درصد سهام عدالت چقدر است؟، مصوبات جدید شورای عالی بورس اعلام شد، سهام آسیا با امضای بزرگترین توافق تجاری جهان رشد کرد و ثبات قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی را در بر دارد.

افزایش نرخ نهاده‌های دامی

پیرو مصوبه امروز یکصد و سیزدهمین جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مصوب دولتی نهاده‌های دامی از مبدا بنادر ایران افزایش یافت. به این ترتیب نرخ ذرت دامی هر کیلوگرم ۱۷۰۰ تومان، جو دامی هر کیلوگرم ۱۷۰۰ تومان، کنجاله سویا هر کیلوگرم ۳,۲۲۰ تومان و دانه سویا هر کیلوگرم ۳,۱۰۰ تومان تعیین شد.

مرغداران خانه‌شان را می‌فروشند، خوراک می‌خرند تا مرغ‌ها تلف نشوند

نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه مرغداران از شرایط فعلی بسیار خسته شده اند و به اصطلاح کارد به استخوان‌شان رسیده است، افزود: هزینه‌های بالای تولید در کنار فشار دولت برای عرضه تخم مرغ به قیمت کیلویی ۱۲ هزار تومان فشار زیادی به تولیدکنندگان وارد آورده است. وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار حتی شرط صادرات را عدم تغییر قیمت تخم مرغ در بازار داخل اعلام کرده است، گفت: این حرف بسیار غیرمنطقی است چرا که همین الان هم مرغدار در هر کیلوگرم از تولید خود حدود ۳ تا ۴ هزار تومان زیان می‌کند. این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: تولیدکنندگان با بحران مواجه شده اند و اگر این روند ادامه یابد، مرغدار نمی‌تواند خوراک مورد نیاز طیور خود را تأمین کند و در ماه‌های آینده خطر کاهش تولید کاملاً جدی است. ضمن اینکه همین الان هم برخی از مرغداران ناچار به فروش آپارتمان و خانه‌های خود شده اند تا بتوانند خوراک مورد نیاز برای جوجه ریزی های انجام شده را تأمین کنند و سرمایهشان به باد نرود. /مهر

بورس برای چهارمین روز متوالی مثبت ماند

شاخص کل با 16389 واحد افزایش معادل 1.30 درصد به یک میلیون و 273 هزار و 746 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 4286 واحد افزایش معادل 1.30 درصد به 333 هزار و 115 واحد، شاخص کل هم وزن با 532 واحد افزایش معادل 0.14 درصد به 370 هزار و 138 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 349 واحد افزایش معادل 0.14 درصد به 242 هزار و 415 واحد، شاخص آزاد شناور با 23603 واحد افزایش معادل 1.39 درصد به یک میلیون و 726 هزار و 600 واحد، شاخص بازار اول با 19774 واحد افزایش معادل 2.25 درصد به 897 هزار و 1 واحد و شاخص بازار دوم با 2729 واحد افزایش معادل 0.10 درصد به 2 میلیون و 710 هزار و 970 واحد رسید.

گزارش بورس امروز دوشنبه 26 آبان 99/ بورس برای چهارمین روز متوالی مثبت ماند

گزارش بورس امروز دوشنبه 26 آبان 99/ بورس برای چهارمین روز متوالی مثبت ماند

قیمت روز 60 درصد سهام عدالت چقدر است؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت باز هم با افزایش همراه بود و درمقایسه با روز گذشته، 2.12 درصد (200 هزار و 857 تومان) افزایش یافت و ارزش سبد 532 هزار به 9 میلیون و 658 هزار و 188 تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 5 میلیون و 794 هزار و 912 تومان رسیده است. /نبض بورس

مصوبات جدید شورای عالی بورس اعلام شد

قالیباف اصل، سخنگوی شورای عالی بورس، در خصوص مصوبات امشب این شورا گفت: امشب در خصوص افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت تصمیم گیری شد. در جلسه امشب شورای عالی بورس مقرر شد که سقف صندوق های سرمایه گذاری بردرآمد ثابت از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد. در خصوص تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز تصمیم گیری شد. به این ترتیب، مصوب شد حداقل ۵۰ درصد از مجموع ۲۰ درصد نصاب سهام، به سهام عدالت تخصیص یابد و حداقل اوراق دولتی در  نصاب ها از ۱۰درصد به حداقل ۲۵ درصد افزایش پیدا کند. در این جلسه شورای عالی بورس مصوب شد بانک مرکزی در امور صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانکها، تسریع و تسهیل کند. همچنین امکان تاسیس صندوق برای بانک‌های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شد. /سنا

سهام آسیا با امضای بزرگترین توافق تجاری جهان رشد کرد

با امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان (مشارکت جامع اقتصادی) بین کشورهای آسیایی سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند.

چین و ۱۴ کشور آسیایی روز یکشنبه توافق تجارت آزادی را امضا کردند که به تدریج تعرفه‌های تجاری بین کشورهای عضو را کاهش خواهد داد. این توافق یک سوم تولید ناخالص داخلی جهان و یک سوم جمعیت جهان را دربر می‌گیرد. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۱.۵ درصد جهش کرد در حالی که نیکی ژاپن ۱.۶۵ درصد بالا آمد. در بازار چین کامپوزیت شانگهای ۰.۹۸ درصد رشد کرد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۵۴ درصد به ارزش خود افزود. کوسپی کره‌جنوبی به جهش بزرگ ۲ درصدی دست یافت و ای‌اس‌اکس استرالیا ۱.۲۳ درصد بالا آمد. در بازار ارز، ارزهای آسیایی در مقابل دلار تقویت شد. در مقابل ین ژاپن دلار ۰.۱ درصد افت کرد و به نرخ برابری ۱۰۴.۵۲ واحد بازگشت و در مقابل یوآن چین ۰.۳۵ درصد تضعیف شد و به نرخ ۶.۵۸۰۸ واحد رسید.

دلار امروز هم ارزان تر شد

امروز هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 24800 تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت 25900 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته ‌شد که نسبت به روز قبل، 100 تومان ارزان تر شد. همچنین هر یورو در این صرافی ها، به نرخ 29400 تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت 30600 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته ‌شود که نسبت به روز یکشنبه، 200 تومان کاهش نرخ دارد.

ثبات قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی

امروز سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بدون تغییر نسبت به دیروز،‌ ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تعیین شد و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۱ میلیون تومان و ۸۰۰ تومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی به ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع ‌سکه به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش محدود، به مبلغ یک ‌میلیون و ۱۶۸ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای ۵ میلیون و ۶۰ هزار تومان فروخته شد.

طلای جهانی صعود کرد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب نشینی دلار و افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا، به بالاترین حد در یک هفته اخیر صعود کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۹۲ دلار و ۱۵ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۹۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

جهانگیری: مقابل بدهکاران گردن کلفت بانکی کوتاه نمی‌آییم/ همتی: زورشان از ما بیشتر است

معاون اول رییس جمهور گفت: در برابر کسانی که پول بانک را گرفتند و برای بازگرداندن آن گردن کلفتی می‌کنند به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم. اسحاق جهانگیری در جمع مدیران ارشد شبکه بانکی افزود: دو گروه پول بانک را برنمی گردانند گروه اول تولیدکنندگانی که در شرایطی مانند تحریم‌ها با مشکلات متعددی مواجه شدند که باید به این دسته کمک کرد، اما با کسانی که از تسهیلات بانکی استفاده‌های لازم را کردند، اما برای بازگرداندن پول بانک مقاومت و گردن کلفتی می‌کنند باید برخورد کرد. وی اضافه کرد: کسی که تسهیلاتی را از بانک اخذ می‌کند باید پول بانک را برگرداند و نباید از موضع گردن کلفتی وارد شود.

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین در این بین گفت: تا علیه دسته بدهکاران گردن کلفت اقدام می‌کنیم از چند جا نامه می‌زنند که فلانی تولیدکننده است و با او مدارا کنید. همتی ریس کل بانک مرکزی خطاب به معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه زور این گردن کلفت‌ها از ما بیشتر است گفت: البته در این مدت با همکاری مجموعه‌ها و نهاد‌های مختلف توانستیم طلب نظام بانکی را از یک سری از بدهکاران بزرگ وصول کنیم. /خبرگزاری صدا و سیما

افت ۲۵ درصدی قیمت‌ها در ۱۰ روز اخیر

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران گفت: گرچه در هفته‌های گذشته شرایط بی‌ثبات ارزی و کاهش نرخ دلار رکود سنگینی بر بازار خودرو حاکم کرده بود، اما محدودیت‌های کرونایی سبب شده تا این رکود شدیدتر از قبل شود. نعمت‌الله کاشانی‌نسب در گفت‌وگو با ایرنا در تشریح وضعیت این روزهای بازار خودرو افزود: بازار خودرو شدیدتر از هفته‌های گذشته در رکود مطلق فرو رفته و محدودیت‌های کرونایی باز بودن نمایشگاه‌ها تا ساعت ۱۸ هم سبب شده این رکود شدیدتر شود. با توجه به اینکه در عمل هیچ خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌شود، نمی‌توان قیمتی برای خودروها اعلام کرد و نرخ‌هایی که در برخی سایت‌ها و فضای مجازی آگهی می‌شود به هیچ عنوان مورد تایید نیست. با این حال قیمت خودروهای داخلی، مونتاژی و خارجی در این روز نسبت به هفته گذشته دو تا سه درصد کاهش نشان می‌دهد که برای خودروهای خارجی به دلیل بزرگتر بودن حباب قیمت آنها، ریزش سنگین‌تر است. وی تصریح‌کرد: در ۱۰ روز گذشته قیمت خودروها به‌طور متوسط با افت سنگین ۲۵ درصدی همراه بوده، اما همه منتظرند ببینند با روند کاهشی نرخ ارز که هر از گاهی دوباره افزایشی می‌شود، بالاخره در این بازار چه اتفاقی خواهد افتاد. این روزها تعداد فروشندگان به مراتب بیشتر از خریداران خودرو است، اما در مجموع خریداران از خرید دست نگه داشته‌اند و فروشندگان نیز از ترس ضرر بیشتر، حاضر به فروش نیستند. این مقام صنفی تاکید کرد: بازار غیرقابل پیش‌بینی است و تا زمانی که نرخ ارز تثبیت نشود، شاهد رونق نخواهیم بود.

 

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
افت 25 درصدی؟! یعنی من خواب می بینم؟! می تونم صاحب ماشین بشم؟! من و این همه خوشبختی؟ محاله!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
خوش به حالت که با افت ۲۵ درصدی بعد از افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت خودرو میتونی یک خودرو ایرانی بخری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
این کاهش نرخ ارز کاملا تصنعی و برای جلب آراء در انتخابات بعدی است

قیمت اکثر کالاها همچنان رو به افزایش هستند
فروشندگان جزء رو به نابودی اند
کارخانجات قیمتهای شان را پایین نمی آورند چون به آنها خوش گذشته

منتظر ارزانی نباشید
کمر اقتصاد کاملا شکسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کاش در بین مردم ایران فرهنگ نخریدن اجناس گران وجود داشت
تا جلوی سوء استفاده گرانفروشان و محتکران مخصوصا مرغداران و خودروسازان و ..... گرفته بشه .

از سی سال پیش تا الان ندیدم کسی در صنعت مرغداری سرمایه دگذاری کند و ورشکست بشود
این چه حرفی است به خورد مردم میدهید ؟؟؟

امکان نداره صاحب مرغداری را پیدا کنید که از شغلش ناراضی باشه

چرا این صنف به مردم بدبخت فشار میارن ؟؟؟
پاسخ ها
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
فرهنگ نخریدن اجناس گران خیلی مهمه اما متاسفانه تو ایران جا نیفتاده . بهترین راه مبارزه با گران فروشی هم همینه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
زورشان بیشتر است!!!حساب را هم مسدود نمی توانی بکنی!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حساب را مسدود کن
نمی توانی؟ یا نمی‌خواهی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چون از آشنایان هستند نمیتوانند
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تا الان که بخاطر گل روی بایدن کمی بازار کوتاه اومده وگرنه از دولت انتظار کاهش دلار را نداشته باشید. هر چه ریال بی ارزش تر برای آنها بهتر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
خودتان به خودیها وام دادید حالا خوب است که میگید زورشان زیاد است معلومه اگه مردم عادی بخواهندحتی 5 میلیون وام بگیرند 50 تا ضامن میگیرید ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
چرا بانک هارا تعطیل نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
جهانگیری: مقابل بدهکاران گردن کلفت بانکی کوتاه نمی‌آییم/ همتی: زورشان از ما بیشتر است
آقای همتی امثال این آدم ها ، زورشان به پولشان است . میشه بیشتر توضیح بدید که چجوری زورشان بیشتر است ؟........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ای ملت غیور برای مبارزه با این دلالان و سوداگران چه دولتی ، چه شخصی فقط فقط چاره نخریدن و صبر کردن است. فقط صبر ایوبی داشته باشید.نخریدن خودرو، مسکن اصل موضوع است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
خودرو هم "اتحادیه دلالان" دارد!؟ این که کامل تحت اختیار دولت است!
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
شما راست می گید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
علی رغم تبلیغات گسترده وشبانه روزی رسانه ها بورس به دلایل زیرهمچنان نزولی خواهد بود یادربهترین حالت بانوسان ناچیز درجاخواهد زد:
۱- تحریم عنقریب بورس
۲- کاهش قیمت دلار
۳- افزایش اجتناب ناپذیر نرخ سودبانکی ( کما اینکه ازهمین الان بیشتربانکهای خصوصی نرخ سودشان راافزایش داده اند)
۴-ازدست رفتن اعتماد عمومی به بورس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تیتر اول امروز روزنامه سینه چاک بورس : عبور بورس از فاز هیجان !!!!
حالا دیگه سقوط ۵۰ درصدی بورس از نظر شما فقط هیجان زودگذر بوده !؟؟؟؟
با رشد نسبی چندروز اخیر بورس تیترهای حمایی روزنامه ها وسایت ها دوباره به جریان افتاد اما همین رسانه ها درمدت سقوط ۵۰ درصدی شتر دیدی ندیدی !!!
حداقل بذارید بورس نورچشمی یه دو هفته مثبت بمونه بعدپروپاگاندا را شروع کنید
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اقای جهانگیری اصولا از هنرهای دولت شماست که همه چیز از شنبه اغاز میشود عمر دولت شما دارد تمام میشود تازه یاد بدهکاران گردن کلفت بانی افتاده اید
ناشناس
|
France
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
جهانگیری: مقابل بدهکاران گردن کلفت بانکی کوتاه نمی‌آییم/ همتی: زورشان از ما بیشتر است
موقعی که داشتید خرانه بانک مرکزی رو با دلار ۴۲۰۰ تومانی و پیش فروش سکه حراج می کردید باید فکر این موقع هم می کردید که دست از پا درازتر به خونه اول بر می گشتید
ذخائر مملکت رو دودستی خیرات کردید بین یک مشت دلال و رانتخوار
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محسن فخری زاده پروتکل الحاقی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصباح یزدی لایحه بودجه 1400 روز جهانی معلولین