بازدید 6554

ریزش کوه در آستارا یک کلاس درس را تخریب کرد

بخشدار لوندویل شهرستان مرزی بندر آستارا از ریزش کوه در مسیر روستای کوته کومه به آبشار لاتون "بلندترین آبشار ایران" و تخریب یکی کلاس کانکسی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۵۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵ 16 November 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، توحید کرم زاده در جریان بازدید "عباس صابر" فرماندار بندر مرزی آستارا و تنی چند از مسئولان شهرستان از نحوه بازگشایی این جاده کوهستانی، اظهار کرد: در پی بارش های سه روز گذشته، جاده روستای کوته کومه به آبشار لاتون ریزش کرد و علاوه بر مسدود شدن جاده، به یک مدرسه کانکسی خسارت وارد شد.

وی با بیان اینکه ریزش کوه در این مسیر از عصر دیروز آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد، افزود: این حادثه خسارت جانی نداشته است.

بخشدار لوندویل با اشاره به اینکه جاده مذکور با حضور نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا و شهرداری لوندویل با بهره مندی از ماشین آلات سنگین در حال بازگشایی است، خاطرنشان کرد: تا عصر امروز ۳۰۰ تن سنگ و خاک از محل این ریزش جمع آوری شده است.

کانکس جدید جایگزین کلاس تخریب شده می شود

سیدسجاد موسوی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی بندر آستارا در خصوص وضعیت مدرسه نبوت که در این حادثه خسارت دیده است، تصریح کرد: در حادثه فوق به این مدرسه کانکسی که در سال ۱۳۲۹ تأسیس شده است، خسارت وارد شده و خوشبختانه حادثه فوق خسارت جانی در پی نداشته است.

وی اضافه کرد: تعداد دانش آموزان دبستان نبوت آبگرم کوته کومه دو نفر است که هم اکنون در مدرسه همجوار آموزش را دنبال می کنند.

موسوی در پایان توضیح داد: طبق مکاتبات صورت گرفته با اداره کل نوسازی تجهیز و توسعه مدارس گیلان، مقرر شده است تا کانکس دیگری جایگزین کانکس تخریب شده این مدرسه کوچک شود.

روستای کوته کومه از مهمترین مناطق گردشگر پذیر غرب گیلان است که علاوه بر قرار گرفتن در مسیر بلندترین آبشار ایران، تنها آبگرم جنگلی کشور و روستای تاریخی آسیه شووان در این منطقه قرار دارد و همه ساله تعداد کثیری از گردشگران داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار