بازدید 10810
۴

پاسخ وزارت بهداشت به درخواست تعطیلی دو هفته‌ای

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش بروز موارد بستری و فوت ناشی از کرونا منجر به خستگی کادر بهداشت و درمان شده است، گفت: موضوع تعطیلی دو هفته ای از سوی بسیاری از روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح شده و ستاد ملی در این زمینه باید تصمیم گیری کند.
کد خبر: ۱۰۱۴۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹ 09 November 2020

به گزارش «تابناک»، دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا، درباره نظر وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در زمینه پیشنهادات مطرح شده مبنی بر تعطیلی دو هفته ای پایتخت، گفت: در حال حاضر تصمیمی در زمینه تعطیلی دو هفته‌ای تهران از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته نشده است.

وی افزود: البته در نشست اخیر روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با وزیر بهداشت، که به صورت غیرحضوری برگزار شد، موضوع تعطیلی دو هفته‌ای از طرف روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شده است. باید توجه کرد که به جز تهران، بسیاری از بیمارستان‌ها در شهرهای بزرگ کشور نیازمند بازیابی توان خود هستند. کادر بهداشت و درمان پس از گذشت بیش از هشت ماه از مقابله با کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی و ابتلای بسیاری از نیروها به ویروس کرونا و حتی شهادت نیروهای ارزشمند نظام سلامت، دچار خستگی شده‌اند.

لاری ادامه داد: این خستگی بیش از حد می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در کیفیت ارائه خدمات شود. هرچند نیروهای بهداشت و درمان در مراکز درمانی همه تلاش خود را برای بیماران انجام می‌دهند، اما افزایش بروز موارد بستری و فوت به علت کرونا باعث خستگی و بروز آسیب‌ به نیروهای نظام سلامت شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: بسیاری از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی این تقاضا را دارند که تعطیلی دو هفته‌ای برای بازیابی توان نظام سلامت اجرایی شود. به هر حال این درخواست به وزیر بهداشت جهت طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده و در این زمینه باید ستاد ملی تصمیم گیری کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
ستاد ملی عددی نیست که بخواد تصمیم بگیره! خودمون باید تصمیم بگیریم!
چرا هیچ کدوم از مسئولین راجب تعویق آزمون بزرگ استخدامی دستگاهای اجرایی 7آذر چیزییی نمیگه!؟یعنی جان 565هزار نفر آزمون دهنده، برای وزیر بهداشت و وزیر آموزش پرورش مهممم نیست!
نیم ملیون آدم ارزش یه مصاحبه برای تعیین تکلیف شدن رو ندارن!!!؟
با سلام
شهر ما وضعیت سیاه اعلام شده
و محدودیت ها از چندین روز پیش اعمال شده است.

میخواستم ازتون تقاضا کنم از مسئولین اجرایی ستاد کرونا و یا از رییس اموزش پرورش بپرسید که آیا آزمون دستگاههای اجرایی تعویق خواهد داشت یا نه؟
اگر آزمون برگزار شود فاجعه اتفاق خواهد افتاد چون نیم ملیون نفر در این آزمون شرکت کرده اند
با تشکر
الان چند هفته است بحث تعطیلی و فخطر فروریختن کادر درمان مطرحه ولی دولت هیچ کاری جز گفتار درمانی نکرده
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022