بازدید 18934
۷

کنترل آذربایجان بر مناطق جدید در قره باغ

در ادامه نبرد بین جمهوری‌ آذربایجان و ارمنستان، باکو از کنترل بر چند نقطه دیگر در «قره‌باغ کوهستانی» خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۹۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ 14 October 2020

کنترل آذربایجان بر مناطق جدید در قره باغ

به گزارش تابناک به نقل از فارس، در ادامه تقابل جمهوری‌ آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی، باکو چهارشنبه بعد از ظهر از کنترل بر چند بخش دیگر(روستا) در قره باغ خبر داد.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «الهام علی ف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نوشت که نیروهای مسلح این کشور کنترل چند منطقه دیگر در قره باغ را در دست گرفتند. رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گفت که دولت ارمنستان با برقراری آتش‌بس به دنبال خرید وقت است. علی اف تاکید کرد که اقدام ارتش ارمنستان برای توسعه مناطق درگیری و حمله به غیرنظامیان یک «اقدام تروریستی» است.

«خبرگزاری فرانسه» نیز به نقل از رئیس جمهوری آذربایجان گزارش داد که ارتش این کشور یک سایت موشکی را در ارمنستان هدف قرار داده است.

این در حالی است که «نیکل پاشینیان» نخست وزیر جمهوری ارمنستان روز چهارشنبه مدعی شد که هدف ارتش جمهوری آذربایجان اشغال کامل قره باغ کوهستانی است. به نوشته خبرگزاری «رویترز» پاشینیان در سخنان خود با اتهام زنی علیه آذربایجان و ترکیه گفت که این دو کشور خواستار توقف تهاجمشان نیستند. نخست وزیر ارمنستان وضعیت حاکم بر منطقه را «بسیار دشوار» توصیف کرد.

دور تازه درگیری‌ها بین این دو کشور همسایه خونین ترین نبرد بعد از آتش بس در سال 1994 است که تاکنون منجر به کشته شدن شمار قابل توجهی نظامی وغیرنظامی از دو طرف شده است. درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از روز ششم مهر ماه میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده است. منطقه قره‌باغ کوهستانی از منظر قواعد بین‌المللی بخشی از خاک جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود اما در حال حاضر در این منطقه یک جمهوری‌ خودخوانده قدرت را در دست دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵۰
انتشار یافته: ۷
به قول رهبر معظم انقلاب: قره باغ خاک اسلام است و کشته شده ها در آزادسازی آن شهید محسوب می شوند
جمهوری پوشالی ویاغی به سفارش پدرخوانده ارمنی ها
این روستاها جزو قره باغ نیستن می دانید که ارمنستان علاوه بر قره باغ 7 استان دیگر آذربایجان را هم سی سال است که اشغال کرده است این روستاها جزو استان های خوجاوند و وفوضولو هستند.
باشه از این خبرها خیلی خوشحال کننده هست به امید حق ادامه دار تا پیروزی کامل اذربایجان بر عرمنستان
جنگ احمقانه است، ولی ماهم بودیم برای خاکمون همچین کاری میکردیم
انشا الله مناطق اشغالی ازاد و مساجد از دست ارامنه ازاد و تبدیل به مسجد خواهد شد
عالی
به امید محو تروریسم داشناک
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار