بازدید 10472
۶

پاسخ اردوغان به اتهام بردن جنگجوهای‌سوری به قره‌باغ

اردوغان در خصوص اخبار منتشر شده درباره انتقال جنگجویان سوری به جمهوری آذربایجان گفت: با ما تماس گرفته و می‌گویند شما جنگجویان را از سوریه به آذربایجان بردید. آنها در خاک خودشان کار دارند، به آنجا(قره باغ) نمی‌روند.
کد خبر: ۱۰۰۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷ 14 October 2020

به گزارش تابناک به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه طی سخنانی در نشست حزب متبوعش در پارلمان ترکیه گفت: روز شنبه از کشتی حفاری فاتح بازدید و ضمن مشاهده روند کار از نزدیک میزان ذخایر جدید را اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه خبر کشف 320 میلیارد متر مکعب ذخیره گاز طبیعی مردم کشورمان را خوشحال کرد، افزود: امیدواریم خبرهای خوب دیگری را نیز در روزهای آینده از عملیات حفاری کشتی فاتح دریافت کنیم.


اردوغان در خصوص اختلافات پیش آمده با یونان و قبرس در مدیترانه نیز اظهار داشت: عدم پای‌بندی یونان و بخش روم‌نشین قبرس به تعهدشان در قبال اتحادیه اروپا و ناتو را در میدان پاسخ خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین در خصوص وضعیت قره باغ نیز با بیان اینکه با تمام توان به حمایت از آذربایجان ادامه خواهیم داد، گفت: حاضر به هر گونه حمایت از برادران آذربایجانی خود هستیم. چرا در مورد حمایت‌های اعضای گروه مینسک (از ارمنستان) حرف نمی‌زنید؟ این همه سلاح و مهمات از روسیه و فرانسه ارسال می‌شود٬ چرا در این خصوص صحبت نمی‌کنید؟ اگر حقوق بشر و دموکراسی در جهان وجود دارد و شما هم به عنوان سران مشترک گروه مینسک که 30 سال پیش تشکیل شد، موظف به حل این بحران (قره‌داغ) هستید، خود را به فراموشی نزنید ‌و این مذاکرات را پایان دهید و این منطقه را به صاحب اصلی آن بازگردانید.

اردوغان همچنین در خصوص اخبار منتشر شده درباره انتقال جنگجویان سوری به جمهوری آذربایجان نیز گفت: با ما تماس گرفته و می گویند شما جنگجویان را از سوریه به آذربایجان بردید. ما چنین موضوعی را نداریم. آنها در خاک خودشان کار دارند، به آنجا(قره باغ) نمی روند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۶
خداوند پشت و پناه مومنان هست
یاشاسین
همین ترکیه شما و آذربایجان هم برای ما بوده چطور است به سرزمین مادری برگردین؟
زنده باد اردوغان.....................
درست گفته قره باغ باید به اذربایجان بر گرده
مرتیکه قلدور
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی