بازدید 1956
بانک ملی به عنوان مهمترین بانک کشور همواره در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی فعالیت زیادی داشته است. تولید داخلی رکن اصلی اقتصاد کشور و استقلال است. استقلال یک کشور منوط به استقلال اقتصاد و به ویژه استقلال در صنایع پایه است.
کد خبر: ۱۰۰۵۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲ 27 September 2020

بانک ملی به عنوان مهمترین بانک کشور همواره در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی فعالیت زیادی داشته است. تولید داخلی رکن اصلی اقتصاد کشور و استقلال است. استقلال یک کشور منوط به استقلال اقتصاد و به ویژه استقلال در صنایع پایه است.

به گزارش تابناک، اکنون که در شرایط سخت تحریم و فشار روزافزون خارجی هستیم و طی سالهای اخیر با تاکید مقام معظم رهبری بر شعارهای اقتصادی، همه نهادها و بانک های کشور به این مهم اهمتام ورزیده اند.

البته برخی بانک ها به ویژه بانک های خصوصی به دلالی و سودآوری در کنار ساخت و ساز و حضور فعال و پرسود در بورس روی آوردند. ولی بانک ملی به عنوان نماد ملی گرایی کشور با روش های گوناگون همواره حامی صنعت داخلی بوده و تمرکزی بر سودآوری نداشته است.

در این راستا دو ماه قبل دکتر فرهاد دژپسند با بیان این که تحریم و کرونا به طور همزمان به فعالیت‌های اقتصادی در کشور ما فشار وارد می کنند، اظهار کرد: برخی گرفتاری های مزمن مانند کاهش سرمایه‌گذاری یا نوسان رشد اقتصادی نباید امید ما را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه باید به دنبال راهکارهایی برای تجهیز منابع و استفاده از ظرفیت های موجود برای برون رفت از مشکلات اقتصادی باشیم که در این راستا بانک ها در خط مقدم هستند. وی با تاکید بر این که نظام بانکی باید دغدغه های اساسی کشور را درک کند و برای رفع آن ها به کمک بیاید، ادامه داد: حمایت همه جانبه از تولید داخل، روان شدن فضای کسب و کار، تزریق منابع و خروج از بنگاه داری باید در اولویت های نظام بانکی باشد. وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بانک ها باید به همه کسانی که در حوزه سرمایه گذاری و تولید اقدام می کنند، کمک کرده و این کار خود را عبادت تلقی کنند.

در این راستا و در حمایت از تولید داخل، مدیرعامل بانک ملی ایران نیز با تاکید بر این که بانک ها هرگز واحدهای تولیدی فعال را تملیک نکرده و نخواهند کرد، ‌گفت: بانک ها بزرگترین حامیان نظام تولیدند و نه تنها بر سر راه آن مانعی ایجاد نمی کنند، بلکه سهم عمده ای در ارائه تسهیلات به بنگاه های تولیدی دارند.

وی با بیان این که بیشترین حجم تسهیلات بانکی به سمت تولید و حمایت از تولید داخل هدایت می شود، اظهار کرد: قانون به بانک ها تاکید کرده که تنها می توانند محل اجرای طرح را به عنوان وثیقه قبول کنند، بنابراین تملک محل اجرای طرح توسط بانک غیرقانونی نیست، اما تاکید می کنم که هیچ بانکی به تملک بنگاه های اقتصادی علاقه مند نیست.

در زمانی که برخی بانک ها دنبال سوداگری هستند بانک ملی همه عزم خود را برای حمایت از تولید داخلی جزم کرده است. حمایت بانک ملی از تولیدات داخلی در عرصه ها و زمینه های گوناگونی بوده است که در ادامه به برخی از آن میپردازیم:

1-پرداخت انواع وام در راستای حمایت از تولید
2- عویق مطالبات و بدهی وام گیرندگان با بخشش سود آن
3- رداخت وام های کم سود به کار آفرینان کشور
4- حمایت از تولیدکنندگان کالاهای بنیادی و استراتژیک
5- حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان مواد غذایی و امور معیشتی مردم
6- پرداخت انواع واه های کم سود به تولیدکنندگان

شایان ذکر است که موارد فوق تنها برگی از خدمات ارزنده بانک ملی ایران در راستای حمایت از تولید است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محسن فخری زاده طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصباح یزدی لایحه بودجه 1400