بازدید 3590
کمالوندی:

اقدامات دولت ترامپ تاثیری در فعالیت اتمی ایران ندارد

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پی تحریم‌های جدید دولت ترامپ اعلام کرد که اقدامات از سر استیصال دولت آمریکا هیچ تاثیری در فعالیت سازمان انرژی اتمی نخواهد داشت و این سازمان با قوت به کار خود ادامه می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۰۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸ 21 September 2020
به گزارش تابناک به نقل ا فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امشب (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولتش تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با آنچه وی "شبکه اشاعه‌ای ایران" خواند، وضع کرده است.

در بین نام کسانی که در این تحریم‌ها قرار دارند، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، پژمان رحیمیان معاون سازمان و مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای، محمد قنادی مراغه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و جواد کریمی ثابت معاون سازمان انرژی اتمی و رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای وجود دارد، در همین خصوص در گفت‌وگوی خبرنگار فارس با بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، او این اقدام دولت دونالد ترامپ را حرکتی از روی استیصال پس از شکست‌های پی در پی آن که منجر به انزوای بی سابقه سیاسی این کشور شده است، برشمرد.

وی تصریح کرد: این گونه اقدامات از سر استیصال و درماندگی، هیچ تاثیری در فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی نخواهد داشت.

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: به نظر می‌رسد دولتمردان آمریکایی با توجه به شکست‌های پی در پی سیاسی به ویژه ناکامی‌های اخیر در عرصه بین‌الملل، به دنبال تغییر فضای رسانه‌ای ایجاد شده ناشی از این شکست‌ها هستند.

کمالوندی تأکید کرد که سازمان انرژی اتمی با قوت و قدرت به فعالیت‌های خود در راستای تامین حقوق هسته‌ای صلح‌آمیز ملت ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش فارس، ترامپ امشب در این بیانیه گفت: «اینجانب امروز اقدامات جدیدی برای محدود کردن تلاش ایران در جهت دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای، موشکی و متعارف به کار گرفته‌ام. اینجانب، فرمان اجرایی جدیدی برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران صادر کرده و تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۲۴ موسسه و فرد دخیل در حمایت از فعالیت‌های ایران در زمینه سلاح‌های هسته‌ای، موشکی و متعارف وضع کرده‌ام.»

او اضافه کرد: «امروز دولت من تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه‌ای ایران وضع کرده است. این اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران، گروه صنعتی شهید همت و دو موسسه به دلیل نقششان در انتقال و اکتساب سلاح‌های متعارف را شامل می‌شود.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر این اطلاعات تحریمی مربوط به «شرکت فناوری‌های پیشرفته ایران»، «شرکت مصباح انرژی» و «پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای» را با اضافه کردن بهانه تحریمی «مرتبط با سازمان انرژی اتمی ایران» به‌روزرسانی کرده است.

گفتنی است چندی پیش نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی