بازدید 4140

بازداشت جاسوس آمریکایی در ونزوئلا

ریاست جمهوری ونزوئلا بامداد شنبه از بازداشت یک جاسوس آمریکایی در نزدیکی های پالایشگاه این کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷ 12 September 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا گفت که یک جاسوس آمریکایی در نزدیکی مجتمع پالایش نفت در شمال غربی این کشور دستگیر شده است.

مادورو به صورت زنده در تلویزیون ونزوئلا گفت: دیروز (جمعه) ما یک جاسوس آمریکایی در حین جاسوسی از پالایشگاه های آموی و کاردون در ایالت فالکون دستگیر کرده ایم.

مادورو افزود: فرد بازداشت شده یک تفنگدار دریایی آمریکا بوده که به عنوان یکی از نیروهای سازمان سیا در عراق خدمت می کرد.

به گفته رییس جمهوری ونزوئلا، وی با اسلحه های تخصصی، مقادیر زیادی پول نقد و دلار که ما مستقیماً به دادستانی عمومی منتقل کردیم، دستگیر شد.

مادورو از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرد.

پیش از این نیز در اردیبهشت ماه سال جاری نیروهای امنیتی ونزوئلا دو شهروند آمریکایی مرتبط با توطئه علیه دولت کاراکاس را بازداشت کردند.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در همان زمان اعلام کرد، این دو شهروند آمریکا با یک نظامی کهنه‌کار ایالات متحده که مسئولیت توطئه مسلحانه ناکام اخیر علیه کاراکاس را برعهده گرفته، همکاری داشتند.

به گفته مادورو، نیروهای امنیتی این کشور همچنین ۱۳ "تروریست" را که با این طرح توطئه مشارکت داشتند، دستگیر کرده‌اند.

ونزوئلا در ۶ سال اخیر با شدیدترین بحران اقتصادی روبرو بوده و تحریم‌های آمریکا نیز در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ شدت گرفته است.

هرچند مادورو در انتخابات سال ۲۰۱۸ بار دیگر به ریاست جمهوری انتخاب شد، اما آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر، خوان گوایدو را به عنوان رییس جمهوری(خودخوانده) ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

با این حال، ونزوئلا همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم‌ها و سیاست‌های آمریکا در قبال ونزوئلا بشدت انتقاد کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو