بیانیه نمایندگان پی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفتند.
نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست/هاشمی مرد روزهای سخت بود
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز گذشته مردی بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامی به دیار باقی شتافت، گفت: نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست.
پیام امیدوار رضایی برای درگذشت آيت الله هاشمي
امیدوار رضایی، معاون قوانين مجلس شوراي اسلامي در پيامي درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني را تسليت گفت.
کوهکن: باید بتوان با گفت وگو به باور مشترک رسید/ رحیمی: طرح گفت وگوی ملی، یک ضرورت اساسی است
نظر نمایندگان مجلس درباره طرح گفت و گوی ملی
ما طرح گفت‌وگوی ملی را در پارلمان دنبال می‌کنیم و در همین راستا، کارگروهی برای تعامل با فراکسیون‌های دیگر تشکیل شده است. ما در بسیاری مسائل مثل حقوق شهروندی با یکدیگر اختلاف نظر داریم؛ اما در بحث اشتغال و رونق اقتصادی اختلاف نظری نیست و می‌توانیم در راستای منافع ملی با یکدیگر تعامل کنیم
ممنوعیت پزشکان استخدامی از فعالیت در بخش خصوصی
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند کلیه پزشکان، دندانپزشکان و داروسازانی که در استخدام دستگاه‌های اجرایی هستند نمی‌توانند به فعالیت انتفاعی پزشکی در سایر مراکز خصوصی و عمومی غیردولتی بپردازند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، کسی را تحریم نخواهد کرد/ افرادی که ریشه ای فکر کنند، می توانند عضو این جبهه شوند
مجلس و نمایندگان از هر تشکل جدیدی در حوزه سیاسی که شکل گیرد، حمایت می کنند. به نظر می رسد که احزاب قدیمی نتوانسته اند خواسته های مردم و به ویژه جوانان را برآورده کنند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، کاندیدایی را معرفی می کند که مشکلات جامعه را درک کند
یکی از دلایلی که ما از این جبهه حمایت می کنیم، وجود چنین شخصیت های شناخته انقلابی در میان آنهاست که قطعا حرکتی که این افراد آغاز کرده اند، زمینه ساز یک حرکت انقلابی در کشور خواهد بود که می تواند در آینده سیاسی کشور، تأثیرگذار باشد. وجود این جبهه می تواند شرایط مناسبی برای انتخابات آتی ایجاد کند.
نمایندگان مجلس در گفت و گو با «تابناک»؛
حزب مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می تواند در آینده سیاسی کشور بسیار مؤثر باشد. یکی از ایرادات اصلی کشور تا کنون نبود یک حزب فراگیر در کشور است. همه کشورهای مترقی در دنیا حزب دارند و این احزاب هستند که پاسخ افکار عمومی را می دهند.
فرهنگی: کمیته نیروهای انقلاب، فرا اصولگرایی است/ پورمختار:این کمیته تفکر انقلاب اسلامی را تقویت می کند
برخی افراد می‌خواهند این گونه القا کنند که کشور نیازی به تفکر انقلابی ندارداما جبهه مردمی نیروهای انقلاب می‌تواند در مقابله با این تفکر، گام‌های مثبتی بردارد.بازگشت به گفتمان اصیل انقلاب اسلامی، نیاز ضروری کشور است و این امر می‌تواند زمینه‌ساز تحقق خواست مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت تفکر انقلاب اسلامی باشد.
باید کشور را انقلابی ها مدیریت کنند؛ در زمان جنگ، کشور توسط همه مردم اداره شد و کسی نگفت، اصولگراها بروند جبهه و اصلاح طلب ها حق ندارند به جبهه بروند. در آن زمان، همه انقلابی ها و مخلصین انقلاب به جبهه ها رفتند و از کشور دفاع کردند.
توافق برای معرفی کاندیدای اصلاح طلبِ «آلترناتیو روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری
حضرتی در گفت و گو با «تابناک» مطرح کرد؛
شاید بار دیگر هم داستان هاشمی تکرار شود! حوادث سیاسی قابل پیش بینی نیستند و با اینکه احتمال رد صلاحیت رئیس جمهور مستقر در کشور بی سابقه است، این یک تدبیر عاقلانه بوده و بهتر است یک نفر با هماهنگی خود روحانی به عنوان آلترناتیو معرفی شود. همه چیز روی میز است و هر احتمالی ممکن است رخ دهد!
هوشیاری سیاسی و دینی بزرگترین سرمایه ملت ایران است
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز 9 دی، هوشیاری سیاسی و دینی را بزرگترین سرمایه ملی عنوان کرد.
نامه نمایندگان به لاریجانی برای پخش فایل صوتی ظریف
40 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خواستار پخش نوار صوتی اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صحن خانه ملت شدند.
با مصوبه مجلس روزگار خوش مناطق آزاد تمام شد!
مناطق آزاد در 37 سال بعد از انقلاب به جای آنکه یک منطقه تولیدی و صنعتی باشند، صرفا به یک منطقه وارداتی تبدیل شده بودند. همچنین این بخش به نوعی تبدیل به یک حیاط خلوتی برای دولت ها شده بود که هیچ تأثیری بر توسعه صنایع کشور نداشت. از سوی دیگر، رؤسای این مناطق در قبال اقداماتی که در این مناطق صورت می گرفت، به هیچ یک از نهادهای نظارتی کشور پاسخگو نبودند؛ بنابراین، نمایندگان تصمیم گرفتند با این اقدام این سازمان را به مجلس پاسخگو کنند.
ایران در برجام توانست حقانیت خویش را اثبات کند/ برجام دستاوردهای بسیاری داشت
معاون ارتباطات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عهدشکنی آمریکا سند حقانیت ملت ایران است، گفت: راهکار بسیار اساسی در قالب قانون 9 ماده‌ای اجرای برجام داریم که با سربلندی و اقتدار می‌توانیم نسبت به اجرای آن اقدام کنیم.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv