مشابه ترامپ را دوره‌ای در ایران داشتیم/ خدمت ترامپ به آرمان فلسطین
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اقدام ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را موجب اتحاد مسلمانان دانست و اعلام کرد: این کار باعث تسریع در آزادی فلسطین خواهد شد.
آمارهای رشد اقتصادی باید در جیب مردم حس شود/ بیشترین میزان رشد اقتصادی، مربوط به رشد دلالی است!
دولت اعتقاد دارد که هنوز از نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد، با این حال، کارشناسان بر این باورند که این میزان از رشد اقتصادی به دلیل بالا رفتن سهم دلالی در اقتصاد است و اگر رشد اقتصادی ـ که از سوی دولت اعلام شده ـ دقیق بررسی کنیم، عملا رشدی حدود 2 تا 2.5 درصد داشته ایم.
احمدی نژاد همه ما را شرمنده کرد!/راه احمدی نژاد از راه رهبری جداست
یک نماینده اصولگرا در گفت وگو با «تابناک»؛
احمدی نژاد امروز به هیچ عنوان مطیع رهبری نیست و راه خود را از اصولگرایان جدا کرده است. من به عنوان کسی که برای به قدرت رسیدن احمدی نژاد زحمت کشیده ام، این را می گویم که راه احمدی نژاد از رهبری جداست، چون در این روزهایی که ما به وحدت نیاز داریم، او بر طبل تفرقه می کوبد و تلاش دارد در جامعه تشنج ایجاد کند.
احمدی نژاد دوست دارد، در کشور چالش ایجاد کند/ بعید است احمدی نژاد تا انتخابات ۱۴۰۰ دوام بیاورد
رفتار این روزهای احمدی نژاد، باعث برخی موضع گیری ها از سوی چهره های سرشناس شده است، به گونه ای که حتی برخی حامیان وی که حتی اطاعت از او را به اطاعت از خدا نسبت می دهند، از وی اعلام برائت می کنند؛ برای نمونه، هفته گذشته بود که سیدرضا اکرمی، پیشنهاد داد، این اقدامات و رفتارهای احمدی نژاد از سوی روانشناسان بررسی و دلایل آن توسط خبرگان این علم و حوزه تشریح و مشخص شود.
لاریجانی در کنفرانس خبری:
رییس مجلس شورای اسلامی درباره صحبت های اسرائیل مبنی بر ضربه زدن به مواضع ایران در سوریه گفت: این حرف ها گزاف است و ربطی به نیروهای ایرانی ندارد ، آن ها نمی توانند در این زمینه دسترسی داشته باشند.
این کارنامه «تقریبا هیچ» مجلس را می‌شود به شهید مدرس نشان داد؟+جدول عملکرد
دهم آذر 1396، هشتادمین سالگرد شهادت سیدحسن مدرس است که آبرو و اعتبارش سبب شده، دهم آذر روز مجلس نامیده شود. در کارنامه مجلس دهم در هجده ماه گذشته، سه قانون را می‌توان مصوبات قابل توجه مجلس دهم بر پایه طرح‌های پیشنهادی نمایندگان مجلس دهم به شمار آورد. به عبارت دیگر، 290 نماینده مجلس به طور متوسط هر شش ماه یک بار، قانون قابل توجهی بر مبنای طرح‌های پیشنهادی خود تصویب کرده‌اند!
جزئیات بدهی 20 بدهکار عمده ی بانک سرمایه + تصویر میزان بدهی و نام بدهکاران
نماینده تهران در مجلس پس از پایان مهلت 48 ساعته به بدهکاران منتشر کرد؛
«محمود صادقی» نماینده مردم تهران در مجلس 48 ساعت پیش خطاب به بدهکاران بانک سرمایه (متعلق به فرهنگیان) هشدار و اخطار داد که اگر تا 48 ساعت آینده جهت تعیین تکلیف بدهی خود به این بانک مراجعه نکنند، هویت آنان را به اطلاع عموم خواهد رساند. حالا او تصویری را در توئیترش منتشر کرده که حاوی نام و میزان بدهکاری بدهکاران بزرک این بانک است.
در صد روز گذشته هیچ گشایشی در فرهنگ کشور ندیدیم/ خطوط قرمز فرهنگی را شفاف کنید
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
دولت یازدهم ادعا می کرد، تورم را کنترل کرده است، در حوزه فرهنگ هم می گفتند خط قرمزها کاهش پیدا کرده و ممیزی ها نیز کم شده و مشخص تر شده است. اینها قبول؛ اما این عملکرد مربوط به دولت یازدهم است.
750 میلیون تومان کمک جمع شده کجا رفت/ پس از فروکش کردن احساسات مردمی پروژه ورزقان را رها کردند
بررسی ساخت خانه فرهنگ در هریس توسط هنرمندان؛
مردم در زلزله بم همه به میدان آمدند و فوج فوج حاضر به اعزام منطقه و کمک به مردم آنجا شدند. در زلزله ورزقان هم به همین شکل بود. سیل کمک های مردمی از هر سو روانه شد. مردم در زلزله کرمانشاه ثابت کردند که هرگز از هم جدا نمی شوند؛ هنرمند، ورزشکار، نماینده، و مسئولان نظام تک تک کنار هموطنانشان بودند.
تا سه ماه دیگر دیدارهایی با سایر محصورین هم انجام می شود/ رسانه ها با مهم جلوه دادن احمدی نژاد، او را راضی می کنند
نخستین اقدام در مورد مهدی کروبی بود و دیدارهایی تدارک دیده شد و آقای دوستی به عنوان اولین نفر با وی دیدار کرد. پس از آن نیز حجت السلام ذوالنور و محمد رضا عباسی هم با وی دیدارهایی داشته اند. البته اگر قرار بود جزئیات این دیدارها گفته شود، از طرف رئیس مجلس یا سخنگوی کمیته اعلام می شد، ولی در کل من نمی توانم جزئیات آن را بیان کنم.
توسعه روستایی متولی مشخصی ندارد/ دهیاری‌ها نقش محوری و بین بخشی پیدا می‌کنند
وزیر کشور در پاسخ به سوال نماینده فلاورجان:
وزیر کشور در پاسخ به سوال نماینده مجلس پیرامون بی‌برنامگی نسبت به توسعه روستاها گفت: توسعه روستایی متولی مشخصی ندارد لذا به دنبال پررنگ کردن نقش محوری دهیاری‌ها هستیم.
بانک مرکزی با سرعت بیشتر در حل مشکل سپرده‌گذاران اقدام کند/ تداوم رویه کنونی رفتار مجلس با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی را تغییر خواهد داد
لاریجانی در نطق پیش از دستور :
رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات اعتباری تاکید کرد.
شهیدمدرس مقابل جمهوریت‌کاذب رضاشاهی ایستاد/ مخالفت با اقتصاد دولتی
لاریجانی در مراسم هشتادمین سالگرد شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره):
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شخصیت اقتصادی آیت الله مدرس(ره) گفت: ایشان معتقد بود هر جا دولت‌ها در امور اقتصادی دخالت کنند خسارت وارد می‌شود.
اگر قرار است ببازیم، بهتر است که «شیک و قشنگ» ببازیم نه «مفتضحانه»!
عضو کمیسیون اصل نود در واکنش به باخت اجباری کشتی گیر تیم ملی مطرح کرد؛
نحوه مدیریت کشتی قهرمانی کشورمان با روسیه، باعث رنج عمومی در جامعه و نیز دلخوری و سرخوردگی در اکثریت مردم ما شده است و بازتاب آن در فضای مجازی، حکایت از شکایت مردم از این موضوع دارد؛ بنابراین، ما موضوع را در کمیسیون اصل نود مطرح کردیم تا هم وزارت ورزش و هم فدراسیون کشتی و هم خود کریمی در آن حضور داشته باشند و درباره مورد پیش آمده توضیح دهند.
بودجه ما هنوز به نفت وابسته است/ روش بودجه ریزی باید تغییر کند
هم اکنون بیش از 80 درصد بودجه کشور، صرف هزینه های جاری دولت می شود و به عبارت دیگر، 78 میلیون تن کار می کنند، نفت بفروشند و مالیات دریافت می دهند، تا دولت حقوق دو میلیون کارمند و سایر هزینه های مشابه خود را تأمین کند.
دولت کشور را گران اداره می کند/ کاری که در حال حاضر انجام می دهیم بودجه نویسی نیست!
بنا به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال 95، مقدار 208 هزار میلیارد تومان صرف هزینه های جاری دولت و 42 هزار میلیارد تومان نیز صرف پروژه های عمرانی کشور شده است. برآوردها نشان می دهد که بودجه سال جاری نیز کم از بودجه های گذشته ندارد و بنا به گفته نمایندگان مجلس، بیش از 90 درصد بودجه کشور، صرف هزینه های جاری شده است.
فرهنگسرای ورزقان، ادعایی که سراب شد/ پول هایی که هنرمندان برای ساخت فرهنگسرا در ورزقان جمع کردند، در کدام حساب است؟!
در روزهای اخیر، هر که اعتباری دارد، از هزینه کردن آن برای کمک به مردم کرمانشاه دریغ نکرده است؛ کمک هایی که گاه از سوی هنرمندان، ورزشکاران و حتی برخی چهره های سرشناس سیاسی جمع آوری شده و در نوع خود در تاریخ پرحادثه کشور بی نظیرند و رکوردی تازه به ثبت رسانده اند.
طرح تحول سلامت شکست نخورده است؛بدهکاری و طلبکاری اش برابر است
عضو کمیسیون بهداشت در گفت و گو با «تابناک» مطرح کرد؛
طرحی که بدون برنامه ریزی اجرا شد و حالا به جای اینکه شرایطمان را از گذشته بهتر کند، وضعیت را بدتر کرده است. از ورشکستی بیمه ها تا فراموش شدن بهداشت و بدهی های سنگین وزارت بهداشت به بیمارستان ها و پزشکان و ... همه جزو مشکلات این طرح به شمار می رود.
دولت احمدی‌نژاد در عرض ۳ سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد
وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات گفت:‌ دعوا و اختلافات بر اساس واقعیت است و به این معنی نیست که تقصیری وجود ندارد. اختلافات وجود دارد چرا که مشکلاتی وجود دارد.
فروش مسکن متری تنها راه خانه دار کردن مردم است!
در گفت و گو با تابناک مطرح شد
مسکن در حال حاضر از متری حدود 2.5 الی 3 میلیون تومان در مناطق پایین شهر شروع می شود و قیمت آن در بالای شهر تقریبا حد و مرزی ندارد و زمانی که به آگهی های فروش مسکن در بالای شهر تهران نگاه می شود گاهی مبالغ نجومی که حتی بعضی آز آنها متری فرا تر از 25 میلیون تومان هم هست را می توان دید.
ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود
داعش و طالبان زیر یک چتر با یکدیگر فعالیت می‌کنند و تنها پوشش متفاوتی دارند و اکنون نگرانی ما بعد از شکست داعش در عراق و سوریه حرکت آنها به سمت افغانستان است.
پایان داعش دستاورد بزرگی در مقابل توطئه‌های آمریکا و قدرت‌های سلطه طلب است/ مدیون شهدای مدافع حرم هستیم
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک شکست داعش، گفت: پایان داعش دستاورد بزرگی در مقابل توطئه‌های آمریکا و قدرت‌های سلطه طلب است.
نتوانستیم از تجربه‌ زلزله‌های رودبار و بم استفاده کنیم
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و مجمع نمایندگان استان تهران در جلسه ای به بررسی استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج تهران در حوادث غیر مترقبه پرداختند.
با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح اصلاح تعطیلات رسمی کشور موافقت کردند.
مجلس خودش می خواهد در راس امور نباشد! نمی توان به زور او را به راس امور رساند!
اگر نظام بودجه ریزی کشور مشکل دارد،مجلس است که باید اصلاحش کرد،اگر بودجه عمرانی اختصاص نمی یابد مجلس است که باید نظارت کند! نمایندگان مجلس نماینده نشده اند که به اصطلاح غر بزنند، مجلس باید کمی از اوقات فراغتش را در طول سال کم کند تا با همکاری نهادهای دخیل،نظام بودجه ریزی کشور را اصلاح کند. این که نمی شود هر سال خود مجلسیان از بودجه مصوب خودشان انتقاد کنند!