با گفت وگوی ملی موافقیم؛ با پیغام و پیام دادن از تریبون ها مخالفیم
استقبال نماینده اصولگرا از طرح گفت وگوی ملی؛
بیش از یک سال از زمانی که موضوع گفت‌و‌گوی ملی در مجلس مطرح شد، می‌گذرد؛ موضوعی که احمد مازنی، نماینده روحانی تهران در نطق روز 28 مهرماه سال گذشته خود آن را مطرح کرد. اما این موضوع با واکنش بسیاری از اصولگرایان روبه رو شد، به گونه ای که در ابتدا بسیاری با آن مخالفت کردند.
دلار را نمی شود از معادلات ارزی حذف کرد/ امکان جایگزینی یورو با دلار سخت است
نماندگان مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
در روزهای گذشته، بازارهای ارزی کشور روزهای سختی را پشت سر گذاشتند، به گونه ای که نرخ دلار از مرز 6000 تومان نیز گذشت و تا حدود 6100 تومان افزایش یافت. این موضوع علاوه بر اینکه پای رئیس بانک مرکزی را به مجلس باز کرد، باعث شد تا نمایندگان نیز عصبایت خود را از این اوضاع به سیف نشان دهند.
لابی های سنگین برای سؤال نکردن از رئیس جمهور را افشا خواهم کرد/ دولت از قانون تخطی کرده است
مجتبی ذوالنور در گفت وگو با «تابناک»؛
مدت هاست، بحث سؤال از رئیس جمهور در مجلس مطرح است و با اینکه چندین سؤال درباره اوضاع اقتصادی از سوی نمایندگان در روزهای گذشته مطرح شده، به دلایلی این پرسش ها ناکام مانده و به طریقی از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شده است.
محسن هاشمی را با رأی قاطع شهردار کنید/ شهردار شدن یکی از اعضای شورای شهر، ممکن است/ مجمع نمایندگان تهران در انتخاب شهردار ورود نمی کند
به دنبال کناره‌گیری نجفی، اعضای شورا، سمیع‌الله حسینی مکارم را به سمت سرپرست برگزید؛ انتخابی که البته به دلیل سابقه همکاری مکارم با قالیباف و همچنین قرار گرفتن نام او در فهرست نجومی بگیران املاک با انتقادات جدی همراه شد. از این روی، انتظار می‌رود، دوران سرپرستی او در شهرداری چندان طولانی نشود و اعضای شورا به سرعت وارد روند انتخاب شهردار جدید تهران شوند.
جهت توقف روند مهاجرت تسهیلات ارزان قیمت به روستاها ارائه می‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای توقف روند مهاجرت از روستاها تسهیلات ارزان قیمت به آنها ارائه می‌شود که در استان‌ها این موضوع ابلاغ شده است.
کمیته ای برای رفع حصر متشکل از قوه قضائیه و سه نهاد امنیتی تشکیل شده است
میرزایی نکو در گفت وگو با «تابناک»؛
به نظر من، برنامه نظام هم به این شکل بود که این کار صورت گیرد؛ اما اینکه کروبی نامه نوشت یا اگر نامه نمی نوشت ممکن بود کار این گونه پیش نرود، این دلیل نمی شود و اگر این گونه نبود هفت سال این کار طول نمی کشید، از این اتفاقات زیاد در کشور افتاده و صحبت های زیادی در این خصوص شده است.
ناآرامی در جلسه علنی مجلس به دلیل اعتراضات برخی نمایندگان به عملکرد سیف
حضور سیف برای توضیح درباره نابسامانی بازار ارز در مجلس و اختلاف نظر میان نمایندگان درباره علنی و غیرعلنی بودن جلسه، باعث شد جلسه برای دقایقی کوتاه ناآرام شود.
نوسانات نرخ ارز مبنای اقتصادی ندارد/ منابع ارزی ۲.۵ برابر میزان مصارف/ ثابت نگه داشتن نرخ ارز مغایر با قانون است
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سوء مدیریت در بانک مرکزی در خصوص نوسانات نرخ ارزی گفت: نوسانات نرخ ارز مبنای اقتصادی ندارد.
به رهبری پیشنهاد کردیم یورو جایگزین دلار شود/امارات وعربستان نیز در نوسانات بی‌تقصیرنیستند
ولی الله سیف در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی وضعیت بازار ارز گفت: من پیشنهادی را با حضرت آقا مطرح کردم که یورو در مبادلات ارزی جایگزین دلار شود چرا که دلار نقشی در مبادلات خارجی ما ندارد و ایشان هم از این موضوع استقبال کردند.
تصمیمات ارزی دولت شرایط را تعدیل می‌کند
رئیس مجلس شورای اسلامی تصمیمات ارزی دوشنبه شب دولت را موجب تعدیل شرایط موجود دانست و در عین حال گفت که این تصمیمات باید زودتر از این گرفته می‌شد.
انتقاد لاریجانی از چندصدایی دولت درباره نرخ ارز / جلسه ویژه ارزی سیف با رهبر انقلاب /  ۲.۵ برابر میزان مصارف منابع ارزی وجود دارد / کاهش 19 میلیارد دلاری حساب سرمایه / از داخل دولت علایمی در خصوص افزایش نرخ ارز داده می‌شود / کمیته‌ای برای رصد مسائل ارزی تشکیل شود
بررسی نوسانات ارزی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی؛
این ایراد و تذکر مطلقاً درست و وارد است بدین معنا که مشاور یا معاونی می گوید باید قیمت ارز بالا بیاید، اما رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد می گویند چنین چیزی سیاست دولت نیست که این نوع اقدامات اشتباه بوده و باید کنترل شود... آقای رئیس جمهور انتظار داشتیم در این شرایط بحرانی به مجلس می آمدید و در مورد مشکلات توضیح می‌دادید؛ شما گفتید نقد منصفانه را می‌پذیرم.
هر کس گفته دستور فیلتر تلگرام از بالا صادر شده، علم غیب داشته/ نباید مردم را از فضای مجازی محروم کرد
در روزهای گذشته، نمایندگان مجلس و افراد مختلفی درباره فیلتر شدن تلگرام صحبت کرده اند و حتی برخی منابع نیز از قول وزیر ارتباطات، زمان دقیق فیلتر شدن آن را نیز اعلام کرده اند؛ هرچند مسئولان دولتی در ظاهر مخالف هر گونه فیلتر شدنی هستند، برخی سخنانی گفته اند که فیلتر این پیام رسان را قریب الوقوع نشان می دهد.
نرخ 4400 تومان برای ارز منطقی است/ احتمال دلار 7000 تومانی،وجود دارد
به این دولت نمی‌توان خیلی امید داشت، چون برخی بی میل به افزایش نرخ ارز نیستند، به گونه ای که در برخی اظهار نظر‌ها چنین پالس‌هایی دریافت می‌شود، برخی‌ها منافعشان در این است که دولت نگاه نظارتی بر بازار ارز نداشته باشد.
شخصیت «سگ ها» از حرمت انسان ها بالاتر رفته است؟/پلیس با همین سرعت به سایر تخلفات هم ورود کند
اگر جان و مال مردم بیشتر از کتک خوردن یک حیوان ارزش نداشته باشد، کمتر از آن نیست و باید حداقل اندازه وقتی که برای دستگیری این فرد همت کرده اند، برای مبارزه با فساد هم وقت بگذارند. جالب است بدانید، یک سال است که خودرو من را با پلاک و آرم تردد مجلس دزدیده اند اما هنوز نه اثری از دزد است نه ماشین، برایم سؤال است چگونه این فرد حیوان آزار را دستگیر کرده اند.
اشتغال‌زایی زمینه‌ساز ماندگاری جوانان در روستاها می‌شود
حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم دوازدهمین سالگرد علامه حاج شیخ محمدتقی بهلول گنابادی
خداحافظی با ارز 4000 تومانی/ ترجیح دولت، دلار بالای 5000 تومان است
با اینکه در روزهای گذشته، دولت عزم خود را جزم کرده تا قیمت ها را در بازار ارز کنترل کند، در بازار اثری از کاهش دیده نمی شود. با این حال برخی اقتصادی ها هنوز امیدوارند و بر این اعتقاد هستند که از روز شنبه و با آغاز به کار رسمی ادارات، احتمالا اتفاقاتی در بازار رخ دهد.
پرونده‌های سیاسی با سرعت رسیدگی می‌شود؛ اما اقتصادی‌ها مشمول مرور زمان می‌شوند/ واقعیت این است که فساد بیداد می‌کند
می توان به جرأت سالی که گذشت، یکی از سال های پر حاشیه اقتصادی در ایران نام برد؛ افزایش یک. باره قیمت ارز، اعتراضات مردمی در واکنش به وضعیت معیشتی، تجمعات گسترده در مقابل مؤسسات مالی و افشای فسادهای گسترده برخی نهادهای دولتی و همچنین ماجرای فیش های حقوقی، از مهم ترین اتفاقات اقتصادی سال بود.
تمام دستگاه‌ها باید پشتیبان سرمایه‌گذاران باشند
رئیس مجلس شورای اسلامی امروز با جمعی از مردم و مسئولان استان قم دیدار و گفت و گو کرد.
نوروز آشوریان و آغاز سال ۶۷۶۷ آشوری
آیین نوروز در ایران از زبان نمایندگان؛
در گذشته آغاز اعتدال بهاری، برابر با آغاز سال نو آشوری بود؛ اما بعدها با پذیرش گرگوری به اول آوریل تغییر یافت. آشوریان این جشن را با نام باستانی آکیتو و نام نوین خاب‌نیسان (آغاز بهار) می‌شناسند، بنابراین آغاز سال 1397 خورشیدی برابر است با آغاز سال ۶۷۶۷ آشوری.
دلار در کانال ۵ هزار تومان باقی می‌ماند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که بعد از ایام نوروز اگر دلار افزایش قیمت نداشته باشد، شاهد کاهش نرخ آن نخواهیم بو
چه میزان از بودجه شرکت های دولتی در راستای اهداف هزینه می شود؟
پزشکیان مطرح کرد:
نایب رییس مجلس، گفت: زیرساخت برای ارزیابی شرکت های دولتی وجود ندارد، لذا سیستم باید اصلاح شود تا بودجه شرکت های دولتی شفاف شود.
نوروزخوانی، آشتی چلو و جشن ملی نوروزگاه در گیلان
آیین نوروز در ایران از زبان نمایندگان؛
یکی از مهم ترین ویژگی این منطقه این است که قبل از تحویل سال نو هیچ کس نمی باید با کسی قهر باشد، چون «بدشگون» محسوب می شد. بنابراین با «کاسه همساده کردن» یعنی پختن چیزی مثل آش، خوراکی و یا چند شیرینی خانگی و فرستادن به خانه طرف مقابل، پیام آشتی می دادند. اگر آن خوراکی پلو بود به آن «آشتی چلو» می گفتند.
تعاملات سه فراکسیون مجلس دهم نمونه موفق گفت و گوی ملی است
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است طرح «گفت و گوی ملی» نباید به گونه‌ای باشد که گویی جناح‌های سیاسی به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند.
از رقص محلی کردی بر دور آتش تا بازدید از منطقه بکر پردانان در سردشت
آیین نوروز در ایران از زبان نمایندگان؛
جشن‌های عید نوروز، نخستین جشن ایرانیان است که از زمان پادشاهی جمشید مرسوم شده و در فرهنگ ایرانی به ثبت رسیده است. نوروز، بزرگ‌ترین و شکوهمندترین جشن ایرانیان است که از هزاران سال پیش در نخستین روز سال نو با آیین‌های ویژه و باشکوه بسیار برگزار می‌شود.
از تخم مرغ بازی تا پرتاب سیزده سنگ به رودخانه در لاهیجان
آیین نوروز در ایران از زبان نمایندگان؛
جشن‌های عید نوروز، نخستین جشن ایرانیان است که از زمان پادشاهی جمشید مرسوم شده و در فرهنگ ایرانی به ثبت رسیده است. نوروز، بزرگ‌ترین و شکوهمندترین جشن ایرانیان است که از هزاران سال پیش در نخستین روز سال نو با آیین‌های ویژه و باشکوه بسیار برگزار می‌شود.
نطق میان دستور
آمریکا بزرگترین بازنده خروج از برجام خواهد بود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آمریکا از برجام خارج شود بزرگ‌ترین بازنده نظام بین‌الملل و آمریکاییان خواهند بود و و دیگر هیچ کشوری به توافقات بین‌المللی اعتماد نخواهد کرد.
پربحث ترین عناوین