عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد
نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعضای هیات رئیسه کمیسیون متبوع خود را برای اجلاسیه سوم دوره دهم انتخاب کردند که بر اساس آن محمدرضا عارف رئیس شد.
ماه رمضان تمام شد و خبری از رفع حصر نیست!
قاسم میرزایی نکو در گفت وگو با «تابناک»؛
چیزی که من شنیده ام این است که رهبری این موضوع را به شورای عالی امنیت ملی و رئیس جمهور ارجاع داده است؛ بنابراین، اینها باید تصمیم بگیرند. این زندگی نیست که برای این افراد درست کرده اند.من گفتم امیدوارم و گفتم که ماه رمضان، ماه رحمت و بخشش است، ولی خوب ممکن است بعضی ها نخواهند رحمت داشته داشند.
پارسایی: تعرفه خودرو باید به سال قبل بازگردد/ قاضی پور: سازمان های نظارتی چشم گران فروش ها را دربیاورند
نمایندگان مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
در روزهای گذشته، بهای خودرو افزایش بسیاری داشته و در حالی که انتظار می رفت، نهادهای نظارتی دقت زیادی بر این موضوع داشته باشند و مانع از افزایش بی رویه و فشار به مردم شوند، مجلس شورای اسلامی ـ که بالاترین نهاد نظارتی در کشور به حساب می آید ـ شش ماه طرح ساماندهی بازار خودرو را که یک فوریت آن در مجلس رأی آورده بود، مسکوت گذاشت.
آقایان جعفرزاده و کواکبیان؛ در این قسمت شما باید فقط عذرخواهی کنید!
جام جهانی که شروع می‌شود با خود شگفتی‌های زیادی به همراه دارد، به گونه ای که با شروع بازی‌ها، معمولا افراد سرشناس از هر کشوری در مورد بازی‌ها پیش بینی‌های مختلفی دارند و بسیاری از مردم، هواداران و حتی سیاسیون نیز نقطه نظرات خاصی را در مورد تیم‌ها و هواداران می گویند و برخی‌ها هم که تیم کشورشان موفق به صعود در جام جهانی نشده است، به طرفداری از تیم‌های دیگر می‌پردازند.
تحت تأثیر جنگ روانی ترامپ قرار گرفته ایم/ مردم از مجلس و دولت ناامید شده اند/ اگر برجام بد بود، چرا نتانیاهو خوشحال است؟!
یک نماینده مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
افزایش بی رویه قیمت اجناس به ویژه بهای مسکن، ارز و سکه در روزهای اخیر و وعده کنترل آن در بازار، اعتراضات بسیاری به دنبال داشته است؛ هرچند مردم ایران همچنان با صبوری در انتظار اقدامات از سوی مراکز تصمیم گیر هستند، گویا اراده چندانی برای کنترل قیمت ها وجود ندارد.
نظارتی از سوی دولت برای کنترل بازار خودرو نیست / دلالان بازار را کنترل می‌کنند
عضو کمیسیون صنایع در گفت وگو با «تابناک»؛
در روزهای گذشته، اختلاف قیمت خودرو در کارخانه با بازار آزاد به شدت افزایش یافته و به التهاب بازار دامن زده است. مقایسه قیمت بازار با قیمت کارخانه در برخی موارد، حکایت از اختلاف چند ده میلیون تومانی در قیمت بعضی خودروها دارد.
در صورت اعتراف خودروسازها به زدوبند و قاچاق، قیمت‌ها قابل توجیه است/ مافیا، خودروسازی را اداره می‌کند/ منافع اشخاص در میان است
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در گفت وگو با «تابناک»؛
در روزهای گذشته، بهای خودرو افزایش بسیاری داشته و در حالی که انتظار می رفت، نهادهای نظارتی دقت زیادی بر این موضوع داشته باشند و مانع از افزایش بی رویه و فشار به مردم شوند، مجلس شورای اسلامی ـ که بالاترین نهاد نظارتی در کشور به حساب می آید ـ شش ماه طرح ساماندهی بازار خودرو را که یک فوریت آن در مجلس رأی آورده بود، مسکوت گذاشت.
هزینه ۳۰۰ میلیونی سرویس‌های بهداشتی از جیب مردم نیست که به آن معترض باشند/ ریخت و پاش‌های دولت صد برابر مجلس است/روحانی هم در مجموعه ریاست جمهوری استخر ساخته است!
واکنش عجیب به خبر «تابناک»؛
در پی انتشار خبری در «تابناک» در خصوص هزینه‌های هنگفت صورت گرفته برای نوسازی سرویس‌های بهداشتی مجلس شورای اسلامی، یکی از نمایندگان مجلس واکنشی نشان داد که در نوع خود بسیار عجیب و ابهام آفرین است.
تحریم های آمریکا دیگر تاثیر قبل را در ایران نخواهد داشت/ صحبت های رهبرانقلاب اتمام حجت با اروپایی ها
مطهری:
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است اروپا ضمانتی به ایران بدهد باید زودتر مشخص شود و سخنان رهبری اتمام حجت برای تسریع در تصمیم‌گیری آنها در قالب برجام بود.
امیدوارم مجلس سر عقل بیاید/ عده ای برای اینکه دولت را زمین بزنند، مردم را بیچاره کرده اند/ آخرین حقوقی که قطع می شود، حقوق من نماینده است، ولی مردم از همین زیر فشار هستند
شهاب الدین بی مقدار در گفت وگو با «تابناک»؛
مردم از حرکت های ما می ترسند، ولی واقعیت چیز دیگری است. عده ای می خواهند روحانی را ساقط کنند و دولت او را به زمین بزنند، در صورتی که ناخودآگاه در حال زدن ریشه نظام هستند و با ایجاد نا امیدی و ضعیف نشان دادن دولت، اهداف خود را پیگیری می کنند.
بیشتر پیامک های تهدید آمیز برای نمایندگان از منطقه مشهد بوده است؛گفته شده ارسال کنندگان همان کسانی هستندکه کنسولگری عربستان را اشغال کردند؛امکان ارتباط بین ارسال کنندگان پیامک ها با عاملان حواث دیماه هست
علی مطهری در گفت وگو با «تابناک»؛
امکان دارد پیامک ها از سوی افرادی که حوادث دی ماه را آغاز کرده باشند؛ اما چیزی که به ما گفتند، اینها گروهی هستند که حتی جبهه پایداری را هم قبول ندارند و حتی از آنها هم تندتر هستند. این افراد در مشهد و خراسان و آن طرف ها شناخته شده اند و در دیگر نقاط کشور آچنان ظهور و بروز ندارند.
سفر که سهل است؛ عده ای برای دستشویی مجلس هم کیسه دوخته اند؛ 300میلیون تومان هزینه دستشویی های مجلس شده!
حسن کامران در گفت وگو با «تابناک»؛
به نماینده ها و مدیران می گوییم چرا افطاری می دهید، این کار خلاف قانون است، می گویند: با هزینه شخصی می دهیم، در حالی که دروغ می گویند. دروغ می گویند چون در سالنی این کار را می کنند که آب و برق آن مال بیت المال است. اگر راست می گویند بروند و در بیرون سالن اجاره کرده و از جیب خودشان هزینه کنند.
پشت پرده مسکوت ماندن لایحه کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم
روز یکشنبه، مجلس شورای اسلامی تصمیم به «مسکوت ماندن» لایحه الحاق ایران به کنووانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) به مدت دو ماه گرفت. این لایحه که یکی از بخش‌های اجرای مقررات گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای حذف ایران از لیست سیاه این گروه مبارزه با پولشویی است، از سی ام اردیبهشت توسط نمایندگان و فراکسیون‌های مجلس ایران بررسی می‌شود.
ضرورت انسجام و اتحاد ملی امروز بیشتر از گذشته احساس می شود
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی گروه های سیاسی به جای آنکه آمریکا را برای خروج از برجام سرزنش کنند، به دولت و رییس جمهوری و وزیر امور خارجه حمله می کنند، در حالی که باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون برجام به ضرر ایالات متحده بود.
تغییر در ترکیب هیأت رئیسه برخی از کمیسیون های تخصصی مجلس+جدول
انتخابات هیأت رییسه کمیسیون‌های تخصصی ـ تداوم جابجایی ها در بهارستان؛
انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی بهارستان امروز برای سومین سال کلید خورد، بعد از انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نوبت به انتخابت اعضای هیأت رئیسه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی رسیده است.
توهین به افراد در مجامع ملی خلاف عقل و اخلاق است/ ترامپ قلمرو سیاست را با چانه‌زنی‌های میدان تره بار عوضی گرفته است
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت هسته‌ای، گفت: سازمان انرژی اتمی باید این دستورات را به دقت اجرا کرده و کمیسیون امنیت ملی نیز جهت تحقق، پیگیری مستمر داشته باشد.
جنجال دوباره در مجلس بر سر کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم/بررسی CFT دو ماه در مجلس مسکوت ماند
تعدادی از نمایندگان که اکثرا عضو فراکسیون ولایی مجلس هستند به محض ورود مجلس به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT با در دست داشتن پلاکاردهایی و پهن کردن چندین طومار در صحن فضای مجلس را متشنج کردند.
لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی تصویب شد
جهت تامین نظر شورای نگهبان؛
نمایندگان مردم در خانه ملت با لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی موافقت کردند.
استمرار سیاست ارزی فعلی به صلاح اقتصاد نیست/رشد ثبت سفارش مدیریت واردات را با چالش روبرو می کند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تقاضا برای واردات گفت:استمرار سیاست ارزی فعلی به صلاح اقتصاد کشور نیست.
واکنش‌ها به اقدام نماینده خمینی شهر ادامه دارد؛ پروانه مافی: با پنهان کاری قبح گناه از بین نمی‌رود/ اظهارات همکارم غیر حرفه‌ای بود
اسفند ماه گذشته بود که رضا جعفری، از وقوع ثبت ۲۷ هزار و ۵۰۰ مورد کودک آزاری در اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: در شش ماه نخست سال ۱۶ هزار مورد کودک آزاری به سامانه ۱۲۳ گزارش شده است. آمار تلخ تر اما بازه سنی کودکانی است که مورد آزار قرار گرفته اند. بنا بر آمار سازمان بهزیستی، ٣٨ درصد کودکان آزار دیده در سن دبستان و زیر دبستان هستند.
مقاومت به عنوان تنها راه‌حل فلسطین رخ نموده است / مسئله هسته‌ای ایران انحراف اذهان از فلسطین بود
هشدار لاریجانی به آمریکا، اسرائیل و عربستان: کاری نکنید که ناامن شوید
رئیس مجلس در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران گفت: ملت ایران همواره برای حمایت همه جانبه از فلسطین پیشگام بوده است.
کشورهای اروپایی مطالبات ایران را از برجام تامین کنند در برجام خواهیم ماند
عارف در جمع راهپیمایان روز قدس:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کشورهای اروپایی بتوانند مطالبات ایران را از توافق هسته‌ای تامین کنند، در برجام خواهیم ماند.
امروز افکار عمومی جهان به نفع فلسطین است/ راهی بجز حمایت از مقاومت برای آزادی قدس وجود ندارد
نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه امروز افکار عمومی جهان به نفع فلسطین است، گفت: هیچ راهی بجز حمایت از مقاومت برای آزادی قدس وجود ندارد و ایران همچنان به این راه ادامه خواهد داد.
این نماینده مجلس در گفت: وگو با «تابناک» در این باره اظهار داشت: من از این ماجرا اطلاع نداشتم، ولی چند روز پیش، تلفنی به من خبر دادند، برای حضور در جام جهانی روسیه انتخاب شده ام و باید از سوی وزارت ورزش به این مسابقات بروم. اکنون مردم به نان شب خود محتاج هستند و بردن نماینده و هزینه کردن برای یک نماینده در وضعیت کنونی کشور صلاح نیست.
حذف کارت‌های سوخت، زمینه سازی برای افزایش قیمت بنزین است/ حرکت چراغ خاموش دولت برای چند نرخی کردن بنزین
در حالی که مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای، استفاده از کارت سوخت را در جایگاه های سوخت الزامی کرده بود، در روزهای اخیر، برخی پمپ های بنزین نوسازی شده در قالب طرح برندینگ با نازل های بدون کارت سوخت تجهیز شده اند که نشان از حذف چراغ خاموش کارت سوخت ها دارد!
گزارش
نماینده مرند: پرچم که سهل است، خودش را هم به آتش می کشیم/ نماینده اردکان: پرچم نماد حاکمیت هر کشور است/ نماینده تبریز: آتش زدن برجام، کار سخیفی بود
اظهارات نمایندگان آتش زننده پرچم آمریکا و مخالفان آنها؛
روز گذشته، در آغاز جلسه علنی مجلس نمایندگان در واکنش به خروج آمریکا از برجام و پیش از آغاز نطق رئیس مجلس شورای اسلامی، برخی از نمایندگان با حضور در جایگاه هیأت رئیسه، شعار مرگ بر آمریکا را فریاد زدند.
وقتی جوانان چِت کرده یا های می‌شوند
چرا گل میان دختران و پسران پرطرفدار است؟