دولت از سیاست یک بام و دو هوا پرهیز کند/ عدم کاهش نرخ سود تسهیلات افزایش درامد بانک ها از جیب مردم است!
بنابر اعلام بانک مرکزی، تمام بانک‌ها و موسسات اعتباری از روز یازدهم شهریور ملزم به رعایت این نرخ‌ها هستند و هیچ بانک و موسسه اعتباری حق ندارد بعد از این سود بیشتری به مشتری خود بپردازد.
امکان التهاب در بازار ارز وجود دارد/ یکسان سازی نرخ ارز تأثیری در قیمت آن ندارد/ حذف ارز مسافرتی در مقطع کنونی به صلاح نبود
نظر نمایندگان خانه ملت درباره نرخ ارز
پیش از این، مزیت هایی ناشی از بحث تحریم ها و مشکل نقل و انتقال وجوه ارزی وجود داشت که با اجرای برجام، بخشی از این مشکل برطرف شد؛ بنابراین، فکر می کنم زمینه برای عملیاتی سازی این تصمیم فراهم است و دولت نباید درنگ کند.
هشدار عارف نسبت به برخی اظهار نظراتی که به دنبال عبور از هویت اصلاح‌طلبی هستند
رئیس فراکسیون امید با هشدار به افرادی که با برخی اظهارنظرها به دنبال نادیده گرفتن هویت اصلاح طلبی هستند، تاکید کرد: فعلاً برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی و فروپاشی وحدت و انسجام هستند سکوت می‌کنم ولی در صورت تداوم آن مطمئنا نسبت به اهداف اینگونه اظهارنظرها سخن خواهم گفت.
تشریح روند بررسی حقوق های نامتعارف در دیوان محاسبات/ دریافت تسهیلات زیر ۵ درصدی توسط ۱۰۴ نفر
عضو کمیسیون بودحه مجلس، گفت:در پرونده حقوق های نجومی ۱۰۴ نفر در مجموع تسهیلات زیر ۵ درصد اخذ کرده بودند که رقم این تسهیلات ۴.۵ میلیارد تومان شد.
مخالفان محصولات تراریخته، «تروریست» هستند!/ تراریخته ها غیرقانونی هستند/ تحرکات محرمانه مسئولان و مجلسیان در خصوص تراریخته ها
موضوع استفاده از محصولات تراریخته زیاد شده، ولی اختلاف نظرها در این باره نیز به اندازه داغ بودن این بحث زیاد است. برخی مسئولان محیط زیست به شدت با این محصولات موافق هستند و اعتقاد دارند، کشورهای استفاده کننده از این محصولات در پانزده سال گذشته حتی یک سردرد را هم تجربه نکرده اند.
حذف برچسب قیمت مصرف کننده، باعث هرج و مرج می شود / امکان ورود کالای تاریخ گذشته با حذف برچسب نرخ در بازار مواد غذایی/ با این بخشنامه ما به چهل سال قبل بازمی گردیم
برداشتن قیمت مصرفی تصمیم دقیقه نود نعمت زاده، درست در واپسین روزهای حضور خود در وزارت صنعت بود، که باعث ناراحتی بسیاری از مردم شد و بسیاری از مردم را در خرید اجناس مختلف سردرگم کرد.
پنهان کردن طلاق منشا آسیب‌های دایمی می‌شود/ حذف طلاق از شناسنامه کلاهبرداری به حساب می آید/ افراد سودجو از این طریق تجارت خواهند کرد!
گاهی برخی زنان مطلقه دوست ندارند که کسی از راز مهر شده شناسنامه آنها باخبر باشند، و گاهی هم برای آنها این موضوع دردسر هایی را ایجاد کرده است و یا اینکه گاها مجبور شده اند سنگینی برخی از نگاه ها رو تحمل کنند و چیزی نگویند و در کل این موضوع باعث شده است تا زنانی که مهر طلاق بر شناسنامه آنها سنگینی می کنند تکلیف خود را با خود روشن نکنند.
قانونی که عامل جذب ژن های خوب در مناصب مهم است/ راهکار درمان اختلالات ژنتیکی مدیریتی بازگشت به قانون است
چنین پدیده‌هایی در کشورهای دیگر نیز وجود داشته اما آنها به واسطه ماهیت تعارض‌آمیز مناصب سیاسی، چارچوب مشخصی را برای بررسی انحرافات ناشی از اصطکاک بین منافع شخصی و منفعت عمومی ترسیم کرده‌اند.
خیز مطالبه گری نجومی بگیران برای بازگرداندن پول های پس داده شده/ تعیین سقف حقوق مدیران منطقی نبود
خبری که از آن یاد می شود، می گوید، دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، بسیاری از نجومی بگیران که در سال گذشته به قوه قضایه معرفی شده بودند و یا پرونده آنها در دیوان محاسبات درحال بررسی بوده است تبرئه کرده و پرونده این افراد مختومه شده است.
مؤسسات مالی همچنان می توانند نرخ های بالایی برای سپرده گذاران پرداخت کنند/ سرمایه ها از بانک روانه بازارهای دیگری خواهد شد/ نرخ های جدید بازار مسکن را تحت تأثیر قرار داده است
پس از حدود یک سال که بر دستور شورای پول و اعتبار از سوی بانک مرکزی کشور غبار بی توجهی رخنه کرده بود، یکباره بانک مرکزی به یاد این مصوبه افتاد و تصمیم به اجرای آن گرفت، تا شاید پدال ترمز رقابت بانک ها برای جمع آوری نقدینگی مردم قدری فشرده تر شود.
ژن های خوب به بهانه استفاده از جوانان و بانوان جذب می شوند/ قوانینی برای محدودیت جذب نورچشمی ها وجود ندارد
مسائل حضور آقازاده ها و حمایت همه جانبه پدران از نورچشمی های خود، به اندازه ای پیش رفته که حتی صدای مردم را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی درآورده است، به گونه ای که در روزهای گذشته، به یکی از مهم ترین چالش های رسانه ای در میان مردم تبدیل شده است.
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی/ تاکید بر رسیدگی کامل به مجروحان و شناسایی ابعاد کامل حادثه
رئیس مجلس خواستار رسیدگی کامل به مجروحین حادثه دانش آموزان هرمزگانی و شناسایی ابعاد کامل این موضوع شد.
مستقلان مجلس شناسنامه دار می‌شوند/ پیمان ما با امیدی‌ها تا دم در مجلس بود/ فراکسیون‌های دیگر نام افراد خود را منتشر کنند
نایب رئیس فراکسیون مستقلین در گفت و گو با «تابناک»؛
نمایندگان مستقل مجلس بر این باورند که هیچ تعهدی به جریان‌های سیاسی ندارند و تصمیماتشان تن‌ها بر پایه منطق و منافع ملی است و با اینکه برخی از آن‌ها با کمک برخی لیست‌های خاص وارد مجلس شده اند، تعهدی به آن ندارند.
گزارش کمیسیون شوراها درخصوص علل ممانعت از برگزاری سخنرانی علی مطهری
گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درباره علل ممانعت از برگزاری سخنرانی علی مطهری نایب رئیس مجلس در مشهد قرائت شد.
دولت مانع تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی است/ مهلت اجرای آزمایشی قانون تبدیل وضعیت تا آخر شهریور ماه بود
دی ماه سال گذشته، اعلام کردیم که نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی ها تعیین تکلیف خواهند شد؛ این گفته ها بر مبنای جلساتی بود که کمیسیون اجتماعی با سازمان امور استخدامی داشت.
گزارش
اگر چه نمایندگان مجلس آمریکا با تصویب متممی خواستار ممنوعیت فروش هواپیما به ایران هستند اما سوال اینجاست که این اقدام تا چه حد با برجام و قوانین بین المللی سازگار است.
معضلی به نام حذف عنوان طلاق از شناسنامه
نمایندگان مردم در مجلس حذف عنوان طلاق از شناسنامه را اقدامی بی فایده قلمداد کرده و معتقدند این اقدام تنها پاک کردن صورت مساله است و تاثیری در کاهش فشارهای اجتماعی ندارد.
الزامات اردوهای دانش آموزی
بلامانع بودن سفر در شب، حضور دو راننده در مسیرهای طولانی و گزارش به پلیس در صورت سرعت غیرمجاز از طرف راننده از جمله مواردی است که در آیین‌نامه اردوهای دانش آموزی مورد توجه قرار گرفته است.