حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار +فیلم
همایش «زن، سلامت و خانواده» که ظهر امروز (یکشنبه 23 مهرماه) در نیشابور برگزار می‌شد، بناگاه با حاشیه هایی روبه رو شد که خروج معاون سیاسی-امنیتی استاندار خراسان رضوی از جلسه را به دنبال داشت.
رفتار روحانی باعث سرخوردگی نیروهای اصلاح طلب شده است/ اصلاحات تا آخر پای روحانی خواهد ماند
الیاس حضرتی در گفت و گو با «تابناک»؛
به نظر می رسد، عدم انتخاب وزرا از میان نیروهای اصلاح طلب و همچنین رعایت نکردن برخی وعده های انتخاباتی روحانی در انتخاب افراد برای پست های مدیریتی، یک نوع سرخوردگی برای فعالان سیاسی جناح اصلاح طلب ایجاد کرده و برخی فعالان سیاسی این جناح دیگر حتی تمایلی به اظهار نظر در این مورد هم ندارند.
لاریجانی: آمریکا به‌صورت مکرر توافق هسته‌ای را نقض می‌کند
در دیدار با رییس پارلمان ارمنستان
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که توافق هسته‌ای به صورت مکرر توسط آمریکا نقض می شود، گفت: کشورهای ۱+۵ مخالف اقدامات آمریکا هستند.
11 درصد بودجه صرف صندوق های بازنشستگی می شود/اجازه حسابرسی به دیوان محاسبات ندهند،بودجه آنها قطع خواهد شد
اگر اوضاع کنونی صندوق‌های بازنشستگی به همین شیوه ادامه پیدا کند، احتمال وقوع بحران در سال‌های آینده بسیار خواهد بود. با اینکه کارشناسان اقتصادی از مدت ها قبل به این موضوعات اشاره و بروز بحران را از مدت ها پیش از این نیز گوشزد کرده اند، گویا در خود این سازمان اراده ای برای مهار آن به چشم نمی خورد!
برخی فعالان سیاسی منتسب به جناح اصلاح طلب نیز بر این باورند، انتظارات آنها از انتخاب اعضای کابینه برآورده نشده است و رئیس جمهور باید با معرفی این افراد، در حد امکان، انتظار این جناح را برآورده کند.
پژوهش‌های بلااستفاده معضل اصلی دانشگاه‌ها/ متخصصان بسیاری خود را از صحنه کنار کشیده‌اند
پزشکیان در همایش دانشگاه علمی کاربردی:
نایب رئیس مجلس آن دسته مقالات علمی را که در ISI پذیرفته می‌شوند ولی راه حلی برای رفع مشکلات کشور ندارند، مفید فایده ندانست.
اختلاف قدرت ها، دلیل تأخیر معرفی وزیر علوم به مجلس است!
پس از گذشت بیش از یک ماه از این ماجرا و عدم معرفی وزیر علوم از سوی رئیس جمهور، بار دیگر حرف و حدیث ها، بر سر این موضوع بالا گرفته است. برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنان بر این باورند که معرفی نشدن وزیر علوم در زمان رأی اعتماد خلاف قانون بوده و برخی اعتقاد دارند، کار غیر قانونی صورت نگرفته و رئیس دولت اختیار این را دارد که وزیر خود را دیرتر معرفی کند.
نوبخت در صحن علنی عنوان کرد:
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تأکید کرد: ۱۴۳۱ پروژه نیمه تمام عمرانی به مردم واگذار شده است.
بحث نظام پارلمانی را سیاسی کرده اند تا به آن ضربه بزنند/ در این نظام، چالشی بین دولت و مجلس نخواهد بود/ در نظام پارلمانی تابوی سؤال از رئیس جمهور از بین می رود
نظام پارلمانی مد نظر ما یک نمونه کامل متفاوت با نظام های پارلمانی موجود در دنیا خواهد بود، رئیس جمهور اختیارات خاصی خواهد داشت و کامل یک قوه مستقل خواهد بود؛ اما رئیس دولت حق انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زود هنگام را ندارد.
فشار به رئیس دیوان محاسبات به خاطر طرح پرونده احمدی نژاد است
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛
تخلف در هر دولتی که شده، باید مجلس ورود کند؛ یک نمونه آن، بحث تحقیق و تفحص از یارانه ها بود که برخی در کمیسیون دوست داشتند، پنج سال اخیر مورد برسی قرار گیرد؛ اما کمیسیون به هیچ عنوان قبول نکرد و از زمان شروع طرح در کمیسیون مصوب و کمیسیون زیر بار نرفت و هدفمندی ها هم در زمان دولت احمدی نژاد و هم روحانی بررسی خواهد شد.
بیکاری درد عمومی برای کشور است/تلاش مجاهدانه لازمه تقویت تولید و جذب سرمایه‌ گذاری
لاریجانی در همایش بزرگ عاشوراییان شهرستان اقلید:
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش کشاورزی مورد حمایت مجلس است، گفت: راه مجاهدانه باید در بخش تولید و رشد سرمایه‌ گذاری مد نظر باشد.
تشریح زیر و بم چگونگی رسیدگی به پرونده های تخلفات دولت احمدی نژاد/استقلال قوا نمی‌تواند بهانه ای برای تخلف قوه مجریه و عدم پاسخگویی به مجلس باشد
معاون نظارت مجلس به اظهارات احمدی نژاد پاسخ داد:
حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی در جوابیه ای به اظهارات چندی پیش محمود احمدی نژاد پاسخ گفت
وصول ۴۶۰ پرونده تخلفات در شوراها/ انحلال ۹ شورای شهر و روستا پس از رسیدگی/ ضعف نظارت وزارت کشور به جهت خلأهای قانونی
رحمانی فضلی در صحن علنی مجلس مطرح کرد:
وزیر کشور دولت دوازدهم در پاسخ به سوال نمایندگان به وصول ۴۶۰ پرونده تخلفات شوراها، انحلال ۹ شورای شهر و روستا پس از رسیدگی و ضعف نظارت وزارت کشور به جهت خلأهای قانونی اشاره کرد.
مجازات بازدارنده‌ای برای ممنوعیت استفاده از بازنشسته ها وجود ندارد/ قوانین کامل است، تفاسیر باعث اجرا نشدن آنها می شود!
نمایندگان استفساریه را قانونگذاری جدیدی دانستند که مخالف ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان است؛ بنابراین، این استفساریه با نظر وکلای ملت، به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.
استفاده از نيروهاي متخصص و دلسوز از الزامات معاونت قوانين مي باشد
در آئين معارفه مدير كل جديد كميسيون‌ها، صحن و مشاورين مجلس شوراي اسلامي صورت گرفت ؛
آئين معارفه دكتر مجيد نصيرپور سردهائي مدیر کل كميسيون‌ها، صحن و مشاورين ؛ با حضور دكتر اميدوار رضايی معاون قوانين مجلس، مشاوران معاونت قوانين و جمعي از مسئولين دولتي و مديران كل و همچنين دبيران كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي در محل كميسيون تلفيق برگزار گرديد.
گزارش
اگر چه نمایندگان مجلس آمریکا با تصویب متممی خواستار ممنوعیت فروش هواپیما به ایران هستند اما سوال اینجاست که این اقدام تا چه حد با برجام و قوانین بین المللی سازگار است.
معضلی به نام حذف عنوان طلاق از شناسنامه
نمایندگان مردم در مجلس حذف عنوان طلاق از شناسنامه را اقدامی بی فایده قلمداد کرده و معتقدند این اقدام تنها پاک کردن صورت مساله است و تاثیری در کاهش فشارهای اجتماعی ندارد.