هیچ شخصی در برابر قانون خط قرمز نیست / احتمال به جریان افتادن سؤال از رئیس جمهور در سه‌شنبه
در نشست نمایندگان تقاضاکننده سؤال از رئیس جمهور مطرح شد؛
نمایندگان تقاضاکننده سؤال از رئیس جمهور تأکید کردند که سؤال از رئیس جمهور، حق مجلس است و این سؤال به معنای تضعیف جایگاه رئیس جمهور نیست.
وزرای راه و کار استعفا دهند وگرنه استیضاح می شوند
جمعی از نمایندگان در نامه‌ای به آقای روحانی با اشاره به تقدیم طرح استیضاح وزرای کار و رفاه خواستار استعفای این وزرا پیش از بررسی استیضاح شدند.
پزشکیان: مخالفت با برگزاری همه‌پرسی جای تامل دارد
مخالفت با برگزاری همه‌پرسی جای تامل دارد فام‌نیوز- نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه رفراندوم یک اصل از اصول قانون اساسی است
برخی دلار را از بازار جمع می کردند و به یک کشور خارجی می فرستادند/ شائبه سفته بازی بانک ها برای افزایش نرخ سود بانکی
نوسانات نرخ ارز در فصل زمستان و سال جدید میلادی به دلیل افزایش تقاضا برای تسویه حساب شرکت ها با طرف و شرکای تجاری، امری پذیرفته است؛ اما امسال تغییرات نرخ ارز از روند معمول پذیرفته شده فاصله گرفته و در مواردی کنترل ناشدنی به نظر می رسد!
سوال نمایندگان از رئیس جمهور رویکرد سیاسی ندارد/نمایندگان سوال کننده از گروه های مختلف سیاسی هستند
پورابراهیمی در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سوال نمایندگان از رئیس جمهور در خصوص موسسات مالی براساس رویکرد سیاسی نیست.
وعده مسوولان برای رفع حصر تا پایان سال
علی مطهری:
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت که مسئولان قضایی و امنیتی وعده رفع حصر تا پایان سال را داده‌اند.
دلار 5000 تومان به ضرر کشور است/ دلیل نوسان ارز به دلیل بی مدیریتی مسئولان است
هرچند عده‌ای از افزایش نرخ ارز با دلایلی عمدتا ناظر بر افزایش صادرات و کاهش واردات دفاع می‌کنند، برخی کارشناسان می‌گویند، در اوضاع کنونی اقتصاد ایران، افزایش نرخ ارز به معنی کاهش ارزش پول ملی و تورم زاست و با توجه به اینکه اقتصاد ما خام فروشی است و عمده کالاهایی که وارد می‌کنیم، واسطه‌ای و سرمایه‌ای است، افزایش نرخ ارز ثمری برای ما ندارد.
نقوی حسینی:رفراندوم رمز دشمن است/ هاشم‌زایی: مراجعه به آرای مردم هراس ندارد!
نظر نمایندگان اصولگرا و اصلاح‌طلب درباره رفراندوم؛
نقوی حسینی:اینکه در 22 بهمن از تریبون عمومی در حضور این خیزش مردم، رمز دشمن را مطرح می کنند، یعنی در پازل دشمن بازی می کنیم. چه من باشم چه رئیس مجلس و چه رئیس جمهور فرقی ندارد؛ ما با این گفتمان،در بازی دشمن هستیم.هاشم زایی:من تعجب می کنم، معنی رفراندوم یعنی مراجعه به آرای عمومی. مگر ما از مردم خود می ترسیم که از رفراندوم و نظر مردم بترسیم. رأی مردم که ترس ندارد و این هم تجربه اول ما نیست.
زنگ خورد و نمایندگان تا پایان فیلم خودکشی «سید امامی» را ندیدند/نمی‌دانم خودکشی در اوین بوده یا بازداشتگاه دیگری/رفتند ایشان را بیدار کنند دیدند در دستشویی خودش را حلق‌اویز کرده/قصور اپراتور مشهود است و توبیخ شد
روایت کاظم جلالی از فیلم لحظات آخر زندگی دکتر سیدامامی:
روایت‌ها از خودکشی دکتر سیدامامی تفاوت‌های مشهودی دارد. برای مثال علی مطهری می‌گوید فیلم هفت، هشت دقیقه مانده به پایان عمر دکتر سید امامی را نشان می‌دهد و لحظه خودکشی در آن مشهود نیست. اما از سوی دیگر نقوی حسینی می‌گوید «کاملا روشن است» که دکتر سید امامی با پیراهنش خود را حلق آویز می‌کند. در این بین کاظم جلالی هم روایت جدیدی از این ماجرا بیان کرده است.
یک نماینده مجلس در گفت وگو با «تابناک»؛
مردم ایران نباید از استفاده از خودروهای ایمن محروم شوند، بلکه باید همانند تمام جهان، حق انتخاب داشته باشند؛ اما گویی شأن و منزلت مردم کشور تنها استفاده از پراید و خودروهای چینی است، در حالی که این بی حرمتی به جایگاه مردم است. خودروسازهای ما چقدر زمان لازم دارند که علنی بگویند، قرار است چند سال ـ ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال ـ حمایت شوند؟! قرار نیست مردم برای همیشه تاوان حمایت از تولید داخل را بدهند که هیچ تغییر و تحولی نمی خواهد در آن به وجود آید و مطابق با صنعت مشابه خود در دنیا حرکت کند.
مطهری: لحظه خودکشی سیدامامی در فیلم مشهود نیست
نشست نمایندگان و کارشناسان اطلاعات سپاه درباره خودکشی در زندان؛
نایب رئیس مجلس با اشاره به جلسه امروز برخی نمایندگان با کارشناسان اطلاعات سپاه درباره فوت کاووس سید امامی در زندان، توضیحات ارائه شده را کافی ندانست و گفت، مجلس منتظر تکمیل اطلاعات خود در این زمینه است.
ملت ایران پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آمریکایی ها دادند/ اگر اختلافی وجود دارد ، در خانواده بزرگ ایران و با اراده ملت آن را حل می کنیم
دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌ها سرمایه‌گذاری در تخریب انقلاب اسلامی داشتند تا ملت را از بازشناسی انقلاب منصرف نمایند ملت متمدن و ریشه‌دار ما آنان را غافلگیر کردند و اصالت انقلاب خود را به رخ آنان کشیدند.
کوهکن: این بحث فرافکنی و برای شانه خالی کردن از مسئولیت است/ فولادگر: اصولگرایان با «گفت وگوی ملی» مخالفت ندارند
نظر اصولگرایان درباره گفت وگوی ملی؛
گفت وگوی ملی نیازی است که پس از رد شدن ایده آشتی ملی در جامعه مطرح شده است؛ نیازی ابتدایی که عقلای قوم و هر گروه سیاسی برای به حداکثر رساندن نقاط اشتراکی خود برای آماده شدن برای اداره کشور، بیش از هر مسأله دیگری آن را ضروری می دانند.
طرح گفت وگوی ملی که در چند روز گذشته دوباره از سوی معاون اول رئیس جمهوری مطرح شده است، نشان از اراده جدی دولت برای حل برخی مشکلات و اختلافات سیاسی به دور از همه سوءتفاهمات و اختلافات بنیادی است.
در این کشور همه باید کار کنند و مالیات بدهند تا دولت حقوق کارکنان خود را بدهد/ افزایش حقوق 10 درصدی، دردی از کارگران دوا نمی کند
سال گذشته، نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی در شورای عالی کار به رقم دو میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به عنوان رقم سبد هزینه ماهانه خانوارهای کارگری رسیدند که تصویب هم شد؛ اما با وجود آنکه قرار بود این رقم، مبنای تصمیم‌گیری مزد سال ۱۳۹۶ قرار گیرد، خلاف آن عمل شد.
لازمه گفت وگوی ملی، آزادی بیان و پس از بیان است/با بیش از سی تن از افراد مؤثر نظام درباره گفت وگوی ملی دیدار کرده ایم/ وقایع اخیر سرعت گفت وگو را تسریع کرده است
مسأله گفت‌ و‌گو در فضای سیاسی کشور و آنچه به نام «گفت‌ و‌گوی ملی» از سوی برخی مقام‌ها و کنشگران طی سال‌های اخیر مطرح شده، مورد اقبال جناح های سیاسی قرار گرفته است.
اگر سؤال تعیین تکلیف نمی شد شکایت می کردیم/ کسی مانع سؤال از رئیس جمهور نیست
همه چیز درباره سؤال از رئیس جمهور؛
بیش از یک سال است، سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری درباره سپرده‌های خود دچار نگرانی شده‌اند و روزی نیست که مقابل مجلس یا بانک مرکزی یا مؤسسات مالی و اعتباری تجمع نکنند و خواستار پس‌گرفتن سپرده خود نباشند.
سوال از رئیس جمهور به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد
نماینده مردم زنجان در مجلس از ارجاع طرح سوال از رئیس جمهوری به کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.
جریمه سربازان غائب مشخص شد+ جزئیات
نمایندگان مردم در خانه ملت با معافیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۸ سال غیبت داشته‌اند، موافقت کردند.
پاسخ نمایندگان به یک پرسش تابناک: دستاوردهای کشور را در سال های اخیر نام ببرید!
به سراغ نمایندگان مجلس رفتیم و از آنان خواستیم، چند دستاورد از دستاوردهای کشور را در سال های اخیر نام ببرند؛ اما با کمال ناباوری، برخی نماینده های مجلس، از پاسخ به این پرسش طفره رفتند. برخی گفتند، قصد شما از این پرسش، رد صلاحیت ما در انتخابات آینده است. با وجود این، برخی نظر دادند و برخی هم مثل همیشه پس از اظهارنظر، اجازه انتشار ندادند.
در شرایط خاص افراد همدیگر را بیشتر درک می کنند/ کسانی که مبانی اصولگرایی را قبول داشته باشند، در نهایت زیر یک سقف جمع می شوند
محسن کوهکن در گفت وگو با «تابناک»؛
بیش از یک سال تا برگزاری انتخابات مجلس آینده زمان باقی مانده است؛ اما گویا جریانات سیاسی از هم اکنون کار خود را آغاز کرده اند و خود را برای ورود هر چه بیشتری به انتخابات آماده می کنند.
تشریح آخرین جزییات نشست نمایندگان سران سه قوه درباره سپرده گذاران کاسپین/تشکیل تیمی برای تعیین تکلیف صاحبان حساب مشترک
پزشکیان مطرح کرد:
نایب رییس مجلس، آخرین جزییات نشست نمایندگان سران سه قوه درباره سپرده گذاران کاسپین را تشریح کرد.
افزایش حقوق دستمزد حداقل باید 20 درصد باشد/با این افزایش ها راه به جایی نمی بریم
رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با تابناک؛
یکی از مهمترین جزئیاتِ بودجه ۹۷، نرخ افزایش حقوق کارمندان است. در لایحه بودجه ۹۷، در تنظیم بودجه جاری دولت، 10درصد افزایش برای حقوق مزدبگیران بخش دولتی در نظر گرفته شده که ۵ درصد از این 10 درصد را خود دولت می‌پردازد و برای آن منبع تأمین مالی در نظر می‌گیرد و ۵ درصد دیگر را سازمان‌ها و ارگان‌ها موظفند از محل صرفه‌جویی در بودجه‌های جاری تأمین کنند.
ثروت همه ایرانی ها 25 درصد کم شده است/ کاهش ارزش پول کشور به ضرر نظام است
کاهش ارزش پول ملی، یکی از سیاست های مدرن پولی محسوب می شود و در اجرای این سیاست، کشورهایی موفق هستند که بتوانند با کاهش بهای پول کشورشان و همزمان افزایش صادرات کالاهای خود، ارزآوری را افزایش دهند. بهترین مثال برای اجرای موفق این سیاست، کشور چین است که توانست تحولی در اقتصاد خود ایجاد کند.
جامعه تحمل دو شوک همزمان اقتصادی را ندارد! هر وقت کم می آوریم، به جیب مردم نگاه می کنیم!
عبدالرضا مصری در گفت و گو با «تابناک»؛
روزهاست مردم به رغم اینکه خبرهای کاهش تورم را از دولت می‌شنوند، همیشه این پرسش در ذهنشان پیش می‌آید که چرا پایین رفتن تورم را در زندگی روزمره خود احساس نمی‌کنند و چرا خبری از رونق کسب و کارشان نیست و چرا آنها به جای اینکه سر کارشان باشند، خانه نشین شده و به سیل بیکاران پیوسته‌اند؟!