نامه علی مطهری به دادستان تهران: عدالت را اجرا کنید
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به دادستان تهران اظهارات اخیر وی درباره حصر را خلاف اصل آزادی بیان دانست.
چرا باید دولت و مجلس به طرح برخی از نمایندگان حساس باشند؟!
در چنین شرایطی، بحث یک طرح فوریتی که ممکن است در نهایت به قانون تبدیل بشود یا نشود نیست، بحث اکنون ذهنیتی است که برخی نمایندگان این طرح، از آزادی و حق مردم دارند. آنچه می توان از چنین طرحی برداشت کرد، اینکه حق سخن گفتن برای مسئولان و سخنرانان است و حق گوش کردن و پذیرفتن برای مردم و مخاطبان، سؤال پرسیدن هم که حبس دارد!
بانک ها در ایجاد فساد گستاخ شده اند/ متأسفم برای مسئولانی که از عملکرد بانک ها دفاع می کنند! +ویدیو
فسادهایی که در کشور شده، به دلیل عدم نظارت بانک مرکزی است. متأسفانه در سال های گذشته، دستگاه های نظارتی در این باره هیچ کاری نکرده اند. در نتیجه بانک ها گستاخ گشته و به یکسری بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند که پول های مردم را جمع کرده و بعد وارد تجارت و برج سازی و کارهای دیگر در داخل و خارج کشور می کنند.
نظام جامع قانون انتخابات به انتخابات آتی نمی رسد / مجلس وقت بررسی لایحه را ندارد
آن طور که دست‌اندرکاران تدوین لایحه جامع نظام انتخاباتی در وزارت کشور می‌گویند، با این لایحه مشکلاتی که سابقا در ایام انتخابات پیش می‌آمد، تکرار نمی‌شود و یا از حجم آن ها کاسته می شود. یکی از این مشکلات، مبحث تبلیغات زودهنگام انتخاباتی است که در هر دوره از انتخابات، حواشی به همراه دارد. آن گونه که از شواهد برمی‌آید، در لایحه اخیر، مدت زمان تبلیغات انتخاباتی و شیوه ورود داوطلبان به عرصه انتخابات نظام مند شده است.
تجمع دوباره سپرده‌گذاران کاسپین مقابل مجلس
سپرده گذاران کاسپین که مدتی است امکان برداشت وجوه خود از این موسسه را ندارند چند هفته ایست اقدام به تجمع مقابل ساختمان مرکزی این موسسه و بانک مرکزی کرده و امروز به مجلس رفته اند.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با «تابناک»؛
افرادی مانند بابک زنجانی ها و امیر منصور آریا آنقدر زیاد هستند و در سیستم اقتصادی آنچنان ریشه دوانده اند که گاهی شناسایی و دستگیری آنها هزینه های بسیاری را حتی به نظام سیاسی کشور نیز وارد می کند.
مشکل دولت امریکا توانمندی ایران است
رییس مجلس با تأکید بر اینکه مشکل دولت امریکا توانمندی ایران است، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی تجربیات خوبی در این ۳۸ سال داشته است و با دقت مسائل را بررسی و متناسب با شرایط تصمیم‌گیری می‌کند، و متناسب با شرایط خودمان تصمیم‌گیری کنیم.
تلفیق، ایرادات مجمع تشخیص را فاقد وجاهت می‌داند
با اشاره به ایرادات مجمع تشخیص به مصوبات مجلس در برنامه ششم
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایرادات وارده از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات مجلس در برنامه ششم توسعه گفت که کمیسیون تلفیق برنامه بررسی ایرادات مجمع را فاقد وجاهت می‌داند.
شوراهای اسلامی شهر کارکرد حزبی و سیاسی ندارند
علی لاریجانی با تأکید بر اینکه شوراها کارکرد حزبی و سیاسی ندارند، گفت: مُر قانون در انتخابات باید رعایت شود.
یاوه‌گویان نخواهند توانست عزم و اراده ملت ما را متزلزل کنند
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: این حضور نشان داد یاوه‌گویان نخواهند توانست عزم و اراده ملت را متزلزل کنند.
دولت از محضر مردم خوزستان عذرخواهی کند
مختار با اشاره به شرایط بحرانی خوزستان:
نماینده مردم آبادان در مجلس با اشاره به شرایط بحرانی در استان خوزستان، معتقد است دولت باید به خاطر بی‌حرمتی به مردم این استان از محضر مبارکشان عذرخواهی کنند.
مردم نشان دادند که خوفی از ترامپ ندارند
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که از ترامپ و تفکرات افراد وابسته به او خوفی ندارند.
متن نظر شورای نگهبان درباره لایحه برنامه ششم توسعه کشور
متن نظرات و ایرادات شورای نگهبان درباره برنامه پنجساله ششم توسعه کشور منتشر شد.
برخی قصد دارند با حذف سامانه پنجره واحد گمرکی، رد قاچاق را گم کنند
این سامانه سبب شفافیت ورود و خروج کالا به صورت آنلاین شده؛ این سیستم پیش از ورود هواپیما و یا پهلو گرفتن کشتی از اقلام و کالاهای موجود در آن اطلاع دارند؛ اما معلوم نیست وزیر صنایع چه برنامه ای برای کالاها دارد که تصمیم گرفته این سامانه را به تصرف وزارتخانه خود درآورد؟!
به رغم تورم تک رقمی در سال ۹۵، ممکن است سال آینده تورم شدید داشته باشیم
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛
تقریبا همه دولت ها، دغدغه مهار تورم را دارند و تقریبا همه رؤسای دولت ها تلاش کرده اند، به نوعی آن را مهار کنند؛ هرچند گاهی تصمیم گیری های نادرست و یا اجرای ناقص برخی قوانین و برنامه های اقتصادی، باعث بالا رفتن آن نیز شده است.
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv