تحولات انتخابات ریاست جمهوری یک روز پس از رأی گیری؛
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت بیش از 40 میلیون تا ساعت 24 روز گذشته برگزار شد. با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود، نتیجه انتخابات از سوی وزارت کشور تدریجی اعلام خواهد شد، پس از گذشت هشت ساعت از پایان رأی گیری، هنوز نتایج اعلام نشده است.
کد خبر: ۶۹۵۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹ 20 May 2017
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت بیش از 40 میلیون تا ساعت 24 روز گذشته برگزار شد. با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود، نتیجه انتخابات از سوی وزارت کشور تدریجی اعلام خواهد شد، پس از گذشت هشت ساعت از پایان رأی گیری، هنوز نتایج اعلام نشده است.

به گزارش «تابناک»؛ در این گزارش، مهمترین تحولات و اخبار انتخابات ریاست جمهوری را یک روز پس از برگزاری این انتخابات و رأی گیری خواهید خواند.
 
16:45 اولین پیام روحانی پس از پیروزی در انتخابات

رئیس‌جمهور کشورمان پس از پیروزی در انتخابات، در پیامی توئیتری خطاب به ملت ایران گفت: ملت بزرگ ایران، پیروز انتخابات شمایید؛ خاضعانه در برابر شما سر تعظیم فرود می‌آورم. به عهدم با شما وفادار خواهم ماند.
 
15:29 تبریک عارف به رئیس جمهور منتخب/پیروزی شما نشان از پیروزی گفتمان اصلاح‌طلبی است
 
در پی پیروزی دکتر حسن روحانی  در انتخابات ریاست جمهوری،دکتر محمدرضا عارف در پیامی این پیروزی را به وی تبریک گفت و تاکید کرد: این موفقیت چشم‌گیر نشان از پیروزی گفتمان اصلاح طلبی است که در دل خود اعتدال و میانه روی را به همراه دارد.
 
متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر بزرگوارم جناب آقای دکتر حسن روحانی

افتخار کسب اعتماد  مجدد مردم به عنوان منتخب ملت در جایگاه رئیس جمهوری ایران اسلامی را به جنابعالی، ملت شریف و رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می‌کنم.

بی شک رأی بالای ملت بزرگوار ایران به جنابعالی سرمایه عظیمی است که می‌تواند پشتوانه محکمی برای ادامه خدمت در مقام ریاست جمهوری باشد.این موفقیت چشم گیر  نشان از پیروزی گفتمان اصلاح طلبی است که در دل خود اعتدال و میانه روی را به همراه دارد.جریان اصلاح طلبی ایران از انتخابات سال ۹۲ تاکنون همراه جنابعالی بوده است و برای پیروزی منطق و خرورزی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

حال با پایان رقابت‌های انتخاباتی باید همه جریانات سیاسی به کمک رئیس جمهور منتخب بیایند و دولت دوم جنابعالی نیز باید با اولویت قرار دادن اقتصاد مقاومتی و محوریت برنامه ششم توسعه به حل مشکلات و دغدغه‌های مردم عزیز کشورمان بپردازد.مجلس شورای اسلامی که در یک سال گذشته همراهی خود را با دولت شما به خوبی نشان داده است به مانند گذشته ضمن اعتقاد به وظیفه نظارتی خود این همراهی را ادامه خواهد داد و باید از این فرصت بهترین استفاده را برای خدمت به ملت عزیز ایران کرد.

همانگونه که مستحضر می‌باشید در پیروزی جنابعالی جوانان فهیم کشورمان سهم بالایی داشتند و الحق سنگ تمام گذاشتند جا دارد در دولت دوم شما جوانان متخصص جایگاه ویژه‌ای داشته باشند چرا که تجربه نشان داده است هر کجا به جوانان اعتماد کردیم نتیجه بخش بوده است.

امیدوارم با تلاش‌های شما و با هماهنگی با سایر ارکان نظام  درحل چالش‌های باقی مانده از حوادث ناگوار سال ۸۸ که از مطالبات بخشی از مردم بخصوص جوانان و دانشجویان است اهتمام ویژه داشته باشید.

اینجانب متواضعانه و خالصانه از تمامی گروهها و جریانات سیاسی و سایر نامزدهای محترم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخواست می‌کنم که با حمایت همه جانبه از رئیس جمهور منتخب، برای برآورده شدن مطالبات به حق مردم که آرزوی همه ماست، همت کنند.

محمدرضا عارف

 
14:15 رهبر معظم انقلاب از حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات تشکر کردند
 
در پی حماسه‌ باشکوه و تاریخی ملت در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی خطاب به مردم ایران صادر کردند. 
 
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد. مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی، نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان‌عمل، سرافراز و روسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی در صندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمون برجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها، همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.

اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص میکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:

۱ـ به مردم عزیز، عرض میکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمت هدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است.

۲ـ به رئیس جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطق فقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی ، باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.

۳ـ عزت ملّی و رعایت حکمت در ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین‌المللی نیز از جمله‌ی اولویتهای مدیریت انقلابی و اسلامی است.

۴ـ لازم میدانم از یکایک آحاد شرکت کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند تشکر کنم، بویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.

۵ ـ لازم میدانم از حضرات نامزدهای ریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدّی بر جای نهادند تشکر کنم.

۶ـ لازم میدانم از همه‌ی دست اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر و روستا که متحمل زحمات طاقت فرسا شدند تشکر کنم.

۷ـ لازم میدانم از حافظان امنیت انتخابات و نیز از رسانه‌ی ملّی که انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزی و هنرمندانه‌ی آنان است سپاسگزاری کنم.

۸ ـ در پایان، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت میکنم و شادی روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمة‌الله

سیّدعلی خامنه‌ای
سی‌ام / اردیبهشت‌ماه / ۱۳۹۶ 
 
14:05  وزیر کشور : روحانی رئیس دولت دوازدهم شد
 

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود 41 میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند، نتایج نهایی شمارش انتخابات ریاست جمهوری را به شرح زیر اعلام کرد:

مجموع آرای ماخوذه: 41220131

1-حسن روحانی: 23549616  (57 درصد از کل آرای ماخوذه)

2-سیدابراهیم رئیسی: 15786449  (38.5 درصد از کل آرای ماخوذه)                   

3-مصطفی میرسلیم: 478215

4-مصطفی هاشمی طبا: 215450

رحمانی فضلی تصریح کرد: شاهد حضور پرشکوه مردم در این دوره از انتخابات بودیم که از فردا تمامی رقابت ها پایان یافته و به رفاقت ها تبدیل می شود لذا تمام هم و غم خود را باید در راستای رفع مطالبات و خواست مردم قرار دهیم.

وی همچنین ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تصریح کرد: از بسیج و سپاه که در حوزه برقراری امنیت انتخابات فعال بودند تشکر می کنیم.

وزیر کشور در خاتمه از رهبر انقلاب به خاطر هدایت ها و رهنمودهای ایشان برای برگزاری قانونی انتخابات در مسیر افزایش مشارکت، سلامت و برقراری امنیت قدردانی کرد و گفت: روز گذشته مردم در پای صندوق های رأی به همه جهانیان نشان داند که ما مدافعه انقلاب اسلامی به صورت متحد و منسجم مصمم هستیم و انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که همان خدمت به مردم شریف و ایجاد امنیت است دنبال می کنیم.

 
13:55  برگزاری آخرین جلسه هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری
 
آخرین جلسه هیات اجرایی مرکزی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور کلیه اعضا در وزارت کشور برگزار شد.
 
13:40  گفت‌وگوی روحانی با مردم ساعت ۱۸

حسن روحانی امروز ساعت ۱۸ با مردم گفت وگو خواهد کرد، این برنامه ساعت ۱۸ از شبکه خبر پخش خواهد شد.

 
12:30  آیت‌الله دری نجف‌آبادی: نامزدهای انتخاباتی منتخب ملت را مورد حمایت قرار دهند
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک از حضور پر شور و آگاهانه ملت در انتخابات تقدیر کرد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در این پیام آمده است: ملت سلحشور ایران اسلامی با حضور آگاهانه و پر شور خود در انتخابات بار دیگر توطئه های دشمنان را خنثی کردند و عشق و علاقه خود را به ارزش های نظام اسلامی فریاد زدند.

انتخابات یک فرآیند ملی و نماد وحدت و مودت ملت ایران است. صحنه حماسی و پرشور انتخابات 29 اردیبهشت، آزمون خیره کننده دیگری بود که چهره مصمم و پر امید ملت ایران اسلامی و عشق و علاقه آحاد مردم به ارزش های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری را به همه مردم جهان نشان داد.

بی‌شک مهمترین مسئله در انتخابات، مشارکت حداکثری آحاد جامعه در تعیین سرنوشت خود و مسیر توسعه و پیشرفت کشور است که ملت ایران اسلامی به بهترین شکل آن را نشان دادند.

برنده اصلی انتخابات مردم هستند. آحاد جامعه بویژه جوانان، احزاب، جریان‌های سیاسی و حامیان هر چهار نامزد انتخاباتی باید با منطق و آرامش خاطر، نتیجه انتخابات را پذیرفته و منتخب مردم را مورد حمایت قرار دهند .

با توجه به اینکه ملت غیور ایران اسلامی با حضور گسترده و بی‌سابقه خود در انتخابات دشمنان را مایوس کرده اند، بدخواهان نظام همه برنامه‌های خود را در نتیجه انتخابات و تفرقه‌افکنی بین احزاب سیاسی به کار گرفته‌اند و بنابراین ملت فهیم ایران اسلامی باید نسبت به این مهم هوشیار باشند و با اقدامات خودسرانه و بی اساس آب در آسیاب دشمن نریزند .

حضور مردم در انتخابات نتیجه بلوغ سیاسی و فکری مردم است. هر چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری از نیروهای انقلابی و از افرادی هستند که از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نقش موثری در حفظ آرمان های نظام داشته اند و بنابراین هر یک از این نامزدها که انتخاب شود، باید مورد احترام ملت قرار گیرد .

اینجانب از یکایک ملت شهید پرور ایران اسلامی به خصوص مردم مومن استان مرکزی در انتخابات تقدیر کرده و امیدوارم رئیس جمهور منتخب مردم نیز به پاس قدردانی از این حضور بی نظیر، حل مشکلات اقتصادی و ارتقاء سطح معیشتی ملت را در دستور کار خود قرار دهد .

او همچنین در این پیام از دست اندرکاران برگزاری دو انتخابات مهم در کشور و استان مرکزی از قبیل فرمانداران، بخشداران و همه اعضاء هیات های اجرائی و نظارت، بازرسان، عوامل اجرائی، نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی و اصحاب رسانه و همچنین نامزدها و حامیان آن ها تقدیر کرده است . 
 
11:10  هاشمی طبا: روحانی تلاش هرچه بیشتر خود را برای ارجمندی ایران به کار خواهد بست
 
مصطفی هاشمی‌طبا در پیامی با تبریک به ملت ایران که بلوغ و تشخیص مصالح خود را نشان دادندیادآورشد که روحانی تلاش هرچه بیشتر خود را برای ارجمندی ایران به کار خواهد بست.
 
متن پیام مصطفی هاشمی‌طبا، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به این شرح است:

یک بار دیگر ملت رشید ایران با انتخاب جناب آقای دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری بلوغ و تشخیص مصالح خویش را نشان دادند.

با پایان یافتن دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با سپاس از رهنمودهای ارزنده مقام معظم رهبری، از مشارکت وسیع ملت بزرگ ایران، شورای نگهبان قانون اساسی، وزارت کشور، صدا وسیما و سایر دست اندرکاران انتخابات که در برگزاری خردمندانه و نیکوی این انتخابات تلاش وافر کردند قدردانی و تشکر نموده و توفیق هر چه بیشتر ایشان را از درگاه ایزد متعال مسئلت می نمایم.

با تبریک این پیروزی به جناب آقای دکتر حسن روحانی و آرزوی توفیق هر چه بیشتر ایشان در تداوم خدمت به ایران و ملت بزرگ ایران، رجاء واثق دارد که ایشان و دولت همراه، تلاش هر چه بیشتر خود را در حفظ و ارجمندی ایران به عنوان زیست گاه ایرانیان، قدرت و استقامت جمهوری اسلامی ایران، کمک به رفع محرومیت محرومین و مستحقان، به روز نمودن کشاورزی، ایجاد اشتغال کامل از طریق تولیدات صادراتی و نیز بهره برداری کامل از امکانات گردشگری به کار خواهند بست تا با یاری ملت شرافتمند ایران که با تأسی به راه شهدا و سیاست های دفاع مقدس آماده هر نوع ایثار برای سربلندی جمهوری اسلامی و ایران عزیز هستند، توفیق هر چه کامل تر را به دست آورند.

همچنین لازم می داند از آن دسته از هموطنان گرامی که علی رغم تاکیدم در اختصاص رای به جناب آقای دکتر روحانی، آرایی را به نام اینجانب به صندوق های رأی ریختند نیز سپاس گزاری کنم و توفیق ایشان و همه ملت بزرگوار ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

با درود بر ارواح پاک شهدا و سلام بر جانبازان و ایثارگران
سید مصطفی هاشمی طبا
٣٠اردیبهشت١٣٩٢
 
10:45  سید حسن خمینی: پس از حماسه 29 اردیبهشت جای خالی آقای هاشمی احساس می‌شود

سید حسن خمینی در پیام تبریکی یادآورشد: پس از حماسه 29 اردیبهشت، جای خالی آقای هاشمی احساس می‌شود.

در پیام یادگار امام راحل آمده است: حضور حماسی و افتخار آفرین مردم ،از انتخابات دیروز یک نقطه درخشان در تاریخ ایران ساخت. "دیروزِ شما" ،فردای همه ایرانیان را رقم خواهد زد.

جای خالی آقای هاشمی امروز بیشتر احساس می شود ، فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ...[از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند]

بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند [و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده ‏اند. ]

 
10:30  فرهادی: مشارکت بالای ۶۰ درصدی تهرانی‌ها در انتخابات

عیسی فرهادی درباره میزان آرای شمارش شده تا کنون در تهران اظهار کرد: تاکنون شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران انجام شده و مابقی شمارش تا صبح به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به میزان مشارکت مردم تهران در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم تهران بالای ۶۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته اند.

فرماندار تهران تصریح کرد: نتایج شمارش آرا از طریق وزارت کشور اعلام خواهد شد.

فرهادی همچنین درباره زمان اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: شمارش آرا شورای شهر به نحوه نوشتن مردم بستگی دارد اما با این وجود ۴ روز را برای شمارش آرای این انتخابات پیش بینی کرده‌ایم.

 
 
10:20  ظریف: مردم یکبار دیگر امنیت و سربلندی ایران و ایرانی را تضمین کردند
 
وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با انتشار عکسی از حضور خود در حسینیه جماران برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نوشت:

«وامدار همه مردم ایرانیم که با حضور باشکوه و هوشمندانه خود در انتخابات در داخل و خارج از کشور یکبار دیگر اقتدار، امنیت و سربلندی ایران و ایرانی را تضمین کردند.» 
 
متن پیام تقدیر محمدجواد ظریف به شرح زیر است: 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
خداوند منان را شاکریم که یک بار دیگر ایران و ایرانی را در جهان پر تلاطم امروز سربلند کرد. اینجانب در برابر عظمت و هوشمندی مردم ایران که حماسه‌ای سترگ و بی‌بدیل از مردم‌سالاری دینی خلق کردند سر تعظیم فرود می‌آورم؛ مردمی که با حضور گسترده و پر شور و شعور خود، بدخواهان این مرز و بوم را ناامید و دوستان این ملت بزرگ را خوشحال کردند. 
 
مردم ایران نشان دادند که تک‌تک‌شان برای سرنوشت و آینده میهن خود احساس مسئولیت می‌کنند و رای خیره‌کننده آنان و انتخاب مجدد راهی که برگزیده بودند، حجت را بر ما خدمتگزاران و خادمان کوچک این ملت بزرگ تمام می‌کند تا به کمک آنان در راهی که با هم در پیش گرفته‌ایم ثابت قدم و استوار بمانیم. 
 
لازم می‌دانم از حضور پرشکوه و بی‌سابقه هموطنان عزیز مقیم خارج که فعالانه و مسئولانه در تعیین سرنوشت خود و فرزندان و عزیزانشان مشارکت کردند، قدردانی نمایم. 
 
بار دیگر به همه مردم ایران در جای جای ایران و جهان درود می‌فرستم. 
 
محمد جواد ظریف
وزیر امور خارجه 
 
 
 9:25 پيام تشكر ميرسليم از ملت ايران براي خلق حماسه حضور در انتخابات

سيدمصطفي ميرسليم در پیامی با تبریک به ملت ايران براي خلق حماسه حضور در انتخابات، براي رئيس جمهور منتخب آرزوی موفقیت کرد.

متن اين پيام به شرح زير است؛

ضمن تشكر صميمانه از حضور افتخار آفرين هموطنان ارجمندم در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهورى، به ويژه كسانى كه بر مبناى شناختى بى شائبه، با رأى خالصانه شان به اين جانب ابراز محبت فرمودند، مراتب تبريك خود را به رئيس جمهورى منتخب مردم كه توانست اعتماد اكثريت را به خود جلب كند، تقديم مى كنم.

اميدوارم او بتواند، به فضل خدا در چهار سال آينده با عملكردى حقگرايانه و استفاده از همكاران پاكدست و اتخاذ مديريت درست، موجب افزايش اعتماد مردم به نظام مقدس جمهورى اسلامى و يكپارچگى ملى و جبران فرصت هاى سوخته گذشته و اعتلاى شأن ايرانيان و پيشرفت ميهن اسلاميمان و مقابله با محروميت و فساد و ظلم و استكبار شود.
 
9:11 تبریک جهانگیری به ملت ایران

متن یادداشت توئیتری معاون اول رئیس جمهور به این شرح است: پیروزی بزرگ ملت ایران در خلق حماسه‌ای سترگ و به یادماندنی برای تداوم راه تدبیر و امید را به آحاد هموطنان عزیز صمیمانه تبریک می گویم.
 
8:20 صادق: نتایج انتخابات روشن است، منتظر اعلام وزارت کشور هستیم

محمدرضا صادق نماینده روحانی در شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار شمارش آرا به خوبی پیش می رود و نتایج آن روشن است و منتظریم تا وزارت کشور نتایج به دست آمده را اعلام کند.

قرار است، نتایج به دست آمده در انتخابات همزمان با شمارش آرا تدریجی اعلام شود.
 
8:01 اعلام نتایج انتخابات توسط وزیر کشور

قرار است تا دقایقی دیگر، وزیر کشور در جمع خبرنگاران حاضر شده و نتایج انتخابات را اعلام کند. گفته می شود، نتیجه شمارش صندوق ها برای شورای نگهبان ارسال شده است تا پس از تأیید به صورت رسمی اعلام شود.
 
7:40 نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات را ترک کردند
 
بنا بر این خبر، دقایقی پیش «صولت مرتضوی» نماینده ستاد ابراهیم رئیسی و «اکبر ترکی‎نژاد» نماینده «حسن روحانی» ستاد انتخابات کشور را ترک کردند.
 
7:32 رأی گیری همچنان در آمریکا ادامه دارد
 
با وجود گذشت بیش از هشت ساعت از پایان رأی گیری انتخابات در ایران، ایرانیان ساکن آمریکا هنوز در صف هستند تا بتوانند رأی خود را به صندوق بیندازند.
 
4:20 نامه شریعتمداری به رؤسای ستاد روحانی درباره برگزاری جشن پیروزی و اعلام نتیجه رسمی
 
در نامه محمد شریعتمداری خطاب به ستادهای روحانی در کشور آمده است؛

معاونین محترم، رؤسای محترم ستادهای اقشاری و رؤسای محترم ستادهای استانی

سلام علیکم

حسب اعلام وزارت کشور، اعلام زود هنگام نتایج انتخابات و برگزاری مراسم جشن پیروزی قبل از اعلام رسمی بر خلاف قانون است. همچنین برگزاری جشن پیروزی از سوی ستادها در مکان های محصور و اخذ مجوز امکان پذیر می باشد.

ان‌شاءالله همه عزیزان و ستادهای کاندیدای ما همان طور که تا کنون نمونه قانونمداری و رعایت موازین اخلاقی بوده اند، در این خصوص هم توجه لازم مبذول دارند.

4:00  اعلام اسامی استان‌هایی که مدارسشان تعطیل است
 
مدارس استان‌های آذربايجان شرقی، آذربايجان غربی، البرز، اردبيل، ايلام، خراسان جنوبی، زنجان، فارس، قزوين، گلستان، گيلان، مازندران،‌ همدان، يزد، تهران، اصفهان، کرمانشاه و خوزستان امروز تعطیل هستند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
شکاف بین واجدین شرایط رای دادن و شرکت کنندگان بیش از 30 میلیون نفره !!!!!!
ناشناس
|
Austria
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
در مکان های محصور و اخذ مجوز؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
اقای روحانی ما به وعده وفا کردیم حالا نوبت توئه دست این جوانها رو بگیر بعد از خدا امیدمان تویی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
شریعمتداری
این جشنها که فرمایشی نمی شود همیشه در همه حای دنیا خود جوش می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
روزنامه کیهان ایا متوجه می شی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
تبریک به همه ملت ایران عزیز
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
یعنی اینکه آقای قالیباف دولت 4 درصدی 23 میلیون نفر و دولت 96 درصدی یعنی 15 میلون نفر بنابراین می شود 2×2 = 19
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
اقای شریعتمداری دیگه برو به رییسی توصیه کن بگو باتتلو مصاحبه نکنه خیلی به ضررش شدخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
شریعتمداری بد جوری سوخته..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
به زودی از عقب افتاده ترین کشور های جهان خواهیم شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
با عرض سلام و خسته نباشید تاریخ پیام اقای هاشمی طبا 92 هست؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
روحانی دارای کارنامه ای است که مردم بر همین اساس به او نزدیک به ۲۳ میلیون رای داده اند
رای جلیلی ۴ میلیون بود
پایه رای ۱۵ میلیونی رئیسی چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
جشن وشادی مگه راهپیمایس وتظاهراته
که مجوز بخواد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
چرا رييسي تبريك نگفت
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
جالبه که باوجود ندادن تعرفه ها به حوزه های رأی گیری و اخذ نشدن رأی مردم و شانتاژ خبری گسترده و... بازهم نتوانستند خودشان را به رکورد ۲۴٬۵۲۷٬۵۱۶ میلیون رأی و ۶۲،۶۳ درصد آراء دکتر محمود احمدی نژاد برسانند اکثریت قاطع یعنی این
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
جالبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
رییسی چرا تبریک نمیگه؟!!
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
علم الهدی چرا تبریک نمیگه
یک شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
اخلاق حکم می کند که اقایان قالیباف ورییسی هم به اقای روحانی تبریک بگویند
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
عجیبه
جانباز پنجاه و پنح درصد مستاحر بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
آقای میر سلیم ؟

استراتژی شما چیست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
دکتر جا ماند

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار