زنگ خطر یک مخدر قانونی؛
گویا عادت کرده‌ایم به «هلوی در گلو»؛ یا به دنبال کاشت درخت پول، سر از «نت ورک مارکتینگ» درمی‌آوریم و یا برای دردی که دچارش شده‌ایم و چه بسا تنها خودمان مقصر آن بوده‌ایم، دهان گشوده‌ایم تا نوشدارو در حلقمان بریزند! اصلا هم حواسمان نیست که برخی به بهانه درمان بیماری، زهر هلاهل را در بسته بندی عسل به خورد جامعه می‌دهند.
کد خبر: ۲۰۷۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۳ 02 December 2011
سرویس اجتماعی ـ آمار اعتیاد در کشور رو به افزایش است، به‌ ویژه جوانان که قشر هدف به شمار می‌آیند. پخش مواد مخدر صنعتی در میان این قشر، رشدی فزاینده پیدا کرده و کارگاه‌ها و لابراتوارهای زیرزمینی تهیه و توزیع مخدرهای جدید، قارچ گونه می‌رویند و تکثیر می‌شوند. جامعه به شدت نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون است تا ضربات مهلک و تباه کننده این افراد سودجو را خنثی کند.

اکنون بپندارید که در این برهه حساس، تصمیم و سیاستگذاری اشتباهی صورت بگیرد؛ دیگر نه تنها عرصه را به سوداگران مواد تنگ نکرده‌ایم، بلکه موقعیت مناسبی نیز در اختیارشان گذاشته‌ایم؛ اسیر حاشیه خواهیم شد و اصل بر جا خواهد ماند.

به گزارش «تابناک»، شاید اندکی دقت به بیماران معتاد جامعه کافی باشد تا تغییرات محسوس و کاملا حساب شده‌ای را ببینیم که نشان از یک برنامه‌ریزی دقیق و مافیایی می‌دهد؛ برنامه‌ای که تباه کردن جوانان، شاید تنها هدف کوتاه مدتش باشد.

امروزه مواد مخدری شایع شده که با مخدرهای قدیمی تفاوت‌های بسیار دارد؛ با بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه، می‌توان راحت دریافت که مخدرهای امروزی، بسیار آسان به دست مصرف کننده می‌رسد و برای مصرف آن، تدارک و زمینه چینی، به شکلی که برای مصرف مخدرهای قدیمی لازم بود، نیاز نیست، به گونه‌ای‌ که می‌توان بسیار آسان، با وسایل ساده و در همه مکان‌ها، آن‌ها را به کار برد؛ نه دود و بوی زیادی دارند و نه نیاز است که برای رسیدن به نشئگی، مقدار بسیاری از آن مصرف کرد؛ افزون بر آن حجم کمی هم دارند و به راحتی می‌توان آن را پنهان کرد‍!

تغییرات حاصل شده تنها این نیست، چرا که سن مصرف نیز پایین آمده و با کاهش میانگین سنی در آمار افراد مصرف کنندگان مواد مخدر نیز روبه ‌رو هستیم و شاید از همه مهمتر اینکه، اثرات سوء مواد مخدر جدید، بیشتر بر سیستم اعصاب و روان افراد است تا بر جسمشان.

به عبارتی، بازار سیاه مصرف مواد مخدر تغییر اساسی کرده است و هم‌اکنون با محصولاتی روبه‌رو هستیم که در گذر زمان تغییر می‌کنند و جایشان را به محصول خانمان‌برانداز دیگری می‌دهند. متغیر‌ها هم زیاد‌تر شده‌اند و به تناسب طریقه مصرف، سن، جنسیت، شرایط مالی و فرهنگی و حتی اقلیمی، بازار تولید و پخش گسترده‌تر شده و اصلا سیاستگذاری صاحبان این تجارت سیاه همین بوده است.

کاهش آسیب یا قطع آسیب؟
برای مقابله و یا درمان افراد تحت سیطره چنین مافیای قوی و هوشمندی، باید بسیار محتاط و حساب شده کار کنیم؛ به عبارتی، در مقوله‌های پیشگیری و درمان اعتیاد‌ ـ که دو بحث متفاوت و در عین حال مرتبط هستند ـ باید دوراندیشی فراوانی کنیم و نباید با اندک نتایج مثبت مقطعی و کوتاه مدت، این نتایج را به عنوان قانونی جامع به کار بگیریم.

در بحث اعتیاد، همیشه دو هدف کاهش آسیب و قطع آسیب در نظر گرفته می‌شود؛ قطع آسیب که‌‌ همان درمان قطعی است، اما کاهش آسیب یعنی درمان موقتی که تنها می‌تواند جلوی برخی ضرر‌ها را بگیرد و شبیه مسکن درد عمل می‌کند.

در بسیاری از موارد که قطع آسیب بسیار سخت می‌شود، هدف از درمان اعتیاد باید محدود به کاهش آسیب شود؛ اما این نگرش نباید آنقدر راحت باشد که در مواردی که می‌توان با تلاش بیشتر و یک سیاست‌گذاری دقیق به قطع آسیب رسید، تنها به کاهش آسیب بسنده کرده و هیچ تلاشی برای درمان نهایی بیمار انجام ندهیم.

امروزه بحث درمان اعتیاد با داروی «متادون»، از جمله مواردی است که باعث دوگانگی و شک و تردیدهای فراوانی در امر درمان اعتیاد بین درمانگران و حتی بیماران شده است؛ دارویی که تنها توانایی کاهش آسیب را دارد و قادر به درمان بیماری نیست. زنگ خطری جدید به صدا درآمده است. پخش فراوان و بی‌حساب «متادون»، تبلیغات فراوان برای درمان اعتیاد با این دارو و فراوانی مراکز متادون درمانی در شهر‌های گوناگون، موجب شده که خود این دارو، در طول زمان به یک ماده مخدر جدید و قانونی تبدیل شود!

البته این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد؛ اگر کمی به گذشته برگردیم و به جامعه اروپا دقت کنیم، خواهیم دید که تبلیغات فراوان و گوشخراش کشف یک داروی جدید درمان قطعی و آسان اعتیاد و همچنین بیماری‌های اعصاب و روان، همه اروپا و سپس دنیا را در بر گرفته بود، در حالی که آن داروی جادویی چیزی نبود جز «هروئین».

توزیع بی‌رویه این دارو (البته دیگر دارو نام مناسبی برایش نیست!) در میان بیماران، تبلیغات فراوان جهت مصرف آن و یادآوری این نکته که تنها راهکار قطعی درمان اعتیاد است، موجب رواج یکی از کشنده‌ترین مخدرهای دنیا شد که همه جوره (خوراکی، تدخینی، مشامی و تزریقی) قابل مصرف است؛ اشتباهی که بعد‌ها خود محققین به آن اعتراف کردند.

شاید آن‌ها نیز مانند برخی کلینیک‌های ترک اعتیاد کشور ما، تنها به فکر درمان بدون سختی کشیدن بیماران خود بودند و یا شاید تحت تأثیر شدید تفکرات معتادگونه بیمارانی قرار گرفته بودند که به دنبال ترک راحت می‌گشتند؛ غافل از اینکه این بیماری مشابه بیماری‌های جسمی نیست و بعد روانی آنچه بسا مهمتر و قوی‌تر از بعد جسمانی‌اش باشد.

تکرار تجربه تلخ اروپاییان

متادون در ۱۹۳۷ در آلمان ساخته شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت و از ۱۹۶۰ در کنترل اعتیاد به کار گرفته شد. بنا به یک افسانه مشهور «دولوفین» (Dolophine) نام تجاری دارو از نام آدولف هیتلر گرفته شده، اما در واقع این نام از واژه لاتین (dolor) به معنای درد و فین به معنای پایان می‌آید.
درمان راحت و بی‌دردسر که از توجه زیاد به ابعاد جسمانی بیمار و بی‌توجهی به بعد روانی بیماری اعتیاد نشات می‌گیرد، می‌تواند عاملی باشد برای مصرف و بازگشت‌های پی در پی بیماری. در مورد داروی متادون نیز متاسفانه تاریخ در حال تکرار است. دارویی که به عنوان مسکن، برای بیمارانی ساخته شده است که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند و به کمک آن می‌توانند بر دردهای فراوان ناشی از شیمی درمانی فائق آیند. یا آن دسته از بیمارانی که به دلیل دردهای جسمانی فراوان، به مسکن نیاز دارند، شاید هم برای بیماران تزریقی که ممکن است با تزریق ماده مخدر، برای خودشان و محیط اطرافشان، شیوع بیماریهای عفونی نظیر ایدز را موجب شوند و یا حتی برای مکانهای نظارتی مثل زندان‌ها که با اعمال قانون قوی قابل کنترل می‌باشند... یعنی در مواردی که هدف، کاهش آسیب بوده است نه درمان!

این در حالی است که بر پایه آمار، نتایج استفاده از این دارو برای درمان بسیار نا‌مطلوب است. به  گونه‌ای که در بسیاری از موارد که می‌شده بیمار را با چند روز کنترل و نگهداری تحت درمان قرار داد، با تجویز این دارو، نه تنها درمان رخ نداده، بلکه بیمار وارد جریان تازه‌ای از مصرف مواد مخدر شده تا جایی که بسیاری از این دست بیماران، اذعان دارند که نشانه‌های قطع مصرف متادون (به اصطلاح عامیانه: خماری) در مواردی بسیار شدید‌تر از ماده مخدری است که مصرف می‌کرده‌اند و اثرات وابستگی روانی این دارو نیز گا‌ه شدید‌تر از مواد مخدر گزارش شده است.

در یک تحقیق ساده در بین ۶۲ بیمار که با قرص و یا شربت‌های متادن در حال درمان بودند، پس از دو ماه، ۴۵ نفر از آن‌ها به ادامه درمان و افزایش دوز متادن اصرار داشتند و با کم کردن داروی متادن خود مخالف کردند، در این افراد نشانه‌های وابستگی به این دارو به وفور دیده می‌شد. پس از گذشت شش ماه، ۲۳ نفر از این بیماران که پرسشنامه‌هایی را پر کرده بودند، اعتراف به خستگی و نارضایتی و همچنین وابستگی جسمانی و روانی شدیدی به داروی متادون کرده و خواستار راهکاریی برای قطع یکباره این دارو بودند.

البته باید اذعان داشت که داروی متادون در برخی موارد، نتایج خوبی به همراه داشته و می‌توان از آن به عنوان داروی مفید برای کمک به درمان اعتیاد نام برد، ولی نمی‌توان آنرا را تنها راهکار درمان اعتیاد دانست. اما زنگ خطر هنگامی به صدا درمی‌آید که این دارو در معرض عموم جامعه قرار بگیرد و بی‌حساب و کتاب و کنترل نشده توزیع شود؛ جایی که متوجه شویم خرید و فروش این داروی مخدر، در بین جوانان رایج شده و به راه‌های خوراکی و حتی تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مؤثرترین راه درمان اعتیاد

برخی برای درمان اعتیاد، به روش‌هایی مانند متادون درمانی و غیره روی می‌آورند، در حالی که راه‌های بسیار موثری هست که به قول معروف «امتحان پس داده‌‌اند» و به میزان بالایی موقیت در پی خواهند داشت. یکی از این راه‌ها که موفقیت زیادی هم در امر درمان اعتیاد داشته، بستری و کنترل نشانه‌های بیمار برای چند روز و سپس انتقال سریع بیمار به جلسات گروه درمانی است. اگر بیماران معتاد را در محیطی مناسب و تجهیز شده مطابق استانداردهای درمان اعتیاد، چند روز نگهداری کرده و علایم جسمانی ناشی از قطع مصرف مواد مخدر را با داروهای رایج و ساده کنترل کنیم و پس از بهبودی علایم وابستگی جسمانی، آن‌ها را وارد گروه‌های درمانی و کلاس‌های روان‌شناسی و مددکاری نماییم، نتیجه بسیار موفقیت آمیزی را شاهد خواهیم بود. اگر این کار را برای آن دسته از بیمارانی که زمان بسیاری از شروع مصرف مواد مخدر آن‌ها نمی‌گذرد، در منزل انجام دهیم، نتیجه بسیار موثر‌تر خواهد بود.درمان این بیماری با داروهایی چون متادون یا ترامادول، برای بیمار بسیار لذت بخش و آسان‌تر است، در حالی که باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که توجه صرف به راحتی و لذت بخش بودن درمان در این نوع از بیماران، بیشتر نتیجه عکس داده است. این‌‌‌ همان حلقه گمشده درمان بیماران معتاد است.

البته می‌توان از درآمیختن چند روش هم برای درمان این بیماری بهره جست؛ کارسازترین رویکردی که در جهان برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار رفته، روش درمان بستری است که در کمپ صورت گرفته و همراه با گروه درمانی و تزریق افکار و اخلاقیات درست به روان بیماران، به خوبی پاسخ داده است.

تجربیات نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد، روش‌های سنتی و قدیمی درمان اعتیاد نتایج خوبی داشته و بیمار ارزش سختی و رنجی را که در مبارزه با وسوسه‌های این بیماری داشته و همفکری و همکاری مستمر با همدردانی نظیر خود را می‌داند و با مرور این عجز و سختی‌ها بهتر می‌تواند درمان را بپذیرد و مدت زمان زیادتری را به دور از مواد زندگی کند.

جایی که پزشک و بیمار هر دو یک درد را تجربه کرده‌اند و می‌توانند پس از «تولد دوباره» نیز به یکدیگر کمک کرده و مراقبان خوبی برای هم باشند؛ کسانی که از سقوط نجات یافته‌اند و اکنون قدرت دستگیری و هدایت این نوع بیماران را هم به دست آورده‌اند.
برچسب ها
خبرهای مرتبط
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۵۰۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
این عکس رو تار کنید آبرو طرف مهمه
حالا چون معتاده دیگه.....
پاسخ ها
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
همين نكته سنجيت منو كشته!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
به نام خدا
بنده یکسال پیش با مراجعه به دکتر دلیل مصرف تریاک با وافور با معجونی علمی بنام متادون آشنا شدم با اراده آهنین با روش مصرف نزولی طی شش ماه ترک کردم ودر همین زمینه با قاچاق یا باصطلاح معامله قرص موفق به سود کلانی برای خودم وهمچنین نجات جان بسیاری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
این که قیافه خود بنده خدا نیست . شما قطعا عکس زمان پاکی این بنده خدا رو ببینید.اصلا نمیشناسیدش.پس نگران نباشید.
ر.ح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
یک مشت معتاد عوضی شدن دکتر اظهار نظر میدن.برین بمیرین نیازی هم به ترک نیست.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام من و برادر دوقلوم با هم مصرف میکردیم حدود 4سال تریاک و3 سال کراک که با متادون ترک کردیم الان 30 ماه هم پاکی داریم.دوستانمون که به کمپ و بستری در بیمارستان رفته بودن هنوز اعتیاد دارن
پاسخ ها
هاشم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
این ناشی از اراده خوب شماست
روش درمان شاید درشت نبوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
یک سوال میگن کراک که نمیشه ترک کرد در واقع ترکش برابر است با مرگ پس چطور شما ترک کردید؟
...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
سلام
کراک یا هر چیز دیگه ای را هم میشه ترک کرد . مهم اینه که طرف خودش بخواد اونم نه هر خواستنی . خیلی ها با تمام وجود میخوان ترک کنند اما نمیتونند . واقعا سخته . اعتیاد یه بیماری بسیار خطرناکیه 3 بعد داره اول درگیری جسمی و اجبار به مصرفه 2- بیماری روانی خاصی هست که با مصرف مداوم در شخص به وجود میاد که مال هر کسی یه جوریه - و قسمت سوم که در مان هم هم از این جا شروع میشه احساس تنهایی و بیخدایی . که شخص از لحاظ روحانی به پایین ترین سطح خودش میرسه .
کسانی که درگیر این مساله هستند بدانند من مدت 20 سال مصرف می کردم 5 سال آخر 5 نوع ماده مخدر را با انواع قرص با هم مصرف کردم . و روزگاری بود که فقط به حال خودم قصه میخوردم و مدام خودم را با دیگران مقایسه میکردم و فکر میکردم دنیا به من ظلم کرده .و....
اما امروز حدودا 7 ساله یه قرص هم نخوردم
نمیگم چه کار کنید من به جلسات ان ای رفتم .
لطفا کسانی که درباره اعتیاد چیزی نمیدونند تو این صفحه جیزی ننویسند .
اینم بدونید با غیرت تر از معتاد و با معرفت تر از معتادا هیچ کسی نیست .
خدا حافظتون باشه
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
در تمام کشورا از جمله انگلیس متادون رایگانه
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
منم 9ماه ترک کردم خودم تنهایه تنها اما الان توپه توپم خیالمم نیست که میخواد چی سرم بیاد کار داشته باشم نداشته باشم باهام خوشرفتاری بشه نشه
رضا
| Netherlands |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
داداش برو بخاب بهتره واست
علی
| United States |
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
سلام شما درست گفتین متادون درمان اعتیاد ولی بعضی وابسته متادون میشن ودکتر حتی توضیحی نمیدن
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
ببین میتونی یه کاری کنی توزیع متادون که کلی انسان رو نجات داده رو قطع کنی..
آخه این روشی که شما پیشنهاد میکنی بدون دارو ، بدون جایگزین نمی تونه حتی 5 درصد موفقیت متادون رو داشته باشه. متادون تو همه ی دنیا جوابشو پس داده حتی اگر به قول شما مخدر باشه، عوارضش خیلی خیلی خیلی کمتر از موادی که الان گریبان گیر جامعه مون شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
موافقم ...... آلان یکی و شاید بهترین راه درمانه
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۱
انتخاب بین بد و بدتره
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
فقط دنباله متادن نرید.که ترکش واقعا سخته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
من تجربه ترک با متادون رو داشتم، اگر گرفتار متادون بشی سگ پدر ترش رو پیدا نمیکنی، به روز سیاه مینشونه
باژن
| United States |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
هه تجربه داشتی؟معتاده متادن شدی تاحالا؟ تو که نمیدونی الان من دارم چی میکشم چی میگی
مرتض
| France |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
شايد خيلي ها با متادون نجات پيدا كردن اما من 6 سال كراك مصرف كردم چون در خودم ترك نميديدم به اشتباه رو آوردم به متادون 4 ساله كه متادون ميخورم ديگه به مواد فكر نميكنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
در اکثر قریب به اتفاق کسانی که به متادون درمانی روی آوردند درمان کامل انجام نشده و فقط متادون جایگزین موادمصرفی آنها شده! هرچند درمانگران ادعا می کنند مصرف طولانی مدت متادون هیچ ضرری نداشته و حداقل بسیار بهتر از مواد مخدری مانند تریاک می باشد لذا بیمارانی وجود دارند که به دلیل عدم امکان ترک کامل و مزایای مصرف متادون نسبت به مواد مخدر سالهاست آنرا مصرف میکنند و تصور میکنند دیگر معتاد نیستند! حالا این سوال به وجود می آید که اگه قرار به مصرف طولانی مدت متادون برای بیمارانی که در سن بالا قرار دارند می باشد چرا دولت ترتیبی اتخاذ نمی کند تا شربت تریاک در اختیار بیمارانی که امکان ترک برای انها به دلایلی از قبیل سن بالا وجود ندارد قرار بگیرد چون من فکر میکنم درصورت مصرف مداوم باز هم مصرف شربت تریاک که طبیعی است بهتر از متادون که شیمیایی است باشد چون بنظر می رسد مصرف طولانی مدت متادون اثرات تخریبی بیشتری نسبت به تریاک داشته باشد.
پاسخ ها
ن.ا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
درتائیدفرمایشات این عزیزناشناس بایدعرض کنم من الان 32 ماهه تریاک و ترک کردم و قرص متادون میخورم متاسفانه طوریه که کمی ازساعتی که بایدبخورم میگذره علائم خماری که اون قدیما داشتم الان هم بهم دست میده.
رضا
| Netherlands |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
تریاک که تخریب نداره تریاکم یه ماده گیاهی هست گه اگر سالامت به دست مصرف کننده برسه خیلی ازین مواد شیمیائی و روان گردان عالی تره حتی از حشیش چون حشیش هم خنگ و کودن میکنه
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
دوست عزیز. متادون یک خاصیت مهم داره که نعشگی رو در عرض چند ماه به فراموشی میسپاره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
برو بابا من خودم ترياك را ترك كردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
چند دفعه؟
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
منم مثل شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
شما؟؟
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
برو بابا
داريوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
تا كسي كفش كسيو نپوشه نميتونه در مورد راه رفتن اون فرد نظر بده
متاسفانه در دام اعتياد افتاديم ولي همت كنيد كمش كنيم بعد كم كم بزاريمش كنار
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
اگر يك جو غيرت باشه براي ترك اعتياد نياز به هيچكدام از اين دارو ! ها نيست ، ولي افسوس كه معتاد غيرت ندارد
پاسخ ها
تفکری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
معتاد نبودی دیگه!!!!
معتاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
اقاي با غيرت كه معتادرو بي غيرت ميدوني اميدوارم گرفتار نشي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
خ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
چهههههههههههههههههههههه
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
آدمهای خوب و دللسوز محتاد میشن
حسين
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۵
غيرت چيز ديگه اي اگه عوارض ترك مواد و ميدونستي اين حرف نميزدي اگه اين عوارض در تو هم ديده بشه كوه هم باشي نمي توني دوام بياري پس خزعبلات نباف
مصطف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
یه جو که هیچی یه کوه غیرت هم کمه شماهم تا تجربه اعتیاد رو نداشته باشی نمیطونی اظهارنظر کنی!!!
...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
تو اگه معتاد بودی .نمیگم همشون چون تو هر قشری خوب وبد وجود داره ولی اکثرشون به خدا قسم از تو با غیرت تر و با مرام تر هستند...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
آقاي با غيرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
اخه نميدونم ترك مواد چه ربطي به غيرت داره آقاي با غيرت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۱
معتاد بی غیرت نیست. درد معتاد را فقط کسی که معتاد بوده میفهمد.
ممل
| - |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
علی جان اگه ترک اعتیاد آسان بود این همه معتاد که دوست دارن ترک کنن ترک میکردن_
اصلا معلومه تو سیگارم نکشیدی چه برسه موا بس خواهشا نظر نده
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
؟؟؟؟
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
ببند بابا .
معتاد
| France |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
ترك عتياد هيچ ربطي به غيرت نداره
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
متاسفم که ذهنیت شهروندان نسبت به معتادا این جوریه. اکثر معتادا از خیلی مردا مردترند . اعتیاد مرد و نامرد نمیشناسه و اتفاقا انسان های با اراده بیشترن توش.
ولی چیزی که هست راه حل درمان (و نه ترک) ، اراده نیست. اراده در برابر بیماری اعتیاد واقعا ناتوانه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خوب
پاسخ ها
کیا بهرامی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دکتر محمدرضا جمالی در کاشان یکی از افرادی است که در ایران با این شیوه درمان اعتیاد با متادن مخالف است. من خودم الان یک سال است متادون را زیر نظر ایشان و در مرکز اقامتی ترک کرده ام. خواهش میکنم از نظرا ایشان نیز استفاده کنید.من الان افتخار می کنم که یک سال است متادون را ترک کردم و باید بگویم ترک متادون سخت تر از کراک بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
من سالها معتاد بودم با ده تا متادون5 ترک کردم بدون درد و ناراحتی .الان هم پاکم . جهت اطلاع شما عرض کردم بیخودی امار و نظریه ندین.. خدا پدر سازنده این قرص را بیامرزد.
پاسخ ها
حمید رضا
| United States |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
من دانشجوی دکترای شیمی معدنی هستم
33سال سنم گذشته این چه چقدرش رو زندگی کردم و لذت بردم حساب نکردم.کیا جون من می خوام بدونم شما به متادون اعتیاد داشتی؟
ناشناس
| France |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
شايد شما بدون درد اونهم با 5 سي سي كه كم نيست بدون درد ترك كردين اما اين براي همه گان كاملا روشنه كه درد متادون حتي 1 سي سي هم دردش بدتر از هر گونه مواده
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان به نظر من نداشتن دلخوشی بی پولی نداشتن تفریحات سالم که همه اینها به بی پولی بر میگردد
حشمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
به نظر من تا به امروز بهتر از متادون جایگزین بهتری نیامده و نویسنده هم اطلاعات زیادی در مورد اعتیاد ندارد.
شاید منافع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
چرا در مورد مساله ای که تخصصشو ندارید اظهار نظر می کنین؟ واقعا تعجب می کنم... ببین عزیزم کسی تا حالا نگفته که متادون اعتیاد آور نیست و درمان قطعیه بلکه استفاده از متادون یک مرحله گذاره و حتی اگه کسی نتونه اط این مرحله عبور کنه ولی از اعتیاد استنشاقی یا تزریقی اعتیادش به متادون که خوراکیه و طولانی اثر تغییر پیدا کنه خودش یه موفقیته. چی میشه و دهها نکته دیگه هست که مجالش نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
کی گفته متادون خوراکیه؟ آمپولش هم هست. تازه کی میگه که معتاد یعنی کسی که تو دماغی میزنه؟ تریاکی رو هم با متادون درمان می کنن و بجای درست کردن ابرو، چشمش رو در میارن!!!!
رضا
| Netherlands |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
توکه چیزی نمیدونی نظر الکی نده
unknown
|
Netherlands
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خواهشا از افراد متخصص جهت درج یک مطلب کاملا علمی و پیچیده در سایت پر بازدید خود استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام کنگره 60یکی از مفیدترین روش های گروه درمانی که درچندین شهر هم دفتر دارد
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
بیش از 400 هزار نفر معتاد پاک شده در کشور حضور دارن که در جلسات گروهی پاک شده اند . در پنج تیر ماه امسال 20 هزار نفر از آنها در استادیو آزادی با حضور رئیس جمهورر دور هم جمع شدند تا نشان دهند اعتیاد قابل علاج است.اما متادون طی 5 سال گذشته با معتادان ما چه کرد؟ هیچ؟ تنها پزشکان ما را بجای درماگر تبدیل به متادون فروشان کرد
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۶
ایول.
محسن
| France |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
همه ما براي ترك مواد متادون مصرف كرديم اما هر بار كه قطع كرديم شكستنهاي پي در پي رو داشتيم من فكر ميكنم حالت عادي بهترين روش باشه (( كمپ)) !!1
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
متادون رو باید با کمک یک همراه کم کرد نه دکترای سودجو.
هر 20 روز 20 درصد کم کنید. بخدا نتیجه میگیرین. حتی به یک چهارم سیس سی برسونین. چون یک سی سی (معادل 5 میلی گرم قرص)، هم شدید سخته.
پیمان پاکزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متأسفانه آنچه که درج نموده اید غیر علمی و احساسی است. من بعنوان کسی که در زمینه برنامه ریزی و عملیات درمان اعتیاد فعالیت دارم و با ریز قضیه از نظر علمی و عملی درگیر هستم. استدعا میکنم از پخش نظرات غیر کارشناسی و صرفاً ژورنالیستی اجتناب کنید. آمار همین الآن حاکی از کاهش شدید فروش سرنگ در داروخانه های ماست و این مساویست با اینکه سیستم کاهش آسیب ما در زیمنه درمان با متادون جواب خودش را داده است. ما در حال حاضر حدود دویست هزار نفر را تحت پوشش این درمان داریم. متادون از دهه 60 میلادی در زمینه درمان نگهدارنده بکار برده شده و نتایج علمی بسیاری در دست است. کار آزمایی های زیادی صورت گرفته که مجال بحثش نیست. من جوانان زیادی را دیده ام و میبینم که باید الان در گورستان بودند اما دارند زندگی میکنند. از بسیاری کشورها میایند و از ما الگو برداری میکنند. اگر واقعا میخواهید گزارش تهیه کنید من حاضرم کمک کنم و صاحب نامان و سیاستگذاران این داستان را معرفی کنم.
ارادتمند
دکتر پیمان پاکزاد
کرمانشاه
پاسخ ها
سید محمود خرمی
| Switzerland |
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
جناب دکتر لطف کنید به سئولات زیردهید:
1- آیا متادون جزءآلکالوئید های موجود در تریاک میباشد؟
2-آیا متادون خاصیت تخدیری دارد؟
3-بیماری اعتیاد مثل بیماری صرع نگهدارنگیش در آخرین وضعیت برای جامعه راضی کننده است؟
4- استفاده از متادون یک روش درمانی است یا روش جایگزینی؟
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
رحمت به شیر پاکی که خوردی دکتر
نیک آیین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
سلام
به نظر شما کاهش شدید فروش سرنگ در داروخانه نمی تواند ثمره توزیع رایگان و روزمره آن در بین معتادان تزریقی در مراکز dic باشد.
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
من گيج شدم من ترياك مصرف ميكنم روش تدريجي جواب منو نداد بعد داز چند روز وسوسه ميشم تازه محل كارم جوريه كه بايد سرحال باشم اصلآ همين شغل باعث شد معتاد شم نميدونم چيكار كنم متادون مصرف كنم يا نه البته نه براي جايگزين كردن براي فرار از خماري و ترك طاقت خماري ندارم
علي
| France |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
دكتر جان چرا يه نيم نگاه به به كساني كه بدونه هيچ گونه داروي در خونه يا كمپها ترك كردن نمي ندازيد مصرف متادون همان راه عتياد فقط نوع مواد و مصرف و مسير تعقير ميكنه
bbbn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
با سلام متادون داروی بسیار خوب و مفیدی در درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر می باشد به شرط اینکه فقط به صورت شربت توزیع و در اختیار بیماران قرار گیرد چون قرص های متادون به صورت رسمی و غیر رسمی و حتی توسط شرکتهای دارویی
amir nasser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
به جای قطع رابطه با اینو اون ای کاش به فکر قطع این مواد افیونی از کشورمون میکردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خودمتادون وترامادول وابستگی شدیدی دارد
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
تنها روشی که کاملا فیزیولوژی بدن و روان را درمان می کند شربت تریاک بروش dst است که الان کنگره 60 ارائه می دهد. والسلام.
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خوب بود
دکتر آژنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متادون داروی بسیار خوب و مفیدی جهت کنترل و درمان اعتیاد می باشد به شرط آنکه فقط به صورت شربت توزیع شود چون که در حال حاضر قرصهای متادون به وفور از مجاری رسمی و غیر رسمی و حتی توسط شرکتهای دارویی!!!!!!!!!با بیش از 100 برابر قیمت وارد بازار آزاد می شود و باعث شده عدهای به ثروت های افسانه ای برسند و حتی نماینده مجلس شوند!!!!!!!!!!!و بهترین راه حل این است که قرص متادون تولید نشود و فقط شربت متادون تولید و در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد و سازمان محترم بازرسی ذر زمینه توزیع غیر قانونی قرصهای متادون توسط شرکتهای دارویی تحقیق وتفحص کند
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
شربت با یک ماده بی اثر قاتی میشه ویک دستگاه در دوساعت میلیونها قرص تولید میکنه
علی
| United States |
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
سلام وقتی قرص متادون 40میلی هر شونه صدهزارتومان چرا نفروشن ها قرص نباشه بازهم شربت فروخته میشه فرقی تداره تازه من خودم جندبار از داروخانه متادون 40میلی شونه ای رو نودهزارتومان خریدم تازه شربت بدتر از قرص خماری داره
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام و عرض ادب
من متاسف ام برای سایتی که گزارشی در آن درج می شود که به صورت خیلی عامیانه و غیر علمی یک رویکرد درمانی را زیر سوال می برد. هرچند متادون درمانی نواقصی دارد ولی تحقیقات علمی داخلی و خارجی ثابت کرده اند که این دارو با تغییرات نورترانسمیتری که در سیستم اعصاب مرکزی ایجاد می کنند می توانند یکی از مفید ترین درمان ها باشد. در این درمان با کنترل وسوسه بیمار با دارو و درمان اختلالات روانی پس از اعتیاد درمانگران به راحتی میتوانند بر ایجاد رفتار های سالم و بالابردن فانکشن های خانوادگی، شغلی،اجتماعی و.... بیمار کار کنند و مهارت آموزی در بیماران ایجاد کنند
قاسمی. اصفهان
پاسخ ها
محزون
| France |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما یک سری به مراکز اقامتی بزنید و مشاهده کنید که چه تعداد از جوانان ما برای ترک متادون به مراکز اقامتی مراجع کرده اند.....
مددکار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
داروی کاهش آسیب حالا کم کم خودش آسیب شده .میتونید خودتون از مصرف کنندگان متادون سئوال کنید.
ان ای
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
اینطور که معلومه شما فقط تجربه تئوری داشتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
نگاه کن حجم مخالفین رو .... خوب یه حرفی زدن که به نظر درسته، مخدر رو با مخدر درمون کردن ممکن نیست. این مسکنه نه علاج
شمایی که میگین علاجه لطفا بگین چجوری میشه؟ مگه ممکنه آتیش رو با آب خاموش کرد؟ هر کی میخواد خماری از تنش بره بیرون باید درد بکشه. سلامتی که ارزون بدست بیاد ارزون فروخته میشه
بد میگم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بله! بد میگی.
خماری=وسوسه شدن!! بابا جون ما خودمون چند ساله اینکاره ایم! بی خود شعار نده برادر من!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
اگه آتیش با آب خاموش نمیشه پس با نفت خاموش میشه ؟ مثالات کشته منو
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
آره ممکنه! من همین دیروز آتیشو با آب خاموش کردم!!!!!!!!!
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۷
اوناییکه اعتیاد به متادون پیدا کرده اند در وافع اصلا از اول در فکر ترک نبودند
...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
کسی نمیگه متادون وابستگی نداره ولی خودش واسه کسی که واقعا بخواد درمان.
دكتر احمدي لادي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱
اگر پدر يا مادرت يا برادرت معتاد بود اين جوري نظر نميدادي
ناشناس
| France |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
بخدا بهترين راه نجات كمپ 2هفته درد ميكشيم مغزهم به مرور زمان ترمين ميشه و به حالت طبيعي بر ميگرده اما كلاسهارو نبايد فراموش كنيم
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متادون زندگی برخی از مصرف کنندگان مواد رو نجات داده و مانع گسترش اچ آوی وی در مصرف کنندگان تزریقی مواد در کشور شده است. قرار دادن رویکردهای مختلف درمانی در برابر هم و زیر سؤال بردن غیرعلمی یکی برای دفاع از دیگری بسیار غیرسازنده است و اثر منفی بر روی بیمارانی خواهد گذاشت که در حال حاضر روی درمان با متادون هستند. اعتیاد یک بیماری دشوار و پیچیده است که شدت و عوارض آن در افراد مختلف بسیار متفاوت است. این موضوع را باید در درمان اعتیاد به خاطر بسپاریم: «در درمان اعتیاد هیچ درمانی کامل نیست»
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
متادون قرصی است کا حاوی مرفین می باشد و قرص های آن در ایران از 5 میلی گرم تا 40 میلی گرم می باشد و برای درمان اعتیاد به مخدر شیمیایی کراک می باشد و نه شیشه چون شیشه ماده محرک است و نه مخدر و ترک آن درد فیزیکی ندارد و حکایتی بس عجیب تر دارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
متادون حاوی مرفین است !!!!!!!!!!! لطفا منبع بدهید چون این مطلب کاملا غلط است
محمدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
پرنیان عزیز از انساندوستیتان متشکرم . شما میتونید . توی گوگل "معتادان گمنام" را جستجو کنید.تمام اطلاعات لازم رو پیدا میکنید.
مجتبی
| United States |
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
خوشتیپ در متادون هیچ نوع مخدری وجود نداره . در اصل متادون با نشستن بر روی غده های تولید مرفین در بدن که بعلت مصرف مواد از کار افتاده شدند نمیذاره بدن نیازی به مرفین داشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنده تا 5سال پیش حدود 8سال معتاد به تریاک و حشیش و 5سال معتاد کارتن خواب تزریقی هروئینی و 5/3 سال هم کراک تزریق می کردم.3بار متادون درمانی 1ماهه و 1بار هم متادون درمانی 6ماهه به روشMMT انجام دادم.(البته به غیر از انواع و اقسام ترک.)اما از زمانی که با انجمن معتادان گمنام آشنا شدم تغییرات بسیار بزرگی در زندگی ام اتفاق افتاد.اولیش این بود که قطع مصرف کردم و راه ماندن در این حالت را یاد گرفتم و به بیماری جسمی، روانی، روحانی و احساسی خود پی بردم و الان یکی از اعضای سازنده خانواده و جامعه می باشم ضمن اینکه به ادامه تحصیلات و فراگیری زبان انگلیسی و رایانه و اینترنت نیز پرداختم.
پاسخ ها
پرنیان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوست عزیز نوشته ای راه ماندن در این حالت یعنی قطع مصرف را یاد گرفتی لطفا دوباره کامنت بذار و آن راه را بنویس چون مدت و عمق اعتیاد شما نسبتا زیاد بوده و خدا را شکر موفق شده اید اگر با چند خط نمی توان آن راه را بگویید لااقل راهنمایی کنید از کجا آن را بیاموزیم زکات علم نشر آن است. خدا کند این کامنت را ببینی و جواب بدی زیر همین مطلب.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
دمت گرم زنده و پایدار باشی
عطا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
agha moshkel bimariye etiyade na mavad va na hich darooye tarke etiyad.ma motada har chi dad bezanim fayede nadare.baz farda ye darooye jadid miyaran migan ba in tark konin.
نیک آیین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
سلام
خدمت نویسنده محترم

1- آیا میدانید اعتیاد چرا بد است ؟
2-پیشگیری نوع سوم را می دانی چیست ؟
3-در رابطه کاهش آسیب چه میدانی؟
4-اعتیاد بدتر است یا رفتار اعتیادی؟
5-معنی درمان در اعتیاد چیست؟
6- کدام یک از روشهای درمانی در اعتیاد بهتر است ؟

هرکس که کمترین اطلاعی از درمان اعتیاد دارد میداند که هیچ کدام از روشهای درمان بر دیگری برتری ندارد بلکه هر روش یا ترکیب چند روش برای هر فرد متفاوت است در نتیجه در صورت حذف یک روش (درمان نگهدارنده )ما یکی از ابزار درمان را از دست می دهیم ،استفاده از متادون در درمان برخی از افراد می تواند بسیار مناسب باشد به شرط اینکه زیرنظر پزشک استفاده شود همانطور که تیغ جراحی در دست پزشک جراح شفا می دهد و در دست یک جانی ،جان می ستاندو.......
پاسخ ها
بی نام
| France |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
در مقاله نگفته متادون بد است بلکه متادون را تنها درمان اعتیاد معرفی کردن اشتباه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما نشستید بالا فقط نظر می دهید نمی دانی معتاد زمان ترک چقدر سختی می کشد شما سرتان درد می کند قرص می خورید چطورمی شود اعتیاد بدون دارو ترک کرد فقط نظر می دهید
پاسخ ها
فریدون
| United Kingdom |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوست عزیز من پس از 23 سال مصرف تریاک و 18 ماه مصرف کراک ،در کنار همدردانم و با کمک آنها بدون مصرف حتی یکعدد قرص موفق به ترک مواد مخدر شده و هم اکنون نزدیک به 5 سال است که پاک زندگی میکنم. توجه بفرمائید که گفتم ترک مصرف مواد مخدر کرده ام و نگفتم که دیگر معتاد نیستم . بیماری اعتیاد یک بیماری روانی است که مثل سایر بیماریهای لاعلاج دیگر از قبیل دیابت درمان طعی نداشته و فقط میتوان از پیشرفت آن جلوگیری کرد. من در مسیر بهبودی هستم و تاآخر عمر نیز در این مسیر باقی مانده و زندگی زیبایی خواهم داشت. سری به انجمن معتادان گمنام بزنید.
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
امیدوارم خودت معتاد نبوده باشی اما امکانش هست.من خودم الان روز 5 پاکیم هستش بدون هیچ مسکن و قرصی تونستن 2 سال اعتیاد به شیره رو کنار بزارم..درد داره اما باید پیش خودت بگی فقط امروز رو مصرف نمیکنم فقط امروز..و شروع میشه..وقتی خماریت تموم شد حتما سریع به کلاسهای NA بزن چیزی رو از دست نمیدی حتی شده واسه یه بار...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فقط اراده مهمه .
روش ترك زياد مهم نيست
محمود
|
France
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوستان مخالف به این نکته توجه داشته باشند که این جانب داری ها زمانی در مورد ماده هروئین هم انجام می شد و به شکست برخورد. یکی از تئوریسین های مخالف با درمان متادون به این روش موجود در دنیا پرفسور ویشمن می باشند.
با توجه به حجم بالای کشفیات مواد مخدر در ایران و انتقال آن به داروخانه های داروسازی باید تولید و توزیع متادون در کشور ارزان و راحت باشد و درنهایت مصرف آن در درمان بیماری اعتیاد بسیار توصیه شود. متادون داروئی است که ماده اولیه آن راحت و ارزان به دست تولید کننده می رسد و با هزینه به دسته مصرف کننده آن میرسد. پس چه درآمدی از این بالاتر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من هم همسرم رو با متدون ترک دادم،تریاک میکشید... اگه متادون نبود الان زندگی ما نابود شده بود!
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فقط با شركت در جلسات گروهي مي توان مدام پاك ماند. گمنام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنظر ميرسد شما از يک فرد بدون اطلاعات علمي و نا آشنا به آمار استفاده کرده ايد بنده بعنوان يک پزشک ترک اعتياد شاهد ترک بسيار زيادي از بيمارانم هستم که مدتهاست از ترک مواد با متادون بسر ميبرند
پاسخ ها
پژمان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
آقا جون اگر شما نگین که متادون خوبه کی بگه بده ماهیانه در کشور بیش از 5 ملیارد توان تو جیب دکترایی میره که پروندههای معتادارو بستن دارن آزاد تجارت میکنن میانگین روزی 200 هزار تومن داره واستون آقای ایکس
مصرف كننده
| France |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
حق با شماست دكتر جان
دکتر علی اکبر تقی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
با سلام.بنده به عنوان کسی که چند سال در درمان معتادان کار میکنم و پزشکئ مسول ایدز دانشگاه هستم تعجب میکنم این مطلب سخیف و بدون پشتوانه علمی در سایتتان گذاشته اید که بر خلاف سیاستهای درمانی نظام است.اعتیاد یک بیماری مولتی فاکتوریال است که درمان آن نیاز به همکاری خیلی ارگانها دارد.اصلانقش عمده متادون به عنوان کاهش آسیب و کاهش موارد ایدز ناشی از تزریق مواد مخدر میباشد که واقعا شاهکار کرده است.واقعا متاسفم که فکر میکنید اعتیاد با چند روز خوابیدن در کمپ و زیر نظر چند معتاد به قول خودشان پاک شده با حداقل سواد و یا بیسواد با قل و زنجیر و کتک بهتر از درمان زیر نظر پزشک میباشد.خواهشمندم هرمطلب غیر مستندرا داخل سایت وزینتان نگذارید.ممنون
پاسخ ها
عطاء
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
doki jan shoma ham ba in hame savadet azat khahesh mikonam fahat ye nafaro be man morefi kon ke toonesti yeksal pak negaresh dari.motmenam ke natoonesti.dus dashti tamas begir
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
دکتر جان از شما که مظهر علم هستید بعیده اینطوری نظر بدین قسمت اول صحبتتاتون خیلی خوبه چون فقط داره اطلاعات رو منتقل می کنه ولی قسمت دوم خالی از منطقه و تحقیقه کی گفته چند روز خوابیدن در کمپ زیر کتک و ... از زیر نظر دکتر بهتره ؟ ولی دکتر جون بزار من یه چیز بگم یه عمر زیر نظر یه معتاد پاک باشی بهتر از اینه که یه روز زیر نظر یه دکتر باشی که نه سواد یه کاری رو داره و نه شرافت و وجدان کاری!! اصلا بیا شما تضمین بده که کار درمان اعتیاد مخصوص پزشکاست و این بزرگواران ظرف چند سال این مساله رو حل می کنند من مطمئنم خودتون هم این حرفو باور نمی کنین ! این حرف مرغ پخته رو هم به خنده می اندازه ! ما باید یاد بگیریم به همدیگه احترام بذاریم و از نظرات همه افراد اهل فن کمک بگیریم تا یه جوری ان معضل مولتی فاکتوریال رو مهار کنیم . با لجن مال کردن و نقض دیگران کاری پیش نمی ره
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
جناب دکترترک تریاکفته ی اولش سخته ولی متادون اونجوریه من شنیدم وتجربه دارممیکنمبیشتر از 30یا40روزطول میکشه
احسان
| Netherlands |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
تجربه برابر علم است آقای دکتر
ناشناس
| France |
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۹
دكتر جان عصبانيت شما كملا به جاست اما دكتر كساني هم مثل من هستن كه به اميد ترك رو به متادون آوردن اما همچنان يا در حال مصرف متادون هستن يا براي نجات رو به كمپ آوردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
ترك مواد به هر روشي با متادون يا بدون متادون ممكن است. مهم در حال ترك ماندن است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
درود به شرفت
سید رامین رادفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بی زحمت تلفن بدهید تا بشود تلفنی صحبت کنیم. این که یک سایت خبری مطلبی علمی را با قاطعیت تمام منتشر کند نشان از چیزی ندارد جز غیر حرفه ای بودن و علمی نبودن دبیر خبر و سایت.
متادون از 1945-1950 تا کنون درمان اعتیاد را بر عهده داشته و ماندگاری تا 85 درصد از خصوصیات و مزایای غیر قابل انکار آن در مقایسه با دیگر روشهای درمانی می باشد.
کسی که دستی بر حیطه اعتیاد داشته باشد به خوبی می داند "تولد دوباره" که خیلی زحمت کشیده اید تا در متن خبر به عنوان تبلیغ منفی جای بیاندازید یکی از روشهای درمان و البته برای گروهی نیز مناسب بوده است. به نظر می رسد نویسنده و دست اندرکاران خبر خود یکی از عزیزان بهبود یافته تولد دوباره هستند و البته سنت های معتادین گمنام را نگذرانده اند واگرنه به خوبی می دانستند تاکید بر یک شیوه درمان بیشترین ضربه به معتادین و البته برای بهبودی خودشان نیز مضر می باشد.
پاسخ ها
ف
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
امثال شماها بواسطه متادون فروشی به نون و نوایی رسیدید و متاسفانه امروز جامعه را با چالش جدی تری مواجه ساختید. وگرنه تو حتی نمیدونی متادون چیست کاربردش کدامه فقط میفروشی و سود به جیب میزنی
یک معتاد گمنام
|
France
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من تعجب میکنند در مقاله حتی متادون را برای درمان بعضی بیماران مناسب دانسته چرا دوستان مخصوصا پزشکان درمانگر اینقدر جبهه گرفته اید. نکند بازار درمان متادون بازار خوبی است؟ من یک سال متادون میخوردم و ماهیانه هفتاد هزارتومان می پرداختم و حساب کردم که مرکز درمانی که من در جنوبی ترین نقطه تهران می روم در ماه پنجاه بیمار هم داشته باشد و هر بیمار ماهیانه هفتاد هز توممان بدهد مبلغی حدود سه میلیون پانصد هزارتومان می شود که پزشک من فقط توسط منشی خودش بدون هیچ معاینه ای قرص می داد و هزینه اش را می گرفت. من بعد از یک سال به مدت بیست روز در یک مرکز اقامتی بستری شدم و توانستم متادون را ترک کنم و الان یک سال است که پاکم. این آخری آنزیم های کبدی ام بالا رفته بود و کبدم داشت از کار می افتاد.
دوستان کمی منطقی تر فکر کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنظرم حرف حساب را شما زديد .
حشمت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
عزیزم چه کسی گفته شما یک سال متادون مصرف کنی تا کبد شما از کار افتاده
متادون را اگر زیر نظر پزشک مصرف میکردی مثل من که با 50تا قرص ترک کردم .
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من خودم یکساله متادون میخورم ولی نمیتونم ترکش کنم
من فکر میکنم داروی بوپره نورفین بهتر از متادونه
پاسخ ها
ساسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
مشکل سر متادون و بوپره نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من در این خصوص تجربه ای دارم بارها تا مرزخطر رفته وبرگشته ام . ابدا روش ترک مهم نیست . فردای روزی که ترک کرده ای مهم است که چشمانت به چه جامعه ای باز می شود . ایا امید می بینی ، موفقیت را مشاهده می کنی ، فردائی روشن در انتظار شماست ، کار وفعالیت وخوشی اوقات تو را پرمی کند یا دروغ وفریبکاری وریا و رشوه خواری و بیکاری وناعدالتیهای اجتماعی و فقر وبدبختی در انتظارت خواهد بود . در جامعه ما برای اکثر مردمی که در دهها درجه زیر خط فقر زندگی می کنند چه امیدی به ز ندگی هست که مایل باشند آن زنگی را در سلامت جسمی سپری کنند ؟ سالم با شند تا فقر را بهتر ببینند سالم باسند تا ناعدالتیهارا بهتر در کنند هوشیار باشند تا دروغ وریا ودروئی را بهتر درک کنند برای درک این همه فقر وبدبختی و تفاوت طبقاتی ودرو غ و ریا وزجر چه نیازی دارید که جوانان سالم باشند و بهتر ببینند وبیشتر عمر کنند ؟
پاسخ ها
امیرعلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
اگر هم هزار برابر آن چیزی که میگید باشه،
باز هم زندگی در اعتیاد، وحشتناک تر است.
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من بعد از 17 سال اعتياد به ترياك و شيره با شربت متادون و بدون مراجعه به هيچ جا ترك كردم
پاسخ ها
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
براردان متادون اگر طبق قائده ای مصرف شود وبه نیت ترک کردن باشد گاها مفید است من دیده ام اشخاصی که تریاک را با تریاک ( کم کردن تدریجی ) ترک کرده اند کسانی را دیده ام شیره را درون بطری ریخته وروزانه از آن خوده اند وهر روز معادل مقداری که شیره خوده اند اب جایگزینش نموده و به این طریق اکنون سالهاست مواد را ترک کرده اند . همه روشهای ترک اعتیاد خوب است بشرطی که واقعا هدف ترک اعتیاد باشد نه تجارت متاسفانه در ایران ما هدف تجارت است همه دست اندرکاران در فکر تجارت هستند در این میان اگر معتاد واقعا بفکر ترک ا عتیاد باشد واراده داشته باشد خو د را نجات می دهد . اگر ضعیف باشد دامی که این اقایان تاجر ( بعضی پزشکان ، بعضی دروخانه ها وداروسازان ، سازمانهای خصوصی و دولتی ترک اعتیاد ) برا ی ایشان پهن کرده اند جوانان را به ناکجا آباد می کشاند.
سید عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فکرنان کنید که خربوذه اب است اگر واقعا با ساقی و قاچاق فروش برخود جدی شود انوقت فکر ی بحال معتاد نمایی که امید وارم همگی ستکوب کنند و بمیرند
پهلوانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما با بردن آبرو ی مردم یک روز به عنوان مفسد اقتصادی یک روز به عنوان معتاد نمیترسید یک دیوانه ای پیدا شود با شما برخورد شخصی کند طوری که دیگر هرگز کمر راست نکنید.
يك روانشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
براي درمان يا كاهش درد سرطان هم داروهايي تجويز ميشه كه صدتا ضرر داره. پس چرا براي اعتياد به تجويز اين دارو انتقاد مي كنيد. پله پله بايد پيش رفت. اثرات متادون شگفت انگيز و شكل مصرفش لااقل آبرومندتره و خانواده ها رو از صدمات رواني دور نگه ميداره. پس بهتر است ادامه يابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دواي اين درد نه شربت ترياك است نه متادون ونه هيچ چيز ديگر. چون معتادان ما علل اعتيادشان مختلف است در حال حاضر متادون را براي كاهش آسيب ميدهند گر چه خيلي از مطبها متادون فروشند
دوري از فحشا در آن عده كه بخاطر مسائل جنسي بخصوص جوانان معتاد شده اند خود راهكاري است اگر هواي نفس اجازت دهند
بطور كلي اخلاقيات در تمام ابعادش اگر رعايت شود درصد زيادي در پيشگيري اعتياد و اعتيادهاي ديگر نقش خواهد داشت
دکتر شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
8 سال سابقه درمان در این زمینه دارم
متادون خوب است یا بد؟
در مقایسه با مواد بسیار خوب است و هیچ کدام از عوارض جسمی و روحی انرا ندارد
در مراکز آزمایشات کبدی هر 6 ماه گرفته می شود ولی تا به حال از این نظر مشکل خاصی نداشته ایم
بیشترین بدی متادون وابسیتگی ان است که حقیقت دارد
در شرایط فعلی که جایگزین مناسبی نداریم روش خوبی است
باید سعی شود به سمت روش های گروهی رفت و در صورت استقبال کمتر از متادون استفاده گردد
مقاله فوق غیر کارشناسی بود.متشکر
دكتر آ تقي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دكتر پيمان پاكزاد عزيز . اولا كم شدن آمار سرنگ دليل ترك و كم شدن اعتياد نيست حتما تغيير نوع مصرفه.مصرف شيشه و كراك نياز به سرنگ نداره. ثانيا اگر قرار باشه سالي هم 200 هزار نفر را درمان كرده باشين الآن ديگه نبايد معتادي در كشور داشته باشيم. ضمنا جهت اطلاع دكتر عزيز ، متادون براي اكثر آقايون شده سكه زني .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
اگرواقعاکسی ترک کن باشه کنگره 60بهترین جا برای ترکه چون به صورت پلکانی است وباخودش ترک میکند.
دكتر فريبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شكي نيست كه داروي متادون يكي از موثرترين و بهترين روشهاي درمان اعتياد به مواد مخدر در جهان مي باشد ولي بدبختانه در ايران باعث ايجاد رانت جهت عده زيادي از افراد و شركت هاي دارويي شده سود خريد و فروش متادون در بازار آزاد بسيار بيشتر از مواد مخدر ميباشد و اين دارو به وفور از مجاري رسمي وغير رسمي به خصوص كار كنان ومسوولين شركتهاي دارويي وارد بازار آزاد با بيش از 100برابر قيمت كارخانه ميشود و باعث شده افراد زيادي يك شبه به ثروتهاي افسانه اي برسند كه با سالها فروش مواد مخدر نمي شد به اين پول برسند هم اكنون قرص 20 ميلي گرم متادون به صورت كارتون آكبند كارخانه هر عدد 2000 تومان در بازار آزاد با تيراژ بسيار بالا به فروش ميرسد در صورتي كه قيمت واقعي اين قرص هر عدد 36تومان ميباشد از 3 سال قبل قرار شد اين دارو فقط به صورت شربت توليد و عرضه شود كه با مخالفت شركت هاي دارويي و وزارت بهداشت مواجه شد و اين موضوع خود گواه اين است كه در وزارت بهداشت و شركت هاي دارويي افراد زيادي از ورود متادون غير قانوني به بازار آزاد سودهاي ميلياردي مي برند و شگفت انگيز اينجاست كه مسوولين اطلاعاتي و بازرسي هيچ گونه اقدامي در اين زمينه انجام نمي دهند!!!!!!! و تنها راه اين است كه از همين امروز توليد قرصهاي متادون متوقف و فقط متادون به صورت شربت فقط در اختيار مراكز مجاز درماني قرار گيرد و مسوولين اطلاعتي و سازمان بازرسي تحقيق كاملي از شركت هاي دارويي ومسوولين وزارت بهداشت در اين زمينه بعمل آورند
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
خدای بزرگ. یعنی ما این همه معتاد داریم که این تعداد زیادشون در کامنتهای تابناک نظر گذاشتهاتند؟ خدایا به همه ی جوانان ما رحم کن و ما را یک لحظه به حال خودمان رها نکن.
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
اقای ناشناس معجزات شما کی تمام میشه
پیمان پاکزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بسیار ممنونم از درج نظر این کمترین و خوشحالم از اینکه این مطلب باعث واکنش و تحرک بسیاری از عزیزان شد.
اما پاسخ بعضی از دوستان:

1- متادون یک مخدر صناعی است و از آلکالوئیدهای مشتقه از تریاک نیست.
2-بله متادون نیز یک ماده تخدیری است و تنها فرقش نیمه عمر طولانیتر آن است بهمین دلیل با تجویز آن به فردی که مخدر کوتاه اثر مصرف میکند ما بمدت یک روز یا بیشتر مانع بروز سیکلهای متعدد خماری-نئشگی میشویم و این آدم میتواند زندگی اش را ادامه دهد.
3-بیماری اعتیاد مثل بیماری صرع نگهدارنگیش در آخرین وضعیت برای جامعه راضی کننده است؟
4- متادون و بوپرنورفین و تعداد دیگری از داروهایی که برای درمان سؤمصرف مواد مخدر بکار میروند جنبه درمان جایگزین را دارند. اگر بخواهیم فلسفی بگوئیم: ما با متادون دفع افسد میکنیم.
نکات:
*متادون در افراد عادی میتواند موجب وابستگی آنها شود.
* قدرت تخدیری متادون از مورفین بیشتر است. اما آن نئشگی خاص خانواده مورفین را که عوام به آن "خواب مخملی" میگویند و ما "یوفوریا"، ندارد.
* روشهای پرهیز مدارانه مثل مدل معتادان گمنام و کنگره 60 نیز کارآیی خاص خودشان را دارند. من بعنوان یک پزشک همواره از حامیان NA بوده و هستم. اما باید پذیرفت که حق انتخاب بعهده بیمار است.
* شربت تریاک هم یک روش جایگزین است. چیز جدیدی هم نیست. دهها سال پیش استفاده از "آب سوخته" و کاهش تدریجی آن همین کاربرد و حکمت را داشت.
* جناب دکتر آتقی: من نگفتم ما سالی 200 هزار نفر را درمان میکنیم. ما این تعداد را پوشش میدهیم.اگر طبیب باشید و اگر در حوزه اعتیاد بحث و فحث کرده باشید اطلاع دارید بعضی بیماریها مثل فشار خون، مثل دیابت و... علاج نمیشوند و در مورد آنها درمان نگهدارنده اعمال میشود. اعتیاد هم از این دست است. همکار گرامی. درما نگهدارنده با متادون که از ابداعات دانشمند گرانمایه پرفسور وینسنت دال و همسرشان است برای اینست که یک آدم بتواند بزندگی برگردد. علاوه بر این یکی از مقاصد ما قطع کردن چرخه مافیایی توزیع است. اینجا مجال این بحث نیست اما بپذیرید که قدمهای بزرگی برداشته شده است. بنده حقیر بعنوان مدرس دوره های تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد کرارا به بررسی استراتژیهای مدون جمهوری اسلامی پرداخته و میپردازم. سیاستهای تدوین شده، علمی، مترقی و کاربردی هستند. اما در نظر داشته باشید که مافیای ثروت و جنایت مواد مخدر هم ، همانند ویروس موذی ایدز هر روز شیوه های خودش را تغییر میدهد.
در خاتمه خوشحال میشوم اگر تابناک این فرصت و تریبون را در اختیار بگذارد تا بتوانم پاسخگوی سوآلات بسیاری از عزیزان باشم.
ارادتمند همه عزیزان
کمترین. پاکزاد
پاسخ ها
تیمور کارآگاه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
خدا وکیلی دکتر جان دستی تو بازار آزاد متادون داری؟
ن.ا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
جناب دکترپاکزادضمن تشکرازمطالبی که نوشته ایدوهمچنین ازوقتی که برای این موضوع گذاشتید.بعرض میرسانم من 32 ماهه تریاک راترک وزیرنظر پزشک مربوطه روزی 3عددقرص متادون5 میخورم تاحالا مشکلی هم فکرمیکنم نداشم ولی ایرادش اینه که ازساعتی که بایذبخورم کمی میگذره تمام علائم خماری که قدیما داشتم بهم دست میده. چرا؟واینکه تاکی من بایداین دارو رابخورم وپاک شوم؟
ممنون میشم توضیح بفرمائید.
ضمناازتابناک عزیزهم بسیارممنونم که این امکان رابرای بحث واظهارنظر فراهم کرده.
ناشناس
| France |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۹
دكتر متادون بدرد كسي ميخوره كه ميخواد عتيادش رو پنهان كنه
ايمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
به نظر من که ترک کار خيلي آسونيه
من کراک رو روزي يک بار ترک مي کنم.
پاسخ ها
پیروز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
من 78 سال تریاک کشیدم هنوزم دوست داشتم بکشم ولی حیف عمرم کفاف نداد...حالا اینجا از تریاکای عزراییل میزنم جاتون خالی آتیشم همیشه براهه
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
لطفا عالمانه صحبت کنید
متادون نه تنها درمان می کند بلکه باعث جلوگیری از خطرات مواد مخدر با تاثیر مهلک آنها بر مغز می شود.
اعتیاد به متادون فقط جسمس است و مغز را از بین نمی برد. حتی اگر رواج هم بیابد خطر موادی چون هروئین و کراک وحتی تریاک را هم ندارد که مدارات پاداش مغزی را نابود می کنند.
متادون نه تنها به این مدارات آسیب نمی رساند بلکه جلو آسیب رسیدن به اینها را هم میگیرد.
خواهش می کنم قبل از اینکه مطلبی را رسانه ای کنید از اهل فن سوال کنید و جنبه های متفاوت آنرا بررسی کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۹
عزيز نميدونم شما معتادين يا نه اما اين رو خوب ميدونم كه ما معتادين در اين زمينه از هر دكتري دكترتريم فقط طاقت نداريم كه اونهم كمپ بهترين روشه نمونه پاكي هم ميشه توي همون كمپ دوستان پاك رو ديد.
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
درمان اعتیاد فقط یک گلوله دو سه هزارتومنی وسط پیشونیه بدون بازگشت و عوارضی مثال ایدز فحشا ناامنی.....
پاسخ ها
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
بهتره راجب چیزی که نمیدونی قضاوت نکنی....معتاد یه بیماره چطور وقتی کسیو که میبینی سرطان داره دلت براش میسوزه اما معتادی که هم جسم هم زندگیشو از دست داده اینو داری براش بگی...اعتیاد یه بیماریه فقط باید درمانش کنی اونم همیشگی ...به امید یزدان پاک
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
شادی....خدا همه رو دید ه ..تو رو همدیده ... آرزوی شاخ نداشته باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
نمیدونستم اینقدر کاربر معتاد دارین!
یونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
نظری ندارم چون تخصصی در این زمینه ندارم .
دیلمی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
به نظر ها دقت کنید:
به نظرها دقت فرمائید:پزشکان و درمانگران که نظر دادند همگی موافق درمان با متادون بودند و در مقابل
معتادان پاک شده غالبا مخالف متادون.
چرا؟؟ آیا کسب همکاران عزیز پزشک ما به خطر افتاده است که بدون توجه دقیق به مقاله متعصبانه با موضوع برخورد نمودند.آیا مقاله را بادقت نخواندید؟در مقاله به اثر بخشی متادون در کاهش آسیب اشاره شده است اما به نقد متادون فروشی توسط پزشکان پرداخته است. کافی است چند مقاله در خصوص تجربه بسیاری از کشورها از جمله آمریکا را در خصوص شیوع مصرف متادون و شکست در درمان را بررسی فرمائید تا اینگونه متعصبانه با موضوع برخورد نکنید.راستی چرا بعضیها تا درمان پرهیزمدار مطرح می گردد بلافاصله سگ درمانی و کمپهای غیر مجاز را به رخ می کشند.عزیزان، مدلهای درمان پرهیز مدار در دنیا جزو لاینفک درمان اعتیاد است.اما گسترش مراکز پخش متادون تحت عنوان کلینیک چند صد هزار معتاد تریاکی را تبدیل به مصرف کننده متادون نموده است و این هم جزو کرامات وزارت پزشک زده ماست.قطعا داروی متادون در جای خود و شرایط مناسب جای دفاع دارد اما این موضوع که 2321 کلینیک درمان سرپایی کشور به محل فروش متادون تبدیل شود جای تامل دارد.
پاسخ ها
رضا
| United States |
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
دیلمی زاده عزیز برادر من میدونی روی داروهای ترک اعتیاد چه در امد زیادی دارن این به اصطلاح پزشکها ؟
فرهاد
|
United States
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
آهای پزشکها باشمایم
برای کسی که میگوید صداش گرفته ٬ سرش سنگیه ٬ و آب ریزش بینی دارد ٬ هی نسخه نپیچید ! شاید بغضی در گلویش ترکیده باشد ...
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
جناب دکتر پاکزاد عزیز:
متادون فقط وابسنگی جسمی دارد و در نوع تزریقی است که وابستگی به شکل مواد افیونی دارد. لطفا اصلاح بفرمایید.
درضمن NA در ایران منحرف شده و کارائی گذشته را ندارد و حنی گاها باعث انحراف درمان می شود.
فرشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
با سلام خدمت یکایک دوستان عزیز در ایران ابتدا متادون بعنوان یک نگهدارنده برای معتادان پر خطر استفاده میشد که
آسیبهای اجتماعی { سرقت.ایدز.مشکلات خانوادگی وجنایت و......} کاهش پیدا کند . ونهایتا بعنوان یکی از روشهای قطع مصرف میشه قبولش کرد به شرط اینکه زیر نظر بزشک متخصص و متعهد تجویز بشه من بعنوان شخصی که حدود 25 سال سابقه مصرف انواع مواد مخدر را داشته و اکثر روشها و دارو ها را جهت قطع مصرف مواد تجربه کردم و بالاخره هشت سال قبل در خانه بهبودی قطع مصرف وبه NA {معتادان گمنام} هدایت شدم وتا این لحظه به لطف خداوند مواد مخدر مصرف نکردم ا هیچ روشی را رد نمیکنیم حتی اگر فقط باعث بشه یک معتاد قطع مصرف کنه { نجات یک معتاد نجات یک جامعه است} البته پشنهاد میکنم بعد از قطع مصرف حتما گروه درمانی را شروع کند. با تشکر ودعای خیر برای همه
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۴
شربت تریاک مزخرفه نه حالت نگهدارندهدارذ نه نشئگی
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۶
من اوایل سیگاری میکشیدم بعد شد شیره و بعد شد کراک و خدارا شکر که یک بار شیشه کشیدم برا همون دفعه اول تا صبح بیدار بودم و فردای ان روز 10 برابر حالی که داده بود را از من گرفت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۷
ببینید همه چی ردیفه فقط بگید دیگه نمیخوام به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
باسلام /افرادی مانند شما نه تنها کمکی به جوانان نمیکنید باعث میشید اطلاعات غلط در جامعه پخش بشه
مجنون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۲
من 20 سال سن دارم 3 سال بو د که شیشه مصرف میکردم الان رو دستم جای سالم پیدا نمیکنی با تیغ (در حالت نشگی ) خودزنی میکردم یه بار هم تو توهم رگ گردنمو زدم که بردنم بیمارستان الا ن قویترین داروهای عصبی رو میخورم من تو یه مرکز درمانی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتم
قربانی متادون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
متادون تو رو به منجلاب میبرد
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۴
من خودم 10 سال اعتیاد شدید به کراک داشتم که الان دو سال با متادون در مرکز سعادت زیر نظر دکتر رویایی ترک کردم و هنوز هم در کلاسهای روان درمانیشون شرکت میکنم ...لطفا مردم رو نا امید نکنید و نظر غیر کارشناسی ندید.
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
امكان ترك شيره ترياك بدون دارو هست يا نه
sara
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۷
سلام
ترک ناگهانی متادون چه عوارضی داره؟
محمد محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۱
با سلام داداش من یک ساله که شربت متادون مصرف میکنه و مصرفش را به مرور زمان کاهش داده و الان روزی یک سی سی مصرف میکنه و نمیتونه این یک سی سی را قطع بکنه و متادون را ترک بکنه خواهشا منو راهنمایی کنید وسوال دیگه من اینه که ایا میشه جهت ترک متادون یه دارو دیگه را جایگزین متادزن کرد ؟لطفا اگه امکان جایگزینی هست واین جایگزینی به نظر شما مفید است نام دارو جایگزین کننده هم لطف کنید بگید.با نهایت تشکر
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۲
مقاله ی خوبی بود
مهدي
|
United States
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
سلام من روزي١نصف متادن 5ميلي گرم ميخورم راه تركش نميدونم هر كاري ميكنم زورم نميرسه
زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۶
متادون داروی بسیار مناسبیه برای ترک ولی باید زرنگ باشی تا 10 الی 15 روز قطعش کنی
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۴
من پنج سال بود تریاک مصرف میکردم وقتی که واقعا زجر اعتیاد رو کشیده بودم شروع به مصرف متادن زیر نظر مرکز ترک کردم الان هم بعد دو سال دارم رسوندمش به 20 میلی و میخوام با هفته ای 2.5 میلی کاهش ، اینم ترک کنم و تمومش کنم بدون اینکه بابت کارم مرخصی بگیرم(با نظر دکتر مرکز)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
باید منطقی بود و قبول کرد که شکل مواد فروشی با متادون درمانی عوض شده است
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۷
سلام یکسال عقد کردم .یک روز عصر شوهرم حالت سر گیجه وتهوع داشت بعد یک ساعت خوابید بعد که بیدار شد شروع به هضیان گویی میکرد ولی افراد دوروشو تشخیص میداد .بعد از اینکه ب بیمارستان وازمایش ادرار دکترا گفتن اعتیاد داره به نوع قرص بعد که شوهرم به حالت عادی روحی برگشت.که اعتراف به مصرف متادن20 داشته 2ماه بنظرشما من چکار کنم؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
بابا کی گفته خماری درد آوره
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
با سلام

به عنوان یک کارشناس اعتیاد از شما خواهش می کنم اینگونه مطالب را که باعث هدر رفتن زحمات کلیه متولیان درمان اعتیاد است را در سایت خود قرار ندهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۶
بالاخره متادون خوبه يابد
زها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
کاش میفهمیدین اعتیادچه دردیه¡¡¡
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
حرف دل من گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
بهت. کمک میکنم یک شبه ترک کنی
عادل
|
Canada
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۰
آیا مصرف بوپرنورفین یا B2 عوارض و اعتیاد داره ؟ و ایا ترکش سخته؟
ايدا59
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
با سلام و خسته نباشيد دقيقا درسته متادون چيز خوبي نيست الان همسرم3 ساله كه مي خواد ترك كنه با متادون نشده نشده فقط هر 21 روز ما بايد هزينه مصرف كنيم براي تهيه اين قرص خدا لعنت كنه اين ترياك و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۱
چگونه متادون را ترک کنیم راه حلی برایمان پیدا کنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۱
آیا مصرف متادون برای افرادی که مرض قند دارند خطر دارد.
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
سلام 22روز هست که متادون مصرف نمیکنم حدود 3سال بود که مصرف میکردم ولی بعد از 22روز هنوز اون دردها رو دارم کم ترکه نشده هیچی روز به روز هم بیشتر میشه کمردرد .پادرد.دل درد.
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
با سلام به همه معتادان مصرف کننده و ترک کرده گلم. همتون پیشم عزیزین. شاید بعضی از ماها چندین بار ترک کردیم ولی دوباره رو آوردیم! چرا؟
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
با سلام به همه معتادان مصرف کننده و ترک کرده گلم. همتون پیشم عزیزین. شاید بعضی از ماها چندین بار ترک کردیم ولی دوباره رو آوردیم! چرا؟
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
با سلام به همه معتادان مصرف کننده و ترک کرده گلم. همتون پیشم عزیزین. شاید بعضی از ماها چندین بار ترک کردیم ولی دوباره رو آوردیم! چرا؟
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
پس کو اون چیزی که من نوشتم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
من 6 ماهه شربت متادون میخورم الان روزی 4 سی سی میخورم فقط تنها نگرانیم کبده آیا کبد رو نابود میکنه خیلی هم بعضی اوقات افسرده میشم چه کار کنم
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۷
سلام من 8 سال تراماول مصرف کردم و دانشجو که بودم بیشتر شد قبل دانشگاه سیگار ترک کردم باز با یک احمق افتادم به دستش گرفتم الان نزدیک سه سال هست تریاک هم میخورم هم جای باشه میکشم نزدیک یک هفته متادون خودم هم شربت و هم قرص 40 و شربت اصلی ول یتا متادونم تموم شد بازم خمار شدم علتش چیه یعنی من تریاک تو بدنمه یا به متادون وایسته شدم
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
لطفادوستانیکه تجربه
اردلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
من اردلان هستم. قریب 6 سال اعتیاد سنگین به شیره وتریاک داشتم ، با توکل به خدا یک سال ونیم پیش خودم رو به مراکز درمان با متادون معرفی کردم و یکسال تمام تحت نظر پزشک مرکز ، شربت متادون خوردم وبا دستور پزشک بعداز یکسال قطع کردم!
سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
من سالها ترياك ميكشيدم و مشكل مهمي نداشتم. هر وقت كه تصميم
ميگرفتم كه موقتأ تركش كنم با تحمل سه چهار روز خماري همه چيز تموم ميشد.
معتاد به متادون
|
United States
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
سلام. همه نظرات رو خوندم. من 10 سال تفننی تریاک مصرف میکردم، 5سال پیش هر روزی شدم و سه سال اخیر روزی 1 گرم شیره میخوردم.
6ماهه که متادون مصرف کردم که انصافا تاثیرات خیلی خوبی داشته و اونو کم کردم
ایراندخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۱
چجوری میشه متادونو ترک کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۵
خوابهای رنگارنگ با کنتراست بالا
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۳۰
سلام
من دو سال تریاک وشیره میکشیدم 10 بار ترک کردم ولی باز رفتم سراغش .ترک واقعا سخته. اخرین بار ک ترک کردم شراب رو جایگزینش کردم الان 6 ماهه که پاکم.

میشه ترک کرد ولی اراده ای مثل کوه میخواد
ممل امریکایی
|
United States
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
تا وقتی که شخصه معتاد خودش خسته نشه از مواد همه راهها بی فایدست وقتی خسته شدی خودت راهشو پیدا فوکولی
رضا
|
United Kingdom
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
بقول فدیما کم بکش همیشه بکش!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
اخرنفهمیدیم متادون براترک خوبه یابده
علی
|
United States
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
سلام به همگی حداقل هین همه بحس که میکنید بدرد کسی بخوره یاکه روحیه بده اگرمیتونید یک راهکاری عرضه کنید که بدرد اونهایی که میخاهند ترک کنند بخوره نه ضد حال که فکر کنن همون مواد مخدر بهتره با خیلی از این نظر ها که شماها دادهاید
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۹
آقایونوخانومها سلام.من قبول دارم خماری متادون از کراک کمتره.بنده الان 45روزه 110میلی متادون رو ول کردم ولی دیگه داره عرصه بهم تنگ میشه.بجای این صحبتها اونهایی که تجربه ترک متادونو دازن لطفا نظر بدن وتجربیاتشونو مطرح کنن.
zar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
من متادون و ترك كردم ام بي خوابي شديد دارم و پا در د زيادي دارم . لطفا راهنماييم كنيد
پاسخ ها
siavashysiavash@yahoo.com
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
چطوری متادون را ترک کردی لطفا بهم بگو خواهش می کنم . من تقریبا هیجده ماه است متادون مصرف میکنم از روزانه دو سی سی شروع شد تا ده سی سی ولی بیشتر روزی چهار سی سی بود اما همین را نمی توانم بگذارم کنار خودش شده معضلی مخصوصا اینکه دیگه کلینیکها فقط بصورت ماهانه ان هم ماهیانه نود هزار تومان میفروشند و اگر روزی نتونم تهیه کنم چکار باید کرد .
ب
| United States |
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
نباید یکدفعه کنار بزاری یکدهم یکدهم کم کن
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
روزي كه تو نتوني متادون پيدا كني بايد تمام ايران جشن اعلام كنن
وحید لره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
باسلام خدمت تمامی دوستان وعزیزانی که دراین موضوع گپی زده اند واظهار نظرفرمودند چه تخصصی وچه غیرتخصصی، بنده نوعی به مدت 5سال به بالاتر میشد که مصرف تریاک وشیره وگهگاهی هم به صورت مقطعی هرویین مصرف میکردم واقعیتش دیگه به معنای واقعی "معتاد"رسیده بودم وخسته ومنزوی شده بودم تااینکه خداوند نظری خاص برمن کرد وبه لطف دوستان وکرم خداوندبا روش ترک مواد در 72ساعت که با 3عدد دارو که در 2شب و3روز به مامیدادند که بانام روش ترک درمان "رج" دربین دوستان بهبود یافته رایج بود، تونستم تا 2سال پاک بودن بدون مصرف حتی 1عدد استامینوفن،را تجربه کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
سلام به نظر شما متادون رو چطوری میشه ترک کرد کم کردن یا با داروی مسکن یا یکدفعه من دو سال و نیمه که زیر نظر دکتر متادون مصرف میکنم ولی خودم کمترش کردم ولی دکترم اصلا لطفا اگه راهی رو میدونید راهنماییم کنید خیلی خسته شدم خدا عمرتون بده مرسی
مهندس حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
سلام دوستان . من حدوده ۲۶ سالمه از ۱۶ سالگی مصرف طریاک داشتم اوایل با روزی یکی دو گرم شروع شد با وافور العا رسیده به روزی حدود ۱۰ گرم . تو این مدتم فقط بافوری میکشیدمو خیلی خیلی کم از شیره ای که میکشیدم مثلا ماهی ۲ گرم مصرف میکردم . میخام بگم دیگه کمرمو شکسته ماهی دسته کم ۳۰۰ گرم جنس میگیرم حدوده یه میلیون در ماه هزینمه دیگه نه نشم نمیشم . داغونم یه بار با بوپرو نورفن قرص زیر زبونی میخاستم ترک کمنم یه بارم با شربت متادن نتونستم جواب نمیده تا دیر میشه تمام جونم درد میگیره عرق میکنم داغونم راهنمایی کنین
نریمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
من یک دوست دارم یک سال است شربت متادن میخورد بد جور گرفتارش شده عصبی و داغونه چکار کنم
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
لطفا راهنمایی کنید من یکروز درمیان شیره میکشم در یکماه تقریبا ÷نج گرم میشود چطوری ترککنم27/11/1391
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
البته یادم رفت بگم که من دیابتی هستم وانسولین تزرق میکنم راهنمایی کنید متشکر میشوم 27/11/1391
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
تنها راه ترک شما تغییر تفکر ه
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
جواب روز جمعه برایم نیامد من دیابتی هستم درماه 5گرم شیره یک روز در میان میکشم میخواهم دیگر نکشم راه نمایی کنید چطور ی انجام بدهم البته بخاطر دیابت نرو ÷اتی ÷ا دارم از کمک کننده تشکر میکنم
غرور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
به نظرم متادون جایگزین مخدرهست
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
فردمعتادنخوادترك كنه هيشكي حريفش نميشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
آقا تو رو بخدا بگین اینقرص های متادونو چه جوری میشه ترک کرد الان دوز 40 شده دونه ای 12 هزار تومان - دو روز ترک کردم دارم میمیرم از پا درد و کمر درد نمیتونم راه برم تو رو خدا کمک کنین کمک کنین
نجات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
معتادی مرخصی دارد ولی ترخیصی ندارد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
آقا تو رو بخدا بگین اینقرص های متادونو چه جوری میشه ترک کرد الان دوز 40 شده دونه ای 12 هزار تومان - دو روز ترک کردم دارم میمیرم از پا درد و کمر درد نمیتونم راه برم تو رو خدا کمک کنین کمک کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
من الان 12 روز میشه مصرف روزانه 30سی سی شربت متادون گذاشتم کنار ولی دارم میمیرم نمیدونم چیکار کنم.لطفا 1نفر بگه چیکار کنم داره پدرم در میاد.
حسنعلی جمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۰
چرا مصرف کنندهای متادون برای رهائی از متادون به کمپ ها مراجعه میکنند
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
بنده مربی بدنسازی هستم تجربیات زیادی هم دارم برای ضعف بدن ناشی از ترک متادون میتونید تحت نظر یک مربی مجرب دوره استروییدی برید برای تقویت عضلات و مفاصلتان.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
سلام من الان 2 سال هست که دارم متادون مصرف میکنم و خیلی خوب هست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
سلام ترك هر موادي بايد رو حساب باشه نه اينكه جايگزين شه با ماده ديگه اي بعدشم اصليترين مرحله ترك مرحله روانيشه كه اونم خود ادم بايد با خودش اساسي وخدايي كنار بياد يه جفت همت و غيرت لوتي وار ميخواد خدارو در نطر بياره واقعا بايد بخواي كه ديگه دورش نري خيلي معتادوي با غيرت بودن كه واسه هميشه ترك كردن پس بايد راه و روش و رفتار زندگيتم عوض كني و توكلت به خدا باشه و در ضمن ان اي هم خيلي مفيده خيلي
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۴
متادون زندگی منو نجات داد
از همه چیز لذت میبرم گرچه هنوز معتادم
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
با سلام من خودم 10 سال اعتیاد شدید داشتم و همه راهی رو امتحان کردم و اخر تونستم با جلسات ان ای ترک کنم ولی اونم بعد از 6 سال به مشکلاتی برخوردم زمانی که با ان ای اشنا شدم به من یاد دادن که بیماری اعتیاد یه بیماری لا علاجه ولی امروز دیدگاهم عوض شده و فهمیدم بیماری اعتیاد لا علاج نیست کافیه به کنگره 60 رجوع کنی بهترین راه برای ترک کنگره 60 هست تا برای همیشه و بدون بازگشت از شر مواد مخدر راحت بشین در ضمن اون کسی که گفته بود یه جو غیرت فقط واسه ترک لازمه باید بهش بگم متاسفم براش که در مورد چیزی که اطلاع نداره اظهار نظر میکنه این مثال تو مانند اینه که بگی من با غیرت یه درختو از جا در میارم من همه راهو تجربه کردم و فهمیدم کنگره 60 بهترین جوابو میده
علی شاکرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۴
توبه کرک مرک است
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
در اینترنت سرچ میکردم که با این صفحه آشنا شدم .... بنده 7 سال به تریاک اعتیاد داشتم و ترکهای ناموفقی داشتم تا اینکه حدود 10 ماه قبل برای اقدام به ترک به یکی از کلینیکهای ترک اعتیاد مراجعه کردم در زمان مراجعه با توجه به میزان اعتیادم به تریاک با مقدار 80میلی گرم متادون بصورت شربت شروع کردم و با کاهش هر 2.5 میلی گرم متادون در 10 روز الان مصرف متادونم به 10 میلی گرم در روز رسیده و قراره با یک دوره یکماهه مصرف بوپرنورفین بعنوان جایگزین به مصرف متادونم خاتمه بدم .....
واكايان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱
متادون بهتربن گزينه ترك اعتياد ميباشد.
کسری لباف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۱
سلام هموطنان عزیز.من سابقه 9 سال اعتیاد با مواد مورفینی و شبه مورفینی را داشتم که3 سال آخر فقط متادون مصرف می کردم که دوزم اواخر به 60mg هم رسیده بود
تارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
سلام-من همسرم متاسفانه متادون مصرف میکنه و مصرفش هم زیاده- و در ماه حدود 800هزار تومان خرج خودش میکنه-یعنی تمامی حقوقش بعلاوه قضی که میکنه -گاهی بیش از یک میلیون میشه-الان بردیمش برای ترک-دعا کنید جواب بده وگرنه زندگیمون تمومه-اصلا متادون داروی خوبی نیست
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
دوست عزیز تنها را ترک متادون - ترک تدریجی انست خیلی مشکل است خیلی -ولی خود من از روزی 10سی سی الان رسوندم به 8دهم سی سی ماهی 1سی سی میتونین کم کنین تا 1سی سی بعد هم 1 دهم 1 دهم انشااله موفق میشین
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
بخدا ترک متادون از هر نوع موادی سخت تره خودتونو با این حفا گول نزنید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
بله na وکنگره شصت خوب است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
خدایی دمت گرم دادا خوب جوابشو دادی نوکرتم اینا فکر میکنن که غیرت هرکوله اصلا اشتباه متوجه شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
فقط متادون چاره خماری مرفین است...تمام
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
بنده خودم در حال حاضر در حال مصرف متادون هستم و از کسانی که از متادون حمایت میکنند تعجب میکنم.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
با سلام من هم امدم بعد از ترک شیشه.وسوسه خود را به تریاک از بین ببرم که در دام متادون افتادم.ترکش واقعا از کراک سخت تره.روزی4سی سی مصرف می کردم رساندمش به نیم سی سی اما20روز طول کشید.بادردبدتر از ترک کراک اما هنوز هم نتوانستم ترک کنم تنها راه بستری شدن در بیمارستان است.اینها که متادون را تحسین می کنند.صددرصد دلالان این مواد هستند.
حرفتان کاملا صحیح است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
من فکر نکنم تو معتاد باشی چون بیرون گود نشستی میگی لنگش کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳
من واسه ترک ترامادول متادون خوردم الان 4 ساله نمیتونم ترکش کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
سلام دوست عزیز قول شرف میدم یک شبه انشاالله خوبت کنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
شما مشکلت اینه که خودتو خوب نمیشناسی
aaa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
من برای ترک تریاک افتادم تو متادون الان 3 ساله متادون مصرف می کنم البته در حد یک قرص 5 میل، بیشتر وقتا 3/4 یک قرص 5 میل. الانم ک دارم این مطلبو می نویسم شب سوم ترکمه اصلانم حالم بد نیست فقط شبا بد می خوابم. یک بار ترک کردم 2 هفته بعدش دیگه حالت طبیعی داشتم خودم مرض داشتم دوباره خوردم. به نظر من که متادون رو میشه راحت کنار گذاشت اگه بتونی کم کم دوزشو بیاری پایین. من چند روز اول 2 تا 5 می خوردم دیگه فقط یکیش کردم. واسه ترک تریاک که عالیه فقط باید هر چقد ک میتونی کمش کنی.
aaa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
ی چیز دیگه اینکه من آخرای اعتیادم ب تریاک روزی نیم مثقال می کشیدم ک فقط حالم طبیعی شه دیدم اینجوریه تصمیم گرفتم با متادون ترک کنم رفتم 2 تا قرص 5 میل متادون خریدم خوردم نشئم کرد بعدش تو 3 روز رسوندکش به یک قرص 5 . واقعا اگه کسی بخواد ترک کنه با متادون راحت تو 2 هفته حالش طبیعی میشه بشرطی ک مصرفش مثل من بوده باشه. موفق باشین
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۸
سلام
من کاملا مخالف متادون درمانی هستم
متاسفانه همسر من متادون رو به خاطر شرایط خوبش جایگزین مواد مخدر کرده
کاوه
|
United States
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
من 5سال متادن خوردم.هم قرص هم شربت.الان 2ماهه ترک کردم.فکر نمیکنم هیچ مخدری ترکش اینقدر طولانی باشه.بعد از 2ماه هنوزم خماری میکشم و بی خوابی.خواهش میکنم دنبالش نرید.بنظرم خماری تریاک خیلی راحت تره.دیگه هیچ چیزی بهتون اثر نمیکنه.اگه کسی کمک خواست خوشحال میشم کمک کنم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۰
سلام
من تریاک استفاده میکردم الان یکساله متادون درمانی میکنم ایکاش با کم کردن تریاک ترک میکردم رفتم از چاله به چاه افتادم معده که ندارم چندین بار خواستم متادون رو ترک کنم ولی نمیتونم نه ترک نه کم کلافه شدم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۱
سلام
من تریاک استفاده میکردم الان یکساله متادون درمانی میکنم ایکاش با کم کردن تریاک ترک میکردم رفتم از چاله به چاه افتادم معده که ندارم چندین بار خواستم متادون رو ترک کنم ولی نمیتونم نه ترک نه کم کلافه شدم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۱
سلام
من تریاک استفاده میکردم الان یکساله متادون درمانی میکنم ایکاش با کم کردن تریاک ترک میکردم رفتم از چاله به چاه افتادم معده که ندارم چندین بار خواستم متادون رو ترک کنم ولی نمیتونم نه ترک نه کم کلافه شدم
ariyan70
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۴
به خدا الان یک سال متادن ترک کردم هنوز مشکل بی خوابی بدن درد و بی حصلگی و... دارم
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۹
متادن /بی2/شربت تریاک همه راههای خوبی برای ترک هستند.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
من به عنوان یک معتاد که متادون مصرف میکند صحبت میکنم. تجربه از علم بالتر هست. 8 ساله که متادون مصرف میکنم به هر دری زدم نتونستم ترکش کنم. متادون خود اعتیاد شدیدتری از مواد دارد
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
با سلام خدمت تمام دوستان من حدود دو ساله شربت متادون ميخورم وبه ان وابسته شدم واين مقدار از 10ccبه 21ccرسيده و الان ميخوام قطع مصرف كنم ولي خيلي سخت تر از ترياك يا قرص هستش لطفا راهنماييم كنيد متشكرم
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
به نظر من کاملا درسته من 24 سالمه و مستقیما به متادون اعتیاد پیدار کردم از یه قرص 5 شروع شد والا روزی 20 cc می خورم دارم میمیرم چند بار خواستم ترک کنم ولی عوارض جسمی مثل یخ کردن بدن ،عرق سرد ... تذاشت همه روشی هم امتحان کردم ،خرید متادون از سیب زمینی راحت تر شده خدا به داد بقیه جوون ها برسه
ب ک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
سلام به دوستانی که گرفتار اعتیاد هستند تنها جایی که میشود درمان شد کنگره 60 با شربت تریاک با روش dst رایگان من با بیست سال اعتیاد درمان شدم
ب س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
کسی میگه غیرت واراده امیدوارم هیچ وقت گرفتار اعتیاد نباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
متادون خیلی خوبه به شرطی که به خوبی ازش استفاده کنی
بهزاد
|
United States
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
عزیزان از مصرف متادون نترسید من از 8 میلی به مدت سه ماه شروع کردم و هر هفته نیم میل کم کردم نیم میلی اخر رو هم به همین روش یکدهم یکدهم کم کنید اصلا اذیت نمیشید.موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
خسته نباشید
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
روش صحیح ترک موادمخدربامتادون،مصرف پانزده روزه آن بعدازقطع مصرف مواداست واگرمصرف آن ادامه پیداکندوروزمرّه شوداثرات روحی وروانی منفی، همراه خودببارخواهدآورد.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
بزرگترین قاچاقچیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
کسی که متادون مصرف کره چقد طول میکشه ترکشدکنه تا چند وقت وسوسه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
من 1 سال متادون مصرف میکردم اواخر روزی 20 cc میخوردم ولی الان 1 ساله ترک کردم راهشم اینکه قطرهی بخورین،هر 1 cc تقربا میشه 10 قطره،اول دوزه تونو پیدا کنین که با چند قطره نگهتون میداره بعد روزی 1 قطره کم کنین به 1 هفته که رسید چند روز با همون دوز بخورین بعد باز هر روز یک قطره کم کنین همینطور ادامه بدین تا به یک قطره تو روز برسین،الکی یکدفه ترک نکنین که فایده نداره،مورد بوده 3 ماه نخورده بعد باز همونطور یکدفه شروع کرده،پرسیدم اخه بده 3 ماه دوباره چرا؟گفته بابا این لامصب..........این راهترین راه ترک متادون.پلی بازم سخته.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
باسلام نظرات دوستان را خواندم خیلی دنبال روزنه ای میگردم تاقبول کنم متادون مخدر نیست ولی افسوس موادی که جایگزین خیلی ازمواد ها است چطور مخدر نیست والسلام
علي اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
باسلام من حدود8سال هست که ازقرص ترمادول مصرف مي کردم اول ازنصف شروع کردم بعدش تايه هفته قبل رسانده بودمبه شبي 5يا6عددمتعصفانه وازآثارمخرب ان که اطلاع کامل پيداکردم تصميم گرفتم ترک کنم وازشنبه هفته قبل شروع.کردموالان دوروژ مي باشدکه هيچ مصرفي ندارم حالاشمااسمشومي زارين اراده ياغيرت ولي تنهامشکلي که دارم الان بي خوابي شديددرشب مي باشد
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
سلام من حدود1ماه هست ک شیره مصرف میکنم الان میخوام ترکش کنم و3روز هم هست ک هیچگونه مصرفی نداشتم الان حالم بدجور بده میخواستم بپرسم از چ دارو هایی باید استفاده کنم اگه سریعتر جوابم رو بدین ممنون میشم
فیصل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
چرا فقط متادون داروهایی دیگری هم هست که میتونه کمک کنه سیستم بدنی هر انسانی یک مقاومتی داره شاید متادون روی کسی عملکرد منفی داشته باشه اون شخص میتونه راه دیگیری رو امتحان کنه اعتیاد شاید بیماری سختی باشه ولی راه درمان هم داره البته مشقت وسختی دردی که یک معتاد میکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
فقط انجمن معتادان گمنام جو اب ميده
فرشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
من حدود 4سال تریاک مصرف می کردم.از دانشجوییم شروع شد.و در این میان چندین بار ترک کردم ولی باز شروع شد.وتمام راه ها روهم امتهان کردم ومتادون.ترامادول.
مهندس شیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
طرف صحبتم با بچه هایی که درگیرن....
اولا درد همتون به جونم.......
بعد هم یادتون باشه ، همیشه جسورترها، نترس تر ها، با استعداد تر ها ، مشتی تر ها و نهایتا بهترین ها درگیر می شن - هروقت که دیگه کم آوردیم و راس راسی از عملمون یا حتی از متادونم خسته شدیم یادمون بیاد که ما همیشه جزء بهترین ها بودیم . حالا هم می تونیم باشیم و کنار بزاریم ... سخته ولی به خدا می شه .... بازم درد همتون به جونم آرزوی سلامتی برا همتون دارم .......یا حق
پاسخ ها
سامان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
دقیقا درسته.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
این حرفهارو از کجا اوردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
مطمعنم اگه شما تجربشو داشتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
خدا به همه کمک کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
با سلام.شما رو بخدا لا اقل جواب قطعی بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
با سلام.شما رو بخدا لا اقل جواب قطعی بدین
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
من مدت زیادی معتاد به قرص ترامادول و خشت که یک نوع دیگه از ترامادول هست بودم به طوری که روزانه بین 6تا 8 تا از این قرص با دوز 200 میخوردم.
طهمورث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
سلام منم ترك كردم ٧سال ،اما دوباره لغزش كردم الانم ٦ماهه متادون ميخورم اما خودمونيم آخرش كه چي
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
وقتی علم امروز کاملا بر اساس تحقیق و آزمایشات بهترین و مجهز ترین آزمایشگاههای جهان را درخور خود دارد چرا ترک یابویی؟
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
خدا تو اين راه به هممون كمك كنه.يا علي.
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
اينها هيچ كدوم با هم منافاتي ندارن
بنده خدا
|
United States
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
سلام دوستان منم مثل این دوستمون به خاطر ترک کمی تریاک یا بعضی روزها ترامادل الوده شربت متادون شدم الان چهار ساله.شما رو به روح امام حسین اگر کسی راهش بلده به منم بگه حاضرم هر کاری که از عهده ام بر بیاد برای ترکش بکنم.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
سلام من خودم این تجربه را داشتم که هیچ درمانی بهتر از ترک گروهی داخل کمپ نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
اقا منصور شما شربت متادون رو نخور دلیلش چون برا دیابتیها در کشور انگلستان فقط قرص متادون میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
سلام .من19 ساله که اعتیاد دارم 7 سال تریاک کشیدم بخاطر کار زیاد وقت کشیدن رو نداشتم والانه 12 ساله که شیره سوخته میخورم ونیاز مالی به هیچ وجه ندارم حتی اگه 5 گرم شیره 100 هزارتومن بشه من 2 کیلو سوخته میگیرم ومیدم برام درست کنند کسی که 25 ساله کارش شیره درست کردنه و تقریبن 850 گرم بهم میده و روزی 7 گرم میخورم الانه متوجه شدم که قرصی بنامه متادون هستش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
متادون بر رنگ زبان تاثير ميزاره ؟
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام دوستان
من آرش هستم یک معتاد در حال ترک.6روزه که قطع مصرف کردم. داستان من از اینجا شروع میشه: 8سال بود که بواسطه انجمن na پاک بودم و موفقیتهای زیادی بدست اوردم در آخرین روزهای پاکیم متوجه شدم دست به کارهای زدم که از خودم بزرگترند
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
دکترهای عزیز بیایید بگید بجای متادون وترک ان چه باید کرد
آرش
|
United Kingdom
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
چیه ترسیدین
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
درود بر اق مهندس اعتیاد نیز مانند سایر بیماری قابل درمان است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۱
با سلام
متادون داروی خوبیه تا وقتی که دوره ترک آن از 3 هفته بیشتر نشه در کل یک شیب سریع در کم کردن و قطع مصرف لازمه .. اگر قراره به متادون اعتیاد پیدا کنیم همون تریاک بهتره ....ولی در مقایسه با هرویین و کراک و... متادون ضرر کمتری داره.
حصین
|
United States
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
متادون داروی خوبی است به شرطی که به تدریج میزان دوز مصرفی کم شود.آنگاه خماری به حداقل خود میرسد. با یک پزشک خوب مشورت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
من سه سال متادون مصرف میکردم از هفته ای یه قرص پنج تاشش ماه،بعداز شش ماه تا یکسال هفته ای دوتا پنج,سال دوم از روزی نصف متادون بیست شروع وبه روزی یک متادون بیست ختم شد سال سوم از روزی چهار سی سی شربت شروع وتا پایان سال به روزی پانزده تا بیست سی سی ختم شد.یکروز صبح تصمیم به ترک گرفتم هرچی شربت داشتم ریختم دور و خوابیدم داخل خونه تا یک ماه بخدا ترک کردم بدون هیچی!!!!!
FARHAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۴
بیماری اعتیاد جدا از مصرف یه بیماری هست که فقط میشه متوقفش کرد
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۶
من سه سال تریاک مصرف کردم ودیگرهیچ.خواستم بامتادون خیرسرم ترک کنم,بعدازدوماه به خودم اومدم دیدم بیچاره شدم,دیگه هیچی روم
امیر
|
France
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
سلام !
با اجازتون همین الان دارم یه دردی میکشم که نگو!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۴
من 3 سال قرص ترامادول مصرف میکردم که واقعا زندگیم به مرز جدایی و نکبت داشت کشیده میشد با راهنمایی یکی از دوستان به کلینیک ترک اعتیاد رفتم و خدایش متادون نجاتم داد اما الان تقریبا 8 ماه میگذره که متادون مصرف میکنم اما باید به این نکته توجه کنید که متادون خوبه اما فقط بدای چند هفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۶
سلام، دوستان من به مدت 3 سال ترياك و شيره مصرف ميكردم. بعدش 2 سال شربت متادون مصرف كردم. از روزي 2 سي سي شروع شد و بعدش شد 5 سي سي. الان روز 14ام هست كه دارم تو خونه ترك ميكنم. ترك متادون چندين عوارض داره كه در زمان ترك خودشو نشون ميده.
ا م ی د
|
Canada
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
بابا به خدا نه متادون بده نه ان ای به خدا همه اینا خوبه
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
دمتون گرم
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
با سلام خدمت تمامی عزیزان. از خوندن این مطالب تعجب نکنید.من دانشجوی پزشکی بودم و بعد از هشت سال مصرف تریاک در حال نابودی بودم.سه بار سم زدایی کردم و انجمن معتادان گمنام هم رفتم اما هیچ اتفاقی نیفتاد.اما الان حدود سه ساله متادون مصرف میکنم و جز افزایش وزن مشکل خاصی نداشتم اما در عوض به زندگی برگشتم و تونستم درسم رو تموم کنم.فقط دیگه از مصرفش خسته شدم البته در این سه سال حتی یکبار هم مواد مصرف نکردم .لطفا اگر کسی تجربه خوبی داره یا میتونه کمکم کنه بهم ایمیل بده تا اخرین قدم رو هم بردارم.فدای شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
من سه سال عضو انجمن م گ بودم حیف که قدرشو ندونستمو برنامرو سرسری گرفتم حیف
صبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
دوستان پزشکان رها یافته گان و در بندان. از هر دین و آینی که میخواهی باش به اعتقاد بنده کم تجربه که روزی در گیر همین موارد بودم این مسعله را خدمتتون عرض کنم با قرص یا بی قرص با دکتر یا بی دکتر قبل از ترک هرگونه مواد اعتیاد آور باید دو چیزا قوی کنی اول اراده و دوم نیروی جسم و روان
صبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
بنده همان به که زتقصیر خویش عذر به در گاه خدا آورد . ور نه سزاوار خداوندیش کس نتواند که به جا آورد
بیژن
|
United States
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
منم 9ماه ترک کردم خودم تنهایه تنها اما الان توپه توپم خیالمم نیست
معتاد پاک شده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
سلام
من10 ساله معتاد به تریاک هستم العان 4 ساله متادون مصرف میکنم متادون فقط جایگزین تریاک شده . برای تریاک باید با ترس ترس از مامور دنبال ساقی می رفتی الان راحت میری دکتر متادون میگیری .هیچکس با متادون ترک نمیکنه فقط متادمن جایگزین موادش میکنه
رضا
|
Netherlands
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
با سلام و عرض ادب خدمت نویسنده این مقاله ، اقا واقعا درد دل مارو گفتی برادر یا خاهر عزیزم
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
دوستان عزیز سلام.هیچ انسانی مثل کسی که درد خماری و لذت نشئگی رو کشیده نمیتونه در مورد اعتیاد و ترک یا مصرف کردن مواد نظر بده.
194
|
United States
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۳
ماشالا جماعت معتادین !
سیاوش
|
Switzerland
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
باسلام خواهشی دارم ی راه حلی برای من برای ترک شیشه بفرمایید خسته شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
من فقط میخوام اینو بگم که با متادون شما صورت مسئله رو عوض کردید ولی اعتیادتون رو درمان نکردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
اراده و فقط اراده
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
بعداز15سال مصرف مواد که 5سال اخرشیشه وکراک تریاک باهم مصرف میکردم بامرکزمعتادون درمانی اشنا شدم 2سال دوباره میرم سرکار
احمق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
سلام.من از ترامادول زدم به متادون.الان 7روزه متادون نخوردم.بعد از یه هفته نه میتونم درست بخابم نه میتونم آروم باشم.من ادامه میدم ولی به جرات میگم متادون بدترین چیز تو دنیاست...تو رو قرآن نرین طرفش...از چاله میفتین تو دره......
دکتر کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۱
من خودم توی دانشگاه معتاد به تریاک بودم . اینو گفتم که نگید تجربش رو نداری .
پيام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۲
مدت ٦ساله كه متادون مصرف ميكنم و حقيقتاً از اين هيولا بيذارم.
پیام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۵
خیلی از نظرات جانبدارانه بودن
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۶
سلام من میخاستم بدونم کسی ک هغت یا هشت بار شیشه مصرف کرده و دو یا یه بار هم دوا مصرف کرده حالا معتاده یا ن?
اگه معتاده چطورمیتونه ترک کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
با سلام بنظر من استخر وسونای خشک و اب سرد جایگزین مواد مخدر کنید نتیجه میگیرید
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
اتفاقا اکثراآدم های ساده وزودباورمبتلا میشن
دالتون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
باسلام من 44سالمه و15 سال تریاک و شیره میخوردم پیش یه دکتر متادون فروش رفتم وبعداز مدتی فهمیدم آقا دکی تخصصش کالبد شکافیه واومده کلینیک ترک زده و هزار ماشاالله از بغل ما چه پولی پارو میکنه. خلاصه خودم با عمو ناصرخسرو ادامه دادم ولی بعداز 4سال باید روزی دو تا 5میلی بزنم به بدن ولی درکل راضی ام. خدا به حق علی و اولادش همه مارو عاقبت به خیر کنه. یا حق.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
بنظر من که خودم این دورهارو طی کردم خود متادون که میخای بذاری کنار دردو خماری داره وبازم باید دردوخماری رو تحمل کنی اولو اخرش باید دردو بکشی وبنظر منم کمپ مجاز بهترین راه حله
ناشناس در مرخصی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
دوستان نصیحت کسی رو گوش کنید که از همتون بیشتر تجربه داره تکرار میکنم از همتون
من هم 22 سال همه چیز مصرف کردم الان 2 تا باشگاه بدنسازی دارم تو تهرون و چند ساله لب نزدم ولی یادتون باشه این فقط مرخیه.
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
متادون روش نسبتاً خوبيه واسه ترك به شرط اينكه گرفتار خودش نشي
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
متادون روش نسبتاً خوبيه واسه ترك
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
این که متادون خماری نداره و وابستگی ایجاد نمیکنه یک حرف مفت البته خیلی ببخشید ولی هرکس این رو امتحان کردم متوجه میشه
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
سلام متادون قابل ترك نيست چون اينجانب به مدت يك سال در حال كاهش متادون بودم ( از روش افزودن اب ) اين در حالي بود كه من ده الي بيست سي سي متادون به 300 سي سي اب ميريختم و با هر ده سي سي مصرف دو باره به ان اب اضاف ميكردم
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
باید بگم که اطرافم کسانی را میشناسم که متادون مصرف میکنن طوری که مصرف من پیششون دسره و شیشه سر میکشن
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
من الان سه ساله كه متادون مصرف ميكنم از روزي كه ازدواج كردم الانم هشت روزه ترك كردم واقعا سخته شيره آدم و در مياره. اميدوارم هيچكسي از راه بدر نره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
برای ترک 90درصد انگیزه می خواد و تمام .
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
متادون خیلی وابستگی داره خیلی
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
متادون خیلی وابستگی داره خیلی
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
من روزی چهار تا قرص بیست میخوردم سه ساله متادون میخوردم ساله اخری هرروز چهار تا میخوردم یه شبه تصمیم ترک گرفتم الان یه ماه ترک کردم اما هنوز بدجوری خمارم حوصله هیچی روندارم
حامد فرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
سلام
ببینید اگه کسی بخواد متادون رو ادامه بده کشیدن تریاک بهتره من عاشق تریاک هستم گور پدر قرص و مواد شیمیایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
اقایون من 4ساله متادون مصرف میکردم قبلشم سابقه مصرفه هیچ نوع موادی رو نداشتم چون خماریه خیلی طولانی مدتی داشت وسطای راه طاقتم تموم میشد (معمولا 10 روز بعده قطع مصرف) در نهایت با تریاک ترکش کردم .اینو میخوام بگم به تجربه من هیچی مثل متادون خطرناک نیست
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
همتون اگه محتادین غیرت ندارین چون محتادا غیرت و شرف ندارن اگه داشتن مادرشون زنشون بچشونو پای 1گرم موادنمیزاشتین بی شرفا درب داغون چقدر دارین بزرگش میکنین یارو کافر میاد مسلمان میشه شمای نامرد خداتون شده 1گرم مواد
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
بخدا دولت اعلام کنه یا ترک کنی یا تو اتش یا اب غرقون میکنیم اگه جدی بگه تا 6ماه وقت بزاره همتون از ترس ترک میکنید
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
متادون حداقل رابطه ی معتاد رو با مواد فروش قطع میکنه
کنترول شده تر هست
و افرین به هر کسی که به فکر ترکه و راه های مختلفش رو تست میکنه و بالاخره یه روزی راه مناسب خودشو پیدا میکنه
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
دوستای عزیز من خودم معتاد نبودم اما تو خانواده معتادی داریم که با متادون ترک کرد و الان چند ساله متادون مصرف میکنه و نمی تونه ترکش کنه الانم به خاطر زخم معده و خونریزی معده تو بیمارستانه شماهایی که دارید متادون مصرف می کنید باید کمش کنید وگرنه معده و کبد براتون نمیمونه دور از جون همتون یه دوستی داشتم که قرص متادون می خورد یه روز زبونش سیاه شد و بعد به خاطر کبدش فوت شد اما کسیو میشناسم که سالهاست تریاک مصرف میکنه و هیچ کدوم از این مسائلو نداره خدا خودش به هممون کمک کنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
ترک متادون فقط اونهای که ترک کردن میدونن چقدر سخته از ترک هرماده مخدر دیگه سخت تره
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
من مدت دوسال هست که متادون مصرف میکنم روزی یک سیسی لطفا یه راه حلی برام بذارید تا ترکش کنم ممنون
حمید
محمد کرم فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
سلان خواسته و نخواسته درگیر استفاده از متادون شدم روزانه ۲۰ تا ۳۰ میای قرص می خورم به مدت هشت ماه لطفا راهنماییم کنبد چگونه باید متادون را ترک کنم ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
 
aref
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۲
ﻣﻦ ﺩﻭﺳﺎﻟﻪ ﻣﺘﺎﺩﻭﻥ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭﻟﯽ ﺩﻭﺑﺎﺭ ﺑﺎ ﮐﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﺯ ﺷﺮﺑﺖ ،ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻭ ﺁﺏ ﺭﯾﺨﺘﻦ ﺗﻮ ﺷﺮﺑﺖ ﺗﺮﮎ ﮐﺮﺩﻡ ﻭﻟﯽ ﺑﺎﺯﻡ ﺧﻤﺎﺭﯼ ﮐﺸﯿﺪﻡ
مصطفی از شهرستان فسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
سلام دکتر جان من امروز قصد داشتم برای بار صدم ترک کنم بجای دو سیس شربت متادون بیست میل خوردم قبلا هم این اتفاق برام افتاده بود مسموم شدم 4 روز بستری بودم اگه نخوام برم دکتر چیکار کنم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۹
1سال معتاد شدم اومدم ترک کنم الان 6ساله درگیر متادنم جون مادرتو یه راه حل بدین تا از شرش خلاص شم
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
با سلام به دکترانی که وجدان کاری دارن ،درست است مهم این نیست که چگونه ترک میکنی مهم اینه که واقعا ترک کنی و از ترکی که کردی خوب مراقبت کنی ، استفاده از روانشناس یا مشاور خیلی تاثیر داره
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
سلام به همه،،،،،عزیزان من سه سال تریاک و شیره مصرف کردم تریاک رو با متادون ۴۰ قهوهای ترک کردم ولی متاسفانه الان دوسال همین متادون قریبان گیرم شده دوساله هر روز دو عد چهل قهوهای میخورم یه دونه صبح یه دونه شب خوابیدنی ولی میخوام ترک کنم نمیتونم چیکار کنم!لطفا کمکم کنین بیست و پنج سالمه
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
سلام به همه،،،،،عزیزان من سه سال تریاک و شیره مصرف کردم تریاک رو با متادون ۴۰ قهوهای ترک کردم ولی متاسفانه الان دوسال همین متادون قریبان گیرم شده دوساله هر روز دو عد چهل قهوهای میخورم یه دونه صبح یه دونه شب خوابیدنی ولی میخوام ترک کنم نمیتونم چیکار کنم!لطفا کمکم کنین بیست و پنج سالمه
فقط خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
من 6سال قرص ترمادول استفاده کردم سالهای اول فقط قرص 100میل وخیلی کم استفاده کردم ولی بعدا رسید به روزانه 18تا20 قرص در روزانه که اخرین روز تشنج گرفتم مدتی تریاک وشیره هم استفاده کردم..
بعدش بدون رفتن به کمپ و دکتر خودم با تحمل خماری 15روز تحمل کردم واز اعتیاد راحت شدم
فقط اراده فقط اراده
ناشناس
|
Australia
|
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
سلام
من کسی بودم که جز درس خوندن وتلاش برای رتبه خوب دانشگاه هدف دیگه ی نداشتم،وقتی بهش رسیدم انگارهدف زندگیم تموم شد وتودانشگاه جز عشق و حال واینکه امشب برنامه مون چی باشه که بهمون خوش بگذره نداشتم،تااینکه وسط این دورهم بودنابا قلیون وبعدش سیگار اشناشدم
ناشناس
|
Australia
|
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
من کسی بودم که جز درس خوندن وتلاش برای رتبه خوب دانشگاه هدف دیگه ی نداشتم
دکتر پ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
بعد مطالعه این نوشته ها میتونم بگم که هیچ چیز تویه این دنیا مطلقا خوب یا بد نیست.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
یه نفرمیگفت باقرص اکس ترکش دادن
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
یه نفرمیگفت باقرص اکس ترکش دادن.
احسان
|
United States
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
سلام :
من 1سال پیش تصمیم گرفتم مصرف روزانه 2 گرم تریاک رو با متادون ترک کنم (اینم بگم 14 ساله مواد مصرف میکنم تو این مدت همجور ترکی داشتم از یابوی گرفته تا کپسول گیاهی )تو این 1 سال ماهیانه 510 سی سی متدادن از کلنیک مگرفتم و روزانه 17 سی سی مصرف میکردم ام به مرور زمان اثار تخریب روی دستگاه گوارش شروع شد مخصوصا معده و کبد تا 10 روز پیش که تصمیم گرفتم مصرفشو ترک کنم ام از زور خماری شدید که داشتم دوباره رو اوردم به تریاک اما باور کنین الان روزی 6 گرم تریاک که مصرف میکنم بازم خماری متادون رو کم و بیش دارم !! حالا 1 سال متادون مصرف کردم اسیب به معده و کبد و سیستم عصبیم وارد شده(میدونید که متادون لعشه میاره) دوباره برگشتم رو مواد اولم منتها با مصرف 3 برابر !! تازه شانس اوردم 2 عمله نشدم!! منم یه موقعی مثل بعضیا (البته بجز افرادی که واسه اهدافشون میگن متادون خوبه) با متادون موافق بودم !! ولی الان مخالف 100 % هستم و به نظرم بهترین ترک ترک یابویی یه البته نه تو مراکزی مثل کمپ و خونه بهبودی چون اکثر مریضیا از همین مراکز میاد!! همتون سلامت باشید >> یا حق
احسان
|
United States
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
من 1سال پیش تصمیم گرفتم مصرف روزانه 2 گرم تریاک رو با متادون ترک کنم (اینم بگم 14 ساله مواد مصرف میکنم تو این مدت همجور ترکی داشتم از یابوی گرفته تا کپسول گیاهی )تو این 1 سال ماهیانه 510 سی سی متدادن از کلنیک مگرفتم و روزانه 17 سی سی مصرف میکردم ام به مرور زمان اثار تخریب روی دستگاه گوارش شروع شد مخصوصا معده و کبد تا 10 روز پیش که تصمیم گرفتم مصرفشو ترک کنم ام از زور خماری شدید که داشتم دوباره رو اوردم به تریاک اما باور کنین الان روزی 6 گرم تریاک که مصرف میکنم بازم خماری متادون رو کم و بیش دارم !!
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
دوستان همدرد ماهروقت دربرابرموادمخدرتسلیم بشیم
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۳
سلام بچه ها من همه ی نظراتتون رو خوندم من نه پزشکم نه یه معتاد
گمنام پاک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۷
آقایان پزشک روانپزشک صاحب کمپ یاهرچی لطفا بازارکسب وکاروپول درآوردن راجمع کنیدمن 7سال تریاک کشیدم
اتقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
باسلام وادب خدمت همه و همه تاحالااین همه کامنت را به این دقتی نخوانده بودم ولی با این وحود اونایی که اطلاعات کافی دارند یه نظرقطعی بکنند مفیده یانه منظورم مبارک متادونه؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
به نا م خدا سلام بر دوستان معتاد خودم البته متادن هم ماده مخدر میباشد که مسبت نیست ولی رهایی ازان بسیاربدترازموادمخدراست ولی برای رهایی از مصرف مواد مخدرباید خودشخص بخواهدوبخدا توکل کند همه مصرف کنندگان خودبهترمیدانندکه جگونه قطع مصرف کنند ولی برای زندگی بهتر وحفظ پاکی باید پیروی از انهایی بکنند که در این راه موفق بودند یعنی جلسه ان ای
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
به نا م خدا سلام بر دوستان معتاد خودم البته متادن هم ماده مخدر میباشد که مسبت نیست ولی رهایی ازان بسیاربدترازموادمخدراست
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
به نا م خدا سلام بر دوستان معتاد خودم البته متادن هم ماده مخدر میباشد که مسبت نیست ولی رهایی ازان بسیاربدترازموادمخدراست
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
سلام دوستان....اقا من سواد ندارم کتابي بنويسم ....ببخشيد ...من بيچاره چي
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
نویسنده این مقاله کیست؟
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۹
خدا خسته ام چه کار کنم دیگه بریدم
آه آه آه
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
موافقم
هامون
|
United States
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
سلام به هموطنهاى گلم ،،،من ٦٣ سال دارم ، و حدود چهل سال با بهترين امكانات ترياك كشيدم ، حدود دو سال است كه از مواد مخدر نفرت پيدا كردم ، و دوستان پا منقلى هر كار كردن كه دوباره شروع كنم ، ميل ورقبت پيدا نكردم ، و اما جوان كه بودم تا سن ٥٥ سالگى هروقت اراده ميكردم با چند تا دونه استامينوفن ترك ميكردم
داوودام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۳
من نظرم اینکه هرکسی به هرحال به هرطریقی اگه بخوادمیتونه دیریازودخودشونجات بده.دولت مابایداین این مشکل بزرگه تاجای ممکن حل بکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
خیلی سختهلی میشه
ناني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
سلام
كيان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
سلام جان مادرتون اشخاصي كه معتاد نيستن نظر ندن حتي دكتراي ترك اعتياد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۴
چه یرصی اثر متادون را از بین میبرد میشه زود راهنمایی کنید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
چقد همه معتادن :((((((((((((((((
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
عزیزان اراده کنید و یک بار برای همیشه بذارید کنار بدون هیچ دارویی
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
یعنی با متادون نميشه ترک کرد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
یکی از راه های ترک با قرص متادون اینکه طبق یک جدول ساعتی باید مصرف کنیم یعنی اگه در روز یادداشت کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
آیا این قرصها تا کی مغزو پر میکنند آخه میکن بعد مصرف کنی مرگ میارند
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
داش مهندس خيلي اقايي راست ميگي بخدا فدات
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
اگر خواستید متادون را ترک کنید با من تماس بگیرید
رضا
|
United States
|
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
متادون =هروئن و کراک !
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
بخدا ترک خود متادون ا تمام مواد مخدر سخت تره سی روزه ترکش ردم هنوز درد دارم و نمیخوابم بابا اون یکی ها فوقش یک هفته بود
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
راه خیلی آسون بدو درد هستش
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
راه خیلی آسون بدو درد هستش
محمدرسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
این کسی که این مطالب ونوشته نه ادم باوژدانیه نه ادم باسوادی
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۸
سلام.باید متادون رو به ده میلی گرم یا دو سی سی برسونید و بعد تشریف ببرید عطاری و مرمکی بخرید.صمغ درخته عجیبیه.در اینترنت هم سرچ کنید ترک متادون یا بوپرنورفین با مر.غقط عطاری های بازار دارند.من متادون ده رو با مر پرونده اش رو بستم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
لطفا مدت انقضای شربت متادون چقدر است از دوستان اگر کسی دقیق می داند لطفا راهنمایی کند . بیسار ممنون خواهیم شد .
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۲
متادون مخرب ترین مواد موجود در دنیا است. کسی که تا به حال تو موقعیت ترک متادون قرار نگرفته نمیتونه نظر بده. خماری4 سال تریاک کشیدن برابر است با خماری 1 ماه مصرف متادون
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|