tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
97215بازدید
زنگ خطر یک مخدر قانونی؛
گویا عادت کرده‌ایم به «هلوی در گلو»؛ یا به دنبال کاشت درخت پول، سر از «نت ورک مارکتینگ» درمی‌آوریم و یا برای دردی که دچارش شده‌ایم و چه بسا تنها خودمان مقصر آن بوده‌ایم، دهان گشوده‌ایم تا نوشدارو در حلقمان بریزند! اصلا هم حواسمان نیست که برخی به بهانه درمان بیماری، زهر هلاهل را در بسته بندی عسل به خورد جامعه می‌دهند.
کد خبر: ۲۰۷۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۳ 02 December 2011
امتیاز خبر: 98 از 100 تعداد رای دهندگان 97214
سرویس اجتماعی ـ آمار اعتیاد در کشور رو به افزایش است، به‌ ویژه جوانان که قشر هدف به شمار می‌آیند. پخش مواد مخدر صنعتی در میان این قشر، رشدی فزاینده پیدا کرده و کارگاه‌ها و لابراتوارهای زیرزمینی تهیه و توزیع مخدرهای جدید، قارچ گونه می‌رویند و تکثیر می‌شوند. جامعه به شدت نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون است تا ضربات مهلک و تباه کننده این افراد سودجو را خنثی کند.

اکنون بپندارید که در این برهه حساس، تصمیم و سیاستگذاری اشتباهی صورت بگیرد؛ دیگر نه تنها عرصه را به سوداگران مواد تنگ نکرده‌ایم، بلکه موقعیت مناسبی نیز در اختیارشان گذاشته‌ایم؛ اسیر حاشیه خواهیم شد و اصل بر جا خواهد ماند.

به گزارش «تابناک»، شاید اندکی دقت به بیماران معتاد جامعه کافی باشد تا تغییرات محسوس و کاملا حساب شده‌ای را ببینیم که نشان از یک برنامه‌ریزی دقیق و مافیایی می‌دهد؛ برنامه‌ای که تباه کردن جوانان، شاید تنها هدف کوتاه مدتش باشد.

امروزه مواد مخدری شایع شده که با مخدرهای قدیمی تفاوت‌های بسیار دارد؛ با بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه، می‌توان راحت دریافت که مخدرهای امروزی، بسیار آسان به دست مصرف کننده می‌رسد و برای مصرف آن، تدارک و زمینه چینی، به شکلی که برای مصرف مخدرهای قدیمی لازم بود، نیاز نیست، به گونه‌ای‌ که می‌توان بسیار آسان، با وسایل ساده و در همه مکان‌ها، آن‌ها را به کار برد؛ نه دود و بوی زیادی دارند و نه نیاز است که برای رسیدن به نشئگی، مقدار بسیاری از آن مصرف کرد؛ افزون بر آن حجم کمی هم دارند و به راحتی می‌توان آن را پنهان کرد‍!

تغییرات حاصل شده تنها این نیست، چرا که سن مصرف نیز پایین آمده و با کاهش میانگین سنی در آمار افراد مصرف کنندگان مواد مخدر نیز روبه ‌رو هستیم و شاید از همه مهمتر اینکه، اثرات سوء مواد مخدر جدید، بیشتر بر سیستم اعصاب و روان افراد است تا بر جسمشان.

به عبارتی، بازار سیاه مصرف مواد مخدر تغییر اساسی کرده است و هم‌اکنون با محصولاتی روبه‌رو هستیم که در گذر زمان تغییر می‌کنند و جایشان را به محصول خانمان‌برانداز دیگری می‌دهند. متغیر‌ها هم زیاد‌تر شده‌اند و به تناسب طریقه مصرف، سن، جنسیت، شرایط مالی و فرهنگی و حتی اقلیمی، بازار تولید و پخش گسترده‌تر شده و اصلا سیاستگذاری صاحبان این تجارت سیاه همین بوده است.

کاهش آسیب یا قطع آسیب؟
برای مقابله و یا درمان افراد تحت سیطره چنین مافیای قوی و هوشمندی، باید بسیار محتاط و حساب شده کار کنیم؛ به عبارتی، در مقوله‌های پیشگیری و درمان اعتیاد‌ ـ که دو بحث متفاوت و در عین حال مرتبط هستند ـ باید دوراندیشی فراوانی کنیم و نباید با اندک نتایج مثبت مقطعی و کوتاه مدت، این نتایج را به عنوان قانونی جامع به کار بگیریم.

در بحث اعتیاد، همیشه دو هدف کاهش آسیب و قطع آسیب در نظر گرفته می‌شود؛ قطع آسیب که‌‌ همان درمان قطعی است، اما کاهش آسیب یعنی درمان موقتی که تنها می‌تواند جلوی برخی ضرر‌ها را بگیرد و شبیه مسکن درد عمل می‌کند.

در بسیاری از موارد که قطع آسیب بسیار سخت می‌شود، هدف از درمان اعتیاد باید محدود به کاهش آسیب شود؛ اما این نگرش نباید آنقدر راحت باشد که در مواردی که می‌توان با تلاش بیشتر و یک سیاست‌گذاری دقیق به قطع آسیب رسید، تنها به کاهش آسیب بسنده کرده و هیچ تلاشی برای درمان نهایی بیمار انجام ندهیم.

امروزه بحث درمان اعتیاد با داروی «متادون»، از جمله مواردی است که باعث دوگانگی و شک و تردیدهای فراوانی در امر درمان اعتیاد بین درمانگران و حتی بیماران شده است؛ دارویی که تنها توانایی کاهش آسیب را دارد و قادر به درمان بیماری نیست. زنگ خطری جدید به صدا درآمده است. پخش فراوان و بی‌حساب «متادون»، تبلیغات فراوان برای درمان اعتیاد با این دارو و فراوانی مراکز متادون درمانی در شهر‌های گوناگون، موجب شده که خود این دارو، در طول زمان به یک ماده مخدر جدید و قانونی تبدیل شود!

البته این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد؛ اگر کمی به گذشته برگردیم و به جامعه اروپا دقت کنیم، خواهیم دید که تبلیغات فراوان و گوشخراش کشف یک داروی جدید درمان قطعی و آسان اعتیاد و همچنین بیماری‌های اعصاب و روان، همه اروپا و سپس دنیا را در بر گرفته بود، در حالی که آن داروی جادویی چیزی نبود جز «هروئین».

توزیع بی‌رویه این دارو (البته دیگر دارو نام مناسبی برایش نیست!) در میان بیماران، تبلیغات فراوان جهت مصرف آن و یادآوری این نکته که تنها راهکار قطعی درمان اعتیاد است، موجب رواج یکی از کشنده‌ترین مخدرهای دنیا شد که همه جوره (خوراکی، تدخینی، مشامی و تزریقی) قابل مصرف است؛ اشتباهی که بعد‌ها خود محققین به آن اعتراف کردند.

شاید آن‌ها نیز مانند برخی کلینیک‌های ترک اعتیاد کشور ما، تنها به فکر درمان بدون سختی کشیدن بیماران خود بودند و یا شاید تحت تأثیر شدید تفکرات معتادگونه بیمارانی قرار گرفته بودند که به دنبال ترک راحت می‌گشتند؛ غافل از اینکه این بیماری مشابه بیماری‌های جسمی نیست و بعد روانی آنچه بسا مهمتر و قوی‌تر از بعد جسمانی‌اش باشد.

تکرار تجربه تلخ اروپاییان

متادون در ۱۹۳۷ در آلمان ساخته شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت و از ۱۹۶۰ در کنترل اعتیاد به کار گرفته شد. بنا به یک افسانه مشهور «دولوفین» (Dolophine) نام تجاری دارو از نام آدولف هیتلر گرفته شده، اما در واقع این نام از واژه لاتین (dolor) به معنای درد و فین به معنای پایان می‌آید.
درمان راحت و بی‌دردسر که از توجه زیاد به ابعاد جسمانی بیمار و بی‌توجهی به بعد روانی بیماری اعتیاد نشات می‌گیرد، می‌تواند عاملی باشد برای مصرف و بازگشت‌های پی در پی بیماری. در مورد داروی متادون نیز متاسفانه تاریخ در حال تکرار است. دارویی که به عنوان مسکن، برای بیمارانی ساخته شده است که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند و به کمک آن می‌توانند بر دردهای فراوان ناشی از شیمی درمانی فائق آیند. یا آن دسته از بیمارانی که به دلیل دردهای جسمانی فراوان، به مسکن نیاز دارند، شاید هم برای بیماران تزریقی که ممکن است با تزریق ماده مخدر، برای خودشان و محیط اطرافشان، شیوع بیماریهای عفونی نظیر ایدز را موجب شوند و یا حتی برای مکانهای نظارتی مثل زندان‌ها که با اعمال قانون قوی قابل کنترل می‌باشند... یعنی در مواردی که هدف، کاهش آسیب بوده است نه درمان!

این در حالی است که بر پایه آمار، نتایج استفاده از این دارو برای درمان بسیار نا‌مطلوب است. به  گونه‌ای که در بسیاری از موارد که می‌شده بیمار را با چند روز کنترل و نگهداری تحت درمان قرار داد، با تجویز این دارو، نه تنها درمان رخ نداده، بلکه بیمار وارد جریان تازه‌ای از مصرف مواد مخدر شده تا جایی که بسیاری از این دست بیماران، اذعان دارند که نشانه‌های قطع مصرف متادون (به اصطلاح عامیانه: خماری) در مواردی بسیار شدید‌تر از ماده مخدری است که مصرف می‌کرده‌اند و اثرات وابستگی روانی این دارو نیز گا‌ه شدید‌تر از مواد مخدر گزارش شده است.

در یک تحقیق ساده در بین ۶۲ بیمار که با قرص و یا شربت‌های متادن در حال درمان بودند، پس از دو ماه، ۴۵ نفر از آن‌ها به ادامه درمان و افزایش دوز متادن اصرار داشتند و با کم کردن داروی متادن خود مخالف کردند، در این افراد نشانه‌های وابستگی به این دارو به وفور دیده می‌شد. پس از گذشت شش ماه، ۲۳ نفر از این بیماران که پرسشنامه‌هایی را پر کرده بودند، اعتراف به خستگی و نارضایتی و همچنین وابستگی جسمانی و روانی شدیدی به داروی متادون کرده و خواستار راهکاریی برای قطع یکباره این دارو بودند.

البته باید اذعان داشت که داروی متادون در برخی موارد، نتایج خوبی به همراه داشته و می‌توان از آن به عنوان داروی مفید برای کمک به درمان اعتیاد نام برد، ولی نمی‌توان آنرا را تنها راهکار درمان اعتیاد دانست. اما زنگ خطر هنگامی به صدا درمی‌آید که این دارو در معرض عموم جامعه قرار بگیرد و بی‌حساب و کتاب و کنترل نشده توزیع شود؛ جایی که متوجه شویم خرید و فروش این داروی مخدر، در بین جوانان رایج شده و به راه‌های خوراکی و حتی تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مؤثرترین راه درمان اعتیاد

برخی برای درمان اعتیاد، به روش‌هایی مانند متادون درمانی و غیره روی می‌آورند، در حالی که راه‌های بسیار موثری هست که به قول معروف «امتحان پس داده‌‌اند» و به میزان بالایی موقیت در پی خواهند داشت. یکی از این راه‌ها که موفقیت زیادی هم در امر درمان اعتیاد داشته، بستری و کنترل نشانه‌های بیمار برای چند روز و سپس انتقال سریع بیمار به جلسات گروه درمانی است. اگر بیماران معتاد را در محیطی مناسب و تجهیز شده مطابق استانداردهای درمان اعتیاد، چند روز نگهداری کرده و علایم جسمانی ناشی از قطع مصرف مواد مخدر را با داروهای رایج و ساده کنترل کنیم و پس از بهبودی علایم وابستگی جسمانی، آن‌ها را وارد گروه‌های درمانی و کلاس‌های روان‌شناسی و مددکاری نماییم، نتیجه بسیار موفقیت آمیزی را شاهد خواهیم بود. اگر این کار را برای آن دسته از بیمارانی که زمان بسیاری از شروع مصرف مواد مخدر آن‌ها نمی‌گذرد، در منزل انجام دهیم، نتیجه بسیار موثر‌تر خواهد بود.درمان این بیماری با داروهایی چون متادون یا ترامادول، برای بیمار بسیار لذت بخش و آسان‌تر است، در حالی که باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که توجه صرف به راحتی و لذت بخش بودن درمان در این نوع از بیماران، بیشتر نتیجه عکس داده است. این‌‌‌ همان حلقه گمشده درمان بیماران معتاد است.

البته می‌توان از درآمیختن چند روش هم برای درمان این بیماری بهره جست؛ کارسازترین رویکردی که در جهان برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار رفته، روش درمان بستری است که در کمپ صورت گرفته و همراه با گروه درمانی و تزریق افکار و اخلاقیات درست به روان بیماران، به خوبی پاسخ داده است.

تجربیات نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد، روش‌های سنتی و قدیمی درمان اعتیاد نتایج خوبی داشته و بیمار ارزش سختی و رنجی را که در مبارزه با وسوسه‌های این بیماری داشته و همفکری و همکاری مستمر با همدردانی نظیر خود را می‌داند و با مرور این عجز و سختی‌ها بهتر می‌تواند درمان را بپذیرد و مدت زمان زیادتری را به دور از مواد زندگی کند.

جایی که پزشک و بیمار هر دو یک درد را تجربه کرده‌اند و می‌توانند پس از «تولد دوباره» نیز به یکدیگر کمک کرده و مراقبان خوبی برای هم باشند؛ کسانی که از سقوط نجات یافته‌اند و اکنون قدرت دستگیری و هدایت این نوع بیماران را هم به دست آورده‌اند.
tabnak-adv
tabnak-adv
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۳۷۴
انتشار یافته: ۱۳۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
این عکس رو تار کنید آبرو طرف مهمه
حالا چون معتاده دیگه.....
پاسخ ها
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
همين نكته سنجيت منو كشته!!
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام من و برادر دوقلوم با هم مصرف میکردیم حدود 4سال تریاک و3 سال کراک که با متادون ترک کردیم الان 30 ماه هم پاکی داریم.دوستانمون که به کمپ و بستری در بیمارستان رفته بودن هنوز اعتیاد دارن
پاسخ ها
هاشم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
این ناشی از اراده خوب شماست
روش درمان شاید درشت نبوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
یک سوال میگن کراک که نمیشه ترک کرد در واقع ترکش برابر است با مرگ پس چطور شما ترک کردید؟
...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
سلام
کراک یا هر چیز دیگه ای را هم میشه ترک کرد . مهم اینه که طرف خودش بخواد اونم نه هر خواستنی . خیلی ها با تمام وجود میخوان ترک کنند اما نمیتونند . واقعا سخته . اعتیاد یه بیماری بسیار خطرناکیه 3 بعد داره اول درگیری جسمی و اجبار به مصرفه 2- بیماری روانی خاصی هست که با مصرف مداوم در شخص به وجود میاد که مال هر کسی یه جوریه - و قسمت سوم که در مان هم هم از این جا شروع میشه احساس تنهایی و بیخدایی . که شخص از لحاظ روحانی به پایین ترین سطح خودش میرسه .
کسانی که درگیر این مساله هستند بدانند من مدت 20 سال مصرف می کردم 5 سال آخر 5 نوع ماده مخدر را با انواع قرص با هم مصرف کردم . و روزگاری بود که فقط به حال خودم قصه میخوردم و مدام خودم را با دیگران مقایسه میکردم و فکر میکردم دنیا به من ظلم کرده .و....
اما امروز حدودا 7 ساله یه قرص هم نخوردم
نمیگم چه کار کنید من به جلسات ان ای رفتم .
لطفا کسانی که درباره اعتیاد چیزی نمیدونند تو این صفحه جیزی ننویسند .
اینم بدونید با غیرت تر از معتاد و با معرفت تر از معتادا هیچ کسی نیست .
خدا حافظتون باشه
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
ببین میتونی یه کاری کنی توزیع متادون که کلی انسان رو نجات داده رو قطع کنی..
آخه این روشی که شما پیشنهاد میکنی بدون دارو ، بدون جایگزین نمی تونه حتی 5 درصد موفقیت متادون رو داشته باشه. متادون تو همه ی دنیا جوابشو پس داده حتی اگر به قول شما مخدر باشه، عوارضش خیلی خیلی خیلی کمتر از موادی که الان گریبان گیر جامعه مون شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
موافقم ...... آلان یکی و شاید بهترین راه درمانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
در اکثر قریب به اتفاق کسانی که به متادون درمانی روی آوردند درمان کامل انجام نشده و فقط متادون جایگزین موادمصرفی آنها شده! هرچند درمانگران ادعا می کنند مصرف طولانی مدت متادون هیچ ضرری نداشته و حداقل بسیار بهتر از مواد مخدری مانند تریاک می باشد لذا بیمارانی وجود دارند که به دلیل عدم امکان ترک کامل و مزایای مصرف متادون نسبت به مواد مخدر سالهاست آنرا مصرف میکنند و تصور میکنند دیگر معتاد نیستند! حالا این سوال به وجود می آید که اگه قرار به مصرف طولانی مدت متادون برای بیمارانی که در سن بالا قرار دارند می باشد چرا دولت ترتیبی اتخاذ نمی کند تا شربت تریاک در اختیار بیمارانی که امکان ترک برای انها به دلایلی از قبیل سن بالا وجود ندارد قرار بگیرد چون من فکر میکنم درصورت مصرف مداوم باز هم مصرف شربت تریاک که طبیعی است بهتر از متادون که شیمیایی است باشد چون بنظر می رسد مصرف طولانی مدت متادون اثرات تخریبی بیشتری نسبت به تریاک داشته باشد.
پاسخ ها
ن.ا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
درتائیدفرمایشات این عزیزناشناس بایدعرض کنم من الان 32 ماهه تریاک و ترک کردم و قرص متادون میخورم متاسفانه طوریه که کمی ازساعتی که بایدبخورم میگذره علائم خماری که اون قدیما داشتم الان هم بهم دست میده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
برو بابا من خودم ترياك را ترك كردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
چند دفعه؟
داريوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
تا كسي كفش كسيو نپوشه نميتونه در مورد راه رفتن اون فرد نظر بده
متاسفانه در دام اعتياد افتاديم ولي همت كنيد كمش كنيم بعد كم كم بزاريمش كنار
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
اگر يك جو غيرت باشه براي ترك اعتياد نياز به هيچكدام از اين دارو ! ها نيست ، ولي افسوس كه معتاد غيرت ندارد
پاسخ ها
تفکری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
معتاد نبودی دیگه!!!!
مصطف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
یه جو که هیچی یه کوه غیرت هم کمه شماهم تا تجربه اعتیاد رو نداشته باشی نمیطونی اظهارنظر کنی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خوب
پاسخ ها
کیا بهرامی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دکتر محمدرضا جمالی در کاشان یکی از افرادی است که در ایران با این شیوه درمان اعتیاد با متادن مخالف است. من خودم الان یک سال است متادون را زیر نظر ایشان و در مرکز اقامتی ترک کرده ام. خواهش میکنم از نظرا ایشان نیز استفاده کنید.من الان افتخار می کنم که یک سال است متادون را ترک کردم و باید بگویم ترک متادون سخت تر از کراک بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
من سالها معتاد بودم با ده تا متادون5 ترک کردم بدون درد و ناراحتی .الان هم پاکم . جهت اطلاع شما عرض کردم بیخودی امار و نظریه ندین.. خدا پدر سازنده این قرص را بیامرزد.
حشمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
به نظر من تا به امروز بهتر از متادون جایگزین بهتری نیامده و نویسنده هم اطلاعات زیادی در مورد اعتیاد ندارد.
شاید منافع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
چرا در مورد مساله ای که تخصصشو ندارید اظهار نظر می کنین؟ واقعا تعجب می کنم... ببین عزیزم کسی تا حالا نگفته که متادون اعتیاد آور نیست و درمان قطعیه بلکه استفاده از متادون یک مرحله گذاره و حتی اگه کسی نتونه اط این مرحله عبور کنه ولی از اعتیاد استنشاقی یا تزریقی اعتیادش به متادون که خوراکیه و طولانی اثر تغییر پیدا کنه خودش یه موفقیته. چی میشه و دهها نکته دیگه هست که مجالش نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
کی گفته متادون خوراکیه؟ آمپولش هم هست. تازه کی میگه که معتاد یعنی کسی که تو دماغی میزنه؟ تریاکی رو هم با متادون درمان می کنن و بجای درست کردن ابرو، چشمش رو در میارن!!!!
unknown
|
Netherlands
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خواهشا از افراد متخصص جهت درج یک مطلب کاملا علمی و پیچیده در سایت پر بازدید خود استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام کنگره 60یکی از مفیدترین روش های گروه درمانی که درچندین شهر هم دفتر دارد
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
بیش از 400 هزار نفر معتاد پاک شده در کشور حضور دارن که در جلسات گروهی پاک شده اند . در پنج تیر ماه امسال 20 هزار نفر از آنها در استادیو آزادی با حضور رئیس جمهورر دور هم جمع شدند تا نشان دهند اعتیاد قابل علاج است.اما متادون طی 5 سال گذشته با معتادان ما چه کرد؟ هیچ؟ تنها پزشکان ما را بجای درماگر تبدیل به متادون فروشان کرد
پیمان پاکزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متأسفانه آنچه که درج نموده اید غیر علمی و احساسی است. من بعنوان کسی که در زمینه برنامه ریزی و عملیات درمان اعتیاد فعالیت دارم و با ریز قضیه از نظر علمی و عملی درگیر هستم. استدعا میکنم از پخش نظرات غیر کارشناسی و صرفاً ژورنالیستی اجتناب کنید. آمار همین الآن حاکی از کاهش شدید فروش سرنگ در داروخانه های ماست و این مساویست با اینکه سیستم کاهش آسیب ما در زیمنه درمان با متادون جواب خودش را داده است. ما در حال حاضر حدود دویست هزار نفر را تحت پوشش این درمان داریم. متادون از دهه 60 میلادی در زمینه درمان نگهدارنده بکار برده شده و نتایج علمی بسیاری در دست است. کار آزمایی های زیادی صورت گرفته که مجال بحثش نیست. من جوانان زیادی را دیده ام و میبینم که باید الان در گورستان بودند اما دارند زندگی میکنند. از بسیاری کشورها میایند و از ما الگو برداری میکنند. اگر واقعا میخواهید گزارش تهیه کنید من حاضرم کمک کنم و صاحب نامان و سیاستگذاران این داستان را معرفی کنم.
ارادتمند
دکتر پیمان پاکزاد
کرمانشاه
پاسخ ها
سید محمود خرمی
| Switzerland |
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
جناب دکتر لطف کنید به سئولات زیردهید:
1- آیا متادون جزءآلکالوئید های موجود در تریاک میباشد؟
2-آیا متادون خاصیت تخدیری دارد؟
3-بیماری اعتیاد مثل بیماری صرع نگهدارنگیش در آخرین وضعیت برای جامعه راضی کننده است؟
4- استفاده از متادون یک روش درمانی است یا روش جایگزینی؟
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
رحمت به شیر پاکی که خوردی دکتر
نیک آیین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۸
سلام
به نظر شما کاهش شدید فروش سرنگ در داروخانه نمی تواند ثمره توزیع رایگان و روزمره آن در بین معتادان تزریقی در مراکز dic باشد.
bbbn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
با سلام متادون داروی بسیار خوب و مفیدی در درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر می باشد به شرط اینکه فقط به صورت شربت توزیع و در اختیار بیماران قرار گیرد چون قرص های متادون به صورت رسمی و غیر رسمی و حتی توسط شرکتهای دارویی
amir nasser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
به جای قطع رابطه با اینو اون ای کاش به فکر قطع این مواد افیونی از کشورمون میکردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خودمتادون وترامادول وابستگی شدیدی دارد
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
تنها روشی که کاملا فیزیولوژی بدن و روان را درمان می کند شربت تریاک بروش dst است که الان کنگره 60 ارائه می دهد. والسلام.
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
خوب بود
دکتر آژنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متادون داروی بسیار خوب و مفیدی جهت کنترل و درمان اعتیاد می باشد به شرط آنکه فقط به صورت شربت توزیع شود چون که در حال حاضر قرصهای متادون به وفور از مجاری رسمی و غیر رسمی و حتی توسط شرکتهای دارویی!!!!!!!!!با بیش از 100 برابر قیمت وارد بازار آزاد می شود و باعث شده عدهای به ثروت های افسانه ای برسند و حتی نماینده مجلس شوند!!!!!!!!!!!و بهترین راه حل این است که قرص متادون تولید نشود و فقط شربت متادون تولید و در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد و سازمان محترم بازرسی ذر زمینه توزیع غیر قانونی قرصهای متادون توسط شرکتهای دارویی تحقیق وتفحص کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
سلام و عرض ادب
من متاسف ام برای سایتی که گزارشی در آن درج می شود که به صورت خیلی عامیانه و غیر علمی یک رویکرد درمانی را زیر سوال می برد. هرچند متادون درمانی نواقصی دارد ولی تحقیقات علمی داخلی و خارجی ثابت کرده اند که این دارو با تغییرات نورترانسمیتری که در سیستم اعصاب مرکزی ایجاد می کنند می توانند یکی از مفید ترین درمان ها باشد. در این درمان با کنترل وسوسه بیمار با دارو و درمان اختلالات روانی پس از اعتیاد درمانگران به راحتی میتوانند بر ایجاد رفتار های سالم و بالابردن فانکشن های خانوادگی، شغلی،اجتماعی و.... بیمار کار کنند و مهارت آموزی در بیماران ایجاد کنند
قاسمی. اصفهان
پاسخ ها
محزون
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما یک سری به مراکز اقامتی بزنید و مشاهده کنید که چه تعداد از جوانان ما برای ترک متادون به مراکز اقامتی مراجع کرده اند.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
نگاه کن حجم مخالفین رو .... خوب یه حرفی زدن که به نظر درسته، مخدر رو با مخدر درمون کردن ممکن نیست. این مسکنه نه علاج
شمایی که میگین علاجه لطفا بگین چجوری میشه؟ مگه ممکنه آتیش رو با آب خاموش کرد؟ هر کی میخواد خماری از تنش بره بیرون باید درد بکشه. سلامتی که ارزون بدست بیاد ارزون فروخته میشه
بد میگم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بله! بد میگی.
خماری=وسوسه شدن!! بابا جون ما خودمون چند ساله اینکاره ایم! بی خود شعار نده برادر من!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
اگه آتیش با آب خاموش نمیشه پس با نفت خاموش میشه ؟ مثالات کشته منو
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
آره ممکنه! من همین دیروز آتیشو با آب خاموش کردم!!!!!!!!!
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۱
متادون زندگی برخی از مصرف کنندگان مواد رو نجات داده و مانع گسترش اچ آوی وی در مصرف کنندگان تزریقی مواد در کشور شده است. قرار دادن رویکردهای مختلف درمانی در برابر هم و زیر سؤال بردن غیرعلمی یکی برای دفاع از دیگری بسیار غیرسازنده است و اثر منفی بر روی بیمارانی خواهد گذاشت که در حال حاضر روی درمان با متادون هستند. اعتیاد یک بیماری دشوار و پیچیده است که شدت و عوارض آن در افراد مختلف بسیار متفاوت است. این موضوع را باید در درمان اعتیاد به خاطر بسپاریم: «در درمان اعتیاد هیچ درمانی کامل نیست»
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
متادون قرصی است کا حاوی مرفین می باشد و قرص های آن در ایران از 5 میلی گرم تا 40 میلی گرم می باشد و برای درمان اعتیاد به مخدر شیمیایی کراک می باشد و نه شیشه چون شیشه ماده محرک است و نه مخدر و ترک آن درد فیزیکی ندارد و حکایتی بس عجیب تر دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنده تا 5سال پیش حدود 8سال معتاد به تریاک و حشیش و 5سال معتاد کارتن خواب تزریقی هروئینی و 5/3 سال هم کراک تزریق می کردم.3بار متادون درمانی 1ماهه و 1بار هم متادون درمانی 6ماهه به روشMMT انجام دادم.(البته به غیر از انواع و اقسام ترک.)اما از زمانی که با انجمن معتادان گمنام آشنا شدم تغییرات بسیار بزرگی در زندگی ام اتفاق افتاد.اولیش این بود که قطع مصرف کردم و راه ماندن در این حالت را یاد گرفتم و به بیماری جسمی، روانی، روحانی و احساسی خود پی بردم و الان یکی از اعضای سازنده خانواده و جامعه می باشم ضمن اینکه به ادامه تحصیلات و فراگیری زبان انگلیسی و رایانه و اینترنت نیز پرداختم.
پاسخ ها
پرنیان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوست عزیز نوشته ای راه ماندن در این حالت یعنی قطع مصرف را یاد گرفتی لطفا دوباره کامنت بذار و آن راه را بنویس چون مدت و عمق اعتیاد شما نسبتا زیاد بوده و خدا را شکر موفق شده اید اگر با چند خط نمی توان آن راه را بگویید لااقل راهنمایی کنید از کجا آن را بیاموزیم زکات علم نشر آن است. خدا کند این کامنت را ببینی و جواب بدی زیر همین مطلب.
عطا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
agha moshkel bimariye etiyade na mavad va na hich darooye tarke etiyad.ma motada har chi dad bezanim fayede nadare.baz farda ye darooye jadid miyaran migan ba in tark konin.
نیک آیین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
سلام
خدمت نویسنده محترم

1- آیا میدانید اعتیاد چرا بد است ؟
2-پیشگیری نوع سوم را می دانی چیست ؟
3-در رابطه کاهش آسیب چه میدانی؟
4-اعتیاد بدتر است یا رفتار اعتیادی؟
5-معنی درمان در اعتیاد چیست؟
6- کدام یک از روشهای درمانی در اعتیاد بهتر است ؟

هرکس که کمترین اطلاعی از درمان اعتیاد دارد میداند که هیچ کدام از روشهای درمان بر دیگری برتری ندارد بلکه هر روش یا ترکیب چند روش برای هر فرد متفاوت است در نتیجه در صورت حذف یک روش (درمان نگهدارنده )ما یکی از ابزار درمان را از دست می دهیم ،استفاده از متادون در درمان برخی از افراد می تواند بسیار مناسب باشد به شرط اینکه زیرنظر پزشک استفاده شود همانطور که تیغ جراحی در دست پزشک جراح شفا می دهد و در دست یک جانی ،جان می ستاندو.......
پاسخ ها
بی نام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
در مقاله نگفته متادون بد است بلکه متادون را تنها درمان اعتیاد معرفی کردن اشتباه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما نشستید بالا فقط نظر می دهید نمی دانی معتاد زمان ترک چقدر سختی می کشد شما سرتان درد می کند قرص می خورید چطورمی شود اعتیاد بدون دارو ترک کرد فقط نظر می دهید
پاسخ ها
فریدون
| United Kingdom |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوست عزیز من پس از 23 سال مصرف تریاک و 18 ماه مصرف کراک ،در کنار همدردانم و با کمک آنها بدون مصرف حتی یکعدد قرص موفق به ترک مواد مخدر شده و هم اکنون نزدیک به 5 سال است که پاک زندگی میکنم. توجه بفرمائید که گفتم ترک مصرف مواد مخدر کرده ام و نگفتم که دیگر معتاد نیستم . بیماری اعتیاد یک بیماری روانی است که مثل سایر بیماریهای لاعلاج دیگر از قبیل دیابت درمان طعی نداشته و فقط میتوان از پیشرفت آن جلوگیری کرد. من در مسیر بهبودی هستم و تاآخر عمر نیز در این مسیر باقی مانده و زندگی زیبایی خواهم داشت. سری به انجمن معتادان گمنام بزنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فقط اراده مهمه .
روش ترك زياد مهم نيست
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دوستان مخالف به این نکته توجه داشته باشند که این جانب داری ها زمانی در مورد ماده هروئین هم انجام می شد و به شکست برخورد. یکی از تئوریسین های مخالف با درمان متادون به این روش موجود در دنیا پرفسور ویشمن می باشند.
با توجه به حجم بالای کشفیات مواد مخدر در ایران و انتقال آن به داروخانه های داروسازی باید تولید و توزیع متادون در کشور ارزان و راحت باشد و درنهایت مصرف آن در درمان بیماری اعتیاد بسیار توصیه شود. متادون داروئی است که ماده اولیه آن راحت و ارزان به دست تولید کننده می رسد و با هزینه به دسته مصرف کننده آن میرسد. پس چه درآمدی از این بالاتر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من هم همسرم رو با متدون ترک دادم،تریاک میکشید... اگه متادون نبود الان زندگی ما نابود شده بود!
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فقط با شركت در جلسات گروهي مي توان مدام پاك ماند. گمنام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنظر ميرسد شما از يک فرد بدون اطلاعات علمي و نا آشنا به آمار استفاده کرده ايد بنده بعنوان يک پزشک ترک اعتياد شاهد ترک بسيار زيادي از بيمارانم هستم که مدتهاست از ترک مواد با متادون بسر ميبرند
پاسخ ها
پژمان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
آقا جون اگر شما نگین که متادون خوبه کی بگه بده ماهیانه در کشور بیش از 5 ملیارد توان تو جیب دکترایی میره که پروندههای معتادارو بستن دارن آزاد تجارت میکنن میانگین روزی 200 هزار تومن داره واستون آقای ایکس
دکتر علی اکبر تقی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
با سلام.بنده به عنوان کسی که چند سال در درمان معتادان کار میکنم و پزشکئ مسول ایدز دانشگاه هستم تعجب میکنم این مطلب سخیف و بدون پشتوانه علمی در سایتتان گذاشته اید که بر خلاف سیاستهای درمانی نظام است.اعتیاد یک بیماری مولتی فاکتوریال است که درمان آن نیاز به همکاری خیلی ارگانها دارد.اصلانقش عمده متادون به عنوان کاهش آسیب و کاهش موارد ایدز ناشی از تزریق مواد مخدر میباشد که واقعا شاهکار کرده است.واقعا متاسفم که فکر میکنید اعتیاد با چند روز خوابیدن در کمپ و زیر نظر چند معتاد به قول خودشان پاک شده با حداقل سواد و یا بیسواد با قل و زنجیر و کتک بهتر از درمان زیر نظر پزشک میباشد.خواهشمندم هرمطلب غیر مستندرا داخل سایت وزینتان نگذارید.ممنون
پاسخ ها
عطاء
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
doki jan shoma ham ba in hame savadet azat khahesh mikonam fahat ye nafaro be man morefi kon ke toonesti yeksal pak negaresh dari.motmenam ke natoonesti.dus dashti tamas begir
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
دکتر جان از شما که مظهر علم هستید بعیده اینطوری نظر بدین قسمت اول صحبتتاتون خیلی خوبه چون فقط داره اطلاعات رو منتقل می کنه ولی قسمت دوم خالی از منطقه و تحقیقه کی گفته چند روز خوابیدن در کمپ زیر کتک و ... از زیر نظر دکتر بهتره ؟ ولی دکتر جون بزار من یه چیز بگم یه عمر زیر نظر یه معتاد پاک باشی بهتر از اینه که یه روز زیر نظر یه دکتر باشی که نه سواد یه کاری رو داره و نه شرافت و وجدان کاری!! اصلا بیا شما تضمین بده که کار درمان اعتیاد مخصوص پزشکاست و این بزرگواران ظرف چند سال این مساله رو حل می کنند من مطمئنم خودتون هم این حرفو باور نمی کنین ! این حرف مرغ پخته رو هم به خنده می اندازه ! ما باید یاد بگیریم به همدیگه احترام بذاریم و از نظرات همه افراد اهل فن کمک بگیریم تا یه جوری ان معضل مولتی فاکتوریال رو مهار کنیم . با لجن مال کردن و نقض دیگران کاری پیش نمی ره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
ترك مواد به هر روشي با متادون يا بدون متادون ممكن است. مهم در حال ترك ماندن است.
سید رامین رادفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بی زحمت تلفن بدهید تا بشود تلفنی صحبت کنیم. این که یک سایت خبری مطلبی علمی را با قاطعیت تمام منتشر کند نشان از چیزی ندارد جز غیر حرفه ای بودن و علمی نبودن دبیر خبر و سایت.
متادون از 1945-1950 تا کنون درمان اعتیاد را بر عهده داشته و ماندگاری تا 85 درصد از خصوصیات و مزایای غیر قابل انکار آن در مقایسه با دیگر روشهای درمانی می باشد.
کسی که دستی بر حیطه اعتیاد داشته باشد به خوبی می داند "تولد دوباره" که خیلی زحمت کشیده اید تا در متن خبر به عنوان تبلیغ منفی جای بیاندازید یکی از روشهای درمان و البته برای گروهی نیز مناسب بوده است. به نظر می رسد نویسنده و دست اندرکاران خبر خود یکی از عزیزان بهبود یافته تولد دوباره هستند و البته سنت های معتادین گمنام را نگذرانده اند واگرنه به خوبی می دانستند تاکید بر یک شیوه درمان بیشترین ضربه به معتادین و البته برای بهبودی خودشان نیز مضر می باشد.
یک معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من تعجب میکنند در مقاله حتی متادون را برای درمان بعضی بیماران مناسب دانسته چرا دوستان مخصوصا پزشکان درمانگر اینقدر جبهه گرفته اید. نکند بازار درمان متادون بازار خوبی است؟ من یک سال متادون میخوردم و ماهیانه هفتاد هزارتومان می پرداختم و حساب کردم که مرکز درمانی که من در جنوبی ترین نقطه تهران می روم در ماه پنجاه بیمار هم داشته باشد و هر بیمار ماهیانه هفتاد هز توممان بدهد مبلغی حدود سه میلیون پانصد هزارتومان می شود که پزشک من فقط توسط منشی خودش بدون هیچ معاینه ای قرص می داد و هزینه اش را می گرفت. من بعد از یک سال به مدت بیست روز در یک مرکز اقامتی بستری شدم و توانستم متادون را ترک کنم و الان یک سال است که پاکم. این آخری آنزیم های کبدی ام بالا رفته بود و کبدم داشت از کار می افتاد.
دوستان کمی منطقی تر فکر کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بنظرم حرف حساب را شما زديد .
حشمت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
عزیزم چه کسی گفته شما یک سال متادون مصرف کنی تا کبد شما از کار افتاده
متادون را اگر زیر نظر پزشک مصرف میکردی مثل من که با 50تا قرص ترک کردم .
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من خودم یکساله متادون میخورم ولی نمیتونم ترکش کنم
من فکر میکنم داروی بوپره نورفین بهتر از متادونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من در این خصوص تجربه ای دارم بارها تا مرزخطر رفته وبرگشته ام . ابدا روش ترک مهم نیست . فردای روزی که ترک کرده ای مهم است که چشمانت به چه جامعه ای باز می شود . ایا امید می بینی ، موفقیت را مشاهده می کنی ، فردائی روشن در انتظار شماست ، کار وفعالیت وخوشی اوقات تو را پرمی کند یا دروغ وفریبکاری وریا و رشوه خواری و بیکاری وناعدالتیهای اجتماعی و فقر وبدبختی در انتظارت خواهد بود . در جامعه ما برای اکثر مردمی که در دهها درجه زیر خط فقر زندگی می کنند چه امیدی به ز ندگی هست که مایل باشند آن زنگی را در سلامت جسمی سپری کنند ؟ سالم با شند تا فقر را بهتر ببینند سالم باسند تا ناعدالتیهارا بهتر در کنند هوشیار باشند تا دروغ وریا ودروئی را بهتر درک کنند برای درک این همه فقر وبدبختی و تفاوت طبقاتی ودرو غ و ریا وزجر چه نیازی دارید که جوانان سالم باشند و بهتر ببینند وبیشتر عمر کنند ؟
معتاد گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
من بعد از 17 سال اعتياد به ترياك و شيره با شربت متادون و بدون مراجعه به هيچ جا ترك كردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
براردان متادون اگر طبق قائده ای مصرف شود وبه نیت ترک کردن باشد گاها مفید است من دیده ام اشخاصی که تریاک را با تریاک ( کم کردن تدریجی ) ترک کرده اند کسانی را دیده ام شیره را درون بطری ریخته وروزانه از آن خوده اند وهر روز معادل مقداری که شیره خوده اند اب جایگزینش نموده و به این طریق اکنون سالهاست مواد را ترک کرده اند . همه روشهای ترک اعتیاد خوب است بشرطی که واقعا هدف ترک اعتیاد باشد نه تجارت متاسفانه در ایران ما هدف تجارت است همه دست اندرکاران در فکر تجارت هستند در این میان اگر معتاد واقعا بفکر ترک ا عتیاد باشد واراده داشته باشد خو د را نجات می دهد . اگر ضعیف باشد دامی که این اقایان تاجر ( بعضی پزشکان ، بعضی دروخانه ها وداروسازان ، سازمانهای خصوصی و دولتی ترک اعتیاد ) برا ی ایشان پهن کرده اند جوانان را به ناکجا آباد می کشاند.
سید عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
فکرنان کنید که خربوذه اب است اگر واقعا با ساقی و قاچاق فروش برخود جدی شود انوقت فکر ی بحال معتاد نمایی که امید وارم همگی ستکوب کنند و بمیرند
پهلوانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شما با بردن آبرو ی مردم یک روز به عنوان مفسد اقتصادی یک روز به عنوان معتاد نمیترسید یک دیوانه ای پیدا شود با شما برخورد شخصی کند طوری که دیگر هرگز کمر راست نکنید.
يك روانشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
براي درمان يا كاهش درد سرطان هم داروهايي تجويز ميشه كه صدتا ضرر داره. پس چرا براي اعتياد به تجويز اين دارو انتقاد مي كنيد. پله پله بايد پيش رفت. اثرات متادون شگفت انگيز و شكل مصرفش لااقل آبرومندتره و خانواده ها رو از صدمات رواني دور نگه ميداره. پس بهتر است ادامه يابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دواي اين درد نه شربت ترياك است نه متادون ونه هيچ چيز ديگر. چون معتادان ما علل اعتيادشان مختلف است در حال حاضر متادون را براي كاهش آسيب ميدهند گر چه خيلي از مطبها متادون فروشند
دوري از فحشا در آن عده كه بخاطر مسائل جنسي بخصوص جوانان معتاد شده اند خود راهكاري است اگر هواي نفس اجازت دهند
بطور كلي اخلاقيات در تمام ابعادش اگر رعايت شود درصد زيادي در پيشگيري اعتياد و اعتيادهاي ديگر نقش خواهد داشت
دکتر شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
8 سال سابقه درمان در این زمینه دارم
متادون خوب است یا بد؟
در مقایسه با مواد بسیار خوب است و هیچ کدام از عوارض جسمی و روحی انرا ندارد
در مراکز آزمایشات کبدی هر 6 ماه گرفته می شود ولی تا به حال از این نظر مشکل خاصی نداشته ایم
بیشترین بدی متادون وابسیتگی ان است که حقیقت دارد
در شرایط فعلی که جایگزین مناسبی نداریم روش خوبی است
باید سعی شود به سمت روش های گروهی رفت و در صورت استقبال کمتر از متادون استفاده گردد
مقاله فوق غیر کارشناسی بود.متشکر
دكتر آ تقي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
دكتر پيمان پاكزاد عزيز . اولا كم شدن آمار سرنگ دليل ترك و كم شدن اعتياد نيست حتما تغيير نوع مصرفه.مصرف شيشه و كراك نياز به سرنگ نداره. ثانيا اگر قرار باشه سالي هم 200 هزار نفر را درمان كرده باشين الآن ديگه نبايد معتادي در كشور داشته باشيم. ضمنا جهت اطلاع دكتر عزيز ، متادون براي اكثر آقايون شده سكه زني .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
اگرواقعاکسی ترک کن باشه کنگره 60بهترین جا برای ترکه چون به صورت پلکانی است وباخودش ترک میکند.
دكتر فريبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
شكي نيست كه داروي متادون يكي از موثرترين و بهترين روشهاي درمان اعتياد به مواد مخدر در جهان مي باشد ولي بدبختانه در ايران باعث ايجاد رانت جهت عده زيادي از افراد و شركت هاي دارويي شده سود خريد و فروش متادون در بازار آزاد بسيار بيشتر از مواد مخدر ميباشد و اين دارو به وفور از مجاري رسمي وغير رسمي به خصوص كار كنان ومسوولين شركتهاي دارويي وارد بازار آزاد با بيش از 100برابر قيمت كارخانه ميشود و باعث شده افراد زيادي يك شبه به ثروتهاي افسانه اي برسند كه با سالها فروش مواد مخدر نمي شد به اين پول برسند هم اكنون قرص 20 ميلي گرم متادون به صورت كارتون آكبند كارخانه هر عدد 2000 تومان در بازار آزاد با تيراژ بسيار بالا به فروش ميرسد در صورتي كه قيمت واقعي اين قرص هر عدد 36تومان ميباشد از 3 سال قبل قرار شد اين دارو فقط به صورت شربت توليد و عرضه شود كه با مخالفت شركت هاي دارويي و وزارت بهداشت مواجه شد و اين موضوع خود گواه اين است كه در وزارت بهداشت و شركت هاي دارويي افراد زيادي از ورود متادون غير قانوني به بازار آزاد سودهاي ميلياردي مي برند و شگفت انگيز اينجاست كه مسوولين اطلاعاتي و بازرسي هيچ گونه اقدامي در اين زمينه انجام نمي دهند!!!!!!! و تنها راه اين است كه از همين امروز توليد قرصهاي متادون متوقف و فقط متادون به صورت شربت فقط در اختيار مراكز مجاز درماني قرار گيرد و مسوولين اطلاعتي و سازمان بازرسي تحقيق كاملي از شركت هاي دارويي ومسوولين وزارت بهداشت در اين زمينه بعمل آورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
خدای بزرگ. یعنی ما این همه معتاد داریم که این تعداد زیادشون در کامنتهای تابناک نظر گذاشتهاتند؟ خدایا به همه ی جوانان ما رحم کن و ما را یک لحظه به حال خودمان رها نکن.
پیمان پاکزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
بسیار ممنونم از درج نظر این کمترین و خوشحالم از اینکه این مطلب باعث واکنش و تحرک بسیاری از عزیزان شد.
اما پاسخ بعضی از دوستان:

1- متادون یک مخدر صناعی است و از آلکالوئیدهای مشتقه از تریاک نیست.
2-بله متادون نیز یک ماده تخدیری است و تنها فرقش نیمه عمر طولانیتر آن است بهمین دلیل با تجویز آن به فردی که مخدر کوتاه اثر مصرف میکند ما بمدت یک روز یا بیشتر مانع بروز سیکلهای متعدد خماری-نئشگی میشویم و این آدم میتواند زندگی اش را ادامه دهد.
3-بیماری اعتیاد مثل بیماری صرع نگهدارنگیش در آخرین وضعیت برای جامعه راضی کننده است؟
4- متادون و بوپرنورفین و تعداد دیگری از داروهایی که برای درمان سؤمصرف مواد مخدر بکار میروند جنبه درمان جایگزین را دارند. اگر بخواهیم فلسفی بگوئیم: ما با متادون دفع افسد میکنیم.
نکات:
*متادون در افراد عادی میتواند موجب وابستگی آنها شود.
* قدرت تخدیری متادون از مورفین بیشتر است. اما آن نئشگی خاص خانواده مورفین را که عوام به آن "خواب مخملی" میگویند و ما "یوفوریا"، ندارد.
* روشهای پرهیز مدارانه مثل مدل معتادان گمنام و کنگره 60 نیز کارآیی خاص خودشان را دارند. من بعنوان یک پزشک همواره از حامیان NA بوده و هستم. اما باید پذیرفت که حق انتخاب بعهده بیمار است.
* شربت تریاک هم یک روش جایگزین است. چیز جدیدی هم نیست. دهها سال پیش استفاده از "آب سوخته" و کاهش تدریجی آن همین کاربرد و حکمت را داشت.
* جناب دکتر آتقی: من نگفتم ما سالی 200 هزار نفر را درمان میکنیم. ما این تعداد را پوشش میدهیم.اگر طبیب باشید و اگر در حوزه اعتیاد بحث و فحث کرده باشید اطلاع دارید بعضی بیماریها مثل فشار خون، مثل دیابت و... علاج نمیشوند و در مورد آنها درمان نگهدارنده اعمال میشود. اعتیاد هم از این دست است. همکار گرامی. درما نگهدارنده با متادون که از ابداعات دانشمند گرانمایه پرفسور وینسنت دال و همسرشان است برای اینست که یک آدم بتواند بزندگی برگردد. علاوه بر این یکی از مقاصد ما قطع کردن چرخه مافیایی توزیع است. اینجا مجال این بحث نیست اما بپذیرید که قدمهای بزرگی برداشته شده است. بنده حقیر بعنوان مدرس دوره های تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد کرارا به بررسی استراتژیهای مدون جمهوری اسلامی پرداخته و میپردازم. سیاستهای تدوین شده، علمی، مترقی و کاربردی هستند. اما در نظر داشته باشید که مافیای ثروت و جنایت مواد مخدر هم ، همانند ویروس موذی ایدز هر روز شیوه های خودش را تغییر میدهد.
در خاتمه خوشحال میشوم اگر تابناک این فرصت و تریبون را در اختیار بگذارد تا بتوانم پاسخگوی سوآلات بسیاری از عزیزان باشم.
ارادتمند همه عزیزان
کمترین. پاکزاد
پاسخ ها
تیمور کارآگاه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
خدا وکیلی دکتر جان دستی تو بازار آزاد متادون داری؟
ن.ا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
جناب دکترپاکزادضمن تشکرازمطالبی که نوشته ایدوهمچنین ازوقتی که برای این موضوع گذاشتید.بعرض میرسانم من 32 ماهه تریاک راترک وزیرنظر پزشک مربوطه روزی 3عددقرص متادون5 میخورم تاحالا مشکلی هم فکرمیکنم نداشم ولی ایرادش اینه که ازساعتی که بایذبخورم کمی میگذره تمام علائم خماری که قدیما داشتم بهم دست میده. چرا؟واینکه تاکی من بایداین دارو رابخورم وپاک شوم؟
ممنون میشم توضیح بفرمائید.
ضمناازتابناک عزیزهم بسیارممنونم که این امکان رابرای بحث واظهارنظر فراهم کرده.
ايمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
به نظر من که ترک کار خيلي آسونيه
من کراک رو روزي يک بار ترک مي کنم.
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
لطفا عالمانه صحبت کنید
متادون نه تنها درمان می کند بلکه باعث جلوگیری از خطرات مواد مخدر با تاثیر مهلک آنها بر مغز می شود.
اعتیاد به متادون فقط جسمس است و مغز را از بین نمی برد. حتی اگر رواج هم بیابد خطر موادی چون هروئین و کراک وحتی تریاک را هم ندارد که مدارات پاداش مغزی را نابود می کنند.
متادون نه تنها به این مدارات آسیب نمی رساند بلکه جلو آسیب رسیدن به اینها را هم میگیرد.
خواهش می کنم قبل از اینکه مطلبی را رسانه ای کنید از اهل فن سوال کنید و جنبه های متفاوت آنرا بررسی کنید.
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
درمان اعتیاد فقط یک گلوله دو سه هزارتومنی وسط پیشونیه بدون بازگشت و عوارضی مثال ایدز فحشا ناامنی.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
نمیدونستم اینقدر کاربر معتاد دارین!
یونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
نظری ندارم چون تخصصی در این زمینه ندارم .
دیلمی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
به نظر ها دقت کنید:
به نظرها دقت فرمائید:پزشکان و درمانگران که نظر دادند همگی موافق درمان با متادون بودند و در مقابل
معتادان پاک شده غالبا مخالف متادون.
چرا؟؟ آیا کسب همکاران عزیز پزشک ما به خطر افتاده است که بدون توجه دقیق به مقاله متعصبانه با موضوع برخورد نمودند.آیا مقاله را بادقت نخواندید؟در مقاله به اثر بخشی متادون در کاهش آسیب اشاره شده است اما به نقد متادون فروشی توسط پزشکان پرداخته است. کافی است چند مقاله در خصوص تجربه بسیاری از کشورها از جمله آمریکا را در خصوص شیوع مصرف متادون و شکست در درمان را بررسی فرمائید تا اینگونه متعصبانه با موضوع برخورد نکنید.راستی چرا بعضیها تا درمان پرهیزمدار مطرح می گردد بلافاصله سگ درمانی و کمپهای غیر مجاز را به رخ می کشند.عزیزان، مدلهای درمان پرهیز مدار در دنیا جزو لاینفک درمان اعتیاد است.اما گسترش مراکز پخش متادون تحت عنوان کلینیک چند صد هزار معتاد تریاکی را تبدیل به مصرف کننده متادون نموده است و این هم جزو کرامات وزارت پزشک زده ماست.قطعا داروی متادون در جای خود و شرایط مناسب جای دفاع دارد اما این موضوع که 2321 کلینیک درمان سرپایی کشور به محل فروش متادون تبدیل شود جای تامل دارد.
فرهاد
|
United States
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
آهای پزشکها باشمایم
برای کسی که میگوید صداش گرفته ٬ سرش سنگیه ٬ و آب ریزش بینی دارد ٬ هی نسخه نپیچید ! شاید بغضی در گلویش ترکیده باشد ...
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۴
جناب دکتر پاکزاد عزیز:
متادون فقط وابسنگی جسمی دارد و در نوع تزریقی است که وابستگی به شکل مواد افیونی دارد. لطفا اصلاح بفرمایید.
درضمن NA در ایران منحرف شده و کارائی گذشته را ندارد و حنی گاها باعث انحراف درمان می شود.
فرشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
با سلام خدمت یکایک دوستان عزیز در ایران ابتدا متادون بعنوان یک نگهدارنده برای معتادان پر خطر استفاده میشد که
آسیبهای اجتماعی { سرقت.ایدز.مشکلات خانوادگی وجنایت و......} کاهش پیدا کند . ونهایتا بعنوان یکی از روشهای قطع مصرف میشه قبولش کرد به شرط اینکه زیر نظر بزشک متخصص و متعهد تجویز بشه من بعنوان شخصی که حدود 25 سال سابقه مصرف انواع مواد مخدر را داشته و اکثر روشها و دارو ها را جهت قطع مصرف مواد تجربه کردم و بالاخره هشت سال قبل در خانه بهبودی قطع مصرف وبه NA {معتادان گمنام} هدایت شدم وتا این لحظه به لطف خداوند مواد مخدر مصرف نکردم ا هیچ روشی را رد نمیکنیم حتی اگر فقط باعث بشه یک معتاد قطع مصرف کنه { نجات یک معتاد نجات یک جامعه است} البته پشنهاد میکنم بعد از قطع مصرف حتما گروه درمانی را شروع کند. با تشکر ودعای خیر برای همه
زها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۷
کاش میفهمیدین اعتیادچه دردیه¡¡¡
zar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
من متادون و ترك كردم ام بي خوابي شديد دارم و پا در د زيادي دارم . لطفا راهنماييم كنيد
پاسخ ها
siavashysiavash@yahoo.com
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
چطوری متادون را ترک کردی لطفا بهم بگو خواهش می کنم . من تقریبا هیجده ماه است متادون مصرف میکنم از روزانه دو سی سی شروع شد تا ده سی سی ولی بیشتر روزی چهار سی سی بود اما همین را نمی توانم بگذارم کنار خودش شده معضلی مخصوصا اینکه دیگه کلینیکها فقط بصورت ماهانه ان هم ماهیانه نود هزار تومان میفروشند و اگر روزی نتونم تهیه کنم چکار باید کرد .
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
البته یادم رفت بگم که من دیابتی هستم وانسولین تزرق میکنم راهنمایی کنید متشکر میشوم 27/11/1391
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
با سلام من خودم 10 سال اعتیاد شدید داشتم و همه راهی رو امتحان کردم و اخر تونستم با جلسات ان ای ترک کنم ولی اونم بعد از 6 سال به مشکلاتی برخوردم زمانی که با ان ای اشنا شدم به من یاد دادن که بیماری اعتیاد یه بیماری لا علاجه ولی امروز دیدگاهم عوض شده و فهمیدم بیماری اعتیاد لا علاج نیست کافیه به کنگره 60 رجوع کنی بهترین راه برای ترک کنگره 60 هست تا برای همیشه و بدون بازگشت از شر مواد مخدر راحت بشین در ضمن اون کسی که گفته بود یه جو غیرت فقط واسه ترک لازمه باید بهش بگم متاسفم براش که در مورد چیزی که اطلاع نداره اظهار نظر میکنه این مثال تو مانند اینه که بگی من با غیرت یه درختو از جا در میارم من همه راهو تجربه کردم و فهمیدم کنگره 60 بهترین جوابو میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳
من واسه ترک ترامادول متادون خوردم الان 4 ساله نمیتونم ترکش کنم
مهندس شیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۵
طرف صحبتم با بچه هایی که درگیرن....
اولا درد همتون به جونم.......
بعد هم یادتون باشه ، همیشه جسورترها، نترس تر ها، با استعداد تر ها ، مشتی تر ها و نهایتا بهترین ها درگیر می شن - هروقت که دیگه کم آوردیم و راس راسی از عملمون یا حتی از متادونم خسته شدیم یادمون بیاد که ما همیشه جزء بهترین ها بودیم . حالا هم می تونیم باشیم و کنار بزاریم ... سخته ولی به خدا می شه .... بازم درد همتون به جونم آرزوی سلامتی برا همتون دارم .......یا حق
روان پريش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
دوستان من مدت ٢ سال هست متادون مصرف ميكنم و متاسفانه با بيماري كبد چرب گريد ٢ هم مواجه شدم، سوالم اين هست كه ايا مصرف متادون به كيدم اسيب ميرسونه و كبد چرب و بيماريم را تشديد ميكنه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
سلام دوستان عزیز من 7سال تمام مصرف متادون داشتم آین اواخر با سن ۲۸ سال دوبار سکته ناقص کردم.اما به لطف خداوند متعال و راهنمایی دوستان تونستم شربت. تریاک رو جایگزین کردم اما اینم بگم که ۶۰ روز تموم توی خونه بودم و درد زیادی رو متحمل شدم اما دوستان ارزش رو داره کسیی که متادون مصرف میکنه به جرات بگم از زندگیش هیچی نمی فهمم متادون خیلی چیز ها و ازم گرفت چون اصلا اراده نداشتم از خودم به معنای واقعی مرده متحرک بودم.فقط اینو بگم هیچ وقت به متادون به چشم دارو نگاه نکنید که از کراک و شیشه بدتره.خدا به کسانی که به دام متادون افتادن اراده بده.یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
لعنت به متادون که ترک اعتیاد نیست بلکه شروع اعتیاده یه اعتیادی که قطع مصرف نداره.درضمن مواد ترک نداره قطع مصرف داره.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
حالا که پزشکان از در آمد متادون میلیاردر شدن هیچ کس نظارت نداره
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
واقعا فقط اراده مهمه...با متادون هم بخوای ترک کنی بازم درد و خماری رو خواهی چشید حالا شاید شدتش کم باشه ولی طولش زیاده....چندین سال حال کردین حالا ی ماه کمتر زجر بکشید....بهترین راه برای ترک کمک گرفتن از خداست... من مصرفم کلا متادون بوده...الان شیش روزه دارم خماری میکشم...3 روزه نخوابیدم....بنظرتون نخوابیدن مشکل ساز نمیشع؟؟؟ب نظرتون چن روز دیگه بایدخماری بکشم؟؟؟
امیر علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
ببین دوست عزیز متادون بهترین داروی کاهش خماری برای فرد معتاده در کوتاه مدت و قصد به ترک مواد مخدرش داشته باشه که با مصرف متادون به صورت کاهشی کمتر از یک ماه هر مخدری را کنار گذاشت و اگر هم فرد معتاد قصد ترک نداره کم عارضه ترین ماده مخدری در دنیا و ارزانترین متادونه پس چه بهتر بجای مصرف هرویین و شیشه متادون مصرف کرد
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۰
بنده سه سال مصرف مواد مخدر داشتم ولی الان 5 ساله به بهانه ترک تو دام کلینیک های مواد مخدر و داروی متادون و بوپرنورفین افتادم.چیزی که کلینیک های ترک اعتیاد میدونن فقط گرفتن ماهیانه 100هزار تومن پوله. بارها به خودم لعنت فریتادم که چرا اعتماد کردم و پا توی این مراکز گزاشتم.اگر قرار بر ترک بود که طبق استاندارهای خودشون خوب بود من حداکثر یک ساله قطع مصرف میکردم نه اینکه حالا پزشک مرکز ترک بگه مشکلی نداره این قرض عوارضش از استامینفون کمتره مصرف داروتو !!!!ادامه بده
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
باسلام خدمت همه دوستان ‌ قبل از هرچیز میخام بگم واقعا برااون آقای مثلادکتر متأسفم که طرزصحبت کردن بلد نیست و اون دوستمون رو مسخره کرد و بهش گفت دکترآتقی!!جناب دکتر مطمئنم توهم اگه آب برات بود شناگرماهری میشدی پس هیچوقت توزندگیت یه معتادو مسخره نکن معتاد مجرم نیست بایه حماقت بچگانه مبتلا ومریض شده امثال من وشما باید باحرفامون باعث بشیم این اشخاص که گمراه شدن به زندگیشون برگردن نه باطعنه زدن و مسخره کردن خودمونو خالی کنیم. بعدشم بهترین راه ترک در درجه اول اراده و توکل به خداست .داداشم ۸سال تریاک وشیره مصرف میکرد ولی تونست با متادون ترک کنه والان ۵ساله که پاکه و بهترین زندگیوداره پس مهم اراده قوی داشتنه . داروی متادون اگه درست مصرف بشه خیلی به درمان اعتیاد کمک میکنه کسانی هم که معتادش میشن دلیلش مصرف زیادیه وگرنه میشه بامتادون ترک کرد و ب زندگی برگشت . انشالا خدا به همه این دوستان کمک کنه تا با اراده قوی و اعتماد به نفس توانایی ترک رو پیداکنن و به زندگی برگردن . حتما میشه اصلا نگران نباشین .فقط اراده میخاد که خداروشکر خیلیا دارن . باتشکر و عذرخواهی از همه دوستان
پاسخ ها
پلنگ صورتی
| United States |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
خیلی از دکترها خودشون معتادن به انواع بنزو ها و اپوییدها و امفتامینها و سه حلقه ایها و کلی داروی ارامبخ مسکن ضد الرژی و با ترکیبشون اوقات خوشی رو برای خود فراهم میکنن ایشونم یکیشونه قطعا مطمین باشید. متاسفانه در جامعه ما در حال حاظر سطح سواد در هر زمسینه ای تضمین کننده سطح شعور ودرک و فاسد نبودن نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
ترک متادون به روش 50 روزه خیلی خوب تو اینترنت سرچ کنید.من به این روش دارم ترک میکنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
متادون برای رهای از اعتیاد به مواد مخدره نه اینکه به خودش وابسته بشین.متادون در خصوص مصرف زمان کوتاه اصلا ضرری نداره وآنم بانظرپزشک ولی در دراز مدت بسیار خطرناکه.واولین موردش کم کاری کبده که خدانکنه به از کارافتادن کبدبرسه.........واز طرفی ترک مواد کار بس عالی است واگر شخص بیمار بتونه برای مصرف یک دوره صحیح متدون ترک کنه بسیار خوبه.......واز طرفی برخی از کشورهای بزرگ جهان تحت هیچ شرایطی اجازه تولید وتوزیع ومصرف این قرص رانمیدن وآمار مصرف دراین کشورها صفره ازجمله روسیه.چین ژاپن.اندونزی.کشورهای عربی.فرانسه ............یعنی بااین وضعیت باید فهمید این متادون وبوپرنورفین برای درمان وترک بکار میره نه عادت کردن بهش....یاعلی مدد
Pm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
سلام دوستان من چندین ساله مصرف دارم متاهای مختلف ولی چند روزه تصمیم به ترک گرفتم ۲روزه پاکم و دارم خماری پس میدم (شیره) به نظرم کم کردن دوز مواد یا خوردن چند قطره متادون برای کاهش درد(مقدارش بستگی به دوز طرف داره)میشه ترک کرد در صورتی که دوباره به متادون یا قرص های گیاهی یا...اعتیاد پیدا نکنی!!من ترجیح دادم اینکارو نکنم و با کپسول های استومینفن از شدت خماریم کم میکنم.امیدوارم همتون برگردین
ابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
سلام متادون هم خوبه هم بد برای ترک مواد اگه بخاهیم مصرفش کنیم یعنی داریم ازبین بدوبدتر بدروانتخاب میکنیم هممون فقط شعارمیدیم بخداهیچکس فکرکسی نیست فقط به خودمون دروغ میگیم. ایکاش یروز یک درمان قطعی وعالی ابداع بشه نه مثل متادون ونه قرص دیگری همه اینا فقط مارو چنددرصدمتوقف میکنن یعنی فرایند ترک نسبی ونه مطلق
پلنگ صورتی
|
United States
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
جدیدا از یکی از دوستانم که تو یکی از بیمارستانهای روانی شده چیزهایی در مورد درمان با متادون شنیدم و به جرات به این نتیجه رسیدیم که متادون درمانی یک روش ترک نیست و فقط سود حاصله از فروش مواد مخدر دیگه نصیب قاچاقچی و ساقی و لابراتوار و کارانه های داروسازی نمیشه و به بیمارستان و پزشکها و کارکنان و پزشکان کلینیکها و داروسازهای سازنده متادون میرسه. ترک متادون سختتر از بسیاری از مواد مخدر دیگه هست دوره خماری خیلی طولانیه و کاهش دز هم به شدت سخت و غیرممکنه! متادون درمانی یک نوع فساد رسمی است که گریبان سازمانها و نهادهای حوزه بهداشت و سلامتی را گرفته. اگر مسی میخواد ماده ی مخدری را ترک کند بهتره با ماهش دز وتحمل خماریهای گاه و بیگاه بدن خود را با شرایط عدم وجود مخدر تطبیق دهد و بدونید مه با هیجان ورزش پرداختن به کارهای مورد علاقه میتونید زندگی شیرینتر از دورانی که مخدر مصرف میکردید رو برای خودتون فراهم کنید.
ولی اگ کسی نخواد مخدر رو ترک کنه ولی بخواد مصرفش رو به طور قانونی ! و البته با عوارض کمتر ولی وابستگی شدیدتر و عمیقتر ادامه بده متادون تو را میخواند!! با تشکر.
غلام حضرت عباس(ع)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
سلام دوستان
من یک معتادم که4سال بدون اعتیادبه هیچگونه ماده مخدری درگیرماده مهلک متادون شدم.
ازروزی2تاقرص5شروع شدتا3تاقرص متادون40رسید.کسی که متادون مصرف میکنه میدونه این دوزمصرف یعنی خودکشی.
دوستان واقعاخسته شده بودم سرم به سنگ خورده بود،چندبارخواستم ترک کنم ولی سه روزبیشتردووم نمیاوردم ودوباره مصرف کردم.
یروزاتفاقی به دوتاحدیث امام علی برخوردم زندگیموزیروروکرد.
اولیش این بودازهرچی ترسیدی بروتوشکمش،
من واقعاازکم کردن دوزمصرف وخماری ترس داشتم.
دومیشم این بودکه ازوابستگی شدیدروحی وجسمی ارام ارام فارغ شویدتابدان غلبه کنید.
بخدازندگیم زیروروشد.ازاونروزنمازشروع کردمودست به دامان خداواهل بیت شدم.دیگه به اخرخط رسیده بودم،مث ابراشک میریختم ودیگه شروع کردم به کم کردن مصرف.
کسایی که متادون میخورن معمولاکسی ازمصرفشون باخبرنمیشه وترس ابرودارن.
ولی دوستان وقتی معتادی اخرین نفری که میفهمه معتادی خودتی.
من روزاول همه چیوبمادرم گفتموقسمش دادم بکسی نگه.
دوستان حتمابه ینفربگین بقران خیلی کمک میکنه.
ازروزی که تصمیم گرفتم بخدا3تاقرص40رسوندم به نصف40 بدون هیچ اذیتی،حالامیفهمم اماماچقدبزرگوارن.
ازوقتی بمادرم گفتم انگیزم برای قطع مصرف هزاربرابرشده هرروزبهم روحیه میده وبخداازافسردگی که بخاطرمتادون دچارش شدم خیلی کم شده هرروزفکرمیکنم هدف دارم اونم ترک متادونه.تصمیم گرفتم این بارقرص20بگیرم ونصف20بخورم وتا1ماه اینده بزارمش زمین.
دوستان شرط اول قطع مصرف اینه که واقعاسرتون بسنگ بخوره وواقعاتصمیم به ترک داشته باشید.بعدش دست به دامان خداواهل بیت شدنه وبعدشم حتمابه کسی ازخانواده که بیشتربهتون نزدیکه بگین بقران باورتون نمیشه چقدموثره،البته به یکی ازخانواده نه دوست.هیچکس بعدخدامث خانواده دلسوزادم نیستن.
دوستان بخدابخواب شبم نمیدیدم که مصرفم نصف قرص چهل بشه وانقدانگیزه داشتم باشم وبدون هیچ اذیتی بخوام نصف20کنموقطع مصرف انقدبهم نزدیک باشه بخدابخواب شبم نمیدیدم.
خداخیلی مهربونه اگه ازته دل ازش بخوای بخودش قسم کمک میکنه.
ببخشیدطولانی شد،فقط خواستم تجربمودراختیارکسی که واقعاخسته شده وازترک میترسه بگم شایدکمکش کنم.
زکات علم نشران است.
مخلص همتون ازمعتادای بامرام تاسالمای بااراده یک معتادبه ماده مهلک وکشنده وافسرده کننده وخانمان سوزمتادون
سراج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
سلام
ازتون خواهش میکنم ۱نفر به من کمک کنه.من معتاد هستم.خیلی ساده و خنده دار معتاد تریاک و شیره شدم.الان چند روزه واقعا تصمیم و اراده شدیدی برای ترک گرفتم.۱۰ماهه دارم تریاک و این اخرا ۱ماهه شیره روزی ۱.۵گرم میکشم.الان میخوام بدون اینکه چیزی جایگزین کنم حتی متادون هم نخورم و کنار بزارم.اما از ۱چیزی میترسم که شوک بهم وارد شه و اتفاق بدی برام بیفته یا سکته کنم.الان نظرتون رو برای ترک میخواستم.ایا ۱دفه کنار بزارم بدون اینکه چیزی بخورم بلایی سرم نمیاد؟ من حاضرم درد ۳شبانه روزشو بکشم ولی دیگه تموم شه این لعنتی.

ازتون عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید.
سپاس
کامران
|
Netherlands
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
متادون هم راه بدی نی ولی باس روزانه درکلینیک هامیل میل کمش کنن ولی اگه این کاروبکنن ازکجانون بخورن من خودم براترک متادون 24روزمصرف نکردم ولی دریغازیه کم آرامش وخواب وبی دردی بمبه.راه استفادش بده ترکی که دوستمون گفتن غیرت میخادنه داروبه اون میگن ترک یابویی یاسقوط آزادکه خیلی ناراحتیهاواعصاب وروان داغون میکنه بهترین راه به نظرخودمن کم کم آروم آروم مقدارمصرف بیاریم پایین دردزیادی نداره بیقراری خیلی بده ولی ایطوربیقراری باشه هم مثل ترک سقوط آزادنیست خیلی کمتره.موادمیگن یه بندانگشت زورش ازخداکمتره تویی که میگی ایناحرفه یه باربراهمیشه ولش کن ازهرراهی واردمیشه لامصب بیماری هست که خدابایدکمک کنه درکل دردمتادون ازهروئین خیلی خیلی بیشتره ها من کشیدم دردشوپناه برخدامرفین مصنوعی بایه مثال حرفام تموم میکنم توازبالای دیوارمیخای بیای پایین بانردبون ازهمون پله اول خودتوول کنی رودترمیرسی پایین ولی دیگه به دردنمیخوری تخریبش شدید هست اماقدم قدم پله پله بیای میرسی گرچه دیرترولی بدون تخریب شدید.منم مصرف کنندم خدابه دادهمه معتادهابرسه موادجلوم هست بااشک میکشم کسی که نرفته نمیدونه چی میگم
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
سلام سراج خان ترک شیره سه روز بیشتره و ا 10ال12روز هم میرسه .اگه میتونی باز هم تریاک جایگزین کن ..واما برای ترک به هیچ وجح متادون خودسرانه مصرف نکن که از چاله به چاهی عمیق میوفتی ..پیشنهاد من اگه نمیخای یابویی ترک کنی کنگره 60با شربت تریاک درمان میکنه حتما بهش فکر کن ..
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
با سلام خدمت تمام دوستان من جزء افرادی بودم که فکر میکردم هرگز نمیتوانم هروئین را ترک کنم ولی مشکلات ان باعث شده که تصمیم بگیرم حتی به قیمت جانم هم شده ترک کنم باورکنید در منزل به مدت ده روز زندانی خودمه کردم و فقط زمانی که از درد میخواستم بیهوش بشم از مسکن بروفن استفاده میکردم که بتونم تحمل کنم درد ان فقط سه روز و شب است باورکنید بعدش عادی شد فقط بخواهید من به بچه ام قول دادم ترک کنم همین باعث شد فقط اراده داشته باشید درد ان قابل گفتن نیست واقعا تا پای مرگ پیش میبره ولی تا الان کسی از بین نبرده پس من فقط اراده کردم الانم سه ماه است پاکم و فقط پیاده روی بهترین درمانش است پس هرکسی اراده کنه و هدفش مشخص باشه مطمئن باشید ترک مواد خیلی راحت تر از اونی که فکرش میکنید راحت تر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
با سلام متادون فقط برای معتادان تزريقی براي جلو گیری از بیماریهای ایدز و هپا تیت باید استفاده بشه ولاغیر من با مصرف روزی یه گرم تریاک 8 ساله گرفتار متادون شدم امروز پانزده روزه چی زی مصرف نمیکنم اما هنوز درد دارم فقط از خداوند میخوام چند ساعت بخوابم از روزی دو متادون پنج شروع کردم تا به پنج قرص بیست رسید امید وارم تو زندگیتون مجبور به این روش درمانی نشید یا زیاد به پزشکتون برای درمان نگهدارنده اعتماد نکنید .
فارمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
اقا متادن بشرطی خوب است که با دوز پایین ودر مدت کوتاه مثل کمتر از یک ماه باعث ترک بشه وگرنه اگه معتاد متادن شدید ترکش ار همه چیز سختره شاید هم نتونی خیلی طول میکشه بدنت ازش پاک شه اگه یه روز گیرتون نیاد حتی اگه ده گرم تریاک هم بخورین رفع خماریش نمیشه هیچ چیز نمیتونه جاشو بگیره
معتاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
متادون برای ترک درست شده. اما ما میایم خودمون رو گول میزنیم باهاش نعشه میکنیم چون همیشه دم دستمونه ، آخه برادر من 4 روز بیا امتحان کن به اندازه ای ازش بخور ساکتت کنه نه یه پاکت مگنا قرمز روش دود کنی . دکتر نمیگه اونقد بخور چرت بزنی میگه باهاش مصرفت رو بیار پایین که لذت کشیدن و پای بساط از سرت در بره ، ما معتاد پای بساطش هستیم ؛ من 14 سال مصرف روزی 5گرم شیره وافور داشتم یهو متادون جایگزین کردم دیدم که یک شبه معتاد نشدم با یه برنامه دوماهه مصرفمو به روزی یه قرص 5متادون آوردم و وقتی که بخودم اومدم دیدم 3روزه قرص نخوردم اصلا برام جای باور نداشت . ولی بحق محمد امیدوارم حرفمو باور کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
سلام.پسرم 28 سالش متاسفاته از 19 سالگی معتاد شد بیشتر به شیشه ومتادون چند مرتبه کمپ رفت اما بازم بیرون که امد ادامه دادتا 7 ماه پیش که از کمپ بیرون امد وگفت میخوام بامتادون همه چیو بزارم کنار تا الان یک چهارم 40 مصرف میکنه اما نگرانی من از این که هر چند روزی یک بار که بیرون میره وقتی بر میگرده تاصبح بیدار با لبتابش سرگرم میترسم خدای نکرده دوباره شیشه کشیده باش ازخودش که میپورسم میگه یه متادون20 خورد.از شما عزیزان خواهش میکنم بهم جواب صحیح بدید که ایا راست میگه یادروغ
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
سلام دوستان همدرد
اول از همه بگم به دکترهای عزیز که تحصلاتی که شما دارید ماهم داریم به شخصه ارشد معماری دارم واینکه اون چیزی که ما در دانشگاه آموزش میبینیم تجربه گذشتگان ماست ما در گذشته معماری کشورمون افرادی داشتیم که بدون مدرک بناهایی رو بجا گذاشتن که به شخصه ما مدرکم انگشت کوچیکشونم نیستم
پس اگر علمی داریم زمانی علم خواهد بود که در جهت خدمت به بشر باشه
دوستان مصالح تمام برج ها یکی همه از اجر و میبینید برخی فوق زیبا وبرخی زشت
من به عنوان یک همدرد کسی که اعتیاد تجربه کرد ترور شخصیت شد وبا خاک یکسان شد میگم نمیشه پایه یک برج زیبارو روی خرابه بنا کرد اول باید خرابه کوبید
میخواید زیبایی تجربه کنید خودتون بکوبید
باور کنید خدا شمارو اشرف مخلوقات خلق کرد همه شما عزیز دوردونه خدایید
من شما بزرگترین نعمت خدارو داریم حق انتخاب
و خدا فقط یک چیز رو نمیبخشه واون ناامیدی
حضرت یونس وقتی رفت واز خدا خواست قومش عذاب بده واکنش خدا این بود که تو یاد نگرفتی رفت تو بدن یه نهنگ سالها فقط با یه سوراخی که بالای بدن نهنگ بود وهوا ونور کمی میامد زندگی کرد
وقتی فهمید امید ینی چی برگشت وقومش نجات داد
عزیزای من اراده نمیخواد امید میخواد باور کن دستی قدرمند تر از خدا وجود نداره
خوشبختی ینی ارامش +اسایش
ارامش جز با حضور خدا بدست نمیاد واسایش جز با تلاش خود انسان
پس اولین قدم دارو سقوط نیست ارامش اول خودت پیدا کن امیدوار باش
بعد بدنبال اسایش تلاش کن
به پزشک خوب مراجعه کن از همدردت کمک بگیر
همتون از صمیم قلب با تک تک سلولهام همون هایی که روزی درد میکشیدن وامروز ارومن دوستتون دارم
با امید به خدایی که همین نزدیکی هر کاری میکنی امیدت از دست نده
تو خدارو داری فقط کافی با همه وجودت ازش بخوای
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
باسلام. اقای دکتر به سوالات. دوستاون جواب
بفرماید اونا از شما انتظار دارند که کمکشون کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
هرکی مصرف کنندست فقط فقط فقط برید کنگره 60
تو اینترنت سرچ کنید کنگره60شعبه هاشو از سایتش بردارید درمان قطعی
همه چیو که امتحان کردین اینو ک میگمو گوش کنید
التماس دعا
معین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
من با رفاقت با کسانی معتاد شدم که فکر میکردم دوست و همدم هستند الان 3روزه چیزی مصرف نمیکنم البته متادن روزی 7میلیگرم مصرف داشتم این 3 روز امروز میخوام به 5 بسونمش و فردا 3میل جالبه همون دوستم که میدونه توی ترکم الان پیام داد بریم بگردیم و میدونم محفل داره بهش گفتم نه حاجی من نمیام خوش باشی کاش نه گفتن از ابتدا بلد بودم
تنهای اول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
دادا چرا بعضیها فاز غم میدن.منم ترک کردم تریاک شیره ترامادول درحده تشنج متادون.ولی به خاطره اینکه فقط یه بار دختره ۷سالم از جیبم شیشه شربتو اورد بیرون و گفت این چیه که هر روز میخوری بابا؟میخواستم بمیرم و جوابشو ندم ولی حیف......
الان از اونروز پنج ماه میگذره.دادا شای من چیکار میکنین؟ینی اراده اینقدر واسمون واژه قریبیه؟کی گفته عذاب داره؟عزاب از این بیشتر که زنت بزاره بره؟یا بچت شرمش بشه بگه باباشی.بیدارشین تورو فاطمه زهرا بیدار شین.بعد هشت سال دارم میرم پیش پدرم.هشت سال دوریه عذاب اور بخاطره مواد....
صادق
|
United States
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
به نام خدون بخشنده ومهربان .من حدود8ساله تریاک با شیره سوخته مصرف دارم از تمام موادها شیره سوخته بدتره هزار بار ترک کردم موفق شدم ترک کنم ولی دوباره فریب خوردم واخرش دیگه نمیتونستم با هیچ جایگزین قرص یا شربتی ترک کنم فقط وفقط مشکلم وسوسه بعد از ترک بود که اخرش ناله میکردم از دست مواد بفکر افتادم گفتم علاجی نیست به عبادت مشغول شدم تا مدتی که وابسته عبادت شدم انوقت خدا واسم اسان کرد ترک از گناه فقط نور ایمان تورا پاک میکنه فقط خدا میتونه مواد ازت دور کنه فقط پاکی روح میتونه جسم رو پاک کنه یه توبه ونماز خالصانه پاعث میشه انسان قدرتی خدای پیدا کنه که هر سختی براش اسان شه الله اکبر الان تو ترکم چند ماه
پارسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
لطفا تا آخر مطلب رو مطالعه کنید،بنده متاسفانه از سن 17 سالگی دچار اعتیاد شدم و الان که 26 سال دارم چندین نوع مواد رو مصرف کردم البته چندبار ترک و رهایی داشتم که به خاطر غرور و ناآگاهی بازم لغزش کردم ته تهش رسیدم به متادون اول قرص و بعد شربت خوشبختانه یه مدت ترک کردم اما چه ترک کردنی نکه بخوام بترسونم دوستان رو نه فقط میخوام بگم چقدر این متادون ناجوره و بشدت به مغز و روان انسان آسیب میزنه، شربت متادون درش الکل هم هست پس شما هم به الکل و هم مواد شیمیایی اعتیاد پیدا میکنید موادی که قسمت خواب مغز رو بشدت تحت تاثیر قرار میده و بافت های مغز رو از بین میبره به هیچ عنوان نمیزاره ویتامین و مواد مغذی جذب بدن شه و در نتیجه دچار مشکلات دیگه هم میشید اما چون بشدت تحت ثاثیر هستید هیچ دردی احساس نمیکنید اما اون بیماری در کنار اعتیاد با شما باقی میمونه و شما فقط داری دردش رو به نوعی خفه میکنید، مطلب رو کوتاه کنم من آسیبی که از متادون خوردم از هیچ موادی نخوردم نکه بگم مواد های دیگه خوبن نه فقط میخوام عمق فاجعه ارو بهتون بگم و این باور و توهم که متادون یک نوع مواد بی ضرر از ذهنتون پاک کنم و این خیال که شما معتاد نیست هم جز خیال خام نیست چون این مواد اثر طولانی مدت داره و به طبع بدنتون بشدت بهش وابسته میشه، بگذریم از خواب آلودگی زیاد به خاطر الکلش میخوام بگم اگر دارید این مواد رو مصرف میکنید یه یا علی بگید و ترکش کنید،میدونم شربت متادون به خاطر مایع بودنش توی مصرفش هم بی دقتی میشه عطش وار ازش مصرف میکنید برای این کار یک سرنگ تهیه کنید و مصرف هاتون کنترل کنید یک برگه هم تهیه کنید و مصرف روزانه و اندازه مصرف رو درش یادش کنید و با همت رفته رفته ازش کم کنید تا به حداقل برسید روراست بگم سخته اما باید همت کنید و با توکل به خدا شروع به ترک کنید و توی این مدت از کسانی که میتونید کمک بخواهید بخواهید و ترک کنید تا بیشتر از این به مغزتون آسیب نرسه.دیگران تونستن شما هم میتونید
علی پورزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
باسلام به تمام معنادانی که از درون دوست دارن مواد و ترک کنن اما جامعه طوری حرکت میکنه که اونا رو با خودش به قهقرای پیسی مبکشونه بله اونا میخوان ترک کنن وسالم باشن ولی وقتی جامعه سالم نیست اونا سلامت وکجا جستجو کنن هر روز ی ماده محدر جدید میاد واعرادی رو بطرف خودش جذب میکنه اما رهایی از اون توسط کسی به درستی ارایه نمیشه
كامي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
سلام ميخواستم بدونم درد و خماري متادون چند روز طول ميكشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
سلام من الان ۴ روزه که کلا این شربت متادون رو ترک کردم . اولش میخاستم کم کم کمش،کنم جوری که دوستان در بالای صفحه میگن کم کردن متادون توی روزهای پشت سر هم به نظر من دردش بیشتر تا اینکه ترک کنی شاید دو ماه یا شایدم بیشتر طول بکشه . بزار یه چیزی و واضح بهتون بگم اگه واقعا خسته شدین از این وضع باید یه یا علی بگین و از همین امروز بدون هیچ بهانه ای کلا همه چی رو کنار بزارین. بخدا اینطوری دردش خیلی کمتره . حداقل میشه گفت کلا ۵الی ۶ روز درد داره و دیگه بس . من الان ۴ روزشو کشیدم و خدا رو شکر امروز اینقدر بهتر شدم که دارم اینا رو مینویسم . راستی مصرف من دو الی سه سال بود که در بعضی رو 5 سیسی و در بعضی وقتها به ۷ الی 8 سی سی هم میرسید
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
سلام به همدردها و داداشای عزیزم:
من به مدت دو سال به تریاک اعتیاد داشتم که در اواخر مصرفم به روزی دو گرم رسیده بودم که به پیشنهاد یه دوست واسه ترک متادون رو بهم پیشنهاد کردن،چند روز که مصرف کردم دیدم خیلی جایگزین خوبیه،ولی راستش امتحان نکردم ببینم واسه ترک کردن تریاک خوبه یا نه،کم کم بهش وابسته شدم به مدت یکسال که به طور کاملا ناگهانی تصمیم به ترک گرفتم،به مدت چهار روز مصرفم رو روزی چند میل پایین آوردم و الانم چهار روزه هیچی مصرف نکردم،درد بدنی اصلا ندارم در روز چهارم وای سه شبه دچار بی خوابی شدید شدم،که اینم طبیعیه......
داداشای گلم،بخدا خیلی راحته،با همه چی میشه ترک کرد فقط باید اول تصمیم خودتو بگیری از زمین بازی و یار بازی و ...... دوری کنی،الان حدود 70 ساعته نخوابیدم ولی همین که درد ندارم خداروشکر،به امید پاکی همتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
من یه بار یابویی ترک کردم ۵ماه پاک بودم بعدش دوباره زدم الان ۵ ماهه میکشم ودر حال حاضر دوباره یابویی تو ترکم الان ۴روزه پاکم ولی چه خماری کشیدم لامصب انگار آدم دم مرگ داره میمیره خلاصه بگم نشگی رو دوست دارم خماریشم با اینکه عذاب آوره یه جورایی عادت کردم بهش هی میکشمو هی ترک میکنمدیگه بدنم خودش فهمیده که داستان چیه آقا فقط اینو بگم هر کی اومد ه تو این راه تا آخر راه که مرگ هست مهمون همین جاده است پس بدونید بعضی وقتا میتونید یه مرخصی چند ماهه بگیرید و از جاده خارجبشین ولی همیشه تو همین جاده خواهید بود یکی با سرعت کمتر یکی با سرعت متوسط یکی هم تخته گاز پیش بسوی مرگ . تریاک میزنم.
غریب
|
United States
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
من چهارسال تریاک ، شش سال کراک و پنج سال آخر شیشه مصرف میکردم که کاش میمردم و لب به متادون نمیزدم.کراک رو توی کمپ طی بیست روز ترک کردم و مدت ۷ماه پاک موندم و بعد کمکم شیشه زدم تا پنج سال. اما حالا شش ساله متادون ازدکترم میگیرم ولی افسرده شدم با وجود جلسات روانشناسی وهم قوای جنسی خودمو کاملا تخریب شده میبینم .اگه متادون رو واقعا میشه ترک کرد روش صحیح هرچندبا درد همراه باشه بهم معرفی کنین. اگه انصاف دارین خواهشا کمکم کنین. منتظره پاسختون هستم جناب.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
من دوسال ترامادول 200 خوردم اول با روزی دوتا شروع کردن تا شد روزی ی برگ 200 الان 20 روز نخوردم اما چند شب اول متادون 40 بهم دادن الان که هنوز پاهام بدنم داره منفجر میشه نمیدونم چرا تموم نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
سلام من متادون40 رومصرف میکنم ومیخوام ترکش کنم میشه کمکم کنید?
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: