۹۵۱۶۶بازدید
شايد از سر همين بهت است كه يكي از مقامات بلندپايه ارتش امريكا عاجزانه مي‌گويد: «من اگر او را ببينم، خيلي ساده از او خواهم پرسيد كه از ما چه مي‌خواهد؟!»
کد خبر: ۲۰۲۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۸ 05 November 2011
امتیاز خبر: 98 از 100 تعداد رای دهندگان 95166
جوان آنلاین نوشت:

اينجا داخل ايران اسلامي، آنها كه او را مي‌شناسند، از حجب و تواضع و آرامش او مي‌گويند، مردي كه برخلاف آنچه امريكايي‌ها مي‌گويند، مرموز نيست.

هر قدر كه داخل ايران، او را كم مي‌شناسند، خارج از اين مرزهاي جغرافيايي، قصه‌هاي حيرت‌آوري از او بر سر زبان‌هاست كه با آميخته‌اي از راست و دروغ، شبحي ترسناك و هول انگيز از او ارائه مي‌دهد كه گويي همه منافع امريكايي‌ها را در خاورميانه به خطر انداخته است و جالب آنكه هر قدر آنها او را ترسناك‌تر و هول‌انگيزتر معرفي مي‌كنند، اينجا داخل ايران اسلامي، آنها كه او را مي‌شناسند، از حجب و تواضع و آرامش او مي‌گويند، مردي كه برخلاف آنچه امريكايي‌ها مي‌گويند، مرموز نيست.

هر قدر او آرام و بي‌سر و صدا مي‌رود و مي‌آيد و كارهايش را انجام مي‌دهد، بيرون از مرزهاي جمهوري اسلامي در مورد او، يعني سردار سرلشكر قاسم سليماني، فرمانده سپاه قدس ايران خيلي خبرها هست. آنها از او و سپاه تحت امرش مي‌ترسند و همين ترس سرآغاز خبرهاي بعدي است، آنها او را تروريست مي‌خوانند، بارها و بارها تحريمش مي‌كنند، به او اتهام دخالت در امور ساير كشورها را مي‌زنند، او را فردي بسيار قدرتمند در عرصه سياست خارجي جمهوري اسلامي در خاورميانه توصيف مي‌كنند، او را متهم پرونده ترور رفيق حريري مي‌دانند و سرانجام آنكه، آنها در كنگره امريكا، صريحاً و رسماً پيشنهاد ترور او را مي‌دهند! شايد تعجبي هم نباشد، آخر آنها از مبارزه با قاسم سليماني و نيروهايش ناتوان شده‌اند، به همين سادگي!

و اين البته همه آن چيزي نيست كه در مورد او گفته مي‌شود. روزنامه انگليسي گاردين در مورد قاسم سليماني مي‌نويسد: «حتي كساني كه سليماني را دوست ندارند، او را فردي با هوش مي‌دانند. بسياري از مقامات امريكا كه اين چند ساله را صرف متوقف كردن كار افراد وفادار به سليماني كرده‌اند، مي‌گويند مايل هستند او را ببينند و معتقدند كه مبهوت كارهاي او شده‌اند.»

شايد از سر همين بهت است كه يكي از مقامات بلندپايه ارتش امريكا عاجزانه مي‌گويد: «من اگر او را ببينم، خيلي ساده از او خواهم پرسيد كه از ما چه مي‌خواهد؟!»

واقعيت آن است كه گرچه غربي‌ها او را ژنرال مي‌نامند و او فرمانده يك نيروي نظامي است و امريكايي‌ها دوست دارند قبل از هر چيز او يك تروريست به نظر برسد كه فقط با عمليات‌هاي نظامي به اهدافش دست مي‌يابد، اما خود نيز نمي‌توانند معترف نباشند كه او، بي‌آنكه وارد عرصه نظامي شود، از بعد سياسي به پيروزي دست مي‌يابد، اتفاقي كه او با تكيه بر ويژگي‌هاي اخلاقي‌اش و تكيه بر اصول انقلاب اسلامي كه منشأ منش رفتاري او نيز هست، رقم مي‌زند، نه با تكيه بر قدرت نظامي‌اش.

روزنامه امريكايي «مك كلثي» در سي‌ام مارس ۲۰۰۸ گزارش داده بود: «سليماني براي توقف درگيري‌ها ميان نيروهاي امنيتي عراق كه بيشترشان شيعه هستند و نيروهاي راديكال مقتدي صدر در شهر بصره، پا در مياني كرده است. . . يكي از نخستين و مهمترين پيروزي‌هاي سليماني بر امريكا در عراق، ايجاد برتري سياسي بود، نه نظامي.

وي در ژانويه سال ۲۰۰۵، زماني به عراق آمد كه عراقي‌ها براي نخستين بار پس از سقوط صدام حسين، به پاي صندوق‌هاي رأي مي‌رفتند. در حالي كه امريكا حمايت شديدي از نخست‌وزير شدن اياد علاوي مي‌كرد، سليماني فعاليت خود را در حمايت از شيعيان طرفدار ايران آغازكرد و به شدت به راهنمايي آنان براي پيروزي در انتخابات پرداخت. پس از انتخابات، بوش انگشت‌هاي رنگي مردم عراق را پيروزي بزرگي براي دمكراسي دانست، اما علاوي و متحدانش شكست خوردند.»

زلماي خليل‌زاد، سفير سابق امريكا در افغانستان نيز مي‌گويد: «همان‌قدر كه مقامات امريكايي سليماني را به جنگ افروزي متهم مي‌كنند، او در ايجاد صلح نيز براي رسيدن به اهدافش فعال بوده است. او در پايان دادن به درگيري‌هاي نيروهاي مقتدي صدر و نيروهاي عراقي در بصره، نقشي حياتي داشت، تهديدي كه مي‌رفت ناآرامي‌هاي آن گسترش يافته و پيامدهاي وخيمي به ويژه براي منابع نفتي عراق در پي داشته باشد.»

يكي از نمايندگان مجلس عراق كه از دستياران ارشد نوري المالكي هم هست، درباره سردار سليماني مي‌گويد: «او فقط يكبار در اين هشت ساله به عراق آمده است. او فردي است كه آرام سخن مي‌گويد و منطقي و بسيار مؤدب است. وقتي با او حرف مي‌زنيد، بسيار ساده برخورد مي‌كند. تا زماني كه پشتوانه او را نشناسيد، نمي‌دانيد چه قدرتي دارد، هيچ كسي نمي‌تواند با او بجنگد.»

سردار قاسم سلیمانی و سردار شهید کاظمی در دوران دفاع مقدس


قاسم سليماني آن گونه كه آنها در موردش نقل مي‌كنند، بي‌محافظ و فقط با دو همراه، به عراق رفته و در منطقه حفاظت شده توسط امريكايي‌ها، موسوم به منطقه سبز حضور يافته و ديدارهايش را در كمال آرامش سروسامان داده و بعد به ايران بازگشته است!

خيلي فرقي نمي‌كند كه اين ادعاها چقدر مستند است يا حتي چقدر مي‌تواند صحيح باشد؛ همين مؤلفه‌ها و قصه‌هاي راست و دروغ ديگري كه از او مي‌گويند، براي ذهن شهروندان غربي كه مقهور شانتاژهاي رسانه‌اي دولت هايشان هستند، كفايت مي‌كند تا به نمايندگان كنگره امريكا معترض نشوند كه چرا دور هم نشسته‌ايد و با صراحتي باور نكردني، پيشنهاد ترور مي‌دهيد!

 اين ادعاها براي پروپيمان كردن پروژه ايران‌هراسي و به طور اخص، سپاه هراسي كفايت مي‌كند؛ حتي اگر دليلي بر درستي‌شان اقامه نشود! ذهن شهروند غربي، براي فريب چنين تبليغاتي را خوردن، از مدت‌ها قبل آماده شده است. او به ديدن و شنيدن افسانه‌هاي هاليوودي عادت دارد!

ما اما به قصه‌هاي هاليوودي عادت نداريم، آرمان ما حقيقت اتفاقي است كه روز دهم محرم سال ۶۱ هجري در صحراي كربلا روي داده است. اين است كه مي‌گوييم كسي از آن جماعت امريكايي اگر توان ترور حاج قاسم سليماني را داشت، درنگ نمي‌كرد. اين است كه در برابر پيشنهاد ترور او مي‌گوييم: بسم الله اگر حريف مايي!

قاسم سليماني مرموز نيست اما فرمانده سپاه قدس ايران است و همين فرمانده سپاه قدس ايران بودنش، كافي است تا جماعت امريكايي از او بترسند و در توجيه اين ترس خويش، او را به نحوي اغراق‌آميز، ترسناك معرفي كنند. بر اين جماعت حرجي هم نيست البته؛ چه آنكه آدم ترسيده، اگر نخواهد كه ترسو لقب بگيرد، بايد علت ترس را ترسناك و ترسناك‌تر معرفي كند تا ترسش توجيه شود.

سردار قاسم سلیمانی و سردار شهید کاظمی در دوران دفاع مقدس

اينها، همه كه گفتيم، آن هم از قول آنهايي كه خارج مرزهاي جمهوري اسلامي ايران هستند، تنها يك روي سكه بود؛ روي اشداء علي الكفار سردار قاسم سليماني؛ اين روي سكه اما، در داخل مرزهاي عقيدتي انقلاب اسلامي، او تمام قد سرباز ولايت است. از آن جنس آدم‌هايي كه مكلف به تكليفند و همه حياتش را از جواني تاكنون، وقف نهضت حضرت روح الله كرده است. اين روي سكه، او، رحماء بينهم است.

جنگ كه شد، قاسم سليماني جوان بنايي بود در كرمان؛ متولد اسفند ۱۳۳۶. سرش هم گرم كار خودش. جنگ كه شد، بنايي را همان جا رها كرد و راهي جبهه شد. كمي بعدتر، اين جوان بسيجي فرمانده بسيجي‌هاي هم‌ولايتي‌اش شد و بعد‌تر لشكري از همين بسيجي‌هاي آفتاب سوخته كوير تشكيل داد كه شد لشكر ۴۱ ثارالله.

جنگ كه تمام شد، امنيت آن خطه كويري را كه مستعد جولان اشرار بود به او سپردند و هنوز هم، هر قدر او، ميان مردم كشورش ناشناخته باشد، مردم سيستان و بلوچستان و كرمان خوب مي‌دانند كه در آن سال‌هاي فرماندهي او، امن‌ترين دوران را گذرانده‌اند.

سال ۱۳۷۹، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، فرماندهي كل قوا، او را به تهران فراخواند و مسئوليت سپاه قدس را به او سپرد. مسئوليتي كه قاسم سليماني را به كابوسي در ذهن امريكايي‌ها بدل ساخت. كابوسي كه اگر دستشان برسد، خيلي زود، همچون عماد مغنيه ترورش خواهند كرد!

كابوسي كه همان قدر كه غربي‌ها را مي‌ترساند، به جان ما، غروري مقدس مي‌ريزد و اينها اين روي سكه اوست، روي رحماء بينهم قاسم سليماني، فرماندهي با صلابت، با موهايي جوگندمي و بدني لاغر و صورتي آفتاب سوخته و نگاهي محجوب و آرام. فرماندهي كه در ميان هم‌ولايتي هايش و در مراسمات و مجالس‌شان، خيلي خاكي و خودماني حضور دارد. فرماندهي كه اگر لباس نظامي تنش نباشد، كسي حدس هم نخواهد زد كه او يك فرمانده نظامي است. فرماندهي كه در خارج از مرزهاي جمهوري اسلامي، بسيار شناخته شده‌تر از داخل مرزهاست.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۶۱
انتشار یافته: ۵۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
اولا پشت سر سردار قاسمي يك ملت ايستاده كه كسي جرعت ترور كه هيچي حتي يك خار به پايش نره
دوما امريكا از این غلطها زیاد کرده
سوما در خارج كشور هم خيلي هوادار داره
البته نه اين سردار بلكه تمام سرداران
كشور روي چشم ملتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
درود بر مردان بي ادعا
تقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
با سلام
خسته نباشید
می خواستم از دولت آمریکا سئوال کنید و در روزنامه تان چاپ کنید در ایران 70000000سردار سلیمانی وجود دارد کدامیک را می خواهید ترور کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
اگر اونا سردار قاسمی را تهدید به ترور می کنند ما هم باید یکی از ژنرال های آمریکایی در افغانستان را تهدید کنیم
سلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
همینقدر بدونید رفتارش با من جوون جوری بود که حاضرم هر چی دارم بذارم زمین برم سپاه قدس نیروی زیر دستش بشم
يك ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام بر سرباز جان بر كف روح ا... . و درود بر فدايي رهبر
خدا قوت. تا بحال شما را نمي شناختم. امروز اما، نه تنها شناختم تان بلكه احساس غرور كردم از اينكه ايمان يك ايراني به ولايت و سرزمينش چگونه بنيان جهان را لرزانده است.سلامتي تان را از خداوند مي خواهيم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
درود خدا بر حاج قاسم سليماني فخر ايران اسلامي و مردم نجيب استان پهناور كرمان
اميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
هيچ كس مثل حاج قاسم ،آمريكايي هارو اينقدر اذيت نكرده اينو مطمئنم.
ابراهيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
به نام خدا سال 71 تا 76 کرمان دانشجو بودم و ايشان چند سخنراني در دانشگاه داشت که بسيار تحت تاثير قرار گرفتيم انشاء‌الله خداوند چنين سرداراني که به تکليف عمل ميکنند براي ما حفظ نمايد و به آبرويشان عزت و سربلندي کشور عزيزمان روز به روز افزايش پيدا کند.
كلائي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا نگه دارش باشد درود بر سپاه اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
ابا داشتم ازاینکه مدح کسی بگویم که سزاوار مداحت فقط خداست وبس..ولی ایشان مصداق بارز یک فرمانده بسیجی است که زمانه عوضش نکرده است...ذوب شده در اسلام وولایت...همانگونه که اورا درجبهه دیده بودم...بارالها به عزتت بر عزت واعتبار وطول عمر با سلامت ایشان بیفزا...حاج قاسم ...زنده وپایدار باشی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
ما به او افتخار می کنیم.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خیلی حال کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
کثرالله امثالکم و حفظک الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا ایشان و همه خادمان به مردم ،انقلاب و وفاداران به ولایت را در سایه حضرت بقیه الله حفظ فرماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
دوست دارم سالار.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدایا این ذخیره جبهه هارا برای انقلاب نگهدارش امین یارب العالمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خداوند یاوران اسلام ناب محمدی را موفق و سربلند بگرداند انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا از گزند شیاطین محافظتش کند
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا حفظش کند انشاء الله .در ضمن آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند .ایران امثال سلیمانیها زیاد دارد که رعب در دل آمریکا بیندازد .
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
احسنت به دلیر مردان سپاه که لرزه به تن دشمن میندازه وقتی اسم مقدس سپاه قدس میاد وسط.
کاشکی سپاهی بودم.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
درود بر رزمندگان اسلام
سلام بر شهیدان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خداوند از شر کفار در امانش بدارد. آمین
بهرام حسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام
بسیار مطالب خوبی بود-خداوند سردار قاسم سلیمانی را برای نظام حفظ فرماید.انشاءالله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
با سلام
من از نزدیک این سردار بزرگ را دیده ام واقعا همان طور که توصیف کردید ایشان از یک منش و اخلاق بالای برخوردار هستند و بدون ریا وبی تکلف برخورد می کنند انشالله هرجا که هستند خدا از ایشان مراقبت کنند که از سرمایه ها و ذخائر انقلاب هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا نگه دارش باد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
حاج قاسم باعث غرور مایی حاجی خیلی دوست داریم
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
واقعاً او یک قهرمان ملی است
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
"... یجاهدون فی السبیل الله..."
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
khoda hefzesh kone.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام بر رادمرد دوران دفاع مقدس فرمانده محبوب بسيجيان لشكر ثارالله او كه هنوز گريه هاي جانسوزش بعد از هر عمليات كه در فراق ياران شهيدش مي گريست در گوش ما طنين انداز است او كه بعد از جنگ نيز رنگ دنيا نگرفت و بر پيمان خود با امام شهيدان پا بر جا ماند او كه هنوز بعد از سالها ديدنش مايه آرامش است خداوند وجودش را براي اين مملكت حفظ كند.
روح اله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
به این سردار بی نشان افتخار می کنیم و دعا برای حفظش تا ظهور آقای بی نشان ها
چاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خداوند ایشان و تمام کسانی را که مایه مباهات و افتخار ایران هستند را در پناه خود حفظ کند.
asghar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا حفظش كند . باخواندن اين جملات هر كه قلبا ايران و ايراني را دوست دارد غرور ميكند .خداوند پشت و پناه اين سرباز امام زمان(عج) و ولايت فقيه باشد تا كور شود چشم دشمنان انشاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
قاسم سلیمانی خدانگهدارتو دوستت داریم
محمد مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سردار قاسم سلیمانی به معنی حقیقی پاسدار حریم ولایت و سرباز آقا امام زمان است که نه ملت شهید پرور ایران بلکه در خارج از کشور هم خیلی ها به نام و شخصیت ایشان احترام گذاشته و به وجود ایشان افتخار میکنند .
خداوندا تا ظهور حجتت این افتخار و خار چشم دشمنان اسلام را در پناه خودت محافظت بفرما آمین
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام بنده یکی از رزمندگان دفاع مقدس درلشکر خط شکن 33المهدی میباشم وحاج قاسم سلیمانی را از همان اوائل جنگ میشناسم خداوند ایشان رابرای خدمت بیشتر به اسلام ومسلمین حفظ خواهد کرد وخاری درچشم امریکا ودیگر متحدانش میشود
حجت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا نگهدارش باشه . آمریکا و اسراییل هم هیچ غلطی نمیکنند. همگان بدانند این سردار عزیز عین حاج احمد کاظمی است با همان روحیه و خلوص و..... بحمداله از این بزرگان کم نداریم ولی خودشان میخوان گمنام بمانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا قوت با غيرت
کسري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
بنازم به اين فرماندهان غيور که اسمشان هم باعث رعب و وحشت آمريکا و اسرائيل شده خدا حفظشان کنه
ناشناس
|
Australia
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام. مطلب خوبی بود.
برای سرلشکر عزیز آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.
اگر این متن به انگلیسی ترجمه شود مفیدتر هم می شود.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خدا خیرتون بده که در مورد حاج قاسم نوشتین. افتخار کرمانی ها، ایرانی ها و بچه شیعه هان
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خداوند ایشان را برای اسلام و مسلمین حفظ فرماید ... تابناک قشنگ بود وعالی
علي غفاري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
ما چاكر بچه هاي جنگ هستيم
پورمحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش واز این عصبانیت بمیر.
درود بر این ذوالفقاران ولایت که انصافا مایه فخر ایرانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
چیزی که باعث شده خیلی حاج قاسم رو دوست داشته باشم اینه که بعد از اتمام جنگ دنبال پست و مقام و وزارت و ... نرفت و توی جبهه جدیدی سختی های بیشتری را به جون خرید- خدا حفظش کنه
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
فرمانده غیوري كه مدتهاست خالصانه و عاشقانه تمنای دوست را در سرداشته و از خداوند شهادت طلب کرده و میکند.
آری به فرموده حدیث: هر کس بین خود و خدایش را آباد کند خداوند بین او و بندگانش را عمارت خواهد فرمود.
سلیمانی چون بنده خوب خداست در دل دشمنان خدا رعبی نهاده بی اندازه.
او سرداری است مثل همه سرداران انقلاب و فرزندان روح خدا. به شجاعت متوسلیان، به مهربانی کاظمی، به رشادت همت، به صلابت کاوه، به درایت افشردی ... افسوس که مدتهاست از رهبر انقلاب ملتمس دعای شهادت است. دنیا با همه بزرگیش امروز برای سردار بزرگ ما، کوچک شده است. آمریکاییهای زبون که در این میان جای خود دارند. ...
از مسوولین امر توقع داریم این سرو سربلند بوستان انقلاب را با همه وجود حفظ کنند چون او الگوی همه جوانان این مرز و بوم است. هر چند نجابت مثال زدنیش هیچ گاه نگذاشته که دریای وجودش مکشوف مردم خوب ایران زمین گردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
خداوند حافظ و نگهدارش باشد بنده به عنوان يك بسيجي به آن بزرگوار افتخار ميكنم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
كسانيكه امر خدا ورسول وامر امامت وولايت را قبول وايمان آورده اند وازمظلوم وحق شرعيه عموم مردم جهان دفاع ميكند بحق خدا رعب وهيبت خودرا در قالب وجود نازنين ايشان يعني عزيز خدا آقاي سليماني وافرادي مثل ايشان برنمود ميسازد واين سنت بدون تغيير الهي است طيب الله
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
انشاء الله خداوند اینگونه دلاورمردان بی تکلف و میهن پرست را در پناه خود حفظ کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
من اشداء علي الكفار باشم روز رزم
بي محابا و غيور همچون علي اكبرم
نرم خو و مهربان باشم ميان دوستان
چون رحماء بينهم فرمود حي داورم
خدا بيش از اين به اين سرباز روح الله عزت دهد.
مهدی شبرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
باسلام وتحیات
مفتخرم که دردیارکریمان سرداری بنام سردارسرلشکرسلیمانی طلوع کرد وازسوئی برخود می بالم که ایشان فرمانده وهم رزم پدربنده حقیر درجبهه جنگ تحمیلی بوده اندوهمیشه خاطرات ایشان باعث عطرانگین شدن فضای منزل ما میشود .خداوند بحق فاطمه زهراایشان راحفظ نمایند.
صفري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
درود بي نهايت برسردار سليماني و تمام همرزمان و دوستداران شهيد و زنده اش.
رزمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
حاجی همه عزت بچه های کویره .
سعید از اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
ما 75 میلیون ایرانی همه سردار قاسم سلیمانی هستیم.
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
امریکا باز هم اشتباه می کند قاسم سلیمانی یک نفر نیست ایران ما از این مردان بسیار دارد . مردان بی ادعایی که از مرگ نمی ترسند و به امام حسین اقتدا می کنند .
saeed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
به وجود او افتخار مي كنيم .خداوند امثال ايشان را زياد كند. ان شا الله
m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
سلام باید بگویم سردار قاسمی فرشه اسمانی روی رمین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
حاج قاسم از مردان خداست و خداوند ایشان را از شر دشمنان محفوظ بدارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: