۵۱۱۲۴بازدید
تجربه نشان می دهد مدت پایداری مردان به سه دلیل نیاز فردی مردان به یک شریک، وجود کودک در محیط خانواده و فشار اطرافیان، درصد بسیاری از مردان در دو سال ابتدایی بعد از متارکه اقدام به ازدواج مجدد می کنند.
کد خبر: ۱۵۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۱ 26 February 2011
دی‌نا: فشارهای روحی و روانی، ابتلا به انواع آسیب ها مانند اعتیاد به مواد مخدر، الکل، اختلافات رفتاری، خودکشی، انحرافات جنسی و قرار گرفتن در معرض انواع بیماری های عفونی و ویروسی، از دست دادن پیوندها و همبستگی با خانواده، طرد خانوادگی و اختلاف با سایر اعضای خانواده، تن دادن به ازدواج های موقت و ازدواج های ثانویه، اختلاف بین فرزندان با همسر در صورت ازدواج مجدد و داشتن فرزند، از جمله آثار و پیامدهای منفی طلاق برای مردان است.

مدت مدیدی بود از شهاب خبری نداشتم، تا اینکه هفته گذشته بعد از هشت ماه بی خبری با من تماس گرفت، صدایش می لرزید و مثل گذشته سرحال نبود، هرچه علت را از او پرسیدم چیزی نگفت و از من خواست همان روز در پاتوقی که دوران دانشجوییمان را در آن سپری می کردیم مرا ببیند.

در سه ساعت مانده به موعد قرار، خاطرات گذشته ام را با شهاب مرور می کنم، من و شهاب بعد از دبیرستان در دانشکده فنی قبول شدیم و دوران دانشجویی خود را با هم گذراندیم، سال دوم شهاب پس از کش و قوس فراوان با مریم که یکی از هم دانشگاهی هایمان بود ازدواج کرد.

زیباترین خاطره من روزی بود که به عنوان شاهد ازدواج بر برگه ای از جنس عشق خطی به یادگار نوشتم. در آن روزها گویی دنیا، تنها شهاب را شاد و خندان می خواست و چنین نیز بود، دیگر شهاب را کمتر در تجمعات دوستانه می دیدم، هرازگاهی او را بعد از دانشگاه و اتفاقی در خیابان دیدم و چهره اش را به شکل لبخندی ماندگار در ذهن خود حک کرده بودم، شهاب زندگی آرام و بی دردسری داشت.

اما آن روز پاتوق دوران دانشجوییمان شاهد اتفاق تلخی بود که نه من آن را باور می کردم و نه شهاب، شهاب خسته و رنجور، با چهره ای رنگ پریده، و سیگاری در دست خبر جدایی خود از مریم را به من داد و گفت که این اتفاق بعد از گذشت 8 ماه روزهای آخر صدور حکم را انتظار می کشد، و از من می خواست که به عنوان شاهد برای شهادت به دادسرا بروم.

سه سال پیش شاد و خندان شاهد اتفاقی دو نفره بودم و زیر برگه ای را که خبر از وصال می داد به یادگار پر کردم و امروز غمگین و ناراحت شاهد اتفاقی دو نفره هستم و می بایست برگه ای را امضا کنم که جدایی دو نفر را فریاد می زند. آنقدر وضعیت جسمانی و روحی شهاب بد است که نمی دانم از علت جداییشان بپرسم یا آشفتگی جسمی و روحی دور از انتظارش.

مردان قربانی تاثیرات زیانبار طلاق

دکتر پرویز مظاهری دبیر انجمن روان پزشکان ایران، تاثیرات زیانبار طلاق در خانواده را به ترتیب بر دوش فرزندان، سپس مردان و در انتها زنان دانست و اظهار داشت: از آنجاییکه مردان توانایی برخورد یا کنار آمدن با مشکلات را ندارند و توانایی روانی زنان در این گونه مسایل بیشتر می باشد و علت آن نیز ترشحات هورمون «استروژن» است ، هنگام متارکه مردان به دلیل وابستگی به همسر از نظر مسایل تربیتی و مسایل حاکم بر زندگی ضربه بیشتری را متحمل می شوند.

دکتر مظاهری افزود: از آنجاییکه مردان بخاطر مشغله کاری خارج از محیط خانواده نمی توانند همانند زنان زندگی را اداره کنند و عدم آشنایی با مشکلات محیط خانواده اعم از تربیت فرزندان و مسایل حاکم بر خانه، دچار شکست روحی روانی می شوند.

دکتر فربد فدایی، روان‌پزشک معتقد است بلافاصله بعد از جدایی، برای بیشتر مردان، یک دوره‌ی تضاد، دوگانگی عاطفی و تغییرات خلقی شدید پیدا می‌شود. تضاد از این جهت که مرد طلاق‌گرفته، در این که کاری که انجام داده درست بوده یا نه مردد است و همیشه با این سوال که آیا می‌توانسته کار بهتری انجام دهد یا نه مواجه است.

مرد در عین حال که از همسر سابق خوشش نمی‌آید، همزمان نسبت به او احساس مثبتی هم دارد؛ چون ممکن است بعضی از جنبه‌های وجود او را که در گذشته دوست داشته، هنوز هم دوست داشته باشد.

پس از جدایی گاهی اوقات، مرد احساس تاسف می‌کند؛ چون فکر می‌کند می‌توانسته بهتر رفتار کند، یا احساس شرم در او به وجود می‌آید؛ به این دلیل که در یکی از نهادهای مهم اجتماعی که ازدواج و تشکیل خانواده است، شکست خورده است.

طلاق؛ فرایندی با ابتدا و بی انتها

دکتر محمد مهاجری جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی بر این باور است که فرآیند طلاق بر اساس مطالعات جامعه شناختی فرایندی است که ابتدا دارد، اما انتهایی ندارد، به این معنا که طلاق صد در صد اتفاق نمی افتد و صرفا این مساله به شکل حقوقی پایان می پذیرد، اما مسایل عاطفی ناخودآگاه در ذهن طرفین می ماند.

سوختن و ساختن یا سوختن و سوزاندن

دکتر مهاجری در تشریح این نظریه گفت: فرآیند طلاق در بررسیهای جامعه شناسان 13 مرحله است، هفتمین مرحله آن طلاق پنهان است که با رنگ باختن عش و علاقه در محیط خانواده بین زوجین اتفاق می افتد، و از آنجاییکه ساختار سنتی بر جامعه حاکم است، زنان به جمله «می سوزم و می سازم» اکتفا می کنند، در این مرحله زن معتقد به سوختن و ساختن برای نگاهداری از پیوند خود است، این در حالیست که هر چه بسوزد می سوزاند، و قربانی این تفکرزنان، مردان می باشند، در این مرحله که به ظاهر بر اساس ایثار زن صورت گرفته است و مرد برنده آن است، آثار مخرب روحی و روانی و زیانبار آن بیشتر متوجه مرد می شود.

دکتر مظاهری با اشاره به فرهنگ حاکم بر جامعه که از کودکی به دختران اجازه گریستن در صورت بروز مشکل را می دهد، افزود: جامعه ما به زن اجازه گریه کردن را می دهد، از دوران کودکی دختر بچه حق گریستن دارد در صورتی که اگر پسر بچه ای گریه کند همه او را سرزنش می کنند، این تلقین از دوران کودکی مدام در ذهن مرد شکل می گیرد و از آنجاییکه عادتا مردان غرور مردانه ای دارند از گریستن و یا بیان مشکلات خود سرباز می زنند، که این مساله باعث رفتارهای ناهنجاری در مردان پس از متارکه ، مانند پرخاشگری ، افسردگی و... می شود.

افسردگی رایج ترین بحران مردان بعد از طلاق

دکتر امیرحسین توکلی روانپزشک، در تشریح پیامدهای طلاق بر روی مردان گفت: غالبا احساساتی نظیر ناامیدی، یاس، افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، کاهش پذیرش شخصیت فردی، زیر سوال بردن زیباییهای شخصی و زیر سوال بردن تواناییهای شخصی و فردی بعد از متارکه به شکل گسترده و پنهان در مردان شکل می گیرد.

دکتر توکلی افسردگی را رایج ترین بحران مردان بعد از متارکه دانست و گفت: افسردگی در این دوران بسیار شایع است؛ زیرا مردان نمی‌داند چه وضعیتی در انتظار آنهاست. به طور کلی در دوره‌ی پس از طلاق، خشم و تاسف و عشق و نفرت در هم می‌آمیزند. ممکن است بعضی اوقات، مرد احساس راحتی کند؛ زیرا بر این باور است که دیگر فشارها و دخالتها تمام شده؛ اما ترس از آینده‌ی نامعلوم، این احساس راحتی موقت را از بین می‌برد. در این دوران، مردان با یادآوری‌های مکرر گذشته و بررسی رابطه‌ی ازهم‌گسیخته‌ی خودشان، دچار اختلال تمرکز می‌شوند و نمی‌توانند به هیچ‌چیزی به طور طبیعی فکر کنند.

دکتر مظاهری درمورد پیامدهای جسمی و روحی طلاق برای مردان تصریح کرد: متارکه می تواند استرس مضاعفی را برای مردان ایجاد کند، در کنار افسردگی حاصل از این اتفاق، مرد دچار اضطراب می شود، اضطرابی که در مردان بعد از متارکه شکل می گیر بسته به نوع شخصیت مردان باعث بروز ناراحتیهای قلب و عروق، بیماریهای ریوی، ناراحتیهای گوارشی، ریزش مو و یا سفید شدن موی سر می شود.
دکتر مهاجری اعتقاد دارد آثار مخرب طلاق ضربه روحی سنگین تری را بر مردان وارد می کند و می افزاید: حوزه آسیب ها و کارکرد های منفی طلاق بر روی مردان شبیه زنان نیست و به مراتب بیشتر است، اما جلوه دادن و تجلی دادن آثار منفی نزد زنان بیشتر است که آن هم به مکانیزم دفاعی زنان باز می گردد.

زنان مکانیزم دفاعی بسیار خوبی دارند و آن مکانیزم برون ریزی اتفاقات تلخ و بیان مشکلات و تجلی آن است که باعث ایجاد تعادل در زنان می شود، اما مردان از آنجاییکه از این مکانیزم برخوردار نیستند و آثار روانی و اجتماعی طلاق و مشکلات ناشی از آن را نهفته و پنهان در خود دارند که این مساله باعث اختلال در مکانیزم دفاعی مردان می شود.


دکتر مهاجری پیامدهای منفی اقتصادی بعد از طلاق را در دو دهه اخیر پر رنگ تر دانست و گفت: یکی از پیامدهای منفی طلاق برای مردان که در دو دهه گذشته رواج پیدا کرده است مسایل اقتصادی ناشی از مهریه های سنگین است.

متاسفانه بخاطر رسم و عرف اشتباه حاکم بر جامعه مردانی که توان مالی کمتری دارند براساس هیجان، احساسات، چشم و همچشمی و بیان عشق و علاقه خود مهریه های سنگینی را که دور از عقل و منطق است تقبل می کنند و دلیل برخورد خود را جمله بی معنای « کی داده ، کی گرفته » می دانند.

این مساله باعث ضررهای سنگین اقتصادی، روانی و اجتماعی برای مرد می شود و سپس مرد را دچار عقده های نهفته برای بازپرداخت مهریه می کند، و در صورت عدم توان پرداخت مرد دچار فرایند قضایی تازه ایی می شود که تبعات روانی منفی در پی خواهد داشت.

مدت پایداری مردان بعد از طلاق

دکتر مظاهری درباره مدت پایداری مردان نسبت به همسر سابق خود پس از طلاق خاطر نشان کرد: عادتا مدت پایداری مردان پس از متارکه یا فوت همسر بسته به میزان علاقه و وابستگی متغیر است، در بعضی اوقات علاقه و وابستگی به همسر سابق مدت پایداری مردان را بالا می برد، و در شرایطی دیگر سرخوردگی از ازدواج اول باعث بالا رفتن مدت تجرد مردان بعد از متارکه می شود.
دکتر مظاهری افزود: تجربه نشان می دهد مدت پایداری مردان به سه دلیل نیاز فردی مردان به یک شریک، وجود کودک در محیط خانواده و فشار اطرافیان، درصد بسیاری از مردان در دو سال ابتدایی بعد از متارکه اقدام به ازدواج مجدد می کنند.

مردان بعد از طلاق غمگین ‌تر از زنان

مردان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از زنان ضعیف تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، روابط کمتری با دوستانشان
برقرارمی کنند. روانشناسان و محققان معتقدند زنان در مقایسه با مردان در مواجهه با بحران ناگهانی مثل طلاق، با شرایط بهتر کنار می آیند.

بنابر یک تحقیق در یورکشایر انگلستان ، 61 درصد از زنان طی 2 سال اول بعد از طلاق، بسیار خوشحال‌تر از موقعی هستند که هنوز در حال زندگی مشترک بودند در حالی که این رضایتمندی تنها در 51 درصد از مردان وجود داشته است.

براساس این تحقیقات زنان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از مردان قوی‌تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، این روابط بیشتری با دوستانشان برقرار و وقت بیشتری را صرف خانواده‌‌شان می کنند و به‌دنبال مشاوره‌ها و درمان ناراحتی‌هایشان هستند در حالی که مردان غالبا به‌دنبال لذت‌های موقتی اند.

با از بین رفتن قبح فرآیند طلاق و افزایش آمار روبه رشد آن، روزانه افراد بسیاری را در قالب دوست یا آشنا مشاهده می کنیم که خواسته یا ناخواسته درگیر این اتفاق شوم شده اند. اما در این بین تأثیر طلاق بر روی مردان به صورت ناهنجاری هایی در جامعه بروز می کند، گاها برای مقابله با مشکلات ناشی از طلاق به مسایلی پناه می برند که از لحاظ عرف جامعه مذموم و نکوهیده است و برای خود شخص بار منفی بسیاری دارد. بی شک عدم اندیشه و وجود راهکار مناسب برای مقابله با این مشکلات، جامعه را به سوی ورطه ای هولناک سوق می دهد، ورطه ای که هر لحظه هر کداممان را به سوی خود می کشد و می بلعد.

مدیا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۳۶۹
انتشار یافته: ۷۷
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
اصولا"مردان نسبت به زنان کم عاطفه ترندومعمولا"علاقه شان نسبت به همسروفرزندانشان تاحدودی نسبی است وبه همین دلیل چون به خودشان بیشترازهرکسی فکرمیکنندبعدازطلاق زودترازخانمهایشان ازدواج میکنند.
رونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
چون حق طلاق با مردان است بعد از متارکه به راحتی ازدواج میکند واین زن اول است که باید برای طلاق اقدام کند ومرد ضربه خیلی کمی از نظر عاطفی می خورد
نوشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
آقایون محترم بعدازطلاق تازه عذاب وجدان میگیرن که چرا راهی پیدانکردند تا طلاق اتفاق نیافته متاسفانه همه بعضی هاشون تامسایل بغرنج نشه هیچ چیز راجدی نمیگیرند.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
برخی از خانمها اصلاً واسشون مهم نیست که چه اتفاقی واسه همسرشون بعد از طلاق می افته اما آقایون به شدت به این مسئله فکر میکنن.
خانومها به راحتی ازدواج میکنن و به راحتی فراموش میکنن در حالی که آقایون اصلاً اینطوری نیستن.
امیر
|
Germany
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
سلام به همه.تجربه شخصی من اینه که قبل طلاق هر قدر میتونید برای اصلاح زندگی تلاش کنید تا اگه کار به طلاق کشید تاسف نخورید. همچنین این تلاش بعد از طلاق بهترین مرهم دردها میشه.این جمله رو هم به یاد داشته باشید که "یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است"
محمد
|
United Kingdom
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۷
منم با نظر آقا امیر موافقم من هم در شرف جدایی هستم و تا حالا هر کاری که از دستم بر اومده انجام دادم تا به اینجا نرسیم اما امان از خانواده همسرم و خود همسرم من مهریه و بچه ها رو به همسرم دادم همسرم هم میگه که اینطوری راحتتر هستش
همین جمله اون هم وجدان منو راحت تر میکنه
این جمله آقای امیر هم خیلی کاربردی واقعا همینطوری هست
یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان هست
واقعا اگر ما و خیلی های دیگه که فکر میکند برگردن سر خونه و زندگیشون ، همه چی خوب میشه سخت در اشتباها چون دائما در فکر های گذشته هشتن واین افکار دوباره زندگی رو برای همه هم مزد و هم زن و هم بچه ها و همه اطرافیان زهر مار میکنه
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
من هم تأوه طلاق گرفتم ٥ماه با همسرم زندگى كردم و نه نق زدم نه دعوا رآه انداختم نه بى احتراما كردم ولى تا دلتون مى خواد توى اون غربت رنج كشيدم و به قول أمير اقا وجدانم راحته در ضمن مهريهام را هم بخشىدم
k1
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
سلام دوستان مطالب رو خوندم من بعد از7سال اشنایی و4 سال زندگی مشترک با همسرم به این نتیجه رسیدیم که دیگه نمیتونیم با هم زندگی کنیم به نظر من برای یه مرد خیلی سختره من الارغم اینکه همیشه هر کاری کردم که زندگیم بهتر بشه و همیشه خواستم کوتاه بیام و واقعا ثابت شده که مشکل از زنمه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم عذاب وجدان میگیرم ولی وواقعا برام سخته لطفا یه کسی که متارکه کرده به من بگه که من دارم زیادی خودمو تحت فشار قرار میدم یا نه قضیه راحتر از این حرفاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
سلام طلاق هم سخته هم وجدان درد داره بهتره همه ی سعیتو بکنی ک جدا نشی تا اگه مجبور شدی مثل من وقتی یادش میوفتی دلت نسوزه ک کوتاهی کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
سلام تو بحث طلاق هر دو نفر به نوعی مقصر هستن اولین قدم بعد طلاق ازته قلب واسه طرف مقابل ارزوی سعادت و خوشبختی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
سلام با نظرتون مخالفم چون من واقعا مجبور ب طلاق اونم توافقی شدم مخالفتم بیشتر از این ب خودم صدمه میزد شرایطها با هم فرق دارن مهم اینه پیش خودت ووجدانت راحت باشی مقصرتراشی در شان انسان بالغ نیست بچه ک نیستیم
مهتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
سلام به همگی من درشرف طلاقم اونم ازنوع اجباری،من همسرم وزندگیمو دوست دارم باورنمیکنید چقدالتمسشو کردم که زندگیمو ازم نگیرولی با پروگی تمام میگه دیگه نمیخامت،مقصرخانوادشن،همه کارای دادگاهیمونم کردیم ولی بازم امیدوارم،امامیدونم کسی که نخادو نمیشه مجبورکرد،طلاق تلخ وترسناکه من طلاق نمیخام،کاش حق طلاق بامردانبود،من دارم دق میکنم
پاسخ ها
گلناز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
مهتا جون منم زندگیمو دوست داشتم.ولی شوهرم با لج ولجبازی وپروویی بهم ریخت.منم سکوت کردم اما نتیجه نداد اصلا صبر نداشت.مردای این دوره زمونه همشون بی معرفتن.به قول تو کسی که نخواد رونمیشه مجبورکرد
سپيده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
سلام دقيقا منم وضيعتم مثل مهتا خانمه،از وقتي با خانوادم درد و دل كردم كه شوهرم أذيت ميكنه فقط يك كلام ميگن طلاق از أونور هم خانواده شوهرم هم اين طور ،شوهرم كه يبار ميگه ميخوام يه بار ميگه نميخوام ،من اين وسط موندم از طلاق بدم مياد،دوسش دارم با همه بديهاش،هر دو تا خانواده لج كردن ،هرچي به خانواده خودم ميگم شما كوتاه بيان ميگن نه فقط طلاق،يا ما يا أون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
سلام وقتی زندگی تشکیل دادید باید پاش وایستید اما وقتی مجبورید دست شما نیس وضع فرق میکنه دور از شما وقتی کسی رو مجبور به شرب خمر کنن گناهی پاش نوشته نمیشه جبر تحمیل کردن ب نوعی برگ برنده ی شماست همه چیزو ب خدا بسپارید دنیای کوچیکی داریم ب زودی اونا نتیجه اعمالشونو میبینن ب خدا واگذار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
مهتا وسپیده من یلدا هستم کامنت بالا رو هم من فرستادم شما همه ی تلاشتونو کردیدفعلا تنها توصیه م ب شما اینه ک روز جدایی با سکوت بدون حرفی وکلامی امضا کنید وبرگردید این بیشتراز هر فحش وبی احترامی طرفو میشکنه سر بالا بدو اشک وآه با امید ب خدا قدم بردارید انشااله ک خیری هس خدا خیلی مهربونه نگران ونا امید از فضل خدا نباشید
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۴
تا حالا به موردی هم برخوردين که مرد التماس کنه و زن پاشو بکنه تو یه کفش و طلاق بخواد !!!
7 ساله ازدواج کردم ، دو سال و نیمه بچه دار شدیم ، زنم اولش بچه نميخواست ، 1 سال که از زندگيمون گذشت ناخواسته باردار شد و با اصرار سقطش کرد !!! 3 سال بعد با کلی دوا و درمون باردار شد ، 6 ماه از تولد بچمون نگذشت رفت مهريشو اجرا گذاشت و گفت طلاق میخوام ، بعد پشيمون شد و برگشت ، الانم 5 ماهه رفته و بازم طلاق میخواد ، نمیدونم چكار کنم ؟؟
هر التماسي بگين کردم ، نتیجه نداد ، بيچاره بچم که باید فدای این وضع بشه ...
البته مشاورها خیال زنم رو راحت كردن که مشکلی نیست !!! بچه عادت میکنه !!! ولی هر وقت که بچه رو ميارم پيش خودم ، بعدش که میخوام تحویل مامانش بدم ، کلی گريه میکنه و ميگه میترسم !!!
کسی با مورد اینجوری برخورد داشته ؟
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام نگفتید بچه دختره یا پسر؟
اگه دختر باشه مادرش خیلی بی عاطفه تشریف دارن اما اگه پسرباشه مشکل شما کمتره
طلاق بابچه وحشتناکه اما وقتی مجبوری و ب حرفت گوش نمیکنه شما مسوول نیستی التماس هم نکن خانمها وقتی از مردالتماس ببینن حالت دفاعی میگیرن منطقی باهاش حرف بزن وتوکل ب خدا کن
گلناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
6ماهه عقد کردم.فقط 1ماهه اول نامزدم باهام خوب بود بعد ازاون بهونه گرفت وکلی اذیتم کرد.توهین وتحقیرکه پشیمون شده.منو نمیخواد.کلی ایراد گذاشت روم.گفت که این زنه کم حرفه!!!نمیدونم من خیلی مظلوم واقع شدم.دوس دارم خدا جوابشو بده.هیچوقت فکر نمیکردم یروز طلاق بگیرم.ولی میخوام مهریمو بگیرم هرطور شده تا تنبیه بشه بخاطر.بی معرفتو بدذاتیش
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
درود
من سه سالی میشه که درگیرم
۱۲ ساله ازدواج کردم یه پسر ۳ ساله و دخترم ۱۰ ساله
خانومم شخصیت قربانی داره و کنترل بیرونی
اولش که شروع شد در ۲۴ ساعت ۱ ساعت میخوابیدم و ۴ پاکت سیگار در این مدت میکشیدم و خوراکم گاه
ی یه لیوان اب بود تا اخر جنون رفتم اخر سر هم گفت طلاقم بده بچه ها هم مال خودت منم قبول کردم درکل ۱ سالی بچه ها رو گذاشت و رفت الانم خیلی ارومم و تمام تلاشم اینده رو بسازم
در کل همه چیزم رفت بابت کسی که کنارش مرگ تدریجی داشتم
شما هم چه مرد و چه زن با چنین ادمی خودت رو ازار نده
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
توکل بخدا آخه بچه ها چ گناهی دارن!!!کاش بخاطر اونا تحمل میکردید.....
امیدوارم خدای مهربون بهتون کمک کنه
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام امیر وگلناز برا هردوی شما متاسفم...اما گلناز جان مهریه حقته بگیر اما مواظب باش در راه گرفتنش چیزهایی از دست ندی ک واسه یک زن ارزش باشه بعدها باید زندگی کنی وخواه نا خواه گذشته در آینده دخیل هس
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۲
من 1 زن 34 ساله هستم که یک دختر 7 ساله دارم 2 ماه فهمیدم همسرم بهم خیانت میکنه و جدا شدیم 1 کم افسردم اما به خاطر دخترم میخوام دوباره برای شروع زندگی مجدد تلاش کنم توک به خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
عزیزم منم مث تو خیانت دیدم برگشتم ولی اصلا درست بشو نیستن،رفته رفته پر رو ترم میشنفبعد خیانت 3 سال باهاش زندگی کردم هم شدید استرس داشتم که نکنه بازم...،هم اینکه طرف خیالش از بابتت رتحت میشه که این با هر دردی میسازه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
من20ساله ازدواج کردم یه دختر18ساله دارم زنم پاشوکرده تویه کفش که طلاق میخوام به هردری زدم چندجلسه مشاوره رفتیم زنم زیربارنمیره دلم برای دخترم میسوزه دکتربهم گفت عزت نفس داشته باش دیگه التماسشو نکن خیری شایدباشه حالم افتضاست
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
سلام منم 4 ساله ازدواج کردم. از دوران عقد با دخالت خانواده ها منو همسرم اختلاف پیدا کردیم. دوران عقد اصرار میکرد طلاق میخواهم. انقدر که انرژی و پولو عمرمو گذاشتم تا به اون بفهمونم که طلاق بهترین راه حل نیست خودم خسته و افسرده و درمونده شدم. آخرشم بعد از یک سال خانه داری داریم از هم جدا میشم. زندگی اجباری بی ارزشه. ...حیف اون قلب و احساس و عمری که خرجش کردم....الانم افسردگی شدید گرفتم. ..شوک بدی بود. ...
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
واقعا طلاق بدترین.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
یلدا ،اکبر،مریم،امیر،گلناز،علی،مهتا،محمد،امید،سپیده،نوشین،رونا،دوستانی که یا طلاق گرفتید یا در شرف طلاق هستید،دلم خیلی گرفته، بدترین روزهارو دارم سپری میکنم،امیدوارم خدا به همه مون رحم کنه....
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۶
سلام سینا
من اصلا حالم بد نیست
خوشحالم از اینکه مظلوم بودم ن ظالم
باورم اینه ک عکس العمل اعمال ما بخودمون برمیگرده!فقط دلم میگیره و اینم طبیعی هس تا ب وضعیتم عادت کنم زمان میبره تعجب میکنم ک چرا اینهم کم صبرید
دیگران اگر نیستند خدا هست.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
این مظلوم بودن که بیشتر عذابمون میده،مخصوصا که زن باشی،از بچه ات هم نتونی دل بکنی
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
سلام یلدا. آخه همونطور که من از اوضاع تو خبر ندارم تو هم خبر نداری،سخت اینکه دل به یکی ببندی بعد ببینی همش دروغه. وقتی بفهمی که تمام قلب و روحت رو تسخیر کرده و بعد بفهمی همش دروغه. ....
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
خب حالا شما هم خبر ندارید ک شرایط منم چی بوده اما نمیشه ک بشینی فقط غصه بخوری زندگی جریان داره....
مطمئن باش پاشو میخوره
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
در مورد اونم اینطوری قضاوت نکن مطمئنا اونم از پاشیدن زندگیش خوشحال نیست
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
کسی که واسه ثروت میاد وبه خواستش نمیرسه چی بعد از طلاق چه حالی میشه من راحت شدم چون هر کاری که میتونستم انجام دادم ولی نشد بریم خوش باشیم
گیتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
من هم خیلی دوست دارم تلاق بگیرم یکی از بزرگترین ارزوهامه ولی خیلی می ترسم. از خودم بدم میاد که جسارت ندارم. من با امیر که میگه پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایانه .ولی جرات این کارو هنوز پیدا نکردم.
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
با سلام
هرچیزی خواست براش فراهم کردم هرچی که به نظرت میرسه ولی دو ماه زندگی البطه به دو ماهم نکشید ک ماه زندگی مشترک الن میبینم خوب شد تموم شدیم
چون یه نامهای برام گذاشته بود که از اولم دوست نداشتم ازت نفرت داشتم نامه شو یادگاری نگهداشتم همیشه جلوی چشمم باشه من 26 میلیون دادم راحت شدم من میگم اگه دوسم نداشتی چرا باهام ازدواج کردی چرا زندگی منو داغون کردی دیگه به هیچکس اعتماد ندارم میترسم در کل کسی که از ته دلش عاشق کسی شد و بهش دل بست خیلی سخت دل کندن بیخیال مجرد بودن خوبه البته واسه من چون روزای مشترک 9 ساعت کارمیکردم الان 20ساعت کار میکردم و به خودم قول دادم هرچیزی تو اون روزا از دست دادم تا 30سالگی برگردونم سر جای خودش در کل طلاق خیلی بده......
اکرم
|
United States
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
من هم ازکسای هستم که طلاق گرفتم ..
ولی باید بگم بعضی از مردها حقشونه درگیر این احساسها بشن ..چون قانون طبعته هر چی بکاری همون قدر برداشت میکنی...وباید بگم طلاق چیز خوبی نیست..خیلی غمناکه...
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
اکرم خانوم شما مشکلتت با همسرت چی بود سر چی بود ولی مشکل من سردی همسرم بود خسته شدم ولی بازم دوسش داشتم دارم خواهم داشت اخرش تا جای که میتونین از طلاق بپرهیزیت اولش شاید از مشکلات فرار کنید ولی بعد از چند ماه تازه میفهمید که چه اشتباهی کردید زندگی اولش سخته ولی بعدش خیلی خوبه پس خواهش میکنم از طلاق دوری کنید خواهش کنم موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
من تازه عروس بودم که فهمیدم شوهرم معتاد.همه کار کردم که ترک کنه.حالا من دیگه دل کندم ازش اون میگه من ترک کردم.آقایون خانومها لطفا دیر یادتون نیفته برای جبران اشتباه.
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
سلام دوستان عزیزان هر چی شده و بوده تموم شده زندگی الان رو دریابید
ک مجدد اشتباه نکنید خواهشی دارم صبور باشید صبور باشید وعاقلانه زندگی کنید قرار نیس با یک شکست اینهمه
ببازیددوستان روزهای سخت نمی مونند اما آدمهای سخت ماندگارند!صبور باشید
و شادبودن رو تمرین کنیدما هنوز زنده ایم
وشایسته ی زندگی!جای ناامیدی بهم انرژی مثبت بدید
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
دو روز ديگه قراره جدا شیم،همسرم به جای فکر کردن به تصمیمش حتی به فرداشم فکر نمیکنه. میدونم پشیمون ميشه زمانیکه دیگه خیلی دیره و من به تنهایی عادت کردم وازش بیزار شدم. ...
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
موقع جدا شدن حرفی نزن یا حرکتی نکن ک
بعدا از یاداوریش پشیمون شی تمرین کن صبور باشی زندگی ماها پر از تجربه ی دردناکه شما نمیتونی فکرشو عوض کنی پس جنگیدن فایده ای نداره!برای اینده الان تصمیم نگیر شاید بعداین جدایی وصال باشه با کوهی از تجربه
رزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۸
من دو ساله که طلاق گرفتم 9 سال همه تلاشم را برای بهبود زندگی کردم ولی نتیجه نگرفتم جدا شدم مهریه را بخشیدم حتی دختر 7 ساله ام را گرفت. خیلی عذاب کشیدم طلاق سخته ولی عذابهاش میگذره
وقتی روحیه ام را به دست آوردم درس خوندم الان دانشجوی PHD دانشگاهم.
دوستان طلاق خوب هم داریم.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
17 روزی هست جدا شدم یکم بهتر شدم ولی هنوز زهرخاطرات تلخ وشیرین گذشته روانمو آزار میده. شبا بی خواب شدم....هنوزباورم نميشه که چه راحت برای یکی دیگه پله شدمو ازم بالا رفت. ...
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
من 2ماهه که جدا شدم از همسرم سخت بود چون اون به اجبار طلاق داد چون توی جمعی قسم خورده بود منو طلاق بده اما 1ساعت از جداشدنمون نگذشته بود التماس میکرد اشتباه کردم رجوع کنیم دیگه قبول نکردم چون آزموده را آزمودن خطاست عذاب وجدان ندارم چون تمام تلاشمو برای حفظ زندگی کردم گاهی انتخابمون در انتخاب همسر اشتباهه آقا سینا به این فکر کنین به شمل میگذره و به اون ...
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
به نظر من شما اشتباه کردید الهام جان خدا بندههاشو میبخشه باید از خدا یاد بگیریم نه از شیطان ببخشید نظر من بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
خدا رو شکر میکنم عقد کرده نبدوم چون میدونم همه شما دارید زجر مضاعفی میکشید
این آقایی که من 2 سال عمرم رو به پلش تلف کردم و فکر میکردم دوسم داره و ازدواج میکنیم
خیلی راحت همه چیز رو تموم کرد و گفت دختری توی تصوراتش داره که اگه تو زندگیش ظاهر شه نمیدونه باید چیکار کنه و هزارتا اراجیف دیگه
منم سنگ رو یخ شدم جلوی خانواده خودم و بیحرمت جلوی خانواده اون
در صورتی که خودش اصرار داشت من باشم و من رو از دست نده
از روز جدایی تا الان خیلی خوشحاله،کار جدید شروع کرده،مسافرت و پیک نیک میره,محدودیت روابط نداره چون تعهدی نداره و حتی دفعه آخر که تماسی بود بسیار شوخ و راحت بود
در صورتی که من انقدر بیمار شدم که دستگاه اعصاب مرکزیم در حال مختل شدنه و نه تنها وضعیت روحیم بلکه جسمیم به شدت به هم ریخته
اینم تفاوتم من به عنوان زن و اون به عنوان مرد
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
سلام ما زجر مضاعف نمی کشیم ما زندگی کردیم و پر از تجربه هستیم من تازه الان فهمیدم ک چ توانایی هایی دارم غمگینم اما صبور....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
من 5ماهه عقد کردم.وبه خاطر گذشته ای که وجود نداره وبدبینی شوهرم الان تقریبا کار داره به طلاق میکشه.همسر من خ مرده خوبی بود ولی بعد از عقد خ بد شد.هیچ اعتمادی به من نداره.از 5ماه4ماهش باهام قهر بوده.یکبارم پاشو خونه مانذاشته.اقا تازه یادش به عشق خیانتکاره قبل ازدواجش افتاده.عکساشو فیلماشو نگاه میکنه.منو کتک میزنه.نمیدونم چیکار کنم؟
شهرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
سلام دوستای زجر کشیدم - منم 5 ماهه جدا شدم البته توافقی بود خیلی ناراحت یو تنهایی کشیدم نمیدونم شاید تنها تصمیم درست زندگیم همین بود اما عوارض بعد از جدایی خیلی زیاده و مشکلات بیشتری از قبیل اینکه همیشه باید مواظب همه چی باشی و حواست به همه چی باشه - یه وقتایی از این که این همه مسئو.لیت رو باید به تنهایی به دوشم بکشم میترسم و خسته میشم
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
سلام من شوهرمو خيلي دوست داشتم ما با هم مشكلي نداشتيم خانوادش به هر دليل و بي دليلي با من دعوا ميكردن خوشبختانه در دوران عقد جدا شدديم ولي من هنوزم دوستش دارم خدا كنه كه بر گرده من براش آرزوي خوشبختي نميكنم بلكهر اون و خانوادشو به خدا واگذلر كردم
الكي كه نيست كه با آبروي ي دختر يتيم بازي كنن و بذارن برن
دنيا دار مكافاته الكي كه نيستش
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
تورو خدا واسه ام دعا کنید من زندگیمو دوست دارم عاشق شوهرم هم هستم ولی اون بخاطر مادرش و زنایه هرزه میخواد ازم جدا بشه من عاشقشم ولی اون داره با زندگیمون بازی میکنی تورو خدا واسه ام دعا کنید
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
جدا شدم . حالا خیلی تنها شدم. ...از دستش راحت شدم ولی دلم به حال خودم میسوزه. ...جدایی خیلی تلخه. ...ندا جان از واقعیت نترس، باهاش روبرو شو. ...اگه شوهرت نخواد زندگی کنه بالا خره جدا میشه. ...
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
سلام سینا
ودوستانی که از طلاقتون ناراحتید
این خیلی خوبه ونشون میده شما
زندگیتونو دوس داشتید و مقصر نبودید
یه چیزی بهتون میگم بدونید که طرفتون
واقعا لیاقت شما رو نداشته روزی میرسه
این حرف میشه باور شما..............
شکوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
سلام منم مث شما از طلاق بیزارم اما مجبورم کردن جدا بشم همش 20 روز زندگی کردم و بعدش دخالت خانواده ها ما رو به اینجا کشوند اگه یکم بیشتر تلاش میکرد شوهرم شاید اینجور نمیشد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
الهام خانم به نظر من خود خواه نباش برگرد پشیمون شده شاید از اشتباهاتش و دوستت داره فکر کن گناه داره
سوده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
سلام دوستان باز من چی بگم که بعد 4 ماه از عقد شوهرم تومور مغزی گرفت با همون شرایط کمکش کردم تا بلند شد رفتیم خونه خودمون 4 سال از عقدم باهاشم تو تمام سختی ها خرج زندیگمون رو دادم ولی الان دیگه نمی تونم مراقبت ازش سخت شده دکترا ناامیدم کردم خانوادش کمکم نمیکنن کارم شده از اول عقد سرکار دکتر خونه خیلی دوسش دارم 4 روزه ندیدمش می خوایم ازهم جدا شیم ولی من دیگه طاقت ندارم نبودنش واسم سخته دارم دیونه میشم
شیما
|
United States
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
من چند ماه جداشدم همسرم عصبی بود یکی از بچه های خواهرم عقب مونده ذهنی بود فک میکردیم از دیر بدنیا اومدنش بوده بعد ازدواج بچه دیگه خواهرم مشکوک به همون بیماری شد دکتر با همسرم زیاد رفتم دکترا گفتن با ازمایشات میشه جلوش گرفت اما همسرم قبول نکرد گفقت باید تعهد بدن بچم سالمه .و همه اعضای خانوادت برن ازمایش بدن .رفتیم روانشناسای متعدد گفتن همسرت وسواس فکری داره جدا شو .همسرم گفت بچه تو ناسالمه نمیخوام ادامه بدم چند ماه توافقی جداشدیم.دلم گرفته اما خدا هست و جای حق نشسته
نگار۱۲۳
|
United States
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
سلام منم با شما همدردم۳۲ سالمه ؛منم ۶سال با یه مرد معتاد زندگی کردم البته اولش معتاد نبود بعد معتاد بود اونم تاثیر بدِ خانواده ش بود؛چون خانواده ش همشون اعتیاد داشتن و من بعد از عقد متوجه شدم دوسال رفتم دادگاه و اومدم و با کمک وکیل تونستم ازش راحت بشم؛الان ۵سالِ که ازش جدا شدم و یه پسر ۸ساله دارم که باکمک وکیل تونستم حضانت بچه رو ازش بگیرم؛الان خیلی شادتر از قبل هستم؛خدا بزرگه وقتی راهی جز طلاق ندارید دیگه نمیشه کاری کرد
M
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۰
سلامم.چقد راحت اسم طلاقو میارید.با گذشت همه چی درست میشه.
خیلی راحت گرفتید طلاقو
واااای بر ما و جامعه ی ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
منم بارداردارم ودر شرف جدايي
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۲
چهارساله ازدواح کردم هیچ خیری ندیدم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
سلام دوستان منم یکسال تو عقدم ولی توی این یکسال هیچ نقطه اشتراکی با شوهرم ندارم از نظر فکری فرهنگی بنظرتون ادامه دادن این زندگی عاقبتی داره ,دوتامون به یک نتیجه منطقی رسیدیم ,نگه داشتن یک زندگی که هیچ نقطه اشتراکی نداره کار غلطیه ,جدایی سخته ,انشالله خدا برای هیچ کافر و مسلمونی نخاد
محبوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
سلام ..دارم دق میکنم ..میخوام جدا شم ..هنوزبه شوهرم نگفتم ..منتظرم مدرسه ی پسرم تموم شه ..13 ساله ازدواج کردم ..شوهرم همش دنبال زن های دیگه ست ..چت ..سر قرار رقتن ..تلفن ..اما هیچ وقت یه زنگ به خونه و ما نمیزنه ..از طلاق متنفرم ولی دیگه راهی ندارم ..جایی رو هم ندارم برم ..دارم دیوونه میشم..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
سلام محبوب خانم
درسته كه تحمل اين زندگي سخته ولي يك سوال دارم
شما كه اينقدر فرزندتون دوست دارين چقدر خوبه كه به خودتون هم اهميت بدين
طلاق در لغت خيلي راحت به زبون مياد ولي داغون ت ميكنه
مطمئن باش
روحيه خانم ها خيلي حساس هست
من بهت ميتونم اميد بدم كه اگر مدتي فقط به علاقه مندي هاي زندگي خودت توجه كني
رو اونها تمر كز كني و شاد باشي
مطمئن باش كه همسرت به سمت تو برميگرده
مردها عاشق زنهاي شاد هستند
نه بهانه گير و عبوس
سعي كن از زندگي ت لذت ببري
ما هم براي سر به راه شدن شوهرت دعا ميكنيم
ولي اينو بدون طلاق هيچ وقت راه حل مشكل نيست
بلكه بعد از طلاق بايد با هزار و يك مشكل ديگه كنار بياي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
سلام طلاق بهتر از زندگی دردناک یبار اذیت بکشین بعدش زندگی کنین من 4 سال تو قهر اشتیم پیر شدم چون پول ندارم
مرتضی
|
United States
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
من فکر میکردم طلاق چیز ساده ایه بعد گذشت 40 روز از طلاق انقد پشیمونم که دارم داغون میشم خیلی دوست دارم برگردم ولی خوانوادم مخالفن ازطرفی اگر هم بشه اونا کلی شرایط دارن اول راههای دیگه رو امتحان کنید اگه نشد برید سراغ طلاق که مثل من نابود نشید
میثم
|
Cyprus
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
درود به شما عزیزان
من الان ۳ ساله با همسرم مشکل دارم ایشون به مادر وخواهرم حساسیت پیدا کردن در صورتی که الان ۷سا هستش بیرون از ایران زندگی میکنیم وهیچ رفت وامد ی هم نداریم الان هم جدا شدش باز خدا رو شکر بچه ندارم ولی خیلی دارم عذاب میکشم نمیدونم چرا این خانم ها اینقدر سنگ دل هستند وقتی تو مغزشون یه چیزی کلید میخوره دیگه تمومه وهیچ چیزی نمیتونه نظر شون رو عوض کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
منم بعد از 17سال زندگی زنم داره ازم جدا میشه خونه و ماشین و وکالت طلاق هم قبلا بهش دادم میگه بچه هارو هم نمی خوام دو پسر 15 و 7ساله دارم ومدام نگران اونهام هرچی التماس وگریه هم کردم روش جواب نمیده و بدتره امیدوارم چوب این سنگدلیشو بخوره
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
سلام،به نظر من طلاق بدترین اتفاقیه که ممکنه برای کسی بیوفته،من وهمسرم سیامک خیلی همدیگه رو دوست داشتیم،ولی بعد از یک سال ونیم دوران عقد بخاطر لج ولج بازی ازهم جداشدیم،الان یک سال از طلاقمون میگذره وسیامک ازدواج کرده،ولی من هنوز دوسش دارم،
به همین خاطر توصیه می کنم کسایی که درشرف طلاق هستند یه کم بیشتر فک کنن به زندگی شون،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
بعضی از خانواده ها واقعا وقتی نمیخوان بذارن پسراشون زندگی کنن چرا براشون میرن خواستگاری؟؟ من مجبور به طلاق شدم ، بعد چند ماه عقد پدر و مادر شوهرم بعد تمام بدیا و بی احترامیایی که در حق من و خانواده م کردن زدن زیر همه چی ، شوهرمم مرد ضعیفی بود و حتی یه قدم برای حفظ زندگیمون برنداشت ..،
فرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
من ٨ ماهه عقد كردم خانواده شوهرم با اينكه آشنا بودن ولي نديده و نشناخته به من راضي نبودن تو هيچ مراسمي شركت نكردن شوهرم گذاشتشون كنار و خودش همه كارو انجام داد ولي چند ماه بعد ولم كرد و رفت پيششون الانم طلاق ميخواد ولي من دوستش دارم نميدونم بايد چيكار كنم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
خدایا زودتر تموم کن این دنیارو. 3 ماهه جدا شدم.با من مشکلی نداشت.با مامانم مشککل داشت.تهران تنهام.زورش میومد بیاد مشهد.مونده بودم این وسط.بازم من اقدام نکردم.تا اینکه سری آخر تو مشهد بحثش شد و اومد تهران.بابام هم عصبانی شد و گفت طلاقت میدیم.ولی اقدامی نکردن،خودشم میدونست تقصیر اون بود که عصبانی شدن خونوادم و من.5 ماه از خونه رفت، بیرون میرفتیم یواشکی. خونوادش گیر دادن چون باباش اینجوری گفته باید طلاق بگیری.منم گفتم دوس ندارم دادگاه بریم،باشه توافقی.مهریه هم بهش دادم.ولی گفتم نکن این کار .بزور بردمش یه جلسه مشاوره.گفت از بابام باید اجازه بگیری یا با اون باید حرف بزنی.منم این کار و نکردم و آخرش جدا شدیم.تو اوج غربت و مظلومانه واسه جفتمون.همش میگم باید میرفتم التماس باباشو میکردم،چرا نرفتم. خدایا ارومم کن.
نگار۱۲۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۳
سلام آقامهدی خدا بزرگه دیگه کاریه که شده انشالله که باباش از اینکار پشیمون بشه و ازتون بخواد که دوباره برگردین به زندگیتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
بیخود شخصیتت داغون نکن. من رفتم با پدر زنم صحبت کردم کلی هم امتیاز دادم. فایده نداشت . احرش طلاق گرفت. ناراحتیش یه دوره ای داره. محکم باش. فرض کن سربازی هستی که تو جنگ دوستت از دست دادی. یا همسرت مرده.
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
سلام دوستان.من دوازده ساله ازدواج کردم و یه پسر هشت ساله دارم شوهرم خسیسه و ادم قانونمند و حساسه کلا ادم باحالی نیست و اصلا خرج منو نمیده من ارزوی طلاق دارم ولی هیچ حامی ندارم خونواده ام هم همکاری نمیکنن و روزی هزار بار ارزوی مرگ دارم فقط از تنهایی میترسم
پ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
سلام به همه منم 10 ماه جداشدم حالم خوب نیست تابا خانوادم درد دل میکردم میگفتین جداشو شوهرم دست بزن داشت خسیس بود و بچه ننه از اینده ای که نمیدونم چی میخواد بشه میترسم حالم اصلا خوب نیستش اعصابم خورده دوست دارم برگردم چون از ایندو میترسم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: