مشخصات تیم
نام تیم: کلمبیا
نوع تیم: ملی
قاره: آمریکای جنوبی
کشور: کلمبیا
پایتخت: بوگوتا
توضیحات:

شمالی‌ترین کشوره آمریکایی جنوبی چهارمین کشور بزرگ این قاره است که از اقلیمی متفاوت عجیب بهره‌ می‌برد. از کوه‌های بلند برف‌گیر تا دشت‌های فراخ و افتاب‌گیر! «سه رنگ‌ها» اولین بازی رسمی خود را در سال 1938 مقابل مکزیک انجام دادند و از سال 1962 پاشان به رقابت‌های جام‌جهانی باز شد. انها تا کنون در چهار جام‌جهانی حضور داشته‌اند که دوران شکوه‌شان به دهه 90 میلادی باز می‌گردد وقتی آرژانتین را در سال 93 پنج بر صفر شکست دادند و جهانیان را وادار کردند به غول قهوه‌ای امریکای جنوبی احترام بگذارند. نام کلمبیا علاوه بر ماری‌جوانا و کارتل‌های بزرگ قاچاق مواد مخد اما نان ستاره‌های عجیبی در زمین سبز را هم به ذهن متبادر می‌کند. بزرگترین آن‌ها رنه هیگوئیتا دروازه بان اسطوره‌ای این تیم در دهه 90 است که حرکات عجیب و غریبش در درون دروازه همیشه در ذهن هوادارا فوتبال می‌ماند. کوبیلاس دیگر بازیکن کلمبیایی است که اگرچه بازیکن شاخصی نبود اما نامش با خاطره‌ای تلخ در تاریخ جام‌جهانی همراه است. او یک هفته بعد از آنکه در جام‌جهانی 1994 با به ثمر رساندن یک گل به‌خودی مانع صعود کلمبیا از دور گروهی شد با شلیک چند گلوله به قتل رسید. اتفاقی که دنیا را در آن زمان تکان داد و البته در کلمبیا یک امر عادی تلقی می‌شد. آن‌ها امسال با فالکائوی بی‌نظیرشان می‌خواهند بهترین عملکرد جام‌جهانی تیم ملی‌شان را رقم بزنند.

شعار تیم: اینجا یک کشور است نه یک تیم

شعار ملی: آزادی و نظم

بیشترین گل ملی :آرنالدو ایگو آران

عضویت در فیفا : 1936

کد فیفا : COL

ستاره ها

رادامل فالکائو

ستاره بلامنازع فوتبال کلمبیا در سال‌های اخیر «رادامل فالکائو گارسیا زاراته» اغست. مهاجم 27 ساله‌ای که از سوی هوادارانش لقب «ببر» را دریافت کرده و برخی او را «شاهزاده لیگ اروپا» می‌نامند. او در پورتو به شهرت رسید و سپس به اتلتیکو مادرید رفت و سرانجام سر موناکو درآورد. بازیکنی که مربیانی چون کاپلو وی را در کنار مسی و رونالدو در جمع سه مهاجم خوب دنیای فوتبال قرار داده‌اند و تابستان گذشته در یکی از گران‌ترین نقل و انتقالات دنیا راهی موناکو شد. فالکائو در مرحله مقدماتی جام‌جهانی 2014 9 گل برای کشورش به ثمر رساند تا تاثیرگذارترین بازیکن تیم‌اش برای جام‌جهانی باشد. با این حال یک مصدومیت قدیمی حضور در جام‌جهانی را به خطر انداخته اشت.

رودریگز

پدیده مرحله مقدماتی و وارث پیراهن شماره 10 کارلوس والدراما. او یکی از آن بازیکنانی است که درصد خلاقیت خط میانی کلمبیا را بالا می‌برد و با فضاسازی‌های خوب خودش کا را برای مهاجمان کلمبیا راخت و راحت‌تر می‌کند.

اوسپینا

دروازه‌بان نیس در راه رسیده به برزیل هفت بار دروازه تیم‌اش را بسته نگهداشت و تاثیر خوبی بر خط دفاعی کلمبیا داشت. او علی‌رغم آمار خوب کلین‌شیت‌هایش در لحظاتی به شدت غیر قابل اعتماد می‌شود که البته کلمبیایی‌ها امیدوارند این اتفاق در برزیل برای این بازیکن نیفتد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: