مشخصات تیم
نام تیم: بلژیک
نوع تیم: ملی
قاره: اروپا
کشور: بلژیک
پایتخت: بروکسل
استادیوم اختصاصی: کونستانت وندن استوک
توضیحات:

به‌نظر می‌رسد حالا زمان آن رسیده تا بلژیکی‌ها تمام ناکامی‌های این چندسال را جبران کنند. تیم فعلی بلژیک با یک‌دوجین ستاره که همگی در باشگاه‌های معتبر اروپایی توپ می‌زنند، به احتمال فراوان موی دماغ بزرگان خواهد شد. بلژیک که در گروه H رقابت‌ها با تیم‌های کرة‌جنوبی، روسیه و الجزایر هم‌گروه است، به احتمال قوی باید برای صعود با دو تیم اول بجنگد. بازیکنان جوان اما باتجربة شیاطین سرخ از روملولوکاکو، کوین میارالاس و کریستین بنتکه گرفته تا وینسنت کمپانی، سیمون مینیوله، توماس فرمالن، مروانه فلینی و بهترین بازیکن جوان این فصل لیگ برتر، ادین هازارد، در صورت برآورده نکردن انتظارات جای هیچ بهانه‌ای را برای مارک ویلموتس باقی نمی‌گذارند.

بلژیک با 12 بار حضور در جام‌جهانی جزء تیم‌های با‌سابقه در این تورنمنت محسوب می‌شود. بلژیکی‌ها که در سال 1930 برای اولین بار به جام‌جهانی راه‌پیدا کردند و تا سال 1986 که به مقام چهارم رقابت‌ها رسیدند، نتیجة قابل‌ملاحظه‌ای در کارنامه‌‍شان ندارند. در آن سال، بلژیکی‌ها به آرژانتین قهرمان جام و فرانسه که در آن سال به مقام سوم رسید، بازی را واگذار کردند و چهارم شدند. بلژیکی‌ها که در سطح تیم‌های ملی لقب شیاطین سرخ اروپا را برای خود برگزیده‌اند، آخرین بار در جام‌جهانی 2002 به جام‌جهانی راه پیدا کردند و بعد از آن همواره در راه صعود ناکام بودند. برخی این امر را به میانگین سنی بالای این تیم نسبت می‌دادند. اما با ظهور نسل طلایی فوتبال بلژیک انتظار حضور این تیم خوب در مراحل بالای رقابت‌های جام‌جهانی دور از ذهن نیست.

شعار تیم: در انتظار غیر‌ممکن.

 شعار ملی :  یک پارچگی نیرومندی است

بیشترین گل ملی : برنارد وورهف-پل فن هیمست

عضویت در فیفا : 1904

کد فیفا : BEL

ستاره‌ها

ادین هازارد

ادین هازارد بهترین بازیکن جوان لیگ برتر انگلستان در فصل ۲۰14-2013 و یکی از بازیکنان تأثیرگذار باشگاه چلسی، امید اول بلژیکی‌ها برای درخشش در برزیل است. او که پیش‌تر برای رونالدو و مسی خط و نشان کشیده بود و هدفش را رقابت با این دو ستارة بزرگ فوتبال دنیا عنوان کرده بود، در این فصل با درخشش در ترکیب آبی‌های لندنی بالاتر از بازیکنان مؤثری چون دنیل استوریج، آرون رمزی و رحیم استرلینگ به‌عنوان جوان اول جزیره انتخاب شد. نی‌ماتئو سرمربی پیشین چلسی هزارد را با جان فرانکو زولا بازیکن تکنیکی و محبوب ایتالیایی مقایسه کرده بود. هازارد با هوش و هنرمندی ذاتی‌اش با توپ در میانة زمین هنرنمایی می‌کند. ویلموتس برای درخشش در برزیل روی هازارد حساب ویژه‌ای باز کرده است.

آکسل ویتسل

ژنرال خط میانی که در زنیت روسیه بازی‌ می‌کند و در تمام بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی برای بلژیک به میدان رفته است. نظم حاصل از کار او عاملی مهم در موفقیت بلژیک در این رقابت‌ها بود.

وینسنت کمپانی

مدافع سیتی که با این تیم دومین قهرمانی جزیره را در سه سال اخیر کسب کرد. بازیکن کلیدی تیم که ذاتاً یک رهبر است و تنها خط دفاعی بلژیک را رهبری نمی‌کند؛ بلکه تمام تیم را هدایت می‌کند. او کاپیتان بلژیک هم هست و این بازوبند به‌خاطر شخصیت کاریزماتیکش روی بازوی مناسب‌ترین فرد تیم بسته شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: