مشخصات تیم
نام تیم: کاستاریکا
نوع تیم: ملی
قاره: آمریکای شمالی
کشور: کاستاریکا
پایتخت: سان خوزه
توضیحات:

این تیم چهارمین حضور در جام جهانی را تجربه می کند، شاید سخت ترین قرعه این جام برای کاستاریکا باشد، جایی که این تیم نه چندان قدرتمند در بین 3 تیم بزرگ دنیا یعنی انگلیس، اروگوئه و ایتالیا در یک گروه قرار گرفته و بر روی کاغذ هیچ شانسی برای صعود ندارد! کاستاریکا سومین تیم قدرتمند منطقه کونکاکاف بعد از مکزیک و امریکاست و در امریکای مرکزی هم تیم موفقی محسوب می‌شود اما همه این‌ها دلیل نمی‌شود که در جام‌جهانی هم تیم بزرگ و قابل اتکایی باشد. ان‌ها تنها در اولین دوره حضورشان در جام‌جهانی 1990 ایتالیا توانستند از گروه خود صعود کنند و در دو جام‌جهانی بعدی در مرحله گروهی حذف شدند. آن‌ها در جام‌جهانی 2002 با وجود پیروزی دو بر صفر مقابل چین، با ترکیه 1-1 مساوی کردند و به برزیل هم پنج بر دو باختند تا با تفاضل گل کمتر نسبت به ترکیه از صعود به دور بعد باز ماندند. عملکرد این تیم در جام‌جهانی 2006 به مرابت بدتر هم بود و با سه شکست پیاپی مقابل آلمان و اکوادور و لهستان یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های جام بودند.

شعار تیم : عشق من فوتبال است، قدرتم مردم هستند، افتخارم کاستاریکاست

شعار ملی : زنده باد کار و آشتی

بیشترین گل ملی : رولاندو فونسکا

عضویت در فیفا : 1927
کد فیفا : CRC

ستاره ها

برایان رویز

برایان رویز بازیکن تیم فوتبال فولام که با زدن سه گل در دور مقدماتی برای کاستاریکا نقش بسزایی در صعود مستقیم این تیم به جام‌جهانی داشت امید اول «لاسه» برای گلزنی است. کاپیتان تیم ملی کاستاریکا و طراح اصلی حملات این تیم که میان هوادرانش به «راسو» معروف است فوتبال باشگاهی را در اروپا و با تیم خنت بلژیک آغاز کرد. او سپس با توئنته در سال 2010 قهرمان هلند شد و با زدن 24 گل در ان فصل بعد از لوئیز سوارس در جدول گلزنان قرار گرفت. او یک سال بعد از قهرمانی در جام حذفی و نائب قهرمانی لیگ راهی فولام شد.

کمپل

یک مهاجم سریع که پا جای پای مهاج کلاسیک فوتبال کاستاریکا یعنی پائولو ونچاپ گذاشته است. او بعد از بازی‌های درخشان در جام‌جهانی زیر 20 سال در سال 2011 راهی آرسنال شد اما در ادامه به صورت قرضی به المپیاکوس رفت.

ناواس

کیلور ناواس بهترین دروازه‌بان کاستاریکا بعد از لوئیس کابلو کانخو است و همین مسئله هم موجب دلگرمی کاستاریکایی‌ها شده است. اواخر فصل قبل دروازه‌بان اول لوانته شد و یک فصل عالی را در لالیگا پشت سر گذاشته است یکی از نقاط اتکای تیم کاستاریکا دروازه این تیم است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: