مشخصات تیم
نام تیم: کرواسی
نوع تیم: ملی
قاره: اروپا
کشور: کرواسی
پایتخت: زاگرب
توضیحات:

کرواسی با نام رسمی جمهوری کرواسی، کشوری است واقع در منطقة بالکان در جنوب مرکزی اروپا که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شرق با بوسنی و هرزگوین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک، هم‌مرز است. پایتخت کرواسی شهر زاگرب است. این کشور عضو اتحادیة اروپا بوده و از سال ۱۳۸۶ به‌عنوان عضو ناظر در شورای امنیت سازمان ملل حضور دارد. کرواسی در ۲۵ژوئن۱۹۹۱ از یوگسلاوی جدا شد و اعلام استقلال کرد. روز اول جولای ۲۰۱۳ کرواسی به طور رسمی عضو اتحادیة اروپا شد. این در حالی ‌است که نگرانی‌هایی درمورد مشکلات اقتصادی این کشور وجود دارد. کرواسی با پنجمین سال رکود اقتصادی و نرخ بیکاری ۲۱درصدی مواجه است.

شعار ملی : برای غرور و افتخار ملی 

عضویت در فیفا : 1992

کد فیفا : CRO

مودریچ که در کرواسی به پرنده مشهور است در زمان اسلاون بیلیچ به ستارة تیم ملی تبدیل شد و درخشش خیره‌کننده‌ای در یورو۲۰۰۸ داشت. وی یکی از بازیکنان مورد‌علاقة مورینیو بود که در زمان او به رئال آمد و در رسیدن سفید‌پوشان مادریدی به قهرمانی اروپا، نقش بسزایی داشت.

داریو سرنا

هافبک و کاپیتانی که در فرماندهی تیم نمونه است. او در کارهای دفاعی بسیار قابل‌اتکاست و هنگامی‌که رو به جلو حرکت می‌کند، تهدیدی برای دروازة رقبا به حساب می‌‌آید.

ماریو مانژوکیچ

ستارة تأثیر‌گذار بایرن که همه روی گل‌زنی او در خط حمله حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

عضویت در فیفا در سال 1992

 شعار ملی برای غرور و افتخار ملی 


شعار تیم: با آتشی در قلبمان، همه برای مردم کرواسی.

بیشترین گل ملی داوور شوکر-45

کد فیفا CRO

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: