مشخصات تیم
نام تیم: آرژانتین
نوع تیم: ملی
قاره: آمریکای جنوبی
کشور: آرژانتین
پایتخت: بوئنوس آیرس
توضیحات:

آرژانتین امسال با قرار گرفتن در گروه ایران کار را برایهواداران ایرانی‌اش سخت کرده چرا که برای خیلی از ایرانی‌هایی که سال‌ها در جام‌جهانی عاشق آلب سلسلته بودند امسال یک رقیب بزرگتر وجود دارد. تیم ملی فوتبال کشورمان که با آرژانتین هم گروه است و روز سختی برابر این تیم در برزیل دارد. آرژانتین راه صعود به جام‌جهانی را برای خود با تامل هموار کرد. وقتی ان‌ها در پکن قهرمان شدند همه چیز را به امان خدا رها نکردند و با گرد هم اوردن بازیکنان جوان و باتجربه در کنار هم برنامه بلندشان برای فتح جام بیستم را ریختند. آن‌ها حالا با مربیگری آلخاندرو سابیا و حضور ستارگانی چون لیونل مسی، سرخیو اگرو و آنخل دی‌ماریا یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. آرژانتین‌ها تا کنون دوبار درجام‌خای جهانی 1978 و 1986 قهرمان جهان شده‌اند و این‌بار در برزیل به دنبال کسب سومین مقام قهرمانی خود هستند. باتوجه به نوع قرعه‌کشی مسابقات امکان حضور آرژانتین و برزیل در فینال وجود دارد این فینالی است که خیلی از هواداران فوتبال انتظار آن را می‌شکند.

شعار تیم: نه فقط یک تیم، ما یک ملت هستیم

شعارملی : دریکپارچگی و آزادی

بیشترین گل ملی : گابریل باتیستوتا

عضویت در فیفا : 1912

کد فیفا : AGRستاره‌ها

آنخل دی‌ماریا

همه تیم ملی آرژانتیین را به لیونل مسی می‌شناسند که بی شک هم مهم‌ترین بازیکن این تیم است اما اگر آنخل دی‌ماریا همین کیفیت یکی دو ماه گذشته‌اش را حفظ کند بی‌شک این جام جهانی جام درخشش گوش چپ آرژانتینی‌ها خواهد بود. یک بازیکن دریبل زن که با فیزیک عجیب‌اش به راحتی آب خوردن از میان همه مدافعان عبور می‌کند و با پاس‌های در عرض‌اش مهاجمان تیم خود و مدافعان حریف را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد.

لیونل مسی:

حالا به جرات می‌توان گفت کمتر کسی هست که حتی یکبار هم نام او را نشنیده باشد. بازیکنی که به عقیده کارشناسان بزرگ فوتبال و تحقیقات کالجی باهوش‌ترین بازیکن دنیا محسوب می‌شود. او علی‌رغم درخشش خیره کننده در بارسا در جام‌جهانی هنوز هیچ افتخار درخوری کسب نکرده و به دنبال کسب سومین جام البی سلسلته است تا هوادارانش برای مقایسه او با مارادونا چیزی کم نداشته باشند.

سرخیو آگرو:

یک مهاجم مهار نشدنی دیگر در ترکیب خط حمله آرژانتین که در کنار مسی می‌خواهند با تیم کشورشان را بعد از سال‌ها به قهرمانی برسانند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: