مشخصات تیم
نام تیم: نیجریه
نوع تیم: ملی
قاره: آفریقا
کشور: نیجریه
پایتخت: آبوجا
توضیحات:

عقاب‌ها حالا اینقدر در این سال‌ها برای خودشان تجربه کسب کرده‌اند که امیدوارند از گروهشان صعود کنند. شاگردان استفن کشی هدف اصلی خود را در برزیل 2014 مانند جام‌های جهانی 94 و 98 صعود از گروهشان قرار داده‌اند و امیدوارنذد این مهم را به مدد 21 لژیونری که در ترکیب تیم ملی کشورشان می‌بینند انجام دهند. با حضور ستاره‌هایی نظیر احمد موسی، اوبی میکل و ویکتو انی این تیم امید زیادی به حضور در مرحله بعدی جام‌جهانی بسته است. سایت فیفا نیجریه را «تیم مدعی با بازیکنان قابل اتکا» معرفی کرده است.  آن‌ها اولین بار در سال 1994 پا به جام‌حجهانی گذاشته اند. اگرچه اولین حضور عقاب‌ها در رقابت‌های معتبر بین المللی بود اما تقریبا همه فوتبال دوستان این تیم را با رشیدی یکنی و فریادهایش به خاطر می‌آورند.  آنها در سال 1998 با هدایت بورا میلوتونویچ بار دیگر به جام‌جهانی رسیدند و با شکست اسپانیا و بلغارستان راهی دور بعد شدند اما در برابر دانمارک راه به جایی نبردند. بعد از تمام شدن دوران طلایی نیجریه دو جام‌جهانی 2002 و 2006 در مرحله گروهی حذف شدند و به جام جهانی 2010 هم نرسیدند. اما حالا بار دیگر ستاره اقبال آن‌ها بلند است با بازیکنان جوان خود به دنبال کسب نتایج بهتری هستند.

شعار تیم: فقط با اتحاد می‌توانیم


ستاره

جان اوبی میکل

ملقب با «جان کوچولو» چهار سال پیش در آستانه جام جهانی به دلیل مصدومیت ازفهرست تیم ملی کنار گذاشته شد. اوبی میکل که از مشهورترین آکادمی فوتبال نیجریه، «پپسی» فوتبالش را آغاز کرد همان راهی را رفت که اکثر اعضای این آکادمی طی می‌کنند. او حالا یک مهره تاثیر گذار در چلسی است و مهم‌ترین و خطرناکترین بازیکن تیم ملی نیجریه هم محسوب می‌شود.

انیاما

چندی پیش بهشکستن رکورد بسته نگهداشتن دروازه در دسته اول فرانسه نزدیک شد. بعد از انکه 1062 دقیقه درون دروازه لیل گل نخورد. او با یک دهه تجربه خیال نیجریه‌ها را از بابت دروازه تیم‌اش راحت کرده است.

امنیکه

او که بر جریمه زندان و اتهام مشارکت در تبانی در ترکیه غلبه کرد حالا می‌تواند مهاجم اصلی تیم‌اش در جام‌جهانی باشد. مدتی مصدومیت او را حاشیه نشین کرد ولی هر وقت که به میدان امد برای تیم کشورش تاثیرگذار بود گل هم به ثمر رساند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: