مشخصات تیم
نام تیم: اسپانیا
نوع تیم: ملی
قاره: اروپا
کشور: اسپانیا
پایتخت: مادرید
استادیوم اختصاصی: آنوئتا
توضیحات:

آن‌ها چندسالی‌ است که قهرمان مطلق فوتبال دنیا هستند. از یورو 2008 که قهرمانی به آن‌ها لبخند زده است تا کنون آن‌ها یک جام‌جهانی و یک قهرمانی اروپای دیگر را کسب کرده‌اند و اگر قهرمان جام‌کنفدراسیون‌های 2013 هم می‌شدند دیگر جامی در برابر شاگردان دل‌بوسکه نبوده و نیست که فتح نشده باشد. اسپانیا تا قبل از سال 2008 تیمی متوسط بود که همیشه در یک‌هشتم یا یک‌چهارم نهایی حذف می‌شد اما با ظهور امپراتوری بارسا در فوتبال اروپا و تزریق همان بدنه به تیم ملی اسپانیا به یکباره جهان قهرمان جدید خود را شناخت. اسپانیایی که با تیک‌تاکای جادوی‌اش همه را مسحور می‌کرد. آن‌ها جز معدود تیم‌هایی فوتبال دنیا بودند که در دوران جدید فوتبال حداقل به مدت شش سال سلطه خود را بر فوتبال دنیا حفظ کردند و از قهرمانی خود دفاع کردند. برای همین هم امیدوارند بعد از دبل در اروپا حالا در جام‌جهانی هم دبل کنند. اما چیزی که پاشنه آشیل اسپانیایی‌هاست سن بالای نسل طلایی فوتبال این تسم است. همانطور که ژاوی و اینیستا این روزها نتوانستد دیگر بارسا را رستگار کنند شاید هم نتوانند تیم ملی را به موفقیت برسانند. آن‌ها حتی با بحران بازیکن هم مواجه بودند و مجبور شدند برای خط حمله‌شان کاستای برزیلی را با تغییر تابعیت به خط حمله اضافه کنند که از شانس بدشان تا حالا که از مصدومتی جزئی رنج می‌برد. حضور ان‌ها در گروهی که هلند هم قرار دارد یاد و خاطره فینال جام‌جهانی قبلی را زنده می‌کند. باید دید شاگردان دل‌بوسکه می‌توانند در جام‌جهانی هم دبل کنند یا خیر؟

شعار تیم:درون قلبمان آرزوی یک قهرمان

شعار ملی : فراتر از این

بیشترین گل ملی : داوید ویا

عضویت در فیفا : 1904

 کد فیفا :ESP


ستاره ها

آندرس اینیستا

او همچنان امید اول اسپانیا برای تکرار قهرمانی جهان است. هنوز هم که هنوز است اسپانیایی‌ها گلی را که او در دققیه 116 دیدار فینال جام‌جهانی 2010 به ثمر رساند و ماتادورها را قهرمان کرد فراموش نکرده‌اند و برای همین هم به او لقب «سن آندرس» را داده‌اند.

سسک فابرگاس:

یکی دیگر از ستاره‌های خط میانی بارسلونا! بازیکنی که اگرچه کمتر از بقیه ستاره‌ها به کارگرفته می‌شود اما موثرتر از بقیه است. او پاس طلایی دقیقه 116 را به اینیستا رساند تا ماتادورهای قهرمان جهان شوند. با توجه به سن هافبک‌های لسپانیا از شانس بالیی برای قرار گرفتن در ترکیب این تیم برخوردار است.

ژاوی آلونسو:

خیلی‌ها تردید داشتند که آیا اسپانیا می‌تواند با دو هافبک دفاعی بازی کند یا خیر. اما دل‌بوسکه تصمیم دارد همزمان از بوسکتس و الونسو استفاده کند و به این ترتیب هافبک دفاعی مستحکم رئال با ان شوت‌های ویرانگرش یکی از ستاره‌های اسپانیا در جام‌جهانی خواهد بود.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: