مشخصات تیم
نام تیم: پرتغال
نوع تیم: ملی
قاره: اروپا
کشور: پرتغال
پایتخت: لیسبون
استادیوم اختصاصی: استادیو دا لوز
توضیحات:

آیا یک مرد به تنهایی میتواند قهرمان جام جهانی شود؟ این اتفاق فقط یک بار برای دیه گو مارادونا افتاد که توانست به تنهایی آرژانتین را قهرمان جام جهانی ۱۹۸۶ بکند. آرژانتین ۲۰۱۴ آنقدر قوی هست که لازم نباشد لیونل مسی به تنهایی بار آنرا بر دوش بکشد ولی کریستیانو رونالدو٬ برنده توپ طلای امسال چه طور؟

البته پرتغال بازیکنان خوب دیگری هم دارد؛ ویلیام کاروالیو( که نسبتی با ریکاردو کاروالیو ندارد) حسابی در مسابقات لیگ امسال پرتغال درخشید. او برای تیم اسپورتینگ لیسبون بازی می کند و در خط میانی زوج موتینیو محسوب می‌شود. اما از سوی دیگر ماجرا بعضی از ۱۱ بازیکن اصلی پرتغال در این فصل نتوانستند در تیم های باشگاهی‌شان بازی های خوبی ارائه دهند.(مثلا نانی و فابیو کوئنترائو). در ثانی آنها مهاجم نوک سطح بالا هم ندارند و این مشکل بر می‌گرد به نسل طلایی فیگو و روی کاستا. همه اینها نشان می‌دهد که رونالدو می‌تواند در بازی با تیم هایی مشابه٬ از ستاره حریفان پیشی بگیرد(کافی است بازی پلی آف مقابل سوئد و دول کریس و زلاتان را به خاطر بیاورید.). اما در مقابل سایر کشورهای دنیا چه؟ او قدرت این را ندارد که همه را از کار بیندازد و هیچکس هم قدرت از کار انداختن او را ندارد!

شعار تیم: گذشته‌ها به تاریخ پیوستند، موفقیت در آینده ماست

شعار ملی : یک رویا یک هدف

بیشترین گل ملی : کریستیانو رونالدو

 عضویت در فیفا : 1923

کد فیفا : POR


ستاره ها :

میگوئل ولوسو

میگوئل ولوسو فصل فوق‌العاده‌ایی را در دینا... این مانند یک جوک می‌ماند. رونالدو بدون شک بازیکن کلیدی پرتغال است. قهرمانی بی‌چون و چرای حال حاضر دنیای فوتبال می‌تواند تابستان امسال یکبار دیگر از مسی سبقت بگیرد. او یک منبع روحیه بخش برای تیمش محسوب می‌شود و حضورش در تمام بازی ها تعیین کننده خواهد بود.

رونالدو:

او نفر اول تیم ملی پرتغال است. CR7 که بعد از چند سال توانست به حق‌اش برسد و جایزه مرد سال جهان را کسب کند می‌خواهد حقانیت خود در کسب این عنوان را با رساندن تیم‌اش به فینال به همه اثبات کند. او که همین یک ماه پیش با رئال قهرمان جام حذفی و قهرمان اروپا شد حالا به دنبال تنها فقدان بزرگ کارنامه ورزشی‌اش است.

کاروالیونظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: