مشخصات تیم
نام تیم: اروگوئه
نوع تیم: ملی
قاره: آمریکای جنوبی
کشور: اروگوئه
پایتخت: مونته
توضیحات:

اروگوئه 2010 یک تیم شگفتی‌ساز بود. غریبه‌ای در نیمه نهایی کهدر محاصره ستاره‌های هلند، اسپانیا و آلمان به جام قهرمانی یورش بورد و سرانجام با دو شکست آبرومندانه چهارم شد. بازیکنان اروگوئه همان ستاره‌های جام جهانی قبلی هستند که کمی پیرتر و اندکی مصدوم هستند اما همه این‌ها دلیل نمی‌شود که که ارگوئه را در کنار ساحل عاج و بلژیک شگفتی‌ساز این دوره جام‌جهانی قلمداد نکنیم. تیم اسکار تابارز همنوز هم رگه‌های از فوتبال پرشور و خیره سر دهه 90 را به نمایش می‌گذارد و این در عصری که حتی برزیل هم با جوکوبونیتو خداحافظی کرده و اسپانیا حسابگرانه راهی میدان می‌شود المان همچنان سیاستمدارانه بازی‌کند مایه دلگرمی فوتبال دوستان است.  شاید اگر برای کسانی که در سال‌های اخیر تماشاگر فوتبال بوده‌اند بگویم که اروگوئه زمانی قدرت بلامنازع فوتبال بوده تعجب کنند اما آن‌ها نخستین میزبان و نخستین قهرمان جام ژول ریمه بودند و همان تیمی بودند که بزرگترین حسرت برزیلی‌ها را در ماراکانا رقم زده‌اند. قهرمانی در جام‌جهانی 1950 در خاک برزیل و با پیروزی برابر برزیل در فینال! همین داغ است که موجب شده پله اسطوره فوتبال دنیا بگوید که امیدوار است ارگوئه و برزیل به فینال برسند تا این بار برزیل در ماراکانا انتقام بگیرد.

 شعار تیم: سه میلیون رویا، ارگوئه شروع کن

بیشترین گل ملی : لوئیز سوارز

عضویت در فیفا:  1923

کد فیفا : URU


ستاره ها

لوئیز سوارس

وقتی در آخرین بازی فصل لیگ برتر پل دامت، مدافع نیوکاسل موجب مصدومیت لوئیز سوارس شد هواداران دواتشه تیم ملی ارگوئه این مدافع را به مرگ تهدید کرند و این به تنهایی نشان می‌دهد که سوارس از چه محبوبیتی در ارگوئه برخوردار است. با این حال هنوز حضور او در ترکیب تیم ملی در برزیل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست که می‌تواند برای بازی‌های سختد تیم ملی برابر ایتالیا و انگلیس به کمک لاسلسته بیاید یا خیر. او که در جام‌جهانی قبلی سه گل برای اروگوئه به ثمر رسانده بود با زدن 11 گل در دور مقدماتی نقش به سزایی در صعود ارگوئه به جام‌جهانی داشت. اگر سوارس به ترکیب تیم ملی برسد بی‌شک موثرترین بازیکن این تیم خواهد بود و ان وقت شاید تحقق رویای ان‌ها برای رسیدن به یک فینال دیگر بعد از شصت و چهار سال محقق شدنی باشد.

کاوانی

یک مهاجم نوک ایده‌آل که با تمام ظرفیت در خدمت تیم است به علاوه اینکه تهدیدی همیشگی در مقابل دروازه حریفان است.

گودین:

مدافع وسط جنگنده و باتجربه که مسئولیت فوق‌العاده جبران کندی کاپیتان و زوجش ، دیه‌گو لوگانو را در مرکز خط دفاعی اروگوئه برعهده دارد. با گل تاثیرگذار او بود که اتلتیکو توانست قهرمانی لالیگا را کسب کند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: