بازدید 39744
با توجه به شیوع ویروس کرونا برای خیلی از داوطلبان سوال پیش آمده که بالاخره سرنوشت کنکور ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟
کد خبر: ۹۸۶۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ 27 June 2020

با توجه به شیوع ویروس کرونا برای خیلی از داوطلبان سوال پیش آمده که بالاخره سرنوشت کنکور ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟ امروز به بررسی این موضوع می پردازیم و از چند راهکار اساسی برای بازدهی بهتر در این ایام رونمایی می کنیم. بعد از اینکه کرونا تاثیر خود را بر کنکور ۹۹ گذاشت اکنون همه می خواهند بدانند روند برگزاری کنکور جدید به چه صورت خواهد بود؟ آیا باز هم مدارس به صورت مجازی برگزار می شود؟ حرف آخر برای کنکور ۱۴۰۰ چیست؟ این مقاله را تا انتها بخوانید و ۴۰ سوال قطعی کنکور را به صورت هدیه دریافت کنید.

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰

کنکور ۱۴۰۰ با کنکور ۹۹ تفاوت بسیار عمده ای خواهد داشت. طبق گفته های سازمان سنجش کشور در سال آینده تنها یک نظام آموزشی و یک نوع سوال خواهیم داشت. یعنی عملا دیگر نظام قدیمی وجود نخواهد داشت و داوطلبانی که نظام قدیم بوده و به هر دلیل موفق به پذیرش نشده اند باید برای کنکور سال جدید در گروه نظام جدید ثبت نام کنند. تا الان که در تیر ماه ۱۳۹۹ هستیم این تصمیم برای کنکور ۱۴۰۰ گرفته شده است.

در رابطه با بودجه بندی کنکور هم هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست اما به احتمال زیاد بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ مانند کنکور سال ۹۹ نباشد و دلیل این امر هم مهمان ناخوانده یعنی کرونا بود که غیر منتظره وارد شد و به دلیل عدم آمادگی مشکلات زیادی را برای آموزش رقم زد و در کنکور ۹۹ حذفیاتی از سال دوازدهم را به همراه داشت. البته این حذفیات شاید به کنکور سال بعد هم برسد. دغدغه اصلی مسئولان آموزش و پرورش، باز شدن مدارس زودتر از موعد و برگزری کلاس های درس حضوری است. همه چیز به یک ماه آینده بستگی دارد و در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

تعطیلی پنجشنبه ها هم در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته ولی هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

تاثیر ویروس کرونا بر کنکور ۱۴۰۰

ویروس کرونا زهر خود را در کنکور ۹۹ ریخت و به شکل های مختلفی گریبان گیر دانش آموزان در حال تحصیل در سال آموزشی ۹۸-۹۹ شد. از تاثیرات این ویروس نیز می‌توان به تعطیل شدن مدارس بعد از نیم سال اول شد که موجب شد تا مسئولین از آموزش مجازی استفاده کنند و همچنین از اپلیکیشن های مجازی مانند " شاد " برای آموزش مجازی. البته این سبک از آموزش مشکلات زیادی را به وجود آورد. اما تاثیر کرونا بر کنکور سال آینده هنوز معلوم نیست که این مهمان ناخوانده قرار است تا کی گریبان گیر کل جهان باشد.

اما از دو حالت خارج نیست؛ یا کرونا تا قبل کنکور ۱۴۰۰ خواهد رفت و همه چیز به خوبی تمام خواهد شد که احتمال آن کم است؛ یا اینکه این مهمان ناخوانده که جا خوش کرده است هنوز هم در کنار ما خواهد ماند. در هردو حالت باید بهترین راه حل را برای خود یا عضوی از خانواده خود که کنکور دارد بیندیشید. مشکل کرونا و نگرانی والدین درباره آموزش و یادگیری فرزندان موجب شده تا اکثیر داوطلبان و والدین برای آموزش فرزندان خود به نشر های دیجیتال کنکور روی بیاورند. حال که نمی توان کلاس های کنکور شرکت کرد شاید بهترین جایگزین استفاده از آموزش مجازی باشد.

آموزش مجازی به جای حضور در کلاس و مدرسه

در سال ۹۹ آموزش و پرورش برای جبران خسارت ناشی از کرونا یعنی تعطیلی غیر منتظره مدارس و حجم زیادی از آموزش ها و مطالب درسی نیم سال دوم به آموزش مجازی روی آورد که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم. اما این سبک از آموزش برای داوطلبان به ویژه افرادی که سال آخر بودند و کنکور را پیش رو داشتند چنگی به دل نزد. از طرفی عده ای به سراغ آموزش حضوری رفتند و حتی مدارس هم در دوره هایی به صورت اختیاری برای رفع اشکال دانش آموزان باز شد اما ریسک ابتلا به کرونا هم به شدت بالا گرفت و کسی جرئت شرکت در مکان های شلوغ و پرتردد و به طور کلی عمومی را نداشت. دانش آموز کنکوری دنبال منبعی است تا بتواند تمام دروس را بدون کم و کاست مطالعه کند و علاوه بر آموزش کامل، تست های پرشماری را نیز حل کند. در ادامه به معرفی یکی از نشرهای دیجیتال در زمینه ابتدایی تا کنکور می پردازیم.

در ۴ ماه پرونده کنکور ۱۴۰۰ را ببندید!

شاید در نگاه اول با خواندن یا شنیدن جمله «کل کنکور در 4 ماه» به خنده بیفتید و با خود بگویید که: مگر امکان دارد که کل کنکور را در 4 ماه به پایان رساند؟؟ در حالت عادی گفته شما درست است و واقعا نمی‌توان این حجم از دروس را در 4 ماه تمام کرد. با یک مثال این موضوع را بهتر می‌توانیم نشان دهیم؛ دینی نظام جدید متشکل از ۳۴ درس است، ۱۲ درس سال دهم، ۱۲ درس سال یازدهم و ۱۰ درس سال دوازدهم.

به طور میانگین داوطلب برای مطالعه، تست زدن هر درس، مرور هر درس، حل تست های جامع و مرور جامع برای هر درس به طور میانگین ۵ ساعت زمان نیاز دارد؛ یعنی برای مطالعه عالی درس دینی داوطلب به حدود ۱۷۰ ساعت زمان نیاز دارد. یعنی اگر هرروز ۱ ساعت دین و زندگی مطالعه کند در ۱۷۰ روز تمام خواهد شد... اما این موارد تا قبل از موسسه حرف آخر صدق می‌کرد. این موسسه با سبک آموزشی جدید خود انقلابی در آموزش کنکور ایران رقم زده و در حال حاضر در حال انتقال این آموزش به خارج از کشور نیز می‌باشد و مدارک بسیار معتبری نیز از یونسکو و دانشگاه های مالزی و فرانسه کسب کرده است.

اساس آموزش در حرف اخر استفاده از پویا نمایی است که باعث کاهش زمان آموزش می‌شود و پویا نمایی خود نیز از دو پایه الگو سازی و شهودی سازی تشکیل شده است. به عنوان مثال درسی مانند دین و زندگی که اثبات کردیم برای مطالعه به روش عادی به ۱۷۰ ساعت زمان نیاز دارید در موسسه حرف آخر به صورت صفر تا صد در ۴۸ ساعت آموزش داده شده است که قسمت عمده این زمان نیز به حل تست اختصاص داده شده است و داوطلب در زمان کوتاه پرونده این درس را خواهد بست و در حالت کلی یک داوطلب برای اینکه کل دروس را مطالعه کند و با حرف آخر پیش برود فقط به 4 ماه زمان نیاز دارد. البته لازم به ذکر است این تایم 4 ماه بسته به میزان ساعت مطالعه هر فرد می تواند متفاوت باشد.

برای ثبت نام در طرح 4 ماهه حرف آخر با وب­سایت مرکزی موسسه تماس حاصل فرمایید :

۰۲۱-۶۶۵۷۶۱۸۲،
۰۲۱-۶۶۵۷۶۳۷۱،
۰۲۱-۶۶۵۶۶۶۲۳

یادگیری دروس با جدیدترین تکنولوژی آموزشی

موسسه حرف آخر برای اولین بار پویا نمایی را در ایران رونمایی کرد که در بالا نیز اشاره کردیم از دو پایه شهودی سازی و استفاده از الگو به جای فرمول تشکیل شده است شهودی سازی مطالب باعث می‌شود داوطلب یا مخاطب به راحتی هرچه تمام مطالب را درک کند، حفظ نکند و مفهومی یاد بگیرد و نتیجه حفظ نکردن هم جلو گیری از فراموشی و تثبیت در جافظه طولانی مدت خواهد بود. مثال بارز یادگیری شهودی هم فیلم و سریال می‎باشد. تا کنون هیچ کدام از ما به قصد حفظ کردن به هیچ سریالی نگاه نکرده ایم اما در کمال ناباوری با یک بار مشاهده یک فیلم یا سریال به صورت کامل هرچیزی که در آن اتفاق می‌افتد در ذهن ما تا مدت ها حک خواهد شد و باقی می‌ماند.

اما الگو سازی چیست و چه کاربردی در تدریس های حرف آخر دارد؟ در روش های قدیمی از فرمول استفاده می‌شد و معمولا مدرسی بسیار محبوب بود که فرمول بیشتری آموزش دهد اما از سال ۹۰ به بعد سبک سوالات کنکور به شدت تغیر کرد دیگر استفاده از فرمول جوابگو نبود از طرفی تعداد فرمول ها به حدی زیاد بود که داوطلب در جلسه کنکور به سختی می‌توانست آن ها را به یاد بیاورد. اما موسسه حرف آخر اصلا از فرمول استفاده نمی‌کند و با استفاده از یک الگو کل سوالات یک مبحث را برای داوطلب حل می‌کند.

حرف آخر در مدت زمان محدود توانست محبوبیت زیادی را کسب کند که به دلیل روش های آن ها در تدریس بوده و استفاده از تکنولوژی آموزشی توسط اساتید حرف آخر که مسیر آموزش را به شدت برای داوطلب آسان می‌کرد و همیشه شعار مدیر عامل موسسه که تدریس ریاضی را نیز بر عهده داشته این بوده که باید دروس به حدی آسان تدریس شود که داوطلب بدون هیچ مشکلی بتواند یاد بگیرد و نتیجه این سبک از آموزش هم غوغای این موسسه در سال ۹۸ و صد ها رتبه برتر حرف آخر بود که در بین آن ها عده زیادی به چشم می خورد که در دروس خود درصد ۱۰۰ را کسب کرده بودند از جمله ۱۵ نفر در درس دینی، ۵ نفر در درس فیزیک و ۲ نفر در درس عربی که درصد ۱۰۰ را کسب کردند و محبوبیت حرف آخر را چندین برابر کردند.

برای مشاهده نمونه ای از تدریس ها، مطابقت آموزش ها با سوالات کنکور، اسامی رتبه های برتر و اساتید به آدرس وب­سایت مرکزی این موسسه به نشانی www.harfeakharpub.com مراجعه نمایید.

نحوه دریافت ۴۰ سوال قطعی کنکور از حرف آخر

موسسه حرف آخر برای آن دسته از داوطلبانی که می‌خواهند قبل از هر اقدامی با این مجموعه آشنا شوند یک هدیه ویژه در نظر گرفته که در قالب یک پکیج آموزشی به دانش آموزان ارائه می شود.

این پکیج  ۵ روز با حرف آخر نام دارد. از هر درسی یک مبحث به صورت کامل تدریس شده و مجموعا ۳۰ ساعت فیلم آموزشی در این پکیج ضبط شده است. بودجه بندی این ۳۰ ساعت طوری انتخاب شده که با مشاهده آن و حل آزمون ها می توان به ۴۰ تست قطعی کنکور پاسخ داد. با راهنمایی مشاور تحصیلی در ۵ روز این مجموعه را به اتمام برسانید. در پایان هر روز هم برای محک زدن آموخته ها داوطلب یک آزمونک را حل خواهد کرد و در پایان روز پنجم نیز یک آزمون ۱۵۰ سوالی  از خود خواهد گرفت که به وضوح تغیر سرعت و قدرت تست زنی خود را مشاهده خواهد کرد.. برای اولین بار است که یک موسسه ۳۰ ساعت از تدریس خود را قبل از خرید محصولات در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد و پکیج ۵ روز با حرف آخر نشان دهنده اطمینان این موسسه به منابع آموزشی خود است.

برای دریافت این مجموعه به چه صورت اقدام کنیم؟ محتوای این مجموعه ارزشی معادل ۶۰۰ هزار تومان دارد که به صورت رایگان به تمام داوطلبینی که «عدد ۵» را به سامانه پیام کوتاه موسسه 10002907 ارسال کنند، ارائه می شود. البته طی تماس تلفنی با وب­سایت مرکزی حرف آخر و ارتباط با مشاورین ارشد موسسه ( آقای شایان مامندی، خانم حدیث قمری و خانم مریم فرزی ) نیز می توانید این مجموعه را دریافت کنید. از شما فقط هزینه ارسال و تولید مجموعه اخذ خواهد شد.

سایت مرکزی حرف آخر : https://harfeakharpub.com

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
پرونده اکبر طبری دهه کرامت قانون سزار کلینیک سینا اطهر سند همکاری 25 ساله ایران و چین