پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقبگرد شاخص کل بورس در سومین روز هفته، تثبیت سهام آسیایی پس از سقوط هفته گذشته، بدعهدی تجار در تحویل نهاده‌های دامی، فورد آمریکا هفت هزار کارمند خود را اخراج می‌کند، بازار متشکل ارزی آماده راه اندازی، واردات گوشی موبایل ۸۶ درصد کم شد، عربستان: حمله به تأسیسات نفتی امنیت عرضه نفت را به خطر انداخته است و روند کاهشی قیمت مرغ در بازار را در بر دارد.
کد خبر: ۹۰۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 21 May 2019

تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقبگرد شاخص کل بورس در سومین روز هفته، تثبیت سهام آسیایی پس از سقوط هفته گذشته، بدعهدی تجار در تحویل نهاده‌های دامی، فورد آمریکا هفت هزار کارمند خود را اخراج می‌کند، بازار متشکل ارزی آماده راه اندازی، واردات گوشی موبایل ۸۶ درصد کم شد، عربستان: حمله به تأسیسات نفتی امنیت عرضه نفت را به خطر انداخته است و روند کاهشی قیمت مرغ در بازار را در بر دارد.

کاهش ۷۵۰ تومانی قیمت دلار در یک روز

روز گذشته بر اساس اطلاعات سامانه سنای بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۶۵۰ تومان در صرافی‌های مجاز و بانکی کشور خریداری و با کاهش ۷۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، به نرخ ۱۳۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۵۵۵۰ تومان در این صرافی‌ها خریداری و به قیمت ۱۵۶۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که این رقم نسبت به یکشنبه، ۸۰۰ تومان ارزان‌تر می‌باشد. همچنین دیروز بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۳ ارز مانند پوند نسبت به روز یکشنبه افزایش و قیمت ۱۲ واحد پولی دیگر از جمله یورو کاهش یافت. نرخ دلار و ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

همتی: دلار ۵۰ هزار تومانی در ایران رویایی بیش نبود

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر کشور قله مقاومت را رد کرده و شرایط خوبی را سپری می‌کند، افزود: تلاش دشمنان شکست خورده اما هنوز فشارها ادامه دارد، البته این فشارها نمی‌تواند تأثیری در کشور داشته باشد، چرا که دشمنان زمانی از ارز 40 و 50 هزار تومانی سخن می‌گفتند، اما این اظهارات رویایی بیش نبود و طی ماه‌های آینده ثبات بیشتری در کشور حاکم شده و آینده خوبی در انتظار اقتصاد ایران است. وی با اشاره به اینکه قشرهای متوسط رو به پایین جامعه تحت فشارند، ادامه داد: تمام تلاش دولت این بوده که فشار تورمی به این قشرها را کاهش دهد و در این راستا دنبال راهکارهایی بوده تا از میزان این فشارها کاسته شود. همتی با تأکید بر اینکه بسیاری از نوسانات بازار ارز سیاسی است، تصریح کرد: مردم نباید وارد این بازار شوند چرا که ممکن است متضرر شوند. ظرف این دو هفته قیمت ارز حدود دو هزار تومان کاهش یافته است، بنابراین توصیه می‌شود مردم با توجه به متغیرهای سیاسی تأثیرگذار در بازار ارز وارد آن نشوند. وی افزود: ذخایر کافی ارزی در کشور وجود دارد و بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود، کما اینکه گاهی وارد این بازار شده و نتیجه را تغییر داده است.

ریزش قیمت‌ها در بازار سکه/ افت ۲۰۰ هزار تومانی در یک روز

بعدازظهر دیروز، در بازار تهران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم، ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. سکه امامی نسبت به یکشنبه، ۲۰۰ هزار تومان کاهش و نسبت به ده روز پیش، حدود ۵۰۰ هزار تومان ریزش داشت. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۶۶۰ هزار تومان بود. هر سکه یک گرمی نیز با کاهش قیمت، ۹۹۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان ارزشگذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل، ۹۰ هزار تومان ارزان‌تر شد.

عقب گرد شاخص کل بورس در سومین روز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز دوشنبه، با کاهش ۹۷۹ واحدی معادل ۰.۴۶ درصد به رقم ۲۱۱ هزار و ۸۷۱ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۸۰ واحدی معادل ۰.۴۶ درصد به رقم ۶۰ هزار و ۷۴۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۹۹ واحدی معادل ۰.۸۵ رصد، عدد ۴۶ هزار و ۷۴۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۷۷ واحدی معادل ۰.۸۵ درصد به رقم ۳۲ هزار و ۴۳۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۷۷ واحد کاهش معادل ۰.۴۵ درصد را رقم زد و به سطح ۲۳۸ هزار و ۶۰۰ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۶۶ واحد کاهش معادل ۰.۶۷ درصد به رقم ۱۵۸ هزار و ۸۶۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۳۹ واحد کاهش معادل ۰.۰۸ درصد همراه بود و عدد ۴۰۸ هزار و ۷۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.  

ریزش ۷۵۰ تومانی دلار آمریکا و ۲۰۰ هزار تومانی سکه در یک روز/ همتی: دلار ۵۰ هزار تومانی در ایران رویایی بیش نبود/ انتقاد وزیر صنعت از هجوم مردم برای خرید کالایی که گران می‌شود/ واردات خودروی هیبریدی ممنوع است

تثبیت سهام آسیایی پس از سقوط هفته گذشته

روز دوشنبه در حالی که پس از یک هفته پرتنش بین چین و آمریکا، سرمایه‌گذاران نفس خود را در سینه حبس کرده‌اند، سهام آسیایی تثبیت شد. البته اینکه واشنگتن اعلام کرد در آمریکای شمالی تعرفه‌ها را برمی‌دارد، حال و هوای بازارها را بهتر کرده است. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن پس از اینکه روز جمعه به پایین‌ترین سطح خود از ۲۴ ژانویه تا کنون رسید و سقوط هفتگی ۳ درصدی ثبت کرد، امروز توانست ۰.۶ درصد رشد کند که منعکس‌کننده سود متوسط سهام در این منطقه است. نیکی ژاپن ۰.۳۳ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۶۰ درصد بالا آمد. در استرالیا، پس از پیروزی غافلگیرکننده جناح راست سهام تحت شاخص ای‌اس‌اکس ۱.۶۲ درصد جهش کرد و باعث تقویت بیشتر حال و هوای بازارها شد. نتایج انتخاباتی در هند هم ارزش سهام را بالا برد. شاخص سهام هند که در بورس سنگاپور لیست شده‌اند، پس از اینکه نتیجه نظرسنجی‌ها نشان داد که نارندرا مودی دوباره به قدرت بازخواهد گشت و حتی این بار اکثریت بیشتری را در مجلس به دست می‌آورد، ۲.۴ درصد جهش کرد. اما خوش‌بینی محتاطانه نتوانست باعث بازگشت سهام چین شود. شاخص کامپوزیت شانگهای ۰.۵۹ درصد افت و شاخص شرکت‌های برتر چین ۱.۰ درصد سقوط کرد. در هنگ‌کنگ هم شاخص هانگ‌سنگ ۰.۴۳ درصد از ارزش خود را از دست داد. در بازار ارز، یوآن از نرخ برابری ۶.۹ هم ضعیف‌ترین شد، که از لحاظ روانی تأثیر زیادی بر بازارها داشت. نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۱۲ درصد رشد کرد و به ۱۱۰.۲۰ رسید.

روند کاهشی قیمت مرغ در بازار

عظیم حجت عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از روند کاهشی قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۳۰۰ تا ۷ هزار و ۴۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۳۰۰ تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان است. وی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: طبق روال همه ساله جوجه ریزی بیشتری برای ماه مبارک رمضان نسبت به ایام عادی سال صورت گرفته است، اما امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کشش چندانی در بازار وجود ندارد که در نهایت کاهش تقاضا نسبت به عرضه، افت قیمت مرغ و زیان مرغداران در بازار را به همراه داشته است.

حجت با بیان اینکه مرغداران در سال به طور میانگین ۴ دوره جوجه ریزی می‌کنند، اظهار کرد: تولیدکنندگانی که در پروسه بعد از ایام نوروز محصول خود را وارد بازار کردند، حداقل ۲ دوره پرورش بعدی جبران زیان آن‌ها در صورت عادی بودن شرایط بازار زمان نیاز دارد که این امر به نقدینگی صنعت فشار وارد می‌کند. این مقام مسئول قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار و میزان جوجه ریزی که از ۵۰ روز قبل برنامه ریزی شده است، پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان نوسانی چندانی نداشته باشد. وی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم و در خرده فروشی‌ها را ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که مرغداران در فروش هر کیلو مرغ زنده یک هزار و ۲۰۰ و مرغ گرم ۳ هزار و ۵۰۰ تومان زیان می‌کنند.

بدعهدی تجار در تحویل نهاده‌های دامی

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه برخی از واردکنندگان بزرگ نهاده های دامی در تحویل این محصولات بدعهدی می کنند، گفت: دستگاه های نظارتی باید به این مسأله رسیدگی کنند. سید احمد مقدسی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در واردات و تأمین نهاده‌های دامی هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد، گفت: بار در انبارها رسوب کرده و فراوان است. وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد نهاده‌های وارداتی (جو، ذرت و سویا) سهم دام سنگین است، افزود: متأسفانه برخی واردکنندگان از دی‌ماه پارسال، پول تولید کننده را گرفته‌اند و هنوز باری را که باید تحویل آنها بدهند کامل تحویل نداده‌اند، ۵۰ درصد بار تحویل شده و ۵۰ درصد آن همچنان مانده است. مقدسی با بیان اینکه در گذشته آنها بهانه‌های مختلفی برای امتناع از عدم بارگیری محصول مطرح می‌کردند، گفت: درحال حاضر نبود ماشین را بهانه می‌کنند و می‌گویند که ماشین برای بارگیری وجود ندارد. وی تصریح کرد: این اقدامات برای نگه داشتن بار، متشنج کردن بازار و گران کردن کالاست.

انتقاد وزیر صنعت از هجوم مردم برای خرید کالایی که گران می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دشمنان در شرایط جنگ اقتصادی پیش آمده هر کجا زمینه را برای ایجاد بحران فراهم ببینند، بحران سازی می‌کنند و در این شرایط هر کس در خاکریز خودش باید به خوبی ایستادگی کند. رضا رحمانی در سی و هفتمین کارگروه تنظیم بازار اظهار کرد: وقتی کالایی گران می‌شود، مردم برای خرید آن هجوم می‌آورند، این فرهنگ باید با کار فرهنگی و به کمک رسانه‌ها اصلاح شود تا مشکل‌ساز نشود. وی افزود: ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم و یک محور مهم جنگ اقتصادی این است که دشمن هر جا زمینه برای بحران فراهم دید، بحران سازی می‌کند، پس باید در جاهایی که امکان و پیش‌بینی مشکل وجود دارد برنامه‌ریزی و کار مداوم انجام شود.

فورد آمریکا، هفت هزار کارمند خود را اخراج می کند

شرکت خودروسازی فورد آمریکا اعلام کرد که به منظور صرفه جویی در هزینه ها 10 درصد معادل 7 هزار نفر را از کارمندان خود را اخراج می کند. شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا گزارش داد: 2400 تن از این 10 درصد ینروی اخراجی در آمریکا و بقیه در کشورهای اروپایی، چین و آمریکای شمالی و جنوبی اشتغال دارند. این برنامه تعدیل نیروی کار تا پایان ماه اوت(مرداد ماه) امسال اجرا می شود. افرادی که اخراج خواهند شد از میان کارمندان اداری و مدیران این شرکت خودروسازی هستند و نه کارگران شرکت. فورد 70 هزار نیروی شاغل در کشورهای مختلف جهان دارد و دفتر مرکزی آن در شهر دربورن ایالت میشیگان آمریکا قرار دارد.

بازار متشکل ارزی آماده راه اندازی

فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: اختلاف آمار اعلامی از سوی وزارت اقتصاد در حوزه میزان بازگشت ارز صادراتی به دلیل زمان اعلام این آمارهاست؛ به این معنا که ملاک اعلام آمار وزارت اقتصاد یک مقطعی از زمان و آمار بانک مرکزی در مقطع دیگری از زمان تهیه شده بود؛ پس اختلافی میان دو دستگاه وجود ندارد. وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: صادرکنندگان تصمیمات درستی گرفته اند تا ارز حاصل از صادرات به کشور برگردد. بنابراین آمار بازگشت ارز صادراتی در امروز با دیروز متفاوت است. وی درباره راه اندازی بازار متشکل ارزی نیز گفت: بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی تمام اقدامات حقوقی و مقرراتی در زمینه راه اندازی این بازار انجام شده و تمام آنچه باید توسط حاکمیت فراهم می‌شد مورد اقدام قرار گرفته و مابقی کار، مسائل شرکتی بوده که آن هم در حال انجام است. دژپسند در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص اجرای حذف صفر از پول ملی نیز با بیان اینکه این پیشنهاد هم اکنون در دست بررسی‌های کارشناسی است، ادامه داد: دولت درباره این موضوع تصمیم خواهد گرفت اما باید توجه داشت موضوع فقط حذف صفر نیست بلکه اجرای این سیاست الزاماتی دارد.

واردات گوشی موبایل ۸۶ درصد کم شد

بررسی آمار واردات ایران در ماه ابتدایی امسال از این حکایت دارد که در این مدت حدود شش میلیون و ۱۰۰ هزار دلار واردات گوشی موبایل به ایران انجام شده که نشانگر کاهش ۸۶ درصدی نسبت به فروردین سال گذشته است. طی نخستین ماه سال قبل حدود ۴۳ میلیون و ۹۷۵ هزار دلار گوشی موبایل به ایران وارد شده بود. همچنین طبق اطلاعات گمرک واردات موبایل در فروردین ۱۳۹۷ از سه کشور چین، امارات متحده عربی و کره جنوبی بوده، در صورتی که در فروردین امسال واردات گوشی به ایران از امارات متحده عربی و چین انجام شده است. آخرین آمار واردات مربوط یازده ماهه سال گذشته و حاکی از واردات ۳۱۹ میلیون دلاری گوشی موبایل در این مدت است.

واردات خودروی هیبریدی ممنوع است

مهدی نیازی، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در خصوص واردات خودرو‌های هیبریدی گفت: معافیت حقوق ورودی خودرو‌های هیبریدی به منزله مجاز بودن واردات نیست، ضمن اینکه طرح باید در مجلس تصویب و توسط شورای نگهبان در قالب قانون ابلاغ شود. بعد از ابلاغ قانون و براساس احکام آن، متناسب با سیاست‌های تجاری کشور برنامه ریزی و عمل می‌شود. وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ برای واردات خودرو برنامه‌ای نداریم، افزود: در شرایط فعلی و محدودیت‌های ارزی کالا‌های اساسی، مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید در اولویت واردات قرار دارند و واردات کالا‌های مصرفی در اولویت نیست. مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات گفت: واردات خودرو در سال ۹۷ به دلیل ارزبری بالا و مدیریت تقاضا در شرایط ارزی شور متوقف شد و این تصمیم همچنان ادامه دارد.

وزیر انرژی عربستان: حمله به تأسیسات نفتی امنیت عرضه نفت را به خطر انداخته است

خالد الفالح،‌ وزیر انرژی عربستان، در مراسم افتتاحیه نشست وزرای کشورهای عضو اوپک و دیگر کشورهای نفتی،‌گفت: حمله به تأسیسات نفتی عربستان تولید نفت این کشور را کاهش نداده اما امنیت عرضه نفت را به خطر انداخته است. وی در سخنرانی خود در جده از متحدین عربستان خواست این حمله را محکوم کند. اواخر هفته گذشته، یمنی‌ها توانستند با پهپاد چند ایستگاه پمپاژ نفت در خط لوله شرق به غرب عربستان را مورد حمله قرار دهند. الفالح روز پنجشنبه گفت، در این حملات دو ایستگاه پمپاژ نفت مورد حمله قرار گرفتند. قبل از این حمله هم وزارت انرژی عربستان به طور رسمی از وارد شدن آسیب جدی به دو نفتکش سعودی در حمله به بندر فجیره امارات خبر داده بود. وزیر انرژی عربستان ادامه داد:‌ خنثی شدن عملکرد خوب اقتصادی چین و آمریکا با خطراتی که در پی تشدید جنگ تجاری بین این دو کشور بازار را تهدید می‌کند اوضاع را مه‌آلود کرده است. الفالح گفت: من چگونه چشم‌انداز امروز بازار را تبیین کنم؟ اگر بخواهم صادق باشم با توجه به سینگال‌های موجود در بازار شرایط کاملا مه‌آلود است. وی می‌گوید:‌ کسی دوست ندارد مجددا شاهد مازاد عرضه نفت باشیم؛ بنابراین همه در بازار حواس‌شان جمع است.

معاون حجتی: گوشت قرمز ۱۰ هزار تومان کاهش یافته

مرتضی رضایی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بازار محصولات پروتئینی اظهار داشت: ما زمانی می‌گوییم با کمبود یک محصول در کشور مواجه هستیم که مردم به مغازه مراجعه کنند و مغازه دار بگوید این محصول موجود نیست؛ در حالی که هم اکنون با چنین وضعیتی مواجه نیستیم و در محصولاتی مانند گوشت مرغ، با مازاد نیز رو به رو هستیم. معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نسبت به ایام قبل از عید ۱۰ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: در زمینه محصولات پروتئینی هیچ کمبودی نداریم، بلکه در برخی محصولات با مازاد مواجه هستیم. رضایی با اشاره به اینکه قیمت مصوب مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، گفت: در برخی روزها، قیمت مرغ در عمده فروشی میدان بهمن به زیر ۹ هزار تومان می‌رسد. به گفته وی، تفاوت قیمتی که بین مراکز عمده فروشی و خرده فروشی وجود دارد، باعث زیان تولیدکننده و مصرف کننده می‌شود؛ ضمن اینکه برخی واکنش‌های هیجانی مردم در ایامی از سال مانند عید نوروز نیز به نوسانات قیمت دامن می‌زند. معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نسبت به ایام قبل از عید کاهش یافته است، اضافه کرد: همچنین قیمت گوسفند زنده نیز کاهش یافته است، به عبارتی هیجانات باعث افزایش قیمت می‌شود این مساله ربطی به تولید و کاهش آن ندارد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
کاهش قیمت ها خوب ولی ناکافی است
منتظر ادامه کاهش قیمت میمانیم

امیدوارم دلالان به سزای کار شان برسند

انشاالله خودروسازان هم ورشکست بشن
سفره های مردم خیلی خالی شد با این گرانی ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
لایک داری .
امیدوارم دلالان به سزای کار شان برسند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بنظر می رسد تابناک از کاهش قیمت خودرو چندان راضی نیست که توضیحات مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات را گشته معلوم نیست از کجا پیدا کرده تیتر زده که چی مصوبه مجلس الکیه اگه بخواد عملی بشه باید هفت خوان رستم بگذرونه و الا آخر یعنی هیچه
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
تجربه 50 ساله ام نشان می ده چیزی که گرون شد . دیگه ارزون نمی شه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
همتی:دلار پنجاه هزار تومانی در ایرانی رویایی بیش نبود.

پ. ن... و دلار 4200 تومانی جهانگیری هم سرابی بیش نبود
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
راه اندازی بازارمتشکل ارزی تاپایان خرداد !!!!!!!! شایدوفتی دیگر !!!
همش وعده سرخرمن
پس چی شددلار ۱۱ هزار تومانی که وعده اش راداده بودید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
دلار دوباره ۱۴۵۰۰ تومان شد و همینطورداره میره بالا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
پس چی شد بازار متشکل ارزی؟ چی شد دلار یازده هزارتومانی؟!!!!!
مصاحبه های فرمایشی ونمایشی صداوسیمادرمورد سقوط ساعتی قیمت دلاررادیدید؟ بخصوص عجزوناله اون بابایی که میگفت میخوام دلار بفروشم هیچکس خریدارنیست!!!! واقعاکسانی که اینطورمصاحبه های نمایشی راترتیب میدن شعورمردم راچی فرض میکنند؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دلار الانم گرونه خیلی هم گرونه
اگه40تومان میشد که فاتحه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگر ارز حاصل از صادرات میتونست به کشور بیاد که تحریمها معنی نداره
مشکل این هست که هیچ بانکی با ما کار نمیکنه و پولها را باید باکیف بیاریم داخل
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
جناب وزیر ان محترم این دلاری که می فرمایید با هزارتومان ما برابری داشت والان13هزارتومان شده که بدون خجالت مو گویید کاهش کرده وگوشت 25هزار تومانی شده 90تومان می فرمایید ارزان شده دستتون درد نکنه که به فکر مردم بزرگ ایران هستید. با تشکر
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اکثرجرایدو رسانه هاوبخصوص صداوسیما بسیج شده اندکه باانواع تبلیغات ومصاحبه های مختلف اینگونه القا کنند که قیمت ارز درحال سقوط است (انهم بدون ارایه هیچ دلیل منطقی)و هربارکانال جدیدی رااعلام میکنندکه دلارواردر‌کانال ۱۳ هزارتومان شد و بعضی هاپاراازاین هم فراترگذاشتندوادعاکردند دلار واردکانال ۱۲ هزار تومان شده !!! درحالیکه واقعیت کاملاذغیرازچیزی است که اعلام شده و دیروزبرای مدت کوتاهی دلارتا۱۳۸۵۰ تومان هم رسیدولی بلافاصله بعدازان به کانال ۱۴ هزارتومان برگشت والان (ساعت ۸ صبح سه شنبه) قیمت واقعی دلار۱۴۰۲۰ تومان است . حالاهمین رسانه ها وقتی بورس تنهادریک روزبیش از۸ هزارواحدسقوط میکند انگارنه انگارکه اتفاقی افتاده وشتردیدی ندیدی !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ساعت ۱۵:۲۰
دلار ۱۴۳۵۰ تومان !!!!
بیچاره اونهایی که فریب شانتاژهای رسانه راخوردندودلارهایشان رامفت فروختند !!!
ناشناس
|
Turkey
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
افسوس که دولت با مصوبه خوب مجلس برای ورود خود روزهای هیبریدی که میتواند در کاهش سوخت و الودگی هوا نقش موثری داشته و بازار لجام گسیخته خودروهای بی کیفیت را نجات دهد اینگونه برخورد میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
با توجه به تنش فعلی و ارزان شدن قیمت ارز و کالا مشخص است خود مسولین پشت این گرانی ها قرار دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نابودی این دو خودروساز را ...‌...........!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
ما خونمون ۴ راه هفت تیر کرج هستش. گوشت گوسفند به والله کیلویی ۱۰۵ هزارتومنه. اگه جایی ارزون شده ده هزار تومن بگین بریم؟ همونجا بخریم. قبلا ها محل احمدی نژاد ارزون بود احتمالا حالا محل معاون وزیر جهاد کشاورزی ارزون و فراوونی شده باید بریم اونجا همسایه بشیم باهاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اقای همتی می گه قله را رد کردیم و اوضاع در حال خوب شدن است. بله پژو 207 که40 میلیون بود .رسیده به 200 میلیون. مرغ 5000تومانی دیروز خریدم 15500 تومان . وسایر چیزها حد اقل 4 تا 5 برابر شده. بعد ایشان می گوید شرایط اقتصادی در حال خوب شدن است. ادم می مونه چی بگه. دیگه استخوان ها مونم در حال خورد شدن است. لطفا روی زخم مان نمک نریزید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
داداش مرغ5 تومانی الان زیر 10 تومان هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقای وزیر جنابعالی برید مواظب باشید نماینده تام الاختیار شما در جلسات خوابش نبره، مخصوصا بعد از آسیبی که بطور قانونی به ویلای غرقانونی سرکار علیه آقازاده ایشان وارد شده است ...
شما چیکاره اید که برای مردم بدبخت و دو سه میلیون حقوقی که تا وسط برج نمیرسه تعیین تکلیف می کنید؟ مگه تونستید قیمت ها را کنترل کنید که خرید مردم را بردید زیر سوال؟ من مطمئنم شما و اطرافیان بویی از مشکلات حال حاضر مردم شریف کشوری که خدکتگزارشان هستید، نبردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقای همتی در دو سه هفته گذشته که دلار تا 15700 هم رسید اعلام کرد که موضوعات سیاسی و تنش های منطقه باعث افزایش قیمت دلار شده نه موءلفه های اقتصادی، در این نوبت هم مگر موضوع سیاسی خاصی بغیر از حمله به سفارت آمریکا در بغداد و حمله حوثی ها به مرز عربستان صورت گرفته که قیمت دلار کاهش پیدا کرد تازه با شرایط فوق بایستی قیمت افزایش هم پیدا میکرد. پس نتیجه میگیریم آقای همتی با سرنوشت یک کشور و ملت کاملا" بازی میکند و مدام قیمت های ارز را در جامعه بالا و پایین میکند و شرایط خطیری را برای اقتصاد کشور درست میکند. تازه اگر فرض بر این گرفته شود که قیمت واقعی دلار کاهش پیدا کرده پس چرا در هیچکدام از حوزه های اقتصادی مثل مسکن و خودرو و مواد غذایی و غیره اصلا" شاهد کاهش قیمت نبودیم و چه بسا هر روز در حال منفجر شدن میباشد. آقای همتی چوب خدا صدا ندارد شرایط مردم بسیار بغرنج شده و در این شرایط شما دائم به فکر بدتر کردن وضعیت مردم هستید. اگر مدیر شایسته ای هستید حوزه های اقتصادی کشور دیگر را نجات دهید.
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
2
---از خوشحالی دیگه خوابم نمی بره.
گوشت ده هزار تومان ارزان شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
امروز سوار تاکسی شدم، راننده نصف کرایه معمولش رو گرفت. گفتش دلار ارزون شده، قیمت همه چیز اومده پائین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
من و این همه خوشبختی محاله محاله
ناشناس
|
Israel
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقای همتی شما اگر میتوانستید بازار ارز راکنترل کنید نمیگذاشتید دلار از 4000 تومان به 130000 تومان برسه!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
یادت رفته فیلترشکن رو روشن کنی. فارسیت ولی خیلی خوبه.فقط یه صفر برای ۱۳۰۰۰ زیاد گذاشتی.
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چرا یک روز رو بخاطر پایین آمدن 750 تومانی دلار تعطیل عمومی اعلام نمی کنین؟ آه فهمیدم اونوقت برای افزایش چند هزار تومانی دلار در یک روز باید یک ماه رو عزای عمومی اعلام کرد. مسئولان رده بالای شجاع و البته غمخوار مردم، بقول آقای علم الهدی همیشه در همه ملت‌ها این گونه بوده که افراد متزلزل سست عنصر بی‌عقیده به یک نظام و جریان حاکمیت، سبب سرد شدن دیگران شده و آن‌ها به صورت یک غده عمل کرده‌اند و در کل تاریخ لشگرکشی‌ها و کشورگشایی‌ها این را شاهد هستید. حالا موندیم که بی ارزش شدن همه دارایی ما و تموم شدن حقوق دریافتی در 10 روز اول هر ماه و تنش های عصبی هر روزه ناشی از شنیدن اخبار ناگوار و کاهش امید به آینده به این معناست که ما افراد متزلزل سست عنصر بی عقیده و .... هستیم یا خیر؟ اونم در خصوص ما که عمری در جنگ سپری کردیم. اگر هستیم وای بحال کشور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اینها همه .به ماچه .................................
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اشتباه بزرگ از آقای همتی که دلار 50 تومانی را پیش کشید. ترمز کاهش قیمت را با این اظهار نظر کشیده میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقای همتی چرا همیشه موقع کاهش قیمت دلار صحبت می کنید و موقع گرونی خبری از شما نیست؟

این کاهش هم نوعی نوسان گیری از جانب خود بانک مرکزیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
تا پایان ماه مبارک رمضان، موقع خرید دلار هست. چون دولت داره دلارهاش رو حراج میکنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
متاسف برا ادمایی مثله تو که اینجور مملکتو دارن نابود میکنند. نخرین تا بیاد پایین و همه به ارزونی رو دوباره ببینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
ورود خودرو هیبریدی ممنوع است

این یعنی مردم همچنان باید خودروهای ساخت داخل که در هیچ کجای جهان تولید نمیشه و از لحاظ کیفیت در سطح پایینی وجود داره و ایمنی صفری هم داره به علت سود دهی برای تولیدکننده سوار بشن و ابدا رنگ خودرو خوب و با کیفیت و استاندارد با نرخ عادلانه را نبینند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
تا فرا رسیدن موعد مالیات ها در خرداد نرخ دلار کاهشی خواهد بود ولی با اتمام خرداد مجددا افزایش نرخ ارز برای تامین کسری بودجه ضروری و اجتناب ناپذیر است
فریب این کاهش را مردم نخورند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خدایا
خودروسازان گرانفروش ، دلالان، محتکران ، قاچاقچیان ، ، و همه مفسدان اقتصادی را از روی زمین پاک ایران محو کن

سایه جنگ را از سرزمین مان دور کن

واردکنندگان سودجو و واردات آت و آشغال به کشور را نابود کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
موقع گرانی خروار خروار قیمت ها بال میرود همه آقایان اولا نمیبینند ثانیا نمیشنوند ثالثا خواب خرگوشی
موقعی که پورشه شان تصادف کرد و مردم را کشت از خواب می پرند دستپاچه می شوند کمی قیمت را پایین می اورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پیاز 3کیلو 5000 تومان بدو حراجش کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
معاون حجتی
فروشگاه رفاه چند روز است گوشت وارداتی 45 هزار تومانی را با صف های طویل 88 هزار تومان می فروشد. این ارزانی است؟
در ضمن کدام فروشگاه ده هزار تومان ارزان میفروشد؟ در نارمک؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
یعنی چی که واردات خودروی هیبریدی ممنوعه؟؟ مگه ابزار جاسوسیه که ممنوعه؟؟
چرا مسئولای ما دوست دارن همیشه خلاف جریان رودخانه دست و پا بزنن و همه معیار های زندگی رو با پول سبک سنگین کنن!!!؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
شما انگار دقت نکردید چی شد داره واضح میگه ...میگه معافیت هست ولی ممنوع است ...یعنی فقط ماخودمون اگر بخواهیم می توانیم وارد کنیم با معافیت ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
كد قيمتي آتي دلار 50 هزار تومان اعلام شد همانطور كه رئيس اتحاديه نمايشگاه داران خودرو نيز چند وقت پيش كد قيمتي جديد پرايد 50 ميليوني را اعلام كرد و بازار سريع خودش را با آن تطبيق داد. آقايان، بزرگواران، اگر چيزي نفرماييد به پير و پيغمبر ما هم قول مي دهيم در مورد شما چيزي فكر نكنيم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
"همتی: دلار ۵۰ هزار تومانی در ایران رویایی بیش نبود"!
واقعا شرمنده می کنید!حالا چکار کنیم با این همه خجالت که داریم می کشیم!؟در عرض یکسال دلار ۵ برابر شده حالا دارید خوشحالی می کنید که به ۵۰ هزار تومان نرسیده؟!واقعا شما اقتصاد دانید؟!
ناشناس
|
France
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
احسنت به اقای همتی.
خیلی کارهاشون خوبه و مشکل ارزی حل شده و حالا دیگه وقتشه یکم ارز برای واردات‌خودرو هم اختصاص دهند که خودرو خوب خارجی وارد و نرخ های وحشتناک خودرو خارجی را بشکنند.
وزیر اقتصاد هم‌که گفته اند ورود ارز تسهیل و سرعت گرفته و دیگر بهانه نبود ارز نیست و حالا نوبت اجازه واردات‌خودرو است.
رافور و سانتافه اماده نصف شدن قیمت شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
همتی: دلار ۵۰ هزار تومانی در ایران رویایی بیش نبود اما قیمت های چند برابری واقعیت دارد مرد حسابی راست میگید قیمت ماشین که سه برابر شده رو پایین بیاورید تا کی توهم برادر عوامل شما دلار خرید و فروش می کنند ما که تو کار خرید و فروش دلار نیستیم شما هستید هی میگید دلار بالا رفت دلار پایین اومد شما توانایی ندارید قیمت تمام شده کالا هارو پایین بیاورید دلار وقتی پایین مییاد که ارزش ریال بالا بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دلار ۳ هزار تومانی به ۵۰ هزار تومان نرسید و ۱۵ هزار تومان شد!یعنی به مرگ گرفتید که به تب راضی شویم؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
الان در ادارات گوشت بسته بندی گرم آوردن توزیع کردن به نام 4 کیلو 180 گرم کم میباشد و 80 گرم هم بسته یکبار مصرف را حساب کردن و به نام نیم شقه ران میفروشند و یا سر دست وقتی میبری خانه میبینی نصف بیشتر گوشت را را برداشته و قلوه گاه را با 2 کیلو چربی حسابت کرده و برای مصرف کننده این گوشتی که 177600 تومان باید بفروشند 180 هزار تومان حساب میکنند و 280 گرم هم کم است و متاسفانه فساد ر تمام بخشها نفوذ کرده است و نظارتی بر این توزیع ها وجود ندارد
hosein
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
نیاز بازار با تبلیغ و کنترل رسانه انشاالله درست بشود ولی این امکان پذیر شدنی نیست . علت افزایش قیمت ارز پارامتر های متعددی دارد از جمله نیاز خود دولت به ارز برای برخی وارادات های کلا و اقلام اساسی و همچنین نیاز بازار ازاد که با توجه به تحریم ها و برخی مشکلات اقتصادی در سطح رابطه ایران با دنیا این کاهش قیمت ارز تا کنون فقط با عرضه و ریزش ارز توسط دولت صورت گرفته است و پایدار نیست . باید فکر اساسی بشود این ها مسکن موقت است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دیروز تعرفه واردات خودرو هیبریدی صفر شد امرزو وارداتش ممنوع شد یعنی چی آخه؟ مافیای خودرو خیلی قویه الکی امیدوار شدیم . اینا نمیزارن مردم خودرو خوب و ایمن سوار شن متاسفم برای این طرز فکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قیمت دلار شاید بی منطق بالا برود ، اما بی منطق پایین نمی آید ، روی چه حسابی باید این ادعای شما را واقعی بدانیم ؟
درآمد ارزی کشور بیشتر شده یا تحریمی برداشته شده یا تولید ملی افزایش یافته ؟
با تورم چهل درصدی و رشد اقتصادی منفی ، کاهش درآمدهای دولت ، و افزایش تحریم ها چرا باید انتظار کاهش قیمت دلار را داشته باشیم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چیزی که قیمت دلار و ارز را تعیین میکند شرایط اقتصادی هر کشور است بالا یا پایین نگه داشتن عمدی ان بی فایده است و با ازاد بودن عرضه و تقاضا به نقطه تعادل که بالا هم نخواهد بود میرسد
با قوانین اقتصاد نمیشود جنگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دلار در بازار گرم شب عيد ١٢٩٠٠ بود . هنر كردين قيمتش ١٣٧٥٠ شده !!!
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
من نظری ندارم خودم زدم به اون راه جهنم دلار بشه ۵۰تومن ۱۰۰تومن فوقش میمیریم از گرسنگی ما که باید بمیریم جوانی ام که حروم شد دیگه برام مهم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
750تومن را ریزش میدانید؟
ناشناس
|
France
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
میشه آقای همتی بگویتددلار۵۰هزارتومانی برای کدام شیرپاک نخورده ای رویائی بیش نبودویادتان باشد جناب آقای همتی شمابانک مرکزی رابادلار کاملا آزاد۸۰۰۰تومان تحویل گرفتیداکنون باپائین آمدن ظاهری آن حدود۱۴۰۰۰تومان است آنهم و نه آزادآنزمان هرچه کسی ارزمیخواست میتوانست بخردوجنسی لازم بودواردکنداکنون عملاخریدوفروش آن نوعی جرم است قبل ازشماآزادبوددرضمن رئیس محترم قبلی بانک مرکزی دلاررا۳۰۰۰تومان تحویل گرفتندو۸۰۰۰هزارتومان تحویل دادندالبته آزاد که اکنون نیست وبشدت بی ثبات ، ماکله ای نداریم بهیچ عنوان ولی منت سرمان گذاشتن رابیموردمیبینیم بابااینقدرهم دیگرحافظه ما خراب نیست ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
با این قیمتها کسی دلش به حال مردم نسوخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
«ما یک شکاف عمیق طبقاتی بین مردم داریم یک نفر آن قدر دارد که نمی داند چه بکند و یکی آن قدر ندارد که نمی داند چه بکند.»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
يكي جلوي قيمتگزاري سايت باما رو بگيره دلار مياد پايين ماشين ميره بالا!!!!
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مرغ ارزان شد!؟به لحاظ افزایش عرضه!؟چرا دروغ میگید مرغ را دستوری گران کردید بیچار مرغدارها دارند بیچاره میشند و اگر قیمت مرغ همچنان دستوری باشد جوجه ریزی بعدی ما نخواهیم دید و قیمت واقعی مرغ که بسیار کمیاب میشود را باید در زمستان دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
همین امروز ، در میدان میوه ،و تره بار جلال .گوشت گوسفندی کیلویی ۱۱۳/۸ هزار تومان ، گوشت چرخ کرده که آشغال گوشت است کیلویی ۶۹ هزار تومان ، مرغ هورمونی کیلویی ۱۰ هزار تومان ، شکر تنظیم بازار کیلویی ۳/۴ ،تا ۴ هزار تومان ،و قند شکستهٔ بی کیفیت کیلویی ۹ هزار تومان ، قیمت ماهی سرسام آور ؟، امروز ۹۸/۲/۳۱ برج است و حقوق من ته کشید ؟، از این ظلم ،و بی عدالتی بخدا پناه میبرم ؟ که اگر من هم در ایام شاغلی همانند شاغلین ،و مسولین کنونی عمل میکردم بدون شک اکنون منم میلیاردر بودم ؟ اما من ،و امثال من نسل ایثاری هستیم که از سال ۵۷ وارد خدمت حکومتی ، شدیم ،و بار انقلاب ،‌و جنگ ،و سختیها را بدوش کشیدیم تا ایران سربلند باشد ،لاکن گویی تصمیم به نابودی ما بازنشستگان پیش از سال ۸۸ گرفته اند ،که از این ظلم ،و بیداد به خدا پناه میبریم ؟،،
ناشناس
|
Moldova, Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
دلار و سکه به جهنم. اگه خیلی مرد هستین قیمت مواد غذایی و پوشاک و مسکن رو بیارید پایین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
شما جلوی واردات ارزاق و نیازهای خانوادها را گرفته اید الان خانوار ها نه ماشین و نه لوازم خانگی گیرشان می اید و کارگاهها ابزار برای تراشکاری و تولید نداند .زمان قبل اگر دلار گران بود هم چیز هم بود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آرامکو عربستان حسن درویشیان شبنم نعمت زاده علیرضا صالح هپکو اراک پیمان کمپ دیوید طرح شناور شدن ساعت کاری