بازدید 4329

تصمیم ترامپ درباره تحریم‌های کره شمالی

کد خبر: ۷۸۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰ 09 March 2018
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پس از انکه اعلام شد با «کیم جونگ اون» دیدار خواهد کرد در توئیتی نوشت: با وجود پیشرفت قابل توجه در موضوعات مختلف که با کره شمالی محقق کردیم، اما تا رسیدن به توافق با این کشور، همچنان تحریم های پیونگ یانگ پابرجا خواهند ماند.

به گزارش ایرنا، ترامپ بامداد جمعه در توئیت دیگری نیز تاکید کرد: در این مدت دیگر شاهد آزمایش موشکی کره شمالی نخواهیم بود.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن اعلام این که دیدارش با رهبر کره شمالی برنامه ریزی می شود، تصریح کرد: کیم جون اون با نمایندگان کره جنوبی درباره خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ و نه تعلیق آن سخن گفته است.

توئیت رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پس از آن منتشر می شود که «چونگ ایو یونگ» رئیس دفتر امنیت ملی کره جنوبی روز پنجشنبه به وقت واشنگتن اعلام کرد که به درخواست کره شمالی، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تا ماه می (اردیبهشت 97) با یکدیگر دیدار می کنند.

یو یونگ رئیس دفتر اداره امنیت ملی و «سو هون» رئیس سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی روز گذشته برای تدارک دیدار احتمالی مقام های آمریکایی با رهبر کره شمالی به واشنگتن سفر کردند.

براساس گزارش رسانه ها، قرار است که این دو مقام کره جنوبی پس از بازگشت از واشنگتن، به صورت جداگانه به روسیه، چین و ژاپن بروند.

یونگ که بیرون از کاخ سفید در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، گفت که «اون» مشتاق بوده «در اسرع وقت» با ترامپ دیدار کند و این درخواست مورد موافقت رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است.

در همین حال «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن به عنوان کشور کلیدی در شبه جزیره کره، از مذاکره با کره شمالی با هدف خلع سلاح هسته ای استقبال کرده است.

این چرخش ناگهانی در مواضع پیونگ یانگ پس از آن رخ داد که دو کره در روزهای گذشته برای دیدار سران دو کشور و برقراری یک خط ارتباطی مستقیم با هدف کاهش تنش ها به توافق رسیدند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه