بازدید 4044
۱
کد خبر: ۷۶۷۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱ 25 January 2018

محمد رویانیان مدیرعامل جنجالی و اسبق پرسپولیس بعد از بارها کری خوانی، حالا می‌گوید اصلا در پرسپولیس دنبال قهرمانی نبوده! بلکه دنبال ساختارسازی برای باشگاه بوده است.

به گزارش تابناک ورزشی، محمدرویانیان یکی از آن مدیرانی بود که پرونده‌اش را محمود گودرزی به دلیل ریخت و پاش به دادگاه فرستاد. صحبت های این مدیر نظامی که در ورزش به شدت شکست خورده را می بینید.

این چند هفته نود را دنبال کرده اید؟

بله دنبال کردم.

به عملکرد مدیریتی شما هم خیلی انتقاد وارد است. خود شما در پرسپولیس خیلی هزینه زیادی کردید.ولی در دوره مدیریت طاهری ، پرونده شما به این بهانه که بیش از حد ریخت و پاش مالی داشتید به نهاد های نظارتی ارجاع شد و استدلال‌شان هم این بود که وقتی طاهری می گوید با 15 میلیارد تیم قهرمان کرده ، چرا شما ارقام بالای 20میلیارد هزینه داشته اید. 

 الان زود است که بگویم. به دلیل اینکه بعد‌ها همه چیز مشخص خواهد شد. من همه چیز را به زمان واگذار کردم. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. اصلا در دوره ما ریخت و پاشی نبوده است. مانوئل ژوزه را آوردند که 360 هزار یورو بدهکار بودیم. ما برای بدهی به وینگادا که برای مدیران قبلی بود، 450 هزار دلار دادیم و حرف نزدیم. آقایان بدهی ژوزه را 3برابر کردند. آن هم به دلیل عدم دفاع درست به دلیل اشتباه در پیگیری در فیفا و دادگاه بین المللی.دیگر مسائل هم بمب هایی بود که شما رسانه ها منفجر می کردید.

ما که نمی گفتیم به بازیکنان پورشه بدهید!

نامرد است کسی که پورشه و بنز وارد کرده باشد و از پولش به بازیکنان داده باشد یا به آنها ماشین داده باشد. من از پول ستاد سوخت چیزی به پرسپولیس نیاوردم . اصلا همچین چیزی نبوده است . من دنبال این کار ها نبودم. به این موضوعات دامن زده شده است. از این ظلم ها به ما زیاد شده است. ما نیازی ندارم خود را تبرئه کنم.

شما در دوره مدیریتی خود سالی چقدر برای پرسپولیس هزینه می کردید؟ که می گفتند خیلی در آن دوره هرینه شده.

شک نکنید من از این آقایان خیلی کمتر هزینه کردم. این مبالغ بدهی هایی که می گویند خیلی بی رحمانه است. همه چیز را کنار هم گذاشتند و یک مبلغ نجومی را گفتند. من هم راهی جز سکوت نداشتم.

طارمی خیلی شفاف در 90 گفت غیر از قراردادهای شان از هدایتی پول نقد گرفته اند. البته در دوران شما هم بازیکنانی مثل خلعتبری ، قاضی و سید جلال از این حرف ها می زدند.

ما که از این کار ها نکردیم. ما خیلی سعی می کردیم که بازیکنان تیم وابسته به جایی نشوند.از کسی پول نگیرند جدای از تیم. من چه باید بگویم؟ شما الان می خواهید از من حرف بکشید و من فقط می توانم بگویم واقعیت ها را زمان مشخص خواهد کرد. ما بدون آن‌که پرسپولیس یک قران پولی داشته باشد و یک پرسپولیس بدهکار را تحویل گرفتیم. هواداران همه بریده بودند از این همه بدبیاری و ناامید شده بودند و حتی تحقیر شدند. ما یک همچین باشگاهی را تحویل گرفتیم. تیم در جدول پانزدهم بود و در خطر سقوط بود و این باشگاه زیر بدهی های سنگینی قرار داشت. کارهایی بسیاری انجام دادیم از توسعه باشگاه گرفته تا آکادمی و دانشگاه و مسائل دیگر و... . نمی خواهم این حرف ها را بزنم و حتما یک روز باید این کار را انجام دهم و همه حرف خود را بزنم. این حرف های بریز و بپاش و... همه یک جنجال سیاسی بوده است.

پرونده شما را گودرزی فرستاد به دادسرا. دقیقا برای چه مبلغی این اتفاق افتاد؟ 

گودرزی خودش شخصا با من مشکل داشت. ما با هم مشکل شخصی داشتیم که ایشان از قدرت وزارت خود استفاده کرد و هرکاری خواست انجام داد. ما را تخریب کردند و پرونده سازی کردند. خداوند جای حق نشسته است. آقایان طاهری و گودرزی الان کجا هستند؟ الان مسائلی مطرح شده که تیم را محروم کردند از نقل و انتقالات. ما نه زیرمیزی گرفتیم و نه... . ما خیلی شفاف کار کردیم. متاسفانه تیم ما را زدند و خیلی ها پول خرج کردند تا تیم ما را زمین بزنند.

غیر از شما پرونده های افشارزاده و فتح الله زاده را به دادسرا داده اند به دلیل یک جرم مشترک.عنوانی که برای شما به کار برده شد همین بود. گفتند شما ریخت وپاش کردید.

آقای گودرزی را خداوند انشالله به حق همه خوبان به راه راست هدایت کند و ایشان را اصلاح کند. ایشان شخصا بر علیه من برخواست و روبه روی من یک وزیر بود. ایشان رزومه مدیریتی هم نداشت و چندتا وزیر معرفی شدند و افتادند ، برای گزینه چهارم بالاخره هر کسی بود رای می آورد. من قصد ندارم به کسی بتازم و حتی من پشت سر طاهری هم حرفی نزدم. فقط یک سال قبل به طاهری گفتم این شتری است که در خانه هر کس می خوابد و فعلا هم خوابیده در خانه طاهری خوابیده است. ظلم پایدار نمی ماند. آقایان نفهمیدند من برای چه به این باشگاه آمده بودم. من آمده بودم که یک باشگاه درست کنم و یک نظام درست برای این باشگاه بسازم. همه ما را زدند و هیچ کس من را درک نکرد. شما به عنوان یک خبرنگار اگر وجدان دارید بروید یک سرچ بزنید، ببینید من گفتم اصلا دنبال قهرمانی هستم؟ من نمی دانم جام یعنی چه. من فقط می خواهم یک باشگاه درست کنم. من حرصی برای گرفتن جام نداشتم. ایراد آقایان این است که همه دنبال گرفتن جام هستند و او را می بیننند که موفق شده جام بگیرد. من آمدم به عنوان یک سرباز که در این کشور موفق عملکرده است یک باشگاه را سازماندهی کنم. ما چون وابستگی به کسی نداشتیم دولت با ما مخالفت کرد. ما بر خلاف میل احمدی نژاد دایی را آوردیم. برخلاف نظر دیگر آقایان کار کریدم با ما مخالفت شد. ما خیلی را هم به باشگاه راه ندادیم ما را زدند. شما هم می دانید من چه کسانی را می گویم. ما شفاف کار کردیم و رک حرف زدیم که خیلی مسائل مطرح شد. اگر ما زیرزیرکی کار می کردیم و خودمان را خیلی خوب جلوه می دادیم مشکلی نبود ولی چون رک و شفاف بودیم ما را زدند. ما گفتیم فوتسال ما تبانی کرده است. کی می آید این حرف را راجع به باشگاهش بزند؟. حتی خبرنگاران هم از ما حمایت نکردند که شفاف بودیم.

در کل مدیریت شما هم خیلی اشتباه داشت و...

شما می گویید اشتباه، ولی شاید این دید از نظر شما باشد. شما نگاه مدیریتی خود را نمی توانید به من تحمیل کنید.

یکسری از راهکارهای شما را قبول دارم اما شما هم تا می توانستید از یک جاهایی پول آوردید و...

کی گفته؟دولت وقت نمی گذاشت.

دولت دو ماه نگذاشت چهار ماه نگذاشت،دو سال و اندی را که گذاشت.

ساختار فوتبال اجازه این تحرکات را نمی داد.

صدرا سیستم پاسارگاد را شما داشتید و از آنجا پول می آوردید. این قانون دودرصد بود برای سوخت اگر اشتباه نکنم، از آنجا آوردید دیگر!

به خدا نه از بنزین و نه از واردات ماشین؛ من هیچ چیزی ندادم. مشکلاتی که الان هست که در آن زمان نبود. افتخار من این است که پیش خدای خودم روسفید هستم. من اهل رشوه و هیچ چیزی نبوده و نیستم. من و خانواده ام به حقوق سربازی عادت کردیم چون که تمام این سال ها همین شکل بوده و من سرباز این کشور بودم. الان هم به برکت باشگاه پرسپولیس من سه سال است که مستاجرم، این هم اشکالی ندارد. می خواهم بگویم گاهی انسان در زمان خودش افکارش شناخته نمی شود. شک نکنید به این شکل نمی ماند.

بالاخره این همه بازیکنی که بحث گرفتن ماشین های شان مطرح بود...

دروغ است . والله دروغ است.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
يعني شما کی هستید اين كه از اين گفتگو اين تيتر رو دراوردين!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری دی بیاسی عباس تبریزیان طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق