بازدید 3143
کد خبر: ۷۶۵۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶ 19 January 2018

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در واکنش به اتهام آمریکا و انگلیس گفت این دو کشور به بازی دادن شورای امنیت و درک جامعه بین المللی ادامه می دهند.

به گزارش ایرنا، واسیلی نبنزیا روز پنج شنبه پس از آن که نماینده آمریکا و مسئول بخش آسیا-پاسفیک انگلیس در نشست شورای امنیت، اتهاماتی را متوجه این کشور در قبال مساله استفاده از سلاح های شیمیایی و وتوی قطعنامه پیشنهادی مکانیزم بررسی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه کردند، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: حقیقتا اعتماد کافی وجود ندارد و این واضح است. چه اعتمادی می تواند باشد وقتی که برخی کشورها — و با توجه به اینکه اسم روسیه امد من هم اسم می آورم — امریکا و انگلیس به بازی دادن شورای امنیت و درک جامعه بین المللی ادامه می دهند.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد ادامه داد: ممکن است احتمال برود که بیانیه های آنها پیشتر نوشته شده بود و آنها وقت نداشتند که آن پس از شنیدن بیانیه ما مرور کنند؛ اما این امر عامدانه اتفاق افتاده است.

نبنزیا اضافه کرد ما عامدانه شنیده نمی شویم و مواضع ما را تحریف می کنند. آنها به اشتباه ادعا می کنند که ما جیم (مکانیزم بررسی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه ) را بستیم و قطعنامه تمدید آن را وتو کردیم.

وی تاکید کرد شرم آور است که آنها فراموش کرده اند که ما بودیم که پیشنهاد تمدید قطعنامه جیم را دادیم تا اثربخشی، بی طرفی و تخصص گرایی آن را بهبود بخشیم و آنها اجازه ندادند که تصویب شود.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تصریح کرد چه کسی بود که نفس قطعنامه ما را وتو کرد؟ همان کشورها.‌ آمریکا و انگلیس که امروز بدون پلک زدن به ما نگاه می کنند و می گویند ما(روسیه) این کار را کردیم. چه کسی طرح جیم را تعطیل کرد؟

نبنزیا اظهار کرد من یک بار دیگر می گویم که بازی های خود در رژیم منع سلاح های کشتار جمعی را تمام کنید. ما می دانیم هدف این بازی ها چیست.

وی خاطرنشان کرد اگر همکاری واقعی می خواهید به جای قایم شدن پشت یک شیشه ی دودی دغل کاری و فریب باید به یک مکانیزم حقیقتا مستقل و حرفه ای روی بیاورید. تنها آن زمان است که ما به شما اعتماد خواهیم کرد.

این مقام روسیه یادآور شد توهمی وجود ندارد و ما به مکانیزم جدیدی نیاز داریم که باید در شورای امنیت تصویب شود. هر جایگزین دیگری که با نگاه های محدود و کوته فکرانه تعریف شود غیرقانونی خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر کنفرانس مونیخ دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب