طی هفته گذشته رقم خورد؛
حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۱۴۰ هزار و ۱۸۸ قرارداد و ارزش آن نیز به ۲۲ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال رسید.
کد خبر: ۷۵۷۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰ 23 December 2017

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۱۴۰ هزار و ۱۸۸ قرارداد و ارزش آن نیز به ۲۲ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس کالای ایران، در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته، سررسید شهریورماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۱۲۸ هزار و ۴۰۰ قرارداد را به ارزش ۲۰ هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید تیر ماه سال آینده با ۸ هزار و ۲۶۰ قرارداد به ارزش معاملاتی یک هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد دی ماه سال ۹۶ قرارگرفت؛ به طوری که این سررسید با ۲ هزار و ۳۴ قرارداد به ارزش ۲۸۷ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با ۷۸۶ قرارداد به ارزش ۱۱۶ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی از نظر حجم معاملات قرار گرفت. در ادامه، سررسید اسفندماه سال ۹۶ با ۷۰۸ قرارداد به ارزش ۱۰۲ میلیارد ریال معامله شد.

افزایش حجم و ارزش معاملات آتی سکه

معاملات آتی سکه در آخرین روز هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نشان می دهد در مجموع ۷ هزار و ۵۶۷ قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب ۵ سررسید فعال بازار آتی در بورس کالا با نوسان قیمتی متفاوتی همراه شدند، به طوری که یک سررسید با نوسان مثبت، ۴ سررسید با نزول قیمت رو به رو شدند. بر اساس آمار معاملات سکه تحویل دی ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۴۰۶ هزار تومان، رشد ۰.۱۴درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اسفند ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان افت ۰.۰۱ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با نرخ یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان به فروش رسید. سررسید تیر ماه سال آینده هم با نرخ یک میلیون و ۵۴۳ هزار تومان معامله و با افت ۰.۱۲ درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید شهریور سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون و ۶۰۱ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۲۱ درصدی رو به رو شد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
فائقه دوستی مرتضی صفاری بیت کوین اینستکس تام کاد مجتبی ذوالنور سعید طوسی هفته قوه قضائیه برایان هوک
آخرین اخبار