در کنار اخبار مرتبط با پیشرفت های پزشکی و نوآوری های جدید این عرصه، اخبار مرتبط با تخلفات و جرایم پزشکی هم از آن گونه مطالبی هستند که همیشه مورد اقبال افکار عمومی قرار داشته و این پرسش مطرح بوده که تخلفات و جرایم پزشکی به چه رفتارهایی اطلاق می شود و نحوه شکایت و پیگیری آن ها چگونه است؟
کد خبر: ۶۶۷۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۰ 16 February 2017
«دختر جوانی برای خارج کردن کیستی که در شکم داشت در یکی از بیمارستان های خصوصی اصفهان بستری شده بود؛ اما پس از جراحی مشخص شد که پزشک متخصص سرشناس اصفهانی در اشتباهی عجیب به جای کیست، تنها کلیه بیمار را از بدنش خارج کرده و دختر جوان از این پس باید دیالیز شود!». جرایم و تخلفات پزشکی همواره یکی از موضوعاتی بوده که در سال های اخیر مورد بحث قرار گرفته است. پزشکان که وظیفه خطیر حفظ سلامت و جان بیماران را بر عهده دارند، همواره از آنان این انتظار می رود که باید کمترین میزان خطا را داشته باشند.

به گزارش «تابناک»؛ در کنار اخبار مرتبط با پیشرفت های پزشکی و نوآوری های جدید این عرصه، اخبار مرتبط با تخلفات و جرایم پزشکی هم از آن گونه مطالبی هستند که همیشه مورد اقبال افکار عمومی قرار داشته و این پرسش مطرح بوده که تخلفات و جرایم پزشکی به چه رفتارهایی اطلاق می شود و نحوه شکایت و پیگیری آن ها چگونه است؟

نحوه رسیدگی به تخلفات انتظامی و جرایم پزشکان 

چناچه اقدامات پزشكان و پيراپزشكان خارج از ضوابط فني و رعايت موازين علمي و پزشكي باشد و در نتيجه آن ضرر و زياني متوجه بيماران شود، می توان از راه های زیر پیگیری کرد؛

تخلفات انتظامي

مرجع تشخيص اين امر سازمان نظام پزشكي است و به دليل تخصصي بودن موضوع از نظرات كارشناسي متخصصان مربوطه استفاده خواهد شد. اگر تخلف پزشكان متضمن يكي از عناوين مجرمانه نباشد فقط به عنوان تخلف انتظامي با آن برخورد خواهد شد. رعایت‌ نکردن موازین‌ شرعی‌ و قانونی‌ و مقررات‌ صنفی‌ و حرفه‌ای‌ و شغلی‌ و سهل‌انگاری‌ در انجام‌ وظایف‌ قانونی‌ به‌ وسیله‌ شاغلان‌ حرف‌ پزشکی‌ و وابسته‌ به‌ پزشکی،‌ تخلف‌ محسوب می شود‌ و متخلفان‌ با توجه‌ به‌ شدت‌ و ضعف‌ عمل‌ ارتکابی‌ و تعدد و تکرار آن،‌ حسب‌ مورد به‌ مجازات زیر محکوم‌ می شوند:
به تخلفات انتظامي در سازمان نظام پزشكي و به جرایم در دادسرا و دادگاه هاي كيفري رسيدگي مي شود و رسيدگي هر يك از آنها مانع رسيدگي ديگري نيست و چنانچه عمل پزشك متضمن تخلف انتظامي و جرم باشد، هر يك از مراجع انتظامي و مراجع قضایي مطابق صلاحيت هاي خود مكلف به رسيدگي هستند

- تذکر یا توبیخ‌ شفاهی‌ در حضور هیئت‌ مدیره‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌.
- اخطار یا توبیخ‌ کتبی‌ با درج‌ در پرونده‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌.
- توبیخ‌ کتبی‌ با درج‌ در پرونده‌ نظام‌ پزشکی‌ و نشریه‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌ یا الصاق‌ رأی‌ در تابلو اعلانات‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌.
- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ و وابسته‌ از 3‌ ماه‌ تا 1‌ سال‌ در محل‌ ارتکاب‌ تخلف‌.
- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ و وابسته‌ از 3‌ ماه‌ تا 1 سال‌ در تمام‌ کشور.
- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ از بیش‌ از 1 سال‌ تا 5‌ سال‌ در تمام‌ کشور.
- محرومیت‌ دایم‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ و وابسته‌ در تمام‌ کشور.

تخلف انتظامی مواردي از قبيل: عدم رعايت نرخ مصوب تعرفه هاي پزشكي، ارایه داروهاي مشابه به جاي داروي اصلي، برخورد نامناسب كادر پزشكي با بيماران، عدم پذيرش بيماران اورژانسي توسط مراكز درماني، نداشتن امكانات ضروري پزشكي را شامل مي شود که مجازات ها نيز از نوع انتظامي است.

جرایم پزشكي

كه مرجع احراز جرم و تعيين مجازات آن بر عهده مراجع قضایي اعم از دادسرا و دادگاه هاي كيفري است. البته در اين مورد هم به لحاظ تخصصي بودن موضوع، از نظریات كارشناسي سازمان پزشكي قانوني و سازمان نظام پزشكي استفاده مي شود، ولي تعيين تقصير و يا قصور كادر پزشكي و يا بي گناهي آنان در نهايت بر عهده قاضي صادر كننده رأي است. چنانچه تخلف پزشكان و كادر پزشكي متضمن يكي از عناوين مجرمانه مانند قتل يا ضرب و جرح و نقص عضو اعم از عمدي يا غيرعمدي و سقط جنين بر خلاف ضوابط و مانند آن باشد، با مرتكب آن برابر مجازات هاي مندرج در قوانين جزايي به خصوص قانون مجازات اسلامي برخورد خواهد شد، كه حسب مورد مجازات هايي مانند حبس و جزاي نقدي و پرداخت ديه وحتي محروميت از اشتغال به حرفه طبابت را در بر خواهد داشت.مراجع صالح برای رسیدگی جرایم پزشکی به شرح زیر است؛
 
1: دادگاه های عمومی

در این دادگاه ها می توان از جنبه جزایی و یا حقوقی نسبت به عملی که پزشک مرتکب آن شده است شکایت کرد؛ به عبارت دیگر، هر عملی که در قوانین مدنی و یا جزایی کشور قابلیت پیگیری قضایی داشته باشد در صلاحیت این دادگاه هاست. با وجود این، از آنجا که اقدامات پزشکی از زمره مسائل تخصصی محسوب می شود که نیاز به نظریات و دیدگاه کارشناسانه دارد، قوه قضاییه اقدام به تخصیص یک دادسرا به طور ویژه به جرایم پزشکی و دارویی کرده است.
مطابق ماده ٦٤٨ قانون مجازات اسلامي چنانچه پزشكان و جراحان و ماماها و داروفروشان و تمامی كساني كه به مناسبت شغل يا حرفه خود محرم اسرار مي شوند، هرگاه درغير موارد قانوني، اسرار مردم را افشا كنند، به 3 ماه و 1 روز تا يكسال حبس و يا به يك ميليون و 500 هزار تا 6 ميليون ريال جزاي نقدي محكوم مي شوند.در مواردي كه مطابق قوانين و مقررات، پزشكان مكلف به گزارش بيماري هستند، مشمول جرایم فوق نمي شوند.

2: دادسرای جرایم پزشکی

شهر تهران دادسراهای مختلفی دارد که بعضی از آنها به امور ویژه اختصاص یافته اند؛ از آن جمله دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی است که مردم می توانند برای رسیدگی به مشکلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی به آنجا مراجعه کنند. 

روند رسیدگی به پرونده‌های مطرح در این دادسرا این گونه است که پس از طرح و ارجاع موضوع به کمیسیون‌های پزشکی، پرونده بررسی می شود و در صورتی که قصور کادر درمانی تشخیص داده شود، مراتب قصور به شعبه رسیدگی ‌کننده ارسال و به دنبال آن پزشک و تیم پزشکی برای ادای توضیحات احضار می‌شوند و در نهایت دادسرا با اخذ تصمیم مقتضی یا قانع می شود که قصوری رخ نداده است و قرار منع یا موقوفی تعقیب صادر می کند و یا اینکه ادعای شاکی را قریب به واقع می بیند و با صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه ارسال می کند و دادگاه عمومی جزایی نیز بر اساس محتویات پرونده، نظریه کارشناس و دفاعیات هردو طرف اقدام به صدور رأی می نماید.

3: شورای حل اختلاف (ویژه امور بهداشت)

از اوایل سال ۸۹ و پس از گذشت یک سال و نیم از تصویب دستورالعمل تشکیل شوراهای حل اختلاف ویژه امور پزشکی (مصوب ۳۱/۶/۱۳۸۶) در بسیاری از استانها شوراهای حل اختلاف ویژه رسیدگی به امور بهداشتی و پزشکی شروع به فعالیت نمودند.در تهران نیز مجتمع شماره ۲۹ شورای حل اختلاف به امور بهداشتی و پزشکی تخصیص یافته است.

اعضای شوراهای ویژه از میان کارشناسان و متخصصان صاحب صلاحیت در رشته های مرتبط پزشکی با تایید و معرفی سازمان نظام پزشکی و با رعایت آیین نامه اجرایی ماده ۱۳۴ قانون برنامه چهارم توسعه برای سه سال انتخاب شده و علاوه بر شرایط عمومی می بایست فاقد محکومیت کیفری یا انتظامی قطعی باشند.

رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتیکه مبلغ خواسته یا محکوم به کمتر از ۵میلیون تومان باشد و یا در صورتیکه هر دوطرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا توافق داشته باشند ،در صلاحیت شورای حل اختلاف است.

در عمل عمده پرونده های مرتبط با دندانپزشکی و یا پرونده هایی که پیش بینی می شود دیه ای که متهم به آن محکوم خواهد شد کمتر از ۵ میلیون تومان است به شورای حل اختلاف جهت رسیدگی ارجاع می شود.
مسايلي از قبيل ارجاع بيماران از بيمارستان هاي دولتي به بخش خصوصي يا گرفتن زير ميزي و حق العمل هاي آنچناني برخلاف ضوابط و سوء استفاده از موقعيت شغلي است كه البته اگر منظور از سوء استفاده جعل عنوان باشد، مثلا پزشك عمومي خود را متخصص مغز واعصاب معرفي كند، اين عمل مي تواند تحت عنوان جعل عنوان، جرم هم تلقي شود

4: سازمان تعزیرات حکومتی

قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی مصوب۲۳/۱۲/۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلامی از تخلفات زیادی نام برده است که مهمترین تخلفات موضوع آن عبارتند از:

الف- ایجاد مؤسسه پزشکی غیر مجاز توسط افراد فاقد صلاحیت

ب- ایجاد مؤسسه پزشکی توسط متخصصین فاقد پروانه

ج- خودداری بیمارستان ها ازپذیرش وارائه خدمات اولیه لازم به بیماران اورژانسی

و …

رسیدگی به این تخلفات در حیطه صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است اما باید دقت کرد، مستندا به ماده (۳) از قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب ۲۹/۳/۱۳۳۴ و اصلاحات بعدی در صورتی که مؤسسه پزشکی توسط افرادی ایجاد شده باشد که تخصص لازم را دارند اما نسبت به کسب مجوزهای لازم اقدامی نکرده اند موضوع در صلاحیت دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی قرار می گیرد.

سازو کار رسیدگی به تخلفات پزشکی در نظام پزشکی
 
رسيدگي در سازمان نظام پزشكي پس از طرح شكايت توسط بيمار يا خانواده وي يا اعلام گزارش تخلف توسط بازرسان سازمان يا ساير مراجع قانوني با ارجاع موضوع به شوراي حل اختلاف تخصصي مستقر در نظام پزشكي شروع شده، چنانچه اين شورا موفق به سازش و مصالحه شد، موضوع مختومه خواهد شد و در غير اين صورت، پرونده به دادسراي انتظامي ارجاع داده مي شود. در معیت‌ هیأت‌ بدوی‌ انتظامی‌، اعضای‌ دادسرا مرکب‌ از دادستان‌ و تعداد مورد نیاز دادیار به‌ تشخیص‌ شورای‌ عالی‌ انتظامي با رأی‌ اعضای هیئت‌ مدیره‌ و حکم‌ ریاست‌ سازمان‌ انتخاب‌ می‌شوند.
کوتاهي كادر اتاق عمل، عفوني بودن محيط اتاق عمل، استرليزه نبودن وسایل جراحي و تزريق دوز نامناسب داروي بيهوشي و مسايلي از اين قبيل كه دراين صورت تمامی عواملي كه درمرگ بيمار مقصر بوده اند، ضامن بوده و پرداخت ديه متوفي به ميزان تقصيرعوامل دخيل دراين امر، بين آنها تقسيم خواهد شد.

دادیاران‌ باید حداقل‌ 5‌ سال‌ سابقه‌ اشتغال‌ به‌ حِرَف‌ پزشکی‌ یا در یکی‌ از حِرَف‌ پزشکی‌ وابسته‌ و دادستان‌ حداقل‌ 7 سال‌ سابقه‌ اشتغال‌ به‌ حِرَف‌ پزشکی‌ داشته‌ باشند.

مدت‌ مأموریت‌ اعضای دادسرا تا پایان‌ دوره‌ هیئت‌ مدیره‌ است‌. همچنین دادستان‌ می‌تواند یکی‌ از دادیاران‌ را به‌ عنوان‌ معاون‌ اول‌ خود انتخاب‌ کند تا از طرف‌ او وظایف‌ محوله‌ را انجام‌ دهد. به علاوه، دادسرای‌ انتظامی‌ درموارد ذیل‌ مکلف‌ به‌ شروع‌ رسیدگی‌ است‌؛

الف‌ - شکایت‌ شاکی‌ ذی‌نفع‌ یا سرپرست‌ و یا نمایندگان‌ قانونی‌ بیمار.
ب‌ - اعلام‌ تخلف‌ از مراجع‌ قضایی‌ - اداری‌.
ج‌ - اعلام‌ تخلف‌ از طرف‌ هیئت‌ مدیره‌، شورای‌ عالی‌ و ریاست‌ سازمان‌.
د - شکایت‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌.
هـ - درمورد تخلفات‌ مشهودی‌ که‌ به‌ نظر اعضای دادسرا و هیأت های‌ انتظامی‌ پزشکی‌ رسیده‌ است‌.
و - ارجاع‌ از طرف‌ هیأت‌ بدوی‌ انتظامی‌ پزشکی‌.

دادسرا پس‌ از وصول‌ شکایت‌ با اقدامات‌ مقتضی‌ اعم‌ از تحقیق‌ از شاکی‌، ملاحظه‌ مدارک‌ و سوابق‌ مربوطه‌ و استعلام‌ از مطلعان‌ و انجام‌ معاینات‌ و آزمایشات‌ مورد لزوم‌ و جلب‌ نظر کارشناسی‌، موضوع‌ را مورد رسیدگی‌ قرار خواهد داد. در صورتی‌ که‌ عقیده‌ به‌ تعقیب‌ داشته‌ باشد، پس‌ از جلب‌ موافقت‌ دادستان‌ یا معاون‌ اول‌، کیفرخواست‌ تنظیم‌ و پرونده‌ را جهت‌ رسیدگی‌ به‌ هیأت‌ بدوی‌ انتظامی‌ ارسال‌ می کند. اين هيأت پس ازملاحظه مدارك و أخذ نظركارشناسي مبادرت به صدور رأي مي کند.
چناچه از ناحيه پزشك هيچ گونه تقصير يا قصوري صورت نگرفته باشد و عليرغم آن آسيبي به بيمار برسد، طبيعتا پزشك ضامن آن نخواهد بود و عامل بيماري و عواملي كه خارج از اراده و كنترل پزشك است چنانچه در بروز خسارت و آسيب بيمار مؤثر بوده اند بر عهده پزشك گذاشته نخواهند شد.

در مراكز استان ها هم هيأت هاي تجديد نظرانتظامي مستقرهستند كه رسيدگي به اعتراض از آراي صادره از هيئت هاي بدوي را برعهده دارند. البته بايد توجه داشت كه مرجع صالح رسيدگي به تخلفات پزشكان اعم از عمومي و متخصصان، آزمايشگاه ها، راديولوژي ها، داروخانه ها(داروسازان)، دندانپزشكان و ماماها و ليسانسيه هاي پروانه دارپزشكي، سازمان نظام پزشكي و رسيدگي به تخلفات پرستاران در سازمان نظام پرستاري و رسيدگي به تخلفات دامپزشكان در سازمان نظام دامپزشكي به عمل مي آيد.

بنابراین به طور خلاصه می توان گفت، تخلفات پزشکی مواردی هستند که پزشک بر خلاف قوانین و مقررات وضع شده صنفی رفتار می کند مانند سهل انگاری در انجام وظیفه و یا افشای اسرار ولی جرایم پزشکی مواردی هستند که در قانون مجازات اسلامی قانونگذار برای آن مجازات در نظر گرفته است ولی شخصی که مرتکب آن می شود پزشک و یا جزء تیم پزشکی است. رسیدگی به تخلفات پزشکی در صلاحیت دادسرای انتظامی پزشکی و رسیدگی به جرایم در حیطه صلاحیت محاکم عمومی دادگستری است. رسیدگی به تخلفات پزشکی توسط هیأت های بدوی انتظامی، مانع رسیدگی توسط محاکم قضایی نمی شود، چون ممکن است پزشک اقدام به عملی نماید که واجد وصف مجرمانه باشد و چون چنین امری بالتبع تخلف نیز محسوب می شود، محاکم دادگستری و هیأت های بدوی انتظامی هر کدام می توانند جداگانه به موضوع رسیدگی کنند.

به عبارت خیلی ساده تر مردم در صورتی که مشکلی در روند درمان یا اقدامات پزشکی پیدا کنند، چه ناشی از جراحی های مختلف زیبایی باشد مانند جراحی بینی یا گونه یا لیپوساکشن و چه از اقدامات غیر جراحی مانند استفاده از لیرز، یا فرآیندهای دندانپزشکی و یا استفاده از خدمات زیبایی پوست می توانند به یکی از این مراجع مراجعه کنند؛

۱. دادسرای ویژه امور پزشکی که از این طریق می توانند دیه، و خسارات وارد شده را مطالبه کرده و اگر پزشک مرتکب قصور شده باشد مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.

۲. شورای حل اختلاف که در واقع به پرونده هایی که دیه درخواستی در آنها کمتر از ۵ میلیون تومان می باشد رسیدگی می کند.

۳. دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی که نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به شکل دائمی را در بر می گیرد.

باز هم باید تأکید کرد که در اکثر موارد می توان هم به سازمان نظام پزشکی و هم به محاکم دادگستری به شکل همزمان مراجعه کرد و هیچ یک مانعی برای صلاحیت دیگری محسوب نمی شود.
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱۱
انتشار یافته: ۱۲۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
باید شکایت را نزد خود پزشکان ببریم. یک هیئت بدوی 13 نفره که 11 نفرشان پزشک هستند. طنز تلخیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دوست عزیز مثل اینکه متن رو دقیق نخوندید
یکی از راه ها اینه
وگرنه شما برای جرائم پزشکی میتونی بری دادگاه و مستقیما از پزشک به عنوان یک مجرم شکایت کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
به نظر من شکایت از پزشکان را باید نزد صنف تعمیرات جلوبندی پراید یا صنف دیپلم ردهای ناراحت از عدم قبولی در رشته پزشکی یا دانش آموختگان بیکار دکترای ریاضی از دانشگاه آزاد سپرد. از پزشک که نباید نزد پزشکی که در این حوزه تخصص و آگاهی دارد سپرد . در کشور ما اصل آنست که نادانان در هر حوزه ای اظهار نظر کنند یعنی همانهایی که تفاوت . قصور حرفه ای با جرم کیفری عموی را نمیدانند. یعنی همانهایی که نمیدانند مثلا قتل عمد در قوانین جزایی توسط هر صاحب حرفه ای انجام شود از نظر قانون تفاوتی نمیکند. راستی یک بررسی بکنید ببینید کسانی که اینطور نقطه نظراتی دارند اولا چند ساله اند، بیکارند یا شاغل و وضعیت اقتصادی و اجتماعی خانوادگی آنان چطور است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
پزشک هیچ وقت محاکمه نشده نمیشه و نخواهد شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
یه دکتر دو تا از دندونای منو اشتباهی کشید منم دهنشو سرویس کردم...پیش قاضی ام نرفتیم!!
مهندس برق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
در پاسخ به ناشناس 37 10
عزیزم برای رسیدگی به تخلفات باید به قاضی مستقل و حقوق دان ارجاع بشه و ایشون از یک هیئت مستقل پزشکی استعلام تخصصی بکنن و رای نهایی رو حتما قاضی انشا بکنه
دقیقا کاری ک تو نظام مهندسی میشه
اگه خدای نکرده اتفاقی بیوفته پرونده حادثه به دادگاه میره و اونجا قاضی از کارشناس معتمد دادگستری(ک یک مهندسه استعلام می کنه ) و نه یک هیئت مهندسی که رای حقوقدان توش گم باشه
شهرام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
روز چهارشنبه خبری در شبکه های اجتماعی منتشرا
شد که بر اساس آن در یک عمل جراحی مربوط به برداشتن کیست در بدن یک زن جوان در یکی از بیمارستان های خصوصی اصفهان، تنها کلیه این بیمار نیز از بدنش خارج شده است.
کیانوش جهانپور عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد که این عمل جراحی، اشتباه نبوده و ما منتظر جواب آزمایش های پزشکی برای اعلام نظر قطعی در باره آن هستیم.
وی با بیان اینکه این عمل جراحی حدود یک ماه پیش بر روی یک زن 38 ساله توسط یک جراح مجرب انجام شده است، اظهار کرد: این بیمار بطور مادرزادی فقط یک کلیه داشته که آن هم در محل طبیعی خود نبوده و به اصطلاح 'کلیه لگنی' داشته است.
جهانپور ادامه داد: بنظر می آید جراح هنگام برداشتن کیست متوجه دست اندازی آن بر روی کلیه شده و با توجه به اینکه کلیه قابل حفظ کردن نبوده، ناچار به برداشتن آن شده است.
وی با بیان اینکه بیمار هنگام عمل دچار خونریزی شده است، تصریح کرد: دو جراح مجرب دیگر نیز برای این عمل به کمک آمدند و جان بیمار را حفظ کردند.
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه این بیمار اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بستری و منتظر پیوند کلیه است، افزود: همه اقدام های لازم برای حفظ جان بیمار انجام شده و صدور رای عجولانه به نام 'اشتباه پزشکی'، مایه تاسف و خیانت در کار رسانه ای است.
وی خواهان دقت و بررسی بیشتر رسانه ها در درج اخبار پزشکی شد و تاکید کرد: انتشار چنین اخباری بدون تایید منابع رسمی باعث ایجاد جو متشنج در جامعه و کاهش تمایل پزشکان برای انجام اعمال جراحی می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
تا حالا دیدید که پزشک خاطی ایرانی محکوم بشه؟ پزشکی که «بیمه مصونیت» داره و هر کاری دلش بخواد می‌کنه و در نهایت بیمار و خانواده بیمار محکوم می‌شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
پزشکان در ایران مصونیت قضایی و سیاسی دارن ، دقیقا قانون کاپتولاسیونی که آمریکایی های برای مردم ایران اجرا کرد الان پزشکان برای مردم ایران اجرا میکنن سالهای ساله ولی کسی صداش درنمیاد ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
فقط به خدا. بعد از سلام نماز.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
وبعدش قاضي به پزشك ارجاع ميدهد چون خودش كه پزشك نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
در انتخابات پیش رو بنده به کسی رای میدم که کارانه پزشکان را حذف و قدرت نظام پزشکی را از بین ببرد و یک وزیر بهداشت غیر پزشک انتخاب کند. در ضمن طرح مزخرف تحول جیب پزشکان را هم حذف کند.
پاسخ ها
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
متاسفم که میخوای شرکت کنی و رای بدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
مگه پرشک حق شما را خورده؟
وای بر مردم نا سپاس !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دمت گرم من مهندس کشاورزی یا مکانیک را بعنوان وزیر بهداشت ودرمان پیشنهاد میکنم
واقعا حسادت از سر وروی این اظهار نظرها میبارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
وقتی وزیر علوم پزشکه چرا مهندسا وزیر بهداشت نباشن؟
در ضمن پرستارا، رادیولوژیست ها و ... هم توی وزارت متبوعه هستن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
بله پزشک حق ما رو خورده ناشناس 11:37
وقتی خورد که تعرفه ها رو چند برابر کردن. قانون ظالمانه کارانه رو آوردن و کمر اقتصاد رو شکستن
وقتی خورد که پولی که قرار بود صرف عمران و آبادانی بشه باهاش کارخونه زده بشه. وام به بنگاه های اقتصادی داده بشه همه و همه رفت در جیب گشاد پزشکان
وقتی خوردن که هر پزشک به اندازه ده کارمند روی دوش دولت بار مالی گذاشت در نتیجه دولت توان استخدام سایرین رو نداشت و روز به روز دولت کوچک تر شد.
وقتی خوردن که همین پول بیت المال مشغول ساخت ساز و عشق حال در سایر کشورها شدن و ارز خارج کردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
توی اکثر کشورهای پیشرفته اجازه نمیدن وزیر بهداشت پزشک باشه
جناب ناشناس 11:37
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
متخصص رادیولوژی رو هم سطح پرستار میکنید بعد ادعای با سوادی هم دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ایران بهشت پزشکان. اگر اطلاع رسانی شود و شرایط مالیاتی پایین و کارانه های نجومی و مجازات های ضعیف در تخلفات در تبلیغات جهانی اعلام شود تمام پزشکان حاذق و درجه یک دنیا برای گرفتن ویزای ایران صف میکشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دقیقا هیچ صنفی در هیچ جای دنیا در طول تاریخ انقدر بی امافیا نداشته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
بسمه تعالی
اخلاق پزشکی مرده همه دیگه در رقابت تنگاتنگ در حال طبابت و تلکه کردن بیماران خاصه اگر دارای بیمه های تکمیلی باشد مشغولند. که با داشتن بیمه نامه های متطمئن بایستی دیگه حتما عمل شوید چون نون تو تعداد عمل بالاست. بیمه ها هم با پشتیبانی محکم از پزشکان و تأمین مطمئن دستمزد بالا و غیر منصافه آب به آسیاب آنها میریزند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
لطفا در کلمه "همه" تجدید نظر کنین دوست خوبم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
انحصار پزشکی و ما ادراک انحصار پزشکی.
هر ساله هم پذیرش ثابته یا کمتر میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
و ما ادراک الکارانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
وزیر بهداشت باید یک شخص غیر پزشک انتخاب شود نه کسی که علاوه بر خودش، همسر و سه فرزند و دامادش هم پزشک و دانشجوی پزشکی باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
اون جراح اورتوپد معروف پایتخت با حال بود که هماهنگ با تیم جراحی پول پروتز ها رو میگرفتن ولی پروتزها رو میزدن به جیب و در بدن بیمار کار نمیگذاشتن و این بلا رو سر چند ده یا چند صد نفر آوردن. آخرش به یک سال تعلیق محکوم شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
متاسفانه الان یه دندونپزشک دانشگاه آزاد چارغوزآباد چند برابر یه استاد تمام مهندسی مکانیک یا هوافضای صنعتی شریف درامد داره. طرح تحول جیب پزشکان
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
استاد تمام شریف 15 دریافتی داره که دندون پزشک تازه کار انقدر در نمیاره در ضمن برخلاف مهندسی که توی هر کوچه ای مهندس تربیت میکنن دندونپزشکی چارغوزاباد نداریم میانگین درامد استاد تمام توی امریکا 100هزار دلاره و میانگین درامد پزشک عمومی توی امریکا 150 هزار دلاره که از استاد تمام بالاتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
چگونگی شکایت از ایران خودرو، کارخانه های تولید کننده مواد غذایی سرطان زا، دریافت شهریه های غیر مجاز توسط دانشگاه ها و مدارس، کارمندان رشوه گیر، اختلاس بانکی، پارتی بازی در استخدام و ... هم بنویسید.
درد مردم فقط پزشک ها نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
نگران نباشید دیگه نمیتونن از بیمارستانها کارانه انچنانی بگیرند بزودی بیمارستانها اعتراف بورشکستگی نموده و پزشکان به بخش خصوصی مهجرت و همه شما قراراست چند برابر الان ویزیت و حق عمل خصوصی بدین همه با هم حمله به این قشر ظالم کنیم تا بخش خصوصی را بهتر کنیم راه نجات ایران بخش خصوصیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
از این بدتر در مراغه اتفاق افتاده.ماما برای زایمان طبیعی خانمی بقدری زور داده که یکی از کلیه های خانم از کار افتاده .چون نتوانست زایمان طبیعی کند پزشک کشیک سزارین میکند که موقع عمل تیغ جراحی به سر کودک را زخمی می کند وطوری عمل می کند که تمامی بخیه ها الان باز شده و غفونت محل عمل را گرفته وفرد بیست زوز است در بیمارستان امیرالمومنین مراغه در بخش I.c.U بستری است
پاسخ ها
فرح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
هم نظر با یکی از خوانندگان ،ایران بهشتی برای پزشکان .درامد چندین برابری ،سواد کم.اشتباهات پزشکی دهها برابری .در قبال عدم مجازات یا جزیی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
من بیشتر نگران اینم که ضریب کا پزشک رو زدن یا نه!!!خدای نکرده در حقش کوتاهی نشه یه موقع
حقوق پزشکا رو 10 برابر کنین. هر چی باشه اونا اربابن و مردم ایران رعیت. حق ارباب رعیتی نیس که همچنان فقط 80 برابر ناچیز بیشتر از ما حقوق بگیرن
باید اونقد زیاد بشه که در یک ماه بتونن پول خون چند ایرانی رو داشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
چرا تو مطبها اداره ماليات نظارت نميكنه؟! يك كارتخوان نميذاره اونجا! بحث مالياته! نميشه كه من كارمند ماليات بدم بعد پزشكها ندن بعد با ماشين اون چناني بيان رو آسفالت ماليات ما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
اره بابا اونوقت بوق هم بزنن واسه ما مگه شهر هرته
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
طنز تلخ اینست که زحمات یک قشر عظیم زحمتکش را با اشتباهات عمدتا ناخواسته و یا عملکرد نادرست و زشت بسیار اندکی از پزشکان زیر سوال میبریم.
ای کاش کارشناسان سایت بجای دامن زدن به جو عدم اطمینان به گروه پزشکی در حامعه نسبت به ارتقاء سطح آگاهی و آرامش هم میهنانم اقدام می نمودند . ای کاش در مورد جرمهای و مراجع پاسخگو در مورد سایر دستگاه ها اطلاع رسانی مینمودید.
اگر مثل سایر نظرات منتشر ننمودید مهم نیست. این عرایض جهت گوشزد به سایت پویای !!!! شماست.
با احترام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
بسیار اندک رو خوب اومدی
از هر ایرانی بپرسی حداقل یکی دوتا دوروبرش هست که ناقص شدن یا فوت شدن بخاطر اشتباه پزشکی
این قشر بسیار اندک انگار زیادم اندک نیستن
شما فعلا مشغول چپاول بیت المال باشین. مردم بزودی بساط ظلم شما رو جمع میکنن
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
اره دیدم حرف های مردم رو طرف گلیوبلاستومای گرید 3 داشته زیر عمل مرده گفتن پزشکش کشتتش
مجید عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
متاسفانه این قشر پاسخگوی هیچی نیستند وخودشونو از هر اشتباه مصون میدونند چون نظام پزشکی پشتشونه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
از پزشک فقط باید به مراجع قضایی شکایت کرد والا اگر بری نظام پزشکی قطعا شکایتت ماست مالی میشه مثل پرونده مرحوم کیارستمی وخیلی موارد دیگر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
تااونجایی که میدونیم کیارستمی توفرانسه اشتباه پزشکی روش مرتکب شدن ولی بحساب اینور بذاریم خیلی بهتره دلمون خنک میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ناشناس چیزی نمیدونی الکی تز نده
کیارستمی پرونده اش مشخص شد که پزشکان خودشیفته ایرانی کار دستش دادن. فک کردی فرانسه هم مثل ایران اجازه میدن پزشکا جولان بدن و با جان مردم بازی کنن!!!نه عزیز من اونجا ایران نیس. کیارستمی فوت کرد چون وقتی بیمار شد که پزشکش میخاست بره تعطیلات.
یادمون باشه بیماریمون رو با تعظیلات پزشکان هماهنگ کنیم
هر چی باشه اونا هم دل دارن و سالی دو سه بار باید برن جزایر قناری و مالزی و امریکا کانادا
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
ده ها پزشک محکوم میشن ولی خبرنگاران نسبتا محترم به اونا اشاره نمیکنن کیارستمی هم پولیپ دیسپلاستیک روده داشته با مشکلات انعقادی و اکالکولوس کوله سیستیت بعد از عمل که از عوارض غیرقابل پیش بینی عمل هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دوست دارم بدون هدفتو از این کارا چیه ؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
متاسفانه پزشک ها به خاطر پولشون همه جا نفوذ دارند
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
خدا خيرشون بده ما دكترهاي باشرف و با وجداني داريم
تو امير آباد يه روماتولوژيست معروف هست روزي بيش از دويست تا بيمار ويزيت ميكنه
روبروي مطب هم يه راديولوژي و پايينش يه داروخانه تاسيس كرده(شريك داره) مريض هارو ميفرسته
اگه نبري راديولوژي خودش ،همون روبروي مطبش ،براي ديدن نتيجه ششماه ديگه وقت ميده
ولي ببري راديولوژي خودش همون روز نتيجه رو تومطب بررسي ميكنه
معمولا يه گوني دارو هم تجويز ميكنه كه فقط داروخانه خودش داره و فقط خارجي
در ضمن بيمه هم كه اصلا قبول نداره
بالاي سرش هم لوح تقدير و مدرك استادي دانشگاه .... و تقدير نامه وزارتخانه و سمت اداري خودش رو آويزون كرده
تو نظام پزشكي هم يه سمت خوبي داره ، دكتر خوبيه ،بساز بفروش هم هست،كلا انسان خوب و با وجدانيه

حالا تابناك ، ما حقيقت رو نوشتيم ، اسم هم نياورديم. خيلي ها هم ميشناسنش ،ولي غيرت داري يه كامنت رو چاپ كني ؟؟؟
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
توی شهر تهران حدود 100 روماتولوژیست هست و خوشبختانه برخلاف مهندسان گرامی که از همه جا فارغ التحصیل شده اند و بین شریفیشون و ازادیشون صدها پله فاصلست همشون کیفیت خوبی دارند و شما میتونید به بقیه روماتولوژیست ها مراجعه کنید مخصوصا کلینیک های بیمارستان امام خمینی که دانشجوی فوق تربیت میکنن و پول زیادی هم نمیگیرند ازتون
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
با سلام خدمت هم ميهنان عزيزم
بنده پزشك هستم ،رسانه هاي ازاد باعث حراست از حقوق مردم و قانون اساسي ميشه و من طرفدار اين رويه هستم به شرطي كه فقط به يك قشر خاص بيش از حد نپردازن،اين كار باعث بي اعتمادي بين بيمار و پزشك ميشه ،بنده قبول دارم كه مردم عزيز ما انتظارشون از جامعه پزشكي بيشتر از اينه ولي اينجور فكر كنيم كه ايا فقط جامعه پزشكي به اين روز افتاده؟معلم هامون چي پليس ؟املاكي ها ؟اداره هاي دولتي چي راستش همه با هم داريم اين مسير رو طي ميكنيم و من اسمش رو ميزارم دوران گذار ،حالا تا كي پيش بريم نميدونم ،جامعه پزشكي اينه اي كه رخ جامعه رو نمايان كرده،با اين حال برجسته كردن اشتباهات از طرف رسانه ها اين قضيه رو شورتر كرده،،تابناك هم در اين قضيه به نظر من زيادي تاكيد ميكنه ،روزي نيست كه از اين اخبار پزشكي ننويسه ،واقعيت اينه كه اعتماد به نفس پزشك هارو كم ميكنه و باعث ميشه روش هاي درماني بيش از حد محتاطانه بشه و هزينه هاي گزاف براي ازمايشات و تصوير برداري بر عهده بيمار وبيمه ها بيفته و اقدام مناسب درماني به موقع انجام نشه،من اصلا فكر نميكردم تو اين وضعيت به طبابت مشغول بشم بيمار ها بسيار با ترديد به حرفها گوش ميدن و حق دارن،تعداد بيمارا تو شيفتهامون خيلي زياد ميشه اخراي شيفت ديگه جون ندارم،شيفتهاي موظفي رو ميگم نه اضافه كاري ،شايد اگه از پزشك و پرستار بيشتري استفاده ميشد اين وضعيت نبود اما دولت به هزار دليل توان جذب نداره،البته در نهايت بهتر خواهيم شد
با درود
پاسخ ها
فرج
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
یک نکته این است که بعضی پزشکان بدلایل ما لی و مریضان خود را سطحی معاینه می کنند وهمین باعث می شود مشکل بوجود اید که تعداد این پزشکان کم هم نیست زیرا مثلا می خواهد 100 نفر را در عرض چند ساعت معالجه کند در ضمن قبل از ان هم مشغول کار دیگر بوده .یعنی بفکر تجارت با جان انسان بازی می کند این تجربه برای دختر خودم پیش امده یعنی اگر سرپایی مهالجه نمی کرد مشکلی برایش پیش نمی امد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دکتر جان. مشکل این جاست در این اوضاع نابسامان اقتصادی شما پزشکان 80 برابر درآمد میانگین هر ایرانی حقوق میگیرید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
یکی از دلایلی که دولت توان جذب نداره اینکه هر پزشک به اندازه 10 کارمند حقوق میگیره و دولت توان پرداخت این هزینه های کمرشکن رو نداره
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ههه خندیدم شکایت از پزشکان خیلی به جایی میرسه
فرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
بنده هم یک مورد اشتباه فاحش پزشکی ارتوپد برای دختر 6 ساله ام داشتم که شش روز استخوان بازوی دخترم شکسته بود پزشک متخصص ارتوپد تشخیص نداده بود !!! ودست ایشان عفونت ودر نهایت توسط ارتوپد دیگر جراحی ومشکلش حل شد.علیرغم اینکه نظام پزشکی پزشک متلف محکوم کرده برای هزینه تحمیل شده به دادگاه مراجعه ودادگاه بنده را به پزشک قانونی پزشک قانونی بنده را به مشاوره ارتوپد معرفی .چون پزشک متخلف با مشاور قانونی تبانی کرده .مشاوره نظر داده استخوان شکسته بازوی دختر 6 بعد از روز هیچ عوارضی نداشته است.!!! ودرمان او بعد از 6 روز با روز اول هیچ فرقی نداشته است !! . که حالا گذاشتم در فرصت کافی شکایت را ادامه دهم .مشکل کلی این است که با این سیستم ادم باید خیلی خیلی پیگیر باشد که بتواند از یک پزشک متخلف حق جزیی و...بستاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
باید به مرجعی شکایت برد که خودشون پزشک هستن و معلومه چاقو دستشو نمی بره
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
وزير بهداشت پزشك حاذقي هست ولي...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
"برای شکایت از پزشکان متخلف باید به کجا و چگونه شکایت کنیم؟"
یه بار دیگه بخونینش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
واقعیت ماجرای بیماری که تو اصفهان عمل شده خانمی بوده با سابقه مشکل مادرزادی کلیوی که یه کلیه داشته و اون هم داخل لگن بوده.توموری که داخل شکم این خانم وجود داشته به کلیه دست اندازی داشته و اگه جراح کلیه رو خارج نمیکرد تومور عود میکرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دکتر دندان پزشک یک دندان من را اشتباهی کشید بعد از یک سال شکایت فقط هزینه درمان به من پس دادن
اگه خواستین شماره پروندمو بهتون میدم من مهندس در نظام مهندسی هستم ایکاش شورای انظباطی نظام مهندسی نظام پزشکی داشت
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
واقعا سرگرمی خوبیست
دانشجوی شریف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
۱۰ ۱۲ سال پیش تو مدرسه ها به ما میگفتن شما استعداد دارید حیفه برید تجربی ، اگه ما ها که شریف و امیرکبیر خوندیم تجربی خونده بودیم الان همین پزشک ها باید پرستاری و مامایی قبول میشدن ، الان ۱۰ سال گذشته درامد یه پزشک از ازاد پشت تپه ۱۰ برابر یه استاد تمام دانشگاه شریفه . به روحانی رای نخواهم داد ، منتشر کن تابناک جان
پاسخ ها
رر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
بعید میدونم دانشجوی شریف باشید شما.
HAGHGH
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
با سلام
بنده یک مورد واقعی که واسه خودم اتفاق افتاده تو این یک ماه گذشته رو بگم خدمتتون.
استخوان ترقوه من تو تصادف شکسته بود بردیم یه دکتر به ظاهر وارد شهر ارومیه تو خیابان ابوالفتحی . ایشون 36 هزار تومان پول ویزیت گرفت و دو تا باند کشی بست و 285 هزار تومان هم واسه اون گرفت جالبه اول بست بعد گفت پول بده.
بعدش کارت خوان نداشت یعنی فرار از مالیات!!! ما 320 هزار تومان رو رفتیم نقد گرفتیم آوردیم دادیم
بعد شب تا صبح اذیت شدم رفتم یه دکتر دیگه گفت یه آتیل آماده 30 - 40 هزار تومان بهتر از اینه این کشش اذیتت میکنه ....
حالا نتیجه؟
رفتم شکایت تو سازمان نظام پزشکی قسمت انتظامات که دکتر شما از ما کلاهبرادی کرده و قیمت رو اول آگاهی نداده و از بیمه تکمیلی سو استفاده کرده و ...گفتند اول بروید 150 هزار تومان بریزید حساب نظام پزشکی و پرونده تشکیل بدید. دیدم اینها هم میخواهن 150 هزار تومان دیگه کلاهبرداری کنن.
آقا پزشکان مافیا در مملکت درست کردند و حمایت صنغی از همدیگه دارن شدید.
پاسخ ها
سمانه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
اخه دوست عزیز هر دو کار درمان مناسب شکستگی ترقوه است اولی بانداژ 8 دومی ارم اسلینگ می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
چطور ميشه از خبرنگاري كه دروغ مينويسه، از كامندي كه رشوه ميگيره، از پليسي كه توهين ميكنه، از مغازه داري كه گرون فروشي ميكنه شكايت كرد؟

بهتر نيست در اين مورد ها به خصوص مورد نخست هم اطلاع رساني كنيد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
متاسفم برای رسانه ای که بجای ترغیب و تشویق جامعه پزشکی (که در دور ترین و محروم ترین مناطق کشور خدمت میکنن و همگی دوران سخت وطاقت فرسای تحصیل رو پشت سر گذاشتن )هر روز یکی از خبرهاش نفرت پراکنی علیه جامعه پزشکی هست !! گویا بعضی ها علاقه دارن این گروه از متخصصین هم مثل متخصصین حوزه های حساس کشور رو ترک کنن و اونوقت هست که باید مثل گذشته پزشک از هند وپاکستان بیاریم!! خیلی دردناک هست وقتی مردم قدر و منزلت خدمتگذاران خودشون رو نمی دونند قابل توجه دوستان اینکه کشورهای همسایه ما تشنه ی این هستن که کادر پزشکی ما در بیمارستان های اونها فعالیت کنند و نشانه ی بارزش هم استقبال گسترده ای هست که از بیمارستان های ایرانی در کشورهای همسایه میشه و اینکه فارغ التحصیلان پزشکی از ایران با کمترین تشریفات اداری میتونن در دانشگاه های معتبر خارجی ادامه تحصیل بدن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
عزیزم اگر جای بهتری از ایران برای تمرین و آزمون و خطا سراغ داری و پول بهتری هم بهت بدن و کسی مواخذه هم نکنه خنما برو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ناراحتی اکثر ملت اینه که چرا پزشک ها بیشتر پول میگیرن
خوب بیشتر درس خوندن ؛
شما که کمتر زحمت کشیدی، تو دوران جوانیتون راحت خوردی خوابیدی گشتی ... حالا زورتون میاد پول دکتر بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ناراحتی اکثر ملت اینه که چرا پزشک ها بیشتر پول میگیرن
خوب بیشتر درس خوندن ؛
شما که کمتر زحمت کشیدی، تو دوران جوانیتون راحت خوردی خوابیدی گشتی ... حالا زورتون میاد پول دکتر بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ناراحتی اکثر ملت اینه که چرا پزشک ها بیشتر پول میگیرن
خوب بیشتر درس خوندن ؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
پزشک هیچ وقت محاکمه نشده نمیشه و نخواهد شد.
خیالتون رو راحت کنم سال بعد همین موقع پزشکا تصمیم میگیرن 300 درصد تعرفه رو زیاد کنن و کسی هم نمی تونه اعتراض کنه
مملکتی که پزشک عمومی فارغ تحصیل از دانشگاه آزاد دارقوزآباد سفلی نخبه حساب میشه و حقوقش 4 برابر یک استاد تمام دانشگاه تهران هست باید تهش رو خوند
جایی که اعتراض یه یک ظلم آشکار در حق بیت المال و جان مردم عقده ایی بودن عوام بودن و نادان بودن تعبیر میشه نباید انتظار داشت که پیشرفت حاصل بشه
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
خود پزشك هاي عمومي هم نظام پزشكي رو قبول ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
لطفا یک گزارش هم در مورد فساد خبرنگاران و مافیای اونها بذارید. خبرنگار مفت خور هم اسم گزارش باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
خبرنگار و خبرنگاری در اصل گوش و چشم مردم هست واسه سرک کشیدن تو جاهای که حق مردمه تا واقعیت رو بدونن
پزشک متخصص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
من به عنوان یک پزشک متخصص جراحی عمومی در یک شهرستان کوچک و دور از شهر خودم مشغول به کار هستم رشته ما هم طوریکه شبانه روز درگیر مریض های اورژانسی و بدحال هستم روزی میشه که تا صبح بیدارم و زمانی که یکی از مریضام دچار عارضه بعد از عمل میشه از زندگی میفتم و تا بهبودی مریض کلی استرس میکشم الان که نظرات این هموطنان را خوندم نا امید شدم بگذریم که ۱۱ماهه که حقوقمان را نداده اند.
از این جو ضد پزشک که درست شده در نهایت بیماران واقعی ضرر میبینن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دکتر درسشو خوندی راهشو انتخاب کردی. الحمدالله فضایی و نجومی هم بهت حقوق میدن
جوری منت سر مردم میزاری انگار مجانی تیغ دستت گرفتی!!!
نه عزیز من. مردم می دونن بودجه و پول نفت بیشترش سرازیر میشه به جیب شما. مردم می دونن چرا این همه از بودجه عمران و آبادانی بقیه جاها زده میشه و اینکه این پول ها کجا میره
با اون قانون ظالمانه کارانه. که عملا پزشکا به اندازه چند ده کارمند دولتی بار روی دوش دولت دارند
اگر ظرفیت ها چند برابر میشد. اگر پزشک دوباره از هند بنگلادش و پاکستان وارد میشد اونوقت بود که روزی 2 ساعت هم بهت بیمارستان شیفت نمی افتاد و باید التماس میکردی جناب دکتر
نوش جان گوارای وجود
ناشناس
| United States |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
اینهایی که اینجوری ظالمانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
منظورت از حقوق همون حقوق دومتون هست که به طور به بیت المال تحمیل کردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
شکایت از داروغه به داروغه !!!
نتیجه از قبل مشخص است شاکی محکوم میشود و بدهکار . نقص عضوش هم مقصر خودش بوده و پرتقال فروش محل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
منم یک پزشک متخصص هستم دیروز کفش دخترم جهت دور دزی دادم که بابت بیست دقیقه کار مبلغ پانزده هزارتومان دادم مطالب هموطنانم منو خیلی گیج کرده نمیدانم چه بگویم شاید 90درصد پزشکان شرایط من را داشته باشند در شرایطی کار میکنم که یک سال کارانه نگرفته ام ویزیت من 3 هزارتومان است که انرا هم قراره یکسال بعد پرداخت کنند و هر اقدام درمانی که انجام میدهم مسئولیت 250 میلیونی پشت ان است همیشه سعی کردم کارم را درست انجام دهم در این کشور کجا فساد نیست که پزشکان همه پاک باشند چرا درصدی متخلف را با همه جمع میکنیم چرا یک خبر کاملا تخصصی را از مجرای قانونی ان سوال نمیکنیم چرا رابطه بیما ر و پزشک را که مهترین مسئله است را به راحتی از بین میبریم چرا ریسک پذیری پزشکان را از بین میبریم و....ایا نگاهمان به فساد تنها باید به یک صنف باشد متاسفانه افت جامعه ما اینه که خیلی راحت قضاوت میکنیم اگر پزشکمان را به راحتی با یک چوب میزنیم او هم در همین جامعه زندگی میکنه و تمام مسائل را میبیند ولی در شرایطی که پس از سن 35 تا 40 سالگی تازه شروع به کسب درامد میکند که رفتار مردم و جامعه قطعا در کارش اثر میگذارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
آخی دلم کباب شد دکتر. شماره حساب بده مردم کمک کنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
این کفش دوز باهات خیلی هم خوب حساب کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
اگر شما زیرمیزی نمیگیرید و مالیات خودتان را پرداخت میکنید از نظر شخص من انسان بسیار محترمی هستید و هر کس هم که هر چیزی میگوید مهم نیست چون شما چیزی ندارید که پنهان کنید.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
هر شش ماه یک بار چند میلیون میریزن حساب پزشک طرح اونم ندن تا خیال شما راحت بشه و مشکلات اقتصادی مردم حل شه ...اونی که پول انچنانی میگیره یه فوق تخصص با چندین سال سابقه کاره که هر جا بره درامد خودشو داره
پاسخ ها
سینا
| United Kingdom |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
هیچ جای دنیا مدرک پزشک ایرانیو قبول نمیکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
تخصص بگيري تمومه، صدها برابر درمياري
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
همین الان عمومی ها هم ماهی 15 میلیون میگیرن برادر من
بله تخصص که دیگه خدایی میکنن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
تا وقتی قانون عرضه و تقاضا هست درامد پزشک بالا هست.
عبداللهی فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
سلام خدمت هموطنان عزیز
بنده دکتری برق دارم. ( از دانشگاه علم و صنعت)
دو ماه پیش برای فرزندم از متخصص غدد در همدان وقت گرفتیم برای چک کردن آزمایش . دو ماه بعد وقت داده، هفته گذشته رفتیم برای معاینه. فرمودند ساعت 6 بیاید. رفتیم میگن ساعت 10 نوبت شما میشه بشینید تا نوبتتون بشه. اونقدر مطب کثیف و با وضعیت بسیار نامناسب بود که اجازه ندادم فرزندم معاینه شود اومدیم بیرون.
دلیلش معلومه:
1- خودشون بر خودشون نظارت میکنن تا کسی هم حرف میزنه میگن شما بدون تخصص هستید
2- با وجود اینکه در شرایط کنونی آمار گروه تجربی بسیار زیاد هست اما اجازه افزایش ظرفیت به بهانه جان مردم داده نمی شود
جان مردم زمانی به خطر افتاده که یک پزشک باید 25 دقیقه برای ویزیت بیمار وقت بگذارد در صورتی که در یک بعد از ظهر از 6 تا 10 شب 80 نفر را میبینه. یعنی کار سطحی و بدون دقت.
3- مردم از این نارحت میشن که تناسب حقوقی وجود نداره یک دندانپزشک با حدود 6 سال درس خوندن چقدر درآمد داره و یک دکتری ریاضی ، فیزیک و ... زحمت بیشتری کشیده و اصلا کار نداره. یک معلم و یا کارمند چقدر میگیره و ...
4 - آخرین مورد اینکه پزشکان عزیز شغلتان رو قدر بدونید و خودتان تا می شود خودتان را اصلاح کنید وگرنه خاصیت طبیعت اصلاح و تربیت است. تشکر از نظرات همه دوستان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
دوست عزیز منم مثل شما تخصص غیر پزشکی دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
دوستان ناراضي حسادت به پزشك و پزشكي دارند واقعا براي تابناك متاسفم
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
واقعا متاسفم
البرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
جالب است که تابناک از همه این راهها خبر دارد اما هنگام تنظیم خبر بر ضد کادر پزشکی ، نظر کادر تخصصی را هیچ حساب می کند !
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
نزنند بر درخت بی بر سنگ........
HAGHGH
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
کلی از بیت المال صرف تحصیل و آموزش این آقایان میکنیم تو دانشگاه که دکتر و متخصص بشند انگار خونه پدرشون درس خوندند و متخصص شدند و بعد هم برای ویزیت این آقایان کلی منت میکشیم.
مجمد پریمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
هعیییییی
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
ای وااای. اینهمه عقده حقارت و خود کم بینی از کجا منشا میگیره؟
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
بابا پزشک نشدی
تبريز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
در عرض يك ماه دو كودك دوساله را در تبريز با تزريق اشتباه امپول سفترياكسون اين پزشكان عزيز ما كشتند يكي در بيمارستان كودكان و ديگري در بيمارستان ٢٩بهمن تبريز
شكايت كرديم رييس بيمارستان علني خنديد به شكايت ما
خانه از پايبست ويران هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
من خودم حسابی از بی توجهی پزشک ها اذیت شدم و اینکه کلا پزشک ها خسیس مشند که علت اون هم اینه که یکی یکی وزیت میگیرند و خلاصه پول که کم کم جمع میشه تا آخر شب هر چقدر زیاد بشه آدمو خسیس میکنه
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
يادم نميره ،رفتار پزشك جراحي در تهران كه از داخل اتاق عمل زنگ زده بود به ما كه تو حسابداري بيمارستان بوديم شماره كارت بانكي ميداد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
به نظر من حیف از یک ریال از پول بیت المال که برای این سایتها که در این چند سال جز تخریب روحیه مردموبزرگ نمایی مشکلات مردم ویاس نامیدی را در مردم ایجاد کرده اندواز هر کاهی کوهی ساخته اند خرج شود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
دوستان مهندس و دیگر رشته ها لطفا علت ناکامی خود رو در تاختن به دیگران جستجو نکنید.
رحمان ساقی
|
Canada
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
کشور مشگل نظام قانونی دارد بخاطر عدم قانون عدالت در هیچ زمینه ای رعایت نمیشود
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
با سلام..با متنون اشکم اومد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
اگر بعضی از این اظهار نظرها رو ببینید متوجه عمق نادانی صاحبانشان میشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
کلا کار درمان که با جان سرو کار دارد درامدش بیشتر است.
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
بیمارستان قبل از عمل جراحی از همراهان درجه یک بیمار تعهد ثبتی میگیرند و بعد از عمل بیمار یا همراه بیمار چون قبلا رضایتنامه را امضا کرده است و احقاق حقوق خود را بخشیده است در قانون دستش بجایی بند نیست
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
بیمارستان قبل از عمل جراحی از همراهان درجه یک بیمار تعهد ثبتی میگیرند و بعد از عمل بیمار یا همراه بیمار چون قبلا رضایتنامه را امضا کرده است و احقاق حقوق خود را بخشیده است در قانون دستش بجایی بند نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
فقط اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
دانشگاه دانشگاه اعدام باید گردی
ناشناس
|
Australia
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
شکایت از این قشر بشدت ثروتمند و قدرتمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
هیچ راه شکایتی وجود نداره.
رضا
|
-
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
هیچ مرجع معتبری برای رسیدگی نیست.
.
|
United States
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
من کسی بودم که بدترین جنایتها و بدرفتاریها روازدکترهادیدم
بتاز بر مرکبت ای پزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
کارانه ها برادر یارانه ها اما این کجا ان کجا
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
در مورخه ۹۶/۳/۱۴نوزاد خرد سالم را به بیمارستان ثارالله کرج به خاطر تب وتشنج شدید بردم ولی خانم دکتر محمدی به دلیل گذشتن اعتبار دفترچه پذیرش نکرد وپس از تهیه پول قبض آزاد گرفتم ولی قبض پذیرش را پاره کرده و گفتند من بچه شما را درمان نمی‌کنم .لطفا آقای وزیر بهداشت اگر دختر بچه شما بود چکار میکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
در مورخه ۹۶/۳/۱۴نوزاد خرد سالم را به بیمارستان ثارالله کرج به خاطر تب وتشنج شدید بردم ولی خانم دکتر محمدی به دلیل گذشتن اعتبار دفترچه پذیرش نکرد وپس از تهیه پول قبض آزاد گرفتم ولی قبض پذیرش را پاره کرده و گفتند من بچه شما را درمان نمی‌کنم .لطفا آقای وزیر بهداشت اگر دختر بچه شما بود چکار میکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
r
|
United States
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
یه شب زمستونی تپش قلب شدید وحشتناک داشتم بعد دمای بدنم تو سرما و هوای بیرون به شدت میومد پایین  و به زور نفس میکشیدم شاید 20 درصد حد نرمال  بعد منو با هزار بدبختی به یه دکتر عمومی تخصصی نمیدونم چی رسوندن
یه ساعت بهش توضیح دادم چمه 
تو نگو این فک کرده من معتادم یا هرچیزی
یه آمپول خواب آور یا نوعی بیهوشی چیزی برام نوشت  
بعد 24ساعت که بیدار شدم
انگار فلج شده بودم گردنم الکی میچرخید طوری که ماهیچه هاش میخاست پاره بشه
چشمام میرفت بالا ....

تا یه ماه تنها آرزوم این بود که بنتونم خودکشی کنم 
بعد یه ماه تمام سیستم عصبی بدنم خراب شد

صدای انفجار تو سرم میاد
الکی میخندم الکی گریه میکنم
حافظم نابود شده

خانوادم  خسته شدن
دیگه بهم اهمیت نمیدن

آرزوهام نابود شدن 


من حقمو از کی بگیرم خدااااااا
Ziba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
زندایی بنده ۳۶ سالشونه عمل سزارین انجام دادن دکتر ناشی معلوم نیست چه بلایی سرش آورده
محکوم به مرگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
خدا از پزشکی که یک عمر به من درد هدیه کرد نگذرد
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
من برای اگزما پوستی رفتم دکتر متخصص پوست بعد داخل مطب بیماران گفتند صبح آقای دکتر هستند و عصر همسرشون که ایشان هم دکتر پوست هستند ویزیت میکنه.
بعد یک خانم که ازبس پوستش و کشیده بود و بوتاکس کرده بود حرکات طبیعی صورتش از دست رفته بود و فقط لبهاش تکون میخورد منو ویزیت کرد 30 هزار بابت ویزیت دریافت کرد من و معرفی کردند به یک داروخانه خاص که هزینه داروهای فرانسوی من 400 هزار شد.
بعد که آمدم منزل دیدم مهر پزشک آقا یعنی شوهر این خانم روی برگ ویزیت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
سیستم نظارت بر پزشکان بسیار ضعیف هستش ما اینجا توی بوشهر دکتری نداریم اونایی هم که هستن مثل مجرم با بیمار برخورد میکنن. خصوصا دکترای زنان ساختمان پاس
فرهمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
صمن عرض سلام چندی پیش پدرم توسط چشم پزشک مورد عمل جراحی ساده آب مروارید قرار گرفت که متاسفانه بعلت عدم دقت پزشک مذکور پس از گذشت ماهها درد و رنج مجددا بخاطر عوارض بوجود آمده مجددا توسط آقای دکتر صداقت مورد عمل جراحی قرار گرفت . مسئولیت این بی مبالاتی و ناشیگری به عهده کیست؟
فرهمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
صمن عرض سلام چندی پیش پدرم توسط چشم پزشک ا ش مورد عمل جراحی ساده آب مروارید قرار گرفت که متاسفانه بعلت عدم دقت پزشک مذکور پس از گذشت ماهها درد و رنج مجددا بخاطر عوارض بوجود آمده مجددا توسط آقای دکتر صداقت مورد عمل جراحی قرار گرفت . مسئولیت این بی مبالاتی و ناشیگری به عهده کیست؟
یک پدر ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
بنام خدا من یه فرزنددختر دارم که یه پزشکی درکرمانشاه بدون اجازه من جراحیش کرده اونم پنج بار وفرزندم دچارمشکلاته زیادی شده ازجمله نابینایی به علت استفاده دکتر از اکسیژن بعداز عمل شکایت کردم وتقربیا امامت کارشناسان طاهرنربه ماحق رومیدادن اما پارتیه اون دکترخیلی کلفت بود وهمه رای ها بنفع اون بود خلاصه که این اسمش نیست ونمیشه ازپاسبون به پاسبون شکایت کرد دکترا همه هوایه هم رو دارن و مامردم معمولی انگار گروگان هستیم تو دستشان
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار