کد خبر: ۶۶۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰ 28 January 2017
چند جوان «پارک نشین» که با انگیزه «متلک پرانی» به یک دختر، نزاع خونین را به راه انداخته بودند در حالی چهارشنبه گذشته، به بازسازی چگونگی عده کشی برای درگیری و قدرت نمایی پرداختند که در این ماجرا جوانی به قتل رسیده و فرد دیگری نیز به شدت مجروح شده بود.
 
به گزارش خراسان، ساعت 8 صبح روز چهارشنبه گذشته، متهمان این پرونده جنایی در حالی که لباس های متحدالشکل آبی رنگ بر تن داشتند، توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل وقوع جنایت هدایت شدند تا در حضور قاضی ویژه قتل عمد جزئیات جنایت و چگونگی وقوع نزاع را تشریح کنند.
 
آنان پس از تفهیم اتهام از سوی قاضی احمدی نژاد، هریک به صورت جداگانه مقابل دوربین قوه قضاییه ایستادند و با معرفی کامل خود، صحنه های جنایت خونین را درحالی توضیح دادند که قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با قرائت مواد قانونی از آنان خواست حقیقت ماجرا را بیان کنند چرا که اظهاراتشان در مراحل مختلف دادرسی مورد استناد قضایی قرار می گیرد.
 
در همین حال ابتدا کارآگاه سلطانیان (افسر پرونده) درباره جزئیات و چگونگی دستگیری متهمان و بخشی از اعترافات آنان در مراحل بازجویی گفت: طبق محتویات پرونده، انگیزه نزاع خونین چند جوان به خاطر «متلک پرانی» به یک دختر در پارک بخارایی بوده است که پس از آن همین موضوع به عده کشی افرادی منجر می شود که طبق آزمایش پزشکی، مشروبات الکلی مصرف کرده بودند و در نهایت فردی به نام امیرحسین 23 ساله با ضربات چاقوی مهدی – خ به قتل می رسد و جوان دیگری نیز مجروح می شود.
 
گزارش خراسان حاکی است: در ادامه بازسازی صحنه قتل که سرهنگ حسین محمدی (رئیس دایره قتل پلیس آگاهی) نیز حضور داشت، هریک از متهمان نقش خود در ماجرای این جنایت هولناک را شرح دادند.
 
طبق اعترافات و اظهارات متهمان، درگیری خونین از آن جا آغاز شد که نوجوان 17 ساله ای به نام آرمان با دوست دخترش در پارک نشسته بود که ناگهان یکی از دوستانش به نام امیر که به امیر دیزل معروف است از آن محل عبور کرد و متلکی به دختر پراند آرمان که از این حرکت ناراحت و عصبانی شده بود برای آن که غرورش مقابل دختر نوجوان حفظ شود بلافاصله یقه امیر را گرفت و درحالی که فریاد می زد چی گفتی؟ به او اعتراض کرد. امیر که تازه متوجه موضوع شده بود از دوستش عذرخواهی کرد و گفت: ببخشید من اشتباه کردم! اگرچه آن ها با این عذرخواهی از یکدیگر جدا شدند اما آرمان نتوانست این حرکت امیر را فراموش کند و در حالی که احساس می کرد غرورش مقابل دوست دخترش شکسته است با ارسال پیام های صوتی برای امیر او را تحریک به نزاع کرد. این پیام های صوتی که با فحاشی و توهین از سوی طرفین آمیخته بود به قرار دعوا در ابتدای سناباد 21 کشید چرا که آرمان از امیر خواسته بود اگر جرات دارد به مغازه میز و صندلی فروشی ابتدای سناباد 21 بیاید.
 
آرمان همچنین سوار بر پراید به مغازه دوستش که «علی- ف» نام دارد رفت و از او خواست صدای ضبط شده «امیر» را که همراه با فحاشی بود گوش کند. مغازه دار هم با شنیدن این کلمات گفت: ما منتظر هستیم تا بیایند!!
 
در همین حال آن ها با یکی از دوستانشان به نام «علی – ی» معروف به علی بنگی نیز تماس گرفتند تا برای دعوا به خیابان سناباد بیاید. علی بنگی هم که به همراه 4 تن دیگر از دوستانش مشروبات الکلی مصرف کرده بودند و در همان اطراف داخل پراید نوک مدادی دور می زدند با این درخواست به محل قرار رفتند. راننده پراید که سرباز بود پشت فرمان ماند اما 3 نفر دیگر از خودرو پیاده شدند و بدین ترتیب درگیری خونین درحالی رخ داد که امیر دیزل هم به محل رسیده بود. «مهدی» یکی از سرنشینان پراید نوک مدادی بلافاصله چاقویی را بیرون کشید و در هوا چرخاند.
 
در این هنگام بود که جوان 23 ساله موتورسواری که چند عدد نان نیز روی ترک موتورسیکلت داشت با دیدن صحنه دعوای مغازه دار که از دوستانش بود، وارد ماجرا شد تا به «علی » (مغازه دار) کمک کند اما تیغه چاقوی مهدی بر سینه موتورسوار فرود آمد. او در حالی که هنوز چاقوی خون آلود را در دست می فشرد به سوی مغازه دار هم حمله کرد و ضربات چاقو را از پشت سر به او زد. درحالی که 2 مجروح این حادثه نقش بر زمین شده بودند، همه متهمان از محل گریختند.
 
گزارش خراسان حاکی است: با انتقال مجروحان به مرکز درمانی، تلاش پزشکان برای نجات جان موتورسوار 23 ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر ضربات مرگبار چاقوی مهدی جان سپرد.دقایقی بعد کارآگاهان با صدور دستوری از سوی قاضی میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) وارد عمل شدند و تا سپیده دم روز بعد همه متهمان را دستگیر کردند.
 
با اعترافات متهمان دستگیر شده، این پرونده جنایی در شعبه 208 دادسرا و توسط قاضی علی اکبر احمدی نژاد مورد رسیدگی قرار گرفت  تا این که روز چهارشنبه گذشته متهمان در حضور مقام قضایی به بازسازی صحنه جنایت پرداختند.
 
شایان ذکر است: نزاع مذکور در تاریخ 95.10.16 رخ داد و با عنوان «متلک پرانی خونین» در صفحه حوادث خراسان به چاپ رسید.
 

روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
arash
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
با سلام
اشرار و اوباش که سلب امنیت مردم را میکنند و با ایجاد درگیری و زد و خورد موجب آسیب به مردم میشوند دوبار بایستی فرصت برای اصلاح به آنها داد و در غیراینصورت و عدم اصلاح در رفتار و کردار آنها را باید تیرباران کرد.
قشقایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
17 ساله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: