بازدید 4250
کد خبر: ۳۶۸۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۵ 05 January 2014
باشگاه نفت به مناسبت اتفاقات رخ داده در بازی پرسپولیس و نفت بیانیه ای شدیداللحن صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه بدین شرح است:اشتباهات داوری جزئی از فوتبال و زیبایی های آن است. این جمله تکراری و البته کلیشه ای را بارها و بارها شنیده ایم و به آن اعتقاد راسخ داریم اما روال طبیعی امر چنین است که هر تیمی از برخی اشتباهات سهوی داوران متضرر گردد و از برخی دیگر منتفع. حتی ممکن است بروز چنین اشتباهاتی به دفعات در نتیجه دیدارهای هر تیمی تاثیر مستقیم نیز داشته باشد اما آیا این بدان معنی است که سرنوشت یک تیم، زحمات چند ماهه مجموع عوامل یک باشگاه، سرمایه گذاری ها و...و.. همه و همه تحت تاثیر اشتباهات داوری، ناکام بمانند؟!!

هرگز قصد ایراد تهمت و افترا به شخصیت پاک جامعه داوری کشورمان نداریم چرا که ایراد اتهاماتِ بعضاً بی پایه و اساس رایج در فوتبال امروز کشورمان، با ماهیت اخلاق مداری موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران و باورها و ارزشهای این باشگاه در تضاد کامل است اما، اتفاقات روی داده در بسیاری از دیدارهای این تیم، شائبه هایی را در اذهان تداعی می کند که بسیار آزاردهنده و هضم ناشدنی است. شائبه هایی که متاسفانه روز به روز پر رنگ تر شده و رنگ واقعیتی مطلق به خود می گیرند.

این که جامعه شریف داوران کشورمان این روزها هدف آماج انواع فشارهاست را می پذیریم اما راه حل انتخاب شده برای رهایی از این فشارها را نه!! آیا برای رهایی از این فشارها باید تیم های کم هوادار و بی حاشیه را قربانی کرد؟! آیا برای اثبات پاکی داوران، باید از تیم های قانون مدار که همواره با همه ارکان فوتبال کشورمان در تعامل هستند مایه گذاشت؟! آیا باید به سراغ تیم هایی رفت که سرمربیانی محجوب داشته و برای هر موضوعی جنجال آفرینی نمی کنند؟! به راستی راه حل مناسب این است؟!

چندی است که قضاوتهای داوران در بازیهای نفت تهران سمت و سوی این چنینی به خود گرفته و متاسفانه این ناداوری ها روز به روز دامنه دار تر می شوند. نظرات کارشناسان محترم داوری پس از هر یک از بازی های نفت تهران موید این ادعاست. شاه بیت این شعر غم بار نیز وقایع اتفاق افتاده در بازی روز جمعه مقابل پرسپولیس است. گل سالم تیم نفت از سوی کمک داور بازی به اشتباه مردود اعلام شده و از سوی داور مسابقه نیز تایید می شود. اشتباهی که حتی از سوی ریاست محترم دپارتمان داوری نیز پذیرفته شده و رسانه ای می گردد. ضربه مهلک محسن مسلمان، هافبک تیم حریف بر بدن احمد آل نعمه مدافع نفت تهران که به اذعان بسیاری از کارشناسان داوری مستحق جریمه با کارت قرمز مستقیم بوده، از سوی تیم داوری نادیده گرفته می شود و... و...

آیا همچنان می توان با خیالی آسوده به تماشای ورزش زیبای فوتبال نشست و با اعتقاد راسخ گفت که اشتباه داوری جزئی از فوتبال است؟! اگر حتی یکی از اشتباهات برشمرده شده اتفاق نمی افتاد، جدول رده بندی لیگ اکنون چه تفاوتهایی با وضعیت فعلی داشت؟!

موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران بار دیگر ضمن صحه گذاردن بر پاکی قشر زحمتکش داوری، از دپارتمان محترم داوری، کلیه مسئولان فدراسیون و تمامی داوران استدعا دارد برای اثبات حقانیت و سلامت کار خود، شیوه ای مقبول تر برگزینند. شیوه ای که بتوان سلامت را با سلامت اثبات کرد و به همه تیم ها، با دیدی یکسان نگریست. انشاءالله...
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
حسن دیاب ابوالفضل موسوی حسین مدرس خیابانی کنکور 99 آیت الله فاطمی نیا سنتکام