بازدید 339651
تجربه نشان می دهد مدت پایداری مردان به سه دلیل نیاز فردی مردان به یک شریک، وجود کودک در محیط خانواده و فشار اطرافیان، درصد بسیاری از مردان در دو سال ابتدایی بعد از متارکه اقدام به ازدواج مجدد می کنند.
کد خبر: ۱۵۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۱ 26 February 2011
دی‌نا: فشارهای روحی و روانی، ابتلا به انواع آسیب ها مانند اعتیاد به مواد مخدر، الکل، اختلافات رفتاری، خودکشی، انحرافات جنسی و قرار گرفتن در معرض انواع بیماری های عفونی و ویروسی، از دست دادن پیوندها و همبستگی با خانواده، طرد خانوادگی و اختلاف با سایر اعضای خانواده، تن دادن به ازدواج های موقت و ازدواج های ثانویه، اختلاف بین فرزندان با همسر در صورت ازدواج مجدد و داشتن فرزند، از جمله آثار و پیامدهای منفی طلاق برای مردان است.

مدت مدیدی بود از شهاب خبری نداشتم، تا اینکه هفته گذشته بعد از هشت ماه بی خبری با من تماس گرفت، صدایش می لرزید و مثل گذشته سرحال نبود، هرچه علت را از او پرسیدم چیزی نگفت و از من خواست همان روز در پاتوقی که دوران دانشجوییمان را در آن سپری می کردیم مرا ببیند.

در سه ساعت مانده به موعد قرار، خاطرات گذشته ام را با شهاب مرور می کنم، من و شهاب بعد از دبیرستان در دانشکده فنی قبول شدیم و دوران دانشجویی خود را با هم گذراندیم، سال دوم شهاب پس از کش و قوس فراوان با مریم که یکی از هم دانشگاهی هایمان بود ازدواج کرد.

زیباترین خاطره من روزی بود که به عنوان شاهد ازدواج بر برگه ای از جنس عشق خطی به یادگار نوشتم. در آن روزها گویی دنیا، تنها شهاب را شاد و خندان می خواست و چنین نیز بود، دیگر شهاب را کمتر در تجمعات دوستانه می دیدم، هرازگاهی او را بعد از دانشگاه و اتفاقی در خیابان دیدم و چهره اش را به شکل لبخندی ماندگار در ذهن خود حک کرده بودم، شهاب زندگی آرام و بی دردسری داشت.

اما آن روز پاتوق دوران دانشجوییمان شاهد اتفاق تلخی بود که نه من آن را باور می کردم و نه شهاب، شهاب خسته و رنجور، با چهره ای رنگ پریده، و سیگاری در دست خبر جدایی خود از مریم را به من داد و گفت که این اتفاق بعد از گذشت 8 ماه روزهای آخر صدور حکم را انتظار می کشد، و از من می خواست که به عنوان شاهد برای شهادت به دادسرا بروم.

سه سال پیش شاد و خندان شاهد اتفاقی دو نفره بودم و زیر برگه ای را که خبر از وصال می داد به یادگار پر کردم و امروز غمگین و ناراحت شاهد اتفاقی دو نفره هستم و می بایست برگه ای را امضا کنم که جدایی دو نفر را فریاد می زند. آنقدر وضعیت جسمانی و روحی شهاب بد است که نمی دانم از علت جداییشان بپرسم یا آشفتگی جسمی و روحی دور از انتظارش.

مردان قربانی تاثیرات زیانبار طلاق

دکتر پرویز مظاهری دبیر انجمن روان پزشکان ایران، تاثیرات زیانبار طلاق در خانواده را به ترتیب بر دوش فرزندان، سپس مردان و در انتها زنان دانست و اظهار داشت: از آنجاییکه مردان توانایی برخورد یا کنار آمدن با مشکلات را ندارند و توانایی روانی زنان در این گونه مسایل بیشتر می باشد و علت آن نیز ترشحات هورمون «استروژن» است ، هنگام متارکه مردان به دلیل وابستگی به همسر از نظر مسایل تربیتی و مسایل حاکم بر زندگی ضربه بیشتری را متحمل می شوند.

دکتر مظاهری افزود: از آنجاییکه مردان بخاطر مشغله کاری خارج از محیط خانواده نمی توانند همانند زنان زندگی را اداره کنند و عدم آشنایی با مشکلات محیط خانواده اعم از تربیت فرزندان و مسایل حاکم بر خانه، دچار شکست روحی روانی می شوند.

دکتر فربد فدایی، روان‌پزشک معتقد است بلافاصله بعد از جدایی، برای بیشتر مردان، یک دوره‌ی تضاد، دوگانگی عاطفی و تغییرات خلقی شدید پیدا می‌شود. تضاد از این جهت که مرد طلاق‌گرفته، در این که کاری که انجام داده درست بوده یا نه مردد است و همیشه با این سوال که آیا می‌توانسته کار بهتری انجام دهد یا نه مواجه است.

مرد در عین حال که از همسر سابق خوشش نمی‌آید، همزمان نسبت به او احساس مثبتی هم دارد؛ چون ممکن است بعضی از جنبه‌های وجود او را که در گذشته دوست داشته، هنوز هم دوست داشته باشد.

پس از جدایی گاهی اوقات، مرد احساس تاسف می‌کند؛ چون فکر می‌کند می‌توانسته بهتر رفتار کند، یا احساس شرم در او به وجود می‌آید؛ به این دلیل که در یکی از نهادهای مهم اجتماعی که ازدواج و تشکیل خانواده است، شکست خورده است.

طلاق؛ فرایندی با ابتدا و بی انتها

دکتر محمد مهاجری جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی بر این باور است که فرآیند طلاق بر اساس مطالعات جامعه شناختی فرایندی است که ابتدا دارد، اما انتهایی ندارد، به این معنا که طلاق صد در صد اتفاق نمی افتد و صرفا این مساله به شکل حقوقی پایان می پذیرد، اما مسایل عاطفی ناخودآگاه در ذهن طرفین می ماند.

سوختن و ساختن یا سوختن و سوزاندن

دکتر مهاجری در تشریح این نظریه گفت: فرآیند طلاق در بررسیهای جامعه شناسان 13 مرحله است، هفتمین مرحله آن طلاق پنهان است که با رنگ باختن عش و علاقه در محیط خانواده بین زوجین اتفاق می افتد، و از آنجاییکه ساختار سنتی بر جامعه حاکم است، زنان به جمله «می سوزم و می سازم» اکتفا می کنند، در این مرحله زن معتقد به سوختن و ساختن برای نگاهداری از پیوند خود است، این در حالیست که هر چه بسوزد می سوزاند، و قربانی این تفکرزنان، مردان می باشند، در این مرحله که به ظاهر بر اساس ایثار زن صورت گرفته است و مرد برنده آن است، آثار مخرب روحی و روانی و زیانبار آن بیشتر متوجه مرد می شود.

دکتر مظاهری با اشاره به فرهنگ حاکم بر جامعه که از کودکی به دختران اجازه گریستن در صورت بروز مشکل را می دهد، افزود: جامعه ما به زن اجازه گریه کردن را می دهد، از دوران کودکی دختر بچه حق گریستن دارد در صورتی که اگر پسر بچه ای گریه کند همه او را سرزنش می کنند، این تلقین از دوران کودکی مدام در ذهن مرد شکل می گیرد و از آنجاییکه عادتا مردان غرور مردانه ای دارند از گریستن و یا بیان مشکلات خود سرباز می زنند، که این مساله باعث رفتارهای ناهنجاری در مردان پس از متارکه ، مانند پرخاشگری ، افسردگی و... می شود.

افسردگی رایج ترین بحران مردان بعد از طلاق

دکتر امیرحسین توکلی روانپزشک، در تشریح پیامدهای طلاق بر روی مردان گفت: غالبا احساساتی نظیر ناامیدی، یاس، افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، کاهش پذیرش شخصیت فردی، زیر سوال بردن زیباییهای شخصی و زیر سوال بردن تواناییهای شخصی و فردی بعد از متارکه به شکل گسترده و پنهان در مردان شکل می گیرد.

دکتر توکلی افسردگی را رایج ترین بحران مردان بعد از متارکه دانست و گفت: افسردگی در این دوران بسیار شایع است؛ زیرا مردان نمی‌داند چه وضعیتی در انتظار آنهاست. به طور کلی در دوره‌ی پس از طلاق، خشم و تاسف و عشق و نفرت در هم می‌آمیزند. ممکن است بعضی اوقات، مرد احساس راحتی کند؛ زیرا بر این باور است که دیگر فشارها و دخالتها تمام شده؛ اما ترس از آینده‌ی نامعلوم، این احساس راحتی موقت را از بین می‌برد. در این دوران، مردان با یادآوری‌های مکرر گذشته و بررسی رابطه‌ی ازهم‌گسیخته‌ی خودشان، دچار اختلال تمرکز می‌شوند و نمی‌توانند به هیچ‌چیزی به طور طبیعی فکر کنند.

دکتر مظاهری درمورد پیامدهای جسمی و روحی طلاق برای مردان تصریح کرد: متارکه می تواند استرس مضاعفی را برای مردان ایجاد کند، در کنار افسردگی حاصل از این اتفاق، مرد دچار اضطراب می شود، اضطرابی که در مردان بعد از متارکه شکل می گیر بسته به نوع شخصیت مردان باعث بروز ناراحتیهای قلب و عروق، بیماریهای ریوی، ناراحتیهای گوارشی، ریزش مو و یا سفید شدن موی سر می شود.
دکتر مهاجری اعتقاد دارد آثار مخرب طلاق ضربه روحی سنگین تری را بر مردان وارد می کند و می افزاید: حوزه آسیب ها و کارکرد های منفی طلاق بر روی مردان شبیه زنان نیست و به مراتب بیشتر است، اما جلوه دادن و تجلی دادن آثار منفی نزد زنان بیشتر است که آن هم به مکانیزم دفاعی زنان باز می گردد.

زنان مکانیزم دفاعی بسیار خوبی دارند و آن مکانیزم برون ریزی اتفاقات تلخ و بیان مشکلات و تجلی آن است که باعث ایجاد تعادل در زنان می شود، اما مردان از آنجاییکه از این مکانیزم برخوردار نیستند و آثار روانی و اجتماعی طلاق و مشکلات ناشی از آن را نهفته و پنهان در خود دارند که این مساله باعث اختلال در مکانیزم دفاعی مردان می شود.


دکتر مهاجری پیامدهای منفی اقتصادی بعد از طلاق را در دو دهه اخیر پر رنگ تر دانست و گفت: یکی از پیامدهای منفی طلاق برای مردان که در دو دهه گذشته رواج پیدا کرده است مسایل اقتصادی ناشی از مهریه های سنگین است.

متاسفانه بخاطر رسم و عرف اشتباه حاکم بر جامعه مردانی که توان مالی کمتری دارند براساس هیجان، احساسات، چشم و همچشمی و بیان عشق و علاقه خود مهریه های سنگینی را که دور از عقل و منطق است تقبل می کنند و دلیل برخورد خود را جمله بی معنای « کی داده ، کی گرفته » می دانند.

این مساله باعث ضررهای سنگین اقتصادی، روانی و اجتماعی برای مرد می شود و سپس مرد را دچار عقده های نهفته برای بازپرداخت مهریه می کند، و در صورت عدم توان پرداخت مرد دچار فرایند قضایی تازه ایی می شود که تبعات روانی منفی در پی خواهد داشت.

مدت پایداری مردان بعد از طلاق

دکتر مظاهری درباره مدت پایداری مردان نسبت به همسر سابق خود پس از طلاق خاطر نشان کرد: عادتا مدت پایداری مردان پس از متارکه یا فوت همسر بسته به میزان علاقه و وابستگی متغیر است، در بعضی اوقات علاقه و وابستگی به همسر سابق مدت پایداری مردان را بالا می برد، و در شرایطی دیگر سرخوردگی از ازدواج اول باعث بالا رفتن مدت تجرد مردان بعد از متارکه می شود.
دکتر مظاهری افزود: تجربه نشان می دهد مدت پایداری مردان به سه دلیل نیاز فردی مردان به یک شریک، وجود کودک در محیط خانواده و فشار اطرافیان، درصد بسیاری از مردان در دو سال ابتدایی بعد از متارکه اقدام به ازدواج مجدد می کنند.

مردان بعد از طلاق غمگین ‌تر از زنان

مردان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از زنان ضعیف تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، روابط کمتری با دوستانشان
برقرارمی کنند. روانشناسان و محققان معتقدند زنان در مقایسه با مردان در مواجهه با بحران ناگهانی مثل طلاق، با شرایط بهتر کنار می آیند.

بنابر یک تحقیق در یورکشایر انگلستان ، 61 درصد از زنان طی 2 سال اول بعد از طلاق، بسیار خوشحال‌تر از موقعی هستند که هنوز در حال زندگی مشترک بودند در حالی که این رضایتمندی تنها در 51 درصد از مردان وجود داشته است.

براساس این تحقیقات زنان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از مردان قوی‌تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، این روابط بیشتری با دوستانشان برقرار و وقت بیشتری را صرف خانواده‌‌شان می کنند و به‌دنبال مشاوره‌ها و درمان ناراحتی‌هایشان هستند در حالی که مردان غالبا به‌دنبال لذت‌های موقتی اند.

با از بین رفتن قبح فرآیند طلاق و افزایش آمار روبه رشد آن، روزانه افراد بسیاری را در قالب دوست یا آشنا مشاهده می کنیم که خواسته یا ناخواسته درگیر این اتفاق شوم شده اند. اما در این بین تأثیر طلاق بر روی مردان به صورت ناهنجاری هایی در جامعه بروز می کند، گاها برای مقابله با مشکلات ناشی از طلاق به مسایلی پناه می برند که از لحاظ عرف جامعه مذموم و نکوهیده است و برای خود شخص بار منفی بسیاری دارد. بی شک عدم اندیشه و وجود راهکار مناسب برای مقابله با این مشکلات، جامعه را به سوی ورطه ای هولناک سوق می دهد، ورطه ای که هر لحظه هر کداممان را به سوی خود می کشد و می بلعد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۳۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۷
آثار مثبت خیلی زیادتره . نمی خواد بزور مردم رو از طلاق بترسونید . همون مهریه سنگین و دردسرهای دادرسی های تعمداً کشدار و طولانی و خرجهایی که بابت اطاله زمان می شه کفایت می کنه . کسیم به الکل کشیده نمی شه . مگر البته غیر مسلمان
با ازدواج ثانویه هم آثار منفی به کسی نمی رسه . کی گفته ازدواج های ثانویه اثر منفی هستن ؟!
حالا تایید نکن تا فکر کنی حرفت به کرسی نشسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
شما که راست میگید لطف کنید تحقیقات شرو ورتون و نگید علط اصلی 95% طلاقها همون آقایونن
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
بر اساس کدوم تحقیق شما به این تتیجه رسیدید که عامل اصلی 95% طلاقها همون آقایونن ؟ اتفاقا علت اصلی 100% طلاق ها آقایونند که ازدواج کردند
پژمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
وقتی که معتقد هستید آقایون مشکل دارند چرا ازدواج می کنید دیگه؟ بابا ازدواج را شماها به ابتذال کشانده اید ودیگه عملا باید اسمشو بذارن دردسر نه ازدواج
واقعیت اینه که قبلا ازدواج ساده برگزار میشد الان شده یک پروژه خفن و سنگین که بسیار هزینه زا هست وکاربردی هم نداره مسئولیتش و هزینه اش هم بسیار زیاد شده نمیصرفه وقتی که نمی تونید مسئولیت قولب کنید خب ازدواج نکنید تو خونه بابات راحتی پسره هم خونه خودش راحته چه لزومی داره ازدواج کنید اصلا؟ اونم با پسر ایرانی که معتقد هستید لولو است و حق شما را میخوره و ظلم میکنه؟
مگه مجبورید ازدواج کنید که اخرش این همه ناله کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۰
احیانا آقای دکتر کانون حمایت از آقایان به راه انداختند؟ ما همسر محترم همه بلایی به سرمون آوردند در عرض پنج ماه دو مرتبه ازدواج نمو و بعد هم دادخواست طلاق داد به نظر شما این آدم دچار افسرگی شده یا هوسبازی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
هر دو بار گرفتار زن ناسازگار شده
نفیسه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۴
سلام
رفتارهای نابخردانه مادر همسرم و دخالت ها ی بی مورد در خصوصی ترین مسایل زندگی مون و عدم توانایی همسرم در نحوه همسرداری و اجازه دخالتهای مکرر باعث جدایی در دوران عقد شد ناگفته نمونه که من همسرم و خیلی دوست داشتم ولی به این باور رسیدم که ایشون توانایی اداره زندگی مشترک رو ندارن ونمی شه بهشون تکیه کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
شما برو از بازار تکیه گاه بخر یا یه دیووار کوچک برا خودت بساز بهش تکیه بده
بیچاره مردها که باید تکیه گاه همه چب باشن
دوره زمونه تکیه گاه تموم شده زنی که کار میکنه دیگه ادعای تکیه گاه و..نباید دداشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۰
آره البته اگر به جای مرد،نامرد نباشند.همچین مردان مردان می کنی که انگار تو جامه زندگی نمی کنی.بیچارره زنهای بدبخت که مجبورند برای زنگی با یکسری نامرد کلی بدبختی بکشند،مهریه و همه چیز رو ببخشند،افسردگی بکشند،آینده ای نداشته باشند و در انتها مقاله جالبی دربیاد که اصلا نیاز به توضیح نیست...
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
اصولا"مردان نسبت به زنان کم عاطفه ترندومعمولا"علاقه شان نسبت به همسروفرزندانشان تاحدودی نسبی است وبه همین دلیل چون به خودشان بیشترازهرکسی فکرمیکنندبعدازطلاق زودترازخانمهایشان ازدواج میکنند.
پاسخ ها
ئ
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
جنس عاطفشون فرق میکنه. همین
بهزاد
| United States |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
سلام.فاطمه خانم.زن من .بااینکه عاشقش بودم وتمام امکانات روبراش فراهم کرده بودم به خاطر چندتارفیق مطلقه خونه موکه به نامش زده بودم فروخت ومن ودختر12سالموول کردورفت .حالادخترمومثل دسته گل نگه میدارم .پس همیشه مردهابی عاطفه نیستن بلکه زنهاهم ...من 35 سالمه وقسم خوردم بایادوخاطره زنم زندگی کنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
کاملا تکذیب می کنم
زنها از مردها احساساتی تر هستن ولی مردها عاطفه بیشتری دارند احساس با عاطفه فرق داره
بسیار من دیدم زنه بچه کوچکش را ول کرده رفته و مرد خودش بزرگش کرده حتی بچه 6 ماهه را
خانوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۹
سلام.من 1دخترم.1مرد خيلي خوب از همه لحاظ كه حدودا 7-8ماه پيش از همسرش جدا شده بهم علاقه منده.اينو به واسطه 1نفر ديگه بهم گفت.همكارمه.منم ازش خوشم مياد.ازهمون روزهاي اول طلاق بهم توجه داشت.همه چيزش عاليه.اما ميترسم.خيلي پخته و آگاهانه عمل ميكنه .اما من نه.لطفا راهنماييم كنيد.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۶
خداییش حق مطلب رو ترکوندین! الان مردها بیشتر بعد از طلاق آسیب می بینند یا زنها؟ اکثر مردها بعد از طلاق خیالشون از جهت اقتصادی و آینده راحته و در این دوره زمانه مرد های بسیاری هستند که با تحت فشار قرار دادن زنشان آنها را وادار به طلاق توافقی و بذل مهریه می کنند.بگذریم از آثار رو حی و جسمی زن های طلاق که قابل مقایسه با مردان نیست.این حقایق جامعه ماست
مليحه ازمشهد23 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۸
من داراي يك پسردوساله هستم.به خاطرخيلي مشكلات مثل زن بازي شوهرم ورفيق بازي ودست بزن ودروغگويي او بي ايماني اوكه اهل نمازوروزه نيست.حلال وحروم سرش نميشه تاحالادزدي كرده وبه زندان رفته.دارم ازش جداميشم.
من ازشب ولادت امام رضاباكتكي كه خوردم ازدستش به خانه مادرم امدم وفرزندم پيش اوست مراحل قانوني روطي كردم.بخاطراينكه منوزده 450تومن ديه براش بريدن.اون بعددوماه امده وميگه سرم به سنگ خورده ولي اون هنوزطلبكارانه منومقصرميدونه وبه اشتباهش اعتراف نميكنه.الان18بهمنه ودرخواست تمكين داده ومن نميتونم تصميم بگيرم كه برگردم يانه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۶
lممنون خیلی جالب بود
خانمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
فاطمه خانم کاملا درست میگن
نوشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
من و همسرم با وجود عشق زیاد به دلیل نفرت من از رفتارای خانواده همسرم جدا شدیم.دورادور از حال همسرم خبر دارم و نگرانم و دعا میکنم زودتر با شرایطش کنار بیاد
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
یعنی این نفرت از خانواده و مادر شوهر بلای جان خیلی از ازدواج هاست
واقعا قابل درک نیست
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۴
به نظر من نمیشه راجب همه ی مردان یا همه ی زنها یک نظر کلی داد بیشتر از جنسیت به نظر من نوع تربیت تو رفتار افراد موثر
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۳۱
شک نکنید نیاز زن به مرد خیلی از مورد برعکس آن بیشتر است اما چون درشرایط فعلی قحطی شوهر است زنان چاره ای جز ابراز رضایت از جدایی ندارند
حسینف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۶
خواهر زنم باعث طلاق ما شد
او حدود 15 سال از همسرم بزرگتر بود و مجرد
او با دخالتها و اظهار نظر و تصمیم گیری برای ما ، روی فکر همسرم تاثیر می گذاشت
تا اینکه با دخالت برادر زنم که متاسفانه معتاد بود من و همسرم از هم جدا شدیم
حالا از نبودن همسرم رنج می برم
و از خدا می خواهم که قدرت تفکر و کنترل شرایط و زندگیم را به من بدهد
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
یکی از دلایل ازدواج زودتر مردان فراهم بودن شرایط بهتر برای ازدواج است ازجمله :تشویق خانواده واطرافیان برای ازدواج مجدد.در دسترس بودن موارد زیاد برای ازدواج. داشتن حق انتخاب بیشتر .
پذیرش فرهنگی وعمومی برای ازدواج یک مرد مطلقه با یک دختر وغیره
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۲
اساسا خانمها فکر می کنند با عاطفه تر از مردانند در صورتی که آنها تنها احساسی تر از مردان هستند. بین این دو مفهوم باید تفاوت قائل شد زیرا یک شخص منطقی که اسیر احساسات آنی نیست می تواند در برابر عزیزانش بسیار با عاطفه باشد حال آنکه شخصی که درگیر احساسات قوی عاشقانه است حالاتی چون خشم، نفرت، حسادت و امثالهم نیز در وی قویتر است که در بسیاری مواقع قدرت تشخیص و تصمیم گیری درست را از وی سلب می نماید و این خود معظلی بر سر راه یک زندگی تفاهم آمیز می باشد. من حیث المجموع مردان به دلائلی که در مطلب فوق اشاره شده است مانند درون ریزی غصه ها از زنان شکننده تر می نمایند. در مقابل برون ریزی و درد دل خانمها به آنها کمک شایانی در فائق آمدن بر مشکلات می کند. در ضمن مردان به دلیل ساختار منطقی شان تا مدتها و شاید تا آخر عمر خود را درگیر تحلیل و قضاوت روزهای تلخ و شیرین زندگی مشترکشان میکنند، حال آنکه زنان با نفرتی که درشان پدید آمده فقط تف و لعن نثار شریک خود کرده و سعی در فراموشی و تجدید قوا می نمایند. البته این درباره زنان طبقه متوسط نسل گذشته که ازدواج مجدد را مذموم می دانستند اندکی متفاوت است.
غمگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
شوهرمن دوهفته بعد ازطلاق نامزدکرده.بعداز دهسال زندگی مشترک پرازعشق البته ازطرف من.بخاطر بچه منوطلاق داد
حدیث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۳
منکه فکر کنم جدا بشم شوهرم فردای طلاق اولا احساس راحتی وشادی میکنه بعدش میزنه به بی خیالی دوم میگه راحت شدم کاش سه سال پیش رفته بود سوم پا میشه میره پیش مامان جونش چهارم همه چی رو میندازه گردن من کلی هم بهم فحش میده تا سبک بشه پنجم همه چیرو میفروشه میره یه ماشین گرون قیمت میخره عشقه ماشینه باهاش حال میکنه ومیگه گور بابای دنیا وزن خلاصه عاطفه نداره که افسرده بشه فقط شاید بگه کاش مهریه را هم مثل جوونیش که هدر رفت میبخشیدش هاهاهاهاها چه خوب میشناسمش چون عاطفه نداره ادم نیست حیوونه
kjhg
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۰
pokj
فلورا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۸
این موضوع ذو نباید از یاد برد که هرچند مردان بعد از طلاق ازدواج مجدد داشته باشند باز هم در ازدواج دوم تمام خصوصیات زن اول و دوم را با هم مقایسه میکنند.این امر ناخودآگاه رخ میدهد.
shadi69mehrasa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
بعضی از مردا خیلی نامردن فقط به خودشون فکر میکنن فکر نکنم به هیچ وجه بعد از طلاق غصه بخورن تازه کلاشونم میندازن هوا .
مرجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۴
من یه زن مطلقه هستم وبه بظرمن مردها خیلی زود همسرشون روبعدازطلاق فراموش میکنن درواقع چون زنها خیلی عاطفی هستیم زمان زیادی میبره تااون خاطرات فراوش بشه نم خودم خیلی خیلی پشیمونم از جداییم دوستان اگه به این سایت سری زدید واگه مشکلتون مثل من بود خواهش میکنم حتی اگه یک درصدبرای زندگی راه هست برگردید من اگه همسرم فقط دوستم داش
sara
|
Denmark
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۴
سلام ..به نظر من مردان اصلا عاطفه ندارن ..من بعد از یک مسافرت اجباری و دور از وطن و در تنهایی و غربت متوجه شدم همسرم ازدواج مجدد کرده ..فعلا طلاق گرفتم و دارم تلاش میکنم این دوره سخت رو با ارامش بگذرونم اما در عین حال با همسر سابقم رابطه تلفنی هم دارم به خاطر فرزندانم ..حس میکنم بچه های خودش رو هم دوست نداره ..میخوام پیش خودم بیارمشون ..اما از اینده خودم میترسم از اینکه من با 4 تا بچه میتونم یه اینده خوب داشته باشم (غیر ممکن میدونم )
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
متاسفانه به دلیل اینکه جامعه ی ما هر بدی و زشتی (منجمله طلاق) را برای خانم ها عیب میداند و برای آقایان عیب نمی داند بنابراین آقایان آزادترند در امر ازدواج مجدد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
ول شده این حرفها دیگه
نسترن
| Germany |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
دوست پسرم اومد گفت میخوام همسرم رو طلاق بدم رفته به هوای دیدار خانوادش خارج از کشور و دو ساله بر نگشته. گفت بیا باهام دوست شو طلاق میگیرم .، باهلش دوست شدم الان بعد هشت ماه اومده میگه همیسرم برگشته برای زایمان ایران. قبل اینکه من بهش جواب مثبت بدم با همسرش بوده . الان هم طلاق کلا ملتفی شده. کی گفته مردا بی عاطفه اند ؟ چقدر برام از سختی تک تک روزهایی گفت که زنش بدون اجازه اش رفته و محل اش نزاشته گفت اما حالا از منی که تو تمام این روزها برا مردی که شکست خورده بود و روحیه داغون داشت رو با جون و به زندگی برگردوندم میگذره واسه خاطر زن و بجش. زنشه اسمش تو شناسنامشه مردای ایرانی از همسرشون خیلی سخت میگذرن
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
میتونین به مادران فداکاری هم اشاره کنید که بعد از طلاق یا موقع قهر و دور بودن زن و شوهر از هم به کارهای خانه و همصحبتی با پسرشون و مشغول میشن تا اقا اصلا یادش نمونه که این خونه قبلا زنم توش میاومد و میرفت حالا کجاست چرا اینو به سرش اوردم؟؟؟
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
این نظر شخسی شماست و واسه خودتون محترمه.
زنها تا موقعی که اسم شوهر روشون هست بیچاره شوهررو به هر گربه ای که میخوان میرقصونن و بعد زانوی غم بغل میگیرن.
اما خوشا به مردای با غیرت که ی زهر چشی از خانوما میگیرن(طلاق ساختگی) و بعد بر میگردن سر زندگیشون و زنشونم حساب کار دستشون میاد.
رونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
چون حق طلاق با مردان است بعد از متارکه به راحتی ازدواج میکند واین زن اول است که باید برای طلاق اقدام کند ومرد ضربه خیلی کمی از نظر عاطفی می خورد
رویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
این زن بدبخته که هزارتا مشکل و مریضی میگیره
نوشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
آقایون محترم بعدازطلاق تازه عذاب وجدان میگیرن که چرا راهی پیدانکردند تا طلاق اتفاق نیافته متاسفانه همه بعضی هاشون تامسایل بغرنج نشه هیچ چیز راجدی نمیگیرند.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
با تشکر از مطالبی که ارایه نمودید مردان اشتباه میکنند ولی واقعا پشیمان میشوند نمی توان گفت توبه گرگ مرگ است از دموکراسی به دور است و اما زنان که همیشه نشان میدهند که قانون به نفع مردان است ولی اینظور نیست.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
برخی از خانمها اصلاً واسشون مهم نیست که چه اتفاقی واسه همسرشون بعد از طلاق می افته اما آقایون به شدت به این مسئله فکر میکنن.
خانومها به راحتی ازدواج میکنن و به راحتی فراموش میکنن در حالی که آقایون اصلاً اینطوری نیستن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
آفرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۵
من مردی هستم که از خانمم حدا شدم پس لز سه ماه زندگی ولی با این وجود و کارهایی که کرد ودست دارم شاد باشه
سیمین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
ولی در ظاهر که اقایون از شرایط بعد از جدایی خیلی ابراز رضایت می کنند و میگن راحت شدیم .... من مواجه نشدم با افسردگی در اقایون بعد از طلاق......تغلب ازین فرصت واسه کسب لذتهای زودگذر استفاده میکنند.....
ناشناس
| Italy |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
دقيقا امير درست ميگه...
امیر
|
Germany
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
سلام به همه.تجربه شخصی من اینه که قبل طلاق هر قدر میتونید برای اصلاح زندگی تلاش کنید تا اگه کار به طلاق کشید تاسف نخورید. همچنین این تلاش بعد از طلاق بهترین مرهم دردها میشه.این جمله رو هم به یاد داشته باشید که "یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است"
پاسخ ها
یه بدبخت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
مزخرف نگو خب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این جمله حالمو به هم میزنه
کسایی اینو میگن که قبل ازدواج کور بودن طرف مقابلو نشناختن و دوسش ندارن دیگه
مرجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
من هشت سال با همسرم ساختم و او بعد از هشت سال به راحتی به زندگی ما پایان داد. بدون اینکه به درستی در مورد دلایلش بامن صحبت کند و در حال حاضر او به راحتی با این قضیه کنار آمده و من با مشکلات پس از طلاق درگیر هستم
محمد
|
United Kingdom
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۷
منم با نظر آقا امیر موافقم من هم در شرف جدایی هستم و تا حالا هر کاری که از دستم بر اومده انجام دادم تا به اینجا نرسیم اما امان از خانواده همسرم و خود همسرم من مهریه و بچه ها رو به همسرم دادم همسرم هم میگه که اینطوری راحتتر هستش
همین جمله اون هم وجدان منو راحت تر میکنه
این جمله آقای امیر هم خیلی کاربردی واقعا همینطوری هست
یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان هست
واقعا اگر ما و خیلی های دیگه که فکر میکند برگردن سر خونه و زندگیشون ، همه چی خوب میشه سخت در اشتباها چون دائما در فکر های گذشته هشتن واین افکار دوباره زندگی رو برای همه هم مزد و هم زن و هم بچه ها و همه اطرافیان زهر مار میکنه
با تشکر
نصيبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
من هم در شرف طلاق هستم يعني همسرم اصرار به طلاق داره منم فكر ميكنم با وجود اصرار اون ديكه نباىد براي زندكى اصرار كنم .اون براي دل كندن از زندكي خيلي بد برخورد ميكنه منم فكر ميكنم ممكنه بعد بشيمون بشه ولي فايده نداشته باشه .اون داره همه بل هاي بشت سرشو خراب ميكنه
عاطفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
ولي به نظر من مردها بعد طلاق
ارشیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
باسلام
به اعتقاد من برای اینکه کاربه دادگاه-طلاق و پرکردن جیب وکیلای از خدابی خبر وناپک نرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
من معتقدم بایدتاقبل ازطلاق همه تلاششوبکنه چون بعدش دیگه برگشتن بیفایده است.
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
سلام به همگی من 4روزه که جدا شدم دلیل طلاقمم70درصدش ب خاطره دخالت های مادر و پدر شوهر سابقم بود و با دستای خودشون از رویه حسادت زندگی عاشقانه ی پسرشون و خراب کردن و بیشتر پسر خودشون ضربه خورده همان طور که گفته شد مردها بیشتر ضربه میخورن من حتی دلم نیومد مهرمو ازش بگیرم به اندازه کافی از سمته خانوادش ضربه خورده و میخوره
ارش
|
United States
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۸
من تا الان رو این جمله :همچنین این تلاش بعد از طلاق بهترین مرهم دردها میشه،فکر نکرده بودم اما امروز اپسیلونی ارامم کرد
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
بخدا باور كنين طلاق براي مرد خيلي سخت تر هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
زنها اتفاقا دنبال این هستن زجر کشیدن مردشون را ببین چون بشدت کینه ای هستن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۳۱
چه زجری میکشد کسی که انسان است واز احساس سرشار است
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
بانظر محمد موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
گاهی اوقات ترس از چیزی دردناکتر از خود اون موضوعه من با اینکه مردم ولی در مجردی فکر میکردمدر مسله طلاق خانوما بیشتر ضرر میکنن از تمام جهات ولی اشتباه میکردم خودم کارم به دادگا کشیده شد خیلی اوضاع روحیم بدتر از خانم بود نمیدونم عذاب وجدان الکی آینده مسولیت یا چیزای دیگه به هر حال کاش کمی از حق مردا دفاع میشد که طلاق دادن واسشون خیللللللللللللی سخته با اینکه از همسرشون هیچ خیری ندیده باشن با در نظر گرفتناینکه همه مردا و همه زنا مثل هم نیستن بازم میگم مردا خیلی اسیب پذیرن
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
برای مردی که بی دلیل رها بشه وازروی اعتماد همه چیزش رو ببازه واقعا سخته من هم زنم وهم همه ی داراییم رو باختم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۵
ابصحتک
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
سلام من وهمسرم سر ی موضوع بسیار الکی دعوامیکنیم متاسفانه مادرش میفهمه ودخالت اون باعث خیلی مسایل بزرگ میشه همه اینها برمیگرده به دخالت بزرگترها اقایون خواهش میکنم خیلی هم ب حرف ماماناتون گوش ندین نمیگم بی احترامی کنین ولی حساب داشته باشین واسه حرف مادرش6ماه بهم سر نزد و اصلا یادم نکرد الان من موندم واشک و دل شکستم مهریم رو بخشیدم وجدا شدم
روزی میرسه خدا واسشون جبران میکنه
ان شا ا...
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
ددطزیدزدزن ئز ی ی تن ز
علي احمدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۴
اصولا هيچ ازدواجي براي مردان ازدواج اول نميشه بخصوص اگر بچه هم بعد ازدواج باشه اما چرا طلاق ؟واقعا چرا؟ و به چه قيمتي ميشه دوباره زندگي كرد ؟به نظر زنان تصميم مصمم تري در طلاق دارند تا مردان بايد واقعا چاره اي انديشيد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
هیچ چیزی مجرد بودن نمیشه
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
طلاق سختر از ان هست كه فكرش را ميكنيم بعد از طلاق افسردگي منتظ رتان هست هرچي باشه با شريك زندگيتان خاطرات خوشي را داشتيد اينا هرگز فراموش نميشود هرگز هرگز و اين نابودتان ميكند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود؟
علی
|
United States
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
سلام درجواب خانم بامزه ای که خودشوفاطمه معرفی کرده بگم که شما امثال شماس ک بافقط واسه افه وکلاس گذاشتن زندگی روتباه میکنید بدون اینکه ب اینده فرزندفکری کنید وخیلی راحت هم صیغه کسی دیگه میشید نمونش توجامعه زیاده خانم کافیه کمی بجای قر وفرخودتون وقت واسه دقت بمسائل دیگه هم توجه کنید
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
منم یک ماه از همسرم جدا شدم من به این جدایی مجبور شدم تو این یک سال زندگی فقط 6ماه زندگی کردم همسرم بعد ازدواج شروع به آزار و اذیت روحی و روانی من کرد که من خسته بشم و مهرم ببخشم ومن هم تسلیم خواستش شدم وقط افسوس میخورم که چه ساده باورش کروم واین مساله برام خیلی دردناک یه مرد چقدر بی وجدان که با زندگی و آبرو یه دختر بازی میکنه
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
منم یک ماه از همسرم جدا شدم من به این جدایی مجبور شدم تو این یک سال زندگی فقط 6ماه زندگی کردم همسرم بعد ازدواج شروع به آزار و اذیت روحی و روانی من کرد که من خسته بشم و مهرم ببخشم ومن هم تسلیم خواستش شدم وقط افسوس میخورم که چه ساده باورش کروم واین مساله برام خیلی دردناک یه مرد چقدر بی وجدان که با زندگی و آبرو یه دختر بازی میکنه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
البته طلاق ضربه بزرگی به هردو می زنه اما بنظرم خانمها ضربه بیشتری می خورند من قربانی افکار نادرست همسرم شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
قبل ازدواج که میگفتی عاشقش هستم و بهترینه و..چی شد؟
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
منم بعد 6 ماه زندگی مجبور به طلاق توافقی شدم هرکی با آرزوی خوشبختی وارد یک زندگی میشه من خیلی تلاش کردم ولی همسرم اصلا انگار علاقه به زندگی نداشت من ازدواج اولم بود ولی همسرم برای بار دوم ازدواج میکرد یک بیمار روانی بود یک انسان بی لیاقت قدر نشناس که نفهمید خداوند چه لطفی در حقش کرده
افسانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
من هم در شرف جدايي از همسر هستم.ولي شوهرم در جلسات دادگاه عنوان كرد كه از اول هيچ علاقه اي به من نداشته و به اجبار خانواده اش به ازدواج بامن تن داده. به هر حال من هر وقت به اين فكر مي كنم كه شايد يه روزي ممكن بود ما با هم آشتي كنيم، ولي با حرفي كه ايشون زد ازش متنفر ميشم. و به عنوان يك زن اونو نفرين مي كنم با زندگي من اينجوري بي رحمانه بازي كرد و الان فكر خوشي خودشه و خوشحاله كه من و بچه ام رو از سر خودش باز كرد.
لی لی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
سلام من در شرف جدایی از همسرم هستم، داشتیم زندگیمونو میکردیم، آره اختلاف داشتیم ولی در حال زوج درمانی بودیم و همه چی داشت بهتر میشد که یهو ۴ ماه پیش شوهرم بهم گفت میخوام جدا شم،منم همه کار کردم که منصرفش کنم ولی اون دادخواست طلاق داد و ۲ جلسه هم رفتیم دادگاه که محیط ترسناکی هم بود‌، دادگاه هم ما رو به داوری ارجاع داد، من نمیخوام ازش جدا شم، من شوهرم و زندگیمونو دوست دارم، داره اشتباه میکنه، ولی اصلا از خر شیطون نمیاد پایین،نمیدونم چی کار کنم،همش ۳ سال از زندگیمون میگذره، نمیخوام از دستش بدم ولس اون خیلی مصممه
بهاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
به نظر من مردا خیلی زود همه چی رو فراموش میکنن زنشونو ندید میگیرن و زندگی رو سرد و بی محبت میکنن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
اگه دست خانم ها باشه همون فرداش ازدواج میکنن اما کو خواستگار
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
اگه دست خانم ها باشه همون فرداش ازدواج میکنن اما کو خواستگار
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
علت اصلی جدایی خانوما هستن،یه جمله اول رو نخونین و تحریک بشین هیچ کس از زندگی دیگری خبر نداره به همین دلیل انتظار ندارم کسی جمله منو قبول کنه
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
علت اصلی جدایی خانوما هستن
الي
|
Germany
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
مردا عذاب وجدان دارند براي اينكه وقتي زن از زندگيشون ميره تازه ميفهمن چي از دست دادن
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
سلام به همه ، منم ین اتفاق شوم رو تجربه کردم ، بهترین کار تکرار و البته عمل به این جمله است :
میروم دلمردگی ها رو ز سر بیرون کنم .. گر فلک با من نسازد چرخ را وارون کنم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
من هم تأوه طلاق گرفتم ٥ماه با همسرم زندگى كردم و نه نق زدم نه دعوا رآه انداختم نه بى احتراما كردم ولى تا دلتون مى خواد توى اون غربت رنج كشيدم و به قول أمير اقا وجدانم راحته در ضمن مهريهام را هم بخشىدم
هما
|
Australia
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
سلام. منم مهریه رو بخشیدم بهش. همه چی رو بخشیدم
k1
|
Netherlands
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
سلام دوستان مطالب رو خوندم من بعد از7سال اشنایی و4 سال زندگی مشترک با همسرم به این نتیجه رسیدیم که دیگه نمیتونیم با هم زندگی کنیم به نظر من برای یه مرد خیلی سختره من الارغم اینکه همیشه هر کاری کردم که زندگیم بهتر بشه و همیشه خواستم کوتاه بیام و واقعا ثابت شده که مشکل از زنمه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم عذاب وجدان میگیرم ولی وواقعا برام سخته لطفا یه کسی که متارکه کرده به من بگه که من دارم زیادی خودمو تحت فشار قرار میدم یا نه قضیه راحتر از این حرفاس
پاسخ ها
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
سلام خیلی سخته تا اون حدی که فکرشم نمیتونی بکنی تحمل کن زندگیتو بساز این خیلی راحتتره
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
دوست عزیز شما به سایت انجمن همدردی سزبزنید مشگلتون بذطرف میشه
ناشناس
| United Kingdom |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۹
شوهر من با این دلیل که تو خانواده منو دوست نداری 7 ماهه منو ول کرده و دادخواست طلاق داده
H
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
من هم دقیقا حال شما رو دارم.با وجود اینکه شوهرم مقصر بیشتر بودن اما حالا که جدا شدیم احساس میکنم مقصر جدایی و تمام اتفاقات خودم بودم و اصلا بدیهای ایشون رو فراموش کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
سلام طلاق هم سخته هم وجدان درد داره بهتره همه ی سعیتو بکنی ک جدا نشی تا اگه مجبور شدی مثل من وقتی یادش میوفتی دلت نسوزه ک کوتاهی کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
سلام تو بحث طلاق هر دو نفر به نوعی مقصر هستن اولین قدم بعد طلاق ازته قلب واسه طرف مقابل ارزوی سعادت و خوشبختی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
سلام با نظرتون مخالفم چون من واقعا مجبور ب طلاق اونم توافقی شدم مخالفتم بیشتر از این ب خودم صدمه میزد شرایطها با هم فرق دارن مهم اینه پیش خودت ووجدانت راحت باشی مقصرتراشی در شان انسان بالغ نیست بچه ک نیستیم
مهتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
سلام به همگی من درشرف طلاقم اونم ازنوع اجباری،من همسرم وزندگیمو دوست دارم باورنمیکنید چقدالتمسشو کردم که زندگیمو ازم نگیرولی با پروگی تمام میگه دیگه نمیخامت،مقصرخانوادشن،همه کارای دادگاهیمونم کردیم ولی بازم امیدوارم،امامیدونم کسی که نخادو نمیشه مجبورکرد،طلاق تلخ وترسناکه من طلاق نمیخام،کاش حق طلاق بامردانبود،من دارم دق میکنم
پاسخ ها
گلناز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
مهتا جون منم زندگیمو دوست داشتم.ولی شوهرم با لج ولجبازی وپروویی بهم ریخت.منم سکوت کردم اما نتیجه نداد اصلا صبر نداشت.مردای این دوره زمونه همشون بی معرفتن.به قول تو کسی که نخواد رونمیشه مجبورکرد
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
دوست عزیز شما به سایت انجمن همدردی سربزنید
وبه سایت حمایت از خانواده حتما سر بزنید
شما تحت هیچ شرایطی نباید التماس مکردید
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
منم مث خودتم
نامزدم دیگه نمیخاد زندگی مشترک داشته باشه
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
سلام مهتاخانم.البته.امیدوارم اتفاق قشنگی برات بوجودبیاد
ن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
سلام شرایط منم تقریبا اینجوریه شوهرم منو خیلی دوس داشت اماالان میخواد زودتر تمومش کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۰
l
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۵
خانمها هیشه قیافه حق به جانب میگیرند ولی برخی از اونها واقعا جون مرد را به لبش میرسونن
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
من فقط ماه زندگی کردم شوهرم خانوادش خیلی ادیتم کردن الان سال دارم میرم دادگاه اما نشده جداشم اونم چند ماه بعدش رفت ازدواج کرد الان بچ داره اما هنوزم نتونستم فراموشش کنم همش ب فکرشم
سپيده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
سلام دقيقا منم وضيعتم مثل مهتا خانمه،از وقتي با خانوادم درد و دل كردم كه شوهرم أذيت ميكنه فقط يك كلام ميگن طلاق از أونور هم خانواده شوهرم هم اين طور ،شوهرم كه يبار ميگه ميخوام يه بار ميگه نميخوام ،من اين وسط موندم از طلاق بدم مياد،دوسش دارم با همه بديهاش،هر دو تا خانواده لج كردن ،هرچي به خانواده خودم ميگم شما كوتاه بيان ميگن نه فقط طلاق،يا ما يا أون
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
دوست عزیز سایت مشاورین انجمن همدردی و سایت خانواده مشگلتون رو در میان بزارید
عاطفه
| United States |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
چ جالب منم مشکل تورو داشتم سپیده جان ولی طلاق گرفتم ولی تو اینکارو نکن طلاق واسه ما زنها خیلی بده من پشیمونم بدجور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
سلام وقتی زندگی تشکیل دادید باید پاش وایستید اما وقتی مجبورید دست شما نیس وضع فرق میکنه دور از شما وقتی کسی رو مجبور به شرب خمر کنن گناهی پاش نوشته نمیشه جبر تحمیل کردن ب نوعی برگ برنده ی شماست همه چیزو ب خدا بسپارید دنیای کوچیکی داریم ب زودی اونا نتیجه اعمالشونو میبینن ب خدا واگذار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
مهتا وسپیده من یلدا هستم کامنت بالا رو هم من فرستادم شما همه ی تلاشتونو کردیدفعلا تنها توصیه م ب شما اینه ک روز جدایی با سکوت بدون حرفی وکلامی امضا کنید وبرگردید این بیشتراز هر فحش وبی احترامی طرفو میشکنه سر بالا بدو اشک وآه با امید ب خدا قدم بردارید انشااله ک خیری هس خدا خیلی مهربونه نگران ونا امید از فضل خدا نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
بدتر از مرد جماعت خود مرد هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
خب بیخود میکنید جواب مثبت بهشون میدین
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۴
تا حالا به موردی هم برخوردين که مرد التماس کنه و زن پاشو بکنه تو یه کفش و طلاق بخواد !!!
7 ساله ازدواج کردم ، دو سال و نیمه بچه دار شدیم ، زنم اولش بچه نميخواست ، 1 سال که از زندگيمون گذشت ناخواسته باردار شد و با اصرار سقطش کرد !!! 3 سال بعد با کلی دوا و درمون باردار شد ، 6 ماه از تولد بچمون نگذشت رفت مهريشو اجرا گذاشت و گفت طلاق میخوام ، بعد پشيمون شد و برگشت ، الانم 5 ماهه رفته و بازم طلاق میخواد ، نمیدونم چكار کنم ؟؟
هر التماسي بگين کردم ، نتیجه نداد ، بيچاره بچم که باید فدای این وضع بشه ...
البته مشاورها خیال زنم رو راحت كردن که مشکلی نیست !!! بچه عادت میکنه !!! ولی هر وقت که بچه رو ميارم پيش خودم ، بعدش که میخوام تحویل مامانش بدم ، کلی گريه میکنه و ميگه میترسم !!!
کسی با مورد اینجوری برخورد داشته ؟
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام نگفتید بچه دختره یا پسر؟
اگه دختر باشه مادرش خیلی بی عاطفه تشریف دارن اما اگه پسرباشه مشکل شما کمتره
طلاق بابچه وحشتناکه اما وقتی مجبوری و ب حرفت گوش نمیکنه شما مسوول نیستی التماس هم نکن خانمها وقتی از مردالتماس ببینن حالت دفاعی میگیرن منطقی باهاش حرف بزن وتوکل ب خدا کن
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
علی جان سایت انجمن همدردی خیلی عالیست اونجا مطرح کن
l
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
راست میگه
سیمین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
شبیه شما خیلی کمه... شما مرد وفاداری هستید......هرچی خیره پیش بیاد براتون
گلناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
6ماهه عقد کردم.فقط 1ماهه اول نامزدم باهام خوب بود بعد ازاون بهونه گرفت وکلی اذیتم کرد.توهین وتحقیرکه پشیمون شده.منو نمیخواد.کلی ایراد گذاشت روم.گفت که این زنه کم حرفه!!!نمیدونم من خیلی مظلوم واقع شدم.دوس دارم خدا جوابشو بده.هیچوقت فکر نمیکردم یروز طلاق بگیرم.ولی میخوام مهریمو بگیرم هرطور شده تا تنبیه بشه بخاطر.بی معرفتو بدذاتیش
پاسخ ها
مينا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
سلام من هم يك پسر 10 ساله دارم كه نزد پدرشه و يك دختر 2سال و نيم كه به حضانت گرفتم از طرف دادگاه قرار شد يك روز در هفته آن هم روز جمعه مي‌توانم پسرم ببينم. پدرش بعضي جمعه‌ها قادر به ديدنش نمي‌شوم تمام هفته حس مي‌كنم قلبم از جاش م‌خواهد بكند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
درود
من سه سالی میشه که درگیرم
۱۲ ساله ازدواج کردم یه پسر ۳ ساله و دخترم ۱۰ ساله
خانومم شخصیت قربانی داره و کنترل بیرونی
اولش که شروع شد در ۲۴ ساعت ۱ ساعت میخوابیدم و ۴ پاکت سیگار در این مدت میکشیدم و خوراکم گاه
ی یه لیوان اب بود تا اخر جنون رفتم اخر سر هم گفت طلاقم بده بچه ها هم مال خودت منم قبول کردم درکل ۱ سالی بچه ها رو گذاشت و رفت الانم خیلی ارومم و تمام تلاشم اینده رو بسازم
در کل همه چیزم رفت بابت کسی که کنارش مرگ تدریجی داشتم
شما هم چه مرد و چه زن با چنین ادمی خودت رو ازار نده
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
توکل بخدا آخه بچه ها چ گناهی دارن!!!کاش بخاطر اونا تحمل میکردید.....
امیدوارم خدای مهربون بهتون کمک کنه
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
سلام امیر وگلناز برا هردوی شما متاسفم...اما گلناز جان مهریه حقته بگیر اما مواظب باش در راه گرفتنش چیزهایی از دست ندی ک واسه یک زن ارزش باشه بعدها باید زندگی کنی وخواه نا خواه گذشته در آینده دخیل هس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
من خودم 6 ماه طلاق گرفتم و خیلی ام ناراحتم ای کاش مهرشو سر دعوای الکی اجرا نمی کرد چون با این کارش ثابت کرد که سکه های مهریشو از من بیشتر می خواهد
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
منم 6 ماه طلاق گرفتم خیلی ام ناراحت هستم ای کاش از اول به جای سکه های مهرش من و انتخاب میکرد وسر دعوای الکی مهرشو اجرا نمی کرد درسته بعدا پشیمون شد ولی چه فایده که اون واسه خودش قیمت گذاشته بود
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۲
من 1 زن 34 ساله هستم که یک دختر 7 ساله دارم 2 ماه فهمیدم همسرم بهم خیانت میکنه و جدا شدیم 1 کم افسردم اما به خاطر دخترم میخوام دوباره برای شروع زندگی مجدد تلاش کنم توک به خدا
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
قبل از تلاشتون یه سر به انجمن همدردی بزنید بعد اقدام کنیذ
w
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
مریم جان برا بهبود زندگیت سخنرانی های خانم همیز و دکتر فرهنگ و گوش کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
عزیزم منم مث تو خیانت دیدم برگشتم ولی اصلا درست بشو نیستن،رفته رفته پر رو ترم میشنفبعد خیانت 3 سال باهاش زندگی کردم هم شدید استرس داشتم که نکنه بازم...،هم اینکه طرف خیالش از بابتت رتحت میشه که این با هر دردی میسازه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
من20ساله ازدواج کردم یه دختر18ساله دارم زنم پاشوکرده تویه کفش که طلاق میخوام به هردری زدم چندجلسه مشاوره رفتیم زنم زیربارنمیره دلم برای دخترم میسوزه دکتربهم گفت عزت نفس داشته باش دیگه التماسشو نکن خیری شایدباشه حالم افتضاست
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
اکبر اقا من حالم از شما بدتر بود برو سایت انجمن همدردی
بد شانس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۳
افرین به شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
سلام جوابم به علی و بخونید
ناشناس
| Canada |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
منم مثل تو بعد از بیست و یک سال زندگی مشترک و دو تا بچه ۱۶ و ۱۲ ساله و بعد از دو ونیم سال زندگی در کانادا و رو شدن دست زنم که با مردهای از طریق وایبردوست بوده وهست و جدیدا با یکی از کی که رفت و امد تو کانادا داریمدوست شده و پاش رو کرده تو یک کفش و و طلاق میخواد
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
سلام منم 4 ساله ازدواج کردم. از دوران عقد با دخالت خانواده ها منو همسرم اختلاف پیدا کردیم. دوران عقد اصرار میکرد طلاق میخواهم. انقدر که انرژی و پولو عمرمو گذاشتم تا به اون بفهمونم که طلاق بهترین راه حل نیست خودم خسته و افسرده و درمونده شدم. آخرشم بعد از یک سال خانه داری داریم از هم جدا میشم. زندگی اجباری بی ارزشه. ...حیف اون قلب و احساس و عمری که خرجش کردم....الانم افسردگی شدید گرفتم. ..شوک بدی بود. ...
پاسخ ها
سارا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
جملت قشنگ بود.حیف اون قلب و احساسو... ک خرجش کردم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
سلام منم 4 ساله ازدواج کردم. از دوران عقد با دخالت خانواده ها منو همسرم اختلاف پیدا کردیم. دوران عقد اصرار میکرد طلاق میخواهم. انقدر که انرژی و پولو عمرمو گذاشتم تا به اون بفهمونم که طلاق بهترین راه حل نیست خودم خسته و افسرده و درمونده شدم. آخرشم بعد از یک سال خانه داری داریم از هم جدا میشم. زندگی اجباری بی ارزشه. ...حیف اون قلب و احساس و عمری که خرجش کردم....الانم افسردگی شدید گرفتم. ..شوک بدی بود. ...
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
واقعا طلاق بدترین.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
یلدا ،اکبر،مریم،امیر،گلناز،علی،مهتا،محمد،امید،سپیده،نوشین،رونا،دوستانی که یا طلاق گرفتید یا در شرف طلاق هستید،دلم خیلی گرفته، بدترین روزهارو دارم سپری میکنم،امیدوارم خدا به همه مون رحم کنه....
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
سینا یه سری به انجمن همدردی و سایت مشاورین خانواده بزن برات خوبه
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
الهی امییییییییییییییییین
منم دارم قربانی طلاق اجباری میشم
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۶
سلام سینا
من اصلا حالم بد نیست
خوشحالم از اینکه مظلوم بودم ن ظالم
باورم اینه ک عکس العمل اعمال ما بخودمون برمیگرده!فقط دلم میگیره و اینم طبیعی هس تا ب وضعیتم عادت کنم زمان میبره تعجب میکنم ک چرا اینهم کم صبرید
دیگران اگر نیستند خدا هست.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
این مظلوم بودن که بیشتر عذابمون میده،مخصوصا که زن باشی،از بچه ات هم نتونی دل بکنی
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
سلام یلدا. آخه همونطور که من از اوضاع تو خبر ندارم تو هم خبر نداری،سخت اینکه دل به یکی ببندی بعد ببینی همش دروغه. وقتی بفهمی که تمام قلب و روحت رو تسخیر کرده و بعد بفهمی همش دروغه. ....
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
اخ عجب حرفی زدی
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
خب حالا شما هم خبر ندارید ک شرایط منم چی بوده اما نمیشه ک بشینی فقط غصه بخوری زندگی جریان داره....
مطمئن باش پاشو میخوره
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
در مورد اونم اینطوری قضاوت نکن مطمئنا اونم از پاشیدن زندگیش خوشحال نیست
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
کسی که واسه ثروت میاد وبه خواستش نمیرسه چی بعد از طلاق چه حالی میشه من راحت شدم چون هر کاری که میتونستم انجام دادم ولی نشد بریم خوش باشیم
گیتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
من هم خیلی دوست دارم تلاق بگیرم یکی از بزرگترین ارزوهامه ولی خیلی می ترسم. از خودم بدم میاد که جسارت ندارم. من با امیر که میگه پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایانه .ولی جرات این کارو هنوز پیدا نکردم.
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
گیتی برو انجمن همدردی سوالتو مطرح کن
ناشناس
| Turkey |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
طلاق

چرا ما حرف دیگه برای گفتن نداریم
یا داریم و هیچ کدوم میل شنُفتن نداریم
همه حرفای من و تو دیگه تکراری شده
خونه قلب منو تو جای بیزاری شده
من پریشون تو گریزون زندگی ساکت و سرد
خونه ما مثل زندون پر حسرت پر درد
خونه ما مثل زندون پر حسرت پر درد

میشه با گفتن نه با طلاق
سرنوشتا رو جدا کرد و گذشت
میشه پیوند یه عمرو پاره کرد
آشیونها رو رها کرد و گذشت
آشیونها رو رها کرد و گذشت

اما این غنچه گلامون چی میشن
اونا که فردا رو باید بسازن
اونا که با چشم گریون میبینن
امروز و فردا رو دارن می بازن
دلای مظطرب و کوچیکشون
که تو سینه داره پر پر میزنه
مثل گنجشکی که افتاده به سنگ
میون سرخی خون جون میکنه
من و تو مسئولیم من و تو مسئولیم

اما این غنچه گلامون چی میشن
اونا که فردا رو باید بسازن
اونا که با چشم گریون میبینن
امروز و فردا رو دارن می بازن
دلای مظطرب و کوچیکشون
که تو سینه داره پر پر میزنه
مثل گنجشکی که افتاده به سنگ
میون سرخی خون جون میکنه
من و تو مسئولیم من و تو مسئولیم
من و تو مسئولیم من و تو مسئولیم
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
با سلام
هرچیزی خواست براش فراهم کردم هرچی که به نظرت میرسه ولی دو ماه زندگی البطه به دو ماهم نکشید ک ماه زندگی مشترک الن میبینم خوب شد تموم شدیم
چون یه نامهای برام گذاشته بود که از اولم دوست نداشتم ازت نفرت داشتم نامه شو یادگاری نگهداشتم همیشه جلوی چشمم باشه من 26 میلیون دادم راحت شدم من میگم اگه دوسم نداشتی چرا باهام ازدواج کردی چرا زندگی منو داغون کردی دیگه به هیچکس اعتماد ندارم میترسم در کل کسی که از ته دلش عاشق کسی شد و بهش دل بست خیلی سخت دل کندن بیخیال مجرد بودن خوبه البته واسه من چون روزای مشترک 9 ساعت کارمیکردم الان 20ساعت کار میکردم و به خودم قول دادم هرچیزی تو اون روزا از دست دادم تا 30سالگی برگردونم سر جای خودش در کل طلاق خیلی بده......
اکرم
|
United States
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
من هم ازکسای هستم که طلاق گرفتم ..
ولی باید بگم بعضی از مردها حقشونه درگیر این احساسها بشن ..چون قانون طبعته هر چی بکاری همون قدر برداشت میکنی...وباید بگم طلاق چیز خوبی نیست..خیلی غمناکه...
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
اکرم خانوم شما مشکلتت با همسرت چی بود سر چی بود ولی مشکل من سردی همسرم بود خسته شدم ولی بازم دوسش داشتم دارم خواهم داشت اخرش تا جای که میتونین از طلاق بپرهیزیت اولش شاید از مشکلات فرار کنید ولی بعد از چند ماه تازه میفهمید که چه اشتباهی کردید زندگی اولش سخته ولی بعدش خیلی خوبه پس خواهش میکنم از طلاق دوری کنید خواهش کنم موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
من تازه عروس بودم که فهمیدم شوهرم معتاد.همه کار کردم که ترک کنه.حالا من دیگه دل کندم ازش اون میگه من ترک کردم.آقایون خانومها لطفا دیر یادتون نیفته برای جبران اشتباه.
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
سلام دوستان عزیزان هر چی شده و بوده تموم شده زندگی الان رو دریابید
ک مجدد اشتباه نکنید خواهشی دارم صبور باشید صبور باشید وعاقلانه زندگی کنید قرار نیس با یک شکست اینهمه
ببازیددوستان روزهای سخت نمی مونند اما آدمهای سخت ماندگارند!صبور باشید
و شادبودن رو تمرین کنیدما هنوز زنده ایم
وشایسته ی زندگی!جای ناامیدی بهم انرژی مثبت بدید
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
دو روز ديگه قراره جدا شیم،همسرم به جای فکر کردن به تصمیمش حتی به فرداشم فکر نمیکنه. میدونم پشیمون ميشه زمانیکه دیگه خیلی دیره و من به تنهایی عادت کردم وازش بیزار شدم. ...
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
موقع جدا شدن حرفی نزن یا حرکتی نکن ک
بعدا از یاداوریش پشیمون شی تمرین کن صبور باشی زندگی ماها پر از تجربه ی دردناکه شما نمیتونی فکرشو عوض کنی پس جنگیدن فایده ای نداره!برای اینده الان تصمیم نگیر شاید بعداین جدایی وصال باشه با کوهی از تجربه
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
من با یلدا موافقم مهمترین و بهترین حرکت اینه که بعد از تلاش برای برگشت دیگه سکوت کنی در هیچ شرایطی پل های پشت سرتو نباید بشکونی حتی بعد از طلاق کلا سعی کن صبور باشی و سکوت کنی انسان صبور و ساکت همیشه برنده ی داستان میشه ،آدمی که جنگجال به را میندازه و عصبی میشه با شکست بدی مواجه تو طلاق بعد از تلاش از ته قلب برای برگشت مصلحانه بهترین کار سکوت و صبره.به امید زندگی شیرین برای شما
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
یه مرد یا زن برای چی ازدواج میکنه؟
برای اینکه در کنار هم با آرامش زندگی کنند، ولی وقتی این آرامش رو بزرگترها از بین میبرند فقط برای اینکه بچه خودشون راحت باشه ... خانمم 7 ماهشه و بچمون دختره ولی توی این 4 ساله اون قدر خسته شدم از همه که تصمیم به جدایی گرفتم و خانمم رو که دیگه هیچ علاقه ای بهش ندارم فرستادم خونه پدر و مادرش. خسته شدم
رزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۸
من دو ساله که طلاق گرفتم 9 سال همه تلاشم را برای بهبود زندگی کردم ولی نتیجه نگرفتم جدا شدم مهریه را بخشیدم حتی دختر 7 ساله ام را گرفت. خیلی عذاب کشیدم طلاق سخته ولی عذابهاش میگذره
وقتی روحیه ام را به دست آوردم درس خوندم الان دانشجوی PHD دانشگاهم.
دوستان طلاق خوب هم داریم.
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
سلام ازر خانم به شما هم سایت انجمن همدردی رو پیشنهاد می کنم
فرانک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴
خانم محترم الان که دارم این صفحه رو می خونم تو هفته اول برایاقدام به جدایی هستم...پدرم مرد اینقدر درد نکشیدم...هرروز گریه می کنم و پسر 7 ساله ام رو 5 روزه ندیدم...و امیدی به اینکه کی می بینمش ندارم...کاشکی ادم 1 بار می مرد انگار هر روز می میری..
فرنگیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۹
ﺩﻭﺳﺘﺎﯼ ﺧﻮﺑﻢ ﻣﻨﻢ ﭘﻨﺞ ﻣﺎﻫﻪ ﺟﺪﺍ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻢ .ﻣﻦ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺑﯽ ﮐﺮﺩﻡﻭﻟﯽ ﺍﻭﻥ ﺩﺭ ﺣﻗم ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺪ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﮐﺮﺩ.هم ﯿﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺟﺪﺍﯾﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺩﺍﺭﻡ ﻭﻟﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺟﺪﺍﯾﯽ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ،ﺍﺯ ﺧﺪﺍ مﻣﻨﻮﻧﻢ ﮐﻪ ﺑﻨﺪﻩ ﻫﺎﯾﺶ ﺧﻮﺑﺶ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻧﻤﯽ‌ ﮐﻨﻪ،ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺴﺘﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻧﺮﺯﯼ ﻣﺜﺒﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﮐﺘﺮﺍ ﻣتﯽ‌ﺧﻮﻧﻢ.ﺍﺯ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺩﻟﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﺘﻮﻥ ﺩﻋﺎ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻢ ﺩﺭ اﯾﻨﺪﻩ ﺧﻮﺵ ﺑﺨﺖ ﺑﺸﯿﺪ ﻭ ﻣﺠﺪﺩﺍ ﻋﺸﻖ ﺭﺍ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﻨﯿﺪ.
پاسخ ها
سیدحامد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
حتما تو زندگی هم همینطوری با شوهرت رفتار کردی
آخه طلاق و شکست در زندگی خانوادگی رو میخوای با پز دادن به استاد دانشگاه بودنت درست کنی؟

اگه تونستی ی ازدواج موفق و با ثبات داشته باشی موفقی
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۰
من هم در حال طلاق گرفتن هستم. خیلی سخته. با اینکه خانواده همسرم رو مقصر اصلی این اتفاق میدونم ولی باز هم احساس عذاب وجدان میکنم.
بعضی زن ها آدم رو بیچاره میکنند.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
17 روزی هست جدا شدم یکم بهتر شدم ولی هنوز زهرخاطرات تلخ وشیرین گذشته روانمو آزار میده. شبا بی خواب شدم....هنوزباورم نميشه که چه راحت برای یکی دیگه پله شدمو ازم بالا رفت. ...
پاسخ ها
بد شانس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۳
اقا سینا کاملا درکت میکنم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
17 روزی هست جدا شدم یکم بهتر شدم ولی هنوز زهرخاطرات تلخ وشیرین گذشته روانمو آزار میده. شبا بی خواب شدم....هنوزباورم نميشه که چه راحت برای یکی دیگه پله شدمو ازم بالا رفت. ...
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
سلام سینا
خوب شد اومدی غصه نخور خدا بزرگه من تا هفته دیگه یک سال از طلاقم میگذره روزهای سختتری در پیش داری
فقط سعی کن از این تجربه ی تلخ استفاده ی مفیدی ببری
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
سلام دوستان عزیز تمامی متن های شما رو تا اینجا مطالعه کردم،باید بگم طلاق آخرین تصمیم حل مجموعه ی مشکلاته زن و شوهر باید باشه ،اگه برای دو طرف طلاق به صرف رسیدن به چشمک های جدید دنیا و پیشنهاد های واقعی یا غیر واقعی باشه صد درصد دو طرف در طلاق دچار اشتباه هستند و آینده ی منفی را به دنبال خواهد داشت،که من صرفا طلاق بگیرم و برم دنبال یک شخص دیگه،اگه به این نتیجه رسیدید که زن یا شوهر هر کدام واقعا از نظر عاطفی و جنسی نیاز های همدیگه رو بر طرف نمیکنند میشه به طلاق فکر کرد در صورتی که نیازها برطرف میشه فکر به طلاق کار اشتبلست صرفا به تفاوت ها و مشکلات فکر کنید تا آنها رو حل کنید.این برای اونایی که در شرف طلاق هستند.
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
من 2ماهه که جدا شدم از همسرم سخت بود چون اون به اجبار طلاق داد چون توی جمعی قسم خورده بود منو طلاق بده اما 1ساعت از جداشدنمون نگذشته بود التماس میکرد اشتباه کردم رجوع کنیم دیگه قبول نکردم چون آزموده را آزمودن خطاست عذاب وجدان ندارم چون تمام تلاشمو برای حفظ زندگی کردم گاهی انتخابمون در انتخاب همسر اشتباهه آقا سینا به این فکر کنین به شمل میگذره و به اون ...
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
به نظر من شما اشتباه کردید الهام جان خدا بندههاشو میبخشه باید از خدا یاد بگیریم نه از شیطان ببخشید نظر من بود
علی اصغر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
الحق جملاتت ستودنیه... افرین که عمرتو مثله من پای یه موجود بی وجود نذاشتی....
چه کنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
سلام همسر من هم دست بزن داره هم بددهنه هیچی نداره جز چندقطعه زمین بیکارم هست باکوچکترین حرکتی عصبی میشه توهین میکنه بطور متوسط سالی4یا5 بار از خونه بیرونم میکنه ولی من میمونم بهم میگه اگه یکم انسان بودی ول میکردی میرفتی وقتی هم میرم پیام میده اگه میتونی ادم بشی ادامه بدیم وگرنه انقدر عذاب نکشیم ومنظورش اینه همه چیمو ببخشم برم دنبال کارم با اینکه خیلی اذیتم ولی از طلاق میترسم شما بگین چیکارکنم؟
هدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
يكي از دوستانم همسرش(ن ن ) را طلاق داده. اين زن همه چيز زنگيشو برده تازه ميگه من مهريه ام را نگرفتم . يعني چيزايي كه بردم حق مسلم منه و مهريه يه مساله ديگه اس كه چون من زن بي نظيري هستم اونو بخشيدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
خدا رو شکر میکنم عقد کرده نبدوم چون میدونم همه شما دارید زجر مضاعفی میکشید
این آقایی که من 2 سال عمرم رو به پلش تلف کردم و فکر میکردم دوسم داره و ازدواج میکنیم
خیلی راحت همه چیز رو تموم کرد و گفت دختری توی تصوراتش داره که اگه تو زندگیش ظاهر شه نمیدونه باید چیکار کنه و هزارتا اراجیف دیگه
منم سنگ رو یخ شدم جلوی خانواده خودم و بیحرمت جلوی خانواده اون
در صورتی که خودش اصرار داشت من باشم و من رو از دست نده
از روز جدایی تا الان خیلی خوشحاله،کار جدید شروع کرده،مسافرت و پیک نیک میره,محدودیت روابط نداره چون تعهدی نداره و حتی دفعه آخر که تماسی بود بسیار شوخ و راحت بود
در صورتی که من انقدر بیمار شدم که دستگاه اعصاب مرکزیم در حال مختل شدنه و نه تنها وضعیت روحیم بلکه جسمیم به شدت به هم ریخته
اینم تفاوتم من به عنوان زن و اون به عنوان مرد
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
سلام ما زجر مضاعف نمی کشیم ما زندگی کردیم و پر از تجربه هستیم من تازه الان فهمیدم ک چ توانایی هایی دارم غمگینم اما صبور....
علی اصغر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
عشقه لیلا در دلت انداختم صد قمار عشق یکجا باختم....کردمت اواره صحرا نشد... گفتم عاقل میشوی اما نشد....
رویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
من. 28سالمه یک سال ونیم پیش به اصرار وخواهش زیاد همسرم باهاش عقد کردم ولی اون از همون روز عقد شروع به ناسازگاری کردویه ماه بعدعقد بعد ازرسیدن به خواستش گفت منو نمیخواد ورفت یک سال همه کار برای نجات زندگیم کردم ولی...6ماهه که منتظر رای دادگاهم دیگه خسته شدم نتیجه ترحم نسبت به کسی که ازهرنظرازم پایین تر بود اینه 
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
من 5ماهه عقد کردم.وبه خاطر گذشته ای که وجود نداره وبدبینی شوهرم الان تقریبا کار داره به طلاق میکشه.همسر من خ مرده خوبی بود ولی بعد از عقد خ بد شد.هیچ اعتمادی به من نداره.از 5ماه4ماهش باهام قهر بوده.یکبارم پاشو خونه مانذاشته.اقا تازه یادش به عشق خیانتکاره قبل ازدواجش افتاده.عکساشو فیلماشو نگاه میکنه.منو کتک میزنه.نمیدونم چیکار کنم؟
پاسخ ها
سپیده
| United States |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
دوست عزیز . این آقا مشکل روانی داره . حتما به روانپزشک مراجعه کن . چه جدا بشی چه نشی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
طلااق بگیر بابا
شهرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
سلام دوستای زجر کشیدم - منم 5 ماهه جدا شدم البته توافقی بود خیلی ناراحت یو تنهایی کشیدم نمیدونم شاید تنها تصمیم درست زندگیم همین بود اما عوارض بعد از جدایی خیلی زیاده و مشکلات بیشتری از قبیل اینکه همیشه باید مواظب همه چی باشی و حواست به همه چی باشه - یه وقتایی از این که این همه مسئو.لیت رو باید به تنهایی به دوشم بکشم میترسم و خسته میشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
منم مثل توام امروز توفقی جدا شدیم عوارضش چیه دقیقا؟
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
سلام من شوهرمو خيلي دوست داشتم ما با هم مشكلي نداشتيم خانوادش به هر دليل و بي دليلي با من دعوا ميكردن خوشبختانه در دوران عقد جدا شدديم ولي من هنوزم دوستش دارم خدا كنه كه بر گرده من براش آرزوي خوشبختي نميكنم بلكهر اون و خانوادشو به خدا واگذلر كردم
الكي كه نيست كه با آبروي ي دختر يتيم بازي كنن و بذارن برن
دنيا دار مكافاته الكي كه نيستش
پاسخ ها
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
الهی قربونت بشم,منم مث خودتم
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
تورو خدا واسه ام دعا کنید من زندگیمو دوست دارم عاشق شوهرم هم هستم ولی اون بخاطر مادرش و زنایه هرزه میخواد ازم جدا بشه من عاشقشم ولی اون داره با زندگیمون بازی میکنی تورو خدا واسه ام دعا کنید
پاسخ ها
بارت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
ندا خانم برو سایت انجمن همدردی مشگلتو مطرح کن حل میشه
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
شوهر منم همینطور
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
جدا شدم . حالا خیلی تنها شدم. ...از دستش راحت شدم ولی دلم به حال خودم میسوزه. ...جدایی خیلی تلخه. ...ندا جان از واقعیت نترس، باهاش روبرو شو. ...اگه شوهرت نخواد زندگی کنه بالا خره جدا میشه. ...
پاسخ ها
یلدا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
سلام سینا
ودوستانی که از طلاقتون ناراحتید
این خیلی خوبه ونشون میده شما
زندگیتونو دوس داشتید و مقصر نبودید
یه چیزی بهتون میگم بدونید که طرفتون
واقعا لیاقت شما رو نداشته روزی میرسه
این حرف میشه باور شما..............
لیلا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
سلام من شوهرم رفته ازدواج کرده همیشه فک میکردم واس مردا اصلا سخت نیس میخام بدونم مردایی ک زن دوم میگیرن خوشبختن
محمد
|
Germany
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
سلام
به قول آیت الله بهجت ما آمدیم زندگی کنیم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم
بنظرم رعایت تقوای الهی در بسیاری از موارد حافظ زندگیست و در موارد استثناء ( درصورت جدایی )باز هم رعایت تقوا حل کننده بسیاری از مشکلات و پله صعود است. ومن یتق الله یجعل له مخرجا.....
شکوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
سلام منم مث شما از طلاق بیزارم اما مجبورم کردن جدا بشم همش 20 روز زندگی کردم و بعدش دخالت خانواده ها ما رو به اینجا کشوند اگه یکم بیشتر تلاش میکرد شوهرم شاید اینجور نمیشد
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
من پس از فوت همسرم با یک مرد مجرد ازدواج کردم. دارای سه فرزند بودم . این مرد ابتدا قول هایی داد اما بعدا به هیچکدامش عمل نکرد. او بعدا گفت من آمده بودم تمام اموالت را به نام من بکنی و فرزندانت را نیز از خانه بیرون کنی!
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
منم 26 فروردین امسال بصورت توافقی از هم جدا شدیم از روز اول خانم بدلیل فرار از منزل پدری (شهرستان) و علاقه به زندگی در تهران با من ازدواج کرد ولی بلافاصله پشیمان می شود تا اینکه پس شش ماه قهر میکند ولی با راهنمایی خانواده اش صلح کرد تا اینکه پس از سه سال عروسی کردیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
الهام خانم به نظر من خود خواه نباش برگرد پشیمون شده شاید از اشتباهاتش و دوستت داره فکر کن گناه داره
سوده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
سلام دوستان باز من چی بگم که بعد 4 ماه از عقد شوهرم تومور مغزی گرفت با همون شرایط کمکش کردم تا بلند شد رفتیم خونه خودمون 4 سال از عقدم باهاشم تو تمام سختی ها خرج زندیگمون رو دادم ولی الان دیگه نمی تونم مراقبت ازش سخت شده دکترا ناامیدم کردم خانوادش کمکم نمیکنن کارم شده از اول عقد سرکار دکتر خونه خیلی دوسش دارم 4 روزه ندیدمش می خوایم ازهم جدا شیم ولی من دیگه طاقت ندارم نبودنش واسم سخته دارم دیونه میشم
پاسخ ها
[
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
امیدت به خدا باشه دکترا چه کارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
از خدا شفاش رو خواستارم انشاله هر چه زودتر سالم بشه.
فروغ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
خدا کنه اگه عاشق همین به هم برسید.. شوهرت چرا مراقبتش سخته؟ احسان و سولماز برنامه ماه عسل رو نگاه کن.. اگه عشق باشه.. سرطان هم نمیتونه عشق رو نابود کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
خدا شفا بده ناراحت نباش خدا بزرگه
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
سوده خانم؛ همسرتون خیلی خوش شانس بوده
آيدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
سلام دوستاي عزيز خوشحال باشيد كه طلاق گرفتيد و از يك زندگي زجر آور خلاص شديد.
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
به عنوان یک زن و یک همسر عاشق برایمان قابل افتخاری. اما حالا که خیلی شرایط سخت شده برات ایمانت را به خدا قویتر کن. چرا که در مرحله سخت آزمونی و اینجاست که باید مراقب باشی و با نفست مبارزه کنی و به کمال برسی.
زهرا
|
United States
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
من زهرا هستم.9ماهه درگیر کارای دادگاه و طلاق هستم. نمی دونم اخرش می خوام چکار کنم طلاق بگیرم یا نه...چیزی که اذیتم میکنه اینه که شوهرم هیچ وقت تو این مدت حتی یکبار هم باهام حرف نزده و الان با دخترای دیگه در عشق و حاله....
سيما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
دوستاي عزيزم همه مطالبتون رو خوندم.من 5سال پيش قرباني طلاق شدم.عقد بودم.همسرم هميشه تحقيرم ميکرد و خسيس بود ولي من دوسش داشتم.نشستم دودوتا چارتا کردم که بمونم يا برم.؟که طلاق توافقي رو ترجيح دادم.الانم تازه ازدواج کردم و همسرم ماهه.اما بعد اين همه سال کابوس روزهاي بعد جداايي و دوستش که داشتم.و آهنگامون تنهام نميزاره و زجر ميکشم.ولي خيلي آزارم داده
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
سلام.منم دارم جدا میشم.جدایی خیلی سخته..دارم دیوانه میشم.یاد خاطراتش.انگار جزیی از وجودم بود اما ظالمانه تنهام گذاشت
داود
|
United States
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
باید هم اینگونه بشه با این قانون یک طرفه به نفع زن
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
سلام دوستان
من الان 11 روز جدا شدم
7 سال زندگي كرديم با اينكه بچه دار نمي شيم مشكل از اون هم هست ولي به من خيانت كرد ولي بازم بهش يك فرصت دادم ولي ايندفعه يشنهاد طلاق رو اون داد و خيلي هم عجله داشت خيلي دلم شكسته ولي هنوز دوستش دارم
اميدوارم يك روز بفهمه چقدر به پاش وايسادم دلم براي شوهرم خيلي تنگ شده اما به اصرار اون ما ازهم جدا شديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
نویسنده در مطالب بالا تمام دردها و افسردگی ها و زجر ها رو بعد از طلاق به اقایون بیشتر نسبت داده تا به زن ها
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۵
منم اضافه کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۷
سلام دوستان من هم در استانه طلاق با زنم هستم خیلی ناراحت وکسل هستم و زنم را دوست دارم ولی امان از دخالتهای بیجای اطرافیان .
بارت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
سلام به همه
من 20 روزه طلاق گرفتم
بچم رو بهم داد در عوض 5میلیون گرفت و رفت
دوسش دارم اما اون منو به خانوادش فروخت و رفت
سالومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
سلام دوستان منو شوهرم 2سال باهم دوست بودیم و الان 4ساله ازدواج کردیمو یه بچه 1ساله داریم من خیلی بد دلی و شکاکی کردم همیشه چکش میکردم ولی الان برعکس شده حالا اون داره اذیت میکنه پسرم اوج شیرىن زبونیشه حالا باید شاهد کتک کاری های ما باشه و از ترس جیغ بزنه لعنت به من به شوهرم داریم جدا میشیم تکلیف پسرم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
ثنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
من 23 سالمه و سه ساله ازدواج کردم اما الان فهمیدم شوهرم دروغگوه، همه حرفاش دروغه ،این اخرا خیلی بد شده بود من سر از کارش درنمیاوردم ولی فهمیدم که اعتیاد داره از اولش معتاد بوده به من نگفتن وقتی خودم دیدم مواد میکشید گفت نه اولین بارمه، من ساده باور کردم، بعد دیگه نتونستم تحمل کنم آمدم به خانواده گفتم الانم دارم طلاق میگیرم
ثنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
من 23 سالمه و سه ساله ازدواج کردم اما الان فهمیدم شوهرم دروغگوه، همه حرفاش دروغه ،این اخرا خیلی بد شده بود من سر از کارش درنمیاوردم
ثنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
من 23 سالمه و سه ساله ازدواج کردم اما الان فهمیدم شوهرم دروغگوه،
جواد
|
Spain
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
ایمان باطنی ، وفاداری و عدم دخالت دیگران
مریم ش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۶
سلام عزیزان.من کمترازدوسال بودازدواج کرده بودم شوهرم دوسم داشت ولی بامخالفت ودخالتای بیجای خانوادش مخصوصا مادرش که هروخ بهم محبت میکردحسو دیش میشدتابالاخره وقتی من دوران نقاحتموبخاطرسقط بچه ی هشت نه ماهه طی میکردم شوهردهن بین وبیمسعولیتمووادارکردتابامن قهرکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۶
سلام دوستان.من شوهرم خیلی عاشق هم بودیم باهم عقدکردیم امادخالت دوخانوادها باعث نشد بین ماجدایی بیفته
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
من فکر می کنم اگه مرد عاقل باشه و البته صبور می تونه خانوادشو حفظ کنه چون مشکل خانمش مشکل اونه و این مرد هس که وظیفه حفاظت از زندگی زن و بچشو بعهده داره
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
سلام
منم 2 ماه جدا شدم ...
سلاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
هفته دیگه میریم محضر واسه جاری شدن صیغه طلاق،بعداز۱۲ سال زندگی
رامين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
سلام دوستان من 5سال باهمسرم زندگي كردم و همه جور محبتي بهش كردم اما او خيلي با احساس و نكته بين هست كه اين باعث ايراد گرفتن و دعواهاي ما ميشه. حالا هم اصرار داره كه عشقي به من نداره و سرد شده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
درجواب اون خانومهایی که میگن مردا بی عاطفه و.. باید بگم اتفاقا اینجوری نیس!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
درجواب اون خانومهایی که میگن مردا بی عاطفه و.. باید بگم اتفاقا اینجوری نیس! من خیلی از خانومارودیدم که طلاق گرفتن و اغلبشون هم میگن ایراد از مرد بوده!
ارینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
من ده ساله طلاق. گرفتم نه. من نه شوهرم هیچ مشکلی نداشتیم خیلی هم عاشقانه همدیگر رو دوست داشتیم.حتی روز طلاق همسرم اینقدر گریه میکرد .اما خانواده شوهرم منو دوست نداشتند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
سلام ۱۴ ساله ازدواج کردم یک پسر ۱۰ ساله ویک دختر ۶ ساله دارم همسرم سر هر مساله کوچکی که با صحبت قابل حل شدنه یگ جنگ حسابی راه میاندازه طوری جیغ وداد میکنه وفحش میده و چیزی میشکنه که همه همسایه ها وبعد فامیل متوجه میشن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
سلام ۱۴ ساله ازدواج کردم یک پسر ۱۰ ساله ویک دختر ۶ ساله دارم همسرم سر هر مساله کوچکی که با صحبت قابل حل شدنه یگ جنگ حسابی راه میاندازه طوری جیغ وداد میکنه وفحش میده و چیزی میشکنه که همه همسایه ها وبعد فامیل متوجه میشن
پژمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۶
بعد از 13 سال زندگی مشترک همسرم از من جدا شد نصف خانه ام را به نامش کرده بودم
حورى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
بچه ها شرايطه منم خيلي سخته نمي دونم چي كار كنم
حوري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
من بعد از يك سال و نيم عقد كردن مجبورم به خاطره بد بودن خانواده همسرم أزش جداً شم خيلي سخته
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
سلام
من فقط دوست دارم از تجربم واسه اونایی که به این سایت سری میزنن و. در حال جدایی هستن بگم
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
با سلام به همه دوستای عزیزم وضعیت منم مثل شما هاست. واقعا طلاق چیز بدیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
يک هفته پيش خانمم مهريه اش را بخشيد و با وجود يک پسر 5 ساله و 12 سال زندگی مشترک طلاق توافقى گرفتيم
شیما
|
United States
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
من چند ماه جداشدم همسرم عصبی بود یکی از بچه های خواهرم عقب مونده ذهنی بود فک میکردیم از دیر بدنیا اومدنش بوده بعد ازدواج بچه دیگه خواهرم مشکوک به همون بیماری شد دکتر با همسرم زیاد رفتم دکترا گفتن با ازمایشات میشه جلوش گرفت اما همسرم قبول نکرد گفقت باید تعهد بدن بچم سالمه .و همه اعضای خانوادت برن ازمایش بدن .رفتیم روانشناسای متعدد گفتن همسرت وسواس فکری داره جدا شو .همسرم گفت بچه تو ناسالمه نمیخوام ادامه بدم چند ماه توافقی جداشدیم.دلم گرفته اما خدا هست و جای حق نشسته
ناشناس
|
Kazakhstan
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
من هم بعد از ده ماه شوهرم میگه دوسم نداره وپشیمونه .دوتامون ی جا کار میکنیم .من واقعا دوسش داشتم اما از وقتی فهمیدم که 3 ماه یعد عقد پشیمون شده به روم نیورده که من خودم پشیمون بشم و حلال کنم خیلی ازش ناراحتم
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
سلام. از سال 85 كه با همسرم آشنا شدم تا پايان سال 91 خيلي خوب و خوش با هم زندگي كرديم توي اين مدت احساس ميكردم كه همسرم موضوعي رو از من مخفي ميكنه البته ميدونستم كه در خفا سيگار ميكشه و احتمالا" حتي مواد ولي هيچ وقت به روش نياوردم با چند تا مشاور صحبت كردم و كارهايي رو كه توصيه ميكردن انجام دادم ولي هيچ فايده اي نداشت به شدت لاغر و نحيف شده بود و با تمام دوستان و آشنايانمون هم قطع رابطه كرديم. تا اينكه دو هفته پيش فهميدم چند ماهيه كه با فرد ديگري در تماسه دنيا روي سرم خراب شد اون تموم زندگي من بود و حالا از من ميخواست كه از زندگيش برم بيرون.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
یک سال پیش نامزد کردیم.زنم عاشقم بود.عشقشو ندیدم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
مرگ بر طلاق
مهلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
سلام. منم چند وقته شوهرم رفته دادخواست طلاق داده. با همه ی بدی ها و بد رفتاری هاش خیلی سعی کردم که برگرده به زندگی.حتی به خودکشی هم رسیدم
اکرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
من5ماه عقدکردم فقط 3روزباهم خوش بودیم بعدازان مشکلات به وجوداومدانم سرگذشتم بودالان مجبورم میکنه ک طلاق بگیرم.
راز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
سلام نه سال پیش با همسرم آشنا شدم هفت سال زندگی کردیم عاشق شده بودیم ولی حالا میگه نمیخوامت همه زندگیا سختی داره اما شوهرم دیگه نمیخواد دارم درد میکشم
بد شانس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۳
سلام دوستان وقتی دیدم این همه ادم مطلقه وزجر دیده مثل خودمو کمی اروم شدم من هنوز طلاق رسمی نگرفتم
نلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۴
سلام دوستان من رابطه خوبي با نامزدم داشتم ولي بعد از سفري كه با خانوادم رفتم ميخواد رابطه رو بهم بزنه وعلنا تو صورتم اعلام ميكنه نميخوامت وتو خيانت كردي وقتي ميخوام كه بهم ثابت كنه حرفي نميزنه، من جاي خاليشو ونبودنشو نميتونم تحمل كنم كمكم كنيد.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
سلام منم تاره جدا شدم شوهرم پارانوءا داست
سارا
|
Germany
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
بچه ها من راراهنمایی کنید شوهرم چشم چران است بادوربین خونه های مردم را میبینه میگه باید بسازی جداشم یانه با یک بچه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۵
سلام
خانم ها خیلی راحت زندگی رو خراب میکنند
چون براشون هیچی اهمیت نداره
مبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۵
سلام، من هم بعد از نه سال زندگی مشترک، خانمم من را طلاق داد. ابتدای زندگی، بصورت لفظی و شفاهی اختیار طلاق را بهش دادم، از سه سال پیش، هر سال از من تقاضای طلاق میکنه، بعد از دو بار اقدام اولیه برای طلاق از طرف همسرم و منصرف شدنش، امسال برای سومین بار تقاضای طلاق کرد و من هم چون این اختیار را به او واگذار کرده بودم و بهش قول داده بودم، با تقاضای او موافقت کردم. خدا را شاهد میگیرم به هیچ عنوان راضی به این طلاق نبودم، ولی در کمال سنگدلی و بیرحمی از من طلاق گرفت
فهیمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۵
سلام دوستان دل شکسته،من هم در شرو طلاق هستم،همسرم رو خیلی دوس دارم اما متأسفانه اون یه مرده کاملا وابسته به خانوادشه و عاقبت هم دخالتهای خانوادش مارو به اینجا کشوند
شیدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
منم یه ماهیه جدا شدم سال گذشته همسرم به خاطر دوست دخترش میخواست بعد 5 سال زندگی جدا شیم تلاشمو کردم واسه حفظش خیلی خوب شد و زندگیمون خوب بود و پابه پاش کمکش کردم از لحاظ مالی مشکلاتش حل بشه اما دمه عید دیدم داره ادامه میده با دوستش دو ماه تموم فکر کردم و اینبار من خواستم جدا شیم
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
سلام دوستان عزیزی که طعم جدایی را چشیده اید من هم یک زن 35 ساله هستم که علی رغم میل باطنیم شوهرم گگفن هیچ علاقه ای بهت ندارم
سارام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
خیلی ناراحتم
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
سلام به همه شما دوستان عزیز.من خودم حدود 4 سال در حال کشمکش با خانمم در دادکاههای مختلف بودیم..واز طلاق و مسایل مربوط ب طلاق خاطرات خوشایندی ندارم.با اینکه زندگیه خوبی نداشتیم. و استکاک میونمون زیاد بود.ولی سعیمو کردم که شالوده زندگی از هم نپاشه..
رویا سادات
|
United States
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
من 23 سالم بود باهمسرم که مطلقه بود ویه بچه داشت و8سال ازم بزرگتربود ازدواج کردم مشاور خانواده هستم و بخاطر اینکه از تنهایی بیش ازحدبهم وابسته شده بود تویه مدت دوماهی اشنایی شاده بمن وابسته شده بود باوجود عصبی بودنش گفتم شایدبتونم آرومش کنم اما دست بزن داشت
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
سلام منم دارم جدا میشم ...ولی داغون داغونم
اصلا تو زندگیم شاد نبودم نمیدونم پسرایی که هنوز بچه ننه هستند
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
سلام منم دارم جدا میشم ...ولی داغون داغونم
ماریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
شوهرم منم میگه که دیگه منو نمیخواد هر چقدر اصرار کردم نشد که نشد همه میگن وقتی نمیخواد دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد الان چهار ماهه که رفته خونه مامانش
ماریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
شوهرم منم میگه که دیگه منو نمیخواد
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
شوهر من مرتب بهونه میگیره و میخواد جدا بشیم 11 ساله همه جور توهین وتحقیر از طرف خانواده اش شنیدم اما بخاطر بچه ام و شوهرم چیزی نگفتم ولی شوهرم میگه خانواده من حتی اگه کتکت هم بزنن بخاطر من باید ناراحت نشی
فرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۶
میدونی قشنگیه لیاقت به چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
سلام دو ماهه خونه بابا م هستم بعد از 15 سال زندگی مشترک دوستان طلاق خیای سخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
سلام دو ماهه خونه بابا م هستم بعد از 15 سال زندگی مشترک دوستان طلاق خیای سخته
Hamid
|
Turkey
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
مرد در اصل يك موجود ضعيف و ناتوان در مقابل
زن است
Hamid
|
Turkey
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
باسلام:همه مردان وزنان يك جور نيستند بينشان خواب وبد فراوان است .
اما من زندگى را باختم چرا ؟ نمى دونم .كى باعث شد براى چى نمى دونم . بعد از سى سال زندگى با خانمم و درست شب سالگرد عروسيمان
Hamid
|
Turkey
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
همه مردان وزنان يك جور نيستند بينشان خوب وبد فراوان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
سلام به همه دوستان توصیه م اینه تو هرشرایطی به خدا توکل کنید و نا امید نشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
سلام به همه دوستان توصیه م اینه تو هرشرایطی به خدا توکل کنید و نا امید نشید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
سلام دستان .من اولین باراین مطالب پنداموز شماهارامیخونم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
جدایی درمواقع عذاب وسختی بهترین راهه.من ازهمسرم جداشدم چون خلافکاربود
zhra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
من با همتون فرق دارم چون بعد از یکسال هنوز نتونستم فراموشش کنم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
من دو ماه پیش پس از شش ماه زندگی به اجبار مادرزنم مجبور به طلاق توافقی شدم
آشتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۲
سلام دوستان منم الان 5ماهه جداشدیم نامزدم و پدرش درست یه روز قبل عروسی همه چیز بهم زدن خیلی سخت بود هر التماسی کردم حاضر بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
نامزدم داره بعد دو سال طلاقم میده کارمون تو دادگاهه زده زیر همه قولهاش به من قول مردانه داده بود ولی الان همه چی یادش رفته اونقدر از طلاق دادن من خوشحاله که انگار قراره مدال افتخار بهش بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
نامزدم بعد دو سال داره منو طلاق میده هرچقدر اصرار کردم التماسش کردم فایده ای نداشت
اریکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
فکر میکنید تاثیر مسایل جنسی در طلاق چقدره؟من کسانی رو میشناسم که بخاطر بی میلی همسرانشون دارن جدا میشن
عارفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
راستش منم طلاق گرفتم بزور خانوادم پشیمونم کاش برگرده
شهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
من تا زه مهریمو گذاشتم اجرا
ناشناش ومظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۹
بانام خدای پاکان ومظلومان وبی کسان بعداز 23سال زندگی مشترک که حاصلش سه تا دختر پاک ومعصوم بوده نا گهان بادخالت برادر زن دینداروباایمان طوفان سختی از طرف ایشان شروع به وزیدن گرفت
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰
بچه ها من با عشق ازدواج کردم خیلی تلاش کردم تا بهش رسیدم اما چه فایده
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
سلام منم 6 ماه از عقدم میگذره . قبل عقد شوهرم یه آدم دیگه بود بعد از عقد یه آدم دیگه شد ..
آرزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
من یک ساله عقد کردم شوهرم منو نمیخواد
وحید
|
United States
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
نظرتون درمورد زنی که عاشقش هستین واز این ورم این زن بهتون خیانت میکنه وخودتون با چشماتون شاهد خیانت میشین چیه ایا داغون میشین وعذاب میکشین
mahsa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
منم 3ماهه از طلاقم میگذره البته دوران عقد جدا شدم توی 7ماه پدرمو دراورد اما دوسشداشتم هنوزم ته دلم دارم اما مادر و 4خواهرش نذاشتن زندگی کنیم اونم تک پسر و بچه ننه بود به حرف مادرش راحت ولم کرد
شیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
سلام دوستان من یکساله جدا شدم خیلی سعی کردم بعد متارکه آسیب کمتری ببینم اما وضعیت من بعد یکسال قدرت تصمیم گیریم رو از دست دادم عدم تمرکز دارم کم حافظه شدم هنوز خوشحالی رو حس نمیکنم نمیدونم دوباره مثل قبل میشم یا نه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
سلام دوستان
منم یه ماهی میشه طلاق گرفتم . حالا حسرت و افسوس و عذاب وجدان واسه کم کاری هایی که کردم . مشاورا هم می گفتن همه تلاشتو بکن که بعدش پشیمون نشی
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۱
من 38 سالمه تقریبا یک ازدواج بدون احساس رو شروع کردم فقط به دلیل اینکه تو خونه ترشیده نشم.از دوران نامزدی با همسرم اختلافات شدیدی داشتم دوران عقد هم بدتر شد.نمیشه بگم همش اون مقصر بود.دوستش داشتم می خواستم واسه خودم باشه.دوست داشتم ازم تعریف کنه دلم میخواست اولین نفر تو زندگیش باشم ولی اون همیشه می گفت
محمد راتب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۴
به نام خدا .سلام به همه من حرفهای همه شما را خوندم دوست دارم به تسلای دلتون چیزی بگم حقیقت منم یه مدت تب زن گرفتن داشتم بالای پنجاه بار خاستخاری و بعد راضی شدم و اون دختر بی تجربه بود و در دنیایی از دروغ گرفتااار من با فکر زیاد راضی به ازدواج شده بودم و اون دختر بعد از شیش ماه به ارزوش رسید اما وقتی عقد کردیم خودش را گم کرد و انتقام تمام ندارش را ازم خاست بگیره و من در اون برهه کمی وضع مالیم خوب نبود اما اون صبر نکرد با اصرار اون طلاقش دادم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
سلام به همه دوستان این خیلی خوبه که ماهاتجربه هامونو بی ریا در اختیار همدیگه قرار میدیم خیلی کلافه بودم الان احساس خوبی دارم وامیدوار شدم برا زندگیم بجنگم مهم نیست نتیجه اش چی میشه مهم اینکه من تلاش خودم کردم
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
سلام
من 23 سال دارم. سه ساله که ازدواج کردم یک سال پیش روز 2 فروردین فهمیدم همسرم که تمام زندگیم بود به من خیانت میکرده. داغون شدم میخواستم خودکشی کنم ولی جنمشو نداشتم خونمو ترک کردم به مدت دو ماه.یه ماهشو کلا تو بیمارستان بودم و افسردگی شدید پیدا کرده بودم تو این مدت فقط طلاق میخواستم ولی همسرم منو طلاق نمیداد حتی با وجود اینکه گفتم مهرمو میبخشم طلاقم نداد و گفت که از تو بهترو زیباتر پیدا نمیکنم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
با سلام
برای من دعا کنید
با تمام اقداماتم دارم از زنم که خیلی دوستش داشتم جدا میشم
بخدا دارم داغون میشم
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
منم شوهرم بچه ننس خانواده اش میگن طلاقش بده.اون تورو ازما مگیره...منم دوستش دارم.اما میگه طلاق بهتره...به خدا سپردمشون...حیف احساسی که عاشقانه بهش داشتم و نفمید.برام دعاکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
سلام
من دختر مذهبی بودم با دانشجوی امام صادق ازدواج کردم یک سال ونیم تحقیر شدم دم نزدم تمام تلاشم را برای کم کردن اختلافات بینمون کردم التماس میکردم بریم مشاوره . میگفتم همه اشتباهات از منه تا شاید راضی بشه بیاد ولی نه اون حالا دانشجوی دکتری بودبه خیال خودش علامه ددهر.الان 2.5 در دورا عقد ترکم کرده و پیام میده هر وقت خواستی بیا طلاقت بدم!
سولماز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
سلام من شوهرم دیگه منو نخواست هیچ جوری نتونستم جلوشو بگیرم الان داریم توافقی ازهم جدا میشیم من خیلی عذاب میکشم ولی شوهرم خیلی خوشحاله
سیما
|
Kazakhstan
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
6 سال باهاش بودم تو بدترین شرایط کنارش بودم تا موادو گذاشت کنار دو سالی بود پاک شد و عقد کردیم خیلی همو دوست داشتیم ولی سر لجبازی و مسال الکی جدا شدیم در واقع ما ازدواج کرده بودیم ولی کسی اطلاعی نداشت از همه حق و حقوقمم گذشتم ولی الن خیلی سخته اصلا فکرشم نمیکردم پشیمونم اونم پشیمون ولی راهی نیست
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
سلام منم 3سال ازدواج کردم تو این سه سال هرچی داشتم فروختم کمک شوهرم کردم ولی یه تشکر هم نکرد با کمال پرو به اعتیاد رفیق بازی وشکاکی ادامه داد الانم در شرف طلاق هستیم ولی واقعا دوست ندارم طلاق بگیرم دو دلم پایه زندگیمونم با دروغ شروع شد
تینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
سلام
من دو سال و ۱۸روز است که ازدواج کردم و نامزدم داره منو طلاق میده به اجبار میگه ناسازگاری الانم منتظر صدور نفقه هستم بعد هم مهریه من اصلا راضی به طلاق نیستم با اینکه نامزدم خیلی به من بد کرده ولی به علت وقوع تمکین خاص نمیخوام طلاقو ولی تو قوانین ایران مرد بدون دلیل میتونه زنشو طلاق بده و شوهرم از این حقش کاملا سو استفاده کرد منم به خدا واگذار کردمش پنج ماهه کارمون تو دادگاهه واقعا آینده من نابود شده نمیدونم چیکار کنم؟
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
کاش بزرگترها می فهمیدن وقتی بر طبل طلاق میکوبند برای نجات دخترشان براستی او را قربانی هوسهای خود میکنند.اینها کودک درونشان هنوز بزرگ نشده
ویدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
اگه بعضی بزرگترا بذارن زندگی جوونا خوبه وطلاق پیش نمیاد دخالتها زندگیارو خراب میکنه
ویدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
اگه بعضی بزرگترا بذارن زندگی جوونا خوبه وطلاق پیش نمیاد دخالتها زندگیارو خراب میکنه
مائده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
خانواده همسرم خیلی اختلاف انداختن تو زندگی ما از دوران عقد تا الان همسرمم با مادر و خواهرش همیشه هم دست بوده چون میگه اونا راست میگن همین باعث شده بود که قبلا هم در دوران عقد زن ائلشو طلاق بدهخیلی تا الان ازارم داده از حرف زدنو محبت کردن خسته شدم فقط میه باید خودتو ابروتو شخصیتتو فدای خواهرمو مادرو کنی در حالی که من فقط در اون وظیفه دارم نه کسی دیگه که خیلی براش خدمتکردم الانم میگه طلاق میدم به شرطی که پول بدید با اینکه من ازش هیچی نخواستم
ونوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
سلام من دو ماهه طلاق گرفتم البته به پیشنهاد من چون اصلا نمیتونستیم حرف هم و بفهمیم مدام یا دعوا داشتیم این اواخرم کلا حرف نمیزدیم هردوتامونم تا شب سرکار بودیم بازم هزینه هامون بالا بود و درامدمون کفاف نمیداد
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۲
سلام من بيشتر مطاللبي كه ارسال شده بود رو خوندم من و همسرم ٢١سالزندگي خوبي داشتيم حاصل زندگيمون دوتا دختر ٢٤و١٧ساله هست والان ٥سالس هست كه جدا شديم همسر من سالهاي اخر زندگيمون عاشق همكارش شده و فيلش ياد هندوستان كرد
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
ما 20 سال پیش بعد از چهار سال خواستگاری با عشقی زبانزد ازدواج کردیم تا امروز هم همه فامیل به زندگی ما غبطه میخورن. 3تا هم بچه داریم. دو هفته پیش شوهرم اومد گفت که به یه خانم مطلقه علاقه مندشده و قصد دارن با هم ازدواج کنن. ازم میخواد بمونم و مثل قبل زندگی کنم.
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۷
من 18 سالمه و 4 ماهه عقد کردم وفقط 29 روز باهم خوش بئدیم ودیگه تموم شد ودیگه منو نمیخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
خیلی جالبه که هم از جدایی شوندمیگن ولی سی مثل شهرزاد از مشکلات پس از جدایی نمیگه.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
هیچ کس مشکلش مثل من نیست من نامزدم و دوست داشتم و اونم منو بعد از عقد متوجه شدم که یه بیماری داره. همین بیماری باعث شد که خانوادام به اجبار من و اون و از هم جدا کنن الان داغونم از عذاب وجدان از دلتنگی از همه چیز
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
اگر در صورت بخشش مهریه قانون به زن مجوز طلاق بدهد عادلانه است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
من زنم دوست دارم ممکنه یوقتایی بداخلاقی کرده باشم اما دوستش دارم. الانم خیلی ناراحتم .مهریه اش اجرا گذاشته.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
سلام منم دارم طلاق میگیرم
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۸
سلام همشم شما خانم ها همش حق و به خودتون ميديد
دریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۸
دوستان فکرشو بکنید که همسر من بعد از 27 سال زندگی با داشتن یه پسر دکتر و یه پسر مهندس عمران که قبل از من عاشق دختر داییش بود و همدیگه رو دوست داشتن ولی شوهر من که منو میبینه میاد با من ازدواج میکنه به گفته خودش اونموقع من کیس خوبی بودم نگو دختر دایش چندین سال در کمین میشینه بعداز 3 تا شوهر کردن توی یه فرصتی شوهرمو گیر میندازه
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
خدا جای حق نشسته
شیم
|
Germany
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
سلام به همه ی شما که به ناچار طلاق رو مثل من تجربه کردید
شیم
|
Germany
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
سلام به همه ی شما که به ناچار طلاق رو مثل من تجربه کردید،من بخاطرپنهان کاری و دروغ های خانواده شوهراز مشکل پسرشون که قبلا ازدواج کرده بود(صیغه)با هم ارتباط داشتن،ودیگری اینکه پارانویید داشته
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۰
من در شرف طلاقم همسرمو دوست دارم عاشقشم اونم دوستم داره و از ترس پدر و مادرش نمیتونه مقاومت کنه.پدرش کاملا تو زندگی ما حضور پررنگ داشت حتی در حریم خصوصیمون.علت جدایی ما خرید خونه بود من خونه خریدم باباش گفت باید بزنی بنام دخترم وگرنه طلاق و این شد همه دارایمو اون مرد ازم گرفت
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
دوستاني كه اين نظر رو ميخونيد فقط در جريان باشيد تا يك چيز رو از دست نديد قدرش رو نميدونيد
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
من 9ماهه ازدواج کردم تازه فهمیدم که شوهرم اسکیزوفرنی داشته واژ من مخفی بوده با اینکه زندگیمو دوست دارم وکلی جهاز خریدم نمیدونم چیکارش کنم عاقبتم ید طلاق چی میشه من سارا 22 سال دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۱
سلام شش ساله باهاش ازدواج کردم و تصمیم دارم جدا شم همسرم منو.ب خاطر پول خواست هر کاری ک.فک.کنید انجام دادم.جدا نشیم تاز ه عروس بودیم فهمیدم معتاده
محراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
سلام

من اصلا طلاق دوس ندارم
اما زنم کارایی میکنه که دیگر زندگی به من خیلی سخت شده
از بهانه گیری برا ی هر چیزی تا تلافی جویی برای هر کاری که من میکنم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
سلام من سه ماه ازفریبا جداشدم توزندگی هیچی براش کم نگذاشتم جزبعضی وقتها نسبت به کارهاش بی احترامی میکردم بعدکه صلاق میخواست التماسش کردم گریه کردم اماجواب ندادالانم دارم التماسش میکنم که برگرد ولی نمیاددیگه خسته شدم ولی واقعادوستش دارم برام دعا کنیدچون طلاق خیلی بد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
سال تقریبا 8ماه عقد بودم ولی نتونستیم باهم کنار بیاییم .تقریبا یک ماهی میشه جدا شدیم .فکرم خیلی اشفته شده .ناراحتم .بهم ریخته شدم .حوصله هیچ کس رو ندارم .کسی میدونه چیکار باید کنم به ارامش روحب دست پیدا کنم .با تشکر
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۶
سلام منم تازه جداشدم اما عذاب وجدان ندارم چون همه کاری برای زندگیم کردم طلاقم غیابی بود حق طلاق وبهم داده بود اما این وسط دختر 6ساله ام تمام نگرانی منه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۹
من و همسرم 8 ساله که ازدواج کردیم.ولی از ابتدای ازدواج متوجه خیانتاش شدم،رابطش با دوست دختر سابقش ادامه داشت و در طول این 8 سال بیشتر از 15 بار متوجه روابطشون شدم، خیلی وقتا انکار میکرد،خیلی وقتا التماس میکرد که دفعه اخرشه ،ولی 6 ماهه پیش به بهانه اینکه من روابط خوبی با خانوادش ندارم خونه رو ترک کرد
ايوبي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
من ٤ ماه با شوهرم عقد بودم خيلي همو دوست داشتيم و از هم راضي بوديم، حتي از لحاظ ظاهري و مالي كمبودي نداشتيم، همه ميگفتن خيلي به هم ميايم، اما مادرش ديوونم كرد همه جا تو فاميلم آبروي ما رو برده بود حتي آبروي شوهرمو همه جا برده بود
كامياب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
نظرات دوستان رو بررسي كردم و متاثر شدم انشااله كه همه بتونن با مشاوره هاي مداوم از پيامدهاي اين اتفاق در امان بمونن.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
سلام به همه دوستان من هم جدا شدم خیلی زیاد زنمو دوست داشتم ولی گاهی اوقات از اراده ما خارجه
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
سلام من بع از شش سال و یه بچه شش ماه سر دخاتهای بیمورد خانواده زنم و دهن بین بودن و عدم استقلال زنم ,حالا ÷اشو کرده تو یه کفش که طلاق میخام 10 روزه بچه رو برداشته برده خونه باباش دارم دق میکنم برام دعا کنید
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
من 4 سال گذشته ازدواج کردم بعد یک سال نامزدی جدا شدم چون بعد دوماه از نامزدی متوجه شدم همسرم با یک دختر رابظه داشته و داره هرچی من سعی می کردم درست بشه و فراموش کنم اون نمی ذاشت با دختره رابطه تلفنی داشت و با من مدام بد اخلاقی می کرد
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۶
من مهندس عمرانم.به اصرار همسرم و به علاقه خودم ، ادامه تحصیل دادم و بناچار درامدم کمتر شد اما رقابت همسرم با زن داداش هاش کار ما رو به طلاق توافقی کشوند. زود عصبی میشه و خیلی فحش های رکیک به من و خانوادم و دختر 1سالمون میداد اما دیوانه وار عاشقشم.فردا قراره بریم محضر تا کار رو تموم کنه اما 4 ماهه اینقد التماسش کردم که دیگه توان التماسو ندارم.دخترمو دادم مهریه اش رو بخشید.هردو مون هم قبلا ازدواج ناموفق داشتیم.موندم با این درد و غم چطور کنار بیام.
ملینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۸
یروز میشه منم بگم چند ماهه ک طلاق گرفتم.منم تو راه جداییم.اما شوهرم میگه طلاق نمیدم ک من از حقم بگذرم.اما من نمیگذرم,چون پشتوانه من تو زندگیه,همیشه اذیتم کرده اینم یه اذیت دیگشه خدا کنه یروز بیاد ک دیگه نباشه تو زندگی و سرنوشت من..ای خدا کمکم کن
هلن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
زندگی که از اول زندگی نشه همون بهتر که همون اولش تموم بشه تا بعد گذشت چند سال زندگی مشترک چندتا بچه رو هم به آتیش خودمون نسوزونیم جوونیمون میره اعصابمون داغون میشه اگه کارمند باشیم پولمونم میره آخر سر یه زندگی مزخرف داری که هر روز آرزوی مرگ میکینی درسته طلاق سخته و ناخوشیند ولی بعضی وقتها فرشته نجاتت میشه تا از دست آدم مزخرفی که اسمشو گذاشتی شریک زندگی راحت بشی
هلن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
زندگی که از اول زندگی نشه همون بهتر که همون اولش تموم بشه تا بعد گذشت چند سال زندگی مشترک چندتا بچه رو هم به آتیش خودمون نسوزونیم جوونیمون میره اعصابمون داغون میشه اگه کارمند باشیم پولمونم میره آخر سر یه زندگی مزخرف داری که هر روز آرزوی مرگ میکینی درسته طلاق سخته و ناخوشیند ولی بعضی وقتها فرشته نجاتت میشه تا از دست آدم مزخرفی که اسمشو گذاشتی شریک زندگی راحت بشی
احمد
|
United States
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
دوستان حققیت بنده از شما متفاوتر است چندی قبل اطلاح یافتم که خانم با من داره خاینت میکند با پسر عموی اش در تماس است یک استاد اش را خانه خواسته به گفته خودش برایش بوسه داده حالا همه دوستان میگن که طلاق اش بدهم اما هنوز تصمیم نهایی را نگرفتم لطفاَ رهنمایم کنید
ليلا
|
United Kingdom
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
من وقتي ازدواج كردم فهميدم شوهرم از لحاظ مالي مشكل داره وزير بار قرضه باز گفتم اشكال نداره ولي شوهرم افتاد فكر پدر ومادرشو بياره با منزندگي كنه در حالي كه از لحاظ مالي خوب نبوديم هر هفته دعوا داشتيم خيلي اوضاع بدي بود تا اينكه پدر فوت كرد اوضاع بدتر شد خانوادش منو مقصر ميدونستن وميگفتن كه من بايد از پدر ومادش نگهداري مي كردم تا اينكه يه روز منو كتك زد و زنگ زدم پليس دوسش دارم ولي اون هي دروغ ميگه براي اينكه خودشو مقصر جاو نده ٤٠ روزه از هم خبر نداريم خانواده اونا ميگن ما خانوادمون نميدونه و شوهرم ميگه من نميخوامش چون زنگ زدم پليس ميگن شوهرم ناراحت مرگ پدرشه نميدونم چيكار كنم تا دو ماه ديگه دادگاه دارم براي كتك زدن من همه ميگن طلاق بگير چون اون طلاق ميخواد خسته شدم لطفا كمك كنيد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
من 12ساله ازدواج کرده ام مشکلات زیادی دارم زنم چند ماهه طلاق میخواد یه دختر 5ساله دارم هر چه التماسش می کنم قبول نمی کنه چکار کنم برام دعا کنید
زن تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
سلام دوستان عزیز_من 30ساله هستم حالا به معنای واقعی کلمه ناچار و با تمام وجودم درک میکنم_هیچ در بازی برا من وجود نداره_من شوهرمو خیلی دوست داشتم_همه جور خیانتی ازش دیدم دلم پر از کینه و نفرته ازش_من همه کار برا حفظ زندگیم کردم همه جور محبت بهش کردم_همه کار کردم_ولی جز خیانت چیزی ندیدم چند بار به روش نیاوردم باز ادامه داد_دیگه صبرم تموم شد زدم تو روش جز سیلی جواب دیگه ای نداشت_اصلا بهش اعتماد ندارم_نشستم باهاش حرف زدم که طلاقم بده_نمیده میگه دوست دارم اگه تو نبودی میمردم‏(که دروغه‏)_چرا مردها انقدر طنوع طلب و هوس باز هستن؟تا صبح پا کامپیوترشه عکسای لختی دوست دختراشو میگیره_همه جا هم میگه مجرده_برام یک گرفتاری مالی درست کرده که مجبور باشم باهاش زندگی کنم یعنی نه میتونم برم نه تحمل این کاراشو دارم_نمیتونم حضم کنم که منو دوست داشته باشه به قول خودش 50تا دوست دخترم داشته باشه_ظاهرش یک جوریه که هرکی ببینه سرش قسم میخوره_الان ازش متنفرم_آقایونی که نمیتونید با یک نفر زندگی کنید و تنوع طلب هستید عقلا زنتونو طلاق بدین زجرش ندین انصاف نیست به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۶
سلام من ناهید هستم 34 سالمه 17 سال ازدواج کردم شوهرم هر کاری دلش بخواد میکنه 7 سال اعتیاد داشت به یه مکافاتی ترکش دادم دست بزن داره و فحاشی میکنه الان جدیدا هم بهم خیانت میکنه ما در شروف طلاق هستیم همه وسایل. شوهرم شکونده یخچال و تلویزیون اما من هیچی نگفتم فقط سکوت دوتا بچه دارم یه دختر 15 ساله و یه پسر 10 ساله دوستان راهنمایی کنید ممنون
فواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
سلام.دوستان.من.مدتی.باهمسرم.سرمشکلات.علکی.ودخاتلتهای.فامیل.وخانواده.زنم.مشکلپیداکردیم
نورا
|
United States
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
سلام مي خواستم بدونم عوارض بعد طلاق چي هست لطفا از تجارب خودتون بگيد نه حرفهاي كليشه اي ممنونم....
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
سلام. 7 سال ازدواج کردم. دختر 2 ساله دارم.ما از اول عاشق هم بودیم به سختی بهم رسیدیم ولی شوهرم از اول اعتیاد داشت هر کاری برای بهبودیش انجام دادم بدتر شد ک بهتر نشد الان شیشه مصرف میکنه دیگه توان ندارم و اقدام به جدایی کردم با تمام عشقم ادامه ی راه برام ممکن نیست. براش آرزوی بهبودی و خوشبختی دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
بعد ازک هفت ماه هنوز باورم نمیشه جداشدم دلم برای خانه وزندگیم تنگ شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
دو سال اول زندگیم را خارج از ایران زندگی کردم به خاطر همین خیلی بهش وابسته شدم ولی وقتی امدیم ایران همه چیز فرق کرد اون ساعات زیادی را خارج از منزل میگذراند ومن تنهامی ماندمم ارامش من فقط در کنار اون بود وغیر از این بهم میریختم اگر عتراص میکردم منو دعوا میکرد وبیشتر و بیشتر منو تنها میذاشت جوری که حتی حاصر بود توی ساختمان باشه
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
سلام دوستان من تا ١ هفته ديگه دادگاه حكم جداييمونو صادر ميكنه ٣٤ سالمه و ٣ ساله كه ازدواج كردم هرتلاشيم از دستم بر ميومد واسه ادامه زندگيم انجام دادم
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
من زنمو طلاق دادم تنها چیزی که آزارم میده اینه که اگه مشکل مالی نداشتم اینطور نمیشد
Parastoo
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
با سلام.من ۳ سال بود که ازدواج کرده و الان ۳ ماهه که از همسرم جدا شدم.اونم فقط به خاطر زن داداشاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۹