بازدید 1140

پوتین، بایدن را ترجیح می‌دهد یا ترامپ را؟

یک مقام اطلاعاتی ایالات متحده گفت که روسیه ترجیح می‌دهد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پیروز شود و به کاخ سفید برگردد. این ارزیابی‌ها نشان می‌داد که مسکو از طریق کمپین‌های نفوذ تلاش کرد تا ترامپ در سال ۲۰۱۶ در برابر هیلاری کلینتون و در سال ۲۰۲۰ علیه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به پیروزی برسد.
کد خبر: ۱۲۴۷۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴ 10 July 2024

 به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، یک مقام اطلاعاتی آمریکا بدون اشاره به جو بایدن و دونالد ترامپ خاطرنشان کرد که ترجیح مسکو، ترامپ است و افزود جامعه اطلاعاتی آمریکا ارزیابی خود را از انتخابات گذشته تغییر نداده است.
 

یک مقام اطلاعاتی ایالات متحده گفت که روسیه ترجیح می‌دهد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پیروز شود و به کاخ سفید برگردد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این ارزیابی‌ها نشان می‌داد که مسکو از طریق کمپین‌های نفوذ تلاش کرد تا ترامپ در سال ۲۰۱۶ در برابر هیلاری کلینتون و در سال ۲۰۲۰ علیه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به پیروزی برسد.

این مقام اطلاعاتی از دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت: «با توجه به نقشی که ایالات متحده در قبال اوکراین و سیاست‌های گسترده‌تر در قبال روسیه ایفا می‌کند، ما تغییری در ترجیحات روسیه برای رقابت‌های ریاست جمهوری نسبت به انتخابات گذشته مشاهده نکرده‌ایم.»

کارزار انتخاباتی ترامپ گفته که بایدن در برابر روسیه، ضعیف عمل کرده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به پرسش مجری شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» که آیا او تا آخر در انتخابات ریاست‌جمهوری باقی خواهد ماند یا کس دیگری جایگزینش می‌شود، با عصبانیت پاسخ داد که «هیچ جا نمی‌روم و بهترین کسی هستم که می‌توانم دونالد ترامپ را شکست دهم.»

«کارولین لیویت»، دبیر مطبوعاتی کمپین ترامپ نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «زمانی که ترامپ در دفتر کاخ سفید بود، روسیه و همه دشمنان آمریکا منصرف شدند، زیرا می‌ترسیدند که ایالات متحده چگونه پاسخ دهد.»

چنانچه مردم آمریکا به رئیس جمهور ترامپ رای دهند، ترامپ کسی است که بارها از مقیاس حمایت نظامی ایالات متحده از اوکراین حدود ۶۰ میلیارد دلار از زمان حمله روسیه در سال ۲۰۲۲، انتقاد کرده و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را «بزرگترین فروشنده تاریخ» خوانده است.

۲ تن از مشاوران امنیت ملی ترامپ به او طرحی برای پایان کمک نظامی آمریکا به اوکراین ارائه کردند مگر اینکه مذاکرات با روسیه برای پایان این درگیری آغاز شود.

در مورد سیاست مربوط به ناتو، ترامپ گفته است که روسیه را تشویق می‌کند تا با هر عضوی از ائتلاف که به اندازه کافی برای دفاع هزینه نکرده و از آن‌ها دفاع نخواهد کرد، «هر کاری که می‌خواهند» انجام دهد.

این مقام اطلاعاتی آمریکا همچنین گفت: «مسکو بر اساس موضع کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در قبال کمک‌های بیشتر این کشور به اوکراین و مسائل مرتبط، تعیین می‌کند که مایل به حمایت یا مخالفت با کدام نامزدها است. این همان تاکتیک‌هایی است که قبلا دیده‌ایم و عمدتا از طریق تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی و استفاده از صدای ایالات متحده برای تقویت روایت‌هایشان صورت می‌گیرد.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم