بازدید 1601

 حزب‌الله می‌تواند به گنبد آهنین نفود کند

کارشناسان و مقامات نظامی غرب اذعان کرده‌اند که در صورت وقوع جنگ میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی، این جنبش مقاومت می‌تواند با انبارهای موشکی و پهپادی عظیم خود به سامانه پدافند هوایی «گنبد آهنین» نفوذ کند.
کد خبر: ۱۲۴۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۱ 25 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، رسانه آمریکایی به نقل از کارشناسان غربی هشدار داد که در صورت وقوع جنگ میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی، جنبش مقاومت این توان را دارد که به سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین رژیم اشغالگر نفوذ کند.

همچنین تحلیلگران بر این باورند که هزاران تن از اعضای جنبش مقاومت آماده‌اند تا در صورت آغاز جنگ تمام‌عیار میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی، به لبنان رفته و در کنار حزب‌الله به نبرد بپردازند.

رژیم صهیونیستی این هفته یکی از اعضای ارشد حزب‌الله را در حمله‌ای پهپادی به شهادت رساند و حزب‌الله نیز در مقابل صدها راکت و پهپاد انفجاری را به‌سوی نظامیان صهیونیست در اراضی اشغالی فرستاد.

با تشدید تنش‌ها، تحلیلگران آمریکایی نسبت به قدرت تسلیحاتی حزب‌الله لبنان و انبارهای تسلیحاتی این جنبش مقاومت منطقه هشدار داده‌ و اظهار کرده‌اند قدرت حزب‌الله بسیار چشمگیرتر از جنبش مقاومت فلسطین (حماس) است. این در حالی است که رژیم صهیونیستی هنوز در غزه موفق به شکست‌دادن حماس نشده و کارشناسان نظامی و بسیاری از مقامات این رژیم هم باور دارند دستیابی به این هدف ممکن نخواهد بود.

از سوی دیگر، کارشناسان غربی هشدار می‌دهند که جنگ رژیم صهیونیستی و حزب‌الله در ۲۰۰۶ به‌سود رژیم اشغالگر پایان نیافت و این در حالی است که حزب‌الله از آن زمان تا امروز قدرت تسلیحاتی خود را به میزان چشمگیری تقویت کرده است.

 به گزارش دیلی‌میل، با توجه به مواردی که ذکر شد، حزب‌الله این توانایی را دارد که به سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و خسارت عظیمی به مواضع رژیم اشغالگر تحمیل کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم