بازدید 867060
پس از گزارش‌ها درباره احتمال تشکیل ائتلافی نظامی علیه ایران، منابع مصری با اشاره به اینکه ایران دشمنان خود را با قدرت هدف قرار خواهد داد، خبر دادند تشکیلات نظامی مصر و ساختار سیاسی آن با هرگونه درگیری نظامی با ایران مخالف است.
کد خبر: ۱۱۲۷۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲ 28 June 2022

 


به گزارش تابناک به نقل از فارس، منابع مصری خبر دادند که یک جریان قدرتمند در درون نیروهای مسلح این کشور و بخش امنیت ملی سازمان اطلاعات مصر شکل‌گرفته که هرگونه مشارکت در هر ائتلاف نظامی علیه ایران را رد می‌کند.

مخالفت کامل قاهره با درگیری نظامی با ایران
منابع مذکور به روزنامه «العربی الجدید» در این ارتباط خبر دادند که عده‌ای از سران نظامی ارشد مصر صراحتا در چند نشست نظامی این کشور با ورود به هر گونه مداخله نظامی مستقیم با ایران مخالفت کرده‌اند که همین موضع در نشست‌های بخش امنیت ملی سازمان اطلاعات مصر نیز تکرار شده است.

طبق گزارش امروز (سه‌شنبه) العربی الجدید، این نشست‌ها پس از آن برگزار شده‌اند که صحبت‌ از تشکیل «ناتوی خاورمیانه» برای مواجهه با ایران و تلاش برای الحاق مصر به آن بر سر زبان‌ها افتاد.

پیام مصر به ایران
منابع یادشده همچنین اضافه کردند که یکی از اهداف اصلی سفر قریب‌الوقوع «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر به سلطنت عمان اطمیان‌دهی به طرف ایرانی با این مضمون است که قاهره تمایلی به درگیری مستقیم نظامی با ایران ندارد.

بیشتر بخوانید

براساس گفته این منابع، این مسئله صرفا موضع‌ شخصی عبدالفتاح السیسی نبوده، بلکه نهاد نظامی مصر نیز بر سر این موضوع اتفاق‌نظر دارد و تأکید می‌کند که به هیچ عنوان نیازی به برخورد و تنش با ایران وجود ندارد چراکه ایران هیچگاه رفتار خصمانه‌ای با مصر نداشته و از طرفی دیگر، توافقی غیرعلنی میان دوطرف برای عدم تجاوز به یکدیگر وجود دارد.

این منابع همچنین دور از ذهن نداستند که به علت موضع‌گیری متعادل دوحه در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه در روابط با ایران، در سفر اخیر «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به قاهره و دیدار او با السیسی به این مسئله اشاره شده باشد.

تلاش برای الحاق مصر به ناتوی خاورمیانه
این منابع که اشاره‌ای نیز به نام آن‌ها نشده، در ادامه افزودند: «طرح وارد کردن مصر به ائتلاف نظامی خاورمیانه‌ای علیه ایران را که ممکن است اسرائیل یکی از اعضای آن باشد، چند طرف در منطقه و همچنین چند دیپلمات غربی رهبری می‌کنند؛ همان دیپلمات‌هایی که همواره این جمله را تکرار می‌کنند: مصر با این ارتش بزرگ چه کار می‌کند؟ این ارتش بایست به جای اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج [فارس] در مواجهه با ایران نقشی ایفا کند.»

یکی از دیپلمات‌های سابق مصر نیز در این خصوص به العربی الجدید گفت: «با فشار شدیدی که چند کشور خلیج [فارس] علیه نظام مصر اعمال می‌کنند تا این کشور را با استفاده از اهرم کمک‌های اقتصادی وادار به ورود به ائتلاف نظامی موردنظر کنند، ممکن است رئیس‌جمهور مصر به سیاست بازی با چند طرف روی آورد؛ همان سیاستی که پیشتر از آن بسیار استفاده کرده است.»

وی در ادامه این سیاست را تشریح کرد و گفت: «ممکن است مصر پابه‌پای کشورهای خلیج [فارس] در مسئله ناتوی عربی حرکت کند و بر ایستادگی خود در کنار این کشورها در برابر تهدیداتی که با آن مواجه هستند، تأکید کند؛ اما این، فراتر نخواهد رفت. با این حال نظام مصر پافشاری خواهد داشت پیامی با این مضمون که عملا در هیچ مواجهه مستقیم نظامی با این کشور وارد نخواهد شد، به ایران برساند.»

این دیپلمات سابق مصر همچنین بیان کرد: «منطقه اکنون در آستانه یک درگیری جدید قرار دارد که شاید در لبنان صورت بگیرد. در هرگونه جنگ نیابتی جدید در منطقه، ایران دشمنان خود را با قدرت هدف قرار خواهد داد و مصر این را خیلی خوب می‌داند. بر این اساس، این کشور بیم هدف قرار گرفتن را دارد زیرا اگر این اتفاق رخ دهد، نیازمند پاسخ خواهد بود و واکنش بسیاری دشوار خواهد شد و شاید ارتش مصر را تنگنا قرار دهد.»

نقش مذاکرات وین
این دیپلمات سابق مصر بر این باور است که دست‌یابی به توافق هسته‌ای ایده تشکیل ناتوی خاورمیانه را منتفی خواهد و غیرمنطقی خواهد کرد؛ اما با این حال، وی می‌گوید «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا این اجازه را خواهد داد که متحدانش به‌ویژه اسرائیل و برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از آنچه تهدیدات ایران خوانده شده و ائتلاف‌ ادعایی‌شان صحبت کنند.

در همین ارتباط، «سعید خطیب زاده» سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه هفته جاری، در پاسخ به سؤالی درباره مناسبات ایران و مصر و این‌که آیا قرار است «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق پیامی را از سوی ایران به مصر منتقل کند، بیان کرد: «دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره باز است و کارش را انجام می‌دهد. ایران و مصر دو کشور تاریخ ساز و تمدن ساز در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا هستند و روابطشان در جهان اسلام به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام همواره حائز اهمیت بوده است و هر گونه ارتقای روابط بین دو کشور، منتفعان آن منطقه، دو ملت و جهان اسلام و حوزه تمدنی همسان و نزدیک به هم است. قطعا جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند که بتوانیم به سمت پیشرفت و ارتقای روابط حرکت کنیم.»

ماجرای تشکیل ناتوی خاورمیانه
«عبدالله دوم» شاه اردن، پنجشنبه پیش، از امکان تشکیل یک ائتلاف نظامی در غرب آسیا همانند پیمان ناتو سخن گفت و تاکید کرد که باید چشم‌انداز چنین ائتلافی به شدت واضح باشد.

وی در مصاحبه با شبکه آمریکایی «CNBC»، تصریح کرد که از تشکیل یک ائتلاف نظامی مشابه ناتو در منطقه غرب آسیا حمایت خواهد کرد، مشروط بر این‌که «این کار با [همراهی] کشورهای هم‌فکر انجام شود. اردن به طور فعال با ناتو همکاری می‌کند و خود را شریک این ائتلاف می‌داند؛ ده‌ها سال است که اردن شانه به شانه نیروهای ناتو جنگیده می‌جنگد.»

عبدالله دوم افزود: «مایلم کشورهای بیشتری در منطقه در این ائتلاف مشارکت کنند و من یکی از اولین افرادی خواهم بود که از ایجاد ناتو در خاورمیانه حمایت خواهد کرد».

این اظهارنظرها در حالی از سوی عبدالله دوم مطرح شد که سال‌هاست طرح «ناتوی عربی» توسط سران کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و امارات عربی متحده تبلیغ می‌شود؛ طرحی که اجرای آن در زمان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز از سوی کاخ‌سفید حمایت می‌شد.

به اعتقاد تحلیلگران و ناظران سیاسی، تشکیل ناتوی عربی یک طرح آمریکایی-صهیونیستی با هدف مقابله با آن‌چه که نفوذ ایران در منطقه خوانده می‌شود و نیز تضعیف قدرت محور مقاومت از چندین دهه پیش طرح شده و هربار به بهانه‌ای بار دیگر از سوی مقامات صهیونیست مطرح می‌شود؛ اما موانع تشکیل ناتوی عربی-صهیونیستی هرگز برطرف نشده و به همین دلیل از آن به عنوان یک رویای غیرقابل تعبیر یاد می‌شود.

این در حالی است که به نظر می‌رسد طرح مجدد این موضوع، با حمایت آمریکا باشد زیرا به اعلام رسانه‌های غربی و عربی، قرار است در جریان سفر قریب‌الوقوع «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی، اجلاسی با حضور شاه سعودی، سران عضو شورای همکاری خلیج فارس و سران چند کشور عربی از جمله مصر، اردن و عراق برگزار شود.

در چنین فضایی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی و برخی منابع آگاه از تشکیل یک مجمع امنیتی رسمی میان تل‌آویو و ریاض خبر می‌دهند. «گیلی کوهن» خبرنگار و تحلیلگر شبکه «کان» اسرائیلی درباره این سفر بایدن به منطقه می‌گوید: «تماس‌ها و هماهنگی‌های موفقی برای تشکیل یک مجمع امنیتی رسمی بین اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین تعدادی از کشورهای عربی وجود دارد تا [این مجمع] روی موضوع دفاع منطقه‌ای در خلیج فارس کار کند».

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۲۵۲
انتشار یافته: ۵۵
ناشناس
|
Australia
|
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
"مخالفت کامل قاهره با درگیری نظامی با ایران"

در عرض چهل سال هیچ کشوری اندازه ما برای خود دشمن نساخت
مصر ، عربستان ، بحرین ، امارات ، افغانستان ، آمریکا و ....
مجید
|
United States
|
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
عربستان چند سال است درجنگ یمن گیر کرده که حتی چند کشور هم با او هستند وامریکا هم با او میباشد ودر باتلاق گیر کرده اگر چند کشور عربی بخواهند همراه با اسرائیل جنایت کار ائتلاف درست کنند باشد ایران تنها باقدرت دربرابر انها میاستد ولی دیگر نه اسرائیلی وجود خواهد داشت نه عربستان نه امترات نه اردن وهر کشور دیگری که بخواهد در این جنگ علیه ایران شرکت کند اسرائیل بدون جنگ هم کارش تمام است حال نمیدانیم بعضی کشورهای هربی اینقد سرودست برای اسرائیل میشکنند هنوز نفهمیده اند که اسرائیل که درحال نابودی است میخواهد انهاراهم باخود نابود کند.
ایران.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
غلط کردن پدر سوخته ها. ولی این بار قادسیه تکرار بشه ایران تا قلب عربستان که مکه هست یورش میبره و انتقام اون جنگو خواهد گرفت. پس باید متحد بود. و از کشورو ناموسمون دفاع کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ایران باید کنترل خاورمیانه را با ایجاد سیستم نظامی جامع بدون حضور عرب و ترک به دست بگیرد، نه عرب. بعد ا طرفی به آفریقا و از طرف دیگر به چین و روسیه متصلش کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ناتو عربی
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ناتوی اروپایی زاییده
تو از کجا پیدات شد
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
اگه زورشان می‌رسید حتما علیه ایران اقدامی میکردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
اون دیپلمات نما های جاسوس اموزش دیده غربی در صورتی راست می گن که ایران ۷۰ سال کشور عربی اسلامی فلسطین رو اشغال کرده باشه و ملت فلسطین رو اواره کرده باشه و حتی نام فلسطین رو از نقشه گوگل حدف کرده باشه، در اون صورت اعراب برای پس گفتن فلسطین ، علیه ایران نانوی عربی تشکیل بدن، خدا یا غرب چقدر بعضی از این سران عرب رو اشکازا احمق فرض میکنه و اونا هم خود را به کری و کوری زده اند.
سپهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
یک بلوف سیاسی است تا ایران را زیر فشار قرار دهند و به توافق برسند
هم وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
درصورت ناتوی عربی ایران باید اماده دارای سلاح باشد .همانند کشور سلاح باز دارنده . همانند پاکستان
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
سلام سرنجام اين بازي سياسي دنيا با ايران وارد جنگ ميشن وايران ازافغانستان بترهست بدتر ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
خداوند و اهل بیت علیهم السلام حافظ و پشتیبان ملت و کشور ایران است و ما با اتکا به خداوند توانا و اهل بیت علیهم السلام از هیچ قدرتی نمی‌ترسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
عقل حکم می کند که از جنگ دوری کنند
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
همین مونده که مصر هم به ائتلاف کشورهای عربی علیه ایران بپیوندد!
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ناتوی عربی یعنی نابودی کشورهای دست نشانده آمریکا واسرائیل
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
اولأ و آخرأ
اگر لازم بشه، ایران بزرگ و مقتدر، یک تنه با دشمنانش می‌جنگد.
بعد از آخرأ،،، اگرهم قرار باشه که ناتوی خاورمیانه تشکیل بشه،،، ایران مقتدر، فرماندهی ناتو است.
هرکشوری ک ش میخاره، یکبار امتحان کنه...
تا همه بدانند که ایران، فقط ایران است.
تمام.
پاسخ ها
یوزی
| Poland |
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
واقعا چی زدیم شماها، عجیب در عالم توهم هستید خخخخخ
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
شاید هم سیگنال دادن احتمال درگیری باشه.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
زهی خیال باطل
فرزین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
مثل اینکه این جغله کشورهای عرب بدبخت تنشون میخاره
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
مکروا و مکرلله والله خیرالماکرین
ناشناس
|
Finland
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ناتوی بزرگ در اوکراین فرار کرد چه برسد به ناتو کوچولو موچولو.
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
دستهایی درکارندکه ازداخل وخارج دشمنان ایران را زیاد وزیادترکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
الان مصرسرعقل اومده وسرعقل بوده ولی بقیه کشورهای ضدایرانی بدجوربازی میخورندبایدهرچه سریع کناربکشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
کشورهای حاشیه خلیج فارس ازاین توافق ضدایرانی بدجورضررمیکنندووقتی ایران مشکلات سیاسیش برطرف شه اون هابی طرف میماننداین خیلی شرم آوره
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
سیاست اسراییل دشمنی ونفاق پراکنی در دنیای اسلام است
ملت های مسلمان باید آگاه باشند که فریب آنها را نخورند
Benhosens
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
در قضیه ایجاد ناتوی خاورمیانه‌ای.کاملا واضح است . این اسرائیل است که دائم کشورهای عربی که از انگشتان یک دست هم بیشتر نیستند را تحریک می‌کند
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ناتوی عربی کیلو چند
ناشنای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ازقدیم گفتن شتردرخواب بیندپنبه دانه گهی لپ لپ خوردگه دانه دانه
علی شهرری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
ای سفیانیها عددی نیستید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
دست ایران بلندتر از ان چیزی است که دشمنان تصور میکنند..
حافظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
حالا هم نشد بعد میشه باید از دشمنی بیهوده با اسرائیل و آمریکا به نفع منطقه و ایران به شرط امتیاز گیری دست برداشت که هر ننه قمری نياد وادعا کنه برعلیه ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
این چه سیاست ویرانگریه که تمام کشورهای مسلمان و غیره مسلمان را برعلیه ایران بسیج کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
اگر چنین اتفاقی بیفتد تنها برای مقابله با ایران میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
و اقعا ایران در دشمن تراشی حرف اول را می‌زند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
تشکیل این ناتو اجتماب ناپذیره .وقتی روابط دیپلماتیک در کار نباشه برای حل مشکلات ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
عددی نیستید در مقابل ایران.مگه الان در یمن ناتوی غربی عربی علیه یمن نیست؟کی اونا رو به زانو درآورد ؟
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
همین عراق اولین کشوریه که به سمت ما موشک میفرسته
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
با سلام...زنده باد ایران...زنده باد ایرانی.....اقایان مصری...اقایان اعراب که از فلسفه جنگ فقط اداشو در میارین....کل شما را رو هم توی ۲بار اسراییل که اندازه ۱استان شما بود از هم پاجوند
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
همه کشورهای کره زمین خوب میدانند با کشوری که هشت سال با چندین کشور قوی جنگیده دیگر نمی شود باهاش جنگ کرد چون تاکتیک جنگ فوت فن جنگ قشنگ بلد استت
مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
خنده دار هست چهارتا کشور ترسو ک میدونن نمیتونن با یک شهر موشکی ایران مقابله کنن از دو مثل سگان ترسو اواو میکنن من دلم از این مسئولین خون هست ولی هر زمان این سگان غلطی کنن جانم را فدای خاک کشورم میکنم این حرف همه جوانان زخم خورده و عمر به فنا رفته و بیکار و باهوش ایران است،
مهدی ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
ناتو غربی چه غلطی کرده که آسیایی بخاد انجام بده
ایرانی باشرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
ایران هم باید در نزدیکی امریکا کشورهای امیریکای لاتین را مجهز به موشک و پهباد وائتلاف ضدامریکایی و ضد انگلیسی و ضد عربی تشکیل دهد
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
گسترش ناتو در خاورمیانه ابتدا به صورت منطقه ای و با رهبری نایب آمریکا به بهانه ایران و برای گرد آوردن سیستماتیک نفوذ آمریکا است. با بازشدن کریدور ایران کلا خاورمیانه از دور خارج می شود و ناتو خاورمیانه نیز خاموش خواهد شد. گسترش کریدور های ایران نقشه آمریکا را عقیم خواهد گذاشت و چین و روسیه با علم بر این رفتار اقدام خواهند کرد. ابتدای نمایش قدرت ایران شروع شده و بانگ آن به صدا آمده و زلزله آن در حال بروز است.
سیدمحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
کل ارتش عرب يک طرف باشه ویک طرف هم فقط یه لشگرایران باشه ارتش عرب شکست میخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
آمریکاوصهیونیستهاآنقدرمنفورمردم خودش وجهان اسلام قرارگرفته اندکه هیچ غلطی نمی توانندبکنندومیداننددرعرصه سیمرغ جایگاهی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
بخدا آدم میماند که جواب این بچه بازیهای اینهاروچی بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
خدا لعنت کند باعث و بانی های جنگ را
قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
اتل متل توتوله ....
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
اینا همه جوسازی وایجاد تنش بین کشورهاست/پشت این قضایا هم آمریکای جنایتکار/اسرائیل غاصب/انگلیس خبیث وامثالهم هستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
بالاخره ناتوی خاورمیانه تشکیل میشه ولی آقای طائب باید همیشه هوشیار باشه و نخوابه !!!!
امیرعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
سلام بر دلاور مردان سپاه پاسداران که خواب خوش از چشم دشمنان ایران ربوده ...سپاه ما هم پشتیبانتیم .مطمین باش
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
تمام این فرزیات مال رژیم صهیونیستی کودک کش هستش،،کشورهای اسلامی باید آگاهانه برخورد کنند آنها از زمان صدر اسلام با مسلمانان مخالف بوده و هستند و خواهند بود
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
در دنیای امروز ایالات متحده امریکا با تمامی ایالات و کانادا - اروپای متحد - کشورهای سوسیالیستی متحد و ....و این فقط مسلمانان هستند که با یکدیگر دشمن هستند و هر کدام برای مقابله باهمسایگان و هم دینان خود با کشورهای دشمن قرارداد اخوت بسته اند
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
فقط بمب اتم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج سلمان رشدی آیات شیطانی سامانه سماح
وب گردی