بازدید 6945

قیمت نفت افت کرد

با وجود نگرانی‌های اقتصادی جهانی، در آستانه رای اتحادیه اروپا به ممنوعیت نفت، قیمت نفت افت کرد.
کد خبر: ۱۱۱۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴ 09 May 2022

با وجود نگرانی‌های اقتصادی جهانی، در آستانه رای اتحادیه اروپا به ممنوعیت نفت، قیمت نفت افت کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از سی ان بی سی، روز دوشنبه قیمت نفت همراستای وضعیت سهام ها در بازار سهام آسیا کاهش یافت که متاثر از نگرانی های رکود اقتصادی جهانی و پیامد کاهش تقاضای نفت بوده و سرمایه گذاران به مذاکرات اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفت روسیه و پیش بینی کاهش عرضه جهانی، چشم دوخته اند. در ساعت ۵:۲۳ صبح به وقت تهران، قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت یا ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۲.۱۱ دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۱ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش به ۱۰۹.۳۶ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته یک تحلیل گر: احساس خطر بیشتر ناشی از فاکتورهای ترس از رکود اقتصادی و قرنطینه‌های چین، بر قیمت نفت فشار می آورند. بازارهای مالی جهانی هم از افزایش نرخ بهره و قرنطینه های طولانی Covid-۱۹ در چین که به دومین اقتصاد جهان آسیب می زند، نگران هستند. این تحلیل گر گفت: قرنطینه های مداوم چین می‌توانند بر قیمت‌های نفت تأثیر کوتاه‌مدت بگذارند. او گفت که کاهش قیمت توسط عربستان سعودی هم منعکس کننده نگرانی پیرامون تقاضای نفت جهانی است.

روز یکشنبه عربستان سعودی، بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، قیمت نفت خام آسیا و اروپا را برای ماه ژوئن کاهش داد. هفته گذشته، قیمت نفت برنت و وست‌تی‌آی برای دومین هفته با وجود اظهارنظرهای پیشنهادی کمیسیون اروپا برای تحریم نفتی روسیه به عنوان بخشی از سخت‌ترین تحریم‌های خود به دلیل بحران اوکراین، افزایش یافتند که مستلزم رای متفق القول اعضای اتحادیه اروپا است. روز یکشنبه، معاون نخست وزیر بلغارستان گفت که این کشور در صورت عدم تحقق تحریم پیشنهادی، تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا در برابر روسیه را وتو خواهد کرد. گفته می شود این گفت‌وگوها تا فردا ادامه خواهد داشت، ممکن است جلسه روز سه‌شنبه به منظور نتیجه‌گیری رهبران باشد.

روز یکشنبه، جی هفت متعهد شدند تا واردات نفت روسیه را تحریم کنند و آمریکا تحریم های جدید را علیه مدیران گازپروم بانک و سایر کسب و کارها اعمال کند. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، گفت که ژاپن، عضو جی هفت و یکی از پنج واردکننده بزرگ نفت خام جهان، واردات نفت خام روسیه را رسما ممنوع خواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری