بازدید 12777
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش تورم نیاز به کار دارد، اگر مدیران سازمان بورس توانایی کار ندارند خب می‌توانند کناره گیری کنند، شاخص کل بورس بالاخره مثبت شد، ایران چه قدر از روسیه کالا می‌خرد؟، تخم مرغ دو نرخی است و واردات ۲.۹ میلیارد دلاری گوشی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۱۰۱۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶ 26 January 2022

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش تورم نیاز به کار دارد، اگر مدیران سازمان بورس توانایی کار ندارند خب می‌توانند کناره گیری کنند، شاخص کل بورس بالاخره مثبت شد، ایران چه قدر از روسیه کالا می‌خرد؟، تخم مرغ دو نرخی است و واردات ۲.۹ میلیارد دلاری گوشی را در بر دارد.

رئیس جمهور: نباید شوک به اقتصاد و بازار وارد شود

سید ابراهیم رئیسی در چهارمین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم گفت: من هم از طرفی معتقد بودم که نباید شوک به جامعه وارد کرد. قبلاً هم گفتم غافلگیری را نمی‌پسندم و در قاموس من نیست که با مردم بخواهم، بدون اینکه اطلاع داشته باشند کاری کنم. از طرفی نباید شوک به اقتصاد و بازار وارد شود. این موضوع تبدیل شد به لایحه‌ای که به مجلس دادیم. اجمالاً سعی کردیم در این مدت با ساز و کارهایی وضعیت را حفظ کنیم، لیکن ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکلات جدی‌ ایجاد کرده است. برای الان هم نیست؛ چند سال است که گفته می‌شود. باید ۲، ۳ سال قبل مسأله ۴۲۰۰ حل می‌شد. در یک مقطعی ضرورت داشت این کار را کردند و باید حل می‌شد، لکن حل نشده است. افتاد به دولت ما که باید مساله ارز ۴۲۰۰ تومانی را حل کنیم. در این زمینه رانت، فساد و ارتباطات ناسالم وجود داشته است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید در سفره مردم قرار گیرد نه در دست عده‌ای خاص، خاطرنشان کرد: در ارتباط سه نکته وجود دارد؛ اولاً برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید یک اجماع نسبی وجود داشته باشد؛ حداقل بین دولت و مجلس. دوماً باید اقناع نخبگانی و اقناع افکار عمومی نسبت به عموم مردم در این زمینه وجود داشته باشد و مردم هم نسبت به اینکه این کار باید قانع شوند و اطلاع‌رسانی دقیق به مردم شود. سوماً تغییر قیمت و خسارتی که به مردم وارد می‌شود، خصوصا به طبقات پایین جبران شود.

رئیس جمهور افزود: آنچه ما داریم با مجلس در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی مذاکره می‌کنیم این است که هر سه نکته برای ما مهم است. کاری که رسانه ملی در این زمینه می‌کند، کار خوبی است. اینکه بحث کنند و موضوع را به بحث بگذارد، مخالف، موافق، کارشناسان بیایند سخن بگویند ما این را پسندیده و می‌دانیم البته اگر خودِ این کار یک انتظاراتی در جامعه به وجود نیاورد و آثار تورمی ایجاد نکند، کارِ مناسبی است.

رئیس جمهور در پاسخ به این که راهکار جبرانی برای جایگزین کردن ارز ترجیحی در سفره مردم چیست، گفت: الان این پول به واردکننده داده شد، ولی اگر این پول در ازای افزایش قیمت احتمالی به کسی که مصرف می‌کند، داده شود، خب این جبران شده است. دکتر رئیسی در پاسخ به این پرسش که آیا این مبلغ نقداً روی یارانه اضافه می‌شود، اظهار داشت: بهتر است که در قالب کارت اعتباری باشد. کالاهای دیگر نباید گران شود، اما کالاهایی که ارز ترجیحی آنها حذف می‌شود و احتمالا گران می‌شوند، این پول باید در ازای آن به خودِ مردم، به ویژه اقشاری که نیازمند هستند، داده شود. این می‌شود اقدام جبرانی و این پیش بینی شده است.

رئیس جمهور: نباید شوک به اقتصاد و بازار وارد شود؛ مشکل بورس از دولت قبل به ما به ارث رسید/ قائم مقام وزیر صمت: افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است/ قیمت‌دهی پرت در بازار ارز/ افزایش ۳ برابری حقوق سربازان در سال آینده

کاهش تورم نیاز به کار دارد

رئیس جمهور در مورد پیش‌بینی میزان مالیات در سال آینده گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته، شاهد یک تورم بی‌نظیر بودیم اما بنای دولت بر کنترل تورم است. نشانه‌هایی که امروز از بانک مرکزی، مرکز آمار ایران، بخش‌های اقتصادی می‌آید، این است که دولت در کنترل تورم موفق بوده است، البته کاهش تورم نیاز به کار دارد. آیت الله رئیسی در مورد این پرسش که افزایش درآمدهای مالیاتی بیش از ۵۰ درصد در بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده و بسیاری مطرح می‌کنند زیرساخت‌های موجود تکافوی این افزایش را ندارد، تصریح کرد: قرار نیست افزایش مالیات از کارمندان گرفته شود. آمارها در مورد فرار مالیاتی با هم تفاوت دارد، اما در یک چیز با هم شبیه هستند و آن اینکه یک مبلغ بسیار سنگینی فرار مالیاتی وجود دارد.

دکتر رئیسی با طرح این پرسش که چرا فرار مالیاتی اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: افرادی هستند که بدون پرداخت مالیات درآمدهای بسیار کلان و نجومی در کشور دارند. در مقابل از کارمندمان قبل از پرداخت حقوق‌اش مالیاتش کسر می‌شود. این واقعاً بی‌انصافی است. رئیس جمهور افزود: افرادی که برابر مقررات درآمدی دارند، باید حقوق دولت را پرداخت کنند تا دولت بتواند کارش را دنبال کند. طبیعتاً در مقابل آنهایی که نمی‌خواهند حقوق خود را پرداخت کنند، دولت با ساز و کارهایی مانند راه‌اندازی سامانه‌هایی که فعال می‌کند این حقوق را می‌گیرد.

مشکل بورس از دولت قبل به ما به ارث رسید

دکتر رئیسی در پاسخ به این که برنامه دولت برای سامان دادن وضعیت بازار بورس چیست؟ تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که از دولت قبل به ما به ارث رسید مساله بورس است. بالاخره با یک تبلیغاتی عده بسیاری به عنوان سهامداران خرد وارد بازار بورس شدند. این سهامداران خرد اکثریت سهامداران بورس را تشکیل می‌دهند و نوسانات بورس موجب نگرانی آنها می‌شود. آنچه  بنده از اول هم به مردم گفتم و نسبت به آن حساس بودم، آن بود که تاکید کردم به هیچ عنوان بورس نباید قلک تامین مالی دولت شود. نکته دوم مورد تاکید بنده این بود که باید صندوق‌های تثبیت و توسعه در بورس به عنوان پشتیبان سهامداران خرد تعیین شوند. تامین اعتبارات لازم بر این صندوق‌ها انجام شده است. البته یک مقدار زمان آن طولانی شد، چون باید از صندوق توسعه ملی مبلغی به این صندوق‌های تثبیت و توسعه تخصیص می‌یافت.

اگر مدیران سازمان بورس توانایی کار ندارند خب می‌توانند کناره گیری کنند

علی سعدوندی، کارشناس اقتصادی در خصوص لزوم پرداخت سود شرکت‌ها از طریق سجام گفت: متأسفانه از سال‌های گذشته تا به امروز برخی از شرکت‌ها سود تقسیمی را از طریق سجام پرداخت نمی‌کنند که این امر مصداق خوردن مال مردم است، زیرا وقتی سود غیر سجامی پرداخت می‌شود، دسته‌ای از سهامداران خرد که کم اطلاع هستند یا سهامشان به اندازه‌ای نیست که برای دریافت سود به بانک مراجعه کنند، در نتیجه متضرر می‌شوند. متأسفانه موارد زیادی قانون شکنی در رابطه با پرداخت سود به روش غیر سجامی وجود دارد مثلاً برخی از شرکت‌ها پس از گذشت چند وقت دیگر سود سهامدار را که در حساب مانده است پرداخت نمی‌کنند.

راهکار حل این مشکلات استفاده از سامانه سجام برای پرداخت سود است که تاکنون کامل اجرایی نشده است و سازمان بورس هم متأسفانه گوش شنوایی برای تغییر در این رویه اشتباه ندارد و تغییرات جدی در سیاست‌گذاری های خود درباره سجام انجام نداده است. سعدوندی درباره انگیزه شرکت‌ها برای پرداخت غیر سجامی سود اظهار داشت: شرکت‌ها می‌دانند که اگر سود را از طریق سجام پرداخت نکنند، امکان اینکه سودهای سهامداران خرد در نهایت پرداخت نشود و در حساب شرکت رسوب کند زیاد است. مدیران برخی از شرکت‌های بورسی به تجربه دریافته‌اند که می‌توانند از وجوهی که در حساب‌ها رسوب کرده است برای منافع شرکت یا حتی خدایی نکرده برای منافع شخصی استفاده کنند. برای همین هم شرکت‌ها، جلوی سجامی شدن پرداخت سود مقاومت می‌کنند.

این کارشناس اقتصادی در خصوص مشکلات استاندارد نبودن پرداخت سود تقسیمی گفت: سهامداران خرد خیلی وقت‌ها وقت کافی ندارند یا کلاً اطلاع ندارد که باید به کدام بانک مراجعه کند تا سود سهامشان را دریافت کند و هر شرکتی هم برای خودش یک سری قوانین دارد. مثلاً یک شرکتی سود را به یک بانک خاص واریز می‌کند و شرکت دیگری به بانک دیگر، بنابراین هیچ استانداردی در پرداخت سود نقدی وجود ندارد که تکلیف سهامداران مشخص شود. در کشورهای پیشرفته سود تقسیمی هر سه ماه یک بار توزیع می‌شود اما در کشور ما سه ماه بعد از تاریخ مجمع، سود تقسیم می‌شود. علاوه بر این در کشورهای پیشرفته پول از مسیر کارگزاری توزیع می‌شود که مزیت خیلی بزرگی به همراه دارد و آن ورود جریان همیشگی نقدیندگی به بازار سرمایه است. وی با انتقاد از عملکرد سازمان بورس خاطرنشان کرد: سازمان بورس باید پرداخت سجامی سود تقسیمی را پیگیری کند. موضوعی که راحت هم قابل اجرا هست اما سازمان بورس سعی می‌کند بهانه بیاورد. اگر مدیران سازمان بورس توانایی کار و مدیریت ندارند می‌توانند کناره گیری کنند. /مهر

شاخص کل بورس بالاخره مثبت شد!

پس از کاهش سه روز گذشته شاخص کل بورس و ثبت سقوط ۷۴ هزار واحدی نماگر، حال در معاملات امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، شاخص کل بورس با رشد حدود ۱۱ هزار واحدی همراه شده است.

کاهش ارزش سهام عدالت در پی نزول بورس

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۹ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۴۸۶ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱.۵ درصد معادل ۱۴۵ هزار و ۶۴۳ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۵ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۸۹۱ تومان رسیده است.

واردات ۲.۹ میلیارد دلاری گوشی

طبق اعلام فرود عسکری، سرپرست معاونت فنی گمرک ایران، در ۹ ماهه امسال ۱۳ میلیون و ۶۱ هزار و ۸۲۲ دستگاه به ارزش دو میلیارد و ۹۴۲ هزار و ۴۲۰ دستگاه گوشی وارد ایران شده که از نظر تعداد ۴۲.۵ درصد و  ارزش ۱۱۷ درصد نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. عسکری یاد آور شد: از حجم گوشی وارداتی در ۹ ماهه امسال ۶۷۰ هزار و ۳۵۷ دستگاه مربوط به گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار  به ارزش ۸۱۰ میلیون و ۹۳۳ هزار دلار است و گوشی‌های زیر ۶۰۰ دلار نیز از واردات انجام شده، حدود ۱۲ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۶۷ دستگاه به ارزش بیش از ۲.۱ میلیارد دلار سهم داشته‌اند.

افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با بیان اینکه مجوزی برای افزایش قیمت لوازم خانگی صادر نشده، گفت: با درج قیمت تولیدکننده (به جای قیمت مصرف کننده) معیاری در دست خریداران هست که بر اساس آن اگر قیمت نهایی خریدار در کالای تند مصرف بیش از۲۰ درصد و در کالاهای کند مصرف بیش از ۳۰ درصد باشد، مصداق گران فروشی است. مفتح در پاسخ به سوالی درباره انتقادات تولیدکنندگان لوازم خانگی نسبت به طرح درج قیمت تولید کننده نیز گفت: تولید کنندگان کالاهای کند مصرف فقط باید قیمت درب کارخانه را روی محصول درج کنند و قیمت مصرف کننده هم در واحد صنفی در معرض دید خریدار قرار بگیرد. اگر در کف بازار قیمت‌ها غیرمنطقی افزایش یافته باشد، حتما برخورد خواهد شد. قائم مقام وزیر صمت همچنین درباره افزایش قیمت اخیر برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: تولیدکنندگان لوازم خانگی مجوزی برای افزایش قیمت دریافت نکرده‌اند و اگر افزایشی صورت گرفته، بدون مجوز بوده است. به نقل از ایسنا؛ گفتنی است هفته گذشته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از افزایش قیمت ۸ تا ۱۲ درصدی لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان خبر داد.

قیمت‌دهی پرت در بازار ارز!

فروشندگان در بازار ارز روز سه‌شنبه تهران کمیاب شدند. طبق گزارش‌های «دنیای اقتصاد» از هسته مرکزی بازار ارز تهران (میدان فردوسی و سبزه‌میدان) تعداد خریداران خرد به شکل قابل توجهی از فروشندگان بیشتر بوده و اکثر معامله‌گران مدعی هستند که اسکناس دلار برای فروش ندارند. این در حالی است که با وجود تلاش‌های این بازیگران بازار در جهت کاهش عرضه و در نتیجه آن افزایش قیمت اسکناس آمریکایی، تمایلی به افزایش قیمت از خود نشان نمی‌دهد و برعکس در آستانه شروع روند کاهشی جدیدی قرار دارد. معامله‌گران افزایشی نیز پس از تلاش ناکام خود در جهت افزایش قیمت، با ارائه نرخ‌های پرت واکنش خود را نسبت به وضعیت این روزهای بازار ارز نشان دادند. روز سه‌شنبه دلار در رقم ۲۸ هزار و ۵۰ تومان معامله شد. دیروز سه‌شنبه ۵ بهمن ماه بازار ارز تهران با کاهش عرضه ارز توسط معامله‌گران فعالیت خود را آغاز کرد. در نتیجه این کاهش عرضه انتظار می‌رفت قیمت دلار حداقل به مقدار اندکی افزایش یابد که به‌ دلیل کاهش حجم معاملات این اتفاق رخ نداد و رخوت و انجماد روز‌های اخیر در بازار روز سه‌شنبه نیز مجددا مشاهده شد.

رئیس جمهور: نباید شوک به اقتصاد و بازار وارد شود؛ مشکل بورس از دولت قبل به ما به ارث رسید/ قائم مقام وزیر صمت: افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است/ قیمت‌دهی پرت در بازار ارز/ افزایش ۳ برابری حقوق سربازان در سال آینده

معامله‌گران ارزی تهران که صبح دیروز معاملات خود را در سطح قیمتی ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان آغاز کرده بودند در اثر کاهش حجم معاملات حوالی ظهر سه‌شنبه به معامله در رقم ۲۸ هزار تومان نیز راضی می‌شدند که این مساله خود سندی بر عدم تمایل بازار به افزایش نرخ است. از طرف دیگر، گزارش‌ها از فضای دیروز بازار آزاد ارز تهران نشان می‌دهد، برخی از معامله‌گران با ارائه نرخ‌های پرت حوالی ۲۸ هزار و ۳۵۰ تا ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تلاش‌های بی‌نتیجه‌ای در جهت بالا بردن قیمت لفظی در بازار داشتند، اما هیچ معامله‌ای در این نرخ‌ها صورت نمی‌گرفت و صرفا نشانگر واکنش معامله‌گران افزایشی از روند روز‌های اخیر قیمت دلار بود. کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز تهران البته این عدم کشش قیمت دلار برای افزایش را در تداوم جو مثبت اخبار سیاسی منتشر شده از مقر مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۴ می‌بینند.

ایران چه قدر از روسیه کالا می‌خرد؟

برآوردها نشان می‌دهد که تا پایان آذر ماه امسال، تجارت کالایی ایران و اوراسیا حدود ۲.۲ میلیارد دلار با وزن تقریبی ۴.۹ میلیون تن بوده است. از این مقدار ۲.۹ میلیون تن به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار ارزش واردات ایران و ۲.۱ میلیون تن معادل ۸۷۸ میلیون دلار، مربوط به صادرات ایران به اوراسیا بوده است. در این مدت، ارزش تجارت ایران با اوراسیا نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی ۳۳ درصدی را تجربه کرده که ۲۴.۵ درصد آن مربوط به افزایش واردات و ۸.۷ درصد آن مربوط به صادرات بوده است. در این مدت صادرات ایران حدود ۱۹ درصد و واردات ایران حدود ۴۴ درصد افزایش یافته است. از لحاظ وزنی نیز صادرات ایران سه درصد و واردات ۱۲ درصد افزایش یافته است.

در این مدت به جز روسیه، تراز تجاری ایران در معامله با دیگر اعضای اوراسیا مثبت بوده است اما با توجه به حجم بالای واردات از این کشور، در نهایت تراز کل تجاری ایران و اوراسیا نیز منفی شده است. در مقایسه با سال گذشته که تراز تجاری در ۹ ماهه منفی ۱۵۳ میلیون دلار بود، در سال جاری این عدد به منفی ۴۰۹ میلیون دلار رسیده که تضعیف ۱۶۸ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت بیشترین حجم تجارت ایران در اوراسیا با روسیه و کمترین آن با بلاروس بوده است. روسیه به تنهایی سهمی ۴۹ درصدی از صادرات و ۹۵ درصدی از واردات را به خود اختصاص داده است. ایران در این مدت به روسیه ۴۳۳ میلیون دلار صادرات داشته اما در عوض ۱.۲ میلیارد دلار کالا نیز از این کشور وارد کرده است. در میان کالاهای اصلی صادراتی ایران به اوراسیا، پسته، پلی استیرن، کیوی، فلفل فرنگی و میله‌های آهنی یا فولادی قرار دارند و در جدول واردات نیز گندم، روغن دانه آفتاب گردان، جو، چوب اره شده و ذرت دامی قرار دارند.

تخم مرغ دو نرخی است

قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ در مغازه‌های سطح شهر تهران ۴۸ تا ۵۵ هزارتومان و در میادین‌میوه و تره بار ۴۲ هزارتومان است. به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی به وزن حدود دوکیلوگرم ۴۸ تا ۵۵ هزار تومان است. این یعنی قیمت هر عدد تخم مرغ برای مصرف کنندگان حدود ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان تمام می‌شود. در میادین میوه و تره بار نیز هر شانه تخم‌مرغ تنظیم بازاری ۳۰ عددی با قیمت ۴۲ هزارتومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود. گفتنی است که در حال حاضر تخم مرغ دارای دو نرخ آزاد و دولتی است.

افزایش ۳ برابری حقوق سربازان در سال آینده

سید محسن دهنوی، ‏‏‏نماينده مردم تهران در مجلس در فضای مجازی نوشت: طبق مصوبه امروز ما در کمیسیون تلفیق، حداقل حقوق سربازان در سال آتی به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد رسید. حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۵ میلیون تومان خواهد شد. به طور میانگین، حقوق سربازان نسبت به امسال ۳ برابر می‌شود تا بخشی از آلام این عزیزان التیام یابد. لذا حقوق سربازان مجرد غیرعملیاتی معادل ۶۰درصد یک پایور، سربازان مجرد عملیاتی معادل ۷۵درصد یک پایور و سربازان متاهل معادل ۹۰درصد یک پایور خواهد شد. پارسال، متوسط حقوق سربازان ۳۰۰ هزار تومان بود؛ این رقم امسال به ۱.۵ میلیون تومان رسید و سال بعد بالای ۳.۵ میلیون تومان خواهد شد. در سال ۱۴۰۱، هیچ سربازی کم‌تر از ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت. به عنوان نماینده مردم و بر اساس قولی که قبلا به شما جوانان داده بودم، تا حد توان پای حقوق سربازان می‌ایستم."

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
تو که وعده داده بودی چند روزه مشکل بورس و تورم را حل می کنی!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اون .مربوط به زمان نامزدی بود
ناشناس
| Romania |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اگر کار مثبتی در قضاییه کرده اینجا هم می کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اونم، سریع....فوری.......انقلااااابی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
یکی از عزیزان گفته بود در مدت سه روز اوضاع بورس را درست می کنم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
بدترين دولت در مدت 6 ماه اول دوره رياست جمهوري در طول 40 سال انقلاب مال شماست كه هيچ شاحصي بهبود نيافته
ناشناس
| Canada |
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
وناگهان و کاملا تصادفی وغیر دستوری بورس امروز مثبت شد !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
فرض که مشکلات بورس از دولت قبل باشه شما با توجه به این واقعیت شعار حل بورس دادی ولی نشد که بماند چرا شاخص را که با 1550000 تحویل گرفتی به 1200000 کاهش دادی؟ لطفا منصف باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
یادش رفته داداش ولی مردم یادشون مونده
بسیجی هستم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
با عرض سلام دولت و مجلس محترم واردات کالای خارجی مثل پوشاک را بشدت تمام ممنوع کند
من با افتخار بسیجی هستم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
با عرض سلام از جناب رئیس جمهور منتخب تقاضا دارم جلوی سفر های خارجی غیر ضروری مردم را بگیرند زیرا کشور ما با کمبود دارو مواجه است از ان طرف افرادی خوش گذران سفر خارجی می روند با تشکر از مدیر سایت.
سپاس فراوان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
با سلام ارز دولتی باعث رانت و فساد اقتصادی می شود همچنین واردات کالای خارجی مثل مکمل ها ارز کشور را نابودمی کند دولت محترم با محدود سازی واردات کالای خارجی از تولید داخل حمایت می کند و می تواند شرایط کشور را سامان دهد با تشکر فراوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
فقط اینو بلدید :افزایش قیمت غیر قانونی می باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
خدا رو شکر که ارث تمام دولتهامون هم جز فلاکت و بدبختی و وخامت هر چه بیشتر نبوده......بریم همین فرمون رو......
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اصولا تغییر دولت ها در انتخابات های دوره ای برای این است که اشتباهات دولت قبل اصلاح شود.این که گفته شود مشکل بورس.تورم نظام بانکی ووووو..مربوط به دولت قبل است وقتی قابل قبول است که دولت جدید اولا روند رشد این مشکلات را کند ودر نهایت متوقف کند.انوقت است که میتواند به مردم گزارش دهد.در مورد افزایش حقوق سریازان عزیز ویا کلا هر قشر دیگر باید گفت اگر این افزایش اگر برگرفته از رشد اقتصادی ورونق تولید واشتغال وایجاد ثروت جدید نباشد .نتیجه ای جز افزایش تورم وگرانی کالاها نخواهد داشت در واقع مثل این است که دولت از جیب سایر اقشار جامعه و به قیمت کاهش قدرت خرید انها. این افزلیش ها را تامین میکند
ناشناس
|
Luxembourg
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
به فکر همه هستید غیر بازنشستگان ومستمری بگیران بدبخت تامین اجتماعی؟ 8سال در مناطق جنگی کارگری کردیم دیگه کی قراره قانون کار در مناطق جنگی برای بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی اجرایی بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
به فکر هیچکس نیستند
ااحمدی
| United States |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
دیگه کسی درفکر بازنشستگان نیست بهتر بگویم دیگه کسی اینهارا بحساب نمی آورد بازنشستگان مردگان بی کفن دفن هستند رسانه ها هم نیز اینهارا فراموش کرده اند
asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
هر کدامتون که به ریاست دولت می رسید مشکلات را به گردن دولت قبلی می اندازید! هیچکدامتان هم درست نمی کنید و مشکلات دیگری اضافه بر مشکلات می کنید و تحویل دولت بعد می دهید ! بخاطر همین است که کشور شده انبوهی از مشکلات تودرتو ! نه کسی کوتاه میاد و نه قانون توان اجرا شدن دارد !! یکی باید بیاد که نه گازرسانی کند نه برق رسانی کند نه منطقه ی آزاد اقتصادی افتتاح کند نه مدام این کشور به آن کشور برای قراردادهای نامعلوم باشد ونه این شهر به آن شهر برای افتتاح حمام عمومی ! فقط 8 سال نظم را به امور کشورداری بازگرداند و کشور را سالم و در جایگاه درست تحویل دولت بعد دهد . ریاستتون در حد سید محمد خاتمی هم باشد برای شروع خوب است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
عزیزان کاری گردند که دیگه حداقل تا ۲۵ سال!!!!!!!! هیچ کسی، هیچ کاری نمیتونه بکنه....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
خب راست میگه دیگه روحانی بورسو خراب کرد
majid s
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
"قرار نیست افزایش مالیات از کارمندان گرفته شود"
آقاي رئيس جمهور با مردم صادق باشيد . ديشب خودم در خبر شنيدم قرارشده ماليات بر اساس دريافت حقوق از 5700000 تومان به بالا از 10% تا سقف 30 % اخذ شود . مثلا براي 20 ميليون دريافتي حدود 2700000 تومن ماليات اخذ خواهد شد. شما اگر تونستي همين مبلغ را بطور ميانگين از درآمد يكسال يك طلافروشان بگيريد من به شما ايمان مي آورم . پزشكان ، دلالان... پيش كش
آخرش هم راحت ترين گزينه حقوق بگير بدبخت هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
سلام:چند پیشنهاد و راهکار عملی برای پیشبرد کشور در شرایط تحریم و غیر تحریم ،با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها: ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،بیابان زدایی با طرح کاشت درختان مثمر قرآنی شامل زیتون ،خرما، انجیر و انگور در مناطق نزدیک به شهرها و نیمه بیابانی با مشارکت بسیج سازندگی بنیاد مسضعفان ،بنیاد برکت و... وبا نظارت وزارت جهاد کشاورزی به مقدار افزایش 50 درصد کنونی طی برنامه 4 ساله ،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 300نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی از طریق تاسیس انبوه پترو پالایشگاها و پالایشگاه در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خریدو فروش سکه و ارز، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ، گره زدن منافع کشورهای همسایه و فراهمسایه با منافع کشورمان با تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی با همکاری شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
هر دولتی مشکلات میندازه گردن دولت قبل پس نتیجه این میشه که مشکل از ریشه حکومت خراب است
آهن رسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
انشالله این میراث بورس توی همین دولت از بین بره به دولت بعدی نرسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
رئیس جمهور بهتره فرافکنی نکنه و قولی را که برای بهبود بورس داده است را عملی کند .
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
وقتی روحانی میگفت خزانه خالی و انبوهی از مشکلات از دولت قبلی به ما رسیده میشد سیاه نمایی ولی ایشان وقتی میگویند مشکل بورس از دولت قبلی به ما به ارث رسیده میشود گفتن حقیقت و درد دل
یک بام و دو هوا ؟؟ اصولگرایان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
گندهایی که دولت قبل و حامیانش به کشور و اقتصاد وارد کرده اند تا ده سال دیگه هم نمیشه جمعش کرد . پولدارها رو پولدارتر کرد و ضعفها رو فقیر تر و بیچاره تر . حالا همون هایی که رفتند سهام خردیدند از دولت قبلی رفع مشکلشان را بخواهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
وضعیت کشور رو دید بعد کاندید شد . مجبورش نکردند . حالا زمان عمل به وعده هایش است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
یکی رییسی رو توجیه کنه که الآن دیگه رییس‌جمهوره، نه کاندیدای انتخابات.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
انگار به زور رییس جمهور شده سر ملت منت میزاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
این بورس تا ۱۷ سال رفت تو کما.

دقیقا همین اتفاق در سال ۱۳۸۲ و در دوره اصلاحطلبان با هماهنگی و همکاری کامل اصولگرایان اتفاق افتاد .

آن روزها شبیه همین روزها بود
هیچکس مسئولیت این فضاحت را به عهده نگرفت
ولی همه مسئولان با هم متحد بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
این بابا هنوز توو فاز شعارهای انتخاباتیه. یکی بهش بگه الان چندین ماهه رییس جمهور شده. اینکه فقط بگه باید بشود و نباید بشود که بدرد نمیخوره. هرچند همشون همین بودن و هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
همه مشکلات از دول قبلی به دولت های بعدی رسیده شما چه کردید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
ایشون هم قراره پاس بده به بعدی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
معاون وزیر صمت بهتره بگه:
افزایش قیمت بدون هماهنگی با ما امکان پذیر نیست فقط کافیه یه سر به ما بزنید مثل خودروسازها شیتیل رو بدید و و مجوز افزایش قیمت البته قانونی رو دریافت کنید
همین
بعد همه با هم به خوبی و خوشی به ریش مصرف کننده بخندیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
مردم چرا برخورد نمی کنید با افزایش قیمت ها
چقدر دولت ها اعلام می کنند این افزایش ها غیر قانونی است و شما مردم به آن توجه نمی کنید خوب وظیفه تون رو درست انجام بدید دیگه
مقصر دولت نیست. دولت وظیفه خودش که اطلاع رسانی است را انجام داده بقیه با شماست که عمل نمی کنید
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اقای رئیسی گفتار درمانی کاری از پیش نمی برد مگر شما نبودید که نسخه چند روزه برای حل بورس داشتید ؟ خوب کو ؟ حالا انداختید گردن دولت قبل شما چه کردید؟ موضوع تورم هم که تکلیفش روشن است ایشان امر میفرمایند که نباید گران شود خوب وقتی گران شد شما چه می کنید ؟ به نظرم یکی باید ایشان را هوشیار کند که رئیس جمهور است نه فرمانده یک پادگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اقای قایم مقام وزیر
چه فرقی میکنه لوازم خانگی یا هر کالای دیگری قانونی افزایش قیمت داشته باشه یا تماما غیر قانونی. مردم همیشه در صحنه باید تحمل کنند و بپردازن.
واقعا چه مدیریتی حاکم است بر این قیمت هاو چه نظارتی میشود و چه برخوردی با خاطی و گرانفروش. شما هم بیخودی و اگاهانه شعار الکی ندین.
غیرقانونی است جلوشو بگیرین و اگر قانونی است لطفا بیخودی حرف نزنین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
جناب ریسی
همه مشکلات اقتصادی احتمالا از دولت قبل به شما به ارث رسیده بورس هم همینطور اما به هیچ وجه این نافی مسیولیت شما نیست و نخواهد بود . شما میدانسیتد چه مشکلاتی وجود دارد و با این وجود قبول مسولیت کرده اید و وعده های بسیاری برای بهبود اوضاع اقتصادی داده اید و میدهید . اگر غیر از این است چرا در زمان انتخابات در بورس تهران حضور پیدا کردید و وعده اصلاح و حمایت دادید.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
مصاحبه باید چالشی باشد و توسط کارشناسان هررشته انجام شود تا حقیقت روشن شود اینکه یکنفر گوینده خبر یک سوال از پیش تعیین شده را بخواند و ساکت بنشیند بجایی نمی رسد در هر صورت این دولت بورس را با ۱۵۰۰ تحویل گرفته و اکنون ۱۲۰۰ رسیده و همچنان در حال کاهش این دیگر ربطی به دولت قبل ندارد همه آنها که قول سه روز و یک هفته ای دادند اکنون در دولت حضور دارند علیرغم ادعا ها بورس قلک دولت شده
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
تا واردات لوازم خانگی با تعرفه معقول آزاد نشود، مونتاژ کاران داخلی، قیمت لوازم خانگی مونتاژی را که به اسم تولید داخل به مردم غالب می کنند، دائماً افزایش خواهند داد و سرانجام خودروسازی برای لوازم خانگی هم خواهد شد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
بله مشکل بورس و خیلی از مشکلات دیگه از دولت قبلی وجود داشته و شما با علم به این موضوع روی کار اومدید. وگرنه که منم میتونستم بیام رییس جمهور بشم بگم مشکلات و تحریمها و تورم از قبل بوده و به من ربطی نداره!
پاسخ ها
ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
تو مگه خودی هستی که میتونستی رییس جمهور بشی؟
فرهنگی بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
سلام دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی را تصویب واجرا کنید.سپاسگزارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
وضعيت بازار بقول فروشندهاي اگر هرقيمتي براي كالايي بگويم خريدار دارد مانند خودرو براي خودرو مرگ پرايد قيمت وجود ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
جناب وزير صنعت ، بازار توجهي به قانون دارد! فروشنده گان مي گويند وزير مي گويد غير قانوني است قانون را ما تعين مي كنيم
دانیال
|
United Kingdom
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
عجب مردم بی ملاحظه ای داریم ،همه اش بدنبال شک وارد کردن به کشورند،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
از اون همکار پوششی تون که گفت سه روزه میتونه مشکل بورس رو حل کنه کمک بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
بورس رو منفی میکنن، بعد که رییسی صحبتاشو کرد چن روز مثبتش میکنن که بگن بخاطر مدیریت اون بوده. این بازیا دیگه قدیمی شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
چشم
ببخشید
دیگه شوک اقتصادی وارد نمیکنیم
مشکل بورسو که رفیقت که الان شده رئیس بنیاد شهید راه حل سه روزه داشت براش چرا ازش نمیپرسی اجرا کنی؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
ایشان از ارثیه خبر نداشت روزی که توسط شورای نگهبان بنامش کردن خبر نداشت عجبا واقعا عجبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
تو که میگفتی مشکلات معشت مردم رو حل میکنم. مشکل بورس رو 3 روزه حل میکنم. تورم را مهار میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
ما میدانیم که افزایش قیمت غیر قانونی است. شما باید جلوش رو بگیرید.
نامی
|
Slovakia
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
خخخخ
جناب وزیر صمت چشم بسته غیب گفتی. همه می دونیم که افزایش قیمت ها غیر قانونیه. پس تو رو برای چی وزیر کردند؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
از نمایندگان بسیار سپاس گزاریم که دائم حقوق سربازان را اضافه می کنند این تنها روشی است که حاکمیت مجبور به معاف کردن یا فروش خدمت شمار زیادی شاید 70 درصد مشمولین که به انها نیازی نیست و فقط به واسطه مفت بودن به خدمت احضار می شوند،شود.وقتی پولی شد قدر نیازشون می برند سربازی اما وقتی مفت باشد در حالی که پول غذاشان را هم نمی توانند بدهند می برند.مفت باشه کوفت باشه الان ارتش ایران با احتساب سربازان از حیث تعداد نصف ارتش چین،دوسوم ارتش امریکا و قدر ارتش روسیه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
کدوممممم وعده شما جناب رییسی محقق شدهههه؟؟؟
کدوم حرفتون راست از آب درومدهههه
جان مادرم تا الان هیچ وقت اینقدرر تو زندگیم از آینده نا امید نبودم
باورمممم نمیشه این حد از........
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
والا ما همه می دانیم نباید این طور باشه

ولی متاسفانه قدرت دست شما و هم کیشان شماست
شما چکاره هستید اون وسط الان که فقط حرف می زنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
مشکل بورس از دولت قبل به ما به ارث رسید
ببخشید دولت قبل هم مشکلات را به دولت احمدی نژاد نسبت دارد و احمدی نژاد به دولت خاتمی و خاتمی صادقانه گفت که تدارکچی است و کاری نمی تواند بکند.
حالا دولت قبلی خوب کار نکرد لطفا شما خوب کار کنید، الان چند ماه است که دولت شما سر کار آمده و خروجی آن چه بوده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
حرف تکراری همیشگی! بیایید یکبار هم شده تنوع ایجاد کنید. مشکل را به گردن دولت بعدی بندازید یا مشکل را به گردن افرادی بندازید که اصلا وجود خارجی ندارند.
ي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
حسادت و بخل ويرانگرترين اخلاق اين تمدن است و هر گونه نخبه و كار آفرين و سرمايه دار را فراري ميدهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
سلام دکتر. بیشتر از این که منتشر نمی کنین. پس فقط سلام دکتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
کلام ایشان مجموعه ای است از باید بشود و نباید بشود.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
نباید شوک به اقتصاد کشور وارد کرد
بعله وارد کردید با افزایش قیمت گاز پتروشیمی ها و....نتیجه آنرا هم دیدید حال قبول دارید که بورس قلک دولت شده اگر مسولیت دارید باید وزیر اقتصاد را توبیخ کنید بخاطر این خطای فاحش در هر صورت این یک شکست بزرگ برای دولت بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
قیمت تخم مرغ نمی تونید کنترل کنید چطور می خوای قیمت دلار درست کنید
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
مشکل بورس و دیگر گرفتاریهای مردم ایران ؛ روز مرگی و روش آزمایش و اظهار نظر افراد غیر مسئول است . اگر دولت یک سال دخالتی در بورس نداشته باشد و کلاه واحد نظارت بر شرکتهای بورسی پشم داشته باشد تا با تخلفات غیر قانونی بعضی شرکتهای حاضر در بورس مقابله کند ؛ اوضاع به سرعت روبراه خواهد شد
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
حقوق سربازان از مستمری بگیران تامین اجتماعی بعد از واریز ۳۰سال حق بیمه،بیشتره
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
جالبه هر رئیس دولت جدید که میاد سرکار می گوید فلان مشکل از دولت قبلی به ارث رسیده چهل و سه سال گذشت و این سناریوی تکراری ادامه دارد .
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
کاهش تورم نیاز به کار دارد:
آقای روحانی از این حرفها و وعده زیاد داد!!
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
مشکل بورس از دولت قبل به ما به ارث رسید:
آقای رئیسی قرار به این بهانه ها نبود. شما بعد از انقلاب در مقاماتی کار کردید که اگر هم مشکلی از دولت قبل بود، به تمام جریانات خوب و بد آگاه بودید و بایستی در همان مناظرات انتخاباتی به آن اشاره میگردید. تیم شما در مناظرات 5 نفر از قوی ترین افراد نظام بودند که همگی همین الان هم با همکار هستید. این گونه پاسخها توی کت ملت گرسنه و خسته این توضیحات نمیرود.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
سید محسن دهنوی، ‏‏‏نماينده مردم تهران در مجلس در فضای مجازی نوشت: طبق مصوبه امروز ما در کمیسیون تلفیق، حداقل حقوق سربازان در سال آتی به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد رسید. حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۵ میلیون تومان خواهد شد:
حقوق سربازی من 240 تومان بود. 240 تا تک تومانی. بعد هم احتصاب مناطق جنگی حدوداً کمی بیش از دو هزار تومان شد. آقای دهنوی چنان با افتخار این افزایش حقوق با پول بی ارزش ملی سخن میگوید که گوی قله اورست را فتح کرد. از این افزایش ها باید خجل باشد.
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
یک طور دیگه پول بدید به سهامدارهای حقیقی چطور میشه مواد پتروشیمی و آهن به قیمت جهانی و دلار میدن مردم ولی گاز تقریبا رایگان میگیرن؟؟؟؟و بعد چون دولت درامد نداره با کسر بودجه وتورم پنجاه درصدی مواجه میشه حداقل به قیمت عراق و ترکیه بیست سی سنت بدید نمیگم آلمان که بیش از یک دلاره قیمت هر متره گاز. اصلا قیمت گاز و feed ومواد اولیه اونها به صورت درصد دو سه درصد بوده ولی کره بیست سی درصد یعنی ۲۵ سی درصد پول محصول در کره مال مواد اولیه و خوراکه در پتروشیمیه ولی ایران دو درصد چرا؟؟ و در کره کلی هزینه کارمندشونه؟؟؟؟ یعنی از جیب کل ملت واز بودجه برداشت میشه همینطور برقشون یعنی به قیمت اروپا معادل حداقل سی چهل میلیارد دلاره پول برق و گازشون؟؟؟؟ اونوقت دو زار میدن برا سهام عدالت .پولش کجا میره؟؟؟؟؟ البته دولت از این طریق بخشی از حقوق بازنشسته ها رو میده. قبول ندارید برید ندارید وضعیت مالی شرکتهای پتروشیمی ایران و کره ای رو بخونید همینطور قیمت گاز در آلمان و ترکیه.من نمیدونم این چه توقعیه که نسبت به سال ۷۹ بورس بیشترین رشد رو نسبت به سایر بازارهاداشته یعنی چهارصد برابر.سایر بازارها به گردش هم نمیرسند یعنی دو و سه و چهار برابر شاخص بورس گرونتر شده .و همه بازارها کما بیش مثل ظروف مرتبطه باید به هم برسندیعنی اگر بورس پایین نیاد بقیه چیزها با تورم‌ شدید خودشون رو به بورس میرسونند از جمله مرغ گوشت گندم دارو بازیش یا یک سر باخته یا دوسر باخت
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
یک طور دیگه پول بدید به سهامدارهای حقیقی چطور میشه مواد پتروشیمی و آهن به قیمت جهانی و دلار میدن مردم ولی گاز تقریبا رایگان میگیرن؟؟؟؟و بعد چون دولت درامد نداره با کسر بودجه وتورم پنجاه درصدی مواجه میشه حداقل به قیمت عراق و ترکیه بیست سی سنت بدید نمیگم آلمان که بیش از یک دلاره قیمت هر متره گاز. اصلا قیمت گاز و feed ومواد اولیه اونها به صورت درصد دو سه درصد بوده ولی کره بیست سی درصد یعنی ۲۵ سی درصد پول محصول در کره مال مواد اولیه و خوراکه در پتروشیمیه ولی ایران دو درصد چرا؟؟ و در کره کلی هزینه کارمندشونه؟؟؟؟ یعنی از جیب کل ملت واز بودجه برداشت میشه همینطور برقشون یعنی به قیمت اروپا معادل حداقل سی چهل میلیارد دلاره پول برق و گازشون؟؟؟؟ اونوقت دو زار میدن برا سهام عدالت .پولش کجا میره؟؟؟؟؟ البته دولت از این طریق بخشی از حقوق بازنشسته ها رو میده. قبول ندارید برید ندارید وضعیت مالی شرکتهای پتروشیمی ایران و کره ای رو بخونید همینطور قیمت گاز در آلمان و ترکیه.من نمیدونم این چه توقعیه که نسبت به سال ۷۹ بورس بیشترین رشد رو نسبت به سایر بازارهاداشته یعنی چهارصد برابر.سایر بازارها به گردش هم نمیرسند یعنی دو و سه و چهار برابر شاخص بورس گرونتر شده .و همه بازارها کما بیش مثل ظروف مرتبطه باید به هم برسندیعنی اگر بورس پایین نیاد بقیه چیزها با تورم‌ شدید خودشون رو به بورس میرسونند از جمله مرغ گوشت گندم دارو بازیش یا یک سر باخته یا دوسر باخت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا امیرحسین بانکی پورفرد محمد کاظمی حسین طائب
وب گردی