بازدید 22302
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون هر برگ سهام عدالت امروز چقدر قیمت داشت؟ ارزش دارایکم چقدر شد؟ کاهش ارزش پالایش یکم، کاهش نرخ دلار در کانال ۲۵، قیمت جهانی طلا با امید به واکسن کرونا افت کرد، قیمت نفت بالای ۵۰ دلار، شرکت‌های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند و هشدار چین به آمریکا درباره سرکوب شرکت‌های خارجی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۲۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶ 14 December 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون هر برگ سهام عدالت امروز چقدر قیمت داشت؟ ارزش دارایکم چقدر شد؟ کاهش ارزش پالایش یکم، کاهش نرخ دلار در کانال ۲۵، قیمت جهانی طلا با امید به واکسن کرونا افت کرد، قیمت نفت بالای ۵۰ دلار، شرکت‌های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند و هشدار چین به آمریکا درباره سرکوب شرکت‌های خارجی را در بر دارد.

روز قرمز بورس

شاخص کل با ۳۱۶۳۲ واحد کاهش معادل منفی ۲.۰۹ درصد به یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۱۲۶ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۸۲۷۲ واحد کاهش معادل منفی ۲.۰۹ درصد به ۳۸۸ هزار و ۱۱۱ واحد، شاخص کل هم وزن با ۴۳۳۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۵ درصد به ۴۵۱ هزار و ۹۲۱ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۲۸۳۵ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۵ درصد به ۲۹۵ هزار و ۸۷۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۵۳۰۹ واحد کاهش معادل منفی ۱.۶۹ درصد به دو میلیون و ۴۹ هزار و ۶۸۲ واحد، شاخص بازار اول با ۲۵۴۷۲ واحد کاهش معادل منفی ۲.۲۸ درصد به یک میلیون و ۹۳ هزار و ۲۴۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۵۷۴۵ واحد کاهش معادل منفی ۱.۸۴ درصد به ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۲۲۰ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۸۰۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۴ میلیارد و ۷۹۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴۶ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹ / روز قرمز بورس

گزارش بورس امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹ / روز قرمز بورس

هر برگ سهام عدالت امروز چقدر قیمت داشت؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با کاهشی ۱.۹ درصدی به ۱۰ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۵۳۹ تومان رسید. با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش سهامداران نیز به ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۱۲۳ تومان رسید که نسبت به روز گذشته، افتی ۲۱۱ هزار و ۸۰۶ تومانی داشته است. /نبض بورس

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با رشد ۰.۹۲ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۸ هزار و ۵۸۲ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری، آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با کاهش ۱.۸۷ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۱۸ هزار و ۶۹ تومان معامله شد.

کاهش ارزش پالایش یکم

قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با افت ۳.۲۸ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته، ۱۰ هزار و ۷۵ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۵ میلیون و ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با کاهش ۳.۹۹ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۰ هزار و ۱۰ تومان معامله شد.

کاهش نرخ دلار در کانال ۲۵

در معاملات امروز (دوشنبه بیست و چهارم آذرماه ۹۹) بازار ارز، در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۴۷۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۵۷۰۰ تومان به متقاضی دریافت ارز فروخته می‌شود که نسبت به روز قبل، ۱۰۰ تومان ارزان‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به قیمت ۳۰۲۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۱۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز یکشنبه، ۱۰۰ تومان کاهش نرخ دارد.

انتقاد وزیر صمت از دو نرخی بودن ارز

علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار تولید خودرو هستیم تا فضا برای تولید بیشتر خودروسازان دولتی باز شود. با اجرای این طرح، خودروسازان دولتی می‌توانند ۵۰ درصد افزایش تولید داشته باشند و به این ترتیب، شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود؛ همچنان که در چند روز گذشته، شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم.

وزیر صمت در خصوص نهاده‌های دامی هم گفت: در مورد پنج نهاده دامی که دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به آن اختصاص داده به اندازه مناسب و نیاز وزارت جهاد برای توزیع، نهاده وارد کرده و تحویل داده‌ایم. وظیفه اصلی وزارت صمت، تأمین نهاده دامی است و جهاد کشاورزی آن را تحویل و توزیع می‌کند، اما در بخش توزیع برای اینکه حجم کالا بالاست ممکن است خطاهایی صورت بگیرد که مسئول پاسخگویی به آن، وزارت جهاد کشاورزی است. وی گفت: وزارت صنعت بیش از مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی و واحدهای تولید دام و طیور، نهاده وارد کرده و تحویل داده است. وزیر صمت افزود: دو نرخی بودن ارز، باعث برخی ناهماهنگی‌ها و ایجاد فساد در این بخش شده است.

عقبگرد سکه به کانال ۱۱ میلیون تومانی

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (دوشنبه) با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز یکشنبه به بهای ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه به چهار میلیون و ۲۵۹ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت جهانی طلا با امید به واکسن کرونا افت کرد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه با آغاز ارسال اولین محموله‌های واکسن فایزر و بایون‌تک، برای توزیع در آمریکا افت کرد. این در حالی است که پیش از این قیمت طلا با امید به بسته کمک کرونایی جدید آمریکا رشد کرده بود. ارسال محموله‌های واکسن فایزر و بایون‌تک پس از آن آغاز شد که اداره غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از آن را تأیید کرد. سرمایه‌گذاران امیدوارند با آغاز توزیع واکسن کرونا، ریکاوری اقتصادی آمریکا سرعت بیشتری بگیرد. این باعث شد تا روحیه سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی‌های ریسک‌داری مانند سهام تقویت شده و قیمت دارایی‌های امنی مانند طلا افت کند. تا ساعت ۱۰:۰۵ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۳۹ درصد یا ۷.۱۲ دلار کاهش یافت و به ۱,۸۳۳.۴۰ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۰.۴۰ درصد یا ۷.۳۰ دلار افت کرد و به ۱,۸۳۶.۳۰ دلار بازگشت.

قیمت نفت بالای ۵۰ دلار

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه افزایش یافت و دوباره قیمت نفت برنت به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه رسید. از عوامل این افزایش، امید به عرضه واکسن کروناست که می‌تواند تقاضا برای سوخت در جهان را افزایش دهد. همچنین منفجر شدن یک نفتکش در عربستان، در بازار آشفتگی ایجاد کرد. هر بشکه نفت برنت با ۵۱ سنت افزایش ۵۰.۴۸ دلار فروخته و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۴۳ سنت افزایش ۴۷ دلار معامله شد. پس از اینکه یک شرکت کشتیرانی اعلام کرد یک نفتکش در حالی که در حال تخلیه در بندر جده در عربستان بوده، با یک مانع خارجی برخورد کرده است، قیمت‌ها افزایش یافت. ویرندرا چائوهان، تحلیلگر انرژی اسپکت گفت: «بازار در حال بررسی اختلال در عرضه به علت این حادثه در مقابل حجم نفتی که از سوی ایران بازمی‌گردد، است.» وی افزود شیوع ویروس کرونا در غرب به تقاضا صدمه زده است. «از این تعجب برانگیز نیست که قیمت‌ها دست خوش تغییر هستند.» نفت برنت و WTI برای ششمین هفته متوالی افزایش یافتند که طولانی‌ترین رشته افزایشی از ماه ژوئن به شمار می‌رود. آمریکا واکسیناسیون را آغاز کرده و این امید زنده شده است که به زودی محدودیت‌ها برداشته می‌شود و تقاضا برای نفت در بزرگ‌ترین مصرف کننده نفت جهان افزایش خواهد یافت. تمدید مذاکرات برگزیت در میان رهبران اروپایی نیز بازار‌های مالی را تقویت کرده است. همچنین سرمایه گذاران در انتظار برگزاری دو نشست اوپک پلاس در ۱۶ دسامبر و ۴ ژانویه هستند.

هشدار چین به آمریکا درباره سرکوب شرکت‌های خارجی

تصمیم بازار بورس آمریکایی «نزدک» برای حذف سهام چهار شرکت چینی از نمایه خود با واکنش تند دولت پکن مواجه شد. «وانگ وِن‌بین» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) طی نشست خبری روزانه به ایالات متحده هشدار داد دست از سوءاستفاده از قدرت برای سرکوب شرکت‌های خارجی بردارد. به نوشته «رویترز»، وانگ با غیرقابل قبول دانستن تصمیم بازار بورس نزدک گفت: چین به دفاع از حقوق و منافع مشروع و قانونی شرکت‌های چینی در کشورهای خارجی ادامه می‌دهد. روز جمعه بود که در ادامه فشارهای سیاسی و اقتصادی آمریکا به شرکت‌های مهم چینی به بهانه ارتباط آنها با ارتش و نهادهای نظامی این کشور، بازار بورس نزدک نیز اعلام کرد از تاریخ بیست‌ویکم دسامبر، سهام چهار شرکت چینی را که اخیراََ از سوی کاخ سفید تحریم شدند، از نمایه خود حذف می‌کند.

شرکت‌های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند

عباس قبادی در پایان جلسه امروز ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط تنظیم بازار کشور به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت برای هیچ اقلام کالایی را ندارد و اصلا تغییر قیمت خارج از مصوبات را تحمل نخواهیم کرد و به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد، چون این مهم در شرایط حاضر و خاص کرونایی و اقتصادی مردم پذیرفتنی نیست.

دبیر ستاد تنظیم بازار همچنین با اشاره به موضوع تذکر داده شده به شرکت‌های لبنی مبنی بر عدم تغییر قیمت و افزایش نرخ اقلام کالایی خارج از چارچوب‌های تعیین شده در تنظیم بازار کشور گفت: قطعاً با شرکت‌های متخلف برخورد خواهد شد و این موضوع مشمول تمام اقلام کالایی دارای مصوبه قیمت و سایر اقلام لبنی بدون قیمت تثبیتی است. وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های نامتعارفی در برخی کالاهای لبنی مشاهده شده است، تصریح کرد: هرچند اغلب آن‌ها این موضوع را انکار می‌کردند، مکلف شدند تا قیمت‌های محصولات لبنی را افزایش ندهند و در شوینده‌ها هم هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت. قبادی در مورد مسائل مطرح در خصوص قیمت محصولات پتروشیمی گفت: تنظیم بازار محصولات پتروشیمی بر عهده کمیته‌ای در شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و در جلسه امروز مصوب شد تا هفته آینده این کمیته گزارش کاملی را در مورد تصمیمات خود به ستاد ملی تنظیم بازار ارائه کند.

بودجه ۱۴۰۰ احتمالاً رکورد تورم را خواهد شکست

علی سعدوندی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بنای بودجه ۱۴۰۰ بر این است که اگر نفت نیز فروخته نمی‌شود اوراق سلف نفتی فروخته شود تا در آینده درآمد نفت وارد بودجه ریالی شود، گفت: من فکر نمی‌کنم تا به حال در کشور ما بودجه‌ای در این حد تورم زا تدوین شده باشد و به عقیده بنده این بودجه احتمالاً رکورد تورم را خواهد شکست. عجیب آن است که می‌شد از منابع و مصارف سال ۱۴۰۰ برای کنترل تورم استفاده کرد؛ اما متأسفانه سیاست گذاران در جهت ارتقای تورم از بودجه بندی استفاده کردند. /مهر

بیشترین افزایش قیمت خانه در شهریور

طبق بررسی اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی درباره قیمت و معاملات خانه در شش ماهه اول سال، ماه‌های فروردین و تیر به ترتیب کمترین و بیشترین تعداد معاملات مسکن در تهران را داشته‌اند و کمترین و بیشترین قیمت مسکن در ماه‌های فرودین و شهریور رخ داده است که البته ماه‌های فروردین و شهریور، بیشترین و کمترین افزایش شاخص اجاره خانه در تهران را به خود اختصاص  داده‌اند. به عبارت دیگر، قیمت و معاملات مسکن از ابتدای سال تا شهریور روند صعودی طی کرده است، به گونه ای که قیمت مسکن از فروردین ماه تا ماه ششم سال جاری معادل ۶۲.۹ درصد و معاملات آن نیز در این مدت ۱۴.۱۱ درصد رشد کرده است.

رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ به ۱.۳ درصد رسید

بانک مرکزی اعلام کرد: بر اساس محاسبات مقدماتی اداره حساب‌های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه (به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۰) در نیمه نخست سال ۱۳۹۹ به عدد ۳۲۲۸.۹ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال قبل به میزان ۱.۳ درصد افزایش یافته است. لازم به ذکر است رشد تولید ناخالص داخلی در بهار سال جاری ۲.۹- درصد بود که این رقم در تابستان به ۵.۱ درصد افزایش یافته است. رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت نیز که در بهار سال جاری ۰.۶- درصد بود، در فصل تابستان به ۳.۲ درصد افزایش یافته و بر این اساس رشد اقتصادی بدون نفت کشور در نیمه اول سال جاری معادل ۱.۴ درصد حاصل شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
امروز بورس بیش از۳۰ هزارواحد سفوط کرد و دوباره به کانال یک میلیون وچهارصد هرارواحدبازگشت
بیصبرانه منتظریم تیتر اول جراید مدافع بورس هستیم تاببینیم عدالت و بیطرفی درانعکاس اخباررارغایت میکند یا فقط دررمان رشد بورس و سقوط ارز وطلا و مسکن تیترهای حماسی میزند ؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
زاکانی: تشویق مردم به حضور در بورس یک جنایت بزرگ بود!!!!
هنوزم دارند باتبلیغات شبانه روزی همین کار رو انجام میدن
البته مردم هم مقصرند که دوست دارند ازیک سوراخ چندین بار‌گزیده بشوند !ً‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
بورس دربهترین حالت فقط درجاخواهدزد
دوران سودهای الکی روزانه ۵ درصد بسرامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار کرد:

امروز ۷ دهک فقیر داریم و فقط ۳ دهک جامعه بالای خط فقر هستند، هیچگاه چنین وضعیتی نداشته‌ایم. مراجعات به گرمخانه‌ها دو برابر شده است. میزان سرقت بیش از دو برابر شده و طبق پایش‌های صورت گرفته آسیب های اجتماعی در طبقه متوسط و فقیر بیشتر شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
امروزچهارمین رکورد خروج نقدینگی ازبورس صورت چرفت
ازاین به بعد خروج نقدینگی باشدت بیشتری انجام خواهدشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
اون بورسی که میخواست به اون ضدبورسی « نورچشمی» بخنده کجایت یه کم بهش بخندیم ؟ (:
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
هوررررررررررررررراهورررررررررررررررا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
چی شده چرا اینقدر خوشحالی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
سه شنبه ۲۵ اذر
امروزهم مثل چندروزگذشته شاخص کل درهمان ابتدای کار ۲۵۰۰۰ واحد دیگرفروریخت
دیروز شاخص کل دوباره به کانال یک میلیون وچهارصدهزار واحدبازگشت
همه فروشنده اند اما خریداری نیست (:
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
رکورد خروج نقدینگی در بورس شکسته شد!!!
شاخص کل امروز سه شنبه ۲۵ اذر تنها در نیم ساعت ابتدای کار تالار بورس حدود ۵۰ هزارواحد ( بیش از ۳ درصد) سقوط کرد
پیشبینی میشود باادامه این روند بورس کانال یک میلیون وسیصد هزار واحدراهم ازدست بدهد
همه فروشنده اند اما خریداری نیست
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
شرکتهای لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند..... این جملات دهها سال است که هر روز گفته میشود و تنها کشوری در دنیا هستیم که بیش از 4 دهه، تورم دو رقمی دارد!..... تورم دهها سال است که در دنیا حل شده و متوسط تورم جهانی در چندین سال اخیر کمتر از 2 درصد سالانه بوده است. بگذریم از ژاپن و چند کشور اروپایی که تورم منفی دارند!!!!.... چه وقت مدیران شایسته بر مسند کار خواهند آمد، خدا میداند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
خبرامکان بررسی محدد اف ای تی اف هم نتوانست مانع ازسقوط تاریخی بورس شود !!!!
تنهادردوساعت بیش از۵۰ هزارواحد دیگرفروریخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
حالا امروز که پیروزی بایدن هم رسما تایید شده، بورس بیش از 3.5 درصد دیگر در یک روز سقوط کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
چرا نمی نویسید به سرمایه مردم در بورس چه امده است!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
سه شنبه ۲۵ اذر
سقوط تاریخی بورس رقم خورد
شاخص کل بورس حدود ۶۰ هزارواحد (نزدیک به۴درصد) سقوط کرد ودراستانه بازگشت به کانال یک میلیون وسیصدهزارواحدقرارگرفت
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
علی برکت ا... بورس رو به تحریم نسبت بدید بخندیم. گفتن بایدن بیاد خوب میشه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
5 ماه پیش سهامی که خریدیم بجای رشد و سود دادن 70 تا 80 درصد سقوط قیمت کردن باور ندارین برین چک کنین من سهم سرمایه گزاری سایپا خریدم 2600 تومن الان 800 تومنه و سهم پارس الکتریک خریدم 55000 تومن الان 11000 تومنه....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی