بازدید 21765
۵

اصابت ۲۰ خمپاره به روستاهای ایران درپی تشدید جنگ

اصابت بیش از ۲۰خمپاره به خاک ساحلی رود ارس و روستای قره قباق اصلاندوز موجب وحشت ساکنین این روستا شد.
کد خبر: ۱۰۰۶۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸ 03 October 2020

به گزارش «تابناک»، قره باغ این روزها به مرکز خبر تبدیل شده است، درگیری های نظامی در این منطقه اوج گرفته و آذربایجان و ارمنستان بار دیگر به روی هم آتش گشوده اند. پس لرزه های این درگیری اما به مرزهای ایران هم رسیده است و طی روزهای اخیر خبرهایی درباره اصابت خمپاره به برخی روستاهای مرزی ایران منتشر شده است.

در همین راستا، اصابت بیش از ۲۰خمپاره به خاک ساحلی رود ارس و روستای قره قباق اصلاندوز موجب وحشت ساکنین این روستا شد.

بنا به گزارش مهر، درگیری ها بین کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ که از صبح یکشنبه ۲۷ سپتامبر پس از دو ماه از سر گرفته شده است شدت یافت.اصابت خمپاره‌های طرفین جنگ به نوار مرزی کشورمان موجب ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی و ساکنین این مناطق مرزی شده است و برخی از ساکنین به دلیل وحشت کودکان اصلاندوز را به طرف پارس آباد ترک می‌کنند.

از سوی دیگر سد میل مغان به عنوان سد دوستی ایران و آذربایجان است از نوع انحرافی نیمه متحرک با بدنه بتنی و خاکی می‌باشد که بین دو شهر اصلاندوز مغان و هورادیز واقع شده است. خمپاره‌های طرفین جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان به نزدیکی‌های این سد و کانال آبی آن برخورد می‌کند که اگر هشدارهای لازم به طرفین جنگ داده نشود با بحران جدی تخریب سد مواجه خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۵
باید یک مانور هوایی تو منطقه انجام داد هرچه زودتر
بله، کجایند آنهایی که ادعا میکردن اگه ی گلوله سمت خاک کشور پرتاب بشه، هزاران گلوله نثارشان خواهیم کرد، بفرما الان کل روستا هم با خاک یکسان شه کسی ککش نمیگزه، چارتا سیلی محکم زیر گوش دوتاشون که بخابونید خودشون میرن میشینن تو خونه شون جنگ هم تموم میشه،
حداقلش هوای خوبی داره ما چی بگیم توی خوزستان
اینجا خاک اذربایجان است و خمپاره ها اصابت کرده متعلق به ارمنستان است. چرا می ترسید از اسم ارمنستان نام ببرید
مهم تر از همه سد خدا آفرین است که یکی از سدهای بزرگ کشور است و آسیب به آن فاجعه انسانی ببیار خواهد آورد. پیشنهاد میشود یگان های سپاه و آرتش به سرعت به منطقه اعزام شوند و ارامنه متجاوز را از مرز دور کنند. ارمنی ها برای جبران شکست خود حتما به سد اسیب خواهند رد.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو