۳۲۹۴بازدید
وي افزود:‌‏ به عنوان مثال وزارت نيرو در سال گذشته پنج هزار ميليارد تومان بدهي داشت اين بدهي منجر به عدم تعادل در اقتصاد مي‌‏شود.
کد خبر: ۲۴۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۱ 05 November 2008
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 3294
داوود دانش جعفري گفت: بحران اقتصادي دنيا آثاري براي اقتصاد ايران خواهد داشت که از جمله مي‌‏توان به افزايش بدهي‌‏هاي شرکت‌‏هاي دولتي و اضافه خرج‌‏هايي که در بودجه صورت گرفته اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ايلنا داوود دانش جعفري دبير کميسيون اقتصادي مجمع تشخيص مصلحت نظام در همايش بحران اقتصادي جهان و درس‌‏هاي آن با اشاره به افزايش هزينه‌‏هاي دولت در اقتصاد طي سال‌‏هاي گذشته، اظهار داشت: فشار تقاضا در اين سال‌‏ها افزايش يافته به‌‏طوري‌‏که بخشي از بدهي‌‏ها و اضافه خرج‌‏ها منجر به بدهي شرکت‌‏هاي دولتي شده است.
وي افزود:‌‏ به عنوان مثال وزارت نيرو در سال گذشته پنج هزار ميليارد تومان بدهي داشت اين بدهي منجر به عدم تعادل در اقتصاد مي‌‏شود.
وي با مقايسه اقتصاد آمريکا و ايران خاطر نشان کرد:‌ اقتصاد آمريکا داراي شفافيت است معناي شفافيت دراقتصاد آمريکا و اروپا اين است که کسي در کشور ورشکست شود به سرعت اعلام مي‌‏کند و اعلام آن به دريافت کمک از سوي دولت است. در حالي که در ايران اگر کسي ورشکست شود به زندان مي‌‏رود و هيچ کس احساس خوبي ندارد که بگويد دچار مشکل مالي شده‌‏ام.
دانش جعفري اظهار داشت:‌ در اقتصاد ما شفافيت کمتر است و کسي که دچار مشکل مي‌‏شود با فاصله زماني آن را اعلام مي‌‏کند.

وي گفت:‌ اگر قيمت نفت کاهش يابد دچار آسيب‌‏هاي فراواني مي‌‏شويم زيرا هزينه‌‏هاي دولت افزايش يافته است و فشار تقاضا بسيار زياد است.
اشتراک گذاری

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: