۷۷۵۶۳بازدید
کد خبر: ۱۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۵ 12 July 2008
امتیاز خبر: 91 از 100 تعداد رای دهندگان 77563
در حالي که هفته گذشته رئيس‌جمهوري در ديدار با يكصد اقتصاددان کشور، قول داد که بدون مشورت و شتابزده يارانه‌ها نقدي نمي‌شود، رئيس مرکز ملي آمار با اشاره به اين‌که فرم شناسايي دهک‌هاي درآمدي از ابتداي مردادماه توزيع مي‌شود، خبر داد: مراحل اجرايي پرداخت نقدي يارانه‌ها از آذرماه عملي مي‌شود.

به نوشته «سرمايه»، محمد مدد خاطرنشان كرد: هزينه جمع‌آوري اطلاعات توسط مرکز ملي آمار، سي ميليارد تومان برآورد شده است؛ به گونه‌اي که روزي يک ميليارد تومان توسط مرکز آمار در مدت يک ماه اجراي اين طرح براي آن هزينه مي‌شود.

وي افزود: هرگونه تخلف و اظهارات ناصحيح در تکميل فرم مربوط به پرداخت نقدي يارانه‌ها منجر به حذف فرم از سيستم موجود مي‌شود و عواقب آن نيز مشمول فرد خاطي خواهد شد و اعضاي خانوار ممکن است تا مدتي دچار مشکل شوند و پرداخت يارانه به آنها به موقع صورت نگيرد.

او در ادامه با بيان اين‌که «مرکز آمار در اين طرح فقط جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار را انجام مي‌دهد»، افزود: در اين طرح، توسط مرکز آمار خانوارها به سه دسته کم درآمد، متوسط و پردرآمد تقسيم مي‌شوند و در اين دسته بندي به سه خوشه يک، دو و سه تقسيم مي‌شوند که در خوشه يک طبقات يک، دو، سه و چهار و خوشه دو طبقات پنج، شش و هفت و خوشه سه شامل طبقات هشت، 9 و 10 مي‌شود. که در مجموع خوشه يک اقشار کم درآمد، خوشه دو اقشار با درآمد متوسط و خوشه سوم اقشار پردرآمد را شامل مي‌شود.

رئيس مرکز ملي آمار تصريح کرد: در حال حاضر هنوز مشخص نشده که به هر خوشه، چقدر يارانه اختصاص مي‌يابد چرا که اين رقم هنوز قطعي نشده و ابتدا دسته بندي دهک‌هاي کم درآمد، متوسط و پردرآمد مورد توجه قرار مي‌گيرد.

مدد در ادامه با بيان اين‌که «فرم شماره يک از ابتداي مرداد ماه در اختيار مردم قرار مي‌گيرد»، افزود: اين فرم از هم اکنون نيز توسط سايت مرکز آمار در اختيار عموم قرار گرفته و بايد حتماً در قطع A3 تکميل شود.

رئيس مرکز ملي آمار در ادامه اضافه کرد: بنا بر اطلاعات اظهار شده توسط سرپرست خانوار، يک شماره حساب به هر سرپرست خانوار اختصاص مي‌يابد و يارانه تک تک اعضاي خانواده به شماره حساب سرپرست آن خانواده واريز مي‌شود و تنها او از اين حساب مي‌تواند برداشت کند.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
ا سلام
جدا این برنامه در حال انجام است ایا واقعا یه تبعات اینده ان فکر شده است ایا با پرداخت یارانه نقدی مشکلات اقتصاد بیمار رفع خواهد شد هزینه صدور این همه کارت سوخت به کجا خواهد رفت ایا نمیشد این همه برنامه حذف یارانه ها در مدت زمان طولانی تر اجرا شود حتما دولتمندان ما از تبعات بسیار جدی و هزینه بر ان خبر دارند اما در عین واقعیت از بازتاب واقعی ان خبر ندارند پرداخت یارانه نقدی انهم به سرپرست خانواده از تصمیمات جالب میباشد میتوانید بگویید که ضمانت پرداخت این یارانه در خیلی از موارد که سرپرست دارای مشکلات جدی است در خانواده چگونه خواهد بود در ثانی خود دولت یکی از مصرف کننده های انرژی در مملکت است ایا تکلیف این هزینه ها با حذف یارانه اندیشیده شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
در اين مملكت تنها افراد حقوق بگير هستند كه در آمد مشخص و كنترل شده دارند و بقيه افراد هيچ حساب و كتابي ندارند و براحتي ميتوانند در آمد خود را كتمان كنند . شايد بهتر باشد در درجه اول شفاف سازي در آمدها صورت بگيرد و سپس نسبت به امار برداري اقدام شود . برخي در آمدها در دلالي و كارهاي خلاف مي باشد كه دولت بهيچ وجه كنترلي روي انها ندارد و بعد از آن كارهاي خدماتي مي باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
اگر زن و شوهری از هم جدا شدند آن موقع تکلیف چیست و تا کی با ید منتظر اصلاح فرم ماند و صدها سوال و ابهام دیگر طرح آیا میلیونها انسان یبسواد دسترسی به بانک دارند آیا تضمینی هست که سرپرست خانواده پول را برای خانوادهاش خرج کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
ایا بهتر نیست این سی میلیارد تومان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم صرف شود.
بسیاری ازمردم (از جمله خودم) به 1 میلیون تومان آن محتاج هستیم!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
سلام - به جاي هزينه 30 ميليلارد توامن به راحتي مي شد از طريق فرمهاي اينترنتي اين اطلاعات را جمع آوري كرد بدون هيچ هزينه اي. در هر خانواده اي فردي هست كه بتونه با اينترنت كار كنه در ضمن در روستا نيز به قول خودشون دفاتر خدمات پستي هست كه به اينترنت متصل هستند. اينطوري هم هزينه صفر مي شد هم دوباره كاري نمي شد چون دوباره بايستي اين اطلاعات وارد سيستم كامپيوتري بشه. در ضمن اطلاعات مستقيما وارد بانك اطلاعاتي مي شد و از آن طرف بررسي اطلاعات را مي شد سريع تر انجام داد. خطاي كاربري هم پايين مي آمد من از كجا بدانم كاربري كه اطلاعات مرا وارد سيستم كامپيوتري مي كند بدون خطا اين همه عددد را وارد مي كند؟؟ كارهاي بزرگي مثل ثبت نام آزمون ها نيز قبلا از طريق اينترنت انجام شده و دقت و اطمينان آن قابل قبول است. اين 30 ميليلارد تومان ناقابل از بيت المال رو هم بدين به اين همه آدم بدبخت و بيچاره توي اين مملكت ثواب داره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
اين فرمها مشکل هاي زيادي دارد مثلا من که همراه همسرم در خانه پدرم سکونت دارم و نه مالک هستم و نه مستاجر داراري قولنامه چه بايد بکنم بايد پيش بيني اين موارد را نيز بکنند.
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
به نظر مي رسد با نقدي كردن يارانه ها نرخ تورم به بيش از سه برابر فعلي حداقل براي سال اول اجراء برسد كه پيشنهاد مي گردد در فرمهاي ارائه شده و در طبقه بندي درآمدي تورم مفروض مد نظر قرار گيرد . زيرا ممكن است بدون اثر تورم يم فرد در سطح 4 طبقه بندي قرار گيرد لكن با اعمال تورم هدف اين فرد در سطح 2 يا 3 قرار گيرد .باتشكر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
اگر زن حقوق بگير باشد ( يا حتي مسكن داشته باشد واجاره آن را پس انداز كند) ودرآمد او هيچ تاثيري در خانوار نداشته باشد ،آيا درآمد او به درآمد خانوار اضافه خواهد شد؟! ودر صورت پرداخت يارانه زن به سرپرست خانوار آيا باز هم بايد يارانه را به ايشان پرداخت كرد تا براي خود سرمايه گذاري كند؟! آيا اين مورد باعث اختلافات خانوادگي نمي شود؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۲
تکلیف آنهایی که کار آزاد یا پاره وقت دارند ، چیست؟ بد نیست دولت قبل از انجام این کار در مورد آینده آن بیشتر مطالعه کند.در ثانی، با وجود هزینه زیاد این طرح ،آیا به صرفه است که انجام شود ؟لطفا در مورد تبعات آن بیشتر توضیح دهید.متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۷/۰۴/۲۳
بهتر نیست بجای اینکه به سرپرست خانواده تعلق بگیره به هریک از افراد خانواده جداگانه حساب داشته باشند و به حساب آنها ریخته بشه
البته شفاف سازی درآمدها قبل از اون کار قابل توجهی است بطوریکه حساب شخصی افراد مشخص باشه و درآمد آنهابا توجه به پولی که به حساب آنها ریخته میشه برآورد بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۸۷/۰۵/۰۱
منهم موافقم که به سرپرست خانوارندهند مثلاً بنده شوهرم اعتياد دارد و اگر اين مبلغ رو هم بفهمه به من و خانواده چيزي نميرسه بايد به هرفرد خانواده بدهند اين چه تصميميه؟

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: