۱۹۹۲۱بازدید
در شرايط فعلي اينجانب صالح ‌ترين فرد را براي حل مشكلات فعلي جمهوري اسلامي ايشان مي‌دانم و مطمئن هستم با كمك افراد معتدل از هر دو جناح موجود كشور با تدبير رهبري مسائل موجود قابل حل و فصل است و در صورت حل مشكلات جاري، دشمنان خارجي و ضدانقلاب مايوس خواهند شد.
کد خبر: ۸۲۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۷:۵۵ 23 January 2010
امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 19921
جمعي از اعضاي شوراي مركزي حزب اعتدال و توسعه صبح شنبه با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني ديدار و پيرامون مسائل كشور گفت‌وگو كردند.

به گزارش ايسنا، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در اين ديدار با تشريح مواضع خود پيش از انقلاب در دوران مبارزه، مرحله پيروزي انقلاب، دوران تثبيت، پس از جنگ و همچنين در شرايط فعلي كشور، تاكيد كرد: همواره انديشه، سخن و عمل خود را بر مبناي اعتدال و دوري از افراط و تفريط قرار داده و در اين مسير حركت كرده‌ام.

هاشمي رفسنجاني افزود: در بيان مواضع خود همواره منافع اسلام،‌ انقلاب و مردم را مورد اهميت قرار داده‌ام و همچنين در مواقعي به دليل شرايط نامناسب با الهام از روش بزرگان ديني سكوت اختيار كرده‌ام.

وي در پاسخ به پرسش حاضران تاكيد كرد: در شرايط امروز نيز براي برون‌رفت از وضعيت فعلي راه‌حل‌هايي را كه با توجه به تجربياتم به ذهنم مي‌رسيد در خطبه نماز جمعه مطرح كرده‌ام و هنوز نيز در كليات به آن معتقدم؛ هر چند ممكن است نواقص و زوايدي داشته باشد.

هاشمي رفسنجاني افزود: پس از پيروزي انقلاب، افراطيون هر گاه زمينه حضور و فعاليت پيدا كره‌اند، نتايج خوبي را شاهد نبوده‌ايم و اقدامات اين گونه افراد براي ضدانقلاب به منظور ضربه‌زدن به اسلام، نظام و رهبري فضا ايجاد مي‌كرده است.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام هم‌چنين با اشاره به شناخت خود از رهبري تصريح كرد: اقدامات خلاف قانون و تندروي‌ها از سوي هر جناحي هيچ گاه مورد تاييد ايشان نبوده و نخواهد بود.

وي افزود: در شرايط فعلي اينجانب صالح ترین فرد را براي حل مشكلات فعلي جمهوري اسلامي ايشان مي‌دانم و مطمئن هستم با كمك افراد معتدل از هر دو جناح موجود كشور با تدبير رهبري مسائل موجود قابل حل و فصل است و در صورت حل مشكلات جاري، دشمنان خارجي و ضدانقلاب مايوس خواهند شد.

هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد: نظام جمهوري اسلامي ايران با اتكا به حمايت‌هاي مردمي و رهبري داهيانه حضرت امام (ره) كه بر قلوب مردم حكومت مي‌كرد توانست مراحل استقرار و تثبيت را به خوبي پشت سر گذارد و امروز پاسداري از اين ميراث عظيم بر عهده همه نيروهاي وفادار به انقلاب و نظام است كه در اين مسير حركت كنند.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اگر در عمل كشوري آباد، آزاد، مرفه و خالي از خرافات ايجاد كنيم دنياي امروز پذيراي انديشه و عمل ما خواهد بود و روش ما به اين دليل كه مبتني بر فرهنگ اسلام ناب محمدي است، مي‌تواند به عنوان الگو در جهان امروز مطرح باشد.

بر اساس اين گزارش در ابتداي اين ديدار دكتر نوبخت دبيركل حزب اعتدال و توسعه، دكتر نعمت‌زاده، دكتر محمود واعظي، دكتر دلشاد، دكتر شجاعي و دكتر زهرا پيشگاهي‌فرد هر كدام به بيان مواضع و ديدگاه‌هايشان در مورد شرايط فعلي كشور و لزوم پرهيز از افراط‌گرايي و حركت در مسير اعتدالي براي حل مشكلات پرداختند.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: